Page 1


12

İÇİNDEKİLER

1 3

Biz Kimiz?

Yeteneklerimiz

2 4

Kiremit Ekibi

Çalışmalarımız

5 “Yeni Fikirler Yeni İşler” Yarışması Final Videosu

7 Sihirli Çocuk Oyunları

9 11

Twitter Integration

Elevator Pitch

Motion Sensing Controller

13 Yolunda A.Ş.

15 16 17 17 18 19

Picus - Sunum

Nehrin Öteki Yakası

TEV’in 46. Yılı

Öyle Bir Oyun (Ki)

Velvele Mecmua

Kök OSGB Logosu

Tiyatro Afişi

20 21 22

3D Çizgi Film Çalışması

İletişim

Referanslarımız


Eğer herkes benzer düşünüyorsa; bu, kimse düşünmüyor demektir. Walter Lippman


Biz Kimiz? Ankara merkezli bir video prodüksiyon ve video Ar-Ge şirketi olan Kiremit Yapım, alanlarında yıllardır çalışmakta olan genç ve yetenekli yönetmen, senaryo yazarı, görüntü yönetmeni, video editörü ve proje yöneticisi gibi ekip üyelerinden oluşmaktadır. Biz Kiremit olarak var olan kalıpların dışına çıkıp, yaratıcılığın ve yenilikçiliğin ön planda olduğu işleri mümkün kılmayı ve yaratmayı hedeflemekteyiz.

1


Kiremit Ekibi

Onur Aksoy

Yönetmen / Video Editörü ODTÜ Fizik (BS)

Ali Saltan

Görüntü Yönetmeni / Fotoğrafçı Mimar Sinan GSFÜ Sosyoloji (BS) Ankara Üni. Kadın Çalışmaları (MS) Kocaeli Üni. İletişim Bilimleri (Ph.D)

Arman Konukçu

İslam Çoban

Yönetmen / Senarist ODTÜ Elektrik-Elektronik Müh.(BS) ODTÜ EE Elektromanyetik (MS)

Aybars Şenyıldız

Grafik Tasarımcı / Sanat Yönetmeni ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı (BS)

Genel Yapım Yöneticisi / Yapımcı ODTÜ İşletme (BS)

Alican Çizmeci

Set Yönetimi ODTÜ Jeoloji Mühendisliği (BS)

2

Özgür Durmuş

Yapım Sorumlusu / Lojistik Yönetimi ODTÜ Fizik (BS)

Yunus Tuncel

3D Animasyon ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı (BS) ODTÜ Endüstri Ürünleri Tasarımı (MS)

Ozan Dernek Ses Miksaj ODTÜ Fizik (BS)


Yeteneklerimiz Video Çekimi

Animasyon

Film/Klip/Video

2D / 3D

3


Çalışmalarımız Yaratılan videolarda izleyiciler ile kaliteli bir iletişim yakalayabilmek, bütün sektörler için başlıca hedeftir. Bu hedef doğrultusunda çalışma ortaklarımızın beklentilerini aşarak, yaratıcı sürece önem vermek şirketimizin çalışma planını oluşturur.

Tüm bunların yanında Kiremit, elde olanla yetinmeden her zaman daha iyisini ve yenisini yaratmak anlayışıyla, var olan sorunlara “yeni” çözümler bulmak için bünyesinde AR-GE birimi bulundurmaktadır. Bu birim Kiremit ’in yenilikçi ve yaratıcı anlayışının en önemli göstergesidir.

Çekim aşamasında uyumlu çalışmak, projelerin hedeflenen bitiş tarihine sadık olmak, kaliteden taviz vermemek ve verimliliği en yüksekte tutmak çalışma şeklimizdir.

4


YENİ FİKİRLER YENİ İŞLER

TARİHİ

“YENİ FİKİRLER YENİ İŞLER” YARIŞMASI FİNAL VİDEOSU Yeni Fikirler Yeni İşler başlıklı teknoloji destek yarışmasının 2013 yılı ödül töreni için hazırlanan, animasyon ve chroma key tekniklerinden oluşturulmuş video projesidir. Issız bir yerde YFYİ Tarih kitabi bulunur. Bu gizemli kitabin sayfaları arasından kağıdı icat eden Çinli bilgin Cai Lun, modern teleskopu meydana getiren Galileo Galilei, ilk kadın programcı olarak anılan Ada Lovelace ve kalıtımın babası sayılan Gregor Mendel fırlarlar. Peki, YFYİ onların zamanında olsaydı nasıl işlere yönlenirlerdi? Bir teknoloji yarışması için hazırlanabilecek en yaratıcı ve en eğlenceli videoyu hazırladık.

Animasyon

Video Çekimi

2D / 3D

Film/Klip/Video

5


Künye

İşveren Çekim Zamanı Çekim Yeri Süre

ODTÜ Teknokent A.Ş. Ağustos-Eylül 2013 Ankara 4’10’’

Yönetmen Onur Aksoy Arman Konukçu, Senaryo Kiremit Senaryo Ekibi Yapımcı İslam Çoban Görüntü Yönetmeni Ali Saltan Sanat Yönetmeni Aybars Şenyıldız Animasyon Onur Aksoy Aybars Şenyıldız Kamera Elfesiya Seven Işık Özgür Durmuş Kostüm Nihan Buse Bayazıt Kurgu Onur Aksoy Seslendiren Yunus Kürk Makyaj Gizem Kalkan Müzik Guy Richardson-An Army of Toys Ses Miksaj Alican Çizmeci Oyuncular Bo Yuan, Özgür Durmuş, Gizem Kalkan, Okan Ezrak

6


“Yeni Fikirler Yeni İşler” başlıklı teknoloji destek yarışmasının 2013 yılı yarışma çağrısı için çocuklar ile hazırlanmış üç kısa video projeleridir.

SİHİRLİ ÇOCUK OYUNLARI

Salıncakta sallanmakta zorlanan Elif, misket oynarken arkadaşlarına yenilen Deniz ve saklambaç sırasında arkadaşlarını bulamayan Eylem önlerine gelen bir kağıtta yarışma çağrısını okurlar ve probleme teknoloji ile çözüm geliştirirler. Ardından icatlarını kullanarak başarının verdiği mutluluğu tadarlar.

“YENİ FİKİRLER YENİ İŞLER” YARIŞMASI ÇAĞRI VİDEOLARI |Salıncak | Misket | Saklambaç |

Teknolojiye bir de çocukların gözünden bakmak istedik.

Animasyon

Video Çekimi

2D / 3D

Film/Klip/Video

7


İşveren Çekim Zamanı Çekim Yeri Süre

Künye

ODTÜ Teknokent A.Ş. Ağustos, 2013 Ankara Salıncak: 1’10’’ Misket: 1’21’’ Saklambaç: 1’24’’

Yönetmen Arman Konukçu, Onur Aksoy Senaryo Kiremit Senaryo Ekibi Yapımcı İslam Çoban Görüntü Yönetmeni Ali Saltan

8

Işık Kamera Kurgu 3D Animasyon Müzik Ses Miksaj

Özgür Durmuş Elfesiya Seven Arman Konukçu Onur Aksoy Grapes-I dunno Alican Çizmeci

Oyuncular Elif, Eylem, Bensu, Selin, Ege, Bartu, Melis, Deniz, Emre, Tolga, Kerem, Yavuz, Selim


Twitter Integration Oyun Tanıtımı Alictus’un Microsoft ve Nokia tarafından fonlanan Witch Potion oyununda kullanacağı Twitter entergrasyonu hakkında bilgilendirme yapılması amacıyla hazırlanmıştır. Yapılan seslendirmenin üzerine animasyon hazırlanmasıyla ile Witch Potion oyununda kullanılan Twitter entregrasyonunun getirdiği yenilikler ve yeniliklerin getirdiği faydalar, oyunlarda halihazırda kullanılan Facebook entegrasyonu ile karşılaştırmalı olarak başarılı bir şekilde anlatılmıştır. Alictus’un Witch Potion projesinin önemli yeniliklerinden biri bu video ile en etkin şekilde Microsoft ve Nokia yetkililerine aktarılmış ve Alictus’un oyunu için AppCampus fonundan yararlanmasında bu video önemli pay sahibi olmuştur.

Animasyon

2D / 3D

9


Künye

İşveren Alictus Çalışma Zamanı Mayıs 2013 Süre 1’ 55’’ Yapımcı İslam Çoban Animasyon Onur Aksoy, Seslendiren Arif Emre Taş Dili İngilizce

10


Elevator Pitch

Künye

İşveren Çekim Zamanı Çekim Yeri Süre Yönetmen Yapımcı Kamera Işık Kurgu

Alictus ekibinin GamePho projesi, projenin içinde bulunduğu pazar, iş modeli ve rakipleri hakkında sorulan sorulara verdiği cevaplardan oluşan ve “Elevator Pitch” özelliği taşıyan bir video projesidir.

Alictus Temmuz 2013 Ankara 1’ 52’’ Arman Konukçu İslam Çoban Onur Aksoy Özgür Durmuş Onur Aksoy

Oyuncular Arif Emre Taş Ecem Baran Onur Dilek Dili İngilizce

Alictus, aynı zamanda bu videoyu Intel Challenge Turkey’in ön başvurusunda kullanmıştır. Alictus, Intel Challenge Turkey’de ikinci olarak, San Francisco’daki Intel Global Challenge etkinliğine katılmıştır.

Video Çekimi Film/Klip/Video

11


GamePho

Harekete Duyarlı Oyun Kumandası Tanıtım Videosu Alictus’un GamePho projesinin Şubat 2013’de hazırlanan tanıtım videosu. Alictus’un GamePho uygulaması cep telefonlarını harekete duyarlı oyun kumandasına dönüştürmekte ve hiçbir ekstra cihaz satın almadan, bu oyun deneyimini kullanıcılarına sunmaktadır. Alictus, yaptığı iş görüşmelerinde ve sunumlarda canlı demo öncesinde kullanmak üzere bir tanıtım videosu hazırlanmasını talep etmiştir.

Künye

Alictus ekibi, bu video ile projenin anlatımında ve iş görüşmelerinde daha başarılı sonuçlar aldıklarını bildirmişlerdir.

İşveren Çekim Zamanı Çekim Yeri Süre Yönetmen Yapımcı Kamera Işık Kurgu

Alictus Şubat 2013 Ankara 1’ 41’’ Arman Konukçu İslam Çoban Onur Aksoy Özgür Durmuş Onur Aksoy

Oyuncular Arif Emre Taş Ecem Baran Onur Dilek Arman Konukçu Dili İngilizce

Video Çekimi Film/Klip/Video

12


YOLUNDA A.Ş. “Yolunda A.Ş.” isimli internet dizisinin Giriş – Çıkış Jenerikleri ve Teknik Ekip Desteği

Türkiye’de yayımlanan kısa internet dizileri içinde en yüksek izlenme oranını elinde bulunduran Yolunda A.Ş.’ye görüntü yönetmenliği ve editörlük alanlarında ekibimizin iki üyesi katılmış, giriş ve çıkış jenerikleri ekibimiz tarafından hazırlanmıştır.

Video Çekimi Film/Klip/Video

13


Ankara’nın ayrıksı semti Çinçin’den, insanın içini yumuşatan karakterler ve gülmekten kırıp geçiren bir hikaye. Her bölümde işlerini “yoluna” koymaya çalışan kahramanlar, gerek bu işi yaparken kullandıkları yöntemlerle, gerekse hiçbir yerde rastlanamayacak tiplemeleriyle izleyen herkesi dizinin bağımlısı haline getirdi.

İşveren Çekim Zamanı Çekim Yeri Süre

Bu başarılı kısa dizi projesi çok kısa bir sürede Ankara’nın sevgilisi haline geldi.

14

Toros Film Ekim 2012 Ankara Giriş Jeneriği: 52’’ Çıkış Jeneriği: 43’’

Künye

Animasyon ve Kurgu Onur Aksoy Teknik Ekip Desteği Arman Konukçu Onur Aksoy Oyuncu Erdağ Yenel


PİCUS Picus Güvenlik’e motion graphics sunum videosu Bilgi Güvenlik ürünlerinin analiz ve denetimini gerçekleştiren Picus Güvenlik şirketi için hazırlanmış bir sunum videosudur. Video Picus Güvenlik’in geliştirdiği ürünü tanıtmayı amaçlar. Sunum videosunda, bir kefesinde şirketlerin olduğu diğer kefesinde internet korsanlarının olduğu bir terazi görülür. Sol kefede bilgi güvenliği sağlamaya çalışan şirketler açıklarını kapatmak için birçok ürün satın alırlar ancak bu işyükünü ve karışıklığı arttırır. Bundan dolayı bilgi korsanları daha ağır basar. Picus ise (videoda logoları olan ağaçkakan kullanılmıştır) şirketlerin açıklarını bularak ve uygun optimizasyonları önererek şirketlerin işyükünün ve sistem karışıklıklarının önüne geçer.

Animasyon

2D / 3D

İşveren Picus Güvenlik Çalışma Zamanı Eylül 2013 Süre 49’’

15

Künye

Proje Yöneticisi İslam Çoban Animasyon Onur Aksoy Grafik Tasarım Aybars Şenyıldız


NEHRİN ÖTEKİ YAKASI:

Künye

Fotoğrafçı Ali Saltan

O kadar yakın ama bir o kadar uzak Fotoğraf Sergisi Nehrin Öteki Yakası adlı fotoğraf çalışması Arpaçay/Ahuryan ve Araks / Aras nehrinin kıyısında karşılıklı olarak kurulu olan Bagaran (Ermenistan) ve Halıkışlak (Türkiye) köylerinde yaşayan insanların sınır deneyimi üzerine eğilirken; fiziksel ve kültürel olarak “karşı tarafın” o kadar yakın ve bir o kadar uzak oluşunu konu edinmektedir. Çalışma; karşılıklı olarak sesler üzerinden bir ilişkinin kurulduğu ve fakat bu seslere ait ezberletilmiş görüntülerin asıllarının belirsiz kaldığı bir ortamda nehrin öteki yakasını görünür kılmaya yönelmektedir. Diğer taraftan gündelik yaşam pratikleriyle, mitlerle beslenen; korku ve tekinsizlikle pekişen merak kavramının içeriği çalışmanın konusu-kapsamı içinde yer almaktadır. Bu çalışma; bir anlamda iki köy üzerinden Türkiye ve Ermenistan toplumlarının korkularıyla, tarihiyle yüzleşebilmenin ve birbirini anlayabilmenin alanı; ortak bir dil geliştirebilme arayışlarına yönelik bir katkı çabasıdır.

16


TEV Fotoğraf Çekimi TEV’in 46. kuruluş yıldönümü kapsamında, kuruluş yıldönümüne özel olarak her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen Anıtkabir ziyareti fotograflanmış ve yine kuruluş yıldönümünde Özel Hiltol Doublethree’de gerçekleşen bağışçı, vakıf ve bursiyer buluşması fotoğraflanmıştır.

Künye

İşveren Çalışma Zamanı Çekim Yeri Fotoğrafçı

TEV Mayıs 2013 Ankara Onur Aksoy

ÖYLE BİR OYUN (Kİ) ANSAYT Tiyatro Oyunu Afişi ANSAYT Tiyatro Topluluğu’nun oynadığı, Burçin Tarhan’ın yönettiği “Öyle Bir Oyun (Ki)” isimli oyun 2013 bahar sezonunda sergilendi.

17

Künye

İşveren ANSAYT Çalışma Zamanı Nisan 2013 Grafik Tasarım Aybars Şenyıldız


VELVELE MECMUA

Künye

Logo Tasarımı ve İç Tasarım

İşveren Velvele Mecmua Çalışma Zamanı Mart 2013 Grafik Tasarım Aybars Şenyıldız

İki ayda bir çıkan ve kara-mizah edebiyat dergisi olan Velvele Mecmua’nın kimlik tasarımı ve iç tasarımı yapılmıştır. Yazar ekibinin “kafa karışıklığı” ve “velvele(kaos)” temasını vurgulamak istemesinden dolayı logonun fontu parçalanıp dağıtılmıştır. Velvele Mecmua’nın içinde tartışma yaratıp çekilen, “vur-kaç” taktiği ile okuyucuyu düşündüren ancak sonuca varmayan yazılar bulunmaktadır. Derginin logosunun da aynı etkiyi yaratacak bir obje olması için logoda beyaz slip don olarak kullanılmıştır.

18


KÖK OSGB Kurumsal Tasarım

Kök Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi isimli şirketin logo , broşür, klasör, antetli kağıt ve kartvizit tasarımları ekibimiz tarafından hazırlanmış; kurum ismi, kurumsal renkler ve tanıtım içerikleri gibi düşünsel tasarımlar yine ekibimiz tarafından üstlenilmiştir.

19


3D ÇİZGİ FİLM PARKI ÇALIŞMASI

Künye

3D Modelleme Yunus Tuncel

Animasyon

2D / 3D

20


Referanslar覺m覺z

21


İletişim info@kiremitproduction.com

ODTÜ Teknokent, Galyum Blok, No:15, D:5 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kampüsü, 06800 Ankara/Türkiye

kiremitproduction.com

/kiremitproduction /kiremitproduction

/kiremityapim /krmtproduction kiremitproduction

22


Kiremit Prodüksiyon  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you