__MAIN_TEXT__

Page 1

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

SAYI: 187

31 EKİM 2016

AKDEMİR: BİRARADA YAŞAMI CUMHURİYETİMİZE BORÇLUYUZ KANSERE KARŞI İSMMMO’DAN DUYARLI DESTEK!


İSMMMO

BİZDEN HABERLER İÇİNDEKİLER

BİZDEN HABERLER

İSMMMO BİZDEN HABERLER

3 4-7 8-9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

2


İSMMMO

BİZDEN HABERLER SUNUŞ

BİZDEN HABERLER

ÇAĞDAŞ, İLERİCİ VE AYDINLIK

GELECEĞİMİZ İÇİN... Değerli Meslektaşlarım; Geçen haftalar “6736 Sayılı Kanun Uygulamasına” ilişkin eğitimlerimizle, toplantılarımızla ve etkinliklerimizle devam etti. Mesleki gelişim açısından bir adım olarak gördüğümüz 6736 Sayılı Kanun Uygulamasına muhasebe camiasının ayak uydurmasını kolaylaştırmak amacındayız. Bunun yanında, kamuda önemli kademelerdeki üst düzey yönetici ve bilirkişilerin katılımlarıyla düzenlediğimiz seminerlerde; uygulayıcılarla, yürütme mekanizmalarını bir araya getirme konusunda tampon görevi sağlıyor. Bu açından mesleki anlamda yararlı bir gelişim sağlanmış oluyoruz. Her eğitim ve etkinliklerde görüyoruz ki; yürürlüğe koyduğumuz çalışmalarla kendimiz daha da denetlememiz, gözden geçirmemiz gerekiyor. Mesleki pratiğimizde mevzuat değişikliklerini uygularken, her türlü bürokrasiyi azaltacak düzenlemeyi de hızlı ve doğru bilgi ile sürdürdüğümüz ortaya çıkıyor. Türkiye’nin geleceği konusunda derin endişe ve üzüntü içersindeyken, yaşanan sosyo-politik ortamın etkilerinin olumsuz açıdan devam ettiği bir süreçte, çatı örgütümüz TÜRMOB’un seçimlerinde alınan sonucun aydınlık geleceğimiz için önemli bir kazanç olduğuna inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni seçilen yönetim ve kurul üyesi arkadaşlarıma görevlerinde başarılar diliyorum. 93. yıldır ayakta kalan ve ileriyi görmemizi, atılım yapmamızı sağlayan Cumhuriyetimizin, çağdaş yarınlar adına her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermesi dileğiyle; Cumhuriyet Bayramınızı kutlarım. Hepinize sağlıklı, iyi haftalar diliyorum.

YÜCEL AKDEMİR BAŞKAN

3


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

‘Bir Arada Yaşamı Cumhuriyetimize

BORÇLUYUZ’

İ

SMMMO Başkanı Yücel Akdemir, Kâğıthane İlçe Temsilciliğinin düzenlediği kahvaltılı eğitime katıldı. Kağıthane İlçe Temsilciliğinin düzenlediği kahvaltılı eğitime, İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir, İSMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Gülgün Öztürk, TESMER Başkan Yardımcısı Nevzat Pamukçu çok sayıda meslek mensubu katılım sağladı. Meme kanseri hakkında erken teşhis ve tedaviyi desteklemek amacıyla yürütülen ‘pembe kurdele’ kampanyasına katılımcılarında destek verdiği eğitimde konuşan Başkan Yücel Akdemir, kadınların sağlıklarının çok önemli olduğu söyleyerek, kadınları her zaman güler yüzlü ve

4


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

sağlıklı görmek istediklerini ve kampanyanın amacına ulaşacağını ifade etti. Akdemir, konuşmasına şu şekilde devam etti: “Yoğun bir döneme girdiklerini, afların uzatıldığını söyleyen Akdemir, “Aralık ayında yoğunluğumuzu atlattığımız andan itibaren dönem sonu işlemlerine başlamayı düşünüyoruz. Eğitimlerimizi yapacağız. Eğitimlerde anlatmaya çalışıyorum. Tahsilât sorunuyla ilgili geçen yıl yayınlanan bir tebliğ var. 7 bin TL‘yi geçen ücretlerinizi banka aracılığıyla tahsil etmek zorundasınız. Etmediğiniz durumda 2016 yılı dâhil olmak üzere, incelemelerde karşılıklı 12’şer tane mükellef ve meslektaş ceza yeme durumu ortaya çıkar. Aslında tahsilât sorununun çözüldüğü söylüyorum sizlere. Yapmanız gereken Aralık-Ocak ayında mükellefe giderek tebliği önlerine koyalım. Sözleşmeyi mükellefe imzalatarak banka aracılığıyla tahsilâta iznimizi alalım. Aksi takdirde işlem yapmayacağınızı da

5


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

bildirmeniz gerekiyor. Sözleşme yoksa tahsilât yoktur! Sorumluluk size aittir. Bunu unutmayın! Sözleşmelerinizi birkaç yıllık yapabilirsiniz. Damga vergisi bizim sorunumuz değil. Tek istediğimiz, tebliği alın ve sözleşmelerinizi düzenleyin, sisteme girin. Yeni bir yıla giriyoruz, mesleğimizde de sıkıntılar var. Türkiye gündemindeki sıkıntıların bize yansıması da görülüyor. Cumhuriyetimizin 93. Yılını kutluyoruz. Bugün burada farklı kültürlerde insanlar olarak bir arada yaşabiliyorsak, kadınlarımız haklarını kullanabiliyorsa, mesleğimizi icra edebiliyorsak bunların hepsini Cumhuriyetimize ve Demokrasimize borçluyuz. Sahip çıkmamız gerekiyor. “ Konuşmanın ardından meslek mensubu ve eğitmen Baran Arslan Curoğlu ve Heval Üstünel “İnşaat İşlerinde Vergi ve Muhasebe Uygulamaları ve SGK Uygulamaları” konulu sunumlu eğitim verdiler.

6


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

7


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

Kansere Karşı İSMMMO Çalışanlarından

DUYARLI DESTEK!

M

eme kanseri hakkında erken teşhis ve tedaviyi desteklemek amacıyla başlayan kampanyaya İSMMMO çalışanları da destek verdi.

2004 yılından bu yana meme kanseri hakkındaki farkındalığı artırmak, erken teşhis ve tedaviyi desteklemek amacıyla ekim ayı tüm dünyada ve Türkiye’de meme kanseri bilinçlendirme ve farkındalık ayı olarak belirlenmiştir. Ay boyunca gerek sivil toplum kuruluşları gerekse

Sağlık Bakanlığı tarafından yurt genelinde eğitimler ve bilinçlendirme kampanyaları düzenlenmektedir. Bu kapsamda farkındalık yaratması amacıyla‘Pembe Kurdele’ başlığıyla düzenlenen etkinliklere İSMMMO çalışanları da kurdele takarak destek verdi.

8


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

2030’DA YÜZDE 75!

Araştırmalar, düzenli olarak kendi kendini muayene etmenin, meme kanserinden hastayı kaybetme riskini yüzde 18 oranında azalttığını gösteriyor olsa da kadınların büyük kısmı bunu bir alışkanlık haline getirebilmiş değil. Gelişmiş ülkelerde her 7 kadından birinde meme kanserine rastlanırken, hastalığın bu ülkelerde azalan, gelişmekte olan ülkelerde ise artan bir seyir izlediği görülüyor. 2030 yılında tüm meme kanserlerinin yüzde 75’inin gelişmekte olan ülkelerde yer alacağı tahmin ediliyor. Bu durumda Türkiye gibi ülkelerde erken teşhis oranını artıracak çalışmalar büyük önem taşıyor. Ayrıca, Türkiye’de meme kanseri sıklığının son 20 yılda 2 kattan fazla artış gösterdiğine işaret ediyor. Öngörüler ise, bu artışın devam edeceği ve yılda yaklaşık 25 bin kadına meme kanseri teşhisi koyulacağı ve her 8 kadından birinin meme kanserine yakalanabileceği yönünde. Günümüzde bu konudaki bilinçlendirme çalışmaları erken teşhis imkânı sağladığı için büyük önem taşıyor. Mamografik tarama sonucu, meme kanserinden ölüm oranları değişik çalışma sonuçlarına göre yüzde 15 ila yüzde 35 oranına azalmış görünüyor.

9


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER MEVZUAT

Yapılandırılma süresi

25 KASIM’A UZATILDI 6 736 sayılı Kanun uygulaması ile ilgili olarak müracaat tarihi uzatıldı. Kanuna göre borç yapılandırması ve matrah artırımı başvuru süresi 25 Kasım 2016 tarihine çekildi.

TÜRMOB ve İSMMMO, 6736 Sayılı Yapılandırma ve Matrah Artırımı Kanunu ile ilgili olarak 31 Ekim 2016 tarihinde son bulacak borç yapılandırma sürelerinin uzatılmasını talep etti. Gerekçe olarak, yoğun çalışma temposu ve araya giren tatiller nedeniyle işlem sürelerinin kısalmasından dolayı meslek mensuplarının bir mağduriyet yaşamamaları için süre uzatma talebinde bulunan TÜRMOB ve İSMMMO, kanunda öngörülen başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerini bir aya kadar uzatma yetkisinin değerlendirilmesi gerektiğini savundu. Yapılan başvurular sonucunda borç yapılandırması ve matrah artırımı başvuru bitiş süresi 25 Kasım 2016 tarihine çekildi.

Yapılandırmayla ilgili olarak: https://goo.gl/wEO5Zi

10


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER REHBER

İSMMMO’dan Yarım Gün

ÇALIŞMA REHBERİ

İ

SMMMO, 6663 sayılı Kanunla 4447 sayılı Kanuna 10.02.2016 tarihinden itibaren eklenen ek 5 inci madde ile doğum ve evlat edinme sonrası yarım çalışma ödeneği uygulamasına ilişkin detaylı bir rehber hazırladı. İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanı SMMM, Dr. Gülsüm Öksüzömer Yılmaz’ın hazırladığı rehber, kadın işçilerin çalışma hayatına ilişkin bir düzenlemeleri içermektedir. Rehber, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın bu güne kadar hazırladığı çalışmaların devamı niteliğinde olurken, örnekli açıklamalarıyla meslektaşların kolayca kullanabilmesini sağlıyor.

Rehberin Tamamı İçin Tıklayınız: https://goo.gl/OAMb0Q

11


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER REHBER

Yapılandırmaya İlişkin

REHBER YAYINLANDI B azı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair düzenlenen 6736 Sayılı Kanun’a ilişkin İSMMMO, meslektaşlara uygulama da yardımcı olması amacıyla bir rehber yayınladı. Rehber; devletin tüm Vergi alacaklarının, Gümrük Vergisi alacaklarının, Sosyal Güvenlik Kurumu alacaklarının ve devlet kurum, kuruluş alacakları ile belediye alacakları yeniden yapılandırılmasında yararlanma, uygulama koşulları, Vergi ihtilafları, vergi incelemeleri, matrah artırımı kasa ve stok affı , varlık barışı ve üyelerin odaya olan borçlarını yeniden yapılandırılması düzenlemelerini kapsıyor. Rehberin Tamamı İçin Tıklayınız: http://archive.ismmmo.org.tr/Mansetler/MEVZUAT/ Duyuru/6736_SK_A%C3%87IKLAMA.pdf_695.pdf

12


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER AÇIKLAMA

Uluslararası İşgücü Kanunu

YASALAŞTI

Y

abancıların kayıt dışı çalışmalarının önlenmesi, yerli-yabancı iş gücü dengesi kurularak, nitelikli yabancı iş gücünden de yararlanılmasını öngören Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Kanunla ilgili açıklama İSMMMO Başkanı Yücel Akdemir tarafından www.ismmmo.org.tr adresinden yapıldı. Akdemir, “6735 sayılı Uluslararası İşgücü Kanunu 13.08.2016 tarih ve 29800 sayılı resmi gazetede yayınlanmıştır. Kanun, uluslararası iş gücüne ilişkin politikaların belirlenmesi, uygulanması, izlenmesi, yabancılara verilecek çalışma izni ve çalışma izni muafiyetlerine dair iş ve işlemlerde izlenecek usulleri, yetki, sorumlulukları, uluslararası iş gücü alanındaki hak ve yükümlülükleri düzenliyor.

Kanunla ilgili detaylı bilgi için: http://archive.ismmmo.org.tr/docs/ duyuru/20160813-1.pdf

13


BİZDEN HABERLER TEKNOLOJİ

ISMMMOHABER118_Layout 6 13.06.2015 16:40 Page 16 İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER TEKNOLOJİ

İSMMMO Cep Artık İSMMMO Artık

CEBİNİZDE APPLE STORE’DA İİ SMMMO, iletişimi SMMMO, iletişimi güçlengüçlendirmek ve mevzuat dirmek ve mevzuat bilgibilgilerinin daha hızlı meslek lerinin daha hızlı meslek mensuplarına ulaşması sağlamak mensuplarına ulaşması sağamacıyla hayata geçirdiği lamak amacıyla geliştirdiği ‘İSMMMO Cep’ uygulaması, artık ‘İSMMMO Cep’ cep uygulaması windows tabanlı artık Apple Store’da. telefonlarında da çalışabilecek.

Yakında İOS işletim sisteminde de İstanbulkullanılabilecek. SMMM Odası, üye ve stajyerlerine yönelik gün- sorulacak sorularda iletişim rahatlıkla ve hızlı İSMMMO Cepbir şekilde uygulama

Uygulamasınıanlık İndirmek cel mevzuat, eğitim, sosyal duyuruların daha hızlı ulaşabilmesi sağlanıyor. Uygulama ile Oda danışmanlarına sorularİçin: https://play.google.com/store/ap ve İstanbul yardımcıSMMM olmasıOdası, amacıyla ‘İSMMM sırasında kullanılabilir üye ve stajyer-Cep’ uygulaması başlattı. iletebilir, hesaplama araçları işlemler mensuplarını ile sosbilgilendirerek başlatılan ve ilgili konuyla alakalı eğitim ps/details?id=app.id_441288648 videoları cep telefonlarından lerine Meslek yönelik güncel mevzuat,mail eğitim, b8642dfaaa9d3c64bfd009b uygulama, Android cihazlar ve için Google Play üzerinseyredilebilinir. yal duyuruların dahauyumlu hızlı ulaşabilmesi den, Appleolması cihazlar için ‘İSMMM de AppleCep’ Store’dan indirilebiliniyor. Ayrıca, online lanılabilecek. KOBİ desteği sağlayan KOBİ Akademisine yardımcı amacıyla uyCep telefonlarına sorun ve sıkıntılara aranmasını gulaması başlattı.yüklendikten sonra; mali rehber, danışman- yönlendirme yaparakUygulama ile herhangiyanıt bir konu haklık, Oda duyuruları, hesaplama araçları, İSMMMO tv konulasağlayan İSMMMO Cep uygulamasıyla oturduğunuz yerden Meslek mensuplarını mail ile bilgilenkında sorulacak sorularda iletişim rarında yardım alınabiliyor. Ayrıca herhangi bir konu hakkında işleriniz rahatlıkla halledebileceksiniz. direrek başlatılan uygulama, Google hatlıkla ve hızlı bir şekilde sağlanıyor. İSMMMO Cep Android indirmek Cepdanışmanlarına iOS Apple indirmek için: ilePlay üzerinden de indirilebiliniyor. Cep teOda anlık soruların yeniiçin: güncelleme dahil oldu. Üyelerin İSMMMO işhttps://appsto.re/tr/hZLy5.i lefonlarınahttps://goo.gl/TY8xc0 yüklendikten sonra; mali lerini kolaylaştırmak adına maaş hesabı tilebilindiği uygulamada hesaplama araçrehber, danışmanlık, Oda duyuruları, ve kıdem ihbar tazminatı hesabı işlem- ları işlemler sırasında kullanılabilir ve il14 hesaplama araçları, İSMMMO tv konula- lerinin de eklendiği uygulama artık win- gili konuyla alakalı eğitim videoları cep


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ANLAŞMA

Eğitim İndirimi

İSMMMO’DAN

İ

SMMMO üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla destek olmaya devam ediyor.

Üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla hizmet sunan İSMMMO, Eğitim kurumlarıyla yaptığı protokoller sayesinde kaliteli ve güvenli hizmet alınmasına destek veriyor. • Kartaca Tercüme Hizmetleri • İhlas Koleji • RiskCenter Eğitim Danışmanlık • Dinamo Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri • E Academy • Okan Eğitim Kurumları • Kemerburgaz Üniversitesi • Orkunoğlu Eğitim Kurumları • Pasifik Eğitim Hizmetleri • Marjinal Akademi Eğitim-Danışmanlık • İstanbul Bilgi Üniversitesi

Detaylı bilgi için: http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/IAK.asp?list=E%C4%9Fitim

15


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER YENİ ÜYELER

ARAMIZA HOŞGELDİNİZ... İSMMMO ailesi büyüyor. İşte 21 Ekim - 27 Ekim 2016 tarihlerinde aramıza katılan meslektaşlarımızın listesi...

ABDULLAH BATKİTAR

ADEM DAĞLI

BİLAL TEKİN

BİROL YILDIRIM

CENGİZ BEYTEKİN

ERDİNÇ PERÇEMLİ

HÜLYA KURT

MÜNÜRE ŞANLI

NECİP ERÜSTÜN

NUR ÇOBAN

SEHER BİRECİK

SEVCAN GENÇ

16


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BUNLARI

Biliyor musunuz

?

4 İSMMMO e-posta adresinize her yerden ulaşabilirsiniz. 4 Facebook, Twitter, RSS kanallarımız üzerinden anında gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. 4 Mobil WEB sayfamız üzerinden mevzuat ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilir, mevzuat danışmanlarımıza online sorularınızı yöneltebilirsiniz. 4 e-Sirkülerlerimiz kayıtlı bulunan tüm eposta adreslerinize gönderilmektedir. 4 Odamıza gelmeden internet üzerinden faaliyet belgesi talebinde bulunabilirsiniz. 4 Bilgisayar kurslarımız için ücret alınmamaktadır. 4 TÜRMOB Genel Kurulunda kabul edilen, Üye aidatları yönetmeliği ile kaldırılmış olan, 2011 yılı Asgari Ücret Tarifesi bedeli, Yönetim Kurulumuzun 17.01.2011 tarihli kararı ile tahsil edilmemektedir. 4 Mesleki sözleşmenin İngilizce’sine WEB sitemizdeki üyelik işlemlerinden ulaşabilirsiniz. 4 Mobil web sitemizden mevzuat danışmanlarımıza cep telefonunuza ve tabletiniz üzerinden bulunduğunuz her yerden sorunuzu yöneltebilirsiniz. 4 Kan bankamızda trombosit bağışında bulunanlar arasında da arama yapılabilmektedir. Tüm üye ve stajyerlerimizi de bağış yapmaya davet ediyoruz. 4 Facebook ve Twitter sayfalarımızdan güncel mevzuat ve diğer haberleri takip edebilirsiniz. 4 İSMMMO.TV’de yayınlanan seminerlerimizin seminer notlarına ve her yerde dinleyebilmeniz için seminerlerin MP3 ses kayıtlarıda bulunmaktadır. 4 Mali sözlüğümüzde kelime sayısı 3000’i geçti. Sizde yorumlarınız ile sözlüğümüzün büyümesine yardımcı olun.

4 e-enstitü’de eğitim videolarımızı izlediniz mi? Meslek hukuku, Kar dağıtımı ve Vergilendirme, Örtülü Sermaye & Transfer Fiyatlandırması , Mali Analiz Eğitimi, Bağımsız Denetim, Dönem Sonu İşlemleri 17


İSMMMO

BizDeN HABeRLeR YAYIN

BİZDEN HABERLER

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

Dergilerimiz yayında Meslektaşa rehber olan dergilerimiz yayında.

YAS AM M

SAYI SAYI

MART-NİSAN 20152016 MAYIS-HAZİRAN

5562

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI İKİ AYLIK YAYINI İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI İKİ AYLIK YAYINI

DAĞLARINA BAHAR GELSE MEMLEKETİMİN! CİĞERLERİMİZ YANIYOR ENERJİ KAHİNİ TÜRK: FATİH BİROL  DOSYA: SU KRİZİ KAPIDA BERNA LAÇİN İLE OYUNCULUK ÜZERİNE MEKANI KÜÇÜK LEZZETİ BÜYÜK lDOSYA: AB ÇATIRDIYOR l TÜRKONFED TARKAN KADOOĞLU İLE SÖYLEŞİ l EKONOMİST-YAZAR UĞUR CİVELEKENİLEŞIKRÖPORTAJ ANADOLU’NUN MAHSUN ŞEHRİ YOZGAT  BAŞKANI OTİZMLİ ÇOCUĞUM VAR! GÜNEYDOĞU ASYA’NIN KALBİ: KUALA LUMPUR  OFİSTE SİZ OLUN l HALK AŞIĞI MALİ MÜŞAVİR l BEYİNİNİZİ TATİLDE DİNLENDİRİN l MASİF MOBİLYANIN GERİ DÖNÜŞÜ l BALKANLARIN İNCİSİ BELGRAD

iSMMMO MALi ÇözüM ve iSMMMO YAşAM DeRGiLeRiMize WWW.ISTANBULSMMODASI.ORG.TR ADReSiNDeN ULAşABiLiRSiNiz. 18


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

MESLEKTE YENİ EĞİTİM VE UZMANLIK PROGRAMLARI FİŞLETME BÜTÇELERİ, KONTROL VE REVİZYON EĞİTİMİ FUYGULAMALI TÜRKİYE FİNANSAL RAPORLAMA STANDARTLARI EĞİTİMİ FİŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ VE SONUÇLARI EĞİTİMİ FŞİRKET DEĞERLEME EĞİTİMİ FŞİRKETLERDE TASFİYE, BİRLEŞME, DEVİR, NEV’İ DEĞİŞİKLİĞİ, BÖLÜNME VE HİSSE DEĞİŞTİRME EĞİTİMİ FVERGİ UYUŞMAZLIKLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI EĞİTİMİ FKOBİLERE YÖNELİK DEVLET DESTEKLERİ EĞİTİMİ FVERGİ TEKNOLOJİLERİ EĞİTİM PROGRAMI FMALİ İÇ DENETİM UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI FBİLGİSAYAR DESTEKLİ DENETİM TEKNİKLERİ FİFLASIN ERTELENMESİ EĞİTİMİ FSAHTE BELGE İNCELEME EĞİTİMİ FBAŞLANGIÇ ACL EĞİTİMİ FİÇ KONTROL EĞİTİMİ FUYGULAMALI BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ FSÖZLEŞME HUKUK EĞİTİMİ

Eğitimleriyle

FARK YARATIR

19


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

MUHEL

YARIŞTA BİR ADIM

ÖNDE OLUN

e l r e l m i t i ğ e ı l a k Sertifi

n u ş o k e f e hed

MUHEL

BİLGİ VE SORULARINIZ İÇİN

tesmer.muhelproje@ismmmo.org.tr

İLETİŞİM BİLGİSİ KAYIT ADRESİ: İSMMMO Hizmet ve Kültür Binası, Kurtuluş Cad. No: 114 34375 Kurtuluş - Şişli / İSTANBUL, Telefon: (212) 315 84 00 20 EĞİTİM ADRESİ: İSMMMO Akademi, Gayrettepe Mah. Yıldızposta Cad. No: 48 Dedeman İş Hanı Kat: 3 Beşiktaş - İSTANBUL Telefon: (212) 274 42 22, (212) 274 35 39


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

GÜCÜMÜZ 

ORTAK AKIL  İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BAŞARIMIZ

ÜRETİM

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 21

Profile for Istanbul SMMM Odası

2016 187  

2016 187