Page 1

Maili görmekte güçlük mü çekiyorsunuz? Browserda görmek için tıklayınız. Bu siz değilmisiniz? Aboneliği Kaldır.

İsrail Başkonsolosluğu İstanbul 11 Mayıs 2011, Sayı 40

Video: İsrail 63. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor İsrail Devleti, kuruluşunun 63. yıldönümünü kutluyor. Aşağıdaki videoda 3D ışık teknolojisiyle hazırlanmış olan ve İsrail kuruluş yıldönümü kutlamaları sırasında sergilenen harika ışık gösterisini bulabilirsiniz. Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

Yeni Geliştirilen T-Shirt Kişinin Kalp Durumunu Doktoruna Bildiriyor İsrail ve Portekizli bilim insanlarının ortaklaşa bir proje sonucu geliştirdikleri T shirt, kişinin kalp sağlığı durumunu kontrol edip, yolladığı veriler sayesinde tıp merkezine gönderiyor. Avrupa Uzay Ajansı, Niturit denilen bu T shirtleri astronotlarının kalp sağlıklarını gözetim altında tutmak için kullanacağını açıkladı.

İsrail’in Elektrikli Arabası Dünyayı Değiştirebilecek mi? Aşağıda kısa bir özetini sunmuş olduğumuz makale, time.com adresinde yayınlanmıştır. İsrailli Better Place şirketinin CEO’su Shai Agassi ilginç bir tespitte bulunyor; “Biz benzini dijitalleştirdik. Ya da başka bir şekilde anlatmaya çalışayım, Çinliler şu an burada.” Agassi ne demek istediğini anlatmaya devam ediyor,


Video: Sadece Engellilerden Oluşan Bir İş YeriCall Yachol Dünyada ilk kez İsrail’de uygulanan bir model ile, tamamen kar güdümlü olan Call Yachol şirketi, tüm çalışanlarını fiziksel ve zihinsel engelliler arasından seçiyor.

Videoyu izlemek için lütfen tıklayınız.

İsrailliler Yoksullara Yardım Etmek İçin Evlerini Restorana Dönüştürdüler En yakın arkadaşlarınızla yemek yerken aynı zamanda da yoksullara yardım ettiğinizi düşünün. İsrailli yemek blogu beygale işte böyle bir projenin altına imza attı. Beygale yemek blogundan David Califa, düzenlediği etkinlikle yakın arkadaşların biraraya gelerek yemekte buluşmalarını ve burada toplanan paranın yoksul ailelere aktarılmasını sağladı.

Haaretz Jerusalem Post Ynet News Globes

MFA İsrael Currency israil.org.tr Invest in Israel Dollar Paund Yen Euro

Rate 3.4480 NIS 5.6520 NIS 4.2782 NIS 4.9696 NIS

İsrail Başkonsolosluğu Yapı Kredi Plaza, C Blok K.7 Levent İstanbul Tel: 0212 317 65 00 Fax: 0212 317 65 55 Soru ve yorumlarınız için: publicaffairsassist@istanbul.mfa.gov.il

Daily Change 0.029% 0.099% -0.168% -0.733%

Israil Haber Bulteni Sayi 40  

haber bulteni

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you