__MAIN_TEXT__

Page 1

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

SAYI: 147

4 OCAK 2016

EĞİTİMLERİMİZ TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR E-TEBLİGAT’TA SÜRE UZATILDI 1


İSMMMO

BİZDEN HABERLER İÇİNDEKİLER

BİZDEN HABERLER

İSMMMO BİZDEN HABERLER l Yeni Yılda Yeni Açılımlar ve Umutlar l E-Tebligat’ta Süre Uzatıldı l Çağın Hastalığı Obezite l Yarışta Bir Adım Önde Olun l İSMMMO’dan Bilanço Semineri! l Meslek Mensuplarından Basketbol Açılımı l ‘Usul İncelemeleri’ Eğitimleri Devam Ediyor l SMMM Odaları Platformu: Sesimize Ses Verin! l E-Rehber Odanızdan l İSMMMO Cep Artık Apple Store’da l Sağlıkta İndirim İSMMMO’dan! l Aramıza Hoşgeldiniz... l Bunları Biliyor Musunuz? l Dergilerimiz Yayında l İSMMMO Akademi Eğitimleriyle Fark Yaratır

3 4 5 6 7 8 9 10-14 15 16 17 18 19 20 21

2


İSMMMO

BİZDEN HABERLER SUNUŞ

BİZDEN HABERLER

YENİ YILDA YENİ

AÇILIMLAR VE UMUTLAR Değerli meslektaşlarım, 2016 yılın ilk haftasına coşkuyla, heyecanla girdik. 2015 yılında ortaya çıkan sorun ve sıkıntılardan uzak hepinize, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl diliyorum. İnancım şudur ki; 2016, mesleki olarak önemli gelişmelerin ve değişimlerinin yaşanacağı bir yıl olacak. Hayalini kurduğumuz ve gerçekleştirdiğimiz her önemli girişimde yol alıyoruz ve hedeflerimize bir adım daha yaklaşıyoruz. Mesleğimizde alınan önemli kararlarla birlikte 2016 yılında da hazırlıklarımız ve çalışmalarımız devam edecek. Toplantılarla, seminerlerle, mesleki değerlerin önemine vurgu yapan etkinliklerimizle dolu bir yıl geçireceğiz. Süreç, yeni fikir ve değişimlerin nezdinde; dayanışan, kurumsallaşan, çoğuldu, katılımcı yapıları ve ortaklıkları oluşturmaktır. 2015 yılında bu yolu fazlasıyla yarıladık. Hem ülkemiz, hem de mesleğimiz adına, karamsarlıktan uzak, yeni umutların yeşereceği bir yıl diliyorum. Sevgi ve saygılarımla.

Dr. Yahya ARIKAN

BAŞKAN

3


İSMMMO

BİZDEN HABERLER MEVZUAT

BİZDEN HABERLER

E-Tebligat’ta Süre

UZATILDI

İ

SMMMO, kağıt ortamından elektronik ortama alınan tebligatların işleyişine dair, üyelerinin sorun yaşamasını önlemek amacıyla elektronik tebligat rehberi yayınlarken süre 1 Nisan 2016’ya uzatıldı.

Yapılabilinecek en ufak hata ile birlikte vergi kaybına yol açabilecek olan tebliğlerle ilgili olarak İSMMMO web sitesi üzerinden üyelerini mağdur olmaması için elektronik tebligat rehberi yayınlarken sürenin 1 Nisan 2016’ya uzatıldığı açıklandı. Siteden yalpan açıklamada, “Gelir İdaresi Başkanlığı E-Beyanname, E-Yoklama uygulamasından sonra Vergi Mükelleflerine yapacağı tebligatları ‘Elektronik’

olarak yapacağını 27/08/2015 günü yayımlanan 456 seri numaralı VUK Genel Tebliği açıklamıştır. Müşterilerinizin ileride cezalı duruma düşmemesi için bağlı oldukları vergi dairelerine müracaatları sağlanarak gerekli işlemlerin bir an önce yapılması gerekir” denildi. 29 Aralık 2015 tarihli Resmi Gazete’den E-Tebligat için son sürenin 1 Nisan 2016’ya uzatıldığı açıklandı.

İSMMMO Elektronik Tebligat Uygulama Rehberi İçin: http://goo.gl/dA4aBk

4


İSMMMO

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

BİZDEN HABERLER

Çağın Hastalığı

OBEZİTE S osyal Etkinlikler Komitesi, Kurtuluş söyleşileri kapsamında “Çağın hastalığı obezite” konulu söyleşi düzenliyor. Söyleşinin açış konuşmasını İSMMMO Başkanı Yahya Arıkan ve Sosyal Etkinlikler Komitesi Başkanı Sezen Karan yapacak. Konuk katılımcı Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşegül Bahar, obezite konusunda bilgiler verecek.

Detaylı Bilgi İçin: http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/ilcelerseminer.asp?id=7

5


İSMMMO

BİZDEN HABERLER EĞİTİM

BİZDEN HABERLER

Yarışta Bir Adım

ÖNDE OLUN

İ

stanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Tesmer İstanbul Şubesi’nin düzenlediği Staja Başlama Sınavı Hazırlık Test Çözüm Grubu için kayıtlar başladı. Şubat 2016 Dönemi Staja Başlama Sınavı öncesinde Muhasebe Uygulamaları, Vergi, Hukuk ve İktisat konularını kapsayan test çözüm eğitimleri kayıt adresi: İSMMMO Hizmet ve Kültür Binası (Kurtuluş Caddesi No: 114 Kurtuluş Şişli-İstanbul) Detaylı Bilgi İçin: http://archive.ismmmo.org.tr/Mansetler/EGITIM/Duyuru/ TEST_%C3%87%C3%96Z%C3%9CM_KURSU_2015.pdf_782.pdf

6


İSMMMO

BİZDEN HABERLER EĞİTİM

BİZDEN HABERLER

İSMMMO’dan Bilanço

SEMİNERİ! İ SMMMO, meslek mensupları için 5 Ocak 2016 Salı günü Başkan Dr. Yahya Arıkan’ında katılımıyla “Bilanço Okuma Teknikleri ve Finansal Verileri Değerlendirme” başlıklı bir seminer düzenliyor.

Cevahir Otel’de yapılacak seminerde, İSMMMO Başkanı Dr. Yahya Arıkan bir açış konuşması yapacak. Ayrıca, Prof. Dr. Emre Burçkin Oturum Başkanlığı yaparken, TESMER İstanbul Şubesi Sekreteri Murat Ceyhan “Mükellefler Açısından Finansal Rasyonların Önemi” , İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Göksel Yücel ise “Finansal Verilerin Analizi ve Yorumlanması” başlıklı bir anlatım gerçekleştirecek.

SEMİNER Bilanço Okuma Teknikleri ve Finansal Verileri Değerlendirme AÇIŞ KONUŞMASI Yahya ARIKAN • İSMMMO Başkanı

OTURUM BAŞKANI Prof. Dr. Emre BURÇKİN

KONUŞMACILAR Mükellefler Açısından Finansal Rasyonların Önemi

Murat CEYHAN • TESMER İstanbul Şubesi Sekreteri (Kamu İhale Kanunu, Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun, vergi incelemeleri, bankalar ve diğer finansal aktörler ile ilişkiler, vb. açısından konunun değerlendirilmesi)

Finansal Verilerin Analizi ve Yorumlanması

Prof. Dr. Göksel YÜCEL • İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi (Finansal raporların temel özellikleri, önemli kavramlar, Türkiye’de finansal analizin kısıtları, mali analiz teknikleri, yorumlamada özellikli durumlar, TFRS etkisi, vb., bir örnek uygulama)

Yer : Cevahir Otel (Darülaceze Caddesi Okmeydanı-Şişli/İSTANBUL) Tarih : 05 Ocak 2016 Salı Saat: 13.00 - 17.00

2016

Detaylı Bilgi İçin: http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/ilcelerseminer.asp?id=6

7


İSMMMO

BİZDEN HABERLER ETKİNLİK

BİZDEN HABERLER

Meslek Mensuplarından

BASKETBOL AÇILIMI M altepe İlçesi meslek mensupları, sosyal aktivite amacıyla kurdukları basketbol takımı ile rakiplerine kök söktürüyor. Meslekteki yoğun çalışma temposundan kurtulmak ve meslektaşların bir araya gelerek dayanışmasını, sosyalleşmesini sağlamak amacıyla İSMMMO Maltepe İlçesi meslek mensupları bir basket takımı kurarak dostluk maçları düzenliyor. İSMMMO Mesleki Uygulamaları Denetleme Kurulu Başkanı Kazım Mermer öncülüğünde bir araya gelen meslek mensupları basketbol konusunda iddialı oldukları dile getiriyorlar.

8


İSMMMO

BİZDEN HABERLER EĞİTİM

BİZDEN HABERLER

‘Usul İncelemeleri’ Eğitimleri

DEVAM EDİYOR

İ

SMMMO ve TESMER İstanbul Şubesi, meslektaşlara vergi incelemeleriyle ilgili bilgi aktarımında bulunmak amacıyla düzenlediği “Vergi (Usul) İncelemeleri ve Muhasebe Uygulamaları” seminerleri, İstanbul’un birçok ilçesinde yapılmaya devam ediyor. Seminerde alanında uzman eğitmenler; ‘Vergi Öncesi ve Sonrası Mükellef Haklarına ilişkin ve Hesap İncelemeleri’ne yönelik konu ve uygulamalar hakkında bilgi verecek.

6 Ocak 2015 Beyoğlu Oda Temsilciliği Açılış Konuşmaları: Erol Demirel İSMMMO Sekreteri

9 Ocak 2015 Avcılar Oda Temsilciliği Açılış Konuşmaları: Orhan Sarıgene İSMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Eğitmen: Halim Bursalı

Seminerlerle İlgili Detaylı Bilgi İçin: http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/ilcelerseminer.asp?id=1

9


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER KAMPANYA

SMMM SMMMOdaları OdalarıPlatformu: Platformu:

‘Bir SeS SES De Sen Ver!’ SESİMİZE VERİN! i SMMMO’nun da içinde olduğu SMMM Odaları Platformu’nu başlattığı ‘Bir Ses De Sen Ver’ imza kampanyası yoğun ilgiyle, hızla büyüyor.

Meslek mensubunun mağdur edilmemesine yönelik taleplerin yerine getirilmesi amacıyla başlatılan kampanyaya ilgi gittikçe artıyor. Web sitesi üzerinden duyurulan kampanyaya başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin birçok ilinden gelen talep ve çağrılar çığ gibi büyümeye devam ediyor.İSMMMO web sitesi üzerinde duyurulan kampanyanın imza ve çağrı metninde, Maliye Bakanlığına seslenilerek, mesleki sorunların hiç birine çözüm üretilemediğinden bahsedildi. Türkiye çapında katılımın gittikçe büyüdüğü ve 75 SMMM odası başkanının imzası bulunan

kampanya metinde şu ifadelere yer verildi: “Sayın Maliye Bakanımız, Biz Türkiye’de 90.000 kişilik Mali Müşavir ve 400.000 kişilik çalışma arkadaşlarımızla, 500.000 kişilik camiayız. Aşağıdaki isteklerimizi TÜRMOB aracılığıyla, Yüksek Makamınıza sunulmak üzere Müsteşarlığınıza ve Gelir İdaresi Baş-

kanlığı’na birçok kez rapor olarak sunduk: • Tahsil edemediğimiz gelirin KDV’sinin ödenmemesini istedik. • Tahsilatlarımızın banka aracılığı ile zorunlu ödenmesinin sağlanmasını istedik. • Zamana endeksli ücret tarifesine geçilmesini istedik. • Meslek mensuplarımızın dü-

10

10


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER KAMPANYA

zenlediği sözleşmelerden damga vergisinin alınmamasını istedik. • Meslekle ilgili yaptığımız her türlü harcamanın gider kabul edilmesini istedik. • Meslek Mensuplarımızın vefatı ve ağır hastalık halinin mücbir sebeb sayılmasını istedik. • Beyin amortismanının getirilmesini istedik. • Bilgi amaçlı bildirimlerden özel usulsüzlük cezasının alınmamasını istedik. • Son dönem geçici vergi beyanının kaldırılmasını istedik.

ODALAR

ODA BAŞKANLARI

Beyan sürelerinin aşağıdaki şekilde yeniden düzenlenmesini istedik: • Geçici verginin ayın 20’sine kadar, • Muhtasar Beyannamesinin ayın 29’una kadar, • KDV beyannamesinin ay sonuna kadar, • Ba ve Bs bildirimlerinin takip eden ayın 10’una kadar, • Yıllık Gelir Vergisi beyannamesinin üçüncü ayın sonuna kadar, • Yıllık Kurumlar Vergisi beyannamesinin dördüncü ayın sonuna kadar, Şeklinde yeniden düzenlenmesini talep ettik.

11

11


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER KAMPANYA

Sayın Maliye Bakanımız, Bu istekler, Kayıt dışı ekonomiyi çözmek ve vergi adaletini sağlamak üzere birlikte mücadele vereceğiniz meslek mensuplarımızın istekleriydi! Hiçbirine çözüm getirmediniz! Artık saat 23.58‘de veya saat 16.00’da beyan sürelerinin uzatıldığını duymak istemiyoruz! Sayın Maliye Bakanımız, Vergi beyanlarının sayısı, yoğunluğu ve uygulamayla tutarsız olan beyan süreleri nedeniyle meslek mensupları ve mesai arkadaşları adeta bürolarına hapsolmuş durumdadırlar. Anılan sebeplerle 2015 yılı birinci dönem geçici vergi beyanının makul bir sürede uzatma talebimiz sonrası, beyan süresinin uzatıldığı duyurusu son gün saat 16.00’da yapılmıştır 23.58 23.48 veya 16.00 saatlerinde beyan sürelerini uzatmak mesleğimize, meslektaşlarımızın emeğine ve mesleki itibarlarına verilen değerin ölçüsü müdür? Bilmek istiyoruz! Artık kronik hale gelen bu sorunun ortadan kaldırılması için beyan sürelerinin, taleplerimiz dikkate alınarak yeniden düzenlenmesini istiyoruz! TÜRMOB’la bir araya gelerek taleplerimizin bir an evvel yerine getirilmesini istiyoruz! Artık sabrımız kalmadı! Sesimize kulak verin!”

ODALAR

ODA BAŞKANLARI

12

12


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER KAMPANYA

Detaylı Bilgi:

http://smmmodalariplatformu.org/

http://smmmodalariplatformu.org/S ESIMIZE_KULAK_VERIN.pdf

İstanbul Katılım http://www.ismmmo.org.tr/ka mpanya_istanbul.asp Türkiye Katılım http://smmmodalariplatformu.o rg/kampanyatakip.asp

13

13


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER KAMPANYA

İSTANBUL KATILIM

TÜRKİYE GENELİ KATILIM

İLÇE ADI ADALAR ARNAVUTKÖY ATAŞEHİR AVCILAR BAĞCILAR BAHÇELİEVLER BAKIRKÖY BAŞAKŞEHİR BAYRAMPAŞA BEŞİKTAŞ BEYKOZ BEYLİKDÜZÜ BEYOĞLU BÜYÜKÇEKMECE ÇATALCA ÇEKMEKÖY ESENLER ESENYURT EYÜP FATİH GAZİOSMANPAŞA GÜNGÖREN KADIKÖY KAĞITHANE KARTAL KÜÇÜKÇEKMECE MALTEPE PENDİK SANCAKTEPE SARIYER SİLİVRİ SULTANBEYLİ SULTANGAZİ ŞİLE ŞİŞLİ TUZLA ÜMRANİYE ÜSKÜDAR ZEYTİNBURNU Oda Üyesi Veya Stajyeri Olmayanların Sayısı

ODA İSMİ ADANA ADANA YMM ADIYAMAN AFYONKARAHISAR AKSARAY AMASYA ANKARA ANKARA YMM ANTALYA ANTALYA YMM ALANYA MANAVGAT ARTVİN AYDIN BALIKESİR BARTIN BATMAN-SİİRT BİLECİK BİTLİS BODRUM BOLU BURDUR BURSA BURSA YMM ÇANAKKALE ÇANKIRI ÇORLU ÇORUM DENİZLİ DİYARBAKIR DÜZCE EDİRNE ELAZIĞ-BİNGÖL ERZİNCAN-TUNCELİ ERZURUM ESKİŞEHİR ESKİŞEHİR YMM FETHİYE GAZİANTEP-KİLİS GAZİANTEP YMM GİRESUN GÜMÜŞHANE-BAYBURT HATAY

KATILIM SAYISI 3 40 363 387 301 427 331 195 232 223 123 199 274 121 25 83 156 309 135 668 245 211 634 249 348 373 318 316 130 157 77 124 89 9 719 147 443 355 245 2039

KATILIM SAYISI 103 5 42 120 40 45 509 3 564 5 56 31 12 288 151 14 56 21 19 105 95 60 680 1 134 3 129 127 453 150 106 117 59 16 51 177 102 188 3 42 8 662

ODA İSMİ İSKENDERUN ISPARTA İSTANBUL İSTANBUL YMM İZMİR İZMİR YMM KAHRAMANMARAŞ KARABÜK KARAMAN KARS-ARDAHAN-IĞDIR KASTAMONU KAYSERİ KIRIKKALE KIRKLARELİ KIRŞEHİR KOCAELİ KONYA KÜTAHYA MALATYA MANİSA MARDİN-ŞIRNAK MERSİN MUĞLA MUŞ NEVŞEHİR NİĞDE ORDU OSMANİYE RİZE SAKARYA SAMSUN SİNOP SİVAS ŞANLIURFA TEKİRDAĞ TOKAT TRABZON UŞAK VAN-HAKKARİ-AĞRI YALOVA YOZGAT ZONGULDAK TOPLAM

KATILIM SAYISI 482 76 11865 44 1189 3 41 25 26 9 15 212 59 65 43 459 91 71 50 433 47 329 235 3 51 16 218 37 206 173 224 10 56 54 159 79 137 24 239 95 13 299 23516

14


İSMMMO

BİZDEN HABERLER MEVZUAT

BİZDEN HABERLER

E-Rehber,

ODANIZDAN!

İ

SMMMO, gelişen teknoloji ve uygulamalar nedeniyle, meslek mensuplarının gerçekleştireceği işlemlerde zorluk çekmelerini önlemek ve dönem gelişmelerine ayak uydurabilmelerini sağlamak amacıyla ‘E-Uygulamalar Rehberi’ni web üzerinden yayımladı. Meslek mensuplarına teorik ve pratik katkı sağlaması amacıyla hazırlanan bu E-Rehber, hizmet kalitesi ve verimlilik açısından yardımcı olacak. E-dönüşüm, e-fatura, e-arşiv, e-defter ve daha bir çok konu hakkında bilgi veren e-rehber, dünya ve Türkiye muhasebe standartlarına göre hazırlanmıştır.

Detaylı Bilgi İçin: http://archive.ismmmo.org.tr/docs/YAYINLAR/kitaplar/e-uygulamalar.pdf

15


BİZDEN HABERLER TEKNOLOJİ

ISMMMOHABER118_Layout 6 13.06.2015 16:40 Page 16 İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER TEKNOLOJİ

İSMMMO Cep Artık İSMMMO Artık

CEBİNİZDE APPLE STORE’DA İİ SMMMO, iletişimi SMMMO, iletişimi güçlengüçlendirmek ve mevzuat dirmek ve mevzuat bilgibilgilerinin daha hızlı meslek lerinin daha hızlı meslek mensuplarına ulaşması sağlamak mensuplarına ulaşması sağamacıyla hayata geçirdiği lamak amacıyla geliştirdiği ‘İSMMMO Cep’ uygulaması, artık ‘İSMMMO Cep’ cep uygulaması windows tabanlı artık Apple Store’da. telefonlarında da çalışabilecek.

Yakında İOS işletim sisteminde de İstanbulkullanılabilecek. SMMM Odası, üye ve stajyerlerine yönelik gün- sorulacak sorularda iletişim rahatlıkla ve hızlı İSMMMO Cepbir şekilde uygulama

Uygulamasınıanlık İndirmek cel mevzuat, eğitim, sosyal duyuruların daha hızlı ulaşabilmesi sağlanıyor. Uygulama ile Oda danışmanlarına sorularİçin: https://play.google.com/store/ap ve İstanbul yardımcıSMMM olmasıOdası, amacıyla ‘İSMMM sırasında kullanılabilir üye ve stajyer-Cep’ uygulaması başlattı. iletebilir, hesaplama araçları işlemler mensuplarını ile sosbilgilendirerek başlatılan ve ilgili konuyla alakalı eğitim ps/details?id=app.id_441288648 videoları cep telefonlarından lerine Meslek yönelik güncel mevzuat,mail eğitim, b8642dfaaa9d3c64bfd009b uygulama, Android cihazlar ve için Google Play üzerinseyredilebilinir. yal duyuruların dahauyumlu hızlı ulaşabilmesi den, Appleolması cihazlar için ‘İSMMM de AppleCep’ Store’dan indirilebiliniyor. Ayrıca, online lanılabilecek. KOBİ desteği sağlayan KOBİ Akademisine yardımcı amacıyla uyCep telefonlarına sorun ve sıkıntılara aranmasını gulaması başlattı.yüklendikten sonra; mali rehber, danışman- yönlendirme yaparakUygulama ile herhangiyanıt bir konu haklık, Oda duyuruları, hesaplama araçları, İSMMMO tv konulasağlayan İSMMMO Cep uygulamasıyla oturduğunuz yerden Meslek mensuplarını mail ile bilgilenkında sorulacak sorularda iletişim rarında yardım alınabiliyor. Ayrıca herhangi bir konu hakkında işleriniz rahatlıkla halledebileceksiniz. direrek başlatılan uygulama, Google hatlıkla ve hızlı bir şekilde sağlanıyor. İSMMMO Cep Android indirmek Cepdanışmanlarına iOS Apple indirmek için: ilePlay üzerinden de indirilebiliniyor. Cep teOda anlık soruların yeniiçin: güncelleme dahil oldu. Üyelerin İSMMMO işhttps://appsto.re/tr/hZLy5.i lefonlarınahttps://play.google.com/store/apps/details?id=app. yüklendikten sonra; mali lerini kolaylaştırmak adına maaş hesabı tilebilindiği uygulamada hesaplama araçid_441288648b8642dfaaa9d3c64bfd009b rehber, danışmanlık, Oda duyuruları, ve kıdem ihbar tazminatı hesabı işlem- ları işlemler sırasında kullanılabilir ve il16 hesaplama araçları, İSMMMO tv konula- lerinin de eklendiği uygulama artık win- gili konuyla alakalı eğitim videoları cep


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER ANLAŞMA

Sağlıkta İndirim

İSMMMO’DAN!

İ

SMMMO, üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla destek olmaya devam ediyor.

Üyelerine ve ailelerine indirim anlaşmalarıyla hizmet sunan İSMMMO, Sağlık kuruluşlarıyla yaptığı protokoller sayesinde kaliteli ve güvenli hizmet alınmasına destek veriyor. İSMMMO WEB sitesi üzerinden de ulaşılabilinen anlaşmalı liste şu şekilde: • Ahenk Tıbbi Tanı ve Araştırma Laboratuvar • Avrupa Diş • Bakırköy Dent • BAYEK Tedavi Sağlık • Bayındır Sağlık Grubu • Betemar • Biruni Laboratuvarı • DentaWorld Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği   • Dentopol  • Denttiz Özel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği • Diş Hekimi - Burcu Şahin • Dünya Göz Hastanesi • Hisar İntercontinental Hospital  • Hospitadent Sağlık Grubu

Detaylı bilgi için: http://www.istanbulsmmmodasi.org.tr/IAK. asp?list=Sa%C4%9Fl%C4%B1k

• • • • • • • • •

Infinity Özel Diş Polikliniği İmpladent İmplant ve Diş Sağlığı Jinemed Kalamış Tüp Bebek Merkezi Okan Üniversitesi Diş Hekimliği Ota Tıp Merkezi Özel Dentalpark Ataşehir  Özel Kadıköy Dayıoğlu Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği  Özel Naturel Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği Türkiye Hastanesi

17


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BİZDEN HABERLER YENİ ÜYELER

ARAMIZA HOŞGELDİNİZ...

İSMMMO ailesi büyüyor. İşte 25 Aralık-31 Aralık 2015 tarihlerinde aramıza katılan meslektaşlarımızın listesi...

CUMALİ KILIÇ

ÇIÇEK KIYICI YAŞAR

DERYA ERCAN

GÖKHAN KILIÇ

METİN ÇETİNDAĞ

NAZİFE BEDEL

NİL ÖZCENGİZ

NİLÜFER ÇALIŞYE

OKAN YERLİKAYA

ÖMER UYSAL

18


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BUNLARI

Biliyor musunuz

?

4 İSMMMO e-posta adresinize her yerden ulaşabilirsiniz. 4 Facebook, Twitter, RSS kanallarımız üzerinden anında gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. 4 Mobil WEB sayfamız üzerinden mevzuat ile ilgili güncel bilgilere ulaşabilir, mevzuat danışmanlarımıza online sorularınızı yöneltebilirsiniz. 4 e-Sirkülerlerimiz kayıtlı bulunan tüm eposta adreslerinize gönderilmektedir. 4 Odamıza gelmeden internet üzerinden faaliyet belgesi talebinde bulunabilirsiniz. 4 Bilgisayar kurslarımız için ücret alınmamaktadır. 4 TÜRMOB Genel Kurulunda kabul edilen, Üye aidatları yönetmeliği ile kaldırılmış olan, 2011 yılı Asgari Ücret Tarifesi bedeli, Yönetim Kurulumuzun 17.01.2011 tarihli kararı ile tahsil edilmemektedir. 4 Mesleki sözleşmenin İngilizce’sine WEB sitemizdeki üyelik işlemlerinden ulaşabilirsiniz. 4 Mobil web sitemizden mevzuat danışmanlarımıza cep telefonunuza ve tabletiniz üzerinden bulunduğunuz her yerden sorunuzu yöneltebilirsiniz. 4 Kan bankamızda trombosit bağışında bulunanlar arasında da arama yapılabilmektedir. Tüm üye ve stajyerlerimizi de bağış yapmaya davet ediyoruz. 4 Facebook ve Twitter sayfalarımızdan güncel mevzuat ve diğer haberleri takip edebilirsiniz. 4 İSMMMO.TV’de yayınlanan seminerlerimizin seminer notlarına ve her yerde dinleyebilmeniz için seminerlerin MP3 ses kayıtlarıda bulunmaktadır. 4 Mali sözlüğümüzde kelime sayısı 3000’i geçti. Sizde yorumlarınız ile sözlüğümüzün büyümesine yardımcı olun.

4 e-enstitü’de eğitim videolarımızı izlediniz mi? Meslek hukuku, Kar dağıtımı ve Vergilendirme, Örtülü Sermaye & Transfer Fiyatlandırması , Mali Analiz Eğitimi, Bağımsız Denetim, Dönem Sonu İşlemleri 19


İSMMMO

BizDeN HABeRLeR YAYIN

BİZDEN HABERLER

İSMMMO

BİZDEN HABERLER

Dergilerimiz yayında Meslektaşa rehber olan dergilerimiz yayında.

M YAS AM

SAYI SAYI

EYLÜL - EKİM 2015 MART-NİSAN 2015

5558

SANSÜRLENDİN

SANSÜRLENDİM

İİ S T A N B U L S E RR BB EE SS TT MM UU HH AASSEEBBEECCİ İ MMAAL Lİ İ MMÜ ÜŞ ŞA AV Vİ Rİ RL EL RE R O OD AD SA IS Iİ Kİ İK İA YALYI LK I KY A YY AI YN II N I

DAĞLARINA BAHAR GELSE MEMLEKETİMİN! SANSÜRLENDİK

ENERJİ KAHİNİ TÜRK: FATİH BİROL  DOSYA: SU KRİZİ KAPIDA BERNA LAÇİN İLE OYUNCULUK ÜZERİNE MEKANI KÜÇÜK LEZZETİ BÜYÜK lDOSYA: KYOTO RUHU DİRİLTİLECEK Mİ? l GIDA MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI YUSUF SONGÜL İLE KUALA SÖYLEŞİLUMPUR l KARİYER: KENDİ EĞİTİN ANADOLU’NUN MAHSUN ŞEHRİ YOZGAT OTİZMLİ ÇOCUĞUM VAR! GÜNEYDOĞU ASYA’NIN KALBİ:  OFİSTE EN KENDİNİZİ ŞIK SİZ OLUN l YÖNETMEN ÖMER UĞUR İLE RÖPORTAJ l MALİ MÜŞAVİR ŞAİR l TARİHİ ESER ZENGİNİ SİVAS l BİR KELT ŞEHİR: DUBLİN l İYOTLARI EKSİLMESİN

iSMMMO MALi ÇözüM ve iSMMMO YAşAM DeRGiLeRiMize WWW.ISTANBULSMMODASI.ORG.TR ADReSiNDeN ULAşABiLiRSiNiz. 20


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

MESLEKTE YENİ EĞİTİM VE UZMANLIK PROGRAMLARI FİŞLETME BÜTÇELERİ, KONTROL VE REVİZYON EĞİTİMİ FUYGULAMALI TÜRKİYE FİNANSAL RAPORLAMA STANDARTLARI EĞİTİMİ FİŞ SÖZLEŞMESİNİN FESHİ VE SONUÇLARI EĞİTİMİ FŞİRKET DEĞERLEME EĞİTİMİ FŞİRKETLERDE TASFİYE, BİRLEŞME, DEVİR, NEV’İ DEĞİŞİKLİĞİ, BÖLÜNME VE HİSSE DEĞİŞTİRME EĞİTİMİ FVERGİ UYUŞMAZLIKLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI EĞİTİMİ FKOBİLERE YÖNELİK DEVLET DESTEKLERİ EĞİTİMİ FVERGİ TEKNOLOJİLERİ EĞİTİM PROGRAMI FMALİ İÇ DENETİM UZMANLIĞI EĞİTİM PROGRAMI FBİLGİSAYAR DESTEKLİ DENETİM TEKNİKLERİ FİFLASIN ERTELENMESİ EĞİTİMİ FSAHTE BELGE İNCELEME EĞİTİMİ FBAŞLANGIÇ ACL EĞİTİMİ FİÇ KONTROL EĞİTİMİ FUYGULAMALI BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMİ FSÖZLEŞME HUKUK EĞİTİMİ

Eğitimleriyle

FARK YARATIR

21


İSMMMO

BİZDEN HABERLER

GÜCÜMÜZ 

ORTAK AKIL  İSMMMO

BİZDEN HABERLER

BAŞARIMIZ

ÜRETİM

İSTANBUL SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI 22

Profile for Istanbul SMMM Odası

2016 147  

2016 147