Page 1

ÄŒesko

katalog produkce 2013 (1)


sibiřské čajové nápoje «LÉČIVKY OLCHONU» V samém srdci Sibiře, obklopeno nekonečnými lesy, leží jedinečné jezero Bajkal. Bajkal je nejhlubším jezerem na Zemi a je v něm obsaženo 20% všech světových zásob sladké vody. Uprostřed hlubokých a křišťálově čistých vod Bajkalu se nachází tajuplný ostrov Olchon. Báje praví, že je vlastí národa Burjatů. Místní pověsti nazývají Olchon srdcem uctívaného jezera. Úchvatná krása ostrova a jeho nezpochybnitelná posvátnost učinily Olchon uznávaným a pradávným středobodem léčitelství. Lid národů prastarého původu, žijící na březích Bajkalu, věřil tomu, že byliny z Olchonu v sobě ukrývají zvláštní čarovnou moc. Vždyť právě na Olchonu se mohutná energie Země, tryskající skrze bezedné vody jezera ze samého srdce naší pla-

nety (hloubka vod Bajkalu v oblasti ostrova Olchon přesahuje 1,5 km!), snoubí s životodárnou silou Slunce. Série fytočajů „Čisté byliny z Olchonu“ byla vytvořena před více než 15 lety na základě tradičních prastarých burjatských receptů, původně založených na využití těch nejprospěšnějších účinků bylin z ostrova Olchon a Přibajkalí. Kromě unikátních receptur se tyto fytočaje vyznačují i absolutní ekologickou čistotou a maximální čerstvostí výchozích surovin; což je zajištěno nejen vlastními základnami dodavatelů, ale i aplikací takových technologických postupů při přípravě, které plně uchovávají maximum prospěšných vlastností užitých zdrojů.


Aminaj Em

Série bylinných čajů „Léčivky Olchonu“

BYLINA ŽIVOTA 2

Jedním z burjatských pojmenování pro třezalku je «Aminaj em», což znamená «bylina života». Hlavním důvodem upotřebení této byliny bylo pro lid národů Burjatska její působení na játra a žlučové cesty. Proto i tomuto fytočaji byl přisouzen název «Aminaj em».

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Heřmánek-květ (Flores Chamomillae recutita), Kukuřice-čnělky s bliznami (Zea mays), Máta peprná-listy (Folia Menthae piperita), Pampeliška lékařská-kořen (Radices Taraxaci offic.), Rdesno ptačínať (Herba Polygoni aviculare), Smil písečný-květ (Flores Helichryi arenarium), Šípek-plody (Fructus Rosae majalis Herrm), Třezalka tečkovaná-nať (Herba Hyperici perforatum), Vratič obecný-květ (Flores Tanaceti vulgare)


Sagan Dailia

Série bylinných čajů „Léčivky Olchonu“

BÍLÉ KŘÍDLO 3

V překladu z burjatštiny «Sagan Dailia» značí «bělostná peruť». Dávní Burjaté tak pojmenovali bajkalské byliny, které užívali pro posílení a povzbuzení bojového ducha. Na bázi takových bylin byl vytvořen i recept tonizujícího čaje «Sagan Dailia».

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Eleuterokok-oddenky, kořeny (Eleuterococcus sentic.), Kopřivalisty (Folia Urticae dioica), Rozchodnice růžová-kořen (Rhodiola rosea), Šípek-plody (Fructus Rosae majalis), Zázvor-kořen (Zingiber officinale)


Sagaan Kharaasky

Série bylinných čajů „Léčivky Olchonu“

BÍLÁ VLAŠTOVKA 4

Fytočaj «Sagaan Kharaasky» je určen pro posílení ženského organizmu a v překladu z burajtštiny značí «bílá vlaštovka». Burjatská pověst praví, že žena, která spatří bílou vlaštovku, zůstane navždy mladá.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Balšám-dobromysl obecná (Herba Origani vulgare), Jetel luční-nať (Herba Trifolium pratense), Máta peprná-listy (Folia Mentha piperita), Meduňka-nať (Herba Melissa officinalis), Srdečník obecný-nať (Herba Leonuri cardiaca), Šalvěj-listy (Folia Salvium officinalis), Třezalka tečkovaná-nať (Herba Hyperici perforatum), Vojtěška-nať (Herba Medicago sativa)


Shedite Noir

Série bylinných čajů „Léčivky Olchonu“

KOUZELNÝ SEN 5

Z burjatštiny se slovní spojení «Shedite Noir» překládá jako «kouzelný sen». Hluboký, klidný a síly obnovující spánek pomůže navodit právě fytočaj «Shedite Noir».

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Balšám-dobromysl obecná-nať (Herba Origani vulgare), Heřmánek-květy (Flores Chamomillae recutita), Kozlík lékařskýoddenky a kořeny (Valeriana off.), Máta peprná-listy (Folia Mentha piperita), Meduňka lékařská-nať (Herba Melissae officinalis), Srdečník obecný-nať (Herba Leonuri cardiaca), Třezalka tečkovaná-nať (Herba Hyperici perforati)


Ujan Nomo

Série bylinných čajů „Léčivky Olchonu“

ohebný luk 6

Fytočaj «Ujan nomo» byl vytvořen speciálně pro podporu normální funkce kloubů, o čemž hovoří i jeho název, který v překladu z burjatštiny značí «ohebný luk».

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Brusnice brusinka-listy (Folia Vaccinii vitis-idaea), Černý rybíz-list (Folia Ribei nigrum), Lékořice-kořeny a oddenky (Glycyrrhizae glabra) Přeslička rolní-nať (Herba Equiseti arvense), Šípek-plody (Fructus Rosae majalis Herrm.), Tužebník jilmový-nať (Herba Filipendulae ulmaria), Zábělník bahenní (Comarum palustre)


Kuril saj

Série bylinných čajů „Léčivky Olchonu“

Kurilský čaj

7

Kurilský čaj - tak na Sibiři pojmenovali skupinu rostlin, ke které patří i mochna křovitá. Původ tohoto názvu souvisí s obdobím, ve kterém ruští námořníci a rybáři objevovali a dobývali východní oblasti Ruska, včetně dálného Kurilského souostroví . Namísto obvyklého čaje používali listy a květy těchto rostlin, které se vyznačují příjemnou chutí i vůní. Časem se ukázalo, že tento «Kurilský čaj» podporuje i normalizaci trávení.

Složení:

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Heřmánek-nať (Chamomilla officinalis), Jitrocel-list (Plantago major), Nátržník křovitý (Pentaphylloides fruticosa), Šípek-plod (Fructus rosae)

ZE SR

D


Camellia sibirica

Čajový nápoj prvotřídní jakosti v pyramidových sáčcích

Ručně sbírané celistvé části rostlin uchovávají v tomto čajovém nápoji svou původní přírodní formu a maximální koncentraci éterických silic, které nápoji dodávají osobitou chuť a aroma. Složení čajového nápoje je zvoleno tak, aby byl zajištěn efekt dvojí chutě. Při prvním spaření se projeví jedna chuť, při opakovaném zalití jiná chuť i vůně. Balení v pyramidových sáčcích umožňuje nápoji dodatečně rozvinout výraznou, plnou a velice jemnou vůni sibiřských bylin.

Zdraví ještě nikdy nebylo tak chutné! Dvojí chuť – dvojí užitek!

SIB IŘ E

E NY

C

Y ČIST É B

LI

Složení:

ZE SR

D

Fenykl obecný (Foeniculum officinalis), Hloh sibiřský krvavý (Crataegus sanguinea), Hřebíčkovec kořenný (Syzygium aromaticum), Mochna křovitá (Pentaphylloides fruticosa), Zelený čaj celé lístky (Thea sinensis)


BALZÁMY SE SIBIŘSKÝM PROPOLISEM Propolis je jedním z nejtajemnějších přírodních produktů. Jednotný názor na jeho původ neexistuje ani mezi vědci a včelaři. Jedni předpokládají, že se jedná o pryskyřičnou šťávu stromů, sebranou a fermentovanou včelami za účelem ochrany svých úlů. Jiní se domnívají, že je produktem té nejdokonalejší extrakce pryskyřičných látek, získaných bezprostředně z květového pylu. Předpokládají též, že propolis se syntetizuje samostatně přímo v organizmu včel. Neexistuje jednota názorů ani na chemické složení propolisu. Nehledě na jednotný název, je složení propolisu neuvěřitelně různorodé. V závislosti na místě sběru, počasí, sezóně, období květu rostlin a mnoha dalších faktorech, se složení propolisu může

radikálně lišit. Mnozí vědci se domnívají, že se dokonce liší i jednotlivé porce včelami produkovaného propolisu; že každá z nich je ve svém složení neopakovatelná. Jakkoliv by tomu bylo, či nebylo, jsou všichni jednotni v mínění, že propolis je produktem těch nejdůmyslnějších biologických syntéz, jichž se pokaždé účastní nejrůznější přírodní látky. V důsledku těchto složitých a neopakovatelných pochodů se vytváří naprosto jedinečný materiál, který se vyznačuje tím nejširším spektrem prospěšných účinků a uchovává svou biologickou aktivitu po celá staletí.


Malachitový Elixír

Balzámy se SIBIŘSKÝM PROPOLISEM

12

Elixír s vysoce aktivní propolisovou emulzí, získanou z nejčistšího propolisu, pocházejícího z Horského Altaje. Je vytvořen na bázi prastarých sibiřských receptur a obohacen extrakty planě rostoucích sibiřských bylin. Malachitový elixír vykazuje všechny prospěšné účinky propolisu, avšak díky přídavkům bylin je určen zvláště pro podporu skvělé kondice a pro uchování krásy žen.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Andělika lékařská (Angelica Archangelica), Brusnice borůvka (Vaccinium myrtillus L.), Heřmánek pravý (Chamomilla recutita L.), Kokoška pastuší tobolka (Capsella bursa-pastoris), Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra L.), Pitná voda, Propolis, Přírodní med, Srdečník obecný (Leonurus cardiaca L.), Šalvěj (Salvia officinalis L.)


Zlatý Elixír

Balzámy se SIBIŘSKÝM PROPOLISEM 13

Elixír s vysoce aktivní propolisovou emulzí pro zvýšení celkového tonusu a kondice, jak duševní, tak fyzické. Receptura vychází z pradávných sibiřských lektvarů a je obohacena vzácnými planě rostoucími bylinami z Horského Altaje. Vyznačuje se nezapomenutelnou chutí a vůní sibiřské tajgy!

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Hloh altajský (Crataegus altaica)-extr., Jetel luční (Trifolium pratense L.)-extr., Kotvičník zemní (Tribulus terrestris L.)-extr., Kozinec blanitý (Astragalus membranaceus)-extr., Měsíček zahradní (Calendula officinalis L.)-extr., Parcha saflorová (Leuzea carthamoides DS)-extr., Pitná voda, Propolis, Přírodní med, Světlík lékařský (Euphrasia officinalis L.)-extr.


Stříbrný Elixír

Balzámy se SIBIŘSKÝM PROPOLISEM

14

Propolis je jedním z nejúčinnějších produktů, které pomáhají vzdorovat různým infekčním faktorům. Stříbrný elixír obsahuje tento přírodní produkt ve vysoké koncentraci a ve formě lehce stravitelné propolisové emulze. V kombinaci se vzácnými sibiřskými bylinami, které jsou součástí elixíru, umožňuje doplňkově zvýšit obranné síly i schopnosti organizmu.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Andělika lékařská (Angelica archangelica)-extr., Brusnice brusinka (Vaccinium vitis-idaea)-extrakt, Černý rybíz (Ribes nigrum)extrakt, Mateřídouška úzkolistá (Thymus serpyllum)-extrakt, Měsíček zahradní (Calendula officinalis)-extrakt, Mochna křovitá (Pentaphylloides fruticosa)-extr., Pitná voda, Propolis, Přírodní med, Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides)-extr., Růže májové (Rosa majalis Herrm.)-extrakt, Třapatka nachová (Echinacea purpura)extrakt


MEDOVÉ BYLINNÉ KOMPOZICE Včelí med je jednou z nejpůvodnějších potravin, možná i nejpradávnější. V dějinách lidstva nejspíše nenajdeme jiný takový příklad, kdy byla potrava bezvýhradně přijata všemi národy a ve všech koutech světa. Pravděpodobně neexistuje jiný produkt, který by obsahoval tak širokou škálu biologicky aktivních látek při toliké různorodosti a tak vysoké koncentraci. Jak současný výzkum chemického složení dokládá, včelí med obsahuje více než 30 chemických sloučenin, více než 10 druhů různých vitamínů, několik druhů enzymů, stovky alkaloidů a fytoncidů (rostlinných antibiotik), glykosidů, éterických silic a množství dalších biologicky aktivních sloučenin, pocházejících z nepřeberného množství rozličných bylin.

Při vytváření série medových fytokompozic si odborníci Společnosti «Siberian Health» vybrali jiný přístup - sloučili včelí med s přírodními výtažky speciálně vybraných bylin, oplývajících blahodárnými účinky. Tímto postupem se med dodatečně obohatil novými biologicky aktivními složkami, které se nevyskytují v květném nektaru, ale jsou ve značném množství přítomné v kořenech, listech, pupenech a plodech těch rostlin, jejichž extrakty jsou součástí produktů série medových fytokompozic.


Kardiovit

Medové bylinné kompozice

18

Nadobyčej chutné, voňavé a pro srdce velice prospěšné plody hlohu je velmi obtížné uchovat v čerstvém stavu. Na Sibiři již odedávna znají způsob, jak čerstvé hložinky spolehlivě konzervovat v medu. Čerstvé brusinky a měsíček zahradní násobí kladné účinky hložinek a také dodávají medové kompozici jemné lesní aroma.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Brusinka (Vaccinium vitis-idaea L.) koncentrát, Bříza bělokorá (Betula pendula) extrakt z listů, Hloh (Crataegus laevigata) extrakt z plodů, Máta peprná (Mentha piperita) extrakt z listů, Med přírodní, Měsíček lékařský (Calendula officinalis) extr.


Gepatovit

Medové bylinné kompozice 19

Když se čerstvé plody šípků zbaví semínek, rozemelou a smísí s medem, získáte báječný zdroj přírodního vitamínu C, ze kterého lze čerpat celou dlouhou zimu a tím se udržovat v dobré duševní kondici. Tak si odpradávna počínali i naši předkové, obývající chladnou a zasněženou Sibiř. Navíc jim tento vonný a zdraví prospěšný produkt pomáhal podporovat funkci jater; vždyť během zimního období museli konzumovat značné množství tučné stravy. Zvláštností kompozice jsou v medu obsažené, kromě šípků, i voňavé byliny - heřmánek a zlatistý smil.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Heřmánek (Chamomilla recutita) extrakt z natě, Máta peprná (Mentha piperita) extrakt z listů, Med přírodní, Smil písečný (Helichrysum arenarium) extr.z květu, Šípek (Rosa canina) extrakt z plodů


Nefrovit

Medové bylinné kompozice

20

Brusinky se na Sibiři uchovávají ve značném množství coby zdroj vitamínů a jsou známy i jako lidový prostředek pro podporu funkce ledvin (obzvláště účinná je směs brusinek s mladými pupeny sibiřských bříz). Pro dlouhodobé uchování se plody brusnice buď zmrazí, nebo se rozemelou a smísí s medem. Med neutralizuje kyselost bobulí a dovoluje získat nejen zdraví prospěšný, ale i velice chutný a aromatický produkt.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Brusinka (Vaccinium vitis-idaea) extrakt z plodů, Bříza bělokorá (Betula pendula Roth) extr.z listů, Hustý extrakt z listů medvědice léčivé (Arctostaphylos uva-ursi L.), Hustý extrakt přesličky rolní (Equisetum arvense L.), Hustý extrakt z natě heřmánku (Chamomilla recutita L.), Máta peprná (Mentha piperita) extrakt z listů, Med přírodní


Apivit

Medové bylinné kompozice 21

Aromatická, chutná a velice prospěšná kompozice medu z oblasti Horského Altaje a sibiřských lesních plodů. Med umožňuje uchování většiny vitamínů a dalších aktivních složek, obsažených v lesních bobulích a též podporuje obranné síly organizmu po celou dlouhou a mrazivou sibiřskou zimu. Květy lípy a uralská lékořice dodávají této kompozici vynikající vůni a doplňkově ochraňují organizmus.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Borůvka (Vaccinium myrtillus) extrakt z plodů, Bříza pýřitá (Betula pubescens) extrakt z pupenů, Černý rybíz (Ribes nigrum) extrakt z plodů, Dvouzubec trojdílný (Bidens tripartita) extr., Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra) extr.kořene, Lípa malolisté (Tilia cordata) extrakt z květu, Hustý extrakt z kořene omanu (Rhizomatumet radicum inulae L.), Med přírodní, Šípek (Rosa canina) extrakt z plodů


CHRONOBIOLOGICKÉ PŘÍPRAVKY Vše na naší planetě je ovlivněno působením rytmických procesů; mezi nejvíce patrné patří střídání dne a noci a koloběh ročních období. Od okamžiku vzniku života na Zemi se vše živé vyvíjelo v podmínkách periodicky se měnících faktorů okolního prostředí. Tyto přírodní rytmy nalezly své uplatnění i v lidské fyziologii jako takzvané biorytmy, které nám umožňují žití v souladu s přírodními, cyklicky se měnícími procesy. Vše je v našem organizmu řízeno cyklicky probíhajícími změnami s periodou od několika vteřin po několik let. Během dne se mění frekvence tepu i dechu, tepenný tlak, hladina hormonů i hemoglobinu v krvi. Kupříkladu játra vylučují nejvíce žluči ráno a během dne, a večer v zásadě shromažďují výživné látky. Biorytmy jsou charakteristické pro veškeré orgány a soustavy lidského těla.

Společnost «Siberian Health» jako jedna z prvních přistoupila k praktické realizaci závěrů, vyplývajících ze studia aktivity organizmu v ranních a večerních obdobích dne, a spolu s významnými odborníky této specializace vypracovala speciální linii produktů s formulemi pro ráno i pro večer.

Patent RU 2317822


Živaja kletka II

Dvoufázový komplex přírodních látek pro normální metabolizmus nervové soustavy

24

Harmonizovaná kompozice biologicky aktivních látek, které se účastní funkcí centrálního nervového systému. Je, kupříkladu, nalezena souvislost mezi příjmem zinku a vitamínu C v potravě a podporou normálních duševních pochodů, a též ochranou proti poškození oxidací DNA, bílkovin a lipidů (jichž se v mozku nachází značné množství). Zjištěna je i souvislost mezi konzumací mědi a vitamínu C a podporou normální funkce nervové soustavy. *Zde a dále jsou tvrzení, spojená se zdravím, uvedena v souladu s doporučeními EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin)

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Ginkgo biloba (Ginkgo biloba)-extrakt, Glycerin, Hloh krvavý sibiřský (Crataegus sanguinea)-extrakt, Lecitin, Měď (síran měďnatý), Pupečník asijský (Centella asiatica)-extrakt, Selen (seleničitan sodný), Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis)-extrakt, Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum L.)-nať, Vitamín A (retinyl-acetát), Vitamín C (kyselina L-askorbová), Vitamín E (DL-alfa-tokoferyl-acetát), Voda čištěná, Zinek (oxid zinečnatý), Želatina kapsle.


Živaja kletka III

Dvoufázový komplex přírodních látek pro normální metabolizmus srdečně-cévní soustavy 25

Rovnovážná kompozice biologicky aktivních látek, které se účastní funkcí srdečně-cévní soustavy. Kupříkladu, omega-3 polynenasycené mastné kyseliny napomáhají vyrovnání normálních hodnot tepenného tlaku a vitamíny A, E a C chrání lipidy (včetně cholesterolu) před působením oxidačních procesů. Vitamín C se také účastní normální syntézy kolagenu a podpory normálních funkcí krevních cév. *Zde a dále jsou tvrzení, spojená se zdravím, uvedena v souladu s doporučeními EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin)

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Glycerin, Hloh krvavý sibiřský (Crataegus sanguinea), L-Karnitin tartrát, Lykopen (10 %), Měď (síran měďnatý), Rybí tuk práškový, Selen (seleničitan sodný), Sója-extrakt (40 %), Vinná réva (Vitis vinifera) extrakt z jadérek, Vitamín A (retinyl-acetát), Vitamín C (kyselina L-askorbová), Vitamín E (DL-alfa-tokoferyl-acetát), Voda čištěná, Zinek (oxid zinečnatý), Želatina kapsle


Živaja kletka IV

Dvoufázový komplex přírodních látek pro normální metabolizmus jater a žlučových cest

26

Vyvážený komplex bylinných extraktů a taurinu, které se účastní metabolizmu jater a žlučové soustavy. Jedná se o třezalku (Hypericum perforatum), artyčok (Cynara cardunculus ) a ostropestřec (Silybum marianum), podporující žlučopudné funkce. Je patrná souvislost mezi konzumací důležité aminokyseliny taurinu a podporou normální činnosti jater a s nimi spojených orgánů trávicí soustavy.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Artyčok zelenin (Cynara scolymus) extr.z listům, Glycerin, Harpago kořen (Harpagophytum procumbens), Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) extr., Pupečník asijský (Centella asiatica) extrakt, Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis) extrakt, Taurin, Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum L.) nať, Voda čištěná, Želatina kapsle


Živaja kletka VI

Dvoufázový komplex přírodních látek pro normální metabolizmus kloubů

28

Ve složení ranní formulky přípravku «Živaja kletka VI» je obsažena kompozice látek, spolupůsobících při snížení zátěže chrupavek kloubů (vitamíny А, Е, С, selén, zinek). Kromě nich jsou ve složení kompozice zahrnuty kyseliny askorbová a měď, které ulevují zatížení kloubních vazů. Součástí večerní formulky přípravku «Živaja kletka VI» jsou přírodní komponenty – extrakt jadérek bobulí vinné révy a extrakt kůry vrby bílé. Napomáhají normalizaci cirkulace kloubní tekutiny a plnohodnotné obnově chrupavkové tkáně. *Zde a dále jsou tvrzení, spojená se zdravím, uvedena v souladu s doporučeními EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin)

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Glukosamin sulfát, Glycerin, Měď (síran měďnatý), Selen (selenan sodný), Vinná réva (Vitis vinifera L.) extrakt z jadérek, Vitamín A (retinyl-acetát), Vitamín C (kyselina L-askorbová), Vitamín E (DL-alfatokoferyl-acetát), Voda čištěná, Vrba bílá (Salix alba L.) extrakt z kůry, Zinek (oxid zinečnatý), Želatina kapsle


Živaja kletka VII

Dvoufázový komplex přírodních látek pro normální metabolizmus orgánů zraku 29

Předložená chronobiologicky účinná kompozice obsahuje karotenoidy a antokyany z borůvek a šípků. Podporuje funkce zraku, zvláště noční vidění. Kromě toho napomáhá odvracení následků oxidačních pochodů v sítnici očí u osob středního a vyššího věku. Je zřejmé, že příjem vitamínu A v potravě (nebo provitamínu A-karotinu) spolupůsobí při podpoře normálních funkcí zraku. *Zde a dále jsou tvrzení, spojená se zdravím, uvedena v souladu s doporučeními EFSA (Evropský úřad pro bezpečnost potravin)

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Beta-karoten, Brusnice borůvka (Vaccinium myrtillus) extrakt, Glycerin, Lutein (Luteinum), Růže májová (Rosa majalis Herrm.)extrakt, Selen (selenan sodný), Spirulina (Spirulina platensis), Vitamín C (kyselina askorbová), Voda čištěná, Zeaxantin, Želatina kapsle


Nové receptury s minerálními látkami a stopovými prvky Dříve, než se na Zemi objevil první člověk, dříve než na naší planetě vznikl život, předtím, než se ve vesmírném prostranství objevila Země a ostatní planety, nebylo ve Vesmíru nic... Nic, kromě chemických prvků. Jako první se v nekonečnu objevil vodík, potom hélium, dále uhlík a potom jeden za druhým následovaly další prvky našeho všehomíru. Donekonečna se slučovaly, až vytvořily složitější formy - nejdříve neživé hmoty a poté i života samého. Jakkoliv složité a jedinečné se nám zdají tyto přírodní formy, jejich základ, a dokonce i sama možnost jejich existence byla vždy definována prvotními jednotkami všehomíru - chemickými prvky. Nejvýrazněji je možné tuto zákonitost vysledovat na příkladu lidského organizmu. Zdálo by se, že lidská bytost je nejvyšším projevem organické hmoty, utkané ze těch nejsložitějších chemických látek. Avšak, jak se vyjasnilo na sklonku

XX. století, prakticky žádná bílkovina v lidském organizmu nefunguje bez stopových prvků. A co je nejpodivuhodnější - mnohdy na tisíce organických molekul bílkoviny připadá jeden jediný atom toho, nebo jiného stopového prvku, bez kterého je však životaschopnost znemožněna! Obrazně řečeno: všechny tyto neznatelné a neviditelné stopové prvky nejsou ničím jiným, než tenkou nitkou, spojující náš organizmus s Vesmírem, bez kterého nemůže existovat. A právě nová linie doplňků stravy s esenciálními minerály, spolu s jejich působení zesilujícími vitamíny a bylinami napomáhají podpoře vynikající kondice prostřednictvím obnovy prvotního souladu člověka a světa, který ho obklopuje.


VitaKalcium

Organicko-minerální kompozice s vápníkem

32

Složitá kompozice vitamínů, minerálních látek a komponent rostlinného původu, nezbytných pro optimální metabolizmus minerálů v kostní tkáni. Je, kupříkladu, vysledována souvislost mezi konzumací vápníku, manganu, zinku a vitamínů D a K a podporou normálního složení kostí. Též vitamín C se účastní syntézy kolagenu a podpory normálních funkcí kostní tkáně.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Dvouzubec trojdílný-nať-Bidens tripartita L., Glycerin, Hořčík (oxid hořečnatý), Lékořice lysá-kořen (Glycyrrhiza glabra L.), Mangan (síran manganatý), Mikrokrystalická celulóza E46, Přeslička rolní-nať (Equisetum arvense L.), Smetanka lékařská-kořen (radices taraxaci L), Tolice vojtěška-nať (Medicago sativa L.), Vápník (uhličitan vápenatý), Vitamín C (kyselina L-askorbová), Vitamín D3 (cholekalciferol), Vitamín K1 (fylochinon), Vitamín B6 (pyridoxin-hydrochlorid), Voda čištěná, Zinek (oxid zinečnatý), Želatina kapsle


VitaFerrum

Organicko-minerální kompozice s železem 33 Vyvážená kompozice vitamínů a minerálních látek pro normální funkci cévní soustavy. Obsahuje prášek z paroží altajského jelena marala - zdroj minerálů v organické formě a přírodních adaptogenů. Komponenty přípravku «VitaFerrum» prokazatelně ovlivňují systém krevních cév. Je, kupříkladu, prokázána spojitost mezi konzumací kyseliny listové, vitamínů B6 a B1, B2 a normální krvetvorbou. Příjem vitamínu C v potravě je nezbytný pro normální vstřebávání v žaludku nehemového železa a pro podporu energetického metabolizmu. Existuje i souvislost mezi konzumací železa, normální krvetvorbou, syntézou hemoglobinu, transportem kyslíku a podporou energetického metabolizmu, stejně jako mezi příjmem kyseliny listové v potravě a snížením pocitů únavy a unavitelností organizmu.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Foláty (kyselina pteroylmonoglutamová), Glycerin, Jelen maral (Cervus maral) paroží-panty, Niacin (kyselina nikotinová), Vitamín В1 (thiamin-hydrochlorid), Vitamín В2 (riboflavin), Vitamín В6 (pyridoxin-hydrochlorid), Vitamín С (kyselina L-askorbová), Voda čištěná, Želatina kapsle, Železo (síran železnatý)


VitaZinek

Minerální kompozice se zinkem

34

Vyvážená kompozice s minerály, práškem z paroží jelena (cervus elaphus) a rostlinnými extrakty je určena pro doplnění stravy, podporu imunity a mnoha dalších funkcí organizmu. Ostatně, existuje vzájemná souvislost mezi konzumací zinku a mědi v potravě a stabilními funkcemi psychiky a soustavy reprodukčních orgánů.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Glycerin, Jelen maral (Carvus maral) paroží-panty, Měď (uhličitan měďnatý), Spirulina (Spirulina platensis), Třapatka nachová (Echinacea purpurea)-extrakt, Voda čištěná, Zinek (mléčnan zinečnatý), Želatina kapsle


Thyrotonin

Minerální komplex s jódem 35

Jód je jedním z hlavních „mořských“ stopových prvků, který má významnou roli pro životaschopnost živých organizmů, včetně organizmu lidského. Role jódu spočívá v účasti na procesu tvorby energie, podpory růstu a rozvoje organizmu. «Thyrotonin» obsahuje zdroj organického jódu - extrakt chaluh. Jód, který se nachází jako složka organických sloučenin v extraktu chaluh napomáhá normalizaci funkcí štítné žlázy a celkově i látkové výměny.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Beta-karoten čistý, Beta-karoten přírodní CaroCare 20%, Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus) extrakt, Jód, Pomocné látky, Růže májová (Rosa majalis) extrakt šípků, Vitamín C ze šípků, Vitamín E čistý, Vitamín E 50%, Želatina kapsle


VitaSelenium

Organická kompozice se selénem

36

Antioxidantní kompozice se selénem, vitamíny E a C a nasycenými přírodními zdroji vitamínů a minerálů. Aktivní složení přípravku «VitaSelen» napomáhá podpoře mnoha důležitých funkcí organizmu. Je, například, zjištěna vzájemná souvislost mezi konzumací selénu a vitamínu E a ochranou DNA, bílkovin, lipidů a dalších buněčných elementů před poškozením oxidací; též mezi podporou normální činnosti imunitního systému a nervové soustavy a také stimulací syntézy kolagenu.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

DL-alfa-tokoferyl-acetát-celkem, Glycerin, LalminSe 2000 (L-selenomethionin), Pivní kvasnice (Saccharomyces cerevisiae), Selen, Spirulina platensis, Vitamín C (kyselina L-askorbová), Vitamin E, Voda čištěná, Zelený čaj-extrakt, Želatina kapsle


VitaMagnesium

Organicko - minerální kompozice s hořčíkem 37

Vyvážená kompozice pro podporu stability organizmu vůči psychické zátěži a stresu, zahrnující přírodní hořčík, spolu s extrakty třezalky a šišáku bajkalského. Extrakt kozlíku lékařského vykazuje zklidňující účinky na receptory v mozku, což přispívá k rychlému usínání a celkové normalizaci spánku. Extrakt třezalky napomáhá zklidnění celkové nervozity, vzrušivosti a potlačuje důsledky působení stresu.

Složení: Hořčík, Kozlík lékařský-extrakt (Valeriana officin.), Laktát hořčíku, Šišák stranokvětý-extr.(Scutellaria baicalensis), Třezalka-extrakt (Hypericum L.), Želatina kapsle


VitaChrom

Minerální kompozice s chrómem

38

Tento stopový prvek reguluje funkce celého enzymatického komplexu, účastnícího se metabolizmu uhlovodanů a tuků v lidském organizmu. Existuje vzájemná souvislost mezi příjmem chrómu v potravě a správným metabolizmem stopových prvků, včetně podpory udržení normální hladiny cukru v krvi.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Brusnice borůvka (Vaccinium myrtillus) extrakt, Chrom, Eleuterokok (Eleutherococcus senticosus) extrakt, Pikolinát chromitý (chromium picolinate), Spirulina (Spirulina platensis), Topinambur (Helianthus tuberosus) prášek z hlízy, Želatina kapsle


Chronolong

Komplex přírodních komponent pro normalizaci látkové výměny ženského organizmu

Nejvíce prozkoumaným a v současnosti považovaný za nejúčinnější z fytoestrogenů je genistein. «Chronolong» je přípravek, který obsahuje 100%ní genistein, který zajišťuje jeho základní účinek. Další z nejdůležitějších komponent ve složení přípravku «Chronolong» je vysoce obohacený extrakt klíčků sojových bobů, který obsahuje ještě dalších několik desítek variet přírodních fytoestrogenů, doplňujících a zesilujících účinky genisteinu. Nezanedbatelný význam mají i další biologicky aktivní složky přípravku «Chronolong». Vitamín D spolupůsobí při normálním metabolizmu vápníku v krvi a napomáhá zachování normální funkce kostí.

Kyselina listová (folacin) napomáhá normálnímu metabolizmu homocysteinu během menopauzy. Kyselina askorbová se uplatňuje při syntéze kolagenu a tím podporuje i normální funkce kůže a krevních cév; spolupůsobí při ochraně buněk před oxidačním stresem.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Genistein, Glukosamin sulfát, Glycerin, Kyselina listová (kyselina pteroylmonoglutamová), Sojové bobyextrakt, Vitamin D3 (cholekalciferol), Vitamin C (kyselina askorbová), Voda čištěná, Želatina kapsle.


Rytmy zdraví

Multivitamínový a multiminerální komplex z rostlinných extraktů

SIB IŘ E

E

LI

NY

C

Y ČIST É B

«Rytmy zdraví» jsou naprosto neobvyklou kompozicí vitamínů a minerálů. Veškeré vitamíny, stopové prvky a léčivky, obsažené v přípravku «Rytmy zdraví» jsou vybrány speciálně tak, aby současně působily na dvě stejně důležité složky našeho zdraví a dobrého psychického stavu. Kompozice vitamínů a minerálů «Rytmy zdraví» se skládá ze dvou vzájemně se doplňujících formulí – ranní a večerní, což umožňuje nejen zajištění denní normy příjmu vitamínů, stopových prvků a dalších nezbytných biologicky aktivních látek, ale i maximální zohlednění změny fází aktivity a útlumu organizmu. ZE SR

D

Složení (RÁNO): Glycerin, Kopřiva-listy, Kyselina listová, L-karnitin, Sibiřský ženšen-extrakt z kořenů, Spirulina platensis, Vitamín B1 (thiamin-hydrochlorid), Vitamín B12 (kyanokobalamin), Vitamín B2 (riboflavin), Vitamín B6 (pyridoxin-hydrochlorid), Vitamín C (kyselina L-askorbová), Vitamín D3 (cholekalciferol), Vitamín E (DL-alfa-tokoferyl-acetát), Vitamín PP (kyselina nikotinová), Vitamín A (rerinyl-acetát), Voda čištěná, Zelený čaj-extrakt, Želatina kapsle

Složení (VEČER): Dobromysl obecná-nať (Origanum vulgare L.), Draslík (chlorid draselný), Glycerin, Hořčík (oxid hořečnatý), Jód (jodid draselný), Kozlík lékařský-kořen (Valeriana officinalis), Lopuch větší-kořen (Arctium lappa L.), Mangan (síran manganatý), Máta peprná-listy (Mentha piperita L.), Měď (síran měďnatý), Měsíček lékařský-květ (Calendula officinalis L.), Selen (selenan sodný), Spirulina platensis, Srdečník obecný-nať (Leonurus cardiaca L.), Vápník (uhličitan vápenatý), Voda čištěná, Zinek (oxid zinečnatý), Želatina kapsle, Železo (síran železnatý)

Patent RU 2317822


Prameny čistoty Formule 3

44

Třetí formulka «Pramenů čistoty» je složitý komplex aktivních komponent rostlinného, živočišného a minerálního původu. Tyto přírodní látky chrání buňky před působením volných molekul kyslíku a chemicky aktivních látek. Nikoliv náhodou jsou antioxidanty vnímány jako prostředek proti stárnutí.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Beta-karoten, Borůvka-extrakt z listů, Broskvoň-listy, Citronová kůra, Glycerin, Malina-extrakt z listů, Mangan (síran manganatý), Mateřídouška, Měď (síran měďnatý), Měsíček-květy, Réva-extrakt ze zrnek, Selen (selenan sodný), Šípek-plody, Vitamín A (retinylpalmitát), Vitamín C (kyselina L-askorbová), Vitamín E (DL-alfatokoferyl-acetát), Voda čištěná, Zinek (síran zinečnatý), Želatina kapsle


Novomin

Patent SU 1827818

45

Univerzální obranná aktivita přírodních vitamínů a látek podobných vitamínům, znásobená synergickým účinkem každé z komponent přípravku, zajišťuje spolehlivou ochranu před širokou škálou potíží. Zejména je vzata v úvahu vzájemná souvislost mezi příjmem vitamínů A, E a C v potravě a obranou proti poškození buněk - oxidací DNA, bílkovin, lipidů a dalších vysoce důležitých buněčných elementů.

Složení:

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Glycerin, Ovocný pektin, Vitamin A (retinyl-acetát), Vitamin C (kyselina L-askorbová), Vitamin E (DL-alfa-tokoferyl-acetát), Voda čištěná, Želatina kapsle

ZE SR

D


Prameny čistoty

SIB IŘ E

E

LI

NY

C

Y ČIST É B

«Prameny čistoty» jsou principiálně novým systémem komplexní očisty organizmu na buněčné úrovni. Na rozdíl od většiny moderních produktů s očistným působením, se «Prameny čistoty» skládají ze tří vzájemně se ovlivňujících formulí, které účinně využívají mechanizmy očisty vnitřního prostředí organizmu. První formule «Pramenů čistoty» je tvořena komplexem látek, získaných z bylin, napomáhajících očistě mezibuněčného prostoru. Druhá formule «Pramenů čistoty» podporuje očistu vnitřního prostředí v buňkách. Třetí formule «Pramenů čistoty» je složitým komplexem antioxidantů rostlinného, živočišného a minerálního původu. Tyto jedinečné přírodní sloučeniny chrání buňky před volným kyslíkem a dalšími nebezpečnými látkami. Ostatně, je zjevná souvislost mezi příjmem v potravě jednotlivých složek «Pramenů čistoty», jakými jsou vitamíny A, E a C, zinku, mědi, selénu a manganu, a obranou před poškozením oxidací DNA, bílkovin a lipidů.

ZE SR

D

Patentem chráněný systém očisty na buněčné úrovni Složení (FORMULE 1): Brusinka (Vaccinium vitis) idaea, Černý rybíz (Ribes nigrum), Glycerin, Jetel červený-luční (Trifolium pratense), Krvavec toten (Poterium officinale), Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra), Lípa srdčitá (Tilia cordata), Lopuch větší (Arctium majus), Přeslička rolní (Equisetum arvense), Rdesno ptačítruskavec (Polygonum aviculare), Třapatka úzkolistá( Echinacea angustifolia extr., Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), Voda čištěná, Zábělník bahenní-mochna (Comarum palustre), Želatina kapsle

Složení (FORMULE 2): Glycerin, Jehličí jedlové (Abies sibirica), Mochna křovitá-extrakt (Pentaphiloides fruticosa), Ostropestřec mariánský-plody (Silybum marianum), Petržel-nať (Petroselinum crispum), Slanobýl chlumní-extrakt (Salsola collina), Smetanka obecná-kořen (Taraxacum officinale), Voda čištěná, Zelenina-extrakt z čeledi křížokvětých, Zelený čaj-extrakt (Thea sinensis), Želatina kapsle

Složení (FORMULE 3): Beta-karoten, Borůvka-extrakt z listů, Broskvoň-listy, Citronová kůra, Glycerin, Malina-extrakt z listů, Mangan (síran manganatý), Mateřídouška, Měď (síran měďnatý), Měsíček-květy, Réva-extrakt ze zrnek, Selen (selenan sodný), Šípek-plody, Vitamín A (retinyl-palmitát), Vitamín C (kyselina L-askorbová), Vitamín E (DL-alfa-tokoferyl-acetát), Voda čištěná, Zinek (síran zinečnatý), Želatina kapsle

Patent RU 2297843


PIK

ZDROJ OVOCNÝCH OLIGOSACHARIDŮ

PŘÍRODNÍ INULINOVÝ KONCENTRÁT

48

„Přírodní inulinový koncentrát“ je komplex důležitých biologicky aktivních složek podivuhodné rostliny – topinamburu. V širokou známost topinambur vešel až poté, co v jeho hlízách byla objevena látka inulin. Hlízy topinamburu jsou téměř 20% tvořeny touto látkou a ve šlechtěných odrůdách je jeho koncentrace mnohem vyšší. Inulin se poté, co se dostane do žaludku a trávicí soustavy, mění na fruktózu, která se vstřebává do krve. Fruktóza má schopnost účastnit se stejných metabolických pochodů jako glukóza a plně ji nahradit; přitom glukózu buňky nevstřebávají. Tímto inulin napomáhá normalizaci metabolizmu cukrů. Složení:

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Slunečnice topinambur (Helianthus tuberosus)

ZE SR

D


Trigelm

FÁZE I.

Normalizace funkce střev a žlučových cest Hlavní působení tohoto bylinného přípravku spočívá v přípravě střevního traktu a žlučových cest k aktivní 49 očistě. Základní přípravek – „FORMULE 1: Prameny Čistoty“.

FÁZE II.

Očistné působení. V druhé fázi je úkolem aktivní očista. Základní produkt – „FORMULE 2: Fytopar“

FÁZE III.

Obnova a sekundární profylaxe. Hlavním cílem třetí fáze je obnova mikroflóry střevního traktu po aktivním očistném působení. Základní produkt – „FORMULE 3: Enterovit“ SLOŽENÍ (FORMULE 1): Brusinka (Vaccinium vitis) idaea, Černý rybíz (Ribes nigrum), Glycerin, Jetel červený-luční (Trifolium pratense), Krvavec toten (Poterium offi cinale), Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra), Lípa srdčitá (Tilia cordata), Lopuch větší (Arctium majus), Přeslička rolní (Equisetum arvense), Rdesno ptačí-truskavec (Polygonum aviculare), Třapatka úzkolistá( Echinacea angustifolia0 extr., Třezalka tečkovaná (Hypericum perforatum), Voda čištěná, Zábělník bahenní-mochna (Comarum palustre), Želatina kapsle

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

SLOŽENÍ (Fytopar):

ZE SR

D

Výtažek jadérek grapefruitu (Citrus paradisi), výtažek z listů artyčoku zeleninového (Cynara scolymus), květ vratiče (Flores tanaceti vulgaris), želatina, glycerin, voda

SLOŽENÍ (Enterovit): Med přírodní, Koncentrovaný výtažek listů máty peprné (Mentha piperita L.), Koncentrovaný výtažek květů heřmánku lékařského (Chamomilla recutita (L.) Rauschert), Koncentrovaný výtažek květů smilu písečného (Helichrysum arenarium (L.) Moench), Koncentrovaný extrakt pupenů Hřebíčkovce kořenného (Sysygium aromaticum)


Tetrardiol Novátorský přípravek «Tetrardiol»® obsahuje vitamínovo-minerální kompozici, která je zvláštní kombinací přírodních látek, stimulujících procesy, vedoucí k zneškodnění homocysteinu a zamezující nebezpečnému vzestupu jeho hladiny.

E

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

NY

C

Jakákoliv bílkovinná strava (maso, mléčné výrobky, ryby, luštěniny) je tvořena aminokyselinami, nezbytnými pro normální funkce lidského organizmu. Nejdůležitější z nich je aminokyselina metionin. Její zvláštnost spočívá v tom, že se vstřebává pouze prostřednictvím vytvořeného meziproduktu - homocysteinu. Právě z homocysteinu se v organizmu tvoří metionin a také další neobyčejně důležitá látka - S-adenosil-L-metionin. Takto je v lidské krvi neustále přítomno určité množství homocysteinu. Samozřejmě, jeho množství je přísně kontrolováno organizmem, neboť vysoká hladina této látky v krvi je nežádoucí. V tomto smyslu je možné přirovnat homocystein k známější organické sloučenině - k cholesterolu.

ZE SR

D

Betain HCl, Premix RUS29643: vitamin B6 (pyridoxinhydrochlorid), kyselina listová, vitamin B12 (kyanokobalamin), pomocné látky (maltodextrin, bramborový škrob), kapsle.


Pantoral

Přírodní suchý prášek z mletých pantů altajského jelínka marala

52

Prášek z paroží vznešeného jelena Carvus maral je jednou z komponent DS Pantoral. Vitamín C, který tvoří též jednu ze složek DS Pantoral, napomáhá normální funkci imunitního systému během intenzívní fyzické zátěže a po ní, snížení pocitů únavy a unavitelnosti. Konzumace vitamínu C v potravě napomáhá tvorbě kolagenu, normální funkci krevních cév, zlepšení struktury kostí a chrupavek. Spolu s tiaminem je vitamín C jednou z nejdůležitějších složek přípravku Pantoral; vitamín C spolupůsobí při normalizaci energetického metabolizmu, normální činnosti nervové soustavy a psychiky.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Eleutherococca (sibiřský ženšen)-extrakt, Glycerin, Kvasničný autolyzát, Nezralé paroží-panty-jelen maral, Vitamín C (kyselina L-askorbová), Vitamín B1 (thiamin-hydrochlorid), Voda čištěná, Želatina kapsle, Železo (síran železnatý)


Adaptovit

Kompozice s adaptogeny rostlinného původu (fytoadaptogeny) 53 Normalizovat funkce organizmu a zlepšit kvalitu života člověk může, když změní prostředí, ve kterém pobývá a tím zvýší účinnost své adaptace. Bohužel, moderní člověk mnohdy nemá tu možnost - žít v ekologicky čistých oblastech. Proto mu moderní věda nabízí jinou cestu k řešení problému: zvýšení efektivity adaptace lidského organizmu. Naštěstí, příroda sama nabídla člověku tuto možnost. Adaptogeny, obsažené v některých sibiřských bylinách, mají různé mechanizmy kladného účinku. Tyto látky jsou zahrnuty ve složení «Adaptovitu», který je vskutku komplexním doplňkem stravy a ovlivňuje i adaptační mechanizmy. Extrakty leuzey, ženšenu, eleuterokoku pomáhají vyrovnat se s únavou, spolupůsobí při rychlé regeneraci po závažných fyzických výkonech, dlouhodobě podporuje vynikající kondici.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Extrakt kořene parchy saflorové, zvané maralí kořen (Leuzea carthamoides), extrakt kořene a oddenků rozchodnice růžové (Rhodiola rosea L.), extrakt kořene eleuterokoku trnitého (Eleuterococcus senticosus), extrakt kořene ženšenu pravého (Panax ginseng), extrakt semen klanoprašky čínské (Schisandra chinensis), benzoát sodný E211, etanol, destilovaná voda


Karnitrin

Komplex přírodních látek pro optimalizaci energetického metabolizmu

54

Karnitrin™ je skvělou volbou pro ty, kteří se aktivně věnují sportu a fitness. L-karnitin, extrakty eleuterokoku a zeleného čaje napomáhají podpoře optimální funkce imunitního systému během intenzívních tréninků i po nich.

Složení:

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Eleuterokok (Eleuterococcus senticosus)-extrakt, Glycerin, L-karnitin, Vitamín C (kyselina L-askorbová), Voda čištěná, Zelený čaj (Camellia sinensis)-extrakt, Želatina kapsle

ZE SR

D


Active Fiber

Koncentrát přírodních pektinů 55

Obohacený komplex pektinů z přírodních rostlinných zdrojů, nezbytný pro podporu mnohých životních pochodů. Ostatně, je známo, že příjem pektinů v potravě (6 gramů denně), napomáhá stabilizaci normální hladiny cholesterolu v krvi.

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Složení:

ZE SR

D

Citrusový pektin, Guarová guma, Jablečný pektin, Jód, Laminaria (Laminaria japonica Aresch), Lopuch-kořen (Arctium lappa L.), Oxid titaničitý E171, Pektin z bobulovin, Pektinová směs, Proskurník-kořen (radices althaeae), Želatina kapsle


Sibiřský propolis

Zubní pasta Neobsahuje fluor!

SIBERIAN HEALTH si dovoluje nabídnout vám nový produkt – zubní pastu «Sibiřský propolis» pro ochranu chrupu. PROSPĚŠNOST BEZPEČNOST Prospěšné vlastnosti propolisu jsou zvý- Zubní pasta «Sibiřský propolis» neobsarazněny dalšími aktivními složkami pasty: huje laurylsulfát sodný, syntetická barvi• Extrakty pěti sibiřských bylin (heřmánku, šal- va, ani abraziva. Složení:

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Krvavec toten, Rybíz, Jetel, Smrk, Pampeliška lékařská, Heřmánek, šalvěj, Rakytník, Kakost

E

věje, rakytníku, badanu, kakostu) zvýrazňují ochranné a zpevňující vlastnosti pasty. • Éterické silice činí proceduru čištění chrupu komplexní, dodávají svěžest dechu. • Papain je aktivní složkou, která pečlivě a účinně čistí chrup, aniž poškozuje zubní sklovinu.

NY

C

ORIGINÁLNÍ RECEPTURA Speciální formule zubní pasty je sestavena na základě autorské receptury. Včelí propolis je jedním z nejúčinnějších přírodních prostředků, oplývající tím nejširším spektrem zdraví prospěšných vlastností. Propolis, obsažený ve složení zubní pasty «Sibiřský propolis» přispívá k dobrému stavu chrupu a zlepšuje dýchací funkce.

ZE SR

D


Legendární sibiřské balzámy Tisíciletá energie Tibetu, vytrysknuvší spolu s migrací národů na prostory Burjatska a Bajkalu a snoubící se s prvobytnou čistotou vod a bylin tajgy. «Kolekce sibiřských balzámů» je jedním z prvních počinů Společnosti Siberian Health. Přibližně před 15 lety byla rekonstruována prastará receptura «přípravku bylinného, k potírání určeného», nejednou zmiňovaného v cestovních zápiscích průkopníků, kteří osídlovali prostory Burjatska a Bajkalu. Byl to nyní již legendární balzám «Uzuur». Následující práce na obnově pradávných burjatských receptur přispěla k vytvoření dalších deseti vysoce účinných přípravků pro vnější užití, zahrnutých do série «Kolekce sibiřských balzámů». Klíčovými faktory vysoké účinnosti všech balzámů této série je kromě využití dávných tibetských a burjatských formulí i

použití té nejčistší strukturované vody a přírodních «živých» extraktů bajkalských a sibiřských bylin. Tohoto efektu se dociluje pomocí nejmodernějších technologických postupů, což umožňuje nejen opakovat, ale i maximálně se přiblížit legendárním pradávným lektvarům, jejichž hlavním tajemstvím bylo použití unikátní bajkalské vody a bylin, sycených energií Bajkalu. «Kolekce sibiřských balzámů» je jediná široce poptávaná ruská série, v níž jsou použity takové vzácné bajkalské byliny, jakými jsou zimozelen, pivoňka odchylná, pískavice - řecké seno, slanobýl chlumní, komonice bílá a další. Je ještě jedna důležitá zvláštnost, kterou se série «Kolekce sibiřských balzámů» vyznačuje. Je to použití přírodních, nejčistších a vysoce koncentrovaných éterických silic, které jsou nejúčinnějšími složkami jakýchkoliv rostlin, ale protože jsou velmi drahé a prchavé, v přípravcích pro vnější užití se využívají pouze sporadicky.


Uzuur

Udkhen Oy

Univerzální tělový balzám

Tonikum pro pokožku hlavy

ZE SR

D

SIB IŘ E

E

LI

NY

C

E C

NY

Y ČIST É B

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

60

ZE SR

D

Aktivní složky:

Aktivní složky:

- jedlový olej - tymián, komonice bílá, dubová kůra - chmel, pivoňka, slanobýl chlumní, andělika

Třezalka, Kopřiva, Heřmánek, jitrocel, Přeslička rolní, éterické silice anýzu, Eukalyptu, Jedle

Jedinečný masážní balzám, vytvořený na základě tradičních burjatských receptů před téměř 20 lety, který se po celou tuto dobu těší neměnné popularitě v různých zemích světa. Jeho složení zahrnuje množství vzácných bajkalských bylin, dodávajících balzámu zvláštní sílu. Oplývá širokým spektrem působení: aromaterapeutickým, hřejivým, tonizujícím. Balzám se vyznačuje nádhernou vůní sibiřské tajgy, která jakoukoliv místnost promění v nedotčený koutek sibiřské přírody!

Pleťová voda na bázi bylinného komplexu tonizuje, vyživuje a hydratuje pokožku hlavy, obdaří ji pocitem úplné regenerace. Napomáhá odstranění zvýšeného šupinatění pokožky hlavy.


Odon

Hřejivý balzám pro masáže a aromaterapii

Semghen

Aromatický balzám pro masáž zad

ZE SR

D

SIB IŘ E

E

LI

NY

C

E C

NY

Y ČIST É B

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

61

ZE SR

D

Aktivní složky:

Aktivní složky:

červený palmový olej, Hřebíčkový olej, Menthol, Kafr, Silice smilu, Eukalyptu, Skořicovníku

éterická jedlová silice, Ricinový olej, éterické silice hřebíčku, Skořicovníku, Pelyňku, Rakytníku, Dubová kůra, Oman, Tymián

Vysoce koncentrovaný balzám pro kontaktní masáž i pro aromamasáž je vybraným souborem sedmi éterických olejů. Tato kompozice vonných a hřejivých olejů se vyznačuje neuvěřitelně účinným synergismem, což podporuje zvýšení účinnosti masáží.

Jemná masáž s použitím tohoto aromatického balzámu, omamně dýšícího exotickými vůněmi sibiřské jedle, pelyňku a jalovce, pomůže zahřát a uvolnit zádové svaly, sejme napětí a pocit nepohodlí.


Hamgaalha

Tulga

Dezodorační krém na nohy

Balzám na nohy se včelím voskem

ZE SR

D

SIB IŘ E

E

LI

NY

C

E

NY

C

LI

Y ČIST É B

Y ČIST É B

SIB IŘ E

62

ZE SR

D

Aktivní složky:

Aktivní složky:

- éterické silice kajeputu, máty, anýzu - extrakt makleje (okecku) - rezavec šikmý (čaga)

Včelí vosk, Med, Vitamín Е, éterická silice máty

Dezodorační gel na nohy s olejem kajeputu střídavolistého (tea tree oil) a máty peprné, a též s jedinečným extraktem okecku srdčitého (makleje); účinně potlačuje nepříjemné pachy a suchost pokožky, dodává nohám pocit měkkosti, svěžesti a jemnosti hedvábí.

Balzám s přírodním včelím voskem podporuje regeneraci, zklidňuje vysušenou a mozolnatou pokožku zhrublých chodidel a okoralých pat.


Mulhen

Gorkhon

Chladivý gel na nohy

Tonizující gel pro bezchybné nohy

ZE SR

D

SIB IŘ E

E

LI

NY

C

E C

NY

Y ČIST É B

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

63

ZE SR

D

Aktivní složky:

Aktivní složky:

Ricinovy olej, Etericke silice heřmanku, Majoranky, Eukalyptu, Maty, Pohanky

Etericka silice zimozelenu, Vytažek slupek a jaderek vinne revy, Menthol

Bylinný chladivý gel pomáhá sejmout pocit únavy končetin. Okamžité pocítění ochlazení a uvolňující působení éterických olejů napomáhá rychlému odlehčení, uvolnění svalstva nohou, potlačení otoků a zklidnění křečí.

Přírodní tonizační gel s éterickým olejem zimozelenu je určen speciálně pro uvolnění a zklidnění únavy, potlačení otoků, sejmutí tíhy a pocitu nepohodlí nohou; dodává jim příjemný pocit lehkosti.


Medesse

Uyan Nomo

ZE SR

D

LI

E

E

NY

C

LI

Y ČIST É B

Y ČIST É B

SIB IŘ E

64

SIB IŘ E

Tělový gel se sibiřskými bylinami, éterickými oleji, glukosaminem a chondroitinem

NY

C

Regenerační gel

ZE SR

D

Složení:

Složení:

Santál, Tůje, Levandule, Jedle, Eukalypt, Len

Kostival, Zábělník, Jalovec Eukalypt, Rozmarýn, Kajeput

Kompozice olejů - ricinového, olivovéjo, sezamového, santálového, z tůje, levandule, jedle, eukalyptu a lnu, s přídavkem medu, propolisu a mumia mají blahodárný vliv na pokožku, chrání ji. Díky optimálně vybrané kompozici olejů gel zklidňuje pokožku, například při bodnutí hmyzem. Balzám je vhodné použít při obzvláště intenzívní fyzické námaze v nízkých teplotách.

Komplex éterických silic se vyznačuje silným hřejivým působením. Díky němu se zrychlují metabolické procesy v pokožce. Éterické oleje jalovce, eukalyptu, rozmarýnu a kajeputu mají lehce zklidňující účinky. Doplňující doporučení: Gel „Uyan Nomo“ se výborně doplňuje se stejnojmenným fytočajem série „Čisté byliny z Olchonu“ „Uyan Nomo“


Symphital

Účinný masážní balzám, obsahující sibiřský kostival, chondroitin a glukosamin 65

Základní aktivní složky balzámu napomáhají zahřátí pokožky a účinně ji připravují k masáži; zvyšují účinnost masážních procedur. Přírodní éterické oleje jalovce, hřebíčku, eukalyptu, rozmarýny a kajeputu se vyznačují zklidňujícími účinky. Aktivní složky:

E NY

C

Y ČIST É B

LI

SIB IŘ E

Extrakt kostivalu (Symphytum officinale), Extrakt sladkovodní houby (Spongilla lacustris), Menthol, Oleje jalovce, Kajeputu (tea tree oil), Rozmarýnu, Eukalyptu, Hřebíčkovce vonného (hřebíčku)

ZE SR

D


čistota

energie

harmonie

Jedinečný systém regenerace zdraví orgánů a soustav lidského organizmu na buněčné úrovni. Vypracován odborníky Vědeckého a inovačního Centra Siberian Health v roce 2001. Nejmodernějším přístupem k lidskému zdraví je setkávání prastarých vědomostí s moderní medicínou. Je známo, že všechny živé organizmy jsou tvořeny buňkami. Buňka je základem života. Pro záchranu lidského života nebo zplození dítěte je zapotřebí jen několika buněk. Buňky mohou žít mnohem déle, než člověk. Ve skutečnosti však umírají mnohem dříve. Jakákoliv porucha začíná onemocněním každé jednotlivé buňky. Teprve potom nemoc zachvátí celý orgán. Působením na stav buněk udržujeme normální (přirozený) stav organizmu.


čistota

energie

harmonie

ZÁKLADEM LIBOVOLNÝCH buněčných neduhů jsou TŘI hlavní příčiny:

ZNEČIŠTĚNÍ MEZIBUNĚČNÉHO PROSTORU

OSLABENÍ ADAPTAČNÍCH ZDROJŮ BUNĚK

PORUŠENÍ Nitrobuněčné REGULACE

Porušení stability vnitřního prostředí organizmu (homeostáze)

Oslabení adaptačního potenciálu buněk

Deficit biologicky aktivních doplňků (BAD)

Toxiny - jedy biologického nebo syntetického původu Mají schopnost snadno pronikat do krve, svalů, srdce, mozku nebo nervového systému.

vlivem ZMĚN V PŘÍRODĚ: • teploty • atmosférického tlaku • magnetického pole • ročních období • sluneční aktivity. vlivem OKOLNÍHO TECHNOGENNÍHO PROSTŘEDÍ: • letecká přeprava • elektromagnetické záření • množství přístrojů.

• stále menší množství BAD v přírodních produktech • rafinované potraviny • fast-food • konzervovaná potrava • kuchyňsky opracovaná potrava.

PŮSOBENÍ ZVNĚJŠKU:

PŮSOBENÍ ZEVNITŘ:

• Naše města. Milióny let jsme se vyvíjeli v chemicky stabilních podmínkách. • Během posledních 200 let se každoročně do vzduchu a vody dostávají tisíce nových látek, které dříve neexistovaly. • Poruchy trávení, nepravidelná stolice • Tabákový dým, alkohol • Nadbytek masa v potravě • Syntetické složky v potravě • Léky • Metabolity zánětů a alergických reakcí

Všechny produkty Siberian Health jsou strukturovány s přihlédnutím k těmto základním fázím


čistota

energie

harmonie

V této tabulce je uvedeno 13 nejvíce aktuálních poptávek našich Klientů. Pro každou z nich jsme vybrali nejúčinnější soubory přípravků.

Očista organizmu

Adaptogenní korekce

Harmonizace buněčných funkcí

pro normální práceschopnost

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Pantoral»; DS «Adaptovit»

DS «Rytmy zdraví» (Ráno a Večer); DS «Sagan Dailia - bílé křídlo»

pro normální metabolizmus srdečně-cévní soustavy

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Adaptovit»

DS «Tetrardiol»; DS «Živaja kletka III»; DS «Kardiovit»

pro normální metabolizmus centrálního nervového systému pro normální metabolizmus trávicí soustavy

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»;

DS «Adaptovit»; DS «Zlatý elixír»

DS «Živaja kletka II»; DS «Shedite Noir - Kouzelný sen»; DS «Vitamagnesium»

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Pantoral»

DS «Kuril Sae - Kurilský čaj»; DS «NovoMin»

pro normální metabolizmus močových cest pro normální metabolizmus ženských orgánů reprodukce pro normální metabolizmus jater

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Pantoral»

DS «VitaZinek»

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Malachitový elixír»

DS «Chronolong»; DS «VitaFerrum»; DS «Sagaan Kharaasky-Bílá vlaštovka»

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Adaptovit»

DS «VitaSelenium»; DS «Aminaj Em - bylina života»; DS «Gepatovit»

pro normální metabolizmus imunitního systému

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Adaptovit»; DS «Stříbrný elixír»; DS «Pantoral»

DS «VitaZinek»; DS «Apivit»; DS «Prameny čistoty. Formule 3»; DS «Thyrotonin»

pro normální metabolizmus močové soustavy

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Stříbrný elixír»

DS «Ujan Nomo - Ohebný luk»; DS «Nefrovit»

pro normální metabolizmus dýchací soustavy pro normální metabolizmus cukrů

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Adaptovit»

DS «Kuril Sae - Kurilský čaj»

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»; DS «Přírodní Inulinový Koncentrát»

DS «Adaptovit»

DS «VitaChrom»

pro aktivní pohyb

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Pantoral»

DS «Živaja kletka VI»; DS «Ujan Nomo - Ohebný luk»

pro zpevnění kostí pro normální metabolizmus zraku

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Pantoral»

DS «VitaKalcium»; DS «Chronolong»

DS «Prameny čistoty. Form 1,2,3»

DS «Adaptovit»; DS «Zlatý elixír»

DS «Živaja kletka VII»


energie

čistota ENDOEKOLOGICKÉ působení Systémová očista organizmu pomocí biologicky aktivních doplňků

ADAPTAČNÍ PŮSOBENÍ Přínos pro látkovou výměnu organizmu.

harmonie

METABOLICKÉ PŮSOBENÍ Doplnění nezbytných biologicky aktivních složek pro vyrovnaný a harmonický příjem potravy


103424|122012

www.sibvaleo.com

Katalog produkce 2013 (1)  

Katalog produkce 2013 (1)

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you