Page 1

1


Merhaba, Kurulduğu günden bugüne “Yeni Nesil Devlet Üniversitesi” mottosuyla öğrencileriyle birlikte büyümeye, gelişmeye ve fayda üretmeye çalışan Üniversitemizde öğrencilerimiz tarafından kurulmuş ve yalnızca üniversite içinde değil yaptıkları proje ve etkinlikler ile üniversite dışında da faaliyetler yürüten ve topluma dokunmaya başlayan yaklaşık 50 tane öğrenci topluluğumuz bulunmaktadır. Binlerce öğrencimizin bireysel emek ve hizmetleriyle faaliyetlerini sürdüren öğrenci topluluklarımız, Rektörlüğümüzün, Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığımız ile Kurumsal İletişim Koordinatörlüğümüzün destekleriyle 2017-2018 eğitim-öğretim yılında zirve, sempozyum, sosyal hayat, siyaset, yardım, sosyal sorumluluk, edebiyat, sanat, kültür, spor, ziyaret, gezi vb. temalı birçok faaliyet gerçekleştirdiler. Yapılan faaliyetlerin topluluk başkanlarınca yazıldığı bu e-dergiyi sizlerle paylaşırken, yıl boyunca bu faaliyetleri gerçekleştiren tüm topluluklarımıza ve bu topluluklarda faaliyet gösteren değerli öğrencilerimize geçmiş yıllarda elde edilen tecrübeler ile önümüzdeki süreç içerisinde daha iyi faaliyetler gerçekleştirmelerini diler, teşekkür ederiz.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

2

3


ÖĞRENCİ KONSEYİ

İ Y E S N O K İ C N E R ÖĞ

Öğrenci Konseyi, üniversitelerde öğrencilerin eğitim, sağlık, spor ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması ve geliştirilmesinde öğrenci haklarını gözeten, Üniversite Rektörlüğü’ne bağlı resmi bir birimdir. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğrenci Konseyi olarak bizler, öğrenci arkadaşlarımızın genel olarak eğitim hayatına akademik ve sosyal olarak önem kazandıran birçok programı gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Yaptığımız bir çok projede öğrencilerimizin milli ve manevi değerler kapsamında donanım kazandırmak ve gençlik potansiyelinin farkına varmalarını sağlamak için çalıştık. Akademik gelişime katkı sağlayacak faaliyetlerimizin başında Siyasal Bilgiler Fakültesi ile ortak bir çerçevede hazırladığımız eğitim öğretim yılı boyunca her iki dönemde belirli aralıklar ile düzenli gerçekleştirdiğimiz ‘Siyasal Söyleşileri’ gelmektedir. Yaklaşık olarak sekiz adet salon programı olarak yaptığımız Siyasal Söyleşileri’nde birbirinden değerli isimleri ağırladık; bunlar Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, TİKA Başkanı Dr. Serdar Çam, Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku gibi isimler olmuştur. Ankara’da Dış İşleri Bakanlığı, İç İşleri Bakanlığı ve Başbakanlık ziyaretleri gerçekleştirdik, kurumların işleyişleri hakkında bilgi aldık. Güncel siyasete ilişkin fikir alış verişinde bulunmak üzere İstanbul Medeniyet Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği ile beraber gerçekleştirdiğimiz Yeni Sisteme Doğru Güncel Politika başlıklı konferansımızda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Hanımefendiyi konuk ettik. Sosyal faaliyetlerimiz ile de öğrencilerimizin stres ve yoğunluğunu azaltmak temelinde organize ettik. Kocaeli-Aytepe’de Diriliş Kampı ile şehir hayatından uzak doğa ile iç içe bir kamp programı gerçekleştirdik. Özellikle İstanbul’a yeni gelmiş olan öğrencilerimize yönelik Boğaz Turu organize ettik. Yapmış olduğumuz iftar programında 1500 kişiyle beraber oruçlarımızı açtık. Bu yapılan tüm etkinliklerimiz ücretsiz olarak öğrenci arkadaşlarımıza sunduk elbette biz öncelikle sevgi ve saygıyı ön planda tutarak çalışmalarımızı nihayete erdirdik.

4

İ Y E S N O K İ C N E R ÖĞ

5


ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE KULÜBÜ

Ü B Ü L U K E C N Ü Ş Ü D Ü Ç ATATÜRK

DANS TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T S DAN

re. den bir ka

lerin

Pratik ders

Bu sene aktifleşen ku için okul arkadaşla lübümüz tanıtım dersi rımızı bilg adına sta ilendirme nt kurdu. k

Mehmetçik Vakfı Kermesi

İŞLETME KULÜBÜ

İŞLETME KULÜBÜ Kuzey Ka mpüs K Blok’ta d eğitimind ans en bir ka re.

Kariyer Zirvesi

Dans festivallerine izleyici olarak katıldık.

Üye Alım Çalışması

hoplar

da works

anların Stand zam yapıldı.

11 martta

tanıtım d

ersimiz o

ldu.

Yönetim Kurulu Kahvaltısı

6

7


EDEBİYAT TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T T A Y İ B E ED

U Ğ U L U L P O T Y A L İ Ş E GENÇ Y

GENÇ YEŞİLAY TOPLULUĞU

Medeniyet Haftası

Benim Kulübüm Yeşilay Projesi

Sağlık Elçileri Projesi

Kalp Haftası Bisiklet Turu

Tarihi Yarımada Bisiklet Turu

Şehit Er Hasan Genç Ortaokulu

Zümrüdüanka (Yılın En Yeşilaycıları) Ödül Töreni

Çalıştaylarımız

8

Benim Kulübüm Yeşilay Projesi

Kocaeli Kampı

Üsküdar Belediye Meclisi Ziyareti

İstanbul Maratonu

Yeşilay Haftası

Biz Geldik Projesi

Benim Kulübüm Yeşilay Projesi 4. Murat Ortaokulu

Saha Faaliyetleri

9


Boğaz Turu Etkinliği

Bi Liran Var mı? Kampanyası

Teknoloji Belinizi Bükmesin Projesi

Teknoloji Bağımlılığı Kongresi

İlk Koşum Etkinliği

Benim Kulübüm Yeşilay Projesi-Yavuztürk Ortaokulu

Üyelerimiz ile Fenerbahçe - Kasımpaşa futbol maçını izleme etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Üyelerimiz ile Fenerbahçe- Galatasaray erkek basketbol maçını izleme etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Üyelerimiz ile Fenerbahçe-Vardar Avrupa ligi futbol maçını izleme etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Üyelerimiz ile Fenerbahçe - Göztepe futbol maçını izleme etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Topluluk olarak desteklediğimiz Kızılay kan verme etkinliğini gerçekleştirdik.

Orhanlı ve Cevizli kampüslerindeki standlarımızda yeni üye alımlarımızı gerçekleştirdik.

Fenerbahçe - Galatasaray kadın voleybol maçını izleme etkinliğimizi gerçekleştirdik.

Üyelerimiz ile kahvaltı organizasyonumuzu gerçekleştirdik.

Topluluğumuzun Yönetim Kurulu ile pankart çalışması yaptık.

Üniversitemizin yerleşkesinde, üyelerimizin fidan dikimiyle Genç Fenerbahçeliler Fidanlığı’nı oluşturduk.

GENÇ FENERBAHÇELİLER TOPLULUĞU

u ğ u l u l p o t R E L İ L E Ç H GENÇ FENERBA

Topluluk olarak Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’ü makamında ziyaret ettik.

Üyelerimiz ile Fenerbahçe-Galatasaray futbol derbisini izleme organizasyonumuzu gerçekleştirdik.

10

Topluluk olarak Polis Bayramı sebebiyle Kadıköy İlçe Emniyet Müdürüne yaptığımız ziyaretimizi gerçekleştirdik.

Üyelerimiz ile Fenerbahçe-Kayserispor futbol maçını izleme etkinliğimizi gerçekleştirdik.

11


HÜRRİYET VE ADALET İNİSİYATİFİ

İ F İ T A Y İ S İ N İ T E L A D A HÜRRİYET VE

12

KARİYER TOPLULUĞU

KARİYER TOPLULUĞU

26-27-28 Eylül tarihlerinde, Medeniyet Haftası kapsamında topluluğumuzu tanıttık ve çekiliş sonucu üyelerimize sponsorumuz aracılığıyla ücretsiz dil kursu hediye ettik.

2 Ekim tarihinde yeni üyelerimizle tanışma toplantısı düzenledik.

27 Ekim 2017’de Procter & Gamble (P&G) firmasının genel müdürlüğüne gezi düzenledik.

12 Kasım’da üyelerimizle Yurt Dışı Eğitim Fuarı’na katıldık.

20 Kasım’da “Business Talks’17” adlı etkinliğimiz gerçekleştirdik. İş dünyası ile öğrencileri bir araya getirdiğimiz etkinliğimiz çok büyük ilgi gördü. Etkinlik sonunda üyelerimize çekilişle ücretsiz dil kursu hediye ettik.

“Business Talks’17” adlı etkinliğimizin 1. oturumunda Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Danışmanı Berrak Kutsoy’u ağırladık. Berrak Kutsoy üyelerimize girişimcilik konulu bir konuşma yaptı.

“Business Talks’17” adlı etkinliğimizin 2. oturumunda Cimri.com CEO’su Serkan Koç’u ağırladık. Serkan Koç üyelerimize e-ticaret konulu bir konuşma yaptı.

“Business Talks’17” adlı etkinliğimizin 3. oturumunda Siemens Ürün Yöneticisi Aykut Teker’i ağırladık. Aykut Teker üyelerimize endüstri 4.0 konulu bir konuşma yaptı.

13


U Ğ U L U L P O T R E Y İ R KA

14

“Business Talks’17” adlı etkinliğimizin 4. oturumunda Mental İnsan Kaynakları kurucusu ve CEO’su Abdulkadir Karagöz’ü ağırladık. Abdulkadir Karagöz üyelerimize işe alım konulu bir konuşma yaptı.

“Business Talks’17” adlı etkinliğimizin 5. oturumunda Renault Mais CEO’su Dr. Berk Çağdaş’ı ağırladık. Berk Çağdaş üyelerimize kariyerde başarı konulu bir konuşma yaptı. Konuşma sonunda bir öğrenciye staj hediye etti.

27 Kasım’da üniversitemizin Güney Kampüs kantininde Kariyer Topluluğu Kütüphanesi hizmete açtık. Kütüphanemiz hala hizmete açıktır.

2 Aralık 2017 tarihinde yönetim kurulu üyelerimizden bazılarıyla Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları ve Kariyer Kulübü’nün etkinliğine katıldık.

15 Aralık 2017’de Cimri.com’a gezi düzenledik. Üyelerimizden bazılarına ücret karşılığında blog yazma olanağı sağladık.

19 Aralık 2017’de Arsenal Futbol Kulübü’nün Türk antrenörü Emre Aydemir’i ağırladık. Emre Aydemir “Başarı Psikolojisi” konulu bir konuşma yaptı.

24 Şubat tarihinde kahvaltı programı düzenledik.

3 Mart tarihinde Yurt Dışı Eğitim Fuarı’na katıldık.

U Ğ U L U L P O T R E Y İ R KA

10 Nisan’da “Business Talks’18” adlı etkinliğimizle yeniden iş dünyası ile öğrencileri bir araya getirdik. Etkinliğimize oldukça ilgi gördü. Etkinlik sonunda üyelerimize çekilişle ücretsiz dil kursu hediye ettik.

“Business Talks’18” adlı etkinliğimizin 1. oturumunda FLO Mağazacılık CFO’su Dr. Bülent Sabuncu’yu ağırladık. Bülent Bey, başarılı bir kariyer için yapılması gerekenler konulu bir konuşma gerçekleştirdi.

“Business Talks’18” adlı etkinliğimizin 2. oturumunda Turkcell Pazarlama Direktörü Ömer Barbaros Yiş’i ağırladık. Ömer Bey, pazarlama sektörü hakkında konuşma yaptı.

“Business Talks’18” adlı etkinliğimizin 3. oturumunda Logitech Türkiye CEO’su Mustafa Uyar’ı ağırladık. Mustafa Bey, teknolojinin gelişimi konulu konuşma yaptı.

“Business Talks’18” adlı etkinliğimizin 4. oturumunda Morhipo CFO’su Cem Özey’i ağırladık. Cem Bey, e-ticaretin Türkiye’deki gelişimi hakkında konuşma yaptı.

25 Nisan tarihinde Lodestar Şirketi’nin okulumuzda düzenlediği etkinliğe destek olduk. Etkinlikte 16 konuşmacı iş dünyası ile ilgili hemen her konuda konuşma yaptı.

Topluluğumuz 24 Nisan tarihinde Rektörlük Kupası Futbol Turnuvası’nda şampiyon oldu.

15


MİLLİ DÜŞÜNCE TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T E C N Ü Ş Ü MİLLİ D

16

SANAYİ-İ NEFİSE TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T E S İ F E N İ SANAYİ

17


GÖNÜLLÜLÜK TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T K Ü L Ü GÖNÜLL

18

26-27-28 Eylül tarihlerinde, Medeniyet Haftası kapsamında stant açıp kulübümüzü tanıttık.

22 Ekim tarihinde, üyelerimizle birlikte Down sendromlu çocukların çalıştığı ve aynı zamanda sosyal sorumluluk projesi olan Tebessüm Kahvesi’nde tanışma kahvaltısı düzenledik.

5 Aralık tarihinde, 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü kutladık.

7 Aralık tarihinde, Sosyopark ve Kızılay’la birlikte ‘Gönüllülerle İş Birliği Atölyesi’ adlı program düzenledik.

11-12 Aralık tarihlerinde, etkinliklerimiz için kermes düzenledik.

16 Aralık tarihinde, üyelerimizle birlikte Validebağ Öğretmenler huzurevini ziyaret ettik.

21 Aralık Tarihinde, üyelerimizle birlikte Sultanbeyli Kızılay Toplum Merkezi’ni ziyaret ettik ve ortak projeler hakkında konuştuk.

18 Ocak tarihinde, Sosyopark Müdürü Faruk Bal Hocamızla kütüphane kuracağımız Nazım Üner İlkokulunu ziyaret ettik.

U Ğ U L U L P O T K Ü L Ü GÖNÜLL

9 Şubat tarihinde, Arge ekibimizle bahar etkinlikleri hakkında toplantı düzenledik.

13-14 Şubat tarihlerinde, geliri bahar dönemi etkinliklerine gidecek olan kermes düzenledik.

25 Şubat tarihinde başlamak üzere, 2 haftada bir düzenli olarak devam eden ‘Bir Sohbet Bin Mazi’ projemize başladık.

19-23 Mart tarihlerinde, birçok kulüple ortak olarak Vefa Projesi kapsamında geliri Şehitler ve Gaziler Derneğine giden bir kermes düzenledik.

6 Nisan tarihinde, Sosyopark ile birlikte Sakarya Nazım Üner İlkokuluna kütüphanemizi kurduk ve öğrencilerle eğlenceli bir gün geçirdik.

3 Mayıs tarihinde, engelli bireyle birlikte okulumuzda ‘Engelsiz Bahara Merhaba’ etkinliği düzenledik.

9 Mayıs tarihinde, Sosyoparkla birlikte Veysel Karani İlkokulunda bulunan otizm sınıfının eksiklerini giderdik ve oradaki öğrencilerle etkinlikler yaptık.

19


SİYASET TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T T E S A Y Sİ

İsmail KÜÇÜKKILINÇ ile İttihat ve Terakki konulu konferansımızı gerçekleştirdik.

SİYASET TOPLULUĞU

Prof. Dr. Bilal ERYILMAZ hocamızla birlikte Yusuf Has Hacib’in Kutadgu Bilig ve Nizamü’l-Mülk’ün Siyasetname adlı eserini tahlil ettik.

İMÜ Gönüllülük Topluluğu ile birlikte Diyarbakır Ahmet Arif Anadolu Lisesi’ne yaklaşık 250 kitap gönderdik. Siyaset Topluluğu olarak Medeniyet Haftası’nda üniversitemize yeni gelen öğrencilere topluluğumuzu tanıttık.

Siyaset Topluluğu olarak, TRT Sanatçıları ile Türk Sanat Müziği mini konseri düzenledik.

20

21


STRATEJİK DÜŞÜNCE TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T E C N Ü STRATEJİK DÜŞ

U Ğ U L U L P O T E C N Ü Ş Ü D STRATEJİK

30 Ocak 2018 Adıyamanlılar Vakfı Ziyareti

12 Nisan 2018 Doç. Dr. Hamdi Genç Eşliğinde Stratejik Kitap Analizleri-2,Savaş Sanatı

9 Şubat 2018 Doç. Dr. İsmail Ermağan Eşliğinde Stratejik Kitap Analizleri-1,Satranç

14 Aralık 2018 Tanıtım Toplantısı

6 Mart 2018 Türkiye’de Uluslararası İlişkilerci Olmak adlı Seminer, TUİÇ Derneği Başkanı Burak YALIM

13 Aralık 2017 Dr. Öğr. Üyesi Fatmanil Döner ile Gündem Değerlendirmesi

13 Şubat Güney Kampüs Stant Çalışması

7 Mart 2018 Kızılay Kan Bağışı Etkinliği

15 Şubat 2018 Stratejik Film-Belgesel Analizleri-2, MUTLULUĞUN EKONOMİSİ Belgeseli

20 Nisan 2018 Ayasofya Müze Müdürü Hayrullah Cengiz Eşliğinde Ayasofya Müzesi-Topkapı Sarayı Gezisi

2-3 Mayıs 2018 Stratejik Buluşmalar Haftası’18 Etkinliği, T.C. AB Eski Bakanı,Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Prof.Dr.Beril Dedeoğlu “Küreselleşme,Sivil Toplum ve Medya”

27 Şubat 2018 Mercek Altında Ortadoğu Konferansı, Gazeteci-YAZAR Fuat KOZLUKLU

14 Nisan 2018 Münazara, DEVLET Mİ İNSAN İÇİN YAŞAR, İNSAN MI DEVLET İÇİN?

5 Mart 2018 Münazara, Gelecek Dünyada Robotlar İnsanlara Yardım İçin mi Bulunacaklar Yoksa İnsanlığın Yerini mi Alacaklar?

2-3 Mayıs 2018 Stratejik Buluşmalar Haftası’18 Etkinliği Cins Dergisi Genel Yayın Yönetmeni,Yeni Şafak Gazetesi Yazarı İsmail Kılıçarslan “İslam Dünyası ve Medya: Durum Tespiti, Eksiklikler ve Öneriler”

2-3 Mayıs 2018 “Stratejik Buluşmalar Haftası’18” Etkinliği, 24 Tv Program Yapımcısı ve Sunucusu,Gazeteci Selim Atalay, “Türkiye ve Medya Politikaları: Küresel Medya Çağında Türkiye İçin Umut Var mı?”

2-3 Mayıs 2018 “Stratejik Buluşmalar Haftası’18” Etkinliği, TBMM 24.Dönem İstanbul Milletvekili, İSÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölüm Başkanı Dr.İsmail Safi, “Trump Başkanlığında ABD’nin Uluslararası Stratejileri ve Medya”

7 Nisan 2018 Nazlı Çelik Ziyareti

14 Şubat 2018 Orhanlı Kampüsü Stant Çalışması

18 Şubat 2018 Tanışma Kahvaltısı

2-3 Mayıs 2018 “Stratejik Buluşmalar Haftası’18” Etkinliği T.C. Emekli Moskova ve Roma Büyükelçisi Aydın Adnan Sezgin, “Rusya ile İlişkiler Özelinde Yakın Dönem Türk Dış Politikası Üzerine Değerlendirmeler ve Medya”

2-3 Mayıs 2018 “Stratejik Buluşmalar Haftası’18” Gazeteci,Yazar,Yönetmen Banu AVAR, “Küresel Medya Patronları ve Dünya Düzeni”

16 Aralık 2017 Üsküdar Belediyesi Kahvaltısı

28 Aralık 2017 Stratejik Film-Belgesel Gösterimleri-1, PİYANİST FİLMİ

Şehitlere Destek VEFA Projesi Kermesi

22

23


U Ğ U L U L P O T R Ü T L TÜRK DÜNYASI KÜ

TURİZM VE GEZİ KULÜBÜ

Ü B Ü L U K İ Z E G E V M Z İ R TU

Barınak Ziyareti

Çorba Dağıtımı

24.04.2018 Peygamberimizin acunu şereflendirdiği hafta sebebiyle, Üniversitemizde Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Sohbet gerçekleştirdik.

27.04.2018 Marmara Üniversitesi Türk Dünyası Kültür Topluluğunun daveti üzerine, Marmara Üniversitesi’nde düzenlenen seminere katılım sağladık.

30.04.2018 İstanbul Ticaret Üniversitesi Türk Dünyası Kültür Topluluğu’nun düzenlediği ‘’30 Üniversite 90 Delege’’ 1. Türk Birliği Çalıştayı’na Medeniyet Üniversitesi delegesi olarak katılım sağladık.

02.05.2018 Türk Dünyası Kültür Topluluğu olarak, Tuzla, Kartal-Cevizli ve Kuzey Yerleşkelerimize ziyarette bulunduk.

03.05.2018 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Vesilesi İle Hüseyin Nihal Atsız Beyefendinin kabrine ziyarette bulunduk.

03.05.2018 Marmara Üniversitesi Tarih Kulübü’nün daveti üzerine, Prof. Dr. Tufan GÜNDÜZ hocamızın anlatımıyla ‘Türkler Nasıl Müslüman Oldu?’ adlı konferansa katılım sağladık.

04.05.2018 Marmara Üniversitesi Türk Dünyası Kültür Topluluğu’nun daveti üzerine, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü Şenliğine katılım sağladık.

11.05.2018 Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü ve Marmara Üniversitesi Tarih Kulubü’nün daveti üzerine, tarihçi Prof. Dr. Haluk Dursun’un düzenlediği ‘Nil’den Tuna’ya Osmanlı’adlı konferansa katılım sağladık.

26.05.2018 Türk Dünyası Kültür Topluluğu olarak başlattığımız ‘30 Gün, 30 Koli’ projesi kapsamında, ihtiyaç sahibi 30 aileye ramazan kumanyalarımızı ulaştırdık.

Kartepe Gezisi

TÜRK DÜNYASI KÜLTÜR TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T R Ü T L Ü TÜRK DÜNYASI K

23.03.2018 Sayın Kazım Erdi Aktunç Beyefendinin katılımıyla ‘Türk Dünyası ve Nevruz’ adlı seminer verilmiştir.

24

04.04.2018 Üniversitemizin STK’sı ile beraber, 4 Nisan Başbuğ Alparslan Türkeş’i Anma ve Ankara Gezisi Programı gerçekleşmiştir.

18.04.2018 Rektörlüğümüzün düzenlediği ‘Fidan Dikimi’ etkinliğine katılım sağlayarak, Topluluğumuzun Fidan alanını oluşturduk.

30.05.2018 Türk Dünyası Kültür Topluluğu olarak, topluluk başkanımızın katılımlarıyla Yönetim Ramazan İftarı Programı gerçekleştirdik.

25


TÜRK HALK BİLİMİ TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T İ M İ L İ B K L TÜRK HA

Eyüp Sultan Camii ve Pierre Loti

Türk Dünyası Kültür Mahallesi

Kitapların Işığında, Kütüphane ve Sahafların Eşiğinde 50 yıl (Sabri Koz’un katılımı ile)

Hıdırellez Kutlaması

EKONOMİ TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T İ M O N EKO 26-27-28 Eylül tarihlerinde Medeniyet Haftası kapsamında stant açıp kulübümüzü tanıttık.

2016 tarihinde ‘ekonomik kavramları herkes öğreniyor’ düşüncesiyle yola çıktığımız kavramlar etkinliğimizi afişler halinde her ay okulumuza yapıştırdık.

4 Ekim tarihinde yeni üyelerimizle tanışma toplantısı gerçekleştirdik.

16 Ekim tarihinde İktisat Tanışma Etkinliğini gerçekleştirip, ikramlarda bulunduk.

Nevruz Kutlaması

16-18 Kasım tarihlerinde T.C Merkez Bankası gezimizi ve sonrasında Ankara turumuzu gerçekleştirdik.

26

27


Ü B Ü L U K K I L Ğ A S İBN-İ SİNA

EKONOMİ TOPLULUĞU

6-7 Aralık, en büyük etkinliğimiz olan ‘Sektör Günleri’nin ikincisini gerçekleştirdik.

39. İstanbul Avrasya Maratonuna ‘’Sağlıkta Şiddete Hayır’’ temasıyla katıldık.

Kasım 2018 tarihinde ‘Türkiye Sermaye Piyasaları’ kongresine katılıp, Mahfi EĞİLMEZ hocamızla tanıştık.

14 Şubat 2018 tarihinde Kuzey Kampus K Blokta Tanıtım standımızı kurarak arkadaşlarımıza kulübümüz etkinliklerimiz ve planlamalarımız hakkında bilgi verdik.

Stres ve Beyin konulu XXII. Avicenna Sağlık Okulunu Uzman Psikiyatrist Prof. Dr. Tanju Sürmeli’nin Katılımıyla 1 Mart 2018 tarihinde Üniversitemiz Güney Yerleşke Konferans salonunda yoğun katılımla gerçekleştirdik.

İBN-İ SİNA SAĞLIK KULÜBÜ

Ü B Ü L U K K I L Ğ A S A N İBN-İ Sİ İbn-i Sina Sağlık Kulübü olarak, Sosyal Hizmet Kulubü ve Sağlık Yönetimi Kulübü işbirliğiyle Gayrettpe’deki Turkcell Diyalog Müzesini ziyaret ettik.

Üniversitemiz medeniyet haftası etkinlikleri kapsamında 26 27 28 eylül tarihlerinde güney yerleşke etkinlik alanında tanıtım standımızı kurduk. 10 Ekim Dünya ruh sağlığı günü programını Üniversitemiz Öğretim üyesi Doç. Dr. Selma Arıkan ve Klinik Psikolog Merve Mamalı’nın katılımlarıyla 10 Ekim 2017 tarihinde güney yerleşke konferans salonunda yoğun katılımla gerçekleştirdik.

28

29


Ü B Ü L U K K I L Ğ A S İBN-İ SİNA

MİKROP SAVAŞÇILARI HİJYEN EĞİTİMİ PROJESİ Sağlıklı bireyler yetiştirilmesine katkı sağlamayı amaç edindiğimiz Mikrop Savaşçıları Hijyen Eğitimi Projemizi 7 Mart – 9 Mayıs tarihleri arasında Üsküdar ilçesinde belirlenen 5 ilkokulda gerçekleştirdik. Projemiz kapsamında ulaştığımız yaklaşık 500 ilkokul öğrencisine interaktif sunumlarla sağlıklı bir yaşam için hijyenin gerekliliğini ve önemini anlattıık.

Medeniyet UNIBJK

Beşiktaşa Adanmış Hayatlar

Şampiyonlar ligi maçını hep birlikte izledik

Takımızı sahada da destekledik

OKÇULUK KULUBÜ

Ü B U L U K K U L U Ç K O

Medeniyet UNIBJK

K J B I N U t e y i n e d e M

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

30

19 Mayıs Anıtkabir Ziyareti

31


SOGETO

SOGETO

Medeniyet Okçuluk Topluluğu eğitimlerini Okçular Vakfı’nın himayelerinde ücretsiz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

24 Kasım Şehit Öğretmenleri Anma Töreni ve Şehit Öğretmenler Sergisi

Ruz-i Hızır Üniversiteler arası Okçuluk Müsabakasında erkek takımı 2. olmuştur.

Emre Aydemir ile Başarı Psikolojisi

20 Dakika Sunum Etkinliği

32

33


KONUŞAN ELLER TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T R E L L E N KONUŞA

İMÜ BAT

Yıl içerisinde çok değerli hocalarımızı davet ederek bilimsel çalışmalarla ilgili Mini Konferanslar gerçekleştirdik.

Mini Konferans Afişi

TÜBİTAK destekli KTÜ’de Sağlık Bilimleri alanında lisans öğrencilerine yönelik Bilimsel Araştırma ve Akademik Becerilere Giriş başlıklı Bilim Okulu’na katılım gösterdik.

EKG Workshopu Afişi

Konuşan Eller Topluluğu olarak bu yıla Medeniyet Oryantasyon Günlerinde stant açarak başladık. Her hafta çarşamba günleri Türk İşaret Dili dersi aldık ve sene sonunda ‘Çocukİstismarı ve Korunumu’ ile ilgili video çektik.

BİLİMSEL ARAŞTIRMA TOPLULUĞU

U Ğ U L U L P O T T E Y İ N E D E İLİM VE M

İLİM VE MEDENİYET TOPLULUĞU

İMÜ BAT

26-27-28 Eylül Tarihlerinde, Medeniyet Haftası’nda stand açarak klübümüzü tanıttık.

Bilimsel Araştırmalarla öğrencileri biraraya getirmek adına sene boyunca Makale Saatleri düzenledik.

15 Ekim tarihinde, Topluluğumuza yeni katılan arkadaşlarla tanışma kahvaltısı yaptık.

Makale Saati Afişi 13-14 Aralık tarihlerinde; Urfa Yeniköy İlkokulu öğrencilerinin ihtiyaçlarını karşılama maksatlı hayır kermesi düzenledik.

34

35


U Ğ U L U L P O T T E Y İ N E D İLİM VE ME

18 Aralık’da Arsenal Antrenörü Emre Aydemir ile “Başarı Psikolojisi” Panelini gerçekleştirdik.

7-8 Mayıs tarihlerinde, Genç İHH ile ortak “Yetim Eğitim Bursu Kermesi” düzenledik.

U Ğ U L U L P O T T E Y İ N E D İLİM VE ME

28 Şubat tarihinde “Doğu Guta’daki Katliama Dur De” isimli bildiriye katıldık.

3 Nisan tarihinde; Dr. Özlem YÜCEL, Prof Dr. Berdal ARAL, Turan KIŞLAKÇI ve Musa Biçkioğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı “İşgal Altında Kudüs” isimli paneli gerçekleştirdik.

20 Aralık tarihinde, topladığımız yardımlar ile aldığımız kışlık kıyafet ve kırtasiye malzemelerini Yeniköy İlkokulu’na teslim ederek çocuklarla hoş vakit geçirdik.

36

Panelin ardından Burak Derneği ile ortak yaptığımız çekiliş sonucu bir öğrenci arkadaşımız Kudüs’e ziyaret hakkı kazandı.

17 Nisan tarihinde, “İMÜ Öğrencileri Afrika’yı Konuşuyor” isimli panelimizde, Afrika’yı ziyaret etme fırsatını yakalamış arkadaşlarımızla Afrika deneyimlerini konuştuk.

Panelin ardından, “Kanlı Elmas” Film gösterimini gerçekleştirdik.

3 Mayıs tarihinde, “Gönüllü Fotoğraf Sanaçtısı Yavuz Atalay İle Söyleşi” programında Afrika deneyimlerini dinledik.

37


U Ğ U L U L P O T T E Y İ N E D İLİM VE ME

U Ğ U L U L P O T T E Y İ N E D İLİM VE ME

30 Nisan ve 2-3 Mayıs tarihleri arasında; 3 gün boyunca Çad’da yapılması planlanan Medeniyet Mescidi için Hayır Kermesi, Fotoğraf sergisi ve Afrikalı öğrencilerle kaynaşma etkinliklerini düzenledik.

30 Nisan Tarihinde, Prof. Dr. Ahmet Kavas ve İbrahim Ceylan’ın katılımıyla “Medeniyet Afrika’da” isimli paneli gerçekleştirdik.

12 Kasım tarihinden itibaren, her hafta farklı alanlardaki atölye çalışmalarımızı yürüttük.

17 Mayıs tarihinde, iftar programımızı gerçekleştirdik. İftardan sonra cemaat ile namaz kılıp, birlikte ezgi söyledik.

38

Her hafta Çarşamba günü, Hocalarımızın ve öğrenci arkadaşların katılımıyla toplamda 43 kere farklı konularda “İlim ve Medeniyet Okumaları” programımızı yaptık.

39


GENÇ YERYÜZÜ DOKTORLARI

I R A L R O T K O D Ü Z Ü Y R E Y GENÇ 07.10.2017 - Adile Sultan Kasrı Yeni gelen dönem 1 arkadaşlarımızla üst dönemlerimizin tanışması ve kulübümüzün tanıtımı amacıyla bir kahvaltı düzenledik.

Film Gösterimi: MUNA - 28.12.2017 / Kuzey Kampüs Gazze’deki savaşı konu alan TRT yapımı filmin gösterimi ve sonrasında film hakkında görüşlerimizi paylaştığımız, hem savaş tıbbı ve insani yardım konusunda hem Yeryüzü Doktorları hakkında bilgilendiğimiz bir etkinlik.

40

I R A L R O T K O D Ü Z Ü Y R E Y GENÇ Yeryüzüne Dokun Kütüphane Projesi - 04-05.02.2018 / Kütahya Kütahya ve İstanbul Üniversitelerindeki kulüplerimizle ortak olarak yürüttüğümüz projede Kütahya’da bir köy okuluna kütüphane kurduk, çocuklarla 1 gün boyunca vakit geçirdik, doyasıya eğlendik.

Prof Dr Demir Tiryaki: İhtiyarlamadan Yaşlanmak Konferansı 05.03.2018 / Güney Kampüs Aşık Paşa Konferans Salonu Değerli bir bilim insanı olan hocamızı ağırladık,tecrübelerini dinledik.

12.12.2017 - Boğaz Köprüsü ‘İyiliğin Peşinde Koşturuyoruz’ sloganıyla okulumuzdaki diğer kulüplerle ve İstanbul’daki diğer GençYYDlerle birlikte maratona katıldık.

Temiz Eller Minik Kalpler 2 Saha Etkinliği 15.03.2018 / Zeytinburnu Dr. Reşit Galip İlkokulu İlkokul çocuklarına temizlik eğitimi verdiğimiz ve oyun oynadığımız geleneksel bir etkinliğimiz.

Primer Sütur Atölyesi 05.01.2018 / Kuzey Kampüs En temel tıbbi becerilerden olan primer sütur konusunda kendimizi geliştirdik.

8- Yerinizde Olsam Paneli 4 10.05.2018 / Hekim Berke Amfisi Bir diğer geleneksel etkinliğimiz olan bu panelde kıymetli hocalarımızı ağırlayıp, onlara Yerimizde Olsanız ne yapardınız sorusunu yönlendirdik.

41


NADİR HASTALIKLAR ARAŞTIRMA KULÜBÜ

Ü B Ü L U K A M R I T Ş A R A NADİR HASTALIKLAR

12 Kasım 2017 39.Vodafone İstanbul Halk Koşusu

8 Nisan 2018 Nadir Hastalıklar Sempozyumu

31 Ekim 2017 Kulüp Yönetim Kurulu Üniversitesimiz Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Fahri Ovalı ziyareti

Ü B Ü L U K A M R I T Ş A R A R NADİR HASTALIKLA

Nadir Konuşmalar Etkinliği

Nadir Hastalıklar hasta dernekleriyle toplantı

Nadir Hastalıklar Farkındalık tanıtım filmi çekimi

25 Şubat 2018-Taksim 3.Nadir Hastalıklar Farkındalık Günü

Liseler Arası Nadir Hastalıklar Resim Yarışması

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Nadir Hastalıklar Araştırma Kulübü tanıtım toplantısı

42

43


44

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Toplulukları Etkinliklerinden Seçmeler  

Merhaba, Kurulduğu günden bugüne “Yeni Nesil Devlet Üniversitesi” mottosuyla öğrencileriyle birlikte büyümeye, gelişmeye ve fayda üretmeye ç...

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Toplulukları Etkinliklerinden Seçmeler  

Merhaba, Kurulduğu günden bugüne “Yeni Nesil Devlet Üniversitesi” mottosuyla öğrencileriyle birlikte büyümeye, gelişmeye ve fayda üretmeye ç...

Advertisement