InZlin leto 2014

Page 28

inZlin 072014_Sestava 1 7/1/14 10:25 AM Stránka 28

ARCHITEKTURA

foto: hotel MIURA Čeladná

DESIGNOVÉ HOTELY? Najdete je i v Česku! Je tady čas dovolené, čas objevovat nové kouty země, čas odpočívat a poznat nepoznané. Chcete být originální? Zapomeňte na klasiku v podobě relaxace v přímořském letovisku, zkuste nový trend – vycestovat za designovým hotelem!

Tato rychle se rozvíjející forma turismu spočívá v tom, že cestujeme na zajímavá místa a jako benefit získáme možnost přenocovat v hotelu s neotřelým designovým nápadem. Pokoje mohou být ve futuristickém stylu, s velmi drahým vybavením, nebo podléhají nápadu designéra použít tradiční věci jinak - například postel umístit do skříně.

chitekti a designeři. Ředitelka hotelu podotýká: „Nejedná se o designový hotel, ale o hotel kde je k vidění spoustu designu.“ Pokoje jsou v různých cenových hladinách. Ubytovat se zde můžete už od 50 euro za osobu a noc. Mají dokonce pokoj pro hudebníky, kde je postel pro osm osob, nebo apartmá vážné hudby, jehož součástí je piano.

Designové hotely najdete ve většině světových velkoměst. Například v Praze je zajímavý hotel „JOSEF“ od zlínské rodačky Evy Jiřičné (www.hoteljosef.com). Interiér nese rukopis architektky. Je tvořen jejími oblíbenými materiály, jako jsou sklo a kov. Prostě chlapská záležitost.

Design hotely nemají jen velkoměsta. U nás byste další našli také v Čeladné. Nese jméno „MIURA“ (www.miura.cz). Takto hotel popisují na svém webu: „Architektura celé budovy je drsná jako okolní hory, ale zároveň útulná tam, kde má být. Hlavním materiálem je beton, z venku kombinovaný rezavějícím plechem corten a fialovými skly. Plášť budovy tvoří cembonitové desky. Uvnitř se beton potkává se dřevem, nerezovými plechy a corianem.“ Hotel

V Amsterodamu mě zaujal hotel „LLOYD“ (www.lloydhotel.com). Vytvořili ho holandští ar28 inZlin léto 2014

nabízí SPA nebo golf. Na recepci si můžete vyžádat ART NAVIGATOR s informacemi o umělcích a jejich dílech, která se v objektu nacházejí. Určitě stojí za zkouknutí obraz Two Golg Mona Lisas od Andy Warhola. Ráda bych Vás ještě upozornila na německý hotel „PRIZEOTEL“ (www.prizeotel.com) , který navrhoval jeden z nejuznávanějších designéru současnosti, Karim Rashid. Je to oslava barev a futuristických organických tvarů. Posledním mým tipem je odkaz na webovou stránku, kde najdete designový hotel, dle lokality a touhy vašeho srdce: www.designhotels.com Přeji krásné léto plné příjemných zážitků. Vaše Xtina