Page 1

Наші інтерв’ю

Джуліо Брезін:

Українських покупців дедалі частіше цікавить якість і сервіс Гнучка й динамічна структура італійської компанії «Italiana Ferramenta» гарантує не лише виготовлення, а й своєчасне постачання високоякісної продукції по всьому світу. Одним із ефективних інструментів управління компанією і посилення конкурентних позицій її керівництво вважає розподіл виконуваних обов’язків серед виробничих підприємств.

П

ро історію заснування компанії, виробничі пріоритети, діяльність у світі, зокрема в Україні, нам розповів Джуліо Брезін, представник підприємства із продажу продукції у Скандинавії та країнах СНД.

Giulio Bresin: «Ukrainian customers show interest in quality and service more and more» Flexible and dynamic structure of the Italian company «Italiana Ferramenta» guarantees not only manufacturing, but also timely delivery of quality products worldwide. One of the most effective tools in managing the company and the strengthening of its competitive positions is the assignment of the executive duties among manufacturing enterprises. Giulio Bresin, the company sales representative in Scandinavia and CIS, talked on the history of the company, production priorities, and operations worldwide, particularly in Ukraine.МЕБЛЕВI ТЕХНОЛОГIЇ • #2/2014

– Пане Брезін, коли заснована компанія і хто інвестував кошти у її створення? На чому базується бізнес-стратегія «Italiana Ferramenta»? – Створення і розвиток «Italiana Ferramenta» нерозривно пов’язані з іншою італійською компанією – «Ferramenta Livenza», заснованою понад 35 років Луїджі Россетто для постачання якісної фурнітури вітчизняним виробникам меблів. Однак, усвідомлюючи важливість і потенціал експортного напряму, разом із партнером Етторе Туркет у 1997 році пан Россетто заснував окрему компанію для розповсюдження фурнітури і комплектуючих, виготовлених у співпраці з «Ferramenta Livenza», винятково за межами Італії. Відтак працюємо за принципом глобального аутсорсингу (коли на основі укладеного договору компанія передає частину обов’язків і процесів іншому виконавцеві). Порівняно з великими транснаціональними корпораціями, «Italiana Ferramenta» – досить маленька компанія. Відтак, єдиним способом конкурувати на ринку вважаємо інновації. Бізнес-стратегія фірми базується на тому, щоб бути серйозним, гідним, інноваційним партнером для виробників меблів. Клієнти з усього світу знають нас як солідну компанію з якісним сервісом і оригінальними рішеннями для меблевого бізнесу. Ми постійно розширюємо діяльність на ринках, на які уже вийшли, і налагоджуємо ринкові відносини в нових регіонах.


Наші інтерв’ю

– Зі скількох підрозділів складається компанія? – Структуру компанії «Italiana Ferramenta» формують кілька підрозділів. Перший – відділення закупівлі, спільне з «Ferramenta Livenza», що дає змогу оптимізувати витрати на придбання сировини і напівфабрикатів. Спільний для обох компаній і науково-дослідний підрозділ, що дає змогу оптимізувати інвестиції на розвиток нових артикулів. Наступні підрозділи – фінансовий і комерційний (back office і представники з продажу). Відділення маркетингу розробляє каталоги та відповідає за виставкову діяльність компанії. Шостий і останній підрозділ – виробництво. – А що вирізняє компанію з-поміж конкурентів? У чому особливість продукції «Italiana Ferramenta»? – Нас вирізняють інноваційність і якість продукції. Усі розробки за останні 10 років були запатентовані й отримали світове ви­знання. Наприклад, полицетримач UNICO отримав нагороду за інноваційність у 2004 році на виставці «ZOW» в Іспанії. Програма прихованих підвісок LIBRA 2010 року першою у світі отримала британську премію «Innovation Award» від компанії «FIRA» за механізм фіксування конструкції. Цілком прихований полицетримач SECRET отримав нагороду «Best of the best Interzum Award 2014» від організатора найбільшого і найпрестижнішого показу меблевих комплектуючих у світі. Окрім того, премію «German Design

Award 2014» за інноваційний дизайн отримала барна завіса KIMANA. Таку ж нагороду за рік до того отримала завіса підвісних бібліотек LIKU. І це – лише початок. Продукцію «Italiana Ferramenta» тестують в італійському центрі розвитку і дослідження меблевої промисловості «Catas». Відтак фурнітура відповідає усім європейським нормам за якістю і безпекою під час перевезення, складання та експлуатації меблів. Окрім того, компанія має власну лабораторію і дослідний центр, що дає змогу не лише покращувати технологію виготовлення продукції, визначаючи оптимальний склад пластиків і металевих сплавів, а й розробляти 4–5 нових для ринку виробів на рік. – Яким чином стежите за потребами споживачів? – Команда консультантів із продажу часто відвідує виробників меблів, дистриб’юторів меблевої фурнітури й аксесуарів у всьому світі. Кожен із них проводить за кордоном близько 50% робочого часу. І це, звісно, дає змогу бути добре обізнаними зі ситуацією на ринку. Окрім того, «Italiana Ferramenta» бере участь у найуспішніших міжнародних показах меблевої галузі (скажімо, цьогоріч у березні ми одночасно презентуватимемо продукцію у Києві, Боготі, а також на Філіппінах), завдяки чому ми налагоджуємо контакти з виробниками меблів різного менталітету, смаків, зацікавлень і потреб.

Нас вирізняють інноваційність і якість продукції. Усі розробки за останні 10 років були запатентовані й отримали світове визнання.

МЕБЛЕВI ТЕХНОЛОГIЇ • #2/2014
Наші інтерв’ю

«Italiana Ferramenta» пропонує рішення з низкою технічних і дизайнерських переваг з урахуванням конструктивних вимог клієнта.– Пане Брезін, на виробників якого рівня достатку орієнтована продукція? Як позначається на якості градація цін у переліку товару? – Продукція «Italiana Ferramenta» належить до середнього, середньо-високого цінових сегментів ринку. Градація цін залежить від складності виготовлення артикулу. Скажімо, виготовлений за допомогою звичайної матриці й мінімальної кількості інструментів товар потребує незначних інвестицій. Відповідно, його вартість невисока – навіть якщо використано найкращі та найдорожчі матеріали (адже вони несуттєво впливають на кінцеву вартість продукції). І, навпаки, якщо артикул технологічно складний і потребує значних інвестицій у виготовлення комплексних матриць й обладнання для складання, вартість буде більшою. Однак це не означає, що якість матеріалів чи самого виробу відрізняється. Нагадаю, що всю продукцію ми тестуємо і виготовляємо за європейськими стандартами, а відтак рівень якості асортименту – однаковий. – Дизайн продукції – оригінальний. Її проектують винятково фахівці компанії чи використовуєте стандартні напрацювання

МЕБЛЕВI ТЕХНОЛОГIЇ • #2/2014

у сфері виготовлення фурнітури? Як часто оновлюєте асортимент? – Дизайн фурнітури і комплектуючих «Italiana Ferramenta» розробляють винятково спеціалісти компанії. Як виробник, який пишається лейблом «Made in Italy» (що традиційно відображає розумний баланс між функціональністю і дизайном), «Italiana Ferramenta» пропонує рішення з низкою технічних і дизайнерських переваг з урахуванням конструктивних вимог клієнта. Наприклад, полицетримач для внутрішніх дерев’яних полиць UNICO має запатентовану систему фіксування полиць, неповторний дизайн і особливу функціональність. Під нього в ДСП завтовшки 16 мм просвердлюють отвори діаметром 15 мм за допомогою свердла для звичайних ексцентриків. Тобто ці рішення є стандартними для виробників, однак особливими для покупців. Щодо оновлення асортименту, то змінюємо дизайн відповідно до ринкових тенденцій. Скажімо, 10 років тому зазвичай пропонували системи округлої форми. Близько 5 років тому зауважили, що популярною стала тенденція до суворих ліній і прямокутних форм. Також


Наші інтерв’ю

оновили серію полицетримачів (Kristal, Kubic) і декоративних менсолотримачів (Kalabrone, Kalabrone Maxi і Kalabrone Mini). А невдовзі асортимент компанії поповнять нові системи відчинення на основі газових ліфтів, які впродовж 15 років використовують світові виробники. Враховуючи нинішню тенденцію до мінімалізму, прихованих, непомітних рішень, ми зменшили розмір системи, запропонувавши таким чином інноваційний дизайн. – Як побудована логістика компанії? Хто є головними дистриб’юторами продукції «Italiana Ferramenta» у світі? – Логістика компанії дуже ефективна – близьке місцезнаходження наших постачальників (не більше 2 км від фабрики) гарантує надійне надходження товару в усі куточки світу. Тож маємо дистриб’юторів від Японії до Аляски. Це – компанії, котрі пропонують меблярам фурнітуру і комплектуючі та зазвичай працюють у середньому/високому сегменті ринку. Відтак працюємо з маленькими компаніями, великими дистриб’юторами і німецькими корпораціями з філіями в усьому світі. Наша мета – за допомогою партнерів запропонувати споживачам якомога ширший асортимент продукції. Тому багато уваги «Italiana Ferramenta» приділяє навчанню колег і партнерів: організовує семінари, спільно відвідує клієнтів тощо.

– А чим цікавий для компанії український ринок і які плани щодо подальшої діяльності в Україні? – Український ринок вважаємо цікавим і перспективним. Тішить, що нині покупців цікавлять не лише низькі ціни, а дедалі частіше – якість продукції і сервіс обслуговування. Це передусім стосується зростання попиту на якість, функціональність і естетику меблів, скажімо, за європейськими стандартами. Меблярі й самі усвідомлюють, що їм слід підвищувати рівень виготовлення продукції, аби позбутися конкуренції дешевих імпортних меблів. Своєю чергою, «Italiana Ferramenta» є надійним партнером для підвищення поточних стандартів і навіть створення індивідуальних рішень. Інженери компанії постійно працюють над ексклюзивними рішеннями (не обов’язково дорогими), допомагають клієнтам вирішити технічні і дизайнерські проблеми. Ми довго шукали надійних партнерів в Україні, а нині переконані, що знайшли їх. Разом із дистриб’юторами відвідуємо фабрики по всій території країни, організовуємо семінари для меблевиків. Таким чином розвиваємося як з партнерами, так і з меблярами, розвиваючи спеціальні артикули для українського ринку.

Багато уваги «Italiana Ferramenta» приділяє навчанню колег і партнерів: організовує семінари, спільно відвідує клієнтів тощо.

Бесіду вела Оксана КРИЖАНІВСЬКА

МЕБЛЕВI ТЕХНОЛОГIЇ • #2/2014Мт 2 italiana ferramenta  
Мт 2 italiana ferramenta  

Giulio Bresin: "Ukrainian customers show interest in quality and service more and more"

Advertisement