Page 1

NAUJIENLAIKRAŠTIS Rugsėjis 2009, Nr. 1

Kauno bibliotekos naujienos ir nuotraukos – 2psl. Norime informuoti, kad Kauno biblioteka jau įsikūrė naujose patalpose.

Naujos paslaugos – 2psl.

Skolininkai – 4psl.

Pavasarį bibliotekoje startavo nauja paslauga „Klausk bibliotekininko“. Tai individuali informacijos paieškos konsultacija, skirta tiek dėstytojams, tiek studentams bei administracijos darbuotojams.

Nuo 2009-05-20 ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pasirašė sutartį su Lindorff, pagal kurią Lindorff Oy teikia paslaugas susijusias su Universiteto skolų išieškojimu.

MĖNESIO KADRAS Rudeniška saulė, beveik nepastebimai geltonuojantys lapai, tamsėjantys vakarai, smagūs ir šilti ISM pirmakursiai, draugiški ir paaugę senbuviai, pailsėję po vasaros darbuotojai ir nauji mokslo iššūkiai mus įkvėpė rašyti JUMS VISIEMS! Apie ką? Apie tai ką turime naujo, apie šiek tiek pamirštą, bet dėl to tikrai neblogesnį, seną, apie tai, ko laukiam ir apie tuos, kuriuos vertinam. Kitaip tariant – apie ISM biblioteką Mes visada priimam protingą kritiką ir pagyrimus, tad jei turite, ką mums pasakyti, patarti ar pasiūlyti rašykite biblioteka@ism.lt Gražaus rugsėjo! Ir nepamirškit aplankyti bibliotekos Lauksim!

Bibliotekos darbo laikas Vilniuje Pirmadienį-ketvirtadienį 9-21 val. Penktadienį 9-18val. Šeštadienį 10-16 val. Tel. (8 5) 212 3958

Bibliotekos darbo laikas Kaune Pirmadienį-penktadienį 9-18 val. Šeštadienį 10-16 val. Tel. (8 37) 302 406


NAUJIENOS IŠ KAUNO! Norime informuoti, kad Kauno biblioteka jau įsikūrė naujose patalpose. Galime kartu pasidžiaugti platesnėmis ir šviesesnėmis erdvėmis, kurios, tikimės, Jums padės surasti ir įsisavinti reikiamą informaciją. Bibliotekoje rasite ne tik kompiuterius (prie kurių dirbama po vieną!), kitas darbo vietas, bet ir jaukų kampelį, skirtą spaudos apžvalgai. Kauno bibliotekos patalpose taip pat naujai įrengtos trys darbo „zonos“/kambarėliai skirtos konsultacijoms, privatiems pokalbiams ar darbui grupėje. Naujai įsikūrusią biblioteką rasite trečiame aukšte (304 auditorijoje), kur Jus maloniai pasitiks kaip niekada žavingos  ir visada pasirengusios padėti bibliotekos darbuotojos.

NAUJOS PASLAUGOS! Klausk bibliotekininko! Pavasarį bibliotekoje startavo nauja paslauga „Klausk bibliotekininko“. Tai individuali informacijos paieškos konsultacija, skirta tiek dėstytojams, tiek studentams bei administracijos darbuotojams. Visi, kurie susiduria su sunkumais, ieškant informacijos, gali užpildyti formą internete (www.ism.lt/biblioteka -> kontaktai -> klausk bibliotekininko) ir rezervuotis vieną iš mūsų specialisčių detalesnei konsultacijai. O klausimų būna visokių... „...Kokia yra valdymo stilių įtaka vadybos funkcijų realizavimui?...“ „...Man reikia rast 3 academic sources origami tema. Jeigu tarp jų būtų koks nors video ar šiaip visual, būtų visai puiku:)...“ „...Reikia straipsnio, kuris turėtu dar ir Literature review, bet tas straipsnis kaip mums sake dėstytoja turi būti iš peer review journal, viskas per daug painu ir man niekaip nesiseka rasti tokio straipsnio, prašau padekit...“ Į paskutinį klausimą galime atsakyti viešai „Kiekvienas standartinis mokslinis straipsnis turi įprastinę struktūrą: abstraktą, literatūros apžvalgą, tyrimo problematiką, metodologija, tyrimo rezultatus, išvadas ir bibliografija. Tad susirasti literatūros apžvalga galima ir Ebsco duomenų bazėje, pasižymėjus laukelį "peer review journals". Atsakinėjant į užklausas viso buvo nurodyti 185 įvairūs šaltiniai.


DUOMENŲ BAZIŲ INFORMACIJA Nuo rugsėjo mėnesio pradėjome testuoti labai išsamią ekonominių indikatorių ir prognozių duomenų bazę The Economist Intelligence Unit. Duomenų bazė apima duomenis iš 150 šalių ir 45 regioninių susijungimų, teikia duomenis nuo 1980 m bei prognozuoja 5 metus į priekį. Prisijungimo teiraukitės ISM bibliotekoje. Taip pat rugsėjo mėnesio testuojame vieną prestižiškiausių žurnalų – The Scientist. Duomenų bazėje rasite archyvą nuo 1986 metų, pokalbius, vaizdinė medžiagą ir kita. Prisijungimas iš ISM patalpų adresu: http://www.the-scientist.com

Informuojame, kad pasikeitė duomenų bazės EBSCO prisijungimo slaptažodis. Slaptažodžio ieškokite intranete, bibliotekos skiltyje arba rašykite mums biblioteka@ism.lt

MĖNESIO PUBLIKACIJA HRM in Lithuania // In Managing Human Resources in Central and Eastern Europe Prof. dr. Ilona Bučiūnienė, Doc. dr. Asta Pundzienė

Ilona Bučiūnienė: Po Sovietų Sąjungos griuvimo trūko tyrimų apie Centrinės ir Rytų Europos šalyse vykusius perėjimo į rinkos ekonomiką procesus. Šią spragą bando užpildyti tarptautinės leidyklos Routledge (Jungtinė Karalystė) išleista mokslinė monografija Managing Human Resources in Central and Eastern Europe. Šiame leidinyje nagrinėjami pereinamuoju į rinkos ekonomiką laikotarpiu vykę transformacijos procesai ir personalo vadybos raida Centrinės ir Rytų Europos šalyse. Skyrių apie personalo valdymą Lietuvoje parašė Asta Pundzienė ir Ilona Bučiūnienė. Susipažinti su monografija galite ISM bibliotekos Vilniaus skyriuje. Daugiau apie Publikacijų duomenų bazę: http://www.ism.lt/biblioteka/pdb

KNYGOS PRISTATYMAS Nors žmonės kalba, jog krizė beveik baigėsi ir šis žodis jau greitai išnyks iš mūsų žodyno (bent jau kuriam laikui), tačiau reikia pripažinti, jog gebėjimas protingai taupyti yra svarbus visada. Šioje knygoje galima rasti daug tokio taupymo patarimų, kurie gali būti pritaikomi ne tik darbe, bet ir namuose. Andrew Wilemanas yra didelių tarptautinių bendrovių generalinių direktorių ir įmonės tarybos narių lygio klientų konsultantas. Jis vadovauja strategijos, organizavimo, įsigijimo ir eksploatavimo projektams. Be to, jis yra „OC&C Strategy Consultants“ patarėjas ir nuolat rašo straipsnius bei skiltis į Management Today. „Sąnaudų apkarpymas“ pateikia sąnaudų vadybos priemonių rinkinį, kuris pagrįstas 25 metų konsultavimo patirtimi vadovaujant tarptautiniams sąnaudų mažinimo projektams. Knyga parodo, kuo skiriasi sumani ir bloga sąnaudų vadyba. Tai iliustruojama įdomiais , praktiniais pavyzdžiais.


SKOLININKAI Nuo 2009-05-20 ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas pasirašė sutartį su Lindorff, pagal kurią Lindorff Oy teikia paslaugas susijusias su Universiteto skolų išieškojimu. Galime pasidžiaugti pirmaisiais rezultatais mums jau sugrįžo 15 knygų kurios jau ne vienerius metus nerado kelio namo  Taip pat suteikus galimybę vietoje mokesčio už vėluojamus leidinius atsiskaityti knygomis mūsų biblioteka pasipildė 45 naujomis knygomis. Primename nevėluokite grąžinti knygų, visuomet prasitęskite grąžinimo terminą kadangi kiekviena negrąžinta knyga kiekvieną dieną yra apmokestinta 0,50 cnt. (jų grąžinimo terminą galima prasitęsti internetu (www.ism.lt – Biblioteka – Bibliotekos katalogas). Jei apskaičiuoto mokesčio už naudojimąsi bibliotekos leidiniais viršija 10 Lt -blokuojamas leidinių išdavimas. Leidiniai išduodami tik sumokėjus apskaičiuotą mokestį pagal pateiktą sąskaitą Visas ISM bibliotekos darbo tvarkos taisykles rasite čia: http://www.ism.lt/index.php/titulinis_puslapis/bottom_menu/library/ta isykles/1562 Vadovėliai išduodami semestrui, studentai vadovėlius dalijasi po vieną ar dviese. Knyga užrašoma vieno studento vardu, todėl kolegoms, besidalijantiems vadovėliais, siūlome apsikeisti kontaktais. Taip pat siūlome knygos priekyje arba pabaigoje pieštuku pasižymėti pavardę studento kuris pasiėmė knygą, semestro pabaigoje turite grąžinti būtent tą pačią knygą kurią paėmėte.

SKELBIMŲ LENTA ISM biblioteka siūlo įsigyti vertingų knygų: Introduction to industrial organization / Luís M.B. Cabral. Cambridge, 2000. 354 p. ISBN 0262032864 30 Lt. /egz. 2. Machiavelli in Brussels: the art of lobbying the EU / Rinus van Schendelen. Amsterdam, 2002. 344 p. ISBN 9053565736 20 Lt. /egz. 3. Making policy in Europe / Svein S. Andersen, Kjell A. Eliassen. 2nd ed. Thousand Oaks, 2003. 288 p. ISBN 0761967516 20 Lt. /egz. 4. Moral leadership in action: building and sustaining moral competence in European organizations / edited by Heidi von Weltzien Hoivik. Cheltenham, 2002. 334 p. ISBN 1840647469 25 Lt. /egz. 1.

Jei susidomėjote, daugiau informacijos – biblioteka@ism.lt Jei norite dovanoti, mainyti, pirkti arba parduoti leidinius, kurie palengvintų studijas ar darbą ISM universitete, galite rašyti elektroniniu paštu ievsud@ism.lt ir jūsų skelbimas atsiras ČIA


NAUJOS KNYGOS 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.

Alcools: suivi de Le Bestiaire / illustré par Raoul Dufy; et de Vitam impendere amori / Guillaume Apollinaire. [Paris]: Gallimard, 1920. 190 p. ISBN 2070300072. An introduction to behavioral economics / Nick Wilkinson. Basingstoke: Palgrave Macmillan, 2008. p. 511. ISBN 0230532595. Aukštojo mokslo tarptautiškumo skatinimo pasaulinė praktika ir jos taikymo Lietuvoje gairės: monografija / ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas; [rengėjai Petras Baršauskas]; atsakingasis redaktorius Kęstutis Kriščiūnas ... [et al.]. Kaunas: ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, 2007. 215, [1] p.: diagr. ISBN 9955987451. Bad money: reckless finance, failed politics, and the global crisis of American capitalism / Kevin Phillips. New York: Viking, 2008. 239 p. ISBN 0670019076. British journal of political science. Cambridge: Cambridge University Press, 2009. ISSN 00071234. Cambridge English for job-hunting / Colm Downes. Cambridge: Cambridge University Press, 2008. 112 p. ISBN 0521722155. Cambridge English for the media / Nick Ceramella and Elizabeth Lee. Cambridge: Cambridge University Press, 2008. 112 p. ISBN 0521724579. Choices, values and frames / edited by Daniel Kahneman, Amos Tversky. New York: Cambridge University Press, 2000. 840 p. ISBN 0521627498. Civilinė teisė. Darbo teisė: mokomoji knyga / Gintaras Žilinskas; Vilniaus universitetas. Kauno humanitarinis fakultetas. Filosofijos ir kultūros studijų katedra. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2009. 235 p.: iliustr. ISBN 9955334118. Cyrano de Bergerac: comédie héroïque / Edmond Rostand. [Paris]: Larousse, 1991. 352 p. ISBN 2038714509.

10. 11. Coyle, Diane Seksas, narkotikai ir ekonomika: neįprastas ekonomikos įvadas / Diane Coyle; iš anglų kalbos vertė Rima Burokienė. Vilnius: Alma littera, 2008. 382 p. ISBN 9789955248842.

12. Courrier sud / Antoine de Saint-Exupéry. [Paris]: Gallimard, 1929. 153 p. ISBN 2070360806. 13. Drama and improvisation / Ken Wilson. Oxford: Oxford University Press, 2008. p. 125. ISBN 0194425803. 14. Finansinių ataskaitų auditas ir analizė: procedūros, metodikos ir vertinimas: monografija / Jonas Mackevičius. Vilnius: TEV, 2009. 389 p.: iliustr. ISBN 9955879497.

15. Gravitacinė rinkodara: mokslas kaip pritraukti pirkėjus / Jimmy Vee, Travis Miller, Joel Bauer; dalyvaujant Jenifer Miller; [iš anglų kalbos vertė Kęstutis Mickus]. Vilnius: Verslo žinios, 2008. xxxi, 236 p.: iliustr., portr. ISBN 9955460961.

16. How to solve the mismanagement crisis: diagnosis and treatment of management problems / Ichak Adizes. Santa Monica, Calif.: Adizes Institute, 1979. 281 p. ISBN 0937120006.

17. Images / Jamie Keddie. [s.l]: Oxford University Press, 2009. 140 p. ISBN 0194425797. 18. In the company of others: an introduction to communication / J. Dan Rothwell. 3rd ed. New York: Oxford University Press, 2010. [įvairi

paginacija]. ISBN

0195336306. International finance / Maurice D.Levi. 4th ed. London: Routledge, 2008. 585 p. ISBN 041530900.

19. 20. Le parfum: histoire d'un meurtrier / Patrick Süskind. [Paris]: Fayard, 1985. 279 p. ISBN 9782253044901. 21. Le premier homme / Cahiers Albert Camus. [Paris]: Gallimard, 1994. 331 p. ISBN 2070738272. 22. Leading the leaders: how to enrich your style of management and handle people whose style is different from yours / Ichak Kalderon Adizes. Santa Barbara: Adizes institute publications, 2004. 311 p. ISBN 0937120057.

23. L'Écume des jours / Boris Vian. [Paris]: Pauvert, 1998. 315 p. ISBN 2253140872. 24. Management/mismanagement styles: how to identify a style and what to do about it / Ichak Kalderon Adizes. Santa Barbara: Adizes institute publications, 25.

2004. 233 p. ISBN 0937120006. Mastering change: The power of mutual trust and respect in personal life, family life, business and society / Ichak Adizes. Santa Barbara: Adizes institute publications, 1992. 240 p. ISBN 0937120049. Nouvelles orientales / Marguerite Yourcenar. [Paris]: Gallimard, 1963. 149 p. ISBN 2070299732.

26. 27. Organizacijos valdymas: mokomoji knyga / Algirdas Šalčius; Vilniaus universitetas. Tarptautinio verslo mokykla. Vilnius: [s.n.], 2009. 188 p.:

iliustr. ISBN

6094080111. Paris: Editions de Fallois, 1989. 192 p. ISBN 2877060616.

28. 29. Pokalbiai su Algimantu Čekuoliu / [parengė Loreta Paškevičienė]. Vilnius: Alma littera, 2009. 264 p. ISBN 9789955382829. 30. Research method and methodology in finance and accounting / Bob Ryan, Robert W. Scapens, Michael Theobald. London: Thomson, 2002. p. 243. ISBN 1861528817.

31. Sąnaudų apkarpymas: kaip sumaniai tvarkyti ir mažinti sąnaudas / Andrew Wileman; [iš anglų kalbos vertė Virginija Dičiūtė]. Vilnius: Verslo žinios, 2009. 223 p. ISBN 9955460954.

32. Statistical thinking: improving business performance / Roger W. Hoerl, Ronald D. Snee. Pacific Grove: Duxbury, 2002. 526 p. ISBN 0534381585. 33. Šešių sąvokų istorija: menas, grožis, forma, kūryba, atkūrimas, estetinė pajauta / Władysław Tatarkiewicz; iš lenkų kalbos vertė Tamara Bairašauskaitė. 34.

Vilnius: Vaga, 2007. 487 p. ISBN 9785415019588. Šoko doktrina: katastrofų kapitalizmo iškilimas / Naomi Klein; iš anglų kalbos vertė Gediminas Pulokas, Kęstutis Pulokas, Arvydas Pliučas. Kaunas: Kitos knygos, 2009. 556 p. ISBN 9955640875. Terre des hommes / Antoine de Saint-Exupéry. [Paris]: Gallimard, 1939. 181 p. ISBN 2070360210.

35. 36. The academy of management annals. Abingdon: Routledge: Taylor & Francis Group. t. ISSN 1941-6020 (spausdintas). 37. The ideal executive why you cannot be one and what to do about it: a new paradigm for management / Ichak Kalderon Adizes. Santa Barbara: Adizes Institute Publishing, 2004. 295 p. ISBN 0937120030. The new paradigm for financial markets: the credit crisis of 2008 and what it means / George Soros. 162 p. ISBN 1586486839.

38. 39. The pursuit of prime: maximize your company's success with the Adizes program / Ichak Adizes. Santa Barbara: Adizes Institute Publishing, 2005. 269 p. ISBN 0937120227.

40. Unequal democracy: the political economy of the new gilded age / Larry M. Bartels. New York: Russel Sage foundation, 2008. 325 p. ISBN 0691136639. 41. Vadyba ne tik vadovams: metodinės pastabos / sudarytoja Vilija Lukošiūnienė. Vilnius: Mintis, 2008. 177 p. ISBN 9785417009419. 42. Vadovo kelias / Jo šventenybė Dalai Lama, Laurens Van Den Muyzenberg; iš anglų kalbos vertė Linas Tamūnas. Vilnius: Alma littera /, 2008. 176 p. ISBN 9955381365.

Rugsejis 2009  

ISM Bibliotekos naujienlaikraštis