Page 1

Engelliler İçin Danışma Hattı 532 212 0 241

Yıl 5 sayı 168 Tarih 28 Ocak 2013

“Biz De Varız Gazetesi Azmin Zaferidir”

www.bizdevarizgazetesi.org

ATATÜRK’ÜN GAZİANTEP’E GELİŞİNİN 80. YILDÖNÜMÜ KUTLANDI Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep’e gelişinin 80. yıldönümü, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. Sabah saatlerinde Demokrasi Meydanı’nda başlayan kutlamalar, Yeşilsu Parkı civarında bulunan ve Atatürk’ün 80 yıl önce Gazianteplilere hitap ettiği tarihi bina önünde devam etti. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan törene; Gaziantep Valisi Erdal Ata, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Kahraman Güneş, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ünsal Göksen, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.


2 Güncel Haberler

Nalan Pıçakcı nalan_p35@hotmail.com

Biz De Varız

Sudaki hazine ‘’Sağlık’’ Katı görünmesine rağmen vücudumuzun yaklaşık %60’ ını su oluşturmaktadır.Yaş küçüldükçe bu su oranı artış göstermektedir.Vücudumuz %10 su kaybedince sorunlar başlar.%20 su kaybında ise ölüm kaçınılmazdır. Enerji oluşumu,büyüme,yıpranan dokuların oluşumu ve zararlı maddelerin vücuttan atılması için suya ihtiyacımız vardır.Bunlar suyun faydalarının sadece birkaçı.Su tüketimi ile birçok hastalığa karşı korunmak mümkün doktorlara göre.Ancak insanlar ne kadar su içilmesi konusunda çelişki yaşıyorlar.Kimine göre fazlası zarar,kimine göre de susadıkça içilmeli.Ama şu da bilinmeli ki su sadece hayatta kalmak için içilmemeli.Su haricinde sıvılar almak su olarak kabul edilmiyor vücudumuzda.Meyve suları,gazlı içecekler,çaylar,kahve,alkol su yerine geçmediği gibi sıvı kayıplarına yol açabiliyor. Vücut susuz kaldığında ,beyin hücrelerini susuz bırakmamak için her önlemi alıyor.Amaç beyine kan göndermek.Beyin vücudun %5’ini oluştururken aldığı kan bunun 4 katıdır.Su tüketimi azalınca beyin de enerjisini azaltıyor.Vücut beyine az kan gitmesini önlemek için kol,bacak ,böbrek ve akciğer damarlarını büzüştürüyor.Bu arada beyinde su ihtiyacı karşılanırken diğer organlar susuz kalıyor.Mide asit salgısını arttırıyor,nefes daralması oluşuyor,tansiyon yükseliyor. Susuzluk uyuşukluk ,depresyon,huzursuzluk ve yorgunluğa neden oluyor.Vücut su oranı %2 düştüğünde kısa dönem hafıza bozuklukları yapıyor.Yetişkin bir kişi günde 2 veya 2,5 litre su içmelidir.Diğer sıvılar haricinde tabi ki.Yeterince su alınması idrarın rengiyle de anlaşılabilir.Sıvı yeterli alındığında idrar rengi açık oluyor. İçtiğimiz su soğuk olmamalıdır.Oda sıcaklığında suyu tüketmek her zaman daha iyidir.Şebeke suları mümkün olduğunca içilmemelidir. Klor mikropları öldürmek için suya konur.Fakat kanser riski oluşturur ve suyun tadını bozar.Filtre edildikten sonra bir saat kadar dinlendirilirse koku da uçar.Uykudan önce içilen su da çok faydalıdır. Sağlığımız açısından suları cam damacanalarda saklamak en güzeli.Çünkü pet şişe ve benzeri damacanaların ham maddesinde ‘’fosgen’’adı verilen ,savaşlarda yaygın şekilde kullanılan kimyasal bir gaz bulunmaktadır.Bu gaz pet şişe ve damacanalar yıprandığında ve içinde su çok bekletildiğinde suya karışıyor.İşte tehlike yine sahnede... Su hayattır.Susuz yaşam olmaz.Su içmeyi alışkanlık haline getirmek için her yönteme başvurmak gerekir .Yanı başımızda ,yatağımızın yakınında,çalışma masamızda,çantamızda ,sürekli göz önünde bulundurursak içme hissimiz artar.Organlarımızın sağlığı için,yaşam kalitemiz için su içmeyi unutmayalım.Sağlık kaybolunca geri gelmez.Kalın sağlıcakla...

“GÜNEŞİN VE ATEŞİN TADI”NA TAM NOT Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanan “Güneşin ve Ateşin Tadı, Gaziantep Mutfağı” kitabı, Hürriyet Gazetesi yazarlarının yaptığı değerlendirmeler sonucu, 2012 yılının en gözde yemek kitapları arasında yer aldı.

Yayın Sahibi İsmail TUNÇ Grafik-Tasarım İsmail Tunç Baskı Efe Tanıtım Matbaacılık Adres:Kocaoğlan mh.Kenan Evren blv.no:35/2 Şahinbey-Gaziantep Tel:342 2253260 www.bizdevarizgazetesi.org bizdevarizgazetesi@gmail.com 342 230 2 316 532 212 0 241 İdare Merkezi Kolejtepe mh.keleşhoca cd. Demet apt.no:23/1 Şahinbey-Gaziantep

KONUKOĞLU’NDAN OĞUZELİ KAYMAKAMI GÜL’E ZİYARET Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ve beraberindeki heyet, Oğuzeli Kaymakamı Arif Gül’ü makamında ziyaret etti. Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu ve beraberindeki heyeti, Kaymakam Arif Gül kapıda karşıladı. Kaymakam Gül’ün makamında yapılan görüşmede, Kaymakam Gül ile Abdulkadir Konukoğlu ve Adil Konukoğlu, bir süre sohbet ederek bilgi alışverişinde bulundu. Ziyaretten dolayı memnuniyetini belirten Gül, Sanko Holdingin günümüzde tekstilin yanı sıra; enerji, inşaat, ambalaj, iş makinaları, AVM, finans, bilişim, gıda, sağlık ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösterdiğini söyledi. Gül, Oğuzeli ilçesinin Gaziantep il merkezine yakın olması ve metropol ilçe olma yolunda yoğun çalışmalar içerisinde olması nedeniyle, Sanko Holdingin ilçeye yatırım yapması durumunda Oğuzeli Kaymakamlığı olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını kaydetti. Yapılan konuşmaların ardından Kaymakam Arif Gül, Oğuzeli hakkında Abdulkadir Konukoğlu ve Adil Konukoğlu’na bilgiler verdi.

GTO’nun Gaziantep mutfağını tanıtmak ve gelecek nesillere taşımak amacıyla hazırlattığı “Güneşin ve Ateşin Tadı, Gaziantep Mutfağı” kitabı, Hürriyet Gazetesi yazarları Doğan Hızlan, Mehmet Yaşin, Civan Er, Refika Birgül ve Figen Batur’dan tam not aldı. GTO Başkanı Mehmet Aslan, büyük emekler verilerek 2 yıl gibi bir sürede hazırlanan yemek kitabının alanında önemli isimler tarafından takdir edilmesinin gurur verici olduğunu söyledi. Başkan Aslan, GTO olarak yürüttükleri Gastronomi Dünyası’nın Gaziantep Mutfağını Keşfi Projesi kapsamında Gaziantep mutfağının dünyanın en saygın uluslararası gastronomi organizasyonlarında boy gösterdiğini belirtti. Aslan, Yapı Kredi Yayınları olarak meraklılarıyla buluşan kitabın hazırlanmasında birçok kişinin emeği olduğunu dile getirerek, şunları söyledi: “Gaziantep insanlık tarihinin en eski medeniyetlerine ev sahipliği yapan, tarihsel birikimi ve coğrafi konumunun sağladığı ürün çeşitliliği sayesinde farklı lezzetleri barındıran eşsiz bir mutfak kültürüne sahip. Bu topraklarda yetişen malzemelerin hünerli ellerde şekillenmesi ile oluşan olağanüstü tatları etkin bir şekilde tanıtma ve gelecek nesillere aktarma, odamızın bu alandaki çalışmalarının temelini oluşturmaktadır. Bu amaçla çıktığımız yolda Gaziantep kültürüne önemli bir eser kazandırdığımızı düşünüyorum. Hürriyet Gazetesi yemek yazarlarının beğenileri de bu düşüncemizi destekler nitelikte. Bu vesileyle, kitabın hazırlanmasında emeği geçen; Akten Köylüoğlu, Sermin Ocak, Özden Özsabuncuoğlu, Gonca Tokuz ve Ragıp Güzelbey’e, yemek yazarı ve araştırmacı Aylin Öney Tan’a, Suzan Aral ve Tuba Şatana’ya, Odamız Kültür ve Turizm Komisyonu üyelerine, Gastronomi Dünyası’nın Gaziantep Mutfağını Keşfi Projesi’nin Koordinatörü ve ekibine bir kez daha teşekkür ediyorum.” Hürriyet Gazetesi yemek yazarları tarafından yapılan değerlendirmelerde; ‘Çadırdan Saraya Osmanlı-Türk Mutfağı’, ‘Çorum Mutfağına Güzelleme’, ‘Yemek Sırları’, ‘Çorbanın Kitabı 2’, ‘İstanbul Rumlarından Yemek Tarifleri’, ‘Leonardo da Vinci’nin Sofrası’, ‘Türkiye’nin Peynirleri’, ‘Lezzetin Tarihi’, ‘Vira Mutfak’ isimli yemek kitapları da 2012 yılının gözde kitapları arasında gösterildi.


3 gaziantep-bld.gov.tr

“GAZİ MUSTAFA KEMAL BUGÜN GAZİLERLE BULUŞMUŞTU” Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, 80 yıl önce 26 Ocak günü Gaziantep’e gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, o dönem Kurtuluş Savaşı’nda üstün kahramanlık gösteren Gazianteplileri onurlandırdığını söyledi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Atatürk’ün Gaziantep’e gelişinin 80. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Gazilik Nişanı Antep’i gururlandırmış, Gazi’nin teşrifi Anteplileri onurlandırmıştır” diyen Güzelbey, “Bugün, Türk milletini en iyi tanıyan büyük Atatürk’ün Gaziantep’e geliş tarihi olan 26 Ocak 1933 gününün 80. yıl dönümü. Gazi Mustafa Kemal, bundan tam 80 yıl önce, Kurtuluş Savaşında Milli Mücadeleye örnek teşkil etmiş olan Gaziantep’le buluşmak üzere şehrimize teşrif etmişti. Antep halkının işgal kuvvetlerine karşı verdiği ve milli mücadelenin temelini oluşturan, tarihe mal olmuş bu örnek savunmasını o yıllarda en iyi bilen ve yakından izleyen, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Gazianteplileri kutlamak ve yüceltmek için bundan 80 yıl önce ilimizi onurlandırmıştır. Çünkü o büyük insan biliyordu ki; Antep savunması, yiğitliğin cesaretin ve kahramanlığın tarihi belgesidir” dedi. “Gazilik unvanı şehrimize kolay verilmedi”, diyen Güzelbey, “Bu şehrin taşı toprağı şehitlerimizin kanlarıyla sulanmıştır. Her köşesinde Şahinbey’in, Karayılan’ın ve bu şehir için kanını ve canını feda eden nice şehitlerin ve mücahitlerin anıları yatmaktadır. Ve bu kahramanların Antep’te yaktıkları ateş tüm yurdu sararak büyük bir direnişe dönüşmüş, Türk’üm diyen her kasaba her şehir Antep’i örnek almıştır. Türkiye’yi kurtaran, yaşadığımız bugünleri kendisine borçlu olduğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk; hiçbir yerden yardım almadan aylarca muhasara altında kalan ve asla şehrini işgalcilere teslim etmeyen Antep’i ve Anteplileri unutmadı” diye konuştu. Gazi Mustafa Kemal’in Gaziantep’e teşriflerinin 80. yıl dönümünde aziz hatırası önünde saygı ile eğildiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Güzelbey, “İşte bu yüzdendir ki, Gaziantepli olarak ne kadar övünsek, ne kadar iftihar etsek azdır. Çünkü Ulu Önder’in dediği gibi “Biz sadece Gaziantep’i değil, o dönem Türkiye’yi de kurtardık” şeklinde konuştu.

ERİKÇE KAYAK PİSTİ OLUYOR Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, 2013 yılı içinde Gaziantep halkına iki büyük sürprizlerinin olduğunu söyledi. Güzelbey, kentte görev yapan bazı basın kuruluşlarını ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Basın mensupları ile iyi bir diyalog içerisinde Gaziantep’e değer katan çalışmalara imza attıklarını vurgulayan Başkan Güzelbey, bu çalışmalara iki sürpriz çalışma daha eklediklerini bildirdi. Güzelbey, sürprizlerden bir tanesinin Alleben Göleti’ni muhteşem bir rekreasyon alanı olarak düzenleyeceklerini, diğerinin ise Erikçe Ormanı’nda kayak pisti yapmak olduğunu belirtti. Güzelbey, “Burayı su kayağının yapıldığı, sandalla gezildiği, sürat motorlarının, jet skinin, yüzme havuzlarının, bungalov evlerinin olduğu bir mekan haline getiriyoruz. 2013 yılı sonuna kadar bunu tamamlayacağız. Bir de Erikçe Park Orman adını verdiğimiz alanda kayak pisti yapacağız. Yani artık Gaziantep’te hayat değişiyor. Gaziantep’i, su kayağı yapılan, jet skiye binilen, yüzme havuzu, plajı olan bir şehir haline geliyoruz” dedi. Yaptıkları çalışmalarla ilgili her şeyin istedikleri gibi olmadığını da kaydeden Güzelbey, zaman zaman dönüp keşke şunu yapmasaydık dedikleri anların olduğunu, ama sonuçta iyi niyetle doğru bildiklerini yaptıklarını ifade etti. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Güzelbey, Kilis yolu dediğimiz yeni adı Halep Bulvarı olan bölgenin ekolojik bir kent olarak Gazianteplilerin hizmetine sunulacağı belirterek, “Ekolojik kentin alt yapı ve fizibilite çalışmaları için de bu hafta başında Fransa Dış Ticaret Başkanlığı ile protokol imzaladık. Aşağı yukarı 3 milyon Euro civarında bize bir destek verecekler” diye konuştu. Belediye hizmetlerinde sahaların biraz daha farklılaştığını anlatan Güzelbey, şunları anlattı: “Özellikle yurt dışına gittiğiniz zaman artık hiç bir belediye kalkıp da ben şehrime şu kadar asfalt, şu kadar park, sosyal tesis yaptım demiyor. Artık sahalar biraz daha farklılaştı. Belediyelerin şuandaki uğraş sahaları içerisinde sosyal dengesizliği giderici projeler geliştirmek ve yapmak, fakirliği azaltıcı projeler üretmek, bunun yanı sıra küresel ısınma karşısında yeni bir tavır belirlemek ve yapılan imar planlamalarının da ekolojik tabanlı olması yönündeki çalışmalar yer alıyor. Biz de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak, tabi ki bunun dışında kalmazdık. Artık imar planlarının da ekolojik olmasına çok önem veriyoruz. Yeni bir alanı ekolojik kent olarak belirledik. Bu projemiz uluslararası boyutlarda ödül aldı. Ekolojik kent projemizin alt yapı ve fizibilite çalışmaları için de bu hafta başında Fransa başta Ekonomi Bakanı Nicole Bricq ve Fransa’nın Dış Ticaret Başkanlığı’nın yetkilileri ile birlikte protokol imzaladık. Aşağı yukarı 3 milyon Euro civarında bize bir hibe desteği verecekler. Birinci etapta 650 bin Euro. Bu paranın protokolünü imzaladık. Para bütçemize giriyor. Yani Kilis yolu dediğimiz yeni adı Halep Bulvarı’nın artık ekolojik bir kent olarak Gazianteplilerin hizmetine sunulacağının müjdesini vermek istiyorum. Uluslararası boyutta da destek gördüğü, finansı için hiçbir sorun yaşamadığımız bu alan Gaziantep’in en yaşanılır bölgesi olacak” şeklinde konuştu.

Biz De Varız

ZABITA KURAL BOZANLARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, toplu taşımada hizmet veren halk otobüsleri ve dolmuşların denetiminde taviz vermiyor. Vatandaşın daha iyi bir hizmet alması için sıkı bir denetim ve çalışma içerisinde olduklarını dile getiren Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, başarılı bir yıl geride bıraktıklarını söyledi. Yalım, toplu taşımadaki denetimin yanında işportacılara, okul servislerine, dilenci, esnaf, otopark, sigara yasağı, yasak ilan ve afiş ile tebligat ve kabahatler kanuna göre yapılan denetimlerin sayısında geçen yıla oranla yüzde 60 artış sağlandığını belirtti. Yalım, tüm bu denetimleri gece gündüz ayrımı yapmadan vatandaşın huzurunu tesisi etmek için gerçekleştirdiklerini kaydetti. Özellikle vatandaşa duygusal yaklaşan ve çağdaş kent görüntüsüne yakışmayan dilenci üzerinde dikkatli çalışma yaptıklarını işaret eden Yalım, 2011 yılında işlem gören ve toplanan dilenci sayısının bin 803 iken bu rakamın 2012 yılında 2 bin 363 olduğunu, dolayısıyla yüzde 31 gibi bir artışın söz konusu olduğunu kaydetti. Ömer Yalım, yine aynı yıllarda çocuk dilenci sayısının 180’den 101 düştüğünü ve bunda Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin rehabilitasyon merkezinin rolünün önemli olduğunu bildirdi. 2011 yılında 8 bin 453 işyerine denetim ve gerekli cezai işlemler ile tebligatların yapıldığını anımsatan Yalım, 2012 yılında ise 13 bin 588 işyerine cezai işlem ve tebligat uygulandığını belirtti. Yine aynı yıllarda sigara yasağı için yapılan işlem sayısının 586 olduğunu, bu rakamın 2012 yılında 608 olarak gerçekleştiğini açıklayan Yalım, kabahatler kanuna göre 2011 yılında 3 bin 654 işlem yapıldığını, 2012 yılında ise 5 bin 610 işlemin gerçekleştiğini vurguladı.

BİZ DE VARIZ GAZETESİNE ABONE OLMAK İÇİN 342 230 2 316


4 sahinbey.bel.tr

Biz De Varız

“ONUR VE GURUR GÜNÜMÜZ”

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep’e gelişinin 80. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çiğdem Oflu crocusafran@gmail.com

AFFET …

Oldu ya … bir şeyler ters gitti işte.. . koptunuz birbirinizden. .. Yüreciğinizin tam ortasında yanan bir alevi yok saymaya çalıştınız da, yokluğunda daha çok parladığını fark edince nasıl da tutuştunuz değil mi … Ah! giderken o kapıyı çekmeyecektiniz öyle… Kendi kendinize yeminler etmeyecektiniz… Sahi neler söylediniz öyle ayrılırken… Siz miydiniz o ?...Son cümleyi hele hele, o son cümleyi hiç söylemeyecektiniz… Zamanı geri alabilseydik her şey düzelirdi de şimdi eliniz kolunuz bağlı… Gururunuzdan bir kelepçe ellerinizden ayaklarınızdan yakalayıvermiş bırakmıyor ki doya doya : “ Ne dediysem dedim, ben sensiz yapamam” diyiveresiniz, sarılıp sımsıkı : “Affet” diyebilesiniz… Tam ona doğru bir adım atıvericek oluyorsunuz, gölge gibi başınızda beliriveriyor gururunuz, işte o zaman suçüstü yakalanmış gibi vazgeçiveriyorsunuz… Ta ki onu hatırlatan herhangi bir şeyle karşılaşıncaya kadar… Belki bir koku, belki bir melodi, bir söz, bir ses, bir cümle… Sokakta yürüyen herhangi bir insan bile o oluveriyor en ummadığınız anlarda… İçten içe siz de fark ediyorsunuz kabul edin ; kaçtıkça daha çok sobelendiğinizi, onun izlerine… Aklınızda binlerce soru koşuşturuyor : “Unuttu mu yahu ?” “ Hiç mi gelmiyorum aklına “ “Hangi değer bilmez ellere emanet edecek yüreğini peki ?” “ Bana baktığı gibi mi ona da bakacak gözleri ?” … İçinizdeki özlem ateşi daha çok parlıyor bu kez… Hem unutulma ihtimalinin acısı kor alevi arttırıyor, hem de geçen zaman onsuzluğa onsuzluk ekleyişi… Bir kere daha göz göze gelememiş olmak, bir kere gülümseyememek birlikte, bir kere daha hüzünlenememek beraber… her an biraz daha çalıyor onu sizden… Şimdi ne kadar küçük geliyor ayrılık sebepleriniz gözünüze değil mi ? İtiraf edin… Onsuz bir güne daha katlanabileceksiniz , söndürebilecekseniz geriye bakmamacasına yüreğinizdeki ateşi, tamam .. Gururunuza da teşekkür ederek yolunuza devam edebilirsiniz… Ama bilirsiniz siz, o içinizdeki susmayan mız mız sesi… Hem şunu da çok iyi bilirsiniz ki ; o mız mız ses, herkes için diretmez bu kadar, dinleyin onu… Sevdiyseniz , sahip çıkın sevginize… Sevdiğinize… Emanet etmeyin onun yüreğini ,kendi ellerinizle değer bilmez ellere …

Başkan Tahmazoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi: “26 Ocak 1933 tarihinde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep’imize gelişi ve Gazi Şehrimizi onurlandırdığı günün, bugün 80’inci yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Gaziantep kurtuluş yıllarında, işgal kuvvetlerinin üstün silah gücüne ve Antep halkının her türlü imkansızlığına rağmen, hiçbir yerden yardım almadan büyük bir kahramanlık, irade ve dayanma gücü sergilemiştir. Tarihe mal olmuş örnek savunmasıyla Şahinbeylerin, Şehitkamillerin, Karayılanların ve daha nice adsız kahramanların öncülüğünde 6317 şehit verme pahasına Antep’i düşman işgalinden kurtarmışlardır. İşte bu kurtuluş destanı Milli Mücadelenin de meşalesini yakmıştır. Bu nedenle TBMM tarafından Antep, Gazilik unvanıyla taçlandırılmıştır. İşte bugün Gazi şehrimizin Gazi adaşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bu şehre gelmesinin onurunu yaşamaktayız. Bu onur tüm Gazianteplilerindir. Bu duygu ve düşüncelerle bu onurlu günün coşku içerisinde kutlanmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

KARDEŞLERDEN TAHMAZOĞLU’NA ÖVGÜ Şahinbey Belediyesi ile kardeş belediye olmak için iyi niyet protokolü imzalayan Bosna Hersek Gorajde Belediye Başkanı Muhammet Ramoiç ve Ankara Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte yapılan hizmetleri yerinde inceledi. Gorajde Müftüsü Hamet Esendiç ve Ankara Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Reşat Özcan’ın bulunduğu gezide, sırasıyla Nuripazarbaşı kentsel dönüşüm alanı, Gaziantep Savaş Müzesi, Şıh Cami çevresi soksak sağlıklaştırma çalışmaları, Gümrük Hanı ve Yaşar Torun Gençlik Merkezleri gezildi. Şahinbey’de model olacak çalışmalar yapıldığını ifade eden Ankara Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK, kardeş belediye olarak Şahinbey Belediyemizin yapmış olduğu hizmetleri geziyoruz. Ben Başkanımızın yapmış olduğu eserleri de yakinen takip ediyorum. Bugün gezdiğimiz Yaşar Torun Gençlik Merkezinin açılışında da bulunmuştum. Şimdi de kardeşlik protokolümüzün ilk imzalandığı gün çektirmiş olduğumuz fotoğrafı da buraya asmışlar onun hatırasına burada da bir fotoğraf çektirmek istedik. Şahinbey diğer belediyelere örnek gösterdiğimiz bir belediye, çalışkanlığıyla ve yapmış olduğu işlerle bizim de örnek aldığımız bir belediye o yüzden Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nu tebrik ediyorum” dedi. Yapılan hizmetlere hayran kaldığını ifade eden Bosna Hersek Gorajde Belediye Başkanı Muhammet Ramoiç, özellikle kendi tarihinizi korumanız ve eski sanatları yaşatmanız beni çok mutlu etti. Kentsel dönüşüm çalışmasına hayran kaldık. O kadar büyük bir binayı 1,5 ayda bitirmenize hayret ettik. İnsanlar burada çok mutlu. Böyle yeni bir kardeş belediye kazandığımız için ne kadar mutlu olduğumuzu anlatamam” diye konuştu. Bosna Hersek in Grojda Belediyesi ile kardeş belediye olmak adına iyi niyet protokolü imzaladıklarını kaydeden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bizim için önemli bir gün iki kardeş belediyemizle birlikte çalışmalarımızı geziyoruz. İnşallah bu ay sonunda meclisimizden alacağımız kararla da karşılıklı olarak Grojda Belediyesi ile kardeş belediye anlaşmasını imzalayacağız. Keçiören belediyesi ile zaten kardeş belediye idik, Keçiören belediyemiz de Grojda Belediyemizle kardeş belediye, inşallah üç belediye ortak proje üreteceğiz ekonomi, kültürel, sosyal anlamında iş birliğimizi daha da arttırarak devam edeceğiz. Bosna Hersek Türkiye ile birçok benzerliği bir arada taşıyor. Hem Fatih Sultan Mehmet’in Bosna Hersek’i fetih ettikten sonra oraya yapmış oldukları eserler sanki Türkiye’deymiş gibi hatta Türkiye den daha fazla Osmanlı eserleri var. Bosna’ya gittiğimiz zaman kendi ülkemizdeymiş gibi hissediyoruz. Kültürüyle tarihi binaları ile yaşantısıyla cenabı hak oraya ayrı bir güzellikte vermiş, her taraf yemyeşil, her tarafta sular akıyor görülmeye değer. Böyle bir belediye ile kardeş olmak karşılıklı imza atmak bizim içinde bir şeref diye düşünüyorum. İnşallah bundan sonra karşılıklı diyaloglarımız daha da fazla olacak. Kültürel anlamda birlikte projeler yapıp halkımıza daha güzel hizmetler inşallah üreteceğiz” şeklinde konuştu.


5 sehitkamil.bel.tr

“ULU ÖNDERLE HEMŞEHRİ OLMAK GURURUMUZDUR” Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Gaziantep’e gelişinin 80. yılı dolayısı ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, bu mutlu ve onurlu günün önemi anlatan bir mesaj yayınladı. Ulu Önderin Gaziantep’e teşrif etmesinin 80. yılında aynı mutluluğun ve heyecanın hala yaşandığını vurgulayan Başkan Fadıloğlu, “Kurtuluş savaşının başlamasının öncülerinden olan Gaziantepliler direnişi ve işgal kuvvetlerine karşı verdiği mücadele ile Milli Mücadele’nin temelini oluşturmaktadır. O zor zamanda şehrimizin vermiş olduğu mücadeleyi yakından takip eden Ulu Önder Atatürk Gaziantep’e gelerek bu Kurtuluş mücadelesinde verdikleri direnişten dolayı Gazianteplileri kutlamış ve tebrik etmiştir. Milli mücadele yıllarında Gazianteplilerin düşman karşısında verdiği yiğitçe direniş ve kahramanca mücadele tüm yurtta kurtuluş savaşının meşalesi olmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İşgal altındaki vatan topraklarında düşmana karşı canını ortaya koyan Antep Halkı’nı şu sözlerle anlatmıştır; ‘Ben Anteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki? Onlar yalnız Antep’i değil Türkiye’yi de kurtardılar’ Antep’ten yakılan özgürlük ve bağımsızlık meşalesi tüm Türkiye’yi aydınlatmıştır. Bunu birçok konuşmasında örnek gösteren Büyük Önder Atatürk’e Gaziantep’i ziyaretinde yapılan törenle nüfuz belgesi verilerek adı gibi Gaziantepli olmuştur. Ulu Önderle aynı hemşehriliği paylaşmak tüm Gaziantepliler için bir onur olmuştur ve olmaya devam edecektir” dedi.

EFENDİMİZ GÖZ YAŞLARIYLA ANILDI Şehitkamil İlçe Müftülüğü, Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğumunun yıl dönümü münasebetiyle ‘Mevlit Kandili Anma Programı’ düzenledi.

Şehitkamil Belediyesi’nin ev sahipliğinde Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nde (ŞKM) düzenlenen programa, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akpınar, Şehitkamil İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü ile çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Müftülüğü’ne bağlı Kur’an kurslarındaki eğitici ve öğrenciler tarafından hazırlanan program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Programda yaşantısı ve davranışlarıyla tüm insanlığa yol gösterici olan Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet’in (s.a.v) güzel ahlakı ve örnek kişiliği anlatıldı. Peygamber Efendimizin (s.a.v.) doğumunun idrak edildiği gece münasebetiyle Kur’an-ı Kerim, vaaz, Mevlid-i Şerif ve ilahiler okunup, bol bol selat-u selam getirildi. Manevi duyguların en üst düzeye çıktığı programa katılan binlerce vatandaş da, bol bol dualar ederek Peygamber Efendimiz’i (s.a.v) andı. Kur’an-ı Kerim, Mevlid-i Şerifler ve ilahilerle eşsiz bir coşku yaşatılırken, Suriye’de yaşanan iç savaştan dolayı ailesiyle birlikte Gaziantep’e gelen 6 yaşındaki bir çocuğun hadis-i şeriflerden okuması takdir topladı. İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Akpınar da Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) hayatından bazı konuları sunum eşliğinde anlattı. Program sonunda Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, anlamlı ve bir o kadarda önemli organizasyon düzenleyen İlçe Müftüsü Sabri Kütükçü ile programa katılan Dekan Prof. Dr. Ali Akpınar’a çiçek takdim etti. Herkesin mübarek Mevlit Kandili’ni kutlayan Başkan Fadıloğlu, “Mevlit Kandili Anma Programı gibi anlamlı ve önemli toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı gurur duyuyorum. Bu gecede varoluş sebebimiz olan Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğum gününü en güzel şekilde idrak ederek, sevgililer sevgilisinden aldığımız sevgiyi kendi sevdiğimize de en güzel şekilde ifade etmeliyiz. Bu vesileyle herkesin mübarek Mevlit Kandili kutlu olsun” dedi.

Biz De Varız

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR Şehitkamil Belediyesi kötü görünüme neden olan ve tehlike arz eden elektrik trafolarını yer altına alarak ilçenin vizyonunu değiştirmeye devam ediyor.

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ İLÇENİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRİYOR İlçe genelinde park, bahçe ve mahalle aralarında bulunan elektrik trafolarını, yer altına alan Şehitkamil Belediyesi bu sayede hem kötü görüntüyü engellemiş oluyor hem de olası bir tehlikenin önüne geçmiş oluyor. Sosyal belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarla adından sıkça söz ettiren Şehitkamil Belediyesi, ilçenin görünümünü daha nitelikli hale getirmek ve insanlara daha rahat bir yaşam alanı sunmak adına çalışmalarına yön veriyor. İlçede yaşanan sorunların önüne geçebilmek amacıyla sağlam projeler hazırlayan Şehitkamil Belediyesi, kaliteli ve nitelikli hizmet anlayışıyla vatandaşların takdirini topluyor. “TRAFOLARIN YER ALTINA ALINMASIYLA GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ ORTADAN KALKIYOR” Başkan Fadıloğlu; “Trafoların yer altına alınmasıyla ilgili başlattığımız çalışmayı Batıkentte’ki 25 bin metrekarelik parkımızda devam ettirdik. Bu alanda 5 tane trafoyu yerin altına aldık. Yerin altına alınan trafo ile hem daha az yer kaplanıyor hem de görüntü kirliliği ortadan kalkıyor. Bu trafoları kaldırıyoruz. Nitelikli alanlarda olduğu gibi bu alanlarda da 5 tane trafoyu yerin altına aldık. Bundan sonraki süreçte yapmış olduğumuz parklarda imkan dahilinde trafoları yerin altına alarak daha nitelikli görüntü elde etmeye gayret gösteriyoruz” dedi. VATANDAŞLAR ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI BAŞKAN FADILOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ Elektrik trafosunun yer altına alınmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren vatandaşlar, “Elektrik trafosu mahallemizdeki parkın içinde bulunuyordu. Hem parkı işgal ediyordu hem de kötü görünüm oluşturuyordu. Şehitkamil Belediyesi bu konuda duyarlılık göstererek elektrik trafolarını yerin altına almaya başladı. Mahalle halkı olarak bu çalışmadan çok memnunuz. İnşallah bundan sonrada daha iyi çalışmalar yapılır. Emeği geçenlerden ve belediye başkanımızdan Allah razı olsun” dediler. TRAFOLARIN YER ALTINA ALINMASIYLA ÇOCUKLAR ARTIK DAHA GÜVENDE Elektrik trafosunun yer altına alınmasının güvenlik açısından da son derece önemli olduğunu belirten vatandaşlar, “Yapılan çalışmalar sayesinde çocuklarımız daha rahat parka gelerek oyun oynayabilirler. Elektrik trafosu yerin altına alınmadan önce mahallede kötü görünüm oluşturuyordu. Şuanda o kötü görüntü ortadan kalktı” diye konuştular.


6

HER COCUK Hakkımızda

Geri Dönüşüm Kutularını Ellerimizle Yaptık

Özel Deha Kreş ve Anaokulu; 3-6 yaş grubu çocuklarımıza okul öncesi eğitim hizmeti vermek üzere 2010 yılında Gaziantep İlinde faaliyete geçmiştir. Kısa zamanda başarılı çalışmaları ile okul öncesi eğitimde ismini duyuran okulumuz okul öncesi eğitim kurumu olarak tasarlanmış 2300 m2 kapalı alana sahip akılı binasında faaliyetine devam etmektedir. Özel Deha Kreş ve Anaokulu olarak kurulduğumuz ilk günden bu yana okul öncesi eğitimin önemini bilen anne ve babalarla çalışmanın gururunu taşıyoruz.

Oyun Havuzumuz Süper

Vizyonumuz

Halk Oyunları Dersindeyiz

Turşu Bile Yaptık

Kendine güvenen, kendi başına karar verebilen, öğrenme isteği duyan, yaratıcı, aklın ve bilimin ışığında kendini tanıyan, meraklı, aktif ve neşeli, saygı, sevgi, hoşgörü, dostluk barış ve evrensel kardeşlik ruhu içinde paylaşmayı öğrenen bireyler kazandırmaktır. Eğitim planlı ve sistemli bir süreçtir. Okul öncesi eğitim ise bu sürecin temelini oluşturmaktadır. Öğrenme hızının çok yüksek olduğu bu dönemde amacımız öğrenmeye ilgi uyandırmak, çocuklarımızın bilişsel, duyuşsal ve sosyal gelişimlerine yardımcı olmaktır.Yolcunun ufka bakması yetmez; ufkun da ötesinde, ulaşmak istediği yeri biliyor olması gerekir. Özel Deha Anaokulu olarak bizim ulaşmak istediğimiz yer ya da VİZYONUMUZ, Birey olma ve toplumsallaşma dengesini sağlamış, geleceği bugünden görecek mutlu ve donanımlı insanlar yetiştirmektir.

Ve Atletizm Dersindeyiz

Rıdvan Amcamızı Ziyaret Ettik


BIR DUNYA Misyonumuz

Yüzme Dersimiz Çok Eğlenceli

Yarınları biçimlendirmek için MİSYONUMUZ; - İçinde bulunduğumuz bilgi çağında eğitim alanındaki her türlü yeniliklere öncülük ederek; - Yaşama saygılı, - Milli ve evrensel değerleri özümsemiş, öz değerlerini içselleştirmiş, - Kendini tanıyan, kendine ve başkalarına saygılı, özgüveni gelişmiş, - Kendisi ve çevresi ile barışık, hoşgörülü, başkalarının inanç ve haklarına değer veren, - Sorunlara çok yönlü bakabilen, - Öğrenmeyi, araştırmayı ve sorgulamayı alışkanlık edinen, - Doğru düşünen, - Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren, başarı ve mutluluğun, değişime uyumla gerçekleşeceğini bilen, - Özgür ve bilimsel düşünce gücüne sahip, - Bilimi sadece alıp kullanan değil, üreten ve öğrenmeyi bilen bireylerin yetişmesini sağlamaktır.

Biz Çok Eğleniyoruz

Bizi biz yapan değerler

Görsel Sanat Dersindeyiz

Polis Amcalar Ziyaretimize Geldiler

- Tüm sınıflarımız, oyun odalarımız, uyku odalarımız ve yemekhanelerimiz çocuklarımızın okulda bulunduğu süre boyunca kapalı devre yayın sistemi ile takip edilebilmektedir. - Okulumuzda bahçe olanakları ve kapalı oyun salonları bulunmaktadır. Bu sayede çocuklarımız gün içerisindeki tüm aktivitelerini okulun farklı ortamlarında eğlenceli bir biçimde sürdürmektedirler. Binamızda bulunan kapalı yüzme havuzundan da öğrencilerimiz düzenli olarak yararlanmaktadırlar. - Okullarımızda görevli psikoloğumuz tüm aktivitelerde çocuklarımızla birlikte zaman geçirerek her çocuk için ayrı ayrı dönemsel gelişim dosyaları hazırlamaktadır. Anne babalarımız ile bire bir görüşmeler ya da psikometrik ölçümler yapılarak elde edilen sonuçlar kendilerine aktarılmakta ve danışmanlık hizmeti verilmektedir. - Binamızda kullanılan su genel arıtma sisteminden geçirildikten sonra kullanıma sunulmaktadır. Böylece öğrencilerimiz su ile bulaşan bazı önemli hastalıklardan korunmaktadır. - Binamızda kullanılan zemin döşemesi, duvar ve mobilya boyaları çocuk sağlığına zarar vermeyecek maddelerden seçilmiştir. - Binamızda öğrencilerimiz için hazırlanan yemek işlemleri diyetisyen kontrolünde bu amaç için düzenlenmiş profesyonel bir mutfakta hazırlanmaktadır.

Kuklalarla Drama Dersindeyiz

Hem Oynuyoruz Hem de İngilizce Öğreniyoruz

7


8 Reklam

Biz De Var覺z


9 Reklam

Biz De Var覺z

9


10 Mizah

Biz De Var覺z


Spor

Biz De Varız

Yatarsan Atamazsın

Spor Toto Süper Lig’in 19. haftasında Gaziantepspor, kendi evinde ağırladığı Fenerbahçe’ye 2-1 mağlup oldu.

MAÇTAN DAKİKALAR 5. dakikada gelişen Fenerbahçe atağında, Meireles takımı adına tehlikeli bir pozisyon yakaladı, fakat gol ile sonuçlandıramadı. 6. dakikada gelişen Gaziantepspor atağında topla buluşan Turgut Şahin, sol kanattan ceza sahası içerisine girmeden çektiği şut çerçeveyi bulmadı. 7. dakikada gelişen Fenerbahçe atağında Moussa Sow ile gole çok yaklaştı. Fakat top kaleyi bulmadı. 12. dakikada ceza sahası dışında serbest vuruş kazanan Fenerbahçe takımında şutu çeken oyuncu Mehmet Topuz, topu üst direğin üstünden auta gönderdi. 21. dakikada gelişen Gaziantepspor atağında ceza sahası dışından kaleye set şut çeken Haris Medunjanin topu auta gönderdi. 26. dakikada gelişen Fenerbahçe atağında ceza sahası içerisinde topla buluşan Moussa Sow kaleye çektiği şutu kaleci Karcemarskas kurtardı. 30. dakikada gelişen Fenerbahçe atağında ceza sahası içerisinde topla buluşan Orhan Şam, topu bekletmeden Moussa Sow’a attı. Topla buluşan Moussa Sow roeşata vuruşla topu yan ağlara gönderdi. 35. dakikada gelişen Fenerbahçe atağında Gaziantepspor defansı yerinde müdahaleyle Raul Meireles’in şutunu engellemeyi başararak, topu kornere gönderdiler. 42. dakikada gelişen Gaziantepspor atağında sol kanattan ceza sahası içerisine ilerleyen Turgut Şahin, topu Sernas’a bıraktı. Topla buluşan Sernas güzel bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu. 1-0 51 dakikada gelişen Fenerbahçe atağında ceza sahası içerisinde topla buluşan Semih Sentürk’ün kaleye çektiği şutu kaleci Karcemarskas kurtardı. 54. dakikada gelişen Gaziantepspor atağında orta sahada topla buluşan Cenk, ceza sahasına girmeden çektiği şutu az farkla auta çıktı. 64. dakikada gelişen Fenerbahçe atağında ceza sahası içinde topla buluşan Moussa Sow güzel bir vuruşla topu kalecinin solundan ağlarla buluşturdu. 1-1 68. dakikada gelişen Fenerbahçe atağında ceza sahası dışında topla buluşan Moussa Sow’un çektiği sert şut az farkla üsten auta çıktı. 75. Fenerbahçe’de oyuncu değişikliği Mehmet Topal oyundan alınırken, yerine Caner Erkin dahil edildi. 80. dakikada gelişen Fenerbahçe atağında ceza sahası dışında topla buluşan Cristian’in çektiği sert şutu Gaziantepspor defansı yerinde müdahale ederek, golü engelledi. 83. dakikada gelişen Fenerbahçe atağında ceza sahası içerisinde karambole düşen topu, Semih Şentürk’ün bekletmeden çektiği şut ağlarla buluştu. 1-2 STAT: Kamil Ocak HAKEMLER: Mustafa Kamil Abitoğlu xx, Orkun Aktaş xx, Adil Sinem xx GAZİANTEPSPOR: Karcemarskas xx, Şenol xx, Medunjanin xx, Turgut xx, Bekir Ozan xx, Sernas xxx (Tufan dk. 82 ?), Kemal xx, Serdar xx, Cenk xx, Kocejevic xx, Taşkın xx (Oktay dk. 65 x) YEDEKLER: Eray, İbrahim, Figueiredo, Serhan, Hüseyin TEKNİK DİREKTÖR: Hikmet Karaman FENERBAHÇE: Volkan xx, Orhan Şam xx (Semih dk. 46 xxx), Egemen xx, Bekir İrtegün xx, Hasan Ali xx, Mehmet Topal xx (Caner dk. 75 ?), Meireles xx, Cristian xx, Mehmet Topuz xx, Kuyt xx, Sow xxx (Salih dk. 86 ?) YEDEKLER: Fehmi, Kracis, Beykan, Serdar TEKNİK DİREKTÖR: Aykut Kocaman GOLLER: Sernas (dk. 42) (Gaziantepspor), Moussa Sow (dk. 64), Semih (dk. 83) (Fenerbahçe) SARI KARTLAR: Sernas, Serdar Kurtuluş (Gaziantepspor), Semih (Fenerbahçe)

HİKMET HOCA PATLAMAK ÜZERE Gaziantepspor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Fenerbahçe maçını kaybettikleri için antrenör olarak kendisine kızdığını söyledi. Karaman, 2-1 kaybettikleri Fenerbahçe maçının ardından yaptı açıklamada, rakiplerinin karşısında hamle güçlerinin yetersiz kaldığını belirterek, “Maçı iki türlü değerlendiriyorum. Bir genel 90 dakika, birde elindeki imkanları kısıtlı olan, kadroyla oynayan ilk 11 ve dışarıda bekleyen hamle gücü oyuncularını kullanma şansı zayıf olan bir durum var. Fenerbahçe kaliteli oyunculardan kurulu topa daha fazla sahip olan bir takım. Bizim de bu durum karşısında biraz daha alan daraltıp çabuk toplarla çıkmayı düşündük. Attığımız gol ve birde kaçırdığımız net pozisyon var. İkinci yarıda 1-0’dan sonra Cenk topu iyi kontrol edip daha müsait pozisyondaki arkadaşına çıkarsa maç 2-0 olacak. 1-0’dan sonra oyundan düşen arkadaşlarımız var. Hamle gücümüz yok ve kiminle hamle yapacağız. Antrenör olarak kendime kızıyorum, bu maçı niye kaybettik diye. Böyle maç kaybedilir mi? 1-0’ı yakalamışsın 2-0, 3-0 yapacakken maçı kaybediyorsunuz. Halbuki çocukları tebrik etmem gerekirken üzülüyoruz. Mesajı alan alsın nasıl alırsa alsın bu kadar da olmaz. Diğer taftan yediğimiz ilk golde de Mehmet Topal yerdeyken Sow’un ilk çıkardığı pozisyon ofsayttı. Daha sonra içeri girip golü yapıyor. Fazlada bir şey söylemek istemiyorum hatalı biziz. Mücadelesi çok yüksek bir maçtı ve futbolcularımız yüzde yüzün üzerine çıktı. 11 kişi yüzde yüzün üstüne çıkıp devam ettiremez. Oyuncu arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Yukarı oynarsanız stat dolacak. Taraftarımız da bu mesajı verdi bize. Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum. Antrenör olarak kendime kızıyorum. İnsan çaresiz olunca maalesef olmuyor” dedi.Teknik adam Karaman, bir penaltılarının verilmediğini de hatırlatarak, “Cenk’in pozisyonu yüzde yüz penaltı. Egemen, Cenk’in ayağına basıyor. Egemen’in eliyle müdahalesine ben de penaltı vermem. Ama Cenk’in ayağına basıyor” şeklinde konuştu.Gaziantepspor’un yeni transferi Sernas ise maça iyi başladıklarını ancak devamında sonuca gidemediklerini ifade ederek, “Bugün benim açımdan önemli bir maçtı çünkü takımımla ilk maça çıktım. Aslında maçada iyi başladık ama mutlu bitireceğimiz bir maçı maalesef kişisel hatalardan dolayı mutsuz bir şekilde bitirdik. Bütün takım arkadaşlarımla beraber gerçekten çok üzgünüz” dedi. Gazinatepsporlu Turgut, Fenerbahçe’nin son haftalarda zor haftalar geçirdikleri bilinciyle sahaya çıktıklarını belirterek, “Maça iyi başladık ve 1-0’da öne geçtik. Ama gölü bulduktan sonra çok geri çekildiğimizi düşünüyorum. Biraz daha ileride bassaydık, goller bulabilirdik. Ama olmadı ve şansız bir gol yedik. İyi bir mücadele sonucunda mağlup olduğumuz için üzgünüz. İnşallah haftaya Trabzon’da bu yenilgiyi telafi ederiz” diye konuştu.

11


DUYURU ! 01.03.2009 TARİHİNDE YAYIN HAYATINA MERHABA DİYEN BİZ DE VARIZ GAZETESİ 5.YILINI KUTLAMAYA HAZIRLANIRKEN SİZ DEĞERLİ OKUYUCULARINI ÖNEMLİ BİR KONU HAKKINDA BİLGİLENDİRMEYİ KENDİSİNE GÖREV ADLETMİŞTİR... GAZETEMİZ SAHİBİNİN ENGELLİ OLUŞU KİMİLERİNCE YANLIŞ YORUMLANMIŞ VE SADECE ENGELLİLERE HİTAP ETTİĞİ ŞEKLİNDE DEĞERLENDİRİLMİŞTİR, GAZETEMİZ SADECE ENGELLİLERE DEĞİL TOPLUMUN TÜM KATMANLARINA ULAŞMAYA ÇALIŞAN HAFTALIK, BAĞIMSIZ, SİYASİ BİR GAZETEDİR. BUNUNLA BİRLİKTE BİZ DE VARIZ GAZETESİNİN HİÇ BİR ORTAĞI BULUNMAMAKTADIR. AYRICA GAZETEMİZİN HİÇ BİR KİŞİ,KURUM,KURULUŞ,YADA DERNEKLE HERHANGİ BİR BAĞI KESİNLİKLE BULUNMAMAKTADIR. YUKARIDADA BELİRTTİĞİMİZ ÜZERE GAZETEMİZ SAHİBİNİN ENGELLİ OLUŞU DOĞAL OLARAK KURUMUMUZA BİR MİSYON YÜKLEMEKTEDİR, ELİMİZDEN GELDİĞİNCE BU MİSYON DOĞRULTUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİMİZ MUTLAKA OLACAKTIR. KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR...

168.sayı  

haberin resmi adresi

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you