Page 1

Hacamat Kursu ve Ek Kurslar Hacamat Kursu Hakkında (Yorumları Mutlaka Okuyun.) Dünyada ve ülkemizde giderek büyüyen hacamat aşkı ile ilaçlar tarih oluyor. İlaçsız dünyanın yeni tarihini

yazanlar

arasında

olmak

için

sizleri

hacamat

kursumuza

bekliyoruz.

http://hacamatkursu.com.tr/hacamat-kursu/ Şu ana kadar bireysel olarak 100 kişiden fazla kişiye kurs vermemize rağmen asla ” bizden kurs alın” demedik Her zaman “herkesi araştırın, en iyi nereden alacağınıza karar verin” dedik. Şimdi sizden de bir ricamız var. Lütfen bu yazıyı sonuna kadar okuyup kararınızı öyle verin. Biraz uzun bir yazı, sabırla okuyun.

İçerik

özet;

Arkadaşlar bu yazımız uzun olduğu için malesef sonuna kadar okunmuyor. Biz de bu baş kısma bir özet koymak istedik. Aşağıdaki yazının özeti:

Hacamat veya başka bir yöntemle bir insanı tedavi etmek için öncelikle tedavi ne demektir bunu bilmeliyiz. Tedavinin ön koşulu olan teşhis ve tanı aşamalarını bilmeliyiz. Sadece hacamat uygulayan biri değil de hacamat tedavisi yapan bir uzman olmak için mutlaka bilinmesi greken temel bilgiler vardır. Temel tıp bilgileri, Sistem hastalıkları, Tıp Usulu, Koruyucu Önleyici Tedaviler (Su terapi, Nefes Terapi, Beslenme) mutlaka bilinmelidir. Bunlar hangi yolla tedavi olursa olsun mutlaka bilinmesi gereken bilgilerdir. Tedavi yöntemi olarak da sadece hacamat kursu vermiyoruz. Hacamat, sülük, Kuru Kupa Masajı ve Kuru İğne Tedavisi kursları veriyoruz. Bizden kurs aldıktan sonra A’dan Z’ye tedavinin ne olduğunu nasıl olması gerektiğini öğrenbilirsiniz. Bu eğitimlerin teorik olan kısımları size online döküma n olarak verilecektir. Pratik kısmı ise size eğitim için yollayacağımız uzman tarafından öğretilecektir. Sonuç olarak bizden tek seferde şu kursları alabilirsiniz ve tek ücret ödersiniz. Ücret 750 lira + masraflardır. Kurslar:

1. 2. 3. 4. 5. 6.

Hacamat Sülük Kuru Kupa Masajı Kuru İğne Mizaç ve Beslenme Su Terapi


7. Nefes Terapi 8. Usul-u Tıp Bu konuda daha geniş izahat için yazımızı sonuna kadar okumalısınız.

Hacamat Kursu Nasıl Olmalı ? Ne Aramalıyız ? Hacamat kurslarımız hakkında genel bilgileri bu sayfada alabilirsiniz. Bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Öncelikle hacamatın ne olduğuna, ne olmadığına ve bir hacamat kursunun nelerle dolu olması gerektiğine vurgu yapalım. Arkadaşlar hacamat, bir sağaltım yöntemidir. En kuvvetli detoks yöntemidir. Kanın tazeleyen mükemmel bir sünnettir. Ama hacamat bir teşhis yöntemi değildir. Hacamat uygulaması yapmak ile hacamat tedavisi yapmak arasında büyük fark vardır. Teknisyen olmak ile mühendis olmak gibi diyebiliriz. Hacamat uygulaması yapmak basittir. Hatta bir çok insan görüyoruz, videolardan bakıp da hacamat yapan. Eli yatkın olan bir kişi bunu bakarak bile öğrenebilir. Fakat hacamat tedavisi yapmak diyorsak, burada tedavi kelimesi üzerinde durmalıyız.

Hangi yöntem olursa olsun eğer tedavi ettiğimizi iddia ediyorsak mutlaka insanı, hastalığı ve yöntemi tam anlamıyla bilmeliyiz. Bu üç maddeyi sıralayalım:   

İnsan Hastalık Yöntem


1-İnsan İnsanı tanımak hem geleneksel hem de modern manada olmalıdır. Geleneksel olarak mizaçları bilmek insanı tanımak için en iyi yoldur. Modern olarak da anatomi ve fizyoloji bilinmesi gereklidir. Aynı zamanda kişiye özel muayeneler ve hayat tarzının tam anlamıyla anlaşılması da şarttır.

2-Hastalık İnsanı çok iyi tanımak yeterli değildir. Hastalığı da tanımalıyız. Anatomik olarak venöz damarların yerlerimi ve adlarını öğrendik. Fizyoloji bilgisi ile bu damarların işlevini de öğrendik. Ama varis nedir? Nasıl oluşur? Gibi hastalık ile alakalı bilgileri bilmiyoruz. O zaman hastamıza varis tedavisi yapabilmemiz mümkün olmayacaktır. Anatomi, fizyoloji bildiğimiz gibi patoloji de bilmeliyiz. Hastalıkların nasıl bulaşıp / başlayıp nasıl yayıldığını ve etkilerini mutlaka öğrenmeliyiz.

Tabi ki bu iki şıkkımız kişiye özel şekilde uygulanmalıdır. Örnek verecek olursak; iki tane astım hastamız

olsun. Bu iki hasta aynı bedene sahip ve

aynı hastalığa sahipmiş

gibi

aynı değerlendirmemeliyiz. Evet temel anatomik ve fizyolojik bilgiler herkeste aynıdır fakat hasta tedavi ederken bu konuda daha da derinlemesine davranıp hastaya özel halleri de ortaya çıkarmalıyız. Yine astım hastalığının ne olduğunu nasıl olduğunu bildiğimiz gibi hastamızın astım hikayesini de dinleyip ona göre karar vermeliyiz. Bu konu detaylıca bir kişi nasıl muayene edilir teşhis konulur şeklinde uzayacağa benziyor. Ben kısaca toparlayayım. İnsanları ve hastalıkları genel kurallarıyla bilmek zaruridir. Ama aynı zamanda her insanı ve hastalığını da ayrı bir durummuş gibi değerlendirmeliyiz. Buna göre en uygun yöntemi tercih etmeliyiz. Yöntem:

Bir kişiyi bir şekilde tedavi etmek için üç şık saymıştık. İnsanı tanımak, hastalığı tanımak ve son olarak yöntemi tanımak ve uygulamak. Şimdi yöntemi tanımaktan kastımız nedir bunu konuşacağız. Yöntem derken kastettiğimiz elimizde olan tedavi yöntemleridir. Yukarıda bahsettiğimiz gibi insanı ve hastalığını özel şekilde tespit ettikten sonra hastamıza en uygun yaklaşım biçimini seçmeliyiz. Bu aşamada yöntemlerimiz ne kadar zengin olursa işimiz o kadar kolaylaşır.

Her tedavinin faydalarını, yan etkilerini, etki mekanizmalarını ve tabi ki hastanın tedaviye vereceği cevabı bilmek kuvvetle elzemdir.


İlk örneğimizi varis ile vermiştik yine onunla devam edelim. Varisli bir hasta için uygun olan tedavi sülük tedavisi olacaktır. Hacamat uygun değildir. Aynı zaman da bitkisel tedaviler de fayda verir mi? Verebilir. Uygun yolla yapılmış masaj da faydalı olur. Fakat bu tedavinin temelini sülük teşkil eder. Diğer yandan sülük tedavisinin hastamız üzerindeki etkilerini de iyi düşünmek gerekir. Aynı zamanda şeker hastası olan bir varis hastasına sülük koymak risk doğuracaktır. Çünkü şeker hastalarında bağışıklık sistemi, yaraların iyileşmesi zayıftır. Sülükte de enfeksiyon kapma riski bulunmaktadır. Eğer bu durumdan çok korkulursa hastamızın varisli damarlarını inci ve steril bir iğne ile delip kanı akıtabiliriz. Bu durumda kaç damar delinecek ne kadar kan akacak bilgisi şart olur. Bu da hastanın kan değerleriyle alakalıdır. Gördüğümüz gibi insanı, hastalığı ve yöntemleri çok iyi şekilde tanıyıp duruma hakim şekilde müdahale etmemiz mühimdir.

Günümüzde en çok yapılan hataların başında kişilerin fanatik derecede yöntemleri savunmaları var. Örneğin gümüş iyonlu su ile bir kaç hastalık tedavi eden bir şahıs her hastalık için gümüş su tavsiye ediyor. Ya da alkali beslenmeyi savunan biri hep bunun peşinde gidiyor. Tabi ki bu yol kısır kalıyor. Bunu şuna benzetebiliriz. Eskiden ustaların elinde bir pense olur ve her işini onunla görürdü. Hem anahtar hem tel bükme kıvırma kesme işleri hem de yeri gelince çekip gibi kullanırlardı penseyi. Halbuki bir somunu açmak için en uygun anahtar kullanılsa, tel kesmek için bir kelpeten ve çivi çakmak için bir çekiç olsa işler daha kolay ve temiz ilerler. Bizim camiada bu misal gibi elinde ne varsa her şeye onunla müdahale etmeye çalışıyor.

Bel fıtığını hacamat ile tedavi ettiğini hatta bioenerji ile tedavi ettiğini söyleyenler bile var. Ortopedik bir hastalık ortopedik bir müdahale olmadan düzelmez. Kolumuz çıkınca hacamat da yapsak, okutsak da veya ilaç da içsek yerine geri gelmez. Birinin tutup kolumuzu yerine getirmesi gereklidir. Burada uygun ve tek tedavi manuel terapidir. Örnekleri çoğaltabiliriz tabi ki ama konumuz dışına fazla çıkmayalım. Zira ortalama okuma hızı dakikada 200 olan bir kişi 4 dakikadır bu sayfaya bakıyor olmalı. Bu da boyun kaslarının yorulmasına sıkılmasına sebep olacaktır.

Hacamat teknisyeni olmak ile hacamat doktoru olmak arasındaki farkı anlamışsınızdır umarım. Teknisyen sadece yapar. Neyin neyi gerektirdiğini bilmeden işini yapar. Önüne arkasına sonuna karışmaz. Mesela hasta gelir, “sırtıma 3 kupa, başıma 2 kupa” der. Hacamat teknisyeni de hastanın yönlendirmesi ile uygulama yapar. Ama bir hasta asla hacamat doktoruna iş tarif edemez. Hasta hastalığını anlatır, doktor hastayı ve ona has olan hastalığı anlar, çantasında bu hastaya uygulanacak en uygun yöntemi belirler ve uygular. Tabi ki bir de hastaya genel sağlık bilgileri konusunda yardımcı olur.


Bu son kısmı şöyle özetleyeceğim. Hangi hastalıktan dolayı gelirse gelsin herkesin sağlıklı beslenmeye, suya ve nefese ihtiyacı vardır. Çok istisnai durumlar olmadığı sürece nefes terapi herkese iyi gelir ve rahatlatır. Hastalıkların iyileşme sürecini hızlandırır. Su ve sağlıklı beslenmek de öyle. Bunlara bir anlamda önleyici tedaviler de diyebiliriz.

Genel olarak her zaman dikkat etmemiz gereken veya bir tedaviyi hızlandıran bu tedaviler / yöntemler de bilinmelidir. Nefes terapisi örneğin. Sadece nefes ile hastalıklar da tedavi edilebilir, ya da bir tedaviye ek olarak da verilebilir. Fakat bir gerçek vardır ki, insanlar her zaman doğru şekilde nefes alıp vermelidir. Beslenme ve sular hakkında da konu böyledir.

Şimdi baştan beri yazdıklarımızı özetleyelim. İyi bir tedavi için hastayı tanımak, hastalığı tanımak, en iyi yöntemi seçmek ve genel olarak yaşanabilir bir program çizmek gerekmektedir. İşte bu yüzden alacağınız hacamat kursları size bunları katacak mı mutlaka sorgulamalısınız. Bizden sadece hacamat kursu alan herkes bir süre sonra sadece hacamat kursu almanın yanlış olduğunun farkına varıp ek kurslar alıyor. Biz de bu konuda yardımcı olmak adına temel hacamat kurslarımıza ek olarak 5 kurs daha çıkarttık. Şuan kurslarımız şöyle sıralanıyor. 1- Usul-u Tıp

2- Hacamat 3- Sülük 4- Mizaç & Beslenme & Su

5- Nefes Terapi 6- Kuru iğne

http://hacamatkursu.com.tr/hacamat-kursu/

Hacamat kursu beraat hoca hacamat kursları