Page 1

Kuyu Projesi SRA

Venlo Tevhid camii

Genclik kollari


KOLOFON

Yazar: İsra gençlik kolları Dağıtım: İsra gençlik kolları (Venlo) Grafik tasarım: I. Azer Demirci


Bismillahirrahmanirrahim

Kuyu Projesi SRA

Venlo Tevhid camii

Genclik kollari


BAKARA 2:148. Herkesin yöneldiği bir yön vardır. Hayırlı işlerde birbirinizle yarışın. Nerede olursanız olun Allah sizi bir araya toplar, Allah şüphesiz her şeye Kadir’dir.

BAKARA 2:195. Mallarınızı Allâh yolunda harcayın, kendi ellerinizle kendinizi tehlikeye atmayın, iyilik edin, doğrusu Allâh iyilik edenleri sever.

NAHL 16:128. Allah şüphesiz sakınanlarla ve iyilik yapanlarla beraberdir.


Konular Projenin hedefleri............................................................. 7 İsra gençlik kolları (genel bilgi)......................................... 9 Toplanan bağış miktarı ..................................................... 13


Projenin hedefleri: 1. Rıza-yı İlahi, iyiliği tavsiye edip, kötülükten sakınmak. 2. Yüce Kitabımız Kuran-I Kerimde çizilen salih mümin profiline uygun olarak en güzel örnek Hz. Muhammed’in yolundan gitmek. 3. Yukarıda açıklanan sınırlar çerçevesinde ecdadımız ve büyüklerimizden teslim aldığımız vakıf geleneğini özü itibari ile, aktif bir şekilde her daim canlı tutmak ve bu sancağı bizden sonraki kuşaklara aktarmak adına projeler üretip hayata geçirmek. 4. Başlatmış olduğumuz yardıma muhtaç afrikadaki kardeşlermize yönelik başta su kuyuları olmak üzere yardımların akıcı bir metod ile bir devamlılık arz etmesi adına bu yönden çalışma başlatmak. 5. Hangi sebeple olursa olsun nedeni, sorgulamaksızın toplumumuzda bir virüs gibi bir takım “guvensizlik” hastalığına yakalamış kesimler tekrar hayıra yönlendirmek.


Projenin hedefleri: 6. Ve yine sayın diyanet işler başkanımız prof. dr. Mehmet Görmez hoca efendimizinde buyurduğu gibi, o yardıma muhtaç kardeşlerimiz kadar bizimde o kardeşlerimize yardım etme ihtiyacımız olduğu bilinciyle hareket etmek. 7. Hayırın çoğalması adına bu projenin tüm HDV camilerimizin din görevlileri, aktif yönetim kurulu üyeleri için, kadın kollarımızın, gençlik kollarımızın gündemine taşımak ve onlarıda bu sayede hayıra teşvik etmek. 8. Yine bu sayede aktif olmayan gençlik kollarmızı aktif hale getirmek, hiç kurulmamış iseler bile,kurulmalarında katkıda bulunmak. 9. Içinde yaşadigımız Hollanda devletindeki diğer yurtdaş kardeşlerimize örnek olmak ve belkide ileride bu gibi ortak çalışmalar yapılmasına ilişkin yardım olmak.


Isra gençlik kolları (genel bilgi) Yaklaşık 5 sene evvel bulunduğumuz boşluktan çıkmak adına Venlo diyanet camisi çatısı altında bir araya gelen gençlerimiz tarafından kurulan İsra gençlik kolları, bugün yaklaşık 70 kişilik üyeye sahiptir ve bu sayı gün geçtikce artmaktadır. Başta dini vecibelerimizi yerine getirerek ve dini bilgimizi arttirarak ilk önce kendimizden başlayıp, peygamber efendimiz hz. Muhammed (sav) veda hutbesinde buyurduğu gibi bilgimizi herkezle paylaşmak en asli görevimizdir. Bunun yanı sıra İsra gençlik kolları hayırda yarışı üzerine vazife bilerek, sadece Allahın rızasını kazanmak dileğiyle yardıma muhtaç olanlara ulaşmak ve onlara yardım etmek adına, yüce rabbimizin inayetiyle seferber olmuşlardır. Allahın izni ile kurulan İsra gençlik kolları her hafta bir araya gelip Cuma ve Cumartesi günleri kuran sohbeti vermektedir. Bu güne kadar hiç bir kuran sohbetinin boş geçilmemesi grubun ciddiyetini bariz bir şekilde ortaya koymaktadır. İsra gençlik kolları kuran sohbeti ve dini sohbetler yanıi sıra sinema, bowling, futbol ve geziler gibi bilimum aktiviteler ile gençlere hitap ederek, gençleri camilere teşvik etmektedir. Ayrıca gençlerimiz Çanakkale zaferi, kutlu doğum gibi günleri anımsamak ve gençleri aktif tutmak adına programlar düzenlemektedir. Contact: Tel: 06 27234402 06 47050676 06 12463597 06 31079638

-

Kuyu proje sorumlusu: Yönetim sorumlusu: Yönetim sorumlusu: Yönetim Üyesi:

Mustafa Şahan Ebubekir Bozaslan Azer Demirci Ümüt Koç


MÜMINÜN 23:57-61. Rablerinden korkarak titreyenler, Rablerinin ayetlerine inananlar, Rablerine eş koşmayanlar, Rablerine dönecekleri için kalbleri ürpererek vermeleri gerekeni verenler, işte onlar iyi işlerde yarış ederler, o uğurda ileri geçerler.


Toplanan bagis miktari:

â‚Ź 7000,-


SRA

Venlo Tevhid camii

Genclik kollari

Afrika kuyu projesi sunum kitapçığı  

Isra Gençlik Kolları Kuyu projesi sunum kitapçığı

Afrika kuyu projesi sunum kitapçığı  

Isra Gençlik Kolları Kuyu projesi sunum kitapçığı

Advertisement