Page 1

Maili görmekte güçlük mü çekiyorsunuz? Browserda görmek için tıklayınız. Bu siz değilmisiniz? Aboneliği Kaldır.

İsrail Başkonsolosluğu İstanbul 10 Ağustos 2011, Sayı 13

Video:İsrailli Müzik Grubundan Protesto Şarkısı İsrailli ünlü müzik grubu Nahag Hadash, İsail’de hayat pahalılığına yönelik protestolar için yeni bir şarkı yaptı. Hip hop tarzı müzik yapan grup, genelde şarkılarında protesto içeren sözlere yer veriyorlar. İşte Nahag Hadash’ın protesto temalı şarkılarından birinin sözlerinden bir kesit. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Video:Sinema-There Were Nights Yedi yaşında hayatı paramparça olan Goni, 25 yaşına geldiğinden hayatını tekrardan rayına oturtmaya çalışır ancak umduu kadar başarılı olamaz. Goni’nin küçüklüğü sanatçı bir anne babanın şımartılmış bir kızı olarak geçer. Son derece görkemli bir hayat yaşayan aile, ailenin reisi olan Goni’nin babasına hayrandır. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Video:Müze-İslam Sanatları Müzesi


Kudüs’te bulunan İslam Sanatları Müzesi, İsrail’in en ilgi çekici müzelerinden bir tanesi olma özelliğini taşıyor. Özellikle içerisinde barındırdığı saatlerden oluşan koleksiyon ziyaretçilerin yoğun olarak ilgisini çekmekte. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Video: Müzik-İsrail ve İranlı Sanatçılar İnternette Beraber Şarkı Söyleyecek 17 Ağustos 2011 tarihinde, internet üzerinden gerçekleştirlecek olan etkilikte, İsrailli sanatçılar Farsça, İranlı sanatçı ise İbranice şarkı söyleyecek. Etkinliğe İsrail tarafından katılacak olan sanatçılar arasında İsrailli ünlü sanatçı İdan Raichel’de var. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Edebiyat:İsrailli Ünlü Yazar Etgar Keret’ten Gazze Blues İsrailli yazar Etgar Keret ve Filistinli yazar Samir El Yousef, Gazze Blues kitabında espirili anlatımları ve sivri dilleriyle 15 kısa öykü kaleme aldı. Öykülerin bir çoğu espirili bir anlatımla kaleme alınmış ve komik olarak algılanmış olsa da, aslında birçoğunun altında aile ilişkileri, İsrail’deki hayatın gerçekleri, Yahudi Soykırımı, savaş ve ölüm gibi konular yatıyor.

Haaretz Jerusalem Post Ynet News Globes

MFA İsrael Currency israil.org.tr Invest in Israel Dollar Paund Yen Euro

Rate 3.5520 NIS 5.8288 NIS 4.5723 NIS 5.0698 NIS

İsrail Başkonsolosluğu Yapı Kredi Plaza, C Blok K.7 Levent İstanbul Tel: 0212 317 65 00 Fax: 0212 317 65 55 Soru ve yorumlarınız için: publicaffairsassist@istanbul.mfa.gov.il

Daily Change 0.909% 1.758% 1.883% 1.826%


Kultur Bulteni Sayi 13  

kultur bulteni

Advertisement