__MAIN_TEXT__

Page 1

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

SAYI: 189

14 KASIM 2016

10 Kasım’da Ulu Önder ATATÜRK’E BÜYÜK SAYGI


İSMMMO

BİZDEN HABERLER İÇİNDEKİLER

BİZDEN HABERLER

İSMMMO BİZDEN HABERLER l Her Türlü Zorluğu Bir Arada Durarak Geçebiliriz! l 10 Kasım’da Ulu Önder’e Büyük Saygı l İSMMMO İlçelerde Meslektaşlarla Buluşuyor l Yapılandırılma süresi 25 Kasım’a Uzatıldı l İSMMMO’dan Yarım Gün Çalışma Rehberi l Yapılandırmaya İlişkin Rehber Yayımlandı l Uluslararası İşgücü Kanunu Yasalaştı l İSMMMO Cep Artık Apple Store’da l Eğitim Anlaşmaları İSMMMO’dan l Aramıza Hoşgeldiniz l Bunları Biliyor Musunuz? l Dergilerimiz Yayında l İSMMMO Akademi Eğitimleriyle Fark Yaratır l MUHEL’le Yarışta Bir Adım Önde Olun

3 4-6 7-10 11 12 13 14 15 16 17-20 21 22 23 24

2


İSMMMO

BİZDEN HABERLER SUNUŞ

BİZDEN HABERLER

HER TÜRLÜ ZORLUĞU BİR ARADA

DURARAK GEÇEBİLİRİZ! Türkiye gündemi gibi muhasebe camiası olarak da yoğun ve hareketli günlerden geçiyoruz. İSMMMO ve TÜRMOB seçimlerinden sonra geleceğimizin şekillenmesinde ve yolumuza devam etmemiz anlamında büyük aşamalar kaydediyoruz. Mesleki mevzuatlarda çıkartılan değişikliklere rutin iş yoğunluğumuzun dışında ayak uydurmakta zorlanıyor olabiliriz ama bu konuda siz meslek mensuplarına anlık bilgi verme bağlamında İSMMMO Web sitesinde duyurularımızı atlamadan iletiyoruz. İstanbul’un birçok ilçesinde, eğitim ile ilgili gelen yoğun talepleri değerlendirerek, düzenlediğimiz kahvaltılı eğitimlerle hem meslektaşlarımızın bir arada paylaşımda bulunmasını hem de mesleki uygulamalar konusunda gelişimlerini sağlıyoruz. Dolayısıyla, artık geçmişin gölgesinden uzak, geleceği gören bir meslek alanını, yarattığımız birliktelikler sayesinde üniversitesiyle, meslek örgütüyle, katılımcısıyla, bürokratıyla sorun ve sıkıntılara karşı ışık tutulabilineceğini gösteriyoruz. Bunu sağlamaya da devam edeceğiz. Dolayısıyla gerçekleştirdiğimiz eğitimlerin, törenlerin, sempozyumların birlikteliği oldukça önemli ve ilerideki ortaklıkların, yan yana çalışabilirliğin en sıcak adımları olarak niteliyoruz. 10 Kasım 1938’de kaybettiğimiz Atatürk’ü 78 yıl sonra bile büyük bir özlemle anarak; Özgür ve Çağdaş bir ulus olma yolunu açan yüce öndere hepimizin şükran borçlu olduğunu hatırlatmak istiyorum. Ata’mızı buradan bir kez daha saygıyla anıyorum… Sağlıklı, huzur dolu iyi haftalar diliyorum.

YÜCEL AKDEMİR BAŞKAN

3


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ANMA

10 Kasım’da Ulu Önder’e

BÜYÜK SAYGI

İ

stanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yılında Taksim Anıtı önüne çelenk bıraktı.

İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir, TÜRMOB Genel Sekreteri Dr. Yahya Arıkan, Oda Yönetim Kurulu, Oda Kurulları, Oda çalışanları ve çok sayıda meslek mensubunun katıldığı törende İstiklal Marşı ve saygı duruşu gerçekleştirildi. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu saat 09.05’te saygı duruşunda bulunduktan sonra tören sona erdi.

4


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ANMA

5


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ANMA

6


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

İSMMMO İlçelerde Meslektaşlarla

BULUŞUYOR Ümraniye ve Tuzla İlçe Temsilciliğinin düzenlediği kahvaltıya İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir, İSMMMO Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda meslek mensubu katılım sağladı. Kahvaltılarda yaptığı konuşmalarda yoğun bir döneme girdiklerini, afların uzatıldığını söyleyen Akdemir: “Aralık ayında yoğunluğumuzu atlattığımız andan itibaren dönem sonu işlemlerine başlamayı düşünüyoruz. Eğitimlerimizi yapacağız. Eğitimlerde anlatmaya çalışıyorum. Tahsilât sorunuyla ilgili geçen yıl yayınlanan bir tebliğ var. 7 bin TL‘yi geçen ücretlerinizi banka aracılığıyla tahsil etmek zorundasınız. Etmediğiniz durumda 2016 yılı dâhil olmak

İ

lçelerde düzenlenen kahvaltılarda çok sayıda meslektaş bir araya gelirken, mesleki mevzuata ilişkin eğitimler verildi.

ÜMRANİYE

7


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

üzere, incelemelerde karşılıklı 12’şer tane mükellef ve meslektaş ceza yeme durumu ortaya çıkar. Aslında tahsilât sorununun çözüldüğü söylüyorum sizlere. Yapmanız gereken Aralık-Ocak ayında mükellefe giderek tebliği önlerine koyalım. Sözleşmeyi mükellefe imzalatarak banka aracılığıyla tahsilâta iznimizi alalım. Aksi takdirde işlem yapmayacağınızı da bildirmeniz gerekiyor. Sözleşme yoksa tahsilât yoktur! Sorumluluk size aittir. Bunu unutmayın! Sözleşmelerinizi birkaç yıllık yapabilirsiniz. Damga vergisi bizim sorunumuz değil. Tek istediğimiz, tebliği alın ve sözleşmelerinizi düzenleyin, sisteme girin. Yeni bir yıla giriyoruz, mesleğimizde de sıkıntılar var. Türkiye gündemindeki sıkıntıların bize yansıması da görülüyor. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü 78. Ölüm yıl dönümünde buradan saygıyla ve özlemle anıyorum” diye konuştu.

8


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

9


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

TUZLA

10


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER MEVZUAT

Yapılandırılma süresi

25 KASIM’A UZATILDI 6 736 sayılı Kanun uygulaması ile ilgili olarak müracaat tarihi uzatıldı. Kanuna göre borç yapılandırması ve matrah artırımı başvuru süresi 25 Kasım 2016 tarihine çekildi.

TÜRMOB ve İSMMMO, 6736 Sayılı Yapılandırma ve Matrah Artırımı Kanunu ile ilgili olarak 31 Ekim 2016 tarihinde son bulacak borç yapılandırma sürelerinin uzatılmasını talep etti. Gerekçe olarak, yoğun çalışma temposu ve araya giren tatiller nedeniyle işlem sürelerinin kısalmasından dolayı meslek mensuplarının bir mağduriyet yaşamamaları için süre uzatma talebinde bulunan TÜRMOB ve İSMMMO, kanunda öngörülen başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerini bir aya kadar uzatma yetkisinin değerlendirilmesi gerektiğini savundu. Yapılan başvurular sonucunda borç yapılandırması ve matrah artırımı başvuru bitiş süresi 25 Kasım 2016 tarihine çekildi.

Yapılandırmayla ilgili olarak: https://goo.gl/wEO5Zi

11


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER REHBER

İSMMMO’dan Yarım Gün

ÇALIŞMA REHBERİ

İ

SMMMO, 6663 sayılı Kanunla 4447 sayılı Kanuna 10.02.2016 tarihinden itibaren eklenen ek 5 inci madde ile doğum ve evlat edinme sonrası yarım çalışma ödeneği uygulamasına ilişkin detaylı bir rehber hazırladı. İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı SMMM, Dr. Gülsüm Öksüzömer Yılmaz’ın hazırladığı rehber, kadın işçilerin çalışma hayatına ilişkin bir düzenlemeleri içermektedir. Rehber, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın bu güne kadar hazırladığı çalışmaların devamı niteliğinde olurken, örnekli açıklamalarıyla meslektaşların kolayca kullanabilmesini sağlıyor.

Rehberin Tamamı İçin Tıklayınız: https://goo.gl/OAMb0Q

12


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER REHBER

Yapılandırmaya İlişkin

REHBER YAYINLANDI B azı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair düzenlenen 6736 Sayılı Kanun’a ilişkin İSMMMO, meslektaşlara uygulama da yardımcı olması amacıyla bir rehber yayınladı.

Rehber; devletin tüm Vergi alacaklarının, Gümrük Vergisi alacaklarının, Sosyal Güvenlik Kurumu alacaklarının ve devlet kurum, kuruluş alacakları ile belediye alacakları yeniden yapılandırılmasında yararlanma, uygulama koşulları, Vergi ihtilafları, vergi incelemeleri, matrah artırımı kasa ve stok affı , varlık barışı ve üyelerin odaya olan borçlarını yeniden yapılandırılması düzenlemelerini kapsıyor. Rehberin Tamamı İçin Tıklayınız: http://archive.ismmmo.org.tr/Mansetler/MEVZUAT/ Duyuru/6736_SK_A%C3%87IKLAMA.pdf_695.pdf

13


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER AÇIKLAMA

Uluslararası İşgücü Kanunu

YASALAŞTI

Y

abancıların kayıt dışı çalışmalarının önlenmesi, yerli-yabancı iş gücü dengesi kurularak, nitelikli yabancı iş gücünden de yararlanılmasını öngören Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Kanunla ilgili açıklama İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir tarafından www.ismmmo.org.tr adresinden yapıldı. Akdemir, “6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu 13.08.2016 tarih ve 29800 sayılı resmi gazetede yayınlanmıştır. Kanun, uluslararası iş gücüne ilişkin politikaların belirlenmesi, uygulanması, izlenmesi, yabancılara verilecek çalışma izni ve çalışma izni muafiyetlerine dair iş ve işlemlerde izlenecek usulleri, yetki, sorumlulukları, uluslararası iş gücü alanındaki hak ve yükümlülükleri düzenliyor.

Kanunla ilgili detaylı bilgi için: http://archive.ismmmo.org.tr/docs/ duyuru/20160813-1.pdf

14


BİZDEN HABERLER TEKNOLOJİ

ISMMMOHABER118_Layout 6 13.06.2015 16:40 Page 16 İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER TEKNOLOJİ

İSMMMO Cep Artık İSMMMO Artık

CEBİNİZDE APPLE STORE’DA İİ SMMMO, iletişimi SMMMO, iletişimi güçlengüçlendirmek ve mevzuat dirmek ve mevzuat bilgibilgilerinin daha hızlı meslek lerinin daha hızlı meslek mensuplarına ulaşması sağlamak mensuplarına ulaşması sağamacıyla hayata geçirdiği lamak amacıyla geliştirdiği ‘İSMMMO Cep’ uygulaması, artık ‘İSMMMO Cep’ cep uygulaması windows tabanlı artık Apple Store’da. telefonlarında da çalışabilecek.

Yakında İOS işletim sisteminde de ve hızlı İstanbulkullanılabilecek. SMMM Odası, üye ve stajyerlerine yönelik gün- sorulacak sorularda iletişim rahatlıkla İSMMMO Cepbir şekilde uygulama

Uygulamasınıanlık İndirmek sorularİçin: cel mevzuat, eğitim, sosyal duyuruların daha hızlı ulaşabilmesi sağlanıyor. Uygulama ile Oda danışmanlarına https://play.google.com/store/ap sırasında kullanılabilir ve İstanbul yardımcıSMMM olmasıOdası, amacıyla ‘İSMMM üye ve stajyer-Cep’ uygulaması başlattı. iletebilir, hesaplama araçları işlemler ve ilgili konuyla alakalı eğitim ps/details?id=app.id_441288648 videoları cep telefonlarından mensuplarını ile sosbilgilendirerek başlatılan lerine Meslek yönelik güncel mevzuat,mail eğitim, b8642dfaaa9d3c64bfd009b seyredilebilinir. uygulama, Android cihazlar ve için Google Play üzerinyal duyuruların dahauyumlu hızlı ulaşabilmesi den, Appleolması cihazlar için ‘İSMMM de AppleCep’ Store’dan indirilebiliniyor. Ayrıca, online lanılabilecek. KOBİ desteği sağlayan KOBİ Akademisine yardımcı amacıyla uyCep telefonlarına sorun ve sıkıntılara aranmasını gulaması başlattı.yüklendikten sonra; mali rehber, danışman- yönlendirme yaparakUygulama ile herhangiyanıt bir konu haklık, Oda duyuruları, hesaplama araçları, İSMMMO tv konulasağlayan İSMMMO Cep uygulamasıyla oturduğunuz yerden Meslek mensuplarını mail ile bilgilenkında sorulacak sorularda iletişim rarında yardım alınabiliyor. Ayrıca herhangi bir konu hakkında işleriniz rahatlıkla halledebileceksiniz. direrek başlatılan uygulama, Google hatlıkla ve hızlı bir şekilde sağlanıyor. İSMMMO Cep Android indirmek Cepdanışmanlarına iOS Apple indirmek için: ilePlay üzerinden de indirilebiliniyor. Cep teOda anlık soruların yeniiçin: güncelleme dahil oldu. Üyelerin İSMMMO işhttps://appsto.re/tr/hZLy5.i lefonlarınahttps://goo.gl/TY8xc0 yüklendikten sonra; mali lerini kolaylaştırmak adına maaş hesabı tilebilindiği uygulamada hesaplama araçrehber, danışmanlık, Oda duyuruları, ve kıdem ihbar tazminatı hesabı işlem- ları işlemler sırasında kullanılabilir ve il15 hesaplama araçları, İSMMMO tv konula- lerinin de eklendiği uygulama artık win- gili konuyla alakalı eğitim videoları cep


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ANLAŞMA

Banka İndirimi

İSMMMO’DAN

İ

SMMMO üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla destek olmaya devam ediyor.

Üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla hizmet sunan İSMMMO, bankalarla yaptığı protokoller sayesinde kaliteli ve güvenli hizmet alınmasına destek veriyor. • Türk Ekonomi Bankası (Kurtuluş Şb.) • DenizBank • Odeobank • ICBC (Pangaltı Şubesi) • T.C.Ziraat Bankası

Detaylı bilgi için: http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/IAK.asp?list=Bankalar

16


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER YENİ ÜYELER

ARAMIZA HOŞGELDİNİZ... İSMMMO ailesi büyüyor. İşte 4 Kasım - 11 Kasım 2016 tarihlerinde aramıza katılan meslektaşlarımızın listesi...

ABDURRAHMAN UYGUR

AHMET ULAŞ TAŞ

AHMET ÇAĞRI HAMAMCI

AHMET AYANOĞLU

AHMET SARP

ALPASLAN İLHAMİ MOTUR

ALTAN AKIN KAYA

ALİ KANPALTA

ALİ YILMAZ

ARZU SÜRER

ASLI ERKAL

ASLI ÜNAL

ATANUR KILIÇ

AYLİN TURAL

AYÇA DURMUŞ

AYŞEN ÖKSÜZ

BEGÜM EGEMEN

BERAT YILMAZTÜRK

BERNA KURT BUDAKLI

BORA MUTLU

BORA SÜÜLKER

BURAK EROĞLU

BURÇ KARAGÖZ

BÜLENT AYAZ

BİLAL AKBULUT

BİROL KÖSE

CANSU BİNGÖL

CANSU TAŞKAN

17


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER YENİ ÜYELER

CEM AL

CEMİL SAĞLAM

CEYDA ÖZDEMİR

COŞKUN ÖZGER

CİHAN SERENLİ

ÇAĞATAY TÜRE

DEMİR KAAN YILMAZ

DİLAVER YURTGÖL

EMRE TARHAN

ENVER CAN

ERCAN SOYDEMİR

ERKAN ÖZÇİMEN

ESRA ÖZCAN

EYÜP KÖMEÇOĞLU

FATMA MELİKE SUNA

FATİH YARAN

FEVZİ KAYA

FUNDA KESER

FİDAN TAŞKIN

GAMZE SARIBAŞ

GÖKHAN AKKAYA

GÖKHAN ÇEŞTEPE

GÖKHAN ÖZDOĞRU

GÜLCAN SEVİM ATABEK

GÜLDEN DAYSAL

GÜLŞAH YILMAZ KAYA

GÜVEN ÇAKIRCA

HAKKI ULUKAYA

HALİL GÜNGÖR

HAVVAGÜL EKŞİ

HÜSEYİN KANAT

HİLAL CİLA

ILIM ORHAN

İBRAHİM ROHAT BAYKAL

İLKAY ÇAKIR

18


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER YENİ ÜYELER

İSMAİL AHBAB

İSMAİL ÖZDEMİR

MEHMET ÖZCAN

MEHMET ŞENLİK

MİNTAÇ İNAL

MUHAMMET AYGÜN

MURAT TANER DİK

MURAT KARABURUN

MURAT ÇİÇEK

MUSA AYDIN

MUSTAFA CAN YILDIRIM

MUSTAFA CEM SAKA

MUSTAFA TOY

MUZAFFER ÇAKIR

MÜJDE GÖKSAL

NAZIM TUNA ÖZDEMİR

NEDİM BAŞARAN

NİHAL OKUMUŞ

NİL BİLGEN

OKTAY KILIÇ

OLCAY ÖNTAŞ

ONUR NEŞEAÇAR

ÖMER ALKILIÇ

ÖMER SEZER

ÖZGÜR DEMİR

ÖZGÜR HACIOĞLU

PERİHAN KAL

RAMAZAN SALMAN

RAMAZAN SAVAŞ

RAZİYE MİNSİN

RECEP YILDIRIM

SAMET YILMAZ

SEDA TURAN

SELÇUK BALCAN

SEMA HAYRİ

19


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER YENİ ÜYELER

SEMRA ERBEY

SEMİH EKER

SERDAR GÜNEŞLİ

SERKAN DEMİR

SEVGİ ARSLAN

SEYHAN AYGÖREN

SONER ÇANDIR

SONGÜL AYDENİZ

SÜLEYMAN ARAT

SİBEL KARAKAŞ

ŞADİ ÇİÇEKCİ

ŞENEL AKKUŞ

TANJU DEMİREL

TUNA ERGÜNAY

TURGAY İSMAİL KAYAR

TURGAY ŞAHİN

TUĞBA COŞKUN

TUĞBA YILMAZ

UFUK ÇETİNKAYA

VEDAT AYDIN

VEFA MERT ARSLAN

YASİN SEVİNÇ

YAVUZ ÖZBAY

YENER KAYA

YILMAZ KÖSE

YUNUS OKUTUCU

YUSUF ZİYA KURTGÖZ

YUSUF BOZKURT

YÜKSEL DAMAR

ZEYNEP KORKUT

20


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BUNLARI

Biliyor musunuz

?

4 İSMMMO e-posta adresinize her yerden ulaşabilirsiniz. 4 Facebook, Twitter, RSS kanallarımız üzerinden anında gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. 4 Mobil WEB sayfamız üzerinden mevzuat ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilir, mevzuat danışmanlarımıza online sorularınızı yöneltebilirsiniz. 4 e-Sirkülerlerimiz kayıtlı bulunan tüm eposta adreslerinize gönderilmektedir. 4 Odamıza gelmeden internet üzerinden faaliyet belgesi talebinde bulunabilirsiniz. 4 Bilgisayar kurslarımız için ücret alınmamaktadır. 4 TÜRMOB Genel Kurulunda kabul edilen, Üye aidatları yönetmeliği ile kaldırılmış olan, 2011 yılı Asgari Ücret Tarifesi bedeli, Yönetim Kurulumuzun 17.01.2011 tarihli kararı ile tahsil edilmemektedir. 4 Mesleki sözleşmenin İngilizce’sine WEB sitemizdeki üyelik işlemlerinden ulaşabilirsiniz. 4 Mobil web sitemizden mevzuat danışmanlarımıza cep telefonunuza ve tabletiniz üzerinden bulunduğunuz her yerden sorunuzu yöneltebilirsiniz. 4 Kan bankamızda trombosit bağışında bulunanlar arasında da arama yapılabilmektedir. Tüm üye ve stajyerlerimizi de bağış yapmaya davet ediyoruz. 4 Facebook ve Twitter sayfalarımızdan güncel mevzuat ve diğer haberleri takip edebilirsiniz. 4 İSMMMO.TV’de yayınlanan seminerlerimizin seminer notlarına ve her yerde dinleyebilmeniz için seminerlerin MP3 ses kayıtlarıda bulunmaktadır. 4 Mali sözlüğümüzde kelime sayısı 3000’i geçti. Sizde yorumlarınız ile sözlüğümüzün büyümesine yardımcı olun.

4 e-enstitü’de eğitim videolarımızı izlediniz mi? Meslek hukuku, Kar dağıtımı ve Vergilendirme, Örtülü Sermaye & Transfer Fiyatlandırması , Mali Analiz Eğitimi, Bağımsız Denetim, Dönem Sonu İşlemleri 21


İSMMMO

BizDeN HABeRLeR YAYIN

BİZDEN HABERLER

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

Dergilerimiz yayında Meslektaşa rehber olan dergilerimiz yayında.

YAS AM M

SAYI SAYI

MART-NİSAN 20152016 MAYIS-HAZİRAN

5562

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI İKİ AYLIK YAYINI İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI İKİ AYLIK YAYINI

DAĞLARINA BAHAR GELSE MEMLEKETİMİN! CİĞERLERİMİZ YANIYOR ENERJİ KAHİNİ TÜRK: FATİH BİROL  DOSYA: SU KRİZİ KAPIDA BERNA LAÇİN İLE OYUNCULUK ÜZERİNE MEKANI KÜÇÜK LEZZETİ BÜYÜK lDOSYA: AB ÇATIRDIYOR l TÜRKONFED TARKAN KADOOĞLU İLE SÖYLEŞİ l EKONOMİST-YAZAR UĞUR CİVELEKENİLEŞIKRÖPORTAJ ANADOLU’NUN MAHSUN ŞEHRİ YOZGAT  BAŞKANI OTİZMLİ ÇOCUĞUM VAR! GÜNEYDOĞU ASYA’NIN KALBİ: KUALA LUMPUR  OFİSTE SİZ OLUN l HALK AŞIĞI MALİ MÜŞAVİR l BEYİNİNİZİ TATİLDE DİNLENDİRİN l MASİF MOBİLYANIN GERİ DÖNÜŞÜ l BALKANLARIN İNCİSİ BELGRAD

iSMMMO MALi ÇözüM ve iSMMMO YAşAM DeRGiLeRiMize WWW.ISTANBULSMMODASI.ORG.TR ADReSiNDeN ULAşABiLiRSiNiz. 22


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

MESLEKTE YENİ EĞİTİM VE UZMANLIK PROGRAMLARI FİŞLETME BÜTÇELERİ, KONTROL VE REVİZYON EĞİTİMİ FUYGULAMALI TÜRKİYE FİNANSAL RAPORLAMA STANDARTLARI EĞİTİMİ FİŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ VE SONUÇLARI EĞİTİMİ FŞİRKET DEĞERLEME EĞİTİMİ FŞİRKETLERDE TASFİYE, BİRLEŞME, DEVİR, NEV’İ DEĞİŞİKLİĞİ, BÖLÜNME VE HİSSE DEĞİŞTİRME EĞİTİMİ FVERGİ UYUŞMAZLIKLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI EĞİTİMİ FKOBİLERE YÖNELİK DEVLET DESTEKLERİ EĞİTİMİ FVERGİ TEKNOLOJİLERİ EĞİTİM PROGRAMI FMALİ İÇ DENETİM UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI FBİLGİSAYAR DESTEKLİ DENETİM TEKNİKLERİ FİFLASIN ERTELENMESİ EĞİTİMİ FSAHTE BELGE İNCELEME EĞİTİMİ FBAŞLANGIÇ ACL EĞİTİMİ FİÇ KONTROL EĞİTİMİ FUYGULAMALI BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ FSÖZLEŞME HUKUK EĞİTİMİ

Eğitimleriyle

FARK YARATIR

23


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

MUHEL

YARIŞTA BİR ADIM

ÖNDE OLUN

e l r e l m i t i ğ e ı l a k Sertifi

n u ş o k e f e hed

MUHEL

BİLGİ VE SORULARINIZ İÇİN

tesmer.muhelproje@ismmmo.org.tr

İLETİŞİM BİLGİSİ KAYIT ADRESİ: İSMMMO Hizmet ve Kültür Binası, Kurtuluş Cad. No: 114 34375 Kurtuluş - Şişli / İSTANBUL, Telefon: (212) 315 84 00 24 EĞİTİM ADRESİ: İSMMMO Akademi, Gayrettepe Mah. Yıldızposta Cad. No: 48 Dedeman İş Hanı Kat: 3 Beşiktaş - İSTANBUL Telefon: (212) 274 42 22, (212) 274 35 39


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

GÜCÜMÜZ 

ORTAK AKIL  İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BAŞARIMIZ

ÜRETİM

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 25

Profile for Istanbul SMMM Odası

2016 189  

2016 189