Page 64

l

KOMİK RESİMLER

HATALAR

l Eğer bir berber bir hata yaparsa, bu yeni bir tarzdır. l Eğer bir şoför bir hata yaparsa, bu bir kazadır. l Eğer bir doktor bir hata yaparsa, bu bir müdahaledir. l Eğer bir mühendis bir hata yaparsa, bu yeni bir atılımdır. l Eğer ebeveynler bir hata yaparsa, bu yeni bir kuşaktır. l Eğer bir politikacı bir hata yaparsa, bu yeni bir hukuk kuralıdır. l Eğer bir bilim adamı bir hata yaparsa, bu yeni bir keşiftir. l Eğer bir terzi bir hata yaparsa, bu yeni bir modadır. l Eğer bir öğretmen bir hata yaparsa, bu yeni bir teoridir. l Eğer bir patron bir hata yaparsa, bu bizim hatamızdır. l Eğer bir personel bir hata yaparsa, bu bir HATA’dır.

İLK AMELİYAT

Ameliyat odasında doktorla hasta konuşuyordu. Hasta: - Aman doktor, çok korkuyorum. Ömrümde ilk defa ameliyat olacağım. Doktor: - Korkmakta haklısın ben de ömrümde ilk defa ameliyat yapacağım.

MİZAH

GÖZLÜK

Adamın biri doğrudan odaya girer ve konuşur: - Doktor bey midemde şiddetli ağrılar baş gösterdi. Geceleri kıvranıyorum. Ne yapayım acaba? - Hafif yemekleri tercih edin. Daha az sigara için. Gözünüze gözlük takın. - Ama doktor bey, mide ile gözlüğün ne ilişkisi var? - Şu ilişkisi var. Doktor alt katta bulunuyor. Bense avukatım.

64 l İSMMMO YAŞAM

AVCI TEMEL

Temel bir gün kahvede oturuyormuş; Dursun yanına gitmiş. -Ula Temel sen geçen gece ava gitmiştin. Noldu anlat bakayum baa. Temel: - Ormanda gezinirken karşıma bir ayı çıktı ben kaçmaya başladım ayı tam pençesini salladı kaydı düştü. Ben de kaçtım. Dursun sorar: -Ula Temel ben senin yerinde olsaydım korkudan altıma ederdum da… Temel cevap vermiş: -Sen ayunun neye basup düştiğini sanayisun da.

BARDAK

Delinin biri bir gün doktoruna gider ve iyileştiğini söyleyerek serbest bırakılmasını ister. Bunun üzerine doktor: - Sana bir soru soracağım doğru bilirsen buradan çıkarsın. Deli: - Peki anlaştık sor sorunu. Doktor: - Sen 10 katlı bir binanın tepesine çıksan bende aşağıda bir bardak su tutsam. Şimdi aşağıya atlar mısın atlamaz mısın? Deli: - Niye atlayım ben deli miyim der? Doktor içinden adamın gerçekten iyileştiğini düşünür ve neden diye sorar. Deli: - Ya bardağı çekersen.

MART-NİSAN 2014

49yasam  
49yasam