Page 1

ПОГЛЯД НА СУЧАСНЕ ЧИМ МИ ГОРДИМОСЯ І ПРО ЩО МИ ШКОДУЄМО Протокол групи готовий о 12 год. 30 хв. Мета: дослідити досвід представників ОГС у сфері розвитку місцевої громади. Самоорганізація: оберіть лідера дискусії, відповідального за час, секретаря (відповідального за протокол). Завдання: Дайте письмові відповіді на питання: 1. Який Ваш найкращий досвід у сфері розитку місцевих громад? Створення підприємства – провайдера для потреб муніципалітету та жителів міста. 2. Ваші дії, внесок (індивідуальні чи як групи) у розвиток місцевої громади, за який Ви відчуваєте гордість? Телеміст Манчестер- Славутич 3. Про які свої дії та дії організації Ви шкодуєте? Відстуність «глибини» у розвитку кожного напрямку 4. Виокремте три спільні речі, які потрібно зробити для покращення розвитку місцевої громади. Формування спільної основи для розвитку Озвучте свої висновки для всіх.


ПОГЛЯД НА СУЧАСНЕ ЧИМ МИ ГОРДИМОСЯ І ПРО ЩО МИ ШКОДУЄМО Протокол групи готовий о 12 год. 20 хв. Мета: дослідити досвід представників ОГС у сфері розвитку місцевої громади. Самоорганізація: оберіть лідера дискусії, відповідального за час, секретаря (відповідального за протокол). Завдання: Дайте письмові відповіді на питання: 1. Який Ваш найкращий досвід у сфері розитку місцевих громад? Створення телепрограми для дітей; загальноміська акція проти насильства; участь у розробці програми фінасування НУО з місцевого бюджету; створення Білоцерківської моделі інклюзивної освіти; незалежний громадський прес-центр. 2. Ваші дії, внесок (індивідуальні чи як групи) у розвиток місцевої громади, за який Ви відчуваєте гордість? Участь у 27 міжнародних проектах; участь у проекті з організації дозвілля молоді; приклад системних дій громадських організацій людей з інвалідністю; розвиток ОСББ; розвиток юнацької журналістики. 3. Про які свої дії та дії організації Ви шкодуєте? Занадто пізно зрозуміли, що робити з проблемою; повелися на політику донорів; не вистачає ресурсів на моніторинг досвіду минулих років; великі амбіції колег; моніторинг діяльності ОМС. 4. Виокремте три спільні речі, які потрібно зробити для покращення розвитку місцевої громади. Обмін досвідом; активне залучення нових людей; розробка програм «влада-громада» (на підтримку проектів місцевих ГО). Озвучте свої висновки для всіх.


ПОГЛЯД НА СУЧАСНЕ ЧИМ МИ ГОРДИМОСЯ І ПРО ЩО МИ ШКОДУЄМО Протокол групи готовий о 12 год. 30 хв. Мета: дослідити досвід представників ОГС у сфері розвитку місцевої громади. Самоорганізація: оберіть лідера дискусії, відповідального за час, секретаря (відповідального за протокол). Завдання: Дайте письмові відповіді на питання: 1. Який Ваш найкращий досвід у сфері розитку місцевих громад? Разом з громадою посадили сільський парк; проводимо тренінги з написання проектів для НУО; налагоджена робота в собез та в лікарні. 2. Ваші дії, внесок (індивідуальні чи як групи) у розвиток місцевої громади, за який Ви відчуваєте гордість? -----3. Про які свої дії та дії організації Ви шкодуєте? На жаль, не працюємо зі школярами; припинили кампанію «Місто без тютюнового диму»; після закінчення проекту не допомогли активістам з судовою тяганиною; не працюємо з дітьми з інвалідністю і ВІЛ-позитивними дітьми. 4. Виокремте три спільні речі, які потрібно зробити для покращення розвитку місцевої громади. Виховувати свідомих лідерів; активінше співпрацювати з органами влади; залучати неформальних лідерів. Озвучте свої висновки для всіх.


ПОГЛЯД НА СУЧАСНЕ ЧИМ МИ ГОРДИМОСЯ І ПРО ЩО МИ ШКОДУЄМО Протокол групи готовий о 12 год. 30 хв. Мета: дослідити досвід представників ОГС у сфері розвитку місцевої громади. Самоорганізація: оберіть лідера дискусії, відповідального за час, секретаря (відповідального за протокол). Завдання: Дайте письмові відповіді на питання: 1. Який Ваш найкращий досвід у сфері розитку місцевих громад? Принесення нових підходів до вирішення локальних проблем. 2. Ваші дії, внесок (індивідуальні чи як групи) у розвиток місцевої громади, за який Ви відчуваєте гордість? Залучення ресурсів для громади; зміна споспобу мислення; надання нових можливостей для розвитку громади; підвищення впевненості у власних силах. 3. Про які свої дії та дії організації Ви шкодуєте? Не систематичний підхід до мотивування громади; нездатні забезпечити життєздатність практичних та реальних ініціатив; здаємося після перших невдач. 4. Виокремте три спільні речі, які потрібно зробити для покращення розвитку місцевої громади. Інформування «пробудження», підвищення впевненості у власних силах; демонстрація реальних діючих практик; формування спільної основи громади і постійний процес її актуалізації. Озвучте свої висновки для всіх.


ПОГЛЯД НА СУЧАСНЕ ЧИМ МИ ГОРДИМОСЯ І ПРО ЩО МИ ШКОДУЄМО Протокол групи готовий о 12 год. 30 хв. Мета: дослідити досвід представників ОГС у сфері розвитку місцевої громади. Самоорганізація: оберіть лідера дискусії, відповідального за час, секретаря (відповідального за протокол). Завдання: Дайте письмові відповіді на питання: 1. Який Ваш найкращий досвід у сфері розитку місцевих громад? Відкриття нових можливостей, що впливають на прийняття рішень. 2. Ваші дії, внесок (індивідуальні чи як групи) у розвиток місцевої громади, за який Ви відчуваєте гордість? Започаткували діалог, ініціативу, залучиди людей; ініціативи реально працюють 3. Про які свої дії та дії організації Ви шкодуєте? Мало звертаємо уваги на тих людей, що самі себе не виявляють; не шукаємо підтримки у бізнесу 4. Виокремте три спільні речі, які потрібно зробити для покращення розвитку місцевої громади. Розвиток волонтерського руху. Озвучте свої висновки для всіх.

Protocols - Future Search  

Appreciative Inquiry component - Hrytsak training group

Advertisement