Page 45

KEDİGÖZLERİ MODA

Tasarımlar ise çeşit çeşit... Gözlükte yine eski moda akımlarından ilham alınmış modeller yer alıyor. Retro modeller modernleştirilerek hayatımızda yer ediniyor. 2014 gözlük modelleri arasında en çok göze çarpan gözlükler “kedigözü” şeklinde olan tasarımlar. 1950'li ve 1960'lı yılların parlayan yıldızı kedi gözlükler, 2014 yaz sezonunun da en popüler gözlük modelleri arasında yer alıyor. Eğer yüz hatlarınız köşeleri belirgin özellikteyse kedi gözlükleri yüz hatlarınızı yumuşatmak için kullanabilirsiniz. Retro tarzdan hoşlanıyorsanız, kedi gözlükler stilinizin en önemli tamamlayıcılarından olacak. Ayrıca, yuvarlak çerçeveli retro gözlüklerin bu sezon da popüler olduğunu söyleyelim. 1970'lerin esintisini taşıyan modellerde büyük ve desenli çerçeveler öne çıkıyor.

AYNALI GÖZLÜKLER

MART-NİSAN 2014

Yazın sıcaklığına uygun olarak bu yaz aksesuarlar da sımsıcak. Birkaç sezondur gündemde olan büyük kolyeler bu yaz yine gündemde. Bu sezon zincirlerin de önemli yer tuttuğu görülüyor. Özellikle büyük zincir bileklikler, zincir kemerler oldukça revaçta. Boncuklu ve zincirli bileklikler de çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Bilekten aşağı dökülen boncukları ve zincirleri ile bu tarz bileklikler göz kamaştırıyor. Taşlı aksesuarlar da önemli tamamlayıcılardan. Bunların içinde en çok taşlı büyük küpeler dikkat çekiyor. Kimi tasarımlarda parlak taşlardan oluşan uzun kolyeler bohem bir stili çağrıştırıyor. Uzun taşlı kolyelerinizin taş rengi, şekli ya da biçimi önemli değil. Önemli olan stilinize ışıltı ve renk eklemeleri. Şapkalar ise rengarenk. İster sporda, ister plajda, nerede olursanız olun şık şapka modelleri çekiciliğinizi arttıracak.

MODA

Aynalı güneş gözlükleri 1980'li yılların popüler tasarımlarındandı. Son 2 yıldır yeniden sokaklarda boy göstermeye başlayan bu tasarımlar 2014 yaz sezonunda da popülerliğini sürdürecek. Aynalı güneş gözlükleri, renkleri ve dikkat çekmeyi sevenlerin favorisi olacak. Numaralı gözlükleri güneş gözlükleriyle kullanmak için tasarlanan Vintage modellerden ilham alınmış Clip-on gözlükler sezonun öne çıkan modelleri arasında yer alıyor. Pilot gözlüğü olarak da bilinen damla gözlükler sezonun revaçta olan modelleri arasında. Klasik damla gözlüklerde aynalı cam kullanımı da dikkat çekiyor.

YAZIN SICAK AKSESUARLARI

İSMMMO YAŞAM l 45

49yasam  
49yasam