Page 1

Жовтень 2011

www.irf.ua

Всеукраїнський тиждень паліативної та хоспісної допомоги привернув увагу до проблем невиліковно хворих

Із 3 до 9 жовтня в Україні тривав Тиждень паліативної та хоспісної допомоги, покликаний привернути увагу суспільства до проблем невиліковно хворих. Заходи в межах Тижня підтримала програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”. Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги презентувала соціальний проект “Зупинимо біль разом!” По всій Україні відбулися акції – круглі столи, благодійні та соціальномистецькі заходи, зокрема “Портрет із майбутнього” та “День зірки в хоспісі”. У межах проекту художники намалювали портрети відо-

мих людей – таких, якими їх уявляють у 2041 році. Зображені на портретах знаменитості – Даша Малахова, Ірена Карпа, Владислав Яма, Святослав Олійник, Владислав Ващук, Віктор Павлік і Гайтана – побували в хоспісах і будинках для літніх людей, де надали свою допомогу. Під час Тижня було презентовано роботи на теми паліативної та хоспісної допомоги, подані на фотоконкурс “Кожна мить життя безцінна”. 6 жовтня в Києві відбувся аукціон-продаж картин провідних українських художників. Отримані кошти спрямовано на підтримку українських хоспісів у Києві, Херсоні та Дубні. 8 жовтня відбувся спільний

молебень у церквах усіх конфесій Києва. Голова ліги Василь Князевич зауважив, що щороку в Україні близько 1,5 тисячі людей потребують особливого догляду. При цьому, за його словами, в Україні діє всього 12 стаціонарних хоспісів і 20 паліативних відділень при лікарнях. Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги відзначають щорічно у другу суботу жовтня. Ініціатором відзначення є Всесвітній альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги в усьому світі. Цього року Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги припав на 8 жовтня.


Міністерство охорони здоров'я ігнорує запити громадськості щодо держзакупівель ліків

На запити Всеукраїнського благодійного фонду “Крона” стосовно державних закупівель лікарських засобів для дітей, хворих на онкологічні й онкогематологічні захворювання, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) не дало жодної відповіді.

ВБФ “Крона” (044) 206 00 00 krona@niko.ua


Тендерна ціна продуктів для закладів освіти вища за середньоринкову Упродовж вересня Центр політичних студій та аналітики (ЦПСА) проводив моніторинг діяльності регіональних освітянських тендерних комітетів (при обласних і міських управліннях освіти), які закуповували продукти харчування для шкіл і садків.

ЦПСА (044) 574 77 19 cpsaua@gmail.com


Правда й міфи про реформування пільг в Україні Центр громадської адвокатури (ЦГА) видав брошуру “Правда й міфи про реформування пільг в Україні”.

ЦГА (032) 244 46 59 info@lawngo.net


“Топ-10” порушень права власності очолюють невиконання судових рішень 21 жовтня у Львові відбулася дискусія “Право власності в Україні: реалізовувати чи захищати?”

ЦГА (032) 244 46 59 info@lawngo.net


Візовий бар'єр суттєво не впливає на кількість потенційних мігрантів із України до ЄС

6 жовтня в Донецьку було презентовано дослідження міграційних настроїв населення України.

ДІСДПА (062) 305 02 59 disrpa@gmail.com


Для України пропонують тристоронню модель управління газовим ринком 14 жовтня в Києві відбулася перша експертна толока на тему “Газовий ринок України: європеїзація та російський чинник”.

ГЕР при УЧК (044) 254 63 09 liubov.akulenko@gmail.com


Експерти закликають оновити культурну політику 13 жовтня в Києві відбулася дискусія “Реформа в культурній сфері: нові інструменти культурної політики України в умовах інтеграції в європейський культурний простір”.

“Схід-Схід” Тетяна Кухаренко kukharenko@irf.kiev.ua

Конкурс із обміну досвідом самоорганізації в селах і містечках Програми “Схід-Схід: парт- селах, селищах і малих мінерство без кордонів” і “По- стах між неурядовими орсилення впливу громадянсь- ганізаціями України”. кого суспільства” Міжнародного фонду “Відродження” оголошують конкурс “Обмін кращими практиками самоорганізації та громадської діяльності в

“Схід-Схід” Тетяна Кухаренко kukharenko@irf.kiev.ua


В Одесі інвентаризовано тільки дві третини недобудов

14 жовтня в Одесі відбувся круглий стіл “Що заважає нам отримати житло вчасно: перлини Чорноморського узбережжя”.

АДПІ (044) 224 28 42 info@investhelp.com.ua

Конкурс, спрямований на підтримку місцевих екологічних проектів Антикризова гуманітарна тримка екологічних проекпрограма (АГП) Інституту від- тів місцевих громад”. критого суспільства (НьюЙорк – Будапешт) і Міжнародного фонду “Відродження” та Всеукраїнський благодійний фонд “Крона” оголошують конкурс “За життя в чистому довкіллі!” Під-

АГП Катерина Смаглій smagliy@irf.kiev.ua


Приймальні комісії вишів під час вступної кампанії працювали непрозоро

Громадянська мережа “Опора” оприлюднила звіт за підсумками громадського моніторингу вступної кампанії до вишів 2011 року.

ГМ “Опора” (044) 286 26 70 info@opora.org.ua

Досвід комунікаційних майданчиків для освітян узагальнено в окремому виданні Освітня програма Між- 2007-2009”. народного фонду “Відродження” спільно з Міжнародним центром розвитку шкільництва (APS International, Нідерланди) підготувала видання “Школа успіху. Уроки проекту “Громадські платформи освітньої реформи в Україні.

Освітня програма Олена Луцишина lutsishina@irf.kiev.ua


Журналісти з 80 країн обмінялися досвідом журналістських розслідувань Із 13 до 16 жовтня в Києві відбувалася 7-ма Глобальна конференція журналістів-розслідувачів.

ІРРП (044) 279 41 99 info@irrp.org.ua


Вийшла друком енциклопедія “Ромські музиканти Закарпаття” В ужгородському видавництві Олександри Гаркуші вийшла друком енциклопедія “Ромські музиканти Закарпаття”.

КТЗІУРЗ “Унг Ромен” 050 665 49 79

Конкурс із посилення правових можливостей ромських громад України народного фонду “Відродження”, програма “Права людини й управління” Фундації Відкритого Суспільства (Будапешт) і Правова Ініціатива Відкритого Суспільства (Нью-Йорк – Будапешт) оголошують конкурс “Посилення правових можливосПрограми “Рома України” та тей ромських громад “Верховенство права” Між- України”.

“Рома України” Наталія Кияк kyyak@irf.kiev.ua

Міжнародний фонд "Відродження" засновано у квітні 1990 року. Він входить до заснованої Джорджем Соросом мережі Фундацій Відкритого Суспільства, що складається з національних і регіональних фондів у понад 30 країнах світу, в тому числі в Африці, Центральній і Східній Європі та на території колишнього Радянського Союзу. Місія Міжнародного фонду "Відродження" – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив. Міжнародний фонд "Відродження" розподіляє гранти між організаціями, що працюють на розвиток суспільства. Самостійно чи в партнерстві з іншими організаціями фонд ініціює та втілює проекти, важливі для соціального та політичного розвитку України. Серед іншого він організовує та підтримує громадські обговорення на політичні, соціальні чи міжнародні теми, організовує публікацію матеріалів, опитування та громадські кампанії, конференції, семінари та круглі столи, запроваджує програми мікрогрантів для підтримки громадських ініціатив, що слугують інтересам суспільства. Фінансову підтримку фонд отримує від Мережі Фундацій Відкритого Суспільства.

Відкритий світ (2011'10)  

Інформаційний вісник Міжнародного фонду "Відродження" (жовтень 2011 року)

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you