Page 1

’ÜN ÖZÜ ŞEHMUS ASLAN ASLAN ŞEHMUS sehmusaslan2009@hotmail.com sehmusaslan2009@hotmail.com


Karayolu güvenliği ve trafik haftası Antakya'da, Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı. Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcısı Üzeyir Taşdelen, şehiriçi ve dışı trafikte kemer ve kask kullanımının önemli bir güvenlik tedbiri olduğunu söyleyerek, motosiklet kazalarının çoğunda, sürücülerin kafalarına aldığı darbe sonucunda yaralanma ve ölümlerin meydana geldiğini, bu nedenle kasksız araç kullanılmaması gerektiğini vurguladı. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Hakan Bıyık da il genelinde motosiklet kullanan sürücülerin kask kullanması gerektiğini söyledi. Konuşmaların ardından, 100 sürücüye ücretsiz kask dağıtımı gerçekleştirildi.

Sosyal tesisler üniversite öğrencilerine açılıyor Maliye Bakanlığının Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği Resmi Gazete'de yayımlandı. Yürürlüğe giren tebliğe göre, sosyal tesis kapasitelerinin kullanımında, ihtiyaç bulunan yerlerde boş kapasitenin öncelikle yükseköğrenim öğrencilerine kullandırılması için gerekli her türlü tedbir alınacak ve sosyal tesislerdeki boş kapasiteler ivedilikle YURTKUR bildirilecek. YURTKUR tarafından sosyal tesislere yerleştirilen yükseköğrenim öğrencilerinden standart yurt ücreti tahsil edilecek. Ayrıca sosyal tesisin yemek hizmetlerinden faydalanan öğrencilere sağlanacak beslenme yardımı, takip eden ay içerisinde YURTKUR tarafından ilgili sosyal tesis hesabına yatırılacak.


Tren kazasının ayrıntıları ortaya çıkıyor Dörtyol'da yaşanan tren kazasında tırın trene çarptığı belirlenirken, yaralanan 19 yolcu hastanede tedavi edildi. Mersin İskenderun seferini yapmakta olan yolcu treni Dörtyol'da Delta dolum tesisleri bölgesinden geçerken hemzemin geçitten geçmeye çalışan TIR'la çarpıştı. Meydana gelen kazada TIR sürücüsü Ömer Üçgül (39) hayatını kaybederken, zehirlenen ve trenden atlarken yaralanan 19 kişi, Dörtyol Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Ayakta tedavi edilen yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirilirken, jandarma kazayla ilgili soruşturma başlattı.

06 Mayıs 2014 Salı

6

Cilvegözü'nde tasfiyelik eşya satışı Cilvegözü Tasfiye İşletme Müdürlüğü, tasfiyelik hale gelen 83 grup eşyayı ihaleyle satacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, Cilvegözü Tasfiye İşletme Müdürlüğü, satışa esas bedeli 46,33 lira ile 279 bin 450 lira arasında değişen çay ve toz şeker, hurda bakır, muhtelif oto aksamı, nargile takımı ve aksesuarı, matkap, freze ucu, testere, el planyası, tazyikli su pompası, av tüfeği dürbünü, bel çantası, cep telefonu ve şarj aleti, diz üstü bilgisayar, elbiselik kumaş, ayakkabı, muhtelif elbise ve iç çamaşırı, eşarp ve at arabası gibi 83 grup eşyayı, 16 Mayıs'ta Hatay'da açık artırma yöntemiyle satışa sunacak. İhale hakkında ayrıntılı bilgiye, "www.gtb.gov.tr" adresinden ulaşılabilecek.


652014  
Advertisement