__MAIN_TEXT__

Page 1

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

SAYI: 188

7 KASIM 2016

EĞİTİMLERDE BULUŞUYORUZ


İSMMMO

BİZDEN HABERLER İÇİNDEKİLER

BİZDEN HABERLER

İSMMMO BİZDEN HABERLER l Başarılı Bir Af Uygulaması, Eksiklerin ve Yanlışların Habercisidir l Meslektaşla Eğitimlerde Buluşuyoruz l Başkan Akdemir Rumeli TV’de l Kansere Karşı İSMMMO’dan Duyarlı Destek! l Yapılandırılma süresi 25 Kasım’a Uzatıldı l İSMMMO’dan Yarım Gün Çalışma Rehberi l Yapılandırmaya İlişkin Rehber Yayımlandı l Uluslararası İşgücü Kanunu Yasalaştı l İSMMMO Cep Artık Apple Store’da l Eğitim Anlaşmaları İSMMMO’dan l Aramıza Hoşgeldiniz l Bunları Biliyor Musunuz? l Dergilerimiz Yayında l İSMMMO Akademi Eğitimleriyle Fark Yaratır l MUHEL’le Yarışta Bir Adım Önde Olun

3 4-10 11 12-13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

2


İSMMMO

BİZDEN HABERLER SUNUŞ

BİZDEN HABERLER

BAŞARILI BİR AF UYGULAMASI, EKSİKLERİN

VE YANLIŞLARIN HABERCİSİDİR İSMMMO web sitesinde yayımlanan Eylül ayı mesajımı sizlerle paylaşmak istiyorum: “Değerli meslektaşlarım, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu ülkenin ekonomisi anlamında bugün için ciddi bir anlam taşımaktadır. Biz mali müşavirlere düşen görev ise yasayı anlamak ve uygulamada hata yapmamak yönündedir. Bu nedenle ekim ayı boyunca ilçelerimizde meslektaşlarımıza gerekli açıklama yaparak uzmanlarımız kanalıyla da yasanın uygulanmasına ilişkin seminerler düzenledik, eğitimler verdik. Hepimizin bildiği gibi “mali af” yasası hemen her kesim tarafından istenmektedir. Bu affın nedeni de daha önce de belirttiğimiz gibi kayıt dışı ekonomidir. Kayıt dışı ekonomi, vergi kayıp ve kaçak oranının boyutu, birçok istenmeyen sonuç yanında mali afların da en önemli nedenlerindendir. Ülke ekonomik koşullarına baktığımızda, kayıt dışılığın önlenmesi kısa vadede görünmezken, kayıt dışılığa karşı alınan her önlemin affa olan ihtiyacı azalmaktadır. Özetle, mali afların bir sonuç olduğunu anlamamız gerekiyor. Düzenli olarak bu sonuçla karşılaşmamak için ve gelecek dönemlerde başarılı olduğunu düşündüğümüz af uygulamalarının son bulması adına, yanlışların veya eksiklerin iyi analiz edilerek af gerekçelerinin ortadan kaldırılması sağlanmalıdır. Ayrıca, 6736 sayılı yasaya bağlı olarak İSMMMO tarafından bir rehber hazırlanarak elektronik ortamda üyelerimizin kullanımına sunuldu: “Vergi, SEK ve Oda Alacaklarının Yapılandırılması, Matrah Artırımı, Kasa / Stok Affı, Varlık Barışı Açıklamalar ve Muhasebe Kayıtları Rehberi”. Bu yasaya bağlı olarak borç yapılandırması ve matrah artırımı gibi Oda alacaklarının yapılandırılmasına ilişkin son başvuru tarihi de 25 Kasım 2016 olarak belirlendi. Sayın üyemiz, Türkiye’nin pek çok üniversitesinde muhasebecilik alanında eğitim ve öğretim verilmektedir. Bu konuda her birimizi ilgilendiren konulardan birisi de meslek alanımızdaki yeni bilgileri öğrenmek olmalıdır. KKTC’de 30 Kasım – 4 Aralık 2016 tarihleri arasında “16. Muhasebe Standartları Sempozyumu” bu açıdan anlamlı olacaktır.

YÜCEL AKDEMİR BAŞKAN Kasım ayında kutlanacak pek çok hafta ve önemli günler yanında özellikle Atatürk Haftası, Çocuk Haftası büyük önem arz etmektedir. 10 Kasım 1938’de kaybettiğimiz Atatürk’ü 78 yıl sonra bile büyük bir özlemle anarak; demokrat ve çağdaş bir ulus olma yolunu açan yüce öndere hepimizin şükran borçlu olduğunu hatırlatmak istiyorum. Gelecek nesillerin yetişmesinde büyük rol oynayan öğretmenlerimizin de 24 Kasım 2016 tarihinde kutlanacak olan Öğretmenler Günü’nü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

3


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

Meslektaşla Eğitimlerde

BULUŞUYORUZ

İ

lçelerde düzenlenen kahvaltılarda çok sayıda meslektaş bir araya gelirken, mesleki mevzuata ilişkin eğitimler verildi. Beyoğlu ve Bakırköy İlçe Temsilciliğinin düzenlediği kahvaltılı eğitime, İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir, TÜRMOB Genel Sekreteri Dr. Yahya Arıkan, İSMMMO Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda meslek mensubu katılım sağladı. Kahvaltılarda yaptığı konuşmalarda yoğun bir döneme girdiklerini, afların uzatıldığını söyleyen Akdemir: “Aralık ayında yoğunluğumuzu atlattığımız andan itibaren dönem sonu işlemlerine başlamayı düşünüyoruz. Eğitimlerimizi yapacağız.

BAKIRKÖY

4


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

Eğitimlerde anlatmaya çalışıyorum. Tahsilât sorunuyla ilgili geçen yıl yayınlanan bir tebliğ var. 7 bin TL‘yi geçen ücretlerinizi banka aracılığıyla tahsil etmek zorundasınız. Etmediğiniz durumda 2016 yılı dâhil olmak üzere, incelemelerde karşılıklı 12’şer tane mükellef ve meslektaş ceza yeme durumu ortaya çıkar. Aslında tahsilât sorununun çözüldüğü söylüyorum sizlere. Yapmanız gereken Aralık-Ocak ayında mükellefe giderek tebliği önlerine koyalım. Sözleşmeyi mükellefe imzalatarak banka aracılığıyla tahsilâta iznimizi alalım. Aksi takdirde işlem yapmayacağınızı da bildirmeniz gerekiyor. Sözleşme yoksa tahsilât yoktur! Sorumluluk size aittir. Bunu unutmayın! Sözleşmelerinizi birkaç yıllık yapabilirsiniz. Damga vergisi bizim sorunumuz değil. Tek istediğimiz, tebliği alın ve sözleşmelerinizi düzenleyin, sisteme girin. Yeni bir yıla giriyoruz, mesleğimizde de sıkıntılar var. Türkiye gündemindeki sıkıntıların

BAKIRKÖY

5


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

bize yansıması da görülüyor. Cumhuriyetimizin 93. Yılını kutluyoruz. Bugün burada farklı kültürlerde insanlar olarak bir arada yaşabiliyorsak, kadınlarımız haklarını kullanabiliyorsa, mesleğimizi icra edebiliyorsak bunların hepsini Cumhuriyetimize ve Demokrasimize borçluyuz. Sahip çıkmamız gerekiyor“ dedi. TÜRMOB Genel Sekreteri Dr. Yahya Arıkan’da, yeni bir göreve başladıklarını söyleyerek, 26 yılda TÜRMOB adına ne yapılan bütün proje ve atılımlarda İstanbullu meslektaşların büyük katkısı olduğunu ifade etti. İlçelerin hepsinin birbirinden dinamik olduğunu söyleyen Arıkan, TÜRMOB yönetiminin en temel hedeflerinden birinin mesleki imajın düzeltilmesiyle ilgili çalışmalardan oluşacağını belirtti. Arıkan, “Bu çalışmaların büyük bir kısmı eğitimlerden oluşacak. Meslek içi eğitimlerin yanı sıra mesleki imajın farkındalığını vurgulayacak eğitimlere büyük ihtiyaç var. Diğer yandan TÜRMOB’un toplumun tüm kesim-

BAKIRKÖY

6


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

leriyle yan yana durması gerektiğine inanıyorum. Yani güçlü bir muhasebe platformunun oluşturulması gerekiyor. Saygınlığa giden yolda birçok çalışma komiteleri oluşturulmalı. Ayrıca mesleğin geleceği için anti demokratik ne kadar madde varsa bunlar tek tek ayıklanacaktır” diye konuştu. Konuşmaların ardından sunumlu eğitimler verildi.

BAKIRKÖY

7


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

BEYOĞLU

8


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

BEYOĞLU

9


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

BEYOĞLU

10


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER TV PROGRAMI

Başkan Yücel Akdemir

RUMELİ TV’DE

İ

SMMMO Başkanı Yücel Akdemir, meslek mensubu Bayram Erat’ın Rumeli TV’de hazırlayıp sunduğu “Mali Danışman” adlı programa konuk oldu.

İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir Rumeli TV’ye katılarak gündeme ve ekonomiye ilişkin görüşlerini bildirdi. “Mali Danışman” programında mesleğe dair açıklamalarda bulunan Akdemir, İSMMMO çalışmalarına, TÜRMOB seçimlerine ve son ekonomik gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.

11


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

Kansere Karşı İSMMMO’dan

DUYARLI DESTEK!

M

eme kanseri hakkında erken teşhis ve tedaviyi desteklemek amacıyla başlayan kampanyaya İSMMMO çalışanları da destek verdi.

2004 yılından bu yana meme kanseri hakkındaki farkındalığı artırmak, erken teşhis ve tedaviyi desteklemek amacıyla ekim ayı tüm dünyada ve Türkiye’de meme kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayı olarak belirlenmiştir. Ay boyunca gerek sivil toplum kuruluşları gerekse

Sağlık Bakanlığı tarafından yurt genelinde eğitimler ve bilinçlendirme kampanyaları düzenlenmektedir. Bu kapsamda farkındalık yaratması amacıyla‘Pembe Kurdele’ başlığıyla düzenlenen etkinliklere İSMMMO çalışanları da kurdele takarak destek verdi.

12


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

2030’da Yüzde 75!

Araştırmalar, düzenli olarak kendi kendini muayene etmenin, meme kanserinden hastayı kaybetme riskini yüzde 18 oranında azalttığını gösteriyor olsa da kadınların büyük kısmı bunu bir alışkanlık haline getirebilmiş değil. Gelişmiş ülkelerde her 7 kadından birinde meme kanserine rastlanırken, hastalığın bu ülkelerde azalan, gelişmekte olan ülkelerde ise artan bir seyir izlediği görülüyor. 2030 yılında tüm meme kanserlerinin yüzde 75’inin gelişmekte olan ülkelerde yer alacağı tahmin ediliyor. Bu durumda Türkiye gibi ülkelerde erken teşhis oranını artıracak çalışmalar büyük önem taşıyor. Ayrıca, Türkiye’de meme kanseri sıklığının son 20 yılda 2 kattan fazla artış gösterdiğine işaret ediyor. Öngörüler ise, bu artışın devam edeceği ve yılda yaklaşık 25 bin kadına meme kanseri teşhisi koyulacağı ve her 8 kadından birinin meme kanserine yakalanabileceği yönünde. Günümüzde bu konudaki bilinçlendirme çalışmaları erken teşhis imkânı sağladığı için büyük önem taşıyor. Mamografik tarama sonucu, meme kanserinden ölüm oranları değişik çalışma sonuçlarına göre yüzde 15 ila yüzde 35 oranına azalmış görünüyor.

13


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER MEVZUAT

Yapılandırılma süresi

25 KASIM’A UZATILDI 6 736 sayılı Kanun uygulaması ile ilgili olarak müracaat tarihi uzatıldı. Kanuna göre borç yapılandırması ve matrah artırımı başvuru süresi 25 Kasım 2016 tarihine çekildi.

TÜRMOB ve İSMMMO, 6736 Sayılı Yapılandırma ve Matrah Artırımı Kanunu ile ilgili olarak 31 Ekim 2016 tarihinde son bulacak borç yapılandırma sürelerinin uzatılmasını talep etti. Gerekçe olarak, yoğun çalışma temposu ve araya giren tatiller nedeniyle işlem sürelerinin kısalmasından dolayı meslek mensuplarının bir mağduriyet yaşamamaları için süre uzatma talebinde bulunan TÜRMOB ve İSMMMO, kanunda öngörülen başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerini bir aya kadar uzatma yetkisinin değerlendirilmesi gerektiğini savundu. Yapılan başvurular sonucunda borç yapılandırması ve matrah artırımı başvuru bitiş süresi 25 Kasım 2016 tarihine çekildi.

Yapılandırmayla ilgili olarak: https://goo.gl/wEO5Zi

14


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER REHBER

İSMMMO’dan Yarım Gün

ÇALIŞMA REHBERİ

İ

SMMMO, 6663 sayılı Kanunla 4447 sayılı Kanuna 10.02.2016 tarihinden itibaren eklenen ek 5 inci madde ile doğum ve evlat edinme sonrası yarım çalışma ödeneği uygulamasına ilişkin detaylı bir rehber hazırladı. İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı SMMM, Dr. Gülsüm Öksüzömer Yılmaz’ın hazırladığı rehber, kadın işçilerin çalışma hayatına ilişkin bir düzenlemeleri içermektedir. Rehber, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın bu güne kadar hazırladığı çalışmaların devamı niteliğinde olurken, örnekli açıklamalarıyla meslektaşların kolayca kullanabilmesini sağlıyor.

Rehberin Tamamı İçin Tıklayınız: https://goo.gl/OAMb0Q

15


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER REHBER

Yapılandırmaya İlişkin

REHBER YAYINLANDI B azı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair düzenlenen 6736 Sayılı Kanun’a ilişkin İSMMMO, meslektaşlara uygulama da yardımcı olması amacıyla bir rehber yayınladı.

Rehber; devletin tüm Vergi alacaklarının, Gümrük Vergisi alacaklarının, Sosyal Güvenlik Kurumu alacaklarının ve devlet kurum, kuruluş alacakları ile belediye alacakları yeniden yapılandırılmasında yararlanma, uygulama koşulları, Vergi ihtilafları, vergi incelemeleri, matrah artırımı kasa ve stok affı , varlık barışı ve üyelerin odaya olan borçlarını yeniden yapılandırılması düzenlemelerini kapsıyor. Rehberin Tamamı İçin Tıklayınız: http://archive.ismmmo.org.tr/Mansetler/MEVZUAT/ Duyuru/6736_SK_A%C3%87IKLAMA.pdf_695.pdf

16


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER AÇIKLAMA

Uluslararası İşgücü Kanunu

YASALAŞTI

Y

abancıların kayıt dışı çalışmalarının önlenmesi, yerli-yabancı iş gücü dengesi kurularak, nitelikli yabancı iş gücünden de yararlanılmasını öngören Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Kanunla ilgili açıklama İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir tarafından www.ismmmo.org.tr adresinden yapıldı. Akdemir, “6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu 13.08.2016 tarih ve 29800 sayılı resmi gazetede yayınlanmıştır. Kanun, uluslararası iş gücüne ilişkin politikaların belirlenmesi, uygulanması, izlenmesi, yabancılara verilecek çalışma izni ve çalışma izni muafiyetlerine dair iş ve işlemlerde izlenecek usulleri, yetki, sorumlulukları, uluslararası iş gücü alanındaki hak ve yükümlülükleri düzenliyor.

Kanunla ilgili detaylı bilgi için: http://archive.ismmmo.org.tr/docs/ duyuru/20160813-1.pdf

17


BİZDEN HABERLER TEKNOLOJİ

ISMMMOHABER118_Layout 6 13.06.2015 16:40 Page 16 İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER TEKNOLOJİ

İSMMMO Cep Artık İSMMMO Artık

CEBİNİZDE APPLE STORE’DA İİ SMMMO, iletişimi SMMMO, iletişimi güçlengüçlendirmek ve mevzuat dirmek ve mevzuat bilgibilgilerinin daha hızlı meslek lerinin daha hızlı meslek mensuplarına ulaşması sağlamak mensuplarına ulaşması sağamacıyla hayata geçirdiği lamak amacıyla geliştirdiği ‘İSMMMO Cep’ uygulaması, artık ‘İSMMMO Cep’ cep uygulaması windows tabanlı artık Apple Store’da. telefonlarında da çalışabilecek.

Yakında İOS işletim sisteminde de ve hızlı İstanbulkullanılabilecek. SMMM Odası, üye ve stajyerlerine yönelik gün- sorulacak sorularda iletişim rahatlıkla İSMMMO Cepbir şekilde uygulama

Uygulamasınıanlık İndirmek sorularİçin: cel mevzuat, eğitim, sosyal duyuruların daha hızlı ulaşabilmesi sağlanıyor. Uygulama ile Oda danışmanlarına https://play.google.com/store/ap sırasında kullanılabilir ve İstanbul yardımcıSMMM olmasıOdası, amacıyla ‘İSMMM üye ve stajyer-Cep’ uygulaması başlattı. iletebilir, hesaplama araçları işlemler ve ilgili konuyla alakalı eğitim ps/details?id=app.id_441288648 videoları cep telefonlarından mensuplarını ile sosbilgilendirerek başlatılan lerine Meslek yönelik güncel mevzuat,mail eğitim, b8642dfaaa9d3c64bfd009b seyredilebilinir. uygulama, Android cihazlar ve için Google Play üzerinyal duyuruların dahauyumlu hızlı ulaşabilmesi den, Appleolması cihazlar için ‘İSMMM de AppleCep’ Store’dan indirilebiliniyor. Ayrıca, online lanılabilecek. KOBİ desteği sağlayan KOBİ Akademisine yardımcı amacıyla uyCep telefonlarına sorun ve sıkıntılara aranmasını gulaması başlattı.yüklendikten sonra; mali rehber, danışman- yönlendirme yaparakUygulama ile herhangiyanıt bir konu haklık, Oda duyuruları, hesaplama araçları, İSMMMO tv konulasağlayan İSMMMO Cep uygulamasıyla oturduğunuz yerden Meslek mensuplarını mail ile bilgilenkında sorulacak sorularda iletişim rarında yardım alınabiliyor. Ayrıca herhangi bir konu hakkında işleriniz rahatlıkla halledebileceksiniz. direrek başlatılan uygulama, Google hatlıkla ve hızlı bir şekilde sağlanıyor. İSMMMO Cep Android indirmek Cepdanışmanlarına iOS Apple indirmek için: ilePlay üzerinden de indirilebiliniyor. Cep teOda anlık soruların yeniiçin: güncelleme dahil oldu. Üyelerin İSMMMO işhttps://appsto.re/tr/hZLy5.i lefonlarınahttps://goo.gl/TY8xc0 yüklendikten sonra; mali lerini kolaylaştırmak adına maaş hesabı tilebilindiği uygulamada hesaplama araçrehber, danışmanlık, Oda duyuruları, ve kıdem ihbar tazminatı hesabı işlem- ları işlemler sırasında kullanılabilir ve il18 hesaplama araçları, İSMMMO tv konula- lerinin de eklendiği uygulama artık win- gili konuyla alakalı eğitim videoları cep


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ANLAŞMA

Banka İndirimi

İSMMMO’DAN

İ

SMMMO üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla destek olmaya devam ediyor.

Üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla hizmet sunan İSMMMO, bankalarla yaptığı protokoller sayesinde kaliteli ve güvenli hizmet alınmasına destek veriyor. • Türk Ekonomi Bankası (Kurtuluş Şb.) • DenizBank • Odeobank • ICBC (Pangaltı Şubesi) • T.C.Ziraat Bankası

Detaylı bilgi için: http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/IAK.asp?list=Bankalar

19


BİZDEN HABERLER YENİ ÜYELER

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

ARAMIZA HOŞGELDİNİZ... İSMMMO ailesi büyüyor. İşte 28 Ekim - 4 Kasım 2016 tarihlerinde aramıza katılan meslektaşlarımızın listesi...

ABDULLAH ÖNEÇ

AHMET KAÇMAZ

ALİ NACİ TANRIVERDİ

ALİ URHAN

ARİF USLU

ATİLLA BIÇAKCI

AYŞEGÜL ÖZKAN

AYŞE KARAKUŞ

AYŞE ŞAHİN

AZEM ÖNDER

BELİZ SAKA

BORA BAYIR

BURCU TOPAL BULAT

BURCU YAĞCI

CELAL KAYA

CELAL SARIKUŞ

CİHAN ÖNEM

DERVİŞALİ TOPDEMİR

DOĞAN ÜNVER

DURSUN BOZKURT

DİLEK DEMİRTAŞ

ELİF ALTUNBAŞ

EMEL ASLAN AKBAŞ

EMRE ÜRESİN

EMİN EMRAH AKDENİZ

ENGİN BAYRAM

ERCAN YAZIR

ERDEM ERDOĞAN

20


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER YENİ ÜYELER

ERDİNÇ ÇELİK

ERGANT AKMAN

ERMAN ÇILGI

ERSİN DEMİRKAYA

ERSİN GÜRVARDAR

FATİH YALÇIN

FERHAN ÇAĞIR

FERHAT CÖMERT

FİKRİ SAYAN

GENÇ GÜLENÇ

GÖKHAN TÜCCAR

HAKAN CANBAZ

HALİL OLGUN

HARUN KIZILASLAN

HASAN KUZUOĞLU

HATİCE ATAY

HÜLYA ÇAĞLIYAN AKDİKMEN

HÜSEYİN KESER

HÜSEYİN KOŞAR

İRFAN AY

KAZIM ERARSLAN

MEHMET KADRİ KANPAK

MEHMET ATEŞ

MEHMET GÖKDEMİR

MELEK MAVUŞ

MELİS YÜCEDAĞ

MERVE KAYRANCI ŞEN

MESUT KABAER

21


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER YENİ ÜYELER

MURAT ASAN

MURAT SÖNMEZ

MUSTAFA BELİR

MUSTAFA SÖNMEZ

MUZAFFER GÜVEN

MİTHAT GÜMÜŞ

NECATİN AYAZ

NİHAT GÜL

OZAN AYDOĞAN

OĞUZHAN AYDOĞMUŞ

OĞUZ YILDIRIM

ÖMER FARUK YILMAZ

ÖZER YÖRDEM

ÖZGÜR ŞİMŞEK

REŞAT ANIL DURMAZ

REŞAT TORUN

SAMET PEKCAN

SEBAHATTİN KARA

SELDA TAŞKIRAN

SUAT YAMAN

SÜLEYMAN YILMAZ

22


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER YENİ ÜYELER

SİBEL ÖZÇELİK

TALAT ŞAHİN

TAMER ERGİN

TURGAY YURTSEVEN

VOLKAN CÖMERT

YEŞİM SÜMER

YUSUF GÜRKAN ŞAŞMAZ

YUSUF ÖCALMIŞ

ZELİHA AKGÜN

TUĞBA YILDIRIM

YÜCEL ARSLAN

TÜBA TOKSES

YÜCEL BUZDAĞ

ÜMMÜHAN ÇETİN

ZEKİ GENİŞ

ZEYNEP AKSOY

23


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BUNLARI

Biliyor musunuz

?

4 İSMMMO e-posta adresinize her yerden ulaşabilirsiniz. 4 Facebook, Twitter, RSS kanallarımız üzerinden anında gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. 4 Mobil WEB sayfamız üzerinden mevzuat ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilir, mevzuat danışmanlarımıza online sorularınızı yöneltebilirsiniz. 4 e-Sirkülerlerimiz kayıtlı bulunan tüm eposta adreslerinize gönderilmektedir. 4 Odamıza gelmeden internet üzerinden faaliyet belgesi talebinde bulunabilirsiniz. 4 Bilgisayar kurslarımız için ücret alınmamaktadır. 4 TÜRMOB Genel Kurulunda kabul edilen, Üye aidatları yönetmeliği ile kaldırılmış olan, 2011 yılı Asgari Ücret Tarifesi bedeli, Yönetim Kurulumuzun 17.01.2011 tarihli kararı ile tahsil edilmemektedir. 4 Mesleki sözleşmenin İngilizce’sine WEB sitemizdeki üyelik işlemlerinden ulaşabilirsiniz. 4 Mobil web sitemizden mevzuat danışmanlarımıza cep telefonunuza ve tabletiniz üzerinden bulunduğunuz her yerden sorunuzu yöneltebilirsiniz. 4 Kan bankamızda trombosit bağışında bulunanlar arasında da arama yapılabilmektedir. Tüm üye ve stajyerlerimizi de bağış yapmaya davet ediyoruz. 4 Facebook ve Twitter sayfalarımızdan güncel mevzuat ve diğer haberleri takip edebilirsiniz. 4 İSMMMO.TV’de yayınlanan seminerlerimizin seminer notlarına ve her yerde dinleyebilmeniz için seminerlerin MP3 ses kayıtlarıda bulunmaktadır. 4 Mali sözlüğümüzde kelime sayısı 3000’i geçti. Sizde yorumlarınız ile sözlüğümüzün büyümesine yardımcı olun.

4 e-enstitü’de eğitim videolarımızı izlediniz mi? Meslek hukuku, Kar dağıtımı ve Vergilendirme, Örtülü Sermaye & Transfer Fiyatlandırması , Mali Analiz Eğitimi, Bağımsız Denetim, Dönem Sonu İşlemleri 24


İSMMMO

BizDeN HABeRLeR YAYIN

BİZDEN HABERLER

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

Dergilerimiz yayında Meslektaşa rehber olan dergilerimiz yayında.

YAS AM M

SAYI SAYI

MART-NİSAN 20152016 MAYIS-HAZİRAN

5562

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI İKİ AYLIK YAYINI İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI İKİ AYLIK YAYINI

DAĞLARINA BAHAR GELSE MEMLEKETİMİN! CİĞERLERİMİZ YANIYOR ENERJİ KAHİNİ TÜRK: FATİH BİROL  DOSYA: SU KRİZİ KAPIDA BERNA LAÇİN İLE OYUNCULUK ÜZERİNE MEKANI KÜÇÜK LEZZETİ BÜYÜK lDOSYA: AB ÇATIRDIYOR l TÜRKONFED TARKAN KADOOĞLU İLE SÖYLEŞİ l EKONOMİST-YAZAR UĞUR CİVELEKENİLEŞIKRÖPORTAJ ANADOLU’NUN MAHSUN ŞEHRİ YOZGAT  BAŞKANI OTİZMLİ ÇOCUĞUM VAR! GÜNEYDOĞU ASYA’NIN KALBİ: KUALA LUMPUR  OFİSTE SİZ OLUN l HALK AŞIĞI MALİ MÜŞAVİR l BEYİNİNİZİ TATİLDE DİNLENDİRİN l MASİF MOBİLYANIN GERİ DÖNÜŞÜ l BALKANLARIN İNCİSİ BELGRAD

iSMMMO MALi ÇözüM ve iSMMMO YAşAM DeRGiLeRiMize WWW.ISTANBULSMMODASI.ORG.TR ADReSiNDeN ULAşABiLiRSiNiz. 25


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

MESLEKTE YENİ EĞİTİM VE UZMANLIK PROGRAMLARI FİŞLETME BÜTÇELERİ, KONTROL VE REVİZYON EĞİTİMİ FUYGULAMALI TÜRKİYE FİNANSAL RAPORLAMA STANDARTLARI EĞİTİMİ FİŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ VE SONUÇLARI EĞİTİMİ FŞİRKET DEĞERLEME EĞİTİMİ FŞİRKETLERDE TASFİYE, BİRLEŞME, DEVİR, NEV’İ DEĞİŞİKLİĞİ, BÖLÜNME VE HİSSE DEĞİŞTİRME EĞİTİMİ FVERGİ UYUŞMAZLIKLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI EĞİTİMİ FKOBİLERE YÖNELİK DEVLET DESTEKLERİ EĞİTİMİ FVERGİ TEKNOLOJİLERİ EĞİTİM PROGRAMI FMALİ İÇ DENETİM UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI FBİLGİSAYAR DESTEKLİ DENETİM TEKNİKLERİ FİFLASIN ERTELENMESİ EĞİTİMİ FSAHTE BELGE İNCELEME EĞİTİMİ FBAŞLANGIÇ ACL EĞİTİMİ FİÇ KONTROL EĞİTİMİ FUYGULAMALI BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ FSÖZLEŞME HUKUK EĞİTİMİ

Eğitimleriyle

FARK YARATIR

26


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

MUHEL

YARIŞTA BİR ADIM

ÖNDE OLUN

e l r e l m i t i ğ e ı l a k Sertifi

n u ş o k e f e hed

MUHEL

BİLGİ VE SORULARINIZ İÇİN

tesmer.muhelproje@ismmmo.org.tr

İLETİŞİM BİLGİSİ KAYIT ADRESİ: İSMMMO Hizmet ve Kültür Binası, Kurtuluş Cad. No: 114 34375 Kurtuluş - Şişli / İSTANBUL, Telefon: (212) 315 84 00 27 EĞİTİM ADRESİ: İSMMMO Akademi, Gayrettepe Mah. Yıldızposta Cad. No: 48 Dedeman İş Hanı Kat: 3 Beşiktaş - İSTANBUL Telefon: (212) 274 42 22, (212) 274 35 39


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

GÜCÜMÜZ 

ORTAK AKIL  İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BAŞARIMIZ

ÜRETİM

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 28

Profile for Istanbul SMMM Odası

2016 188  

2016 188