Page 3

editorial Očima zastupitelů V současné době prochází radnice městské části Praha 5 politickou transformací, která se může zdát obyvatelům této části hlavního města někdy nejasná. Jakožto zastupitel mohu pouze doufat, že výsledek této transformace bude přínosem pro občany Prahy 5. Jakožto obyvatel Prahy 5 bych si přál, aby nově nejdůležitější otázky, týkající se Prahy 5, byly více a transparentněji probírány s rezidenty této půvabné městské části. Je názorem politické strany TOP 09, že výsledek politické činnosti radnice má být harmonické a příjemné žití v obci. To bude naše strana i nadále prosazovat. Bc. Roman Sedlák

Aktuality na ipetka.cz Přehledné zprávy, bohatou fotogalerii, kalendář akcí a archiv všech čísel Pětky pro vás najdete na ipetka.cz.

Vážení čtenáři, dne 23. listopadu vznikl na radnici Prahy 5 nový zastupitelský klub. Zakládajícími členy Klubu zvolených za TOP 09 a Nezávislých jsou Mgr. Diana Bubníková, JUDr. Naděžda Kratochvílová, Ing. Richard Kopáček, Karel Novotný, Ing. Miroslav Zelený a Mgr. Patrik Havlíček, který byl zároveň zvolen předsedou klubu. Konec roku přichází a blíží se i doba oslav. Prosinec vám Praha 5 zpříjemní vánočními slavnostmi a doprovodnými aktivitami, které se již tradičně rozprostírají na pěší zóně Anděl. V sobotu 24. listopadu začaly vánoční trhy plné vánočních ozdob, keramiky a také občerstvení. Tržiště lze navštívit denně od 10 do 19 hodin. Letos se můžete těšit na milou novinku, kterou jsme pro vás připravili svařené víno si můžete během nákupů vypít z keramických hrníčků ozdobených třemi různými vánočními motivy (vratná záloha 50 Kč). Pokud si jej budete chtít nechat, keramický hrníček si odneste domů a záloha propadne prodejci. Nákupy vám radnice zpříjemní od 3. prosince do ukončení trhů 23. prosince doprovodným programem, který denně začne v 15.30 hodin a potrvá do 18.30 hod. Jak při průchodu pěší zónou, tak při nákupu si můžete poslechnout Heidi Janků, Martina Maxu, Marka Černocha nebo se zastavit a zhlédnout pohádky v podání divadelních herců. Chcete-li se již od začátku prosince nést na vánoční vlně,

Čtenářská anketa Vedení radnice záleží na názorech občanů. V pravidelné rubrice se můžete vyjadřovat k aktuálnímu dění v Praze 5. Výsledky ankety budou publikovány na www.praha5.cz a v časopise Pětka pro vás.

Jste spokojeni se současnou podobou farmářských a vánočních trhů? 1. Velmi spokojen

Ilustrační foto: archiv

zaškrtněte si v diářích pondělí 3. prosince. Zavzpomínat na staré časy můžete na vernisáži obrázků Josefa Lady v Galerii Portheimka (od 17 hodin), přivítat Vánoce rozsvícením Vánočního stromu u Anděla (v 18 hod.) a den zakončit koncertem vážné hudby ve smíchovském Národním domě (od 19 hod.). Máte-li doma nezbedné ratolesti, přijďte s nimi ve stře-

du 5. prosince na pěší zónu Anděl, kde pro ně bude od 17 hodin připravena mikulášská nadílka. Nezapomeňme také na prezidentské volby, které mají propuknout již v lednu. Příští Pětka pro vás k nim přinese mnoho informací včetně profilů jednotlivých kandidátů. Krásné Vánoce vám všem přejí radní Prahy 5.

V listopadové Pětce pro vás byla vyhlášena anketní otázka: Jak hodnotíte záměr radnice navrátit základní školství do Hlubočep?

17,62 % 16,86 % 15,71 % 49,81 %

2. Spíše spokojen 3. Spíše nespokojen 4. Velmi nespokojen 5. Trhy nenavštěvuji Hlasujte na www.praha5.cz do 20. 12. 2012.

Velmi pozitivně 130 (49,81 %)

Spíše negativně 44 (16,86 %)

Spíše pozitivně 41 (15,71 %)

Velmi negativně 46 (17,62 %) Od 1. do 22. 11. 2012 hlasovalo 261 lidí.

3

Profile for Pětka pro vás

Pětka pro vás - prosinec 2012  

Prosincové vydání Pětky pro vás

Pětka pro vás - prosinec 2012  

Prosincové vydání Pětky pro vás

Profile for ipetka
Advertisement