Page 1

Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці Кадастровий номер земельної ділянки — це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України, присвоюється земельній ділянці під час проведення її державної реєстрації і зберігається за нею протягом усього часу її існування.


Для чого потрібен кадастровий номер? За новими законодавчими правилами кадастровий номер присвоюється тій чи іншій земельній ділянці, щоб власник зміг подарувати, оформити спадщину, продати чи іншим способом відчужити її, продати житловий будинок, будівлю або споруду, які розташовані на земельній ділянці.

Кадастровий номер окремої земельної ділянки є унікальним, він надається одній земельній ділянці лише один раз і зберігається у разі зміни власника. Змінюють номер лише при поділі земельної ділянки або об’єднанні з іншою, а також у тому разі, коли земельну ділянку підпорядковують іншій адміністративно-територіальній одиниці.

2


Структура кадастрового номера нового зразка Кадастровий номер земельної ділянки не відображає її приналежність до будь-якої адміністративно-територіальної одиниці в межах державного кордону! Структурні елементи кадастрового номера: НКЗ : НКК : НЗД, де НКЗ — номер кадастрової зони; НКК — номер кадастрового кварталу; НЗД — чотиризначний номер земельної ді лянки в межах кадастрового кварталу. З 1 січня 2013 року кадастровий номер земельної ділянки включається до Державного земельного кадастру при здійсненні державної реєстрації земельної ділянки.

Зауважте! У разі переходу права власності на земельну ділянку від однієї особи до іншої кадастровий номер не змінюється. У разі поділу чи об’єднання земельній ділянці присвоюється новий кадастровий номер.

3


Зверніть увагу! Для оформлення договору, який передбачає набуття права власності на земельну ділянку, житловий будинок, будівлю або споруду, земельній ділянці має бути присвоєний кадастровий номер. Процедура присвоєння кадастрового номера земельній ділянці. Реєстрацією земельних ділянок або присвоєнням (визначенням) кадастрових номерів займається територіальне управління Держземагентства, а саме державний кадастровий реєстратор, на основі поданої Вами заяви про визначення кадастрових номерів та квитанції про сплату послуг. До заяви слід додати: копію державного акту, копії паспорта та ідентифікаційного номера заявника. Після цього, в місячний термін, Ви отримаєте витяг із Державного земельного кадастру, який буде містити інформацію про розмір, адресу, кадастровий номер земельної ділянки та інформацію про її власника, електронний XML-файл (за потребою кадастрового реєстратора).

4


КРОК 1. Укладення договору із землевпорядною організацією. Якщо у Національній кадастровій системі інформація про Вашу земельну ділянку відсутня, Вам необхідно замовити виготовлення технічної документації із землеустрою по встановленню (відновленню) меж земельної ділянки у землевпорядній організації. КРОК 2. Виготовлення технічної документації та її погодження. Відповідно до укладеного з Вами договору зем­левпорядна організація зробить кадастрову зйомку меж земельної ділянки, створить тех­ нічну документацію із землеустрою та цифровий обмінний XML-файл Вашої ділянки. КРОК 3. Отримання витягу з Державного земельного кадастру. Документацію далі передають на погодження до територіального управління Держземагентства та внесення інформації про земельну ділянку до Національної кадастрової системи. Після цього, в місячний термін, Ви отримаєте витяг з Державного земельного кадастру, який буде містити інформацію про розмір, адресу, кадастровий номер земельної ділянки та інформацію про її власника. 5


Знайте! Технічна документація щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки та визначення кадастрового номера розробляється у таких випадках: • якщо у Вас державний акт старого зразка жовто-червоного кольору; • якщо у Вас державний акт зеленого кольору з вписаним кадастровим номером на плані меж на зворотній сторінці державного акту, але земельна ділянка не внесена до кадастрово-реєстраційної системи; • якщо до Вас перейшло право власності на нерухоме майно (будинок тощо), яке знаходиться на земельній ділянці, і державний акт на цю земельну ділянку раніше не виготовлявся, а ви плануєте продати (подарувати) нерухомість разом із ділянкою (це найкоротший шлях, щоб оформити договір купівлі-продажу або дарування, не чекаючи виготовлення державного акту).

6


Як присвоїти кадастровий номер земельній ділянці, яка успадковується? Увага! Право власності на земельну ділянку виникає з моменту державної реєстрації цього права. Право власності на успадковану земельну ділянку посвідчується свідоцтвом про право на спадщину. Державний акт на право власності на земельну ділянку, що успадковується, долучається до свідоцтва про право на спадщину.

Що необхідно зробити спадкоємцю? Крок 1. Отримати свідоцтво про право на спадщину з доданим до нього державним актом на право власності на земельну ділянку з відміткою нотаріуса. Крок 2. Замовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Крок 3. Звернутися із заявою щодо присвоєння земельній ділянці кадастрового номера. 7


Звертаємо увагу, що цей буклет носить рекомендаційний характер і вирішення окремих ситуацій потребує консультації зі спеціалістом. Закони час від часу змінюються, тому представлена інформація не є офіційним роз’ясненням чинного законодавства. Додаткову інформацію з тематики буклета, його електронний варіант та консультації з різних правових питань Ви можете знайти на сайті «Правовий простір» – www.pravo.prostir.ua Цей буклет видано у рамках ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення”, яку реалізує Міжнародний фонд “Відродження” за програмою “Верховенство права”. Контакти: Міжнародний фонд “Відродження”, програма “Верховенство права” телефон/факс: 044 482 03 63, www.irf.kiev.ua, e-mail: rol@irf.kiev.ua

Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці  

Кадастровий номер земельної ділянки — це індивідуальний цифровий код (номер) земельної ділянки, що не повторюється на всій території України...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you