Page 1

Maili görmekte güçlük mü çekiyorsunuz? Browserda görmek için tıklayınız. Bu siz değilmisiniz? Aboneliği Kaldır.

İsrail Başkonsolosluğu İstanbul 7 Haziran 2011, Sayı 42

Video:İsrail’in İlk Güneş Enerjisi Santrali Açıldı İsrail’in ilk güneş enerjisi santrali dün yapılan bir törenle hizmete girdi. İsrail’in Eilat şehri yakınlarındaki Kibutz Ketura’da hizmete giren bu tesisin açılışı, çevre bilincini arttırmak adına Dünya Çevre Günü olarak kutlanan 5 Haziran tarihinde yapıldı. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Video: Tel Aviv’i Bir de Turistlerden Dinleyin Tel Aviv'i birde, şehri gezmekte olan tursitlerden dinleyin. Video'da, Tel Aviv'den harika manzaralar eşliğinde, eşşiz Tel Aviv deneyimlerini anlatan tursitlerin seyahatlerinden son derece memnun kaldıkları anlaşılıyor. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Video:1000 Filistinli İşitme Cihazı Sahibi Oldu The American Friends of Sheba Medical Center, the Starkey Hearing Foundation ve the Physicians for Human Rights-Israel kuruluşlarının ortak düzenlediği bir yardım kampanyası sonucunda 1000 Filistinli işitme cihazı sahibi oldu. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.


İsrail'den Yaşlanma Sürecini Tersine Çeviren Buluş İsrail’de bulunan Technion İsrail Teknoloji Enstitüsü’ndeki Rappaport Tıp Fakültesinde görevli olan Prof. Doron Melamed yaşlılık konusunda önemli bir araştırmaya imza attı. Prof. Melamed, yaşlanmakta olan bir farenin B-Lenfositlerini vücudundan çıkartarak, farenin B-hücresi eksikliği yaşamasını sağladı.

Engelliler İçin Zihinden Kontrol Edilebilen Bilgisayar İsrailli araştırmacılar tarafından geliştirilen cihaz sayesinde, engelliler sadece düşünce gücüyle e mail atabilecek. İsraili’in Ben Gurion Üniversitesi’nde öğrenim gören üç öğrenci olan Uri Usami, Ofir Tam ve Ariel Rosen, beyin dalgalarını bir bilgisayara aktarabilen bir program geliştirdi.

Haaretz Jerusalem Post Ynet News Globes

MFA İsrael Currency israil.org.tr Invest in Israel Dollar Paund Yen Euro

Rate 3.3830 NIS 5.5491 NIS 4.2248 NIS 4.9415 NIS

İsrail Başkonsolosluğu Yapı Kredi Plaza, C Blok K.7 Levent İstanbul Tel: 0212 317 65 00 Fax: 0212 317 65 55 Soru ve yorumlarınız için: publicaffairsassist@istanbul.mfa.gov.il

Daily Change -0.118% 0.380% 0.543% 0.681%

Bulten 42  

bulten sayi 42

Bulten 42  

bulten sayi 42

Advertisement