Page 1

Maili görmekte güçlük mü çekiyorsunuz? Browserda görmek için tıklayınız. Bu siz değilmisiniz? Aboneliği Kaldır.

İsrail Başkonsolosluğu İstanbul 28 Haziran 2011, Sayı 10

Sinema:Video-Out of Blue Out of Blue, yarım kalan aşklar ve sonrasında onu izleyen arkadaşlıkların öyküsünü beyaz perdeye taşıyor. Filmde, bir seyyar satıcı olan Shabtai, biraz dinlenmek için kestirmeye karar verdiğinde, rüyasında kızılsaçlı çekici bir kadın görür. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Kudüs Botanik Bahçeleri Kudüs İbrani Üniversitesi’nin Givat Ram kampüsünde bulunan Botanik Bahçesi, 10.000′den fazla bitki türünü içerisinde barındırıyor. Coğrafi konumlarına göre bahçeye yerleştirilmiş olan bitkiler, Akdeniz, Orta ve Güney Batı Asya, Avustralya, Kuzey Amerika, Avrupa ve Güney Amerika bölgelerinde yetişiyorlar.

Müzik:Video- Orna ve Moshe Datz’dan Çok Tanıdık Bir Şarkı Orna ve Moshe Datz İsrail’i, Eurovizyon’da temsil etmiş olan iki İsrailli sanatçı. Sanatçılar ünlü Türk müzisyen Tarkan’ın “Oynama Şıkıdım Şıkıdım” şarkısını ibraniceye çevirip, İsrailli müzikseverlerin beğenisine sunmuşlardı.


Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Festival:Tel Aviv’de Beyaz Geceler 2011 UNESCO tarafından 2003 yılında Beyaz Şehir ünvanı verilenTel Aviv, bu tarihten bu yana her sene bir gün, Beyaz Geceler isimli bir festivale ev sahipliği yapıyor. Şimdilerde şehir, 30 Haziran tarihinde şehirde gerçekleşecek olan Beyaz Geceler Festivaline hazırlanıyor.

Edebiyat: Kadınların En Güzeli İsrailli ünlü yazar Shifa Horn’un Türkçe’ye Kadınların En Güzeli ismiyle çevrilmiş olan romanı, 1940 yılında Kudüs’te doğmuş olan ve yazarın Kudüs’teki en güzel kadın olarak değerlendirdiği Rosa’nın hayat hikayesini konu alıyor.

Haaretz Jerusalem Post Ynet News Globes

MFA İsrael Currency israil.org.tr Invest in Israel Dollar Paund Yen Euro

Rate 3.4510 NIS 5.5233 NIS 4.2745 NIS 4.9084 NIS

İsrail Başkonsolosluğu Yapı Kredi Plaza, C Blok K.7 Levent İstanbul Tel: 0212 317 65 00 Fax: 0212 317 65 55 Soru ve yorumlarınız için: publicaffairsassist@istanbul.mfa.gov.il

Daily Change 0.174% 0.444% -0.091% 0.141%

Culture Newsletter New  

culture new newsletter

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you