Page 1

Maili görmekte güçlük mü çekiyorsunuz? Browserda görmek için tıklayınız. Bu siz değilmisiniz? Aboneliği Kaldır.

İsrail Başkonsolosluğu İstanbul 23 Ağustos 2011, Sayı 14

Video:Kızıldeniz Caz Festivali 1987 yılında düzenlenmeye başlanan Kızıldeniz Caz Festivali bu sene 25. kez caz severlerle buluşuyor. Her sene Ağustos ayının son haftasında düzenlenen festival, dört gün sürüyor ve her gün sekiz ya da dokuz performansa ev sahipliği yapıyor. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Video:İsrail'in Birbirinden İlginç Yemekleri Falafel, Sabih, Humus, Şakşuka ve diğerleri… Tüm bu ağız sulandırıcı yemekler İsraillilerin favorileri arasında. Yafo bölgesindeki bir sokakta yürüyen bir kişinin bu harika yemeklerden birinin tadına bakmaması olanaksız. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.


Müze: Tel Aviv Güzel Sanatlar Müzesi

1932 yılında kapılarını sanatseverlere açan Tel Aviv Güzel Sanatlar Müzesi, İsrail’in çağdaş sanat anlayışına ışık tutuyor. Müze her sene galerilerini ziyaret eden 500.000’den fazla sanatsevere 20’den fazla İsrailli ve uluslararası galeriyi görme olanağı sunuyor. Tel Aviv’in en önemli kültür ve sanat merkezlerinden olan Golda Meir Kültür ve Sanat Kompleksi’nin içerisinde bulunan müze, galerilerinin yanı sıra, müzik, dans, fotoğraf, tasarım ve film gibi alanlardaki performanslara da ev sahipliği yapıyor.

Video: Sinema-Spring 1941 1971 yılında ünlü çellist Clara Plank doğduğu yer olan Polonya’ya geri döner. Clara, doğduğu kasabada düzenlenecek olan konserin onur konuğudur. Fakat gördükleri ve hissetikleri o kadar kuvvetlidir ki, zihni sürekli olarak 30 sene önce kasabasını ve hayatını mahveden savaş yıllarına gitmektedir. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Edebiyat:Moshe Shamir-With His Own Hands Romandaki ana karakterlerden Elik’in mensubu olduğu Yahudi Yerleşimi İkinci Dünya Savaşı esnasında Alman orduları tarafından saldırıya uğrama tehdidiyle karşı karşıya kalır. Diğer taraftan da İngilizlerle mücadele halinde olan yerleşim, BM’de İsrail’in kuruluşuyla sonuçlanacak olan oylama sonrasında büyük bir sevinç gösterisine sahne olur. İsrailli yazar Moshe Shamir’in bu eseri 1930’lu yılların İsrail topraklarına ışık tutuyor.

Haaretz Jerusalem Post Ynet News Globes

MFA İsrael Currency israil.org.tr Invest in Israel Dollar Paund Yen

Rate 3.5780 NIS 5.9076 NIS 4.6604 NIS

Daily Change -0.223% -0.215% -0.750%


Euro

5.1598 NIS

İsrail Başkonsolosluğu Yapı Kredi Plaza, C Blok K.7 Levent İstanbul Tel: 0212 317 65 00 Fax: 0212 317 65 55 Soru ve yorumlarınız için: publicaffairsassist@istanbul.mfa.gov.il

1.826%

Kultur Bulteni Yeni Sayi  

kultur bulten yeni

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you