__MAIN_TEXT__

Page 1

. BIZDEN HABERLER SAYI: 274

TARİH: 17 EYLÜL 2018

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

SM’den SMMM’ye Geçişte Yüz Yüze Eğitim BAĞIMSIZ DENETÇILIK’TE SERTIFIKALAR VERILDI

KARADENİZ ODA BAŞKANLARI BULUŞTU


İSMMMO

SUNUŞ

BİZDEN HABERLER

YETKİLERİMİZİ ALDIK, YOLA DEVAM... Değerli Meslektaşlarım; Uzun bir yaz dönemini geride bıraktıktan sonra, artık yeni dönem için hepimiz hazırız. İlçe eğitimlerimiz, kurslarımız ve seminerlerimizle yeni dönemi hep birlikte karşılamanın, sizlerle birlikte olmanın heyecanı içindeyiz. 7143 sayılı Kanunla gelen Mali Af konusunda hepimiz bürolarımızda yoğun bir çalışma programını tamamladık. Web sitemizde duyurularını geçtiğimiz birçok konuda TÜRMOB aracılığıyla Gelir İdaresi Başkanlığına görüş ve taleplerimizi ilettik. Staj Başlatma, SMMM Yeterlilik, Yeminli Mali Müşavirlik, Staj Başlatma Test çözüm, İşletme İngilizcesi Kurslarımız için çok detaylı çalışmalar yaptık ve web sitemizden duyurularını yaparak kayıtlara başladık. Mesleğimizdeki uzmanlık alanlarımızı oluşturan yeni çalışma programlarımızı da hazırladık. Yıllardır büyük bir başarı ile sürdürdüğümüz “Eğitmenlerle Eğitim” modelinden çıktığımız yolda, mesleğimizin içinden yetişen alanında uzman olan Mali Müşavir eğitmenlerimizle yapacağımız, gündemimizde öncelikli konularından oluşan, her ilçe için çok yoğun bir eğitim programı hazırladık. Bildiğiniz üzere; Adalet Bakanlığı Bilirkişi Daire Başkanlığı tarafından İSMMMO olarak Bilirkişilik Temel Eğitimleri Konusunda yetkilendirilmiştik. Geçen dönemi büyük bir başarıyla tamamladığımız ve tüm sene boyunca devam ettiğimiz Bilirkişilik Eğitimlerimize devam ettik. Eğitimlerini tamamlayan meslektaşlarımızla sertifika törenlerinde bir araya geldik. Yeni eğitimlerimiz için de Eylül dönemi ön başvuruları toplamaya başladık. İSMMMO Akademi bünyesinde KGK Bağımsız Denetçiliğe hazırlık eğitimlerimizi tamamladık. Yine bildiğiniz üzere; Kamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu tarafından İSMMMO olarak Bağımsız Denetçilerin Sürekli Eğitim Yönetmeliği kapsamında eğitim verebilecek kurum olarak belirlenen eğitim konuları için eğitim yetkimizi aldık. Eğitim konularımızdan biri olan “Finansal Raporlama Standartları (TFRS ve BOBİ FRS Kapsamında) web sitemizde ön başvuru taleplerini topladık ve eğitimlerimize başladık. Gayrettepe’de düzenlediğimiz eğitimimizin sertifika töreninde meslektaşlarımızla bir araya geldik. Kadıköy Eğitim Birimimizde düzenlediğimiz aynı konudaki eğitim ile sürece devam ediyoruz. Eğitimlere katılan meslektaşlarımız EYBİS ‘e belgelerini girmeye başladılar. Yeni dönemin ilk müjdesini sizlerle paylaşmanın mutluluğu içindeyim. KGK Bağımsız Denetçilerin Sürekli Eğitimi Yönetmeliği kapsamında üç eğitim konusunda da İSMMMO olarak eğitim yetkimizi aldık. Seçilmiş Finansal Raporlama Standartları, Finansal Analiz ve Planlama, Bağımsız Denetimde Etik konularından oluşan eğitimlerimiz için en kısa sürede web sitemizden ön başvuruları almaya başlayacağız. Biz, yeni dönem için Çok Değerli Üyelerimiz ve Stajyerlerimiz ile bir arada olacağımız eğitimlerimizin heyecanı içindeyiz… Bu vesile ile 2018-2019 Eğitim Öğretim Döneminin tüm öğrencilerimiz için çok başarılı geçmesini dilerim. Sevgi ve saygılarımla...

Yücel AKDEMİR Başkan

2


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLERDE BU HAFTA n SM’den SMMM’ye Geçişte Yüzyüze Eğitim

4-5

n Bağımsız Denetçilik Eğitiminde Sertifikalar Verildi

6-8

n Karadeniz Odaları Toplantısı Yapıldı

İÇİNDEKİLER

n Zorunlu Eğitimle Bir Aradaydık

9-10 11-12

n XX. Türkiye Muhasebe Kongresi İçin Geri Sayım Başladı

13

n Bağımsız Denetçilik Eğitimlerine Başvurular Başladı

14

n Bilirkişi Temel Eğitim Ön Başvuruları

15

n Mesleki Çalışmalar İçin İngilizce Dil Kursu

16

n İnsan Kaynakları Bölümü Yenilendi

17

n TÜRMOB Kart

18

n Sağlık Kurumları ile Anlaşma

19

n Ailemize Hoş Geldiniz

20

n Hedeflerinize Bizimle Ulaşabilirsiniz

21

n Dergilerimiz Yayında

22

3


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

SM’den SMMM’ye Geçişte Yüz Yüze Eğitim 2

EĞİTİM

018/1. Dönem SM’den SMM’ye geçişte Odamızın düzenlediği pratik eğitimler yüz yüze eğitimle devam etti.

Serbest Muhasebeciler için Mesleki Uyum Eğitimi ve Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavı kapsamında Odamızın düzenlediği pratik eğitimler başladı. Web üzerinden video eğitimi ve yüz yüze eğitim programıyla uygulanan derslikler tüm hızıyla devam ediyor. İSMMMO Hizmet ve Kültür Binası’nda yüz yüze eğitimlerle bir araya gelen meslektaşlara konuşan Oda

Başkanımız Yücel Akdemir, mesleğin ivme kazandığını belirterek, geçişlerde artık son sürece girildiğinin altını çizdi. İstanbul çapında çok az sayıda SM’nin kaldığını ifade eden Akdemir, süreci doğru planlama ile rahatça yürüttüklerini söyledi. Oda Başkanımız Akdemir, mesleğin geleceğine ve alanlarına dair meslektaşlara detaylı bilgi verdi.

4


İSMMMO

EĞİTİM

BİZDEN HABERLER

5


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

Bağımsız Denetçilik’te Sertifikalar Verildi

B EĞİTİM

ağımsız Denetçiler için Sürekli Eğitim Tebliği ile birlikte KGK tarafından yetkilendirilen Odamız “Finansal Raporlama Standartları (TFRS ve BOBİ FRS Kapsamında)” eğitimlerine başladı ve kursları başarıyla bitirenlere sertifikaları verildi. İSMMMO Akademi’de gerçekleştirilen törenle kursları başarıyla bitirenlere Oda Başkanımız Yücel Akdemir Tarafından Sertifikaları verildi.

Eylül ayı ile birlikte başlanan eğitimler 35 kişilik sınıflarda, Avrupa ve Anadolu yakasındaki oda eğitim birimlerinde 30 saat üzerinden gerçekleştiriliyor.

6


İSMMMO

EĞİTİM

BİZDEN HABERLER

7


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

EĞİTİM

Kadıköy TESMER Eğitim Birimi’nde “Finansal Raporlama Standartları (TFRS ve BOBİ)” derslikleri açıldı. Oda Başkanımız Yücel Akdemir, kursu ziyaret ederek meslektaşlara destek verdi.

8


İSMMMO

ETKİNLİK

BİZDEN HABERLER

41

. Karadeniz Oda Başkanları Platform Toplantısı’na Sakarya’da gerçekleştirildi.

Karadeniz Oda Başkanları Sakarya’da

Sakarya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda (SMMMO) gerçekleşen toplantıya Oda Başkanımız ve Karadeniz Odalar Platformu Başkanı Yücel Akdemir, TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, Sakarya SMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık ve SMMMO başkanları yer aldı.

Programın açılış konuşmalarını yapan Karadeniz Odalar Platformu Başkanı Yücel Akdemir, “1 Ağustos 1994’de ilk platform toplantımızı gerçekleştirdik. O günden bugüne tam 24 yıldır toplantılarımıza aralıksız devam ediyoruz. Mesleğin sorunları ve geleceğine ilişkin değerlendirmelerimizi yapacağız” diye konuştu.

9


İSMMMO

ETKİNLİK

BİZDEN HABERLER

İSMMMO Kurucu Onursal Başkanı ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan da, “Türkiye bir teknolojik değişimin içinde. E-Devlet’e doğru gelişen bir süreç var. Türkiye’nin değişim sürecinde bizde kendimizi

yenilemeye çalışıyoruz. Her türlü fedakârlığa hazırız” dedi. Programın ev sahipliğini üstlenen Sakarya SMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, Türkiye muhasebeciliğin kendi mesleki iç dinamiklerine

göre şekillendiğini belirterek toplantıya iştirak eden tüm oda başkanları ve ekiplerine teşekkürlerini sundu. Toplantı oda başkanlarının görüşme değerlendirmeleriyle devam etti.

10


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

Zorunlu Eğitimle Bir Aradaydık... S

EĞİTİM

taja Giriş Sınavında başarılı olan mali müşavir adayları için bir günlük zorunlu eğitim gerçekleştirildi.

Staja Giriş Sınavında başarılı olan adaylar için İSMMMO Hizmet ve Kültür binasında “Bir Günlük Zorunlu Eğitim” düzenlendi. Oda Başkanımız Yücel Akdemir yaptığı konuşmada, mali müşavirlik mesleğinin geleceğine ilişkin tespitlerde bulundu. Meslekte ilerlemenin, uzmanlaşmanın önemli olduğunun altını çizen Oda Başkanımız, mesleğin kabuk değiştirdiğini ve zamana karşı ayak uydurmak gerektiğini ifade etti.

11


İSMMMO

EĞİTİM

BİZDEN HABERLER

12


İSMMMO

KONGRE

BİZDEN HABERLER

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ http://www.tmk2018.org/index.html

13


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

3 BAĞIMSIZ

DENETÇILIK EĞITIMLERI BAŞLADI

B

ildiğiniz üzere Bağımsız Denetçiler için Sürekli Eğitim Tebliği ile birlikte KGK tarafından yetkilendirilen Odamız “Finansal Raporlama Standartları (TFRS ve BOBİ FRS Kapsamında)” eğitimlerine başladı.

DUYURU

Eylül ayı ile birlikte başlanan eğitimler 35 kişilik sınıflarda, Avrupa ve Anadolu yakasındaki oda eğitim birimlerinde 30 saat üzerinden gerçekleştirilecek.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ https://archive.ismmmo.org.tr/kgk/icerik.pdf

14


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

3 BILIRKIŞI

TEMEL EĞITIM PROGRAMI BELIRLENDI

B

DUYURU

ilirkişi Temel Eğitim ön kayıt başvuruları başladı. Eylül-Ekim ayları çerçevesinde başvuruların sağlanmasıyla açılacak sınıflarda düzenlenecek olan eğitim toplam yirmi dört ders saati olup bunun; on sekiz saati teori ve altı saati uygulamayı kapsamaktadır. Anadolu Yakası Kadıköy TESMER ve Avrupa yakası Beyoğlu TESMER, Bakırköy TESMER, Şişli TESMER eğitim birimlerimizde, 24 kişilik sınıflarda düzenlenecek olan eğitimler; hafta içi ve hafta sonu olmak üzere toplamda 24 ders saati üzerinden gerçekleştirilecek.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ https://www.ismmmo.org.tr/docs/egitim/04092018_bilirkisilik.pdf

15


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

Mesleki Çalışmalar İçin İngilizce Dil Kursu… M

uhasebeciler İçin İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil Kurslarında kayıtlar devam ediyor.

K

ursiyerlere mesleki çalışmalarda ihtiyaç duydukları İngilizceyi edindirmeyi amaçlayan kursta dilbilgisi ve kelime bilgisi çalışmalarına paralel olarak işe alım görüşmeleri, tanıtım, satış, müşteri ilişkileri, iş yemekleri, iş seyahatleri, telefon görüşmeleri gibi ortamlarda kullanılan İngilizce öğretiliyor. İlk üç kurda gramer ve iş İngilizcesi ağırlıklı olan kurslarda, dördüncü kurda İngilizce muhasebe eğitimi, İngilizce örnek olay, tartışma yöntemleri kullanılarak lisansüstü seviyedeki bir İngilizce muhasebe dersine benzer içerikte eğitim sürdürülmektedir.

EĞİTİM

Kursların eğitim birimleri ise Şişli (Gayrettepe Dedeman) ve Kadıköy TESMER.

DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ http://archive.ismmmo.org.tr/docs/TESMER/2018/TESMER_INGILIZCE_2018-2.pdf

16


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

İnsan Kaynakları bölümü yenilendi İ

MEVZUAT

SMMMO web sitesinde yer alan insan kaynakları bölümü yenilendi. Üyelerimize ve stajyerlerimize özel sunulan CV havuzu haricinde firmalar da artık ilan bırakabiliyor.

ik.ismmmo.org.tr 20 17


İSMMMO

DUYURU

BİZDEN HABERLER

21 18


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

SAĞLIK ANLAŞMALARI

DUYURU

İSMMMO üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla destek olmaya devam ediyor. Üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla hizmet sunan İSMMMO, Sağlık kurumlarıyla yaptığı anlaşmalar sayesinde kaliteli ve güvenli hizmet alınmasına destek veriyor. DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ

KURUMLAR 3 İstanbul Cerrahi Hastanesi 3 Özel Göztepe Hastanesi 3 Türkiye Hastanesi 3 Klinika Dent 3 VIA Hospital 3 Vien Denta Ağız Ve Diş Sağlık Merkezi 3 Fransız Lape Hastanesi 3 DentNice Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 3 Türk Kalp Vakfı 3 Mediva Hospital 3 Maydent Sağlık Hizmetleri 3 Bağcılar Medilife Hastanesi 3 Çapa Medilife Hastanesi 3 Beylikdüzü Medilife Hastanesi 3 Medilifedent 3 Kolan Hastanesi 3 Özel Pendik Bölge Hastanesi 3 İstanbul Aydın Ünv. 3 DENTAYDIN Diş Hastaneleri 3 Özel Mehmet Toprak Hastanesi 3 Hastane Derindere 3 Başkent Üniversitesi 3 İstanbul Diyaliz Merkezi ve Yalova Diyaliz Merkezi 3 Diş Hekimi Hüseyin Aşçı 3 AFSDENT Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 3 ORTONORM Ağız ve Diş

Sağlığı Polikliniği 3 Özel Doğa Hospıtal 3 Özel Emident Diş Kliniği 3 Pera Psikolojik Danışmanlık 3 Yeni Yüzyıl Üniversitesi Özel Gaziosmanpaşa Hastanesi 3 Tanfer Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği 3 Medicine Hospital 3 Medical Park Bahçelievler Hastanesi 3 Sky Dent Ağız ve Diş Sağlığı 3 Medical Park Silivri Hastanesi 3 Dentopia Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri 3 Diş Hekimi - Burcu Şahin 3 Ota Tıp Merkezi 3 Ahenk Tıbbi Tanı ve Araştırma Laboratuvar 3 Bayındır Hastanesi İçerenköy ve Bayındır Levent Tıp Mer. 3 Hospitadent Sağlık Grubu Betemar 3 Özel Kadıköy Dayıoğlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 3 Özel Naturel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği 3 Dünya Göz Hastanesi 3 İmpladent İmplant ve Diş Sağlığı 3 Jinemed Sağlık Hizmetleri

https://form.ismmmo.org.tr/iak.asp?list=Sa%C4%9Fl%C4%B1k

19


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

AİLEMİZE HOŞGELDİNİZ...

YENİ ÜYELER

İŞTE 10 EYLÜL - 14 EYLÜL 2018 TARIHLERINDE ARAMIZA KATILAN MESLEKTAŞLARIMIZIN LISTESI

AYŞE EROĞLU

ESRA TARAKÇI FATİH AYDEĞER

FATİH KUYTU FÜSUN ÖTEGEN

HATICE ILGAR

HÜLYA IRMAK

MERVE EZBER

MERYEM ÇARIKLIOĞLU

SELAHATTIN TAŞAR

ŞADIMAN GÜLER

TUĞBA ÇIKMAZ

ÖZLEM BILGIN

GÖKÇEN DOĞANTEKIN

ÖZLEM LEBE

20


İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ İSMMMO BİZDEN HABERLER MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

MESLEK HAYATINIZDA

HEDEFLERİNİZE BİZİMLE ULAŞABİLİRSİNİZ www.istanbulsmmmodasi.org.tr

İSTANBUL

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ İSTANBUL Zİ MALİ MÜŞAVİRLER SERBEST MUHASEBECİ ODASI SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI ODASI MALİ MÜŞAVİRLER

m

TÜRMOB TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

TÜRMOB TÜRMOB İSTANBUL İSTANBUL TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ TÜRMOB İSTANBUL TEMEL TEMEL EĞİTİM VE STAJVEMERKEZİ MUHASEBECİ SERBEST MUHASEBECİ İSTANBUL ŞUBESİ EĞİTİM STAJ MERKEZİ SERBEST SERBEST MUHASEBECİ İSTANBUL ŞUBESİŞUBESİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASIODASI MALİMÜŞAVİRLER MÜŞAVİRLER ODASI İSTANBUL MALİ

STAJ SÜRESİNDEN SAYILMASI HAKKINDA ==> İŞLETME AĞIRLIKLI Toplam 178 saat olan SMMM yeterlilik sınavı hazırlık kursuna devam DİL durumunda KURSLARI süresinin 160İNGİLİZCE saat ve üzerinde olması 4 ay, 133 saat ve üzerinde EĞİTİMİN olması durumunda AMACI3 ay staj süresinden sayılabilecektir. Adayların, kurs süresini staj süresinden saydırabilmesi için, girecekleri İşletme Ağırlıklı İngilizce dil kurslarımızı diğerlerinden ayıran en sınava başvuru yaparken kursu tamamlamış olmaları gerekmektedir. önemli özellik kursların kaliteden ödün vermeden, sorumlu ve duyarlı eğitim anlayışıyla yürütülmesidir. İÇERİK DERS SAAT GENEL BİLGİLER l Finansall Muhasebe 302 dönem Kursumuz, Şubat ve Eylül dönemlerinde yılda l Finansalolarak Tablolaraçılmaktadır. Analizi 21 l Maliyet Muhasebesi l Mevcut İşletme veya İş İngilizcesi kurslarında27katılımcılara daha çok halkla ilişkiler, pazarlama ve satış elemanlarının 30 l Vergi Mevzuatı ihtiyaç duyacağı, mail alma, mail cevaplama, telefonla l Temel Hukuk ve Borçlar Hukuku 15 görüşme, l İş Hukuku SSK ve yazışma Bağ-Kur kuralları, Mevzuatı pazarlama, genel istatistiki 12 raporlar hazırlama ile ilgili eğitim verilmektedir.13 l Ticaret Hukuku l Eğitim Süreleri; Başlangıç, Orta Öncesi, Orta ve İleri l Muhasebe Denetimi 21 seviyereleri için 154 saat, 11 Haftadan oluşmaktadır. l Meslek Hukuku 9 günleri l Kurslarımız; hafta içi akşam Pzt.-Salı-Çarş.-Perş. saat 18:40-21:30 ile arasında yapılmakta, hafta sonları ise EĞİTİM BİRİMLERİMİZ Cumartesi günleri saat 13:00-18:00, Pazar günleri 09:30-15:30 TESMER Kadıköy Eğitim Birimi arasında gerçekleşmektedir. Ağırlıklı Dil Kurslarımızda katılımcılara HasanpaşalMah.İşletme Uzunçayır Cd. İngilizce No:29 Kat:1 Kadıköy/İstanbul Dinlediğini Telefon: (216) 545 35anlama 51 - 545(Listening 35 52 Comprehension), Konuşma (Speaking), incelemeAkademi (Reading Comprehension), TESMER Şişli EğitimMetin BirimiOkuma, / İSMMMO (Writing) becerileri Gayrettepe Yazma Mah. Yıldızposta Cad. No:48kazandırılmaktadır. Dedeman İş Hanı Kat:3 Devam zorunluluğu olan program , kursiyerlerini ingilizce Beşiktaş Telefon: (212) 274 42 22 seviye belirleme ve çeşitli test-sınavlara da hazırlamaktadır. TESMER Şirinevler Eğitim Birimi - Hürriyet Mahallesi l Katılımcıların, en çok 17’şer kişilik sınıflarda, eşit seviyede Mahmutbeyolması Cd. Arıkan İş Merkezi Şirinevler eğitimDağlar açısından büyük No.1 önemKat.3 taşımaktadır. Telefon: (212)503 59 59 - 552 24 64

YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARI HAZIRLIK KURSLARI

llwww.istanbulsmmmodasi.org.tr Kurtuluş Cad. No:114 34375 Kurtuluş- Şişli/İstanbul

lTelefon: egitim@ismmmo.org.tr (212) 315 84 00 Faks:(212) m www.istanbulsmmmodasi.org.tr m 343 47 80

TÜRMOB TÜRMOB TÜRMOB TEMELTEMEL EĞİTİM VE STAJVEVEMERKEZİ TEMELEĞİTİM EĞİTİM STAJMERKEZİ MERKEZİ STAJ İSTANBUL ŞUBESİŞUBESİ İSTANBUL ŞUBESİ İSTANBUL

STAJ SÜRESİNDEN SAYILMASI ==> SMMM STAJHAKKINDA BAŞLATMA

İşletme Ağırlıklı İngilizce Dil kursumuzda Bir kurun tamamına SMMM SINAVIsuretiHAZIRLIK kayıt yaptırmak ile, kursa devamKURSLARI süresinin 150 saat ve üzerinde olması durumunda 3 ay, devam süresinin 113 saat ve EĞİTİMİN AMACI 2 ay staj süresinden sayılabilecektir. üzerinde olması durumunda YETERLİLİK Staja Başlama Sınavı Hazırlık Kurslarımızın amacı, Stajyer İki kur devam eden kursiyerlerimiz, kurs süresini 6temel aya kadar Adaylarınısaydırabilir. sınavlara tam olarak hazırlayabilmektir. Eğitim staj süresinden içeriği ve eğitim materyalleri tamamen bu amaca yönelik SINAVLARINA olarak hazırlanmıştır. İÇERİK l Temel muhasebe terimleri, GENEL BİLGİLER HAZIRLIK l Hafta İçi Kursları: HaftaBilanço, içi her gün saatleri l Finansal Tablolar (Gelir Tablosu, Nakit18.30-21.30 Akış Tablosu) arası vebilgi tümsistemi, program süresince genellikle l Muhasebe muhasebe kayıt tekniği 5 Cumartesi günü 14.00-18.00 arasında, Kadıköy, Şişli, Şirinevler eğitim KURSLARI l Hizmet ve ticaretsaatleri işletmelerinde dönem içi işlemlerin birimlerinde devam etmektedir. muhasebeleştirilmesi l Hafta Sonu Kursları: Hafta Sonu (Cumartesi - Pazar l Maddi ve maddi olmayan duran varlıklar, günleri 10:00-18:30 saatleri arası) ve Hafta içi (9 gün l Operasyonel varlık ve borçların değerlemesi, 19:00-22:00 saatleri arası) Kadıköy, Şişli, Şirinevler eğitim l Finansal tabloların analizi, oranlar ve nakit akış tablosu birimlerinde devam etmektedir. yardımı ile analiz, l Maliyet muhasebesi terimleri, maliyet muhasebesi problemleri, EĞİTİM KİTAPLARI SMMMmuhasebesi Staj Başlatma Sınavları Hazırlık Kurslarımızda, verilen l Yönetim terimleri, karar problemleri eğitimlere paralel içerikte hazırlanmış Muhasebe Uygulamaları ve BİRİMLERİMİZ Hukuk konuları ile ilgili konu anlatımlı ve örnek çözümler EĞİTİM içeren kitaplarımız, Deneme Sınavı Kitapçığı kursiyerlerimize TESMER Kadıköy Eğitim Birimi ücretsiz olarak basılı kitap halinde veya pdf şeklinde Hasanpaşa Mah. Uzunçayır Cd. No:29 Kat:1 Kadıköy/İstanbul verilmektedir. Telefon: (216) 545 35 51 - 545 35 52 TESMER Eğitim Birimi / İSMMMO Akademi STAJŞişli SÜRESİNDEN SAYILMASI HAKKINDA Gayrettepe Cad.başlama No:48 Dedeman İş Hanı Kat:3devam ToplamMah. 233Yıldızposta saat olan staja sınavı hazırlık kursuna süresinin saat 274 ve üzerinde Beşiktaş Telefon:200 (212) 42 22 olması durumunda 5 ay, 166 saat l Kurtuluş l www.istanbulsmmmodasi.org.tr Cad. No:114 34375 Kurtuluşm www.istanbulsmmmodasi.org.tr m Şişli/İstanbul Telefon: l egitim@ismmmo.org.tr (212) 315 84 00 Faks:(212) 343 47 80

İSTANBUL İSTANBUL SERBEST SERBESTMUHASEBECİ MUHASEBECİ MALİ MALİMÜŞAVİRLER MÜŞAVİRLERODASI ODASI

TÜRMOB TÜRMOB TEMEL TEMELEĞİTİM EĞİTİMVEVESTAJ STAJMERKEZİ MERKEZİ İSTANBUL İSTANBULŞUBESİ ŞUBESİ

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

TÜRMOB TEMEL EĞİTİM VE STAJ MERKEZİ İSTANBUL ŞUBESİ

ve üzerinde olması durumunda 4 ay staj süresinden sayılabilecektir. Adayların, kurs süresini staj süresinden saydırabilmesi için, kursa katıldıkları dönemde dosya başvurularının bulunması ve aynı dosya süresi içinde sınavı kazanarak stajlarını başlatmış olmaları gerekmektedir. İÇERİK DERS SAAT DERS Finansal Muhasebe 27 Vergi Mevzuatı İş Hukuku SGK Mevzuatı 9 Matematik Maliyet Muhasebesi 18 Ekonomi-Maliye Ticaret Hukuku 9 İnkılap Tarihi Borçlar Hukuku Finansal Raporlama Standartları 8 Türkçe Muhasebe Denetimi 21 İngilizce Finansal Tablolar Analizi 15 ETÜD DERSLERİ Meslek Hukuku 15

SAAT 18 7 21 7 9 6 7 36

İŞLETME AĞIRLIKLI İNGİLİZCE DİL KURSLARI

EĞİTİM BİRİMLERİMİZ TESMER Kadıköy Eğitim Birimi Hasanpaşa Mah. Uzunçayır Cd. No:29 Kat:1 Kadıköy/İstanbul Telefon: (216) 545 35 51 - 545 35 52 TESMER Şişli Eğitim Birimi / İSMMMO Akademi Gayrettepe Mah. Yıldızposta Cad. No:48 Dedeman İş Hanı Kat:3 Beşiktaş Telefon: (212) 274 42 22 TESMER Şirinevler Eğitim Birimi - Hürriyet Mahallesi Mahmutbey Cd. Arıkan Dağlar İş Merkezi No.1 Kat.3 Şirinevler Telefon: (212)503 59 59 - 552 24 64 l www.istanbulsmmmodasi.org.tr

m www.istanbulsmmmodasi.org.tr m l egitim@ismmmo.org.tr

SMMM STAJ BAŞLATMA SINAVI HAZIRLIK KURSLARI

21 m www.istanbulsmmmodasi.org.tr m


İSMMMO

BİZDEN HABERLER İSMMMO BİZDEN HABERLER

DERGİLERİMİZ DERGİLERİMİZYAYINDA YAYINDA

MESLEKTAŞA REHBER OLAN DERGİLERİMİZİ MESLEKTAŞA REHBER OLAN DERGİLERİMİZİWEB WEBSİTEMİZDEN SİTEMİZDENOKUYABİLİRSİNİZ OKUYABİLİRSİNİZ

YAS AM

İ S TA N B U L S E R B E S T M U H A S E B E C İ M A L İ M Ü Ş AV İ R L E R O D A S I ISTANBUL CHAMBER OF CERTIFIED PUBLIC ACCOUNTANT S www.istanbulsmmmodasi.org.tr

SAYI

ISSN: 1306-5653

ISSN 1303 - 5444

73

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI İKİ AYLIK YAYINI

MALİ

ÇÖZÜM YIL: 28 YEAR: 28

www.istanbulsmmmodasi.org.tr

148

YAYINLARIMIZ YAYINLARIMIZ

TEMMUZ - AĞUSTOS 2018 July - August 2018

148

NÜKLEER ENERJİ GEREKLİ Mİ DEĞİL Mİ? l DOSYA: DİJİTAL ÇAĞA HAZIR OLUN l ETİK VE İTİBAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ASIM BARLIN l İLÇE: BAHÇELİEVLER l GAZETECİLERİN ŞEREF ABİSİ l YÖNETMEN TOLGA KARAÇELİK İLE SÖYLEŞİ l ADRENALİN TUTKUNU VE EĞİTİM SEVDALISI MESLEKTAŞ

DERGİLERE ULAŞMAK İÇİN: DERGİLERE ULAŞMAK İÇİN: https://goo.gl/2UnWjf https://goo.gl/2UnWjf

2522


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

MUHEL

YARIŞTA BİR ADIM

ÖNDE OLUN

e l r e l m i t i ğ e ı l a k Sertifi

n u ş o k e f e hed

MUHEL

BİLGİ VE SORULARINIZ İÇİN

tesmer.muhelproje@ismmmo.org.tr

İLETİŞİM BİLGİSİ KAYIT ADRESİ: İSMMMO Hizmet ve Kültür Binası, Kurtuluş Cad. No: 114 34375 Kurtuluş - Şişli / İSTANBUL, Telefon: (212) 315 84 00 EĞİTİM ADRESİ: İSMMMO Akademi, Gayrettepe Mah. Yıldızposta Cad. No: 48 Dedeman İş Hanı Kat: 3 Beşiktaş - İSTANBUL Telefon: (212) 274 42 22, (212) 274 35 39

23


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

GÜCÜMÜZ 

ORTAK AKIL  İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BAŞARIMIZ

ÜRETİM

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 24

Profile for Istanbul SMMM Odası

İSMMMO Bizden Haberler Sayı 274  

İSMMMO Bizden Haberler Sayı 274