Page 1

Maili görmekte güçlük mü çekiyorsunuz? Browserda görmek için tıklayınız. Bu siz değilmisiniz? Aboneliği Kaldır.

İsrail Başkonsolosluğu İstanbul 21 Haziran 2011, Sayı 43

İsrail Başkonsolosluğu’ndan Kitap Ödüllü Yarışma İbranice Kitap Haftasıi İsraillilerin, deyim yerindeyse sayıyla değil, kiloyla kitap aldığı dönemlerden bir tanesidir. Normal zamanlara göre, kitapların çok daha ucuza satın alınabildiği bu dönemde İsrailli büyük kitap evlerinin standlarını her tarafta görmek mümkün.15-25 Haziran 2011 tarihleri arasında İsrail’de düzenlenen İbranice Kitap Haftası kapsamında, İsrail Başkonsolosluğu kitap ödüllü yeni bir yarışma düzenliyor.

İsrailli Firmanın Geliştirdiği Yazılım Çocukları İnternetteki Zararlı Kişilerden Koruyor United Parents isimli İsrailli şirketin geliştirmiş olduğu bilgisayar yazılımı, çocukların bilgisayarında şüpheli bir ilişki ya da şüpheli bir aktivite tespit edildiğinde ebeveynlerin bilgisayarlarına e mail göndererek anne babaları uyarıyor. Ücretsiz olarak bilgisyara indirilebilen program, algoritmalar sayesinde çocukların facebook ve msn’deki (10 gün içerisinde) yazışmalarını inceleyebiliyor.

Video:İngilizce Öğretmeninizi Cebinizde Taşımak İstermisiniz?


İsrailli SpeakingPal isimli şirket, geliştirmiş olduğu, cep telefonlarında çalıştırabilen etkileşimli videolar sayesinde, ingilizce öğrenimini mobil hale getirmeyi planlıyor. SpeakingPal’un hazırlamış olduğu videolar, kişilerin kısa süreli boş zamanlarında çabuk bir şekilde göz atabilmeleri için özellikle kısa tutulmuş. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Negev'de Birlikte Yaşam Okulu 2007 yılında kapılarını ana okulu olarak açan ve 2009 yılında ilk okul olarak da hizmet vermeye başlayan Hagar okulunun müdürü Hagit Damri “biz iki cemaat değiliz, Hagar isminde tek bir cemaatiz” diyor. Hagar, İsrail’in Negev bölgesinde, Arap ve Yahudiler için hem Arapça hem de İbranice eğitim veren bir okul.

İsrailli Öğrencilerin Geliştirmiş Oldukları Çevre Dostu Uygulamalar Doğada gezintiye çıkmışken, eğer yeni bir bitki görürseniz, elinizdeki kalın bitki ansiklopedisine başvurmak yerine, hemen telefonunuza sarılın. Bar Code Flower isimli yeni uygulamayla, görmüş olduğunuz bitkinin resmini çekmeniz yeterli. Bar Code Flower, hemen size bu yeni bitkinin ne olduğunu söyleyecek.

Haaretz Jerusalem Post Ynet News Globes

MFA İsrael Currency israil.org.tr Invest in Israel Dollar Paund Yen Euro

Rate 3.4590 NIS 5.5927 NIS 4.3084 NIS 4.9273 NIS

İsrail Başkonsolosluğu Yapı Kredi Plaza, C Blok K.7 Levent İstanbul Tel: 0212 317 65 00 Fax: 0212 317 65 55 Soru ve yorumlarınız için: publicaffairsassist@istanbul.mfa.gov.il

Daily Change -0.116 % 0.179 % 0.084 % 0.426 %

Israil Bulten Sayi 43  
Israil Bulten Sayi 43  

bulten yeni

Advertisement