Page 1

Maili görmekte güçlük mü çekiyorsunuz? Browserda görmek için tıklayınız. Bu siz değilmisiniz? Aboneliği Kaldır.

İsrail Başkonsolosluğu İstanbul 2 Ağustos 2011, Sayı 46

Ramazan Ayı Boyunca, İsrail’de Yahudi, Hıristiyan ve Arapların Birlikte Yaşaması da Kutlanacak Nasıra, Kafar Kara ve Um el Fachem gibi, geçmişte farklı topluluklar arasındaki gerilimlerle gündeme gelmiş olan bölgeler, Sikkuy Vakfı’nın katkıları ve “Ramazan Geceleri” etkinlikleriyle beraber, kendilerini yeniden tanımlamaya başladılar. Ramazan ayının son geceleri düzenlenen ve festival geceleri ismi verilen geceler boyunca, Yahudi ve Hıristiyanlar, Müslümanların yaşamış olduğu bu bölgelere giderek hem Müslüman gelenek ve göreneklerini öğrenme şansına hem de harika bir misafir perverliğe erişme imkanına sahip oluyorlar.

Video: Çocukların Şehri Holon’a Hoş Geldiniz İsrail’in Holon şehirinde yaşayanlar, kendilerini masal dünyasında zannedebilirler. Yakınd dönemde kendisini dönüştürmeyi başaran Holon şehri, İsrail’de artık çocukların şehri olarak tanınıyor.Son dönemlerde şehirde bulunan parkların birçoğu, içerilerinde masal karakterlerini barındıran masal kitaplarına dönüştürüldü. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.


İsrail’de 2012 Londra Olimpiyatları İçin Geri Sayım Başladı İsrail Parlamentosu Knesset’te yapılan özel bir toplantıyla eski ve yeni İsrailli Olimpik sporcular ve İsrailli siyasetçiler biraraya geldi. Yaklaşık 300 kişinin biraraya geldiği toplantıda, İngiltere’nin İsrail Büyükelçisi Matthew Gould, 2012 Olimpiyatları için İsrail’i resmi olarak İngiletere’ye davet etti.

Sıtma'nın Üstesinden Cep Telefonuyla Gelmek İsrail’de geliştirilen ve Sıtmayı teşhis ve takip etmeye yarayan uygulama, Bill ve Melinda Gates Vakfı’ndan 100.000 dolar fon kazanmayı başardı. İsrail’deki Ben Gurion Üniversitesi’nden Dr. Alberto Bilenca ve New York’ta bulunan Weill Cornell Medical Collage’dan Dr. Linnie Golightly ortaklaşa olarak bu başarıya imza attı.

Video:İsrailli Moda Tasarımcısı Diesel Moda Ödülünün Sahibi Oldu İsrailli modacı Niran Avisar, İtalya’da düzenlenen Uluslararası Yetenek Yarışmasında ödül kazanmayı başardı. Avisar, bu başarısıyla, yapmış olduğu çalışmaların tekstil sanayisinin önde gelenlerine tanıtılması fırsatını da yakaldı. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Haaretz Jerusalem Post Ynet News Globes

MFA İsrael Currency israil.org.tr Invest in Israel Dollar Paund Yen Euro

Rate 3.4300 NIS 5.5859 NIS 4.4207 NIS 4.8951 NIS

Daily Change 0.000% -0.266% 0.136% -0.137 %


İsrail Başkonsolosluğu Yapı Kredi Plaza, C Blok K.7 Levent İstanbul Tel: 0212 317 65 00 Fax: 0212 317 65 55 Soru ve yorumlarınız için: publicaffairsassist@istanbul.mfa.gov.il

Bulten Sayi 46  

bulten, yeni

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you