Page 1

inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Stránka 1

05/08

Programový měsíčník pro všechny, co nechtějí sedět doma


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Strรกnka 2


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Stránka 3

inZlin>

obsah

3

str.

inZlin>info

FILMOVÝ SVÁTEK... KAVÁRENŠTÍ POVALEČI

inZlin>rozhovor y

JINDŘICH A RUDOLF KOMENTUJÍ J: R: J: R: J: R:

J: R:

J: R: J: R: J: R: J: R: J: R: J: R: R:

6

Ahoj! Zdar. Co se chechtáš? Tady píšou, že auta na ekologická paliva dělají větší bordel než benziňáky a diesly. O tom už se mluví dlouho. Ale teď se podrž: tady někdo spočítal, že když přestaneš jezdit autem a začneš chodit pěšky, například jeden kilometr do obchodu tam a zpět, vytvoříš více skleníkových plynů, než kdybys jel autem. Co je to za kravinu? Kravina je to správné slovo! Dál se tu píše, že abys doplnil energii, kterous vydal, musíš sníst například 100 gramů hovězího, no a kráva, než z ní udělají stejky, svíčkovou a roštěnku, při trávení produkuje obrovské množství metanu, což je také skleníkový plyn. No a potom energie, která je potřeba ke zpracování na jatkách, v masně a potom doma, když děláš například svíčkovou. Dokážeš si představit, kolik hovězího spotřebuje třeba vzpěrač nebo Fibingerová? Typuju tak býka ročně. Co takhle ekologická daň pro sportovce? Mimo šachisty. A měli by dostávat i emisní povolenky. Nebo emisní povolenky pro krávy. Nebo tak, jak je ekologická daň na uhlí, tak by měla být na roštěnky. Ekologická daň na roštěnky? Nebo na guláš. Jogurty! Ty vole. Vůl, to je také hovězí. Prdím na to. No, právě to dělají ty krávy.

IDEAFATTE IM CYBER GROUPE SWING DES GITANS BLANCS RAGGAMUFFIN WHITEMAN BASSTA FIDLI ČÍNA...

14 16 26

inZlin>info inZlin>tipy mapa Zlína adresář f ilmy v kinech kalendář akcí tipy na akce přehled výstav

20 30 60 61 62 64 65 70

poskytovatel internetového připojení

8 10 12

webdesign

-RŠ-

Příjem inzerce:

tel.: 736 688 018 inzerce@inzlin.info Uzávěrka dalšího čísla 15. KVĚTNA 2008 !!! Jedno z alternativních řešení!

Vydává: Ing. Zbyněk Trvaj, reg. č. MK: ČR E 14351


inZlin 05-2008:inzlin12_05

4

28.4.2008

12:34

Stránka 4

inZlin>poradna ferovat ženskou krásu je běžné v pokleslých kulturách, ale asi bych Vám měla doporučit, abyste raději nenavštěvovala veřejná koupaliště, protože při pohledu na Vás by mohla vzniknou panika a davová psychóza. A neubránila by Vás ani diplomatická imunita. R.L. Holešov: Jsem často označována za osobu svéráznou, nestandartní, až alternativní. Co si o tom myslíte? B: No to je úžasné! Blahopřeji Vám. Určitě najdete uplatnění na české politické scéně. Dopuručuji KDU-ČSL. Určitě budete pro tuto stranu přínosem. M.H. Otrokovice: Chci uklidnit svoji roztěkanou a neklidnou mysl. Nemohu se na nic soustředit a už to trvá moc dlouho. B: Máte nízkou hladinu alkoholu v krvi. Mozkové receptory o sobě dávají vědět. Doporučuji vodku, nejde cítit. T.U. Lípa: Když Vás čtu, tak mařím čas nasloucháním, podminovaným hlubinám pekelných louží, kaluží a bahnitých kráterů. B: Tak mě nečtěte! Nikdo Vás k tomu nenutí. Z Vašeho dopisu jsem pochopila, že jste potápěč, který udělal nějaký velký průšvih a přišel o licenci. Teď si vylíváte zlost na mně.

LÉČITELKA JOGÍNKA BOBINA v popelnici meditující radí A. K. Jaroslavice: Co mám dělat se svým tělem, na které jsem přes zimu zapomněla? B: Musím Vás vidět, napište mi, kde se setkáme. E.J. Březnice:Jsem odpůrce olympijských her v Číně a mrzí mne, že se nikomu z demonstrujících nepodařilo uhasit pochodeň. Chtěl bych znát Váš názor na olympijské hry. B: Taktéž jsem odpůrkyní OH a je mi jasné, proč štafeta s ohněm nevede přes ČR. V roce 1936, kdy byla olympiáda v hitlerovském Německu se Čechům podařilo pochodeň uhasit. Číňané si jsou tohoto vědomi a proto štafeta přes ČR nevede. Co mě spíš zarazilo, jak málo fantazie měli demonstranti v Paříži. Čeští demonstranti by si vzali nafukovací balónky napuštěné vodou, provedli cílený útok a oheň by byl uhašen okamžitě a navíc by to byla sranda. Co se týká štafety přes ČR jsem přesvědčena o tom, že oheň ne že by byl uhašen, ale přímo ukraden. A protože pochodeň (jak jsem si všimla v TV), je vyrobena z barevných kovů a skončila by ve sběrně. F.L. Tečovice: Na prezidentské standartě je napsáno: “Pravda vítězí”. Co si o tom myslíte? B: Myslím si to, že I husité měli smysl pro humor a že jeden z jejich nejlepších vtipů se udržel až dodnes. Z.P. Zlín: Je mi 35 let a už se dál odmítám podřizovat diktátu kosmetických, módních a kdo ví jakých firem. Depilace, holení, make-up. Jak to cítíte Vy, Bobino? B: Je to Vaše svobodné rozhodnutí, pokud to nevadí Vašemu zaměstnavateli (hlavně v létě). Říká se, že pre-

J.K. Racková: S kamarádkama jsme se shodly na tom, že naši chlapi jsou teď na jaře nějací povadlí. Poradíte nám, jak je povzbudit? B: Vím, že některé ženské profese , jsou to sekretářky, zdravotní sestry a v poslední době i letušky, dokáží muže velmi dobře stimulovat. Proto Vám posílám prostřednictvím InZlinu magický obrazec mé kamarádky letušky Ireny. Stačí soustředěný pohled 1 minutu a uvidíte. -RŠ-

Příjem inzerce:

tel.: 736 688 018 inzerce@inzlin.info Uzávěrka dalšího čísla 15. května 2008 !!!


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Strรกnka 5


inZlin 05-2008:inzlin12_05

6

28.4.2008

12:34

Stránka 6

inZlin>připravuje se

Zlín . 2008, 1. - 8.6

FILMOVÝ SVÁTEK PRO VŠECHNY GENERACE Harry Potter i slovenská Peha!

48. mezinárodní festival filmů pro děti a mládež opět zaplaví Zlín a přilehlé okolí pestrou směsí filmů z celého světa a také spoustou báječné zábavy. Divákům nabídne novinky ze současné světové filmové tvorby pro děti a mládež, retrospektivami připomene výročí významných filmových umělců. Festival přivítá také uznávané filmové profesionály a herecké osobnosti z Česka i ze zahraničí. Z bohatého filmového programu a spousty zábavných i odborných doprovodných akcí si určitě každý vybere. A jako vždy jsou všechny projekce a doprovodné akce pro návštěvníky zdarma. Přijměte naše pozvání – vždyť neopakovatelnou atmosféru festivalu vytváříte právě vy, diváci. Z široké nabídky doprovodných akcí vám již nyní můžeme představit alespoň malý výběr toho, co Vás v prvním červnovém týdnu ve Zlíně čeká:

Den plný kouzel s Harry Potterem

Britská literární fantasy

Vernisáž výstavy předního českého fotografa, který se proslavil především snímky osobností českého „showbusinessu“ a sportu. Jeho snímky jsou pravidelně k vidění na titulních stranách prestižních časopisů, na obalech hudebních nosičů a také v rámci reklamních kampaní renomovaných značek a firem.

Do Zlína přijede pro fanoušky britské fantasy přednášet člověk nejpovolanější, a to spisovatel, který se hojně podílí na vydávání časopisu Pevnost – Daniel Storch. Při této příležitosti bude promítnut první díl Pána Prstenů – Společenstvo Prstenu. Nebude se jednat pouze o seminář, ale také o diskusi, které se můžou zúčastnit všichni, které fantasy zajímá.

Nový festivalový projekt, který je velmi úzce propojen s Dny britské kinematografie. Bude to den kouzel, kdy se bude kouzlit, létat na košťatech a soutěžit. A je otázkou, zda - li nedorazí i Harry Potter. Festivalové dny zdraví s VZP

Nejen filmové projekce, ale i doprovodný program pod názvem Festivalový den zdraví s VZP se uskuteční v Otrokovicích, Uherském Hradišti, Kroměříži a Vsetíně. Pro malé i velké návštěvníky zde bude připraven zábavný program se soutěžemi, kouzelníkem, diskotékou a také s ukázkami zákroků Zdravotní záchranné služby. Jakub Ludvík – fotografie

Global Village s AIESEC Zlín

INFORMACE O PROGRAMU

Setkání lidí z různých koutů světa. Návštěvníkům z řad studentů i veřejnosti budou formou interaktivních setkávání představovat svou zemi, kulturu a zvyky.

Aktuální informace k festivalu budou přinášet:

Den s Českou televizí

Celodenní program, připravený organizátory festivalu ve spolupráci s Českou televizí. Program je tematicky rozdělen na dopolední program pro děti, odpoledne pro teenagery a večerní koncert. Na malé návštěvníky čeká Michal Nesvadba a narozeniny Křemílka a Vochomůrky. Pro ty větší „Odpoledne s Andělem“. Den bude zakončen live koncertem slovenské skupiny PEHA.

Česká televize ve Zlínských festivalových minutách, Český rozhlas 1 – Radiožurnál - 99,5FM, Český rozhlas 2 – Praha 107,7 FM, Český rozhlas Brno – 106,5 FM, Rádio Zlín – 91,7FM.

Nejžhavější novinky a události vždy najdete na webové stránce festivalu www.zlinfest.cz.


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Strรกnka 7


inZlin 05-2008:inzlin12_05

8

28.4.2008

12:34

Stránka 8

inZlin>info

IDEAFATTE Zdarec, HIP- HOP jede, ale jak se daří Vám rozjíždět tuhle „nablýskanou káru“? Idea: Nablýskanou károu bych to zrovna moc v čechách nenazýval, je to spíš trendy věc. Každý ať si nás přebere jak chce. Nechci se hodnotit. Stačí si koupit originál nebo přijít na originální koncert. Třeba 9. 5. do Golemu. Je to již delší čas co jste začínali, můžete říct, že jste již zkušení? To ať řeknou lidi po shlédnutí naší show a poslechu našeho CD. Ale myslím, že člověk získává zkušenost celý život. Jsem v podstatě v začátku přiímání. Kdo jsou Vaši kámoši na scéně a kdo ne? Nebo ta vzájemná rivalita je zcela umělá? Fatte: Nejsou všichni zlí, ale bohužel se najdou i tací kreténi co si pletou hudbu s kravským průjmem. Tak ta rivalita je. Ale ne přímo umělá. Většinou mladí začínající rapírci co neumí napsat ani vlastní jméno na tabuli křídou, napadnou v písni staršího a zkušenějšího rapera a čekají, že jim odpoví ve svém tracku. Většinou se to však děje na internetu. Výborná cesta jak se zviditelnit. Osobně jsem přivítal české texty v českém hiphopu, taková městská poezie, jakou roli u Vás hraje význam textu? Má konkrétní obsah, o čem jsou? Idea: Nemáme proč se snažit expandovat do Evropy tím, že bychom dělali texty v angličtině nebo bulharštině. Čeština je pěkná a dá se s ní dělat spousty věcí. Na textu si samozřejmě zakládám(e). Je to věc, která hraje větší roli při domácím poslechu, na koncertě je to instrumentální část (hudba) a samozřejmě naše přírodní energie, kterou dostáváme do těla s pomocí vynikajícího nápoje Aloe Vera. Podle ohlasu máte „našláplé“ beaty a rytmy, jakým způsobem je tvoříte a kolik máte bpm? Fatte: Bpm je ruzné. 98, 75, 165, 100.... Do teď jsem dělal hudbu v PC, teď už to skládám v MPC sampleru. Je v tom podstatný rozdíl zvukově. Jak na Vás působí současná Hip – Hop scéna? Myslíte, že je dostatečně přísná? Fatte: To nevím. Rodiče, když jsem byl malinký oříšek, byli přisnější. Myslím, teda, do jisté míry, jakoby. Idea: Samozřejmě scénu vnímám, ale už se ničím neurážím ani přehnaně nemotivuju. Inspiraci a motivejšn hledám u sebe, v našem vydavatelství a našich životech. Tím narážím na časté klišé – opakování typických frází jak v textech tak v hudbě, které se objevuje a nudí. Jaký máte recept na originalitu Vy?

8 9.5.200 b, Zlín lu Golem K Fatte: Snažím se dělat každé CD rozdílně. Jiné pocity, nabytí nových zkušeností ..... Idea: Spadáme logicky pod českou “hiphop” scénu, takže nás tam můžeš házet, ale stejně se chci separovat inteligencí a invencí v muzice. A pokud narážíš na časté klišé, otázku, kterou si mi položil, si určitě nepoložil poprvé a je jistým způsobem taktéž klišé, ne? Ale i klišé otázku můžeš položit tak, že se z toho klišé nestane. Stejně tak jak my můžeme udělat track o českém hiphopu tak, že to jako klišé nevyzní. Budete křtít nové CD Mezitím, prozradíte nám něco o tom jak vznikalo? Fatte: V podstatě jednoduše. Já jsem složil bubny a námořník je otextoval. Některé hudby jsme vyloučili, jelikož se podařily složit lepší. Točili jsme to celé v našem studiu VCERAVECER, kde jsem to editoval. Míchačku a mastering pak spíchnul Sochurek na Jihu. Pokud vím momentálně působíte v Praze, nebylo by příhodnější udělat tenhle koncert tam? Dá se kulturní život ve Zlíně vůbec srovnávat s Prahou? Fatte: Samozřejmě to budeme křtít i v Praze. A co se týče kultury v Praze, tak je to tam divoké. Pořád ňáký koncerty. Skoro každej den, dokonce i v tejdnu. Ve Zlíně je v podstatě jeden klub, takže ten rozdíl je rozhodně nemalý a srovnávat se to tedy určitě nedá. Ale strašně se těším na křest do Zlína. Hraje se mi zde nejlépe. A jak to vypadá s vašim hraní na letošních festivalech, zúčastníte se například HIP- HOP KEMPU? Fatte: Určitě. Jako učinkující i jako povalujicí. Idea: Zavolali nás i na Woodstock. Pojede s námi Pepa Nos. Na festivaly se těšíme. Všiml jsem si, že vstup do Golemu bude zdarma. To už na vás nikdo nechodí…? Fatte: J C J Něco takového jsem čekal hehe. To není pro to, že by nechodili, ale přece můžeme být jednou za čas velkorysí. Bude sranda a peníze vyděláme jinde. V jsoucnu budu asi muset jezdit jako řidič trolejbusu MHD z Otrokovic do Zlina. Idea: Naše koncerty lidi navštěvujou, ale poslední dobou rap koncerty upadají návštěvností. Jak řekl budoucí MHD řidič, peníze se vydělají i jinde, takže tak. Je to dárek od nás pro Zlín. Naživo s námi pojede i kamarád s klávesama, stejně jako celou tour, takže se máte na co těšít. Plus vystoupí Moja Reč, BPM a Dramatikz. Zadarmo. Nashledanou. Dikes za odpovědi a moc se těším na IDEA FATTE ve Zlíně

-redx-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Strรกnka 9


inZlin 05-2008:inzlin12_05

10

28.4.2008

12:34

Stránka 10

inZlin>rozhovor

IM CYBER MUSIC NIGHT vol.3

8 7.5.200 b, Zlín lu Golem K

IM CYBER patří mezi nejzářivější hvězdičky na českém drumandbassovém nebi. Ve svých setech s citem kombinuje hutné basy s atmosférickými plochami a stylově plave někde mezi hard stepem, dnes tolik populárním neurofunkem a zamyšlenější polohou, kterou nejlíp vystihuje slovíčko „deep“. Ahoj, rádi by jsme se Tě zeptali, jakou roli hraje bass v Drum and Bassu? Pouč nás prosím.. Tady není o čem poučovat - úplně nejdůležitější:) Má podle tebe dnb stále pevnou pozici na naší taneční scéně? No jasně. Svoje zastoupení má na všech velkých letních festivalech, i na těch, kde by o něj ještě před pár lety člověk nenarazil. Zrovna včera jsem koukala na výsledky Dance Music Awards a drum..n..bass je v Čechách druhým nejoblíbenějším stylem. V záplavě „super“ Djs není jistě snadné vyniknout, myslíš, že v tvém případě hraje nějakou roli, že jsi žena? Žena je určitě víc vidět, ale to samo o sobě není žádná záruka úspěchu. Někdo má metr na ženy a muže nastavený stejně, někdo nadržuje jednomu pohlaví víc, druhému míň. Takže bych řekla, že to ve finále vyjde nastejno. Je fakt, že dnešní pravidla hudebního světa často vybízejí ženy spíš k práci na „obalu“, než na obsahu a ony se tím (možná z pohodlnosti) nechávají leckdy unést. Takže i já se občas přistihnu, že jsem k některým hvězdičkám skeptická. Ale to už trochu odbočuji. Podle mě jde spíš o to mít nějaké charisma a svůj styl, být ve správné době na správném místě, když se ty dveře prokopnou, tak neztrácet pokoru, a makat na sobě tak, aby bylo těm správným posluchačům jedno, jestli člověk nosí podprsenku nebo trenýrky. Jak se Ti daří skloubit hudební produkce se soukromým a civilním životem? Spíš bych to nazvala reprodukcí. No daří se to čím dál hůř. S naskakujícími roky se mění hodnoty a samotné hraní už k pocitu vnitřního naplnění nestačí. A o co víc se snažíš přes týden zdokonalovat v jiných věcech, o to hůř se občas v pátek večer opouští teplo domova. Po hracím víkendu trvá několik dní, než ta hlava zase nasko-

čí. Já vedle Djingu studuji, pracuji v médiích a spolupořádám akci Take Control a přijde mi čím dál tím těžší, dělat všechny ty věci s láskou a pořádně. V prioritách mám poměrně jasno, ale stejně jsem zvědavá kdy a kam přesně se to zlomí. Víme, že mixování je náročná disciplína sama o sobě, ale co vlastní skladby? Neláká Tě vytvořit vlastní song? V tomhle mám takový vlny. Zrovna teď mě to láká zase o něco víc, ale vážně budu moct s touhle slinou koketovat až v létě po státnicích a do tý doby se toho zase může tolik změnit. Každopádně by to bylo spíš z legrace, producentský ambice nemám. Jinak v minulosti jsme udělali pár společných tracků s Kubatkem. Kouslo se to na tom, že jsme oba dost „busy“ se svými vlastními životy. Přichází období venkovních akcí, jistě se jich budeš účastnit, stejně jako minulý rok, na kterou se osobně těšíš? Máš v plánu i hraní v zahraničí? Nejvíc asi na Summer Of Love, kde se naše Take Control crew opět stará o drum..n..bassovou stage. Pozvali jsme tam moje úplně nejoblíbenější producenty: Teebeeho a Calyxe, Breaka, Lynxe s MC Kemem, Noisii. Takže Cyberová bude v sedmém nebi :) Jedno zahraničí je v jednání, uvidíme. Ve Zlíně Tě „fandas“ dnb rádi opět uvítají, jak se těšíš Ty? Máš na Zlín nějaké vzpomínky? Těším velmi. Jen doufám, že nebudu hrát moc sociologicky:) Na Zlín mám samozřejmě spoustu dobrých vzpomínek. Ty nejvtipnější asi na mejdan s jednu německou crew a MC Santanou. Na akci jen pár lidí, ale pro nás hodně vypečený večírek. ..dik za odpovědi - redx-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Strรกnka 11


inZlin 05-2008:inzlin12_05

12

28.4.2008

12:34

Stránka 12

inZlin>rozhovor Jan Janík

Ján Babič Andrej Šebo

Jan Včelař

Groupe Swing des Gitans Blancs

008 15.5. 2 a šopa ov Zelenáč Zlín

jazz manouche, sinti jazz, hot jazz Jsou jediní široko daleko, kteří ovládají tento specifický žánr. Podle reakcí těch, kteří slyšeli v minulosti kytarovou polovinu kapely, jde o hluboký a neopakovatelný zážitek. Repertoár je složen ze skladeb Django Reinhardta, Rosenberg Tria a dalších včetně vlastní tvorby. Krkolomě znějící název zaštiťuje hudební těleso čtyř osobitých hudebníků z Valašska a Slovenska. Každý z nich má na svém kontě řadu projektů a zkušeností. Posuďte sami: Ján Babič ( drums ), je profesionální hudebník, který mimo jiné hraje také s Jazz Quartetem Vlada Vizára, Andrej Šebo ( bass ), taktéž špičkový hudebník, spolupracoval s Peter Lipa Banden, Triem Pavla Bodnára, či Jazz Quartetem Vlada Vizára, Jan Včelař ( doprovodná kytara ), vystudoval klasickou kytaru, je jedním ze zakládajících členů skupiny, působí zároveň v Blues Station. Jediným sólistou kapely je Jan Janík ( sólo kytara ), má za sebou řadu hudebních zkušeností jevištních i studiových od world music po metal, je zároveň členem skupiny Radiojam a Roland Digital Project. Jak jste se dostali k gypsy swingu? Jan Janík: Cítím to, jako svou absolutní přirozenost. Moje rodina má francouzské kořeny a odtud to asi pochází …. Tento styl hraní bohužel vyžaduje speciální technické věci, které jsem zvládl až po mnoha letech hraní. Stálo mě to hodně času, ale teď jsem nejšťastnější kytarista na světě. Jak popsat laicky tento specifický evropský jazzový styl? Když se řekne „jazz“, obyčejně si lidé vzpomenou na americký jazz, ale Evropa má také svůj vlastní „jazz“. Může za to Django Reinhardt, který ve třicátých letech zkřížil flamengo, cikánskou hudbu a swing. Z kytarového hlediska to vyžaduje speciální techniky, taky proto, že

Django měl pouze 2 prsty na levé ruce a původně hrál na banjo. Proto je to možná tolik originální. Mě trvalo 2-3 roky, než to ta hlava trochu vzala. Kytary se totiž pravačkou dotýkáte jen trsátkem bez opory dlaně, jinak to prostě zahrát nejde… Tento žánr je čistě instrumentální? Není tam vokální podoba? Ale ano, třeba Ondřej Havelka. To co dělá, je velmi kontaktní žánr, i když se to nezdá. Vychází ze stejného kořene tzv. „Hot Jazzu“. Jak vznikla Groupe Swing des Gitans Blancs? Ta kapela původně vůbec neměla být kapela. Tady takovou hudbu nikdo nehraje. My jsme se kdysi dávno zcela


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Stránka 13

inZlin> záhadně potkali s druhým kytaristou, se kterým máme na tyto hudební věci stejný pohled....ale než jsme to o sobě zjistili, tak to trvalo snad deset let, ale až to nastalo, tak to nabralo obrovsky spád. Dva a půl až tři roky hrajeme koncertně ve dvou, občas jsme měli nějaké koncerty s hosty. Naši současní kolegové si nás vlastně našli sami. Oni taky dlouhou dobu bezúspěšně hledali někoho s kým by si mohli gypsy swing zahrát. Byla to náhoda, měli jsme hrát na Trenčínském jazzovém festivalu, kterého je předseda náš současný bubeník. Pak přišel mail, jestli by jsme si s nimi nechtěli zahrát. Upřímně musím říct, že ve mě hrklo, když jsem si přečetl kdo píše. Ale za dva dny jsme se sešli a funguje to lip, než jsem si dokázal představit. Takže jste poměrně čerstvá sestava. Kolikátý je to váš společný koncert? My už jsme spolu samozřejmě hráli několikrát, ale v Šopě to bude oficiálně premiéra. Je to asi pro Vás obrovská zkušenost hrát s takovými muzikanty jako jsou Vaši Slovenští kolegové. To jistě. Ten minimalizmus a ta funkčnost je úplně z jiného světa. Mají za sebou už léta zkušeností a my se od nich můžeme učit. Co kapelu letos čeká? Máme hodně hraní … to jsme ani nečekali, byli jsme přesvědčeni, že gypsy swing tady nikoho nezajímá. Je to asi jinak, chodí na nás lidi od osmi do devadesáti. Máme rozjednanou řadu jazzových klubů a festivalů. Hodně na Slovensku – díky našim novým členům. Plánujete natáčení desky? Ano, do studia jsme se chystali už dlouho, desku jsme měli točit už na začátku roku, ale naštěstí jsme počkali a teď ji budeme dělat s klukama. Vlastně když i oni před vznikem kapely hledali příležitost, jak si s námi zahrát, tak padla nabídka zkusit nahrát desku. Do studia se chystáme hned následující tři dny po koncertu v Šopě, budeme točit ve V studiu ve Zlíně. Jak ale bude CD vypadat uvidíme podle průběhu nahrávání. Co máme jasné je, že chceme, aby deska zněla tak, jako povedený koncert, žádné studiové vychytávky … Na desce budou pouze Vaše autorské věci? Půlka věci je naše, druhá půlka od našich „ikon“. Ty písně jsou dnes už vlastně lidovky, úplně tradiční,.. Máte jasno třeba v tom, kolik písní bude na albu? To já zatím netuším. Kolik se nám jich podaří nahrát. inzerce

13

Máte už představu o bookletu? A kdo vám desku vydá? Booklet je už jasný. A co se týče vydavatelství, máme zatím něco rozjednané, ale komunikace nějak ustrnula, takže to aktuálně vypadá, že si to budeme vydávat sami. Bude po vydání následovat křtící turné? CD hlavně bereme jako propagaci, promotéři obyčejně chtějí mít něco v ruce. Nemáme žádné ambice do budoucna, tou jedinou ambicí je, aby to trvalo i nadále. A pro mě osobně, abych to dokázal utáhnout jako sólista. Nicméně nějaké takové věci jako křest plánujeme udělat v létě na Trenčínském hradě. Co spojeni s diváky, ovlivňují Vás lidé v sále? Diváci nás ovlivňují úplně nejvíc – každý koncert probíhá úplně jinak. Existuji nějaké kytarové školy tohoto evropského jazzu? Existuje, ale u nás se nic takového nevyskytuje. Tato muzika se tady prostě nehraje. Znám spoustu fenomenálních kytaristů, ale žádný z nich tento žánr nehraje, ty kořeny tady jednoduše nejsou. Ale naopak třeba ve Francii, či jinde na jihu je to běžná věc. Kolik kytar máte? Kytar mám myslím šest a kolega dokonce snad osmnáct?. Spousta našich kytar má zvláštní minulost. Máme třeba kytaru na kterou nahrálo několik desek Rosenberg Trio (nekorunovaní nástupci Django Reinhardta) …. Hrajeme na kytary, které ve 30 letech navrhl Italský houslař a vynálezce Mário Maccaferri. Django objevil jejich úžasný zvuk, který je tímto s gypsy swingem jednou pro vždy spojený. Mnozí se shodnou, že jazz a klasika jsou jak pro hráče, tak pro posluchače nejnáročnějšími žánry. Je to podle Vás tak? Tady to pro posluchače vůbec náročné není. Naopak, jde to přímo k lidem, navíc je tam hodně věcí z flamenga. No a nás na tom hlavně baví ta svoboda, hrajeme to tisíckrát a pokaždé jinak. Taky záleží na prostředí – kavárna, hospoda,.. Není podstatné hrát koncerty, jde o vnitřní naplnění, člověk se díky muzice vypořádá sám se sebou. Nejsilnější zážitky jsou z hraní na zahradě pod stromem… -JB-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

14

28.4.2008

12:34

Stránka 14

inZlin>rozhovor Jak dlouho hraješ nebo posloucháš Reggae a produkuješ vlastní věci? Mixuji reggae, dancehall, socu a hiphop od roku 1994, zpívám své vlastní reggae songy od roku 1995 a teď to jsou tři roky co produkuji raggajungle a dancehall.

Raggamuffin Whiteman Raggamuffin Whiteman aka Ragga Sound International je belgický DJ světového formátu, který mixuje reggae, dancehall, soca, hiphop, r´n´b a (ragga)jungle. Zásadní pro něj byla roční návštěva Jamajky v ´94 roce. Po návratu domů, do Belgie, se věnoval hraní, mc-ingu i organizování parties. Po 5 letech se opět vrací na Jamajku a kromě dalších zkušeností a prního vlastního dubplatu si domů odváží i dvě trofeje z vyhraných clashů na jamajském radiu Irie FM. Co tě přivedlo do České Republiky? Poprvé sem přijel v únoru 2005 na pozvání Madman Merjina. Je to belgický partyboy žijící v Praze. Tehdy sem se taky poprvé setkal s Badman Babylon Rockerem. Na cestě z tohoto výletu zpět do Belgie mi už asi hodinu předtím než sem přijel domů volali, abych přijel znovu zahrát další měsíc. Od té doby mi z Česka chodí non-stop nabídky na hraní, což se mi líbí, protože mám rád Českou Republiku a lidi co tam žijou.

Jaké bylo nejzajímavější místo kde si kdy hrál? Takové to speciální místo uprostřed pódia před publikem, ale to si tím nejspíš nemyslel, takže… Kdekoliv kde je pivo hodně, hodně studené, holky hodně, hodně rozpálené a zvuk je hodně, hodně dobrý, tam je to pro mě vždycky zajímavé místo. Ale to si taky nejspíš nemyslel, takže… Je těžké říct, co bylo nejzajímavější. Kterékoliv místo kde sem hrál ve mně zanechalo specifickou vzpomínku. V Brazílii to bylo fajn, taky na Jamajce, v Norsku, České Republice, Francii, Slovensku, Německu, Holandsku, Makedonii, Polsku, Rakousku, Španělsku a Velké Británii a taky pokaždé v Belgii. Ale to si nejspíš nemyslel, takže… Jsem rezident v klubu Decadance v Belgii a tam je to taky hodně zajímavé. Teď je to 7 let co tam hraji minimálně jednou týdně a pořád z toho nejsem unavený. Stále tam plánuji nové projekty. Doufám že tohle je to co si myslel. Co může publikum očekávat od tvojí show? Víme, že hraješ hlavně dubplates podložené tvou vlastní hudbou. Dancehallová část show bude kombinovat všechno to nejnovější šílenství s oldskoolovým dancehallem, foundation reggae a new roots. Junglová část bude obsahovat z 60 procent moje věci, z 39 procent nevydané exkluzivity a z 1 procenta junglové klasiky. Jaký je tvůj osobní rekord ve vypitých pivech? Víme totiž , že ho máš rád. Hlavně to české. Tak to bude nejspíš 51 litrů za jeden týden během Jungle Mash-Up Tour 2005 s Digital Pervert, který za ten týden vypil 53 litrů a tak vyhrál sázku. Vyhrál pivo zdarma. Ale ne, neplánuji tohle číslo tento rok opakovat. Tohle je Jungle Mash-Up Tour 2008 a ne Guinessova kniha rekordů. Muhehehehhe. Chceš něco vzkázat zlínským sondbwoys a soundgals? Pojďte se mnou 7.května na party a nebudete litovat. Pohoda zajištěna. Pořádáno za podpory Studenské Unie UTB. -H-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Strรกnka 15


inZlin 05-2008:inzlin12_05

16

28.4.2008

12:34

Stránka 16

inZlin>rozhovor

Bassta Fidli Čaues hošani, nemohl jsem si nevšimnout, že se objevila zajímavá a podle počtu návštěvníků oblíbená párty jménem Bassta Fidli. Mohli byste nám prozradit jak vznikla, popřípadě čí to byl nápad? Pokud si dobře vzpomínám, tak akce vznikla tak nějak z nouze. Seděli jsme v Hradišti na zahrádce a nemajíce zrovna na co nadávat, přišla řeč na nápad pořádat v Hradišti pravidelné večírky se zajímavými djs. Když říkám my, myslím sebe (už aj) a tvprodukta, tzn. dva vje, kteří byli vždycky nejradši, když nemuseli nic chystat, nic zapojovat a o nic se starat. Naším štestím a záchranou bylo, že se přidali všemožní přátelé a začali nám pomáhat s výrobou dekorací, chystáním sálu, vybíráním u vstupu, atd. Před druhým pokračováním Bassta Fidli, které se za úcasti cca 60-70 lidí konalo v baru na Míru v listopadu 2006, jsme společně s dvojicí PUK-PUK vyrobili plachtu-dekoraci se “slováckú cérkú”. Tím nenápadně započala naše dlouhodobější snaha o resuscitaci různých aspektů folkloru. Folklorní motivy se promítly nejen inzerce

do dekorací a vizuálu, ale i do hudby samotné. Třeba takoví Podobojí Slovácká Crew jsou příkladem, že i hip hop se dá dělat “folklórně”. Vezmi si, že někdy před sto lety vyrazili s pár ušetřenýma drobnýma v kapse šohaji a cérky v sobotu večer “k muzice“. Dnes je tomu nejinak, jen hudba se za tu dobu trochu proměnila. Dobře připravený line-up jak djs tak vjs k tomu výzdoba, lehce se to řekne, ale jak to děláte vy? No v podstatě jsme tak trochu skončili u postupů, kterým bychom se kdysi smáli. Například máme takový privátní on-line excelový dokument, ve kterém řešíme lineup, rozepisujeme si úkoly, potvrzujeme hosty atd. Co se týká hudby, projekce a dekorací, tak se snažíme čím dál víc ctít tématickou jednotu. Ale není to vždycky lehké. Když jsme někdy na vánoce řešili volné termíny na jarní měsíce, zjistili jsme, že březnové datum vychází na MDŽ, tak jsme pozvali jen samé “cérky” a vyrobili doslova genitální folklorní plachty. Bassta skončila, my mrkli na


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Stránka 17

inZlin> dubnový termín a vypadlo nám 12. 4. - Gallileo Galilei byl povolán před inkviziční soud kvůli podpoře heliocentrické teorie, Jurij Gagarin vzlétl jako první člověk do kosmu a o dvacet let později i Columbia coby první raketoplán. A téma bylo na světě. Obecně se tedy snažíme vymyslet pro každou akci ústrední téma, které samozřejmě nemusí vycházet nutně z datumu. Jak to vypadá s blížícím se létem, bude Bassta Fidli také venku? - vlastně jsem se ani nezeptal kde všude byly předchozí “B. Fíčka”? Do dneška “Bassta” proběhla třináctkrát v klubu Mír v Uherském Hradišti. Kromě toho jsme si loni uspořádali dvoudenní venkovní Bassta Fidli stage v rámci festivalu MišMaš v Bojkovicích. Letos budem na MišMaši opět, i když zřejmě v trochu omezené podobě. Od loňského roku uvažujeme i o vlastní venkovní akci, kterou bychom rádi pořádali “legálně”. Žádné vhodné místo poblíž Hradiště se nám ale zatím nepodařilo najít. Pokud někdo o takovém ví, ať nám napíše na jakub@tvprodukt nebo na náš board na www.basstafidli.net, budeme vděční za každý tip. A jakou akci si v létě nenecháte ujít? Čerťák u Nového Jičína, Mišmaš v Bojkovicích, Cosmic Frog na Smraďavce, bratislavský Wilsonic, Jízda Králů v Hluku… V době kdy píši tyto otázky, právě o minulém víkendu proběhla Bassta Fidli vol. 13, zajímalo by mě, na co se můžeme těšit příště? Máte už jasno? Děláme maximum pro to, aby se z tradiční slovácké veselice nestala obyčejná taneční párty. Do budoucna chceme, aby “Bassta” znamenala kvalitní taneční hudbu s experimentálními přesahy, více živých projektů a stylovou rozmanitost. V tom máme jasno. Nedá mi to a zeptám se, patříte mezi pořadatele, kteří akce dotují, nebo to Jeva pěkně vybere a pak zbude aj na bar? Většinou (i díky Jevině nekompromisnosti při vybírání) se ze vstupného akce zaplatí, pokud něco zbude, tak se nakoupí materiál na další dekorace, přidá peněz djům atd. Osobně dotujeme naši akci především časem, zdravím a slivovicú. -redx-

17


inZlin 05-2008:inzlin12_05

18

28.4.2008

12:34

Stránka 18

inZlin>připravuje se

Los Banditos Los Banditos jsou výraznou taneční kapelou soudobého německého undergroundu a štamgasti podniků jako je Berlínské Wild At Heart. Proto si nenechte ujít tento jedinečný klubový koncert. Tuto německou pětičlennou kapelu přezdívanou Rebels der Liebe provází pověst nejlepší surf´n´rollové formace ze západní části ex-socialistického bloku. Svižné a rázné kytarové riffy nepostrádají sexuální náboj. Těží ze zvuku kapel jako byli Shadows, Ventures či Sputniks, nechybí v ní ale ani zvuk klasických hammondek. Výsledek tohoto mixu nám může připomínat mimo jiné Tarantinovské soundtracky. Svých několik alb vydali převážně pod labelem Waserlabel / Indigo. Jednoznačně nejúspěšnější z nich bylo Opiumparty. Bandité jsou nezničitelní a jejich koncerty se vyznačují vždy divokou a výbušnou atmosférou, kde hit stíhá hit, divokou balkánskou dechovkou počínaje, promyšlenými cover verzemi od Plastic Bertrand či Sex Pistols konče. Jejich koncerty trvají mnohdy déle než tři hodiny, kdy mrtví ožívají, chromí vstávají a se živými se společně radují.

www.losbanditos.de BALANCEROOM DJ FUNK HALEN + DJ ROMANO PORNI DJ TRICK ( ELECTRONIC BITCHES, Brno) electro - disco - performance www.myspace.com/djfunkhalen

Koncert Los Banditos a DJs performance Electronic Bitches se uskuteční v sobotu 10.5. od 21.00 h ve zlínském klubu Golem. Srdečně Vás zve inZlin.

10.5. SOBOTA b, Zlín lu Golem K


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Strรกnka 19


inZlin 05-2008:inzlin12_05

20

28.4.2008

12:34

Stránka 20

inZlin>připravuje se

ín 008 14.5. 2 f Rock Café, Zl O s r Maste

The Beatles + Metallica = BEATALLICA Nejorigionálnější americká parody rockmetalová banda zahraje ve Zlíně! Pokud si myslíte, že The Beatles a Metallica jsou hudebně dva naprosto rozdílné světy, tak američané, kteří si říkají BEATALLICA vás přesvědčí o opaku! Schválně, co se stane, když zkombinujete nehynoucí hity „Brouků“ z 60´let s hymnami Metallicy z let 80´tých? Dostanete nejoriginálnější kapelu 21. století – BEATALLICU! Tato kombinace se může zdát jako hudební poprava, ale v jejich rukou se mění v čistou hudební genialitu! Přestože i Beatles měli ve své tvorbě jisté „heavy“ momenty („Helter Skelter“ nebo „Revolution“) nejsou samozřejmě řazeni mezi metalové kapely. Na druhé straně mince je Metallica, která nemůže být ani náhodou řazena mezi popové kapely. Ale pak tady máme kapelu BEATALLICA a všechny rozdíly mezi Beatles a Metallicou jsou rázem smazány!

Nevěříte? Přijďte se přesvědčit 14. 5. do Masters Of Rock Café ve ZLÍNĚ! Bude to stát zato! Na zvláštnosti celého večera přidá i speciální host koncertu – výborní ostravští metaloví violoncellisté HYPERION, kteří vám kromě své vlastní tvorby zahrají také např. megahit „Nothing Else Matters“ na violoncello ala Apocalyptica! BEATALLICA vznikla v roce 2001 jako zábavová kapela. Svými veselými show si získali řadu věrných fanoušků. Tato jejich bizzarní, fantastická kombinace nadchla mnoho fanoušků, a tak se Beatallica dostala, v podstatě nečekaně, i na velká světová pódia, kde si zahrála např. i s takovými hvězdami jako jsou Motörhead či Dream Theater! Na základě svého skutečně celosvětového úspěchu vydali v loňském roce svou

první dlouhohrající desku s názvem „Sgt. Hetfield´s Motor Breath Pub Band“ se 13 jedinečnými beatlemetallicovskými songy. jako jsou např. klasické Beatlesácky strukturované songy s Metallica podtextem „Sandman“ nebo „For Horseman“, další evidentně více písně z dílny Metallicy „Revol-ooh-tion“, „Leper Madonna“ nebo „A Garage Dayz Nite“, velmi lehce identifikovatelné s vtipnými texty. Nechybí ani klasika jako např. „Hey Dude“, apod. Jejich koncertní show jsou pověstná svou dokonalostí a zábavností! Přijďte se pobavit všichni, kdo máte rádi Beatles, Metallicu, obě kapely nebo i žádnou, protože tento koncert bude 100% vtipným a inteligentním, zaručeně nevšedním hudebním zážitkem!

Vstupenky jsou k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert na tel: 577 432 420 a 777 701 591, e-mail: dupalova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz na dobírku, ve všech předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketportal (i na Slovensku) a Ticketstream, na Zlín pak ještě na baru přímo v Masters Of Rock Café na Čepkově a ve všech obvyklých předprodejích! -PR-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Stránka 21

inZlin>připravuje se

21

Bob Dylan, kultovní postava světové hudby, vystoupí 9. června od 19 hodin v ostravské ČEZ Areně. Bude to vůbec první koncert tohoto legendárního písničkáře, hudebníka, autora a básníka na Moravě a ve Slezsku.

9.6. Os

ZA trava ČE

réna

Nenechte si ujít ostravský koncert legendárního

Boba Dylana! inzerce

Dylan je autorem mnoha skladeb, které zlidověly, například „Blowin´ in the Wind“, „Knockin´ On Heaven´s Door“, „Like a Rolling Stone“ či „The Times They Are a-Changin´“. Patří k osobnostem, bez kterých je historie hudby nepředstavitelná - osobnost, která dějiny formovala, která se stala ikonou a idolem mnoha generací, mluvčím společenských i politických změn. Například časopis Rolling Stone považuje Boba Dylana hned po Beatles za druhého největšího umělce všech dob a dvě z jeho desek umístil do první desítky nejlepších alb celé historie. Podle týdeníku Time patří Bob Dylan do stovky nejvlivnějších osobností minulého století. Za téměř 50 let tvůrčího života napsal přes 500 písní a prodal přes 74 miliónů kopií svých 43 alb. Je držitelem několika cen Grammy, Zlatého Globu a Oscara. V roce 1982 byl uveden do Síně slávy skladatelů, o 6 let později do Rock´n´rollové síně slávy. Jeho písně přepracovalo přes 2.000 kapel a hudebníků – mezi nimi The Rolling Stones, Rod Steward, Neil Young či Jimi Hendrix. Byl několikrát za své texty nominován na Nobelovu cenu za literaturu. Nenechte si ujít tuto legendární osobnost NAŽIVO! Vstupenky: síť Ticketpro. -PR-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

22

28.4.2008

Stránka 22

inZlin>připravuje se

POZNAČTE SI DO SVÉHO DIÁŘE

STŘEDA 19.00, ORLÍ HNÍZDO VEČER S ÚSMĚVEM A DOBROU NÁLADOU. KTERÁ STŘEDA? NO PŘECI KAŽDÁ V KVĚTNU! Také patříte k lidem, kteří si rádi popovídají nad sklenkou vína či jiného oblíbeného nápoje v pohodovém prostředí a zároveň se u toho příjemně pobaví? Zkuste si představit místo, kde Vám nabídnou něco dobrého k jídlu a pití, kde současně posloucháte originální živou hudbu, nebo se necháte laskat perličkami z české i světové literatury.

inzerce

12:34

Co byste řekli netradiční formě divadla, do níž se můžete, při troše chuti a nálady, také zapojit? Jestli Vás tyto řádky zaujaly, tak vězte, že právě pro Vás spustilo Orlí Hnízdo cyklus středečních kulturních večerů. V prostorách restaurace jste se mohli v průběhu dubna seznámit s povídkami Toona Tollegena, konkrétně s povídkovou knížkou Dvě staré babky. Na úsměvné čtení v komorně laděné atmosféře navázala další týden brněnská kabaretní skupina BF Orchestra. Společně jsme se zaposlouchali do šansonových melodií prokládaných vtipnými glosy jejich konferenciéra. V jejich programu najdeme mj. i prvky jazzu nebo bigbeatu. Před koncem dubna jsme si ještě stihli vychutnat večer plný humorné improvizace a na poslední středu v měsíci jsou pro všechny milovníky napětí připraveny storáče – krátké napínavé a lehce detektivní příběhy v podání brněnského divadla PuMoWo. Pokud vám něco říká postava jménem Max Payne, občan jménem Quentin Tarantino nebo autor komiksů Frank Miller, tak už asi víte, kterým směrem se bude poslední dubnový středeční večer ubírat zábava na Orlím Hnízdě.

A co pro své příznivce připravilo Orlí Hnízdo na květen? Mimo víkendových akcí v Music Parku a celotýdenní restaurace, můžete opět každou středu od 19.00 hodin strávit příjemný večer s milým zážitkem - kulturní středy pokračují až do konce května a vstup je pro Vás zcela zdarma – tak proč žít jen o víkendu. Kulturní středy na Orlím Hnízdě jsou tady pro Vás.

Pro bližší informace o programu sledujte www.orlihnizdo.cz -PR-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Stránka 23

inZlin>připravuje se

23

Festival Rock for People se v loňském roce přestěhoval z kapacitně nedostatečného areálu v Českém Brodě do nového, velmi komfortního místa, na bývalé vojenské letiště v Hradci Králové – Festival Park. A jak se zdá, přesun proběhl nadmíru uspokojivě, což ocenila i Akademie populární hudby, která loňský ročník festivalu ocenila zlatou soškou anděla jako hudební událost roku. Kaiser Chiefs

Offspring

2008 3.- 5.7. Králové c Hrade

Letošní Rock For People s Kaiser Chiefs a Offspring inzerce

Letošní ročník festivalu se koná v termínu 3.-5.7. 2008 a jeho organizátoři představí návštěvníkům jako hlavní hvězdy festivalu jednu z nejžádanějších koncertních skupin současnosti Offspring a hvězdy britské hudební scény Kaiser Chiefs. Mezi další zahraniční hudební lahůdky patří například Enter Shikari, Black Mountain, Donots, Flogging Molly, H2O, Holy Fuck, Helmet, Madball, Locos a další. Českou a slovenskou hudební scénu bude reprezentovat například Kabát, Aneta Langerová, Divokej Bill, David Koller, Kryštof, Wohnout, Xavier Baumaxa, Tři sestry, Horkýže slíže a mnoho dalších. Úplnou novinkou bude letos programové zařazení filmového festivalu Music on Film – Film on Music a hudebně-divadelního projektu Kašpárek v rohlíku, který se pobaví v rámci celodenního programu a vlastní scény nejenom děti. Ceny vstupenek v předprodeji jsou v květnu a červnu za 950,- Kč (+poplatek předprodeje) Předprodej probíhá v sítích Ticketstream a Ticketportál. Vstupenky na místě pak budou za 1.100,- Kč. -PR-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

24

28.4.2008

12:34

Stránka 24

inZlin>připravuje se

B‘fashion in Zlín: Jsme šance pro mladé designéry

.5. 12.- 14

lín 2008, Z

Nadějní fotografové, oděvní a obuvní designéři z řad studentů evropských vysokých škol. To je skupina, na níž mají spadeno pořadatelé mezinárodní soutěže B‘fashion in Zlín. Její finále vypukne 14. května v prostorách Univerzitního centra ve Zlíně. Akce však začne už 12. května workshopy s významnými osobnostmi módního průmyslu. Například s návrhářkou Liběnou Rochovou, fotografy Jakubem Ludvíkem, Lucií Robinson a Josefem Klírem, šéfredaktorkou Harper´s Bazaru Bárou Nesvadbovou. Více informací o programu akce najdou zájemci na internetových stránkách projektu www.bfashion.cz. Organizátory B’fashion jsou studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati

Móda nás inspiruje Design oděvu, obuvi a módní fotografie je trojice soutěžních disciplín, v níž se letos v rámci B’fashion soutěží. „Hlavní myšlenkou projektu je poskytnout prostor kreativitě a vyprovokovat k soutěživosti,“ prohlásil manažer soutěže Marian Füry. B’fashion současně nabízí možnost seberealizace nadějným designérům a fotografům. Těm umožní spolupráci se společností Baťa v kategorii obuv, Kampo v kategorii oděv a s magazínem Týden v kategorii photo. Nejlepší přihlášení z každé kategorie dostanou od těchto partnerů možnost předvést se v branži, na kterou se svým studiem připravují. „Vstup do módního světa není snadný. My se snažíme naší soutěží zviditelnit mladé talenty a zároveň veřejnosti ukázat, kam se ubírají poslední módní trendy,“ řekl mluvčí B’fashion Václav Pavlečka.

B’fashion není jen vizuální zážitek, ale i chuťový… V rámci letošního ročníku B’fashion si pořadatelé připravili pro zlínskou veřejnost jednu specialitu. Možnost ochutnat exkluzivní kávu B’fashion. Tuto chuťovku s tajným receptem už v těchto dnech podávají pracovníci Golf baru na Náměstí T.G.M. (vedle hotelu Garni) ve Zlíně. Golf bar však nyní funguje pod jiným názvem B’fashion café - a stává se oficiálním prostorem projektu. Na místě se můžete informovat o průběhu B’fashion, podívat se na spot akce a zlákat své chuťové pohárky na jedinečný zážitek.

Chcete na galavečer? Akce B´Fashion vyvrcholí 14. května v prostorách futuristické budovy Univerzitního centra. Pokud máte zájem o účast na akci, bedlivě sledujte internetové stránky www.bfashion.cz, kde pořadatelé přinesou informace o předprodeji vstupenek. Nezapomeňte, že kapacita je omezena na několik set návštěvníků. Vloni trvalo organizátorům vyprodat lístky na galavečer méně než 24 hodin. -PR-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Stránka 25

inZlin>připravuje se

25

štěnice

12.7. Pře 10.7. -

Open air Musicfest Přeštěnice Hledáte-li výjimečný festival s line-upem sestaveným z nejlepších českých kapel a z mnoha zahraničních formací, chcete-li relaxovat uprostřed jihočeské přírody, nemačkat se v dlouhých frontách na pivko, poznat nové přátele a setkat se se starými známými z minulých let, vyrazit na krátké výlety do místního penzionu a nedalekého Milevska, pařit až do ranních hodin anebo si prostě užít festivalové léto na plný plyn, pak vaše nová adresa v termínu 10.-12. 7. 2008 zní Open air Musicfest Přeštěnice.

Pořadatelé akce se na vás těší a letos pro vás připravili nejnadupanější program v jeho historii. Na dvou hlavních scénách se vystřídá více než padesát skupin. inzerce

V útulném prostředí se jednotlivé scény střídají, takže máte šanci stihnout všechny kapely. Ozdobou bude jistě populární argentinská ska banda Karamelo Santo, grunge v podání italské kapely Exilia (předskokan Rammstein na jejich turné) anebo symfonický gotický metal jedné z nejlepších německých kapel Xandria. Festival si za dobu své existence získal renomé prestižní akce s maximálně pohodovou atmosférou, a tak není divu, že řady jeho příznivců se neustále rozšiřují. Vstupenky lze zakoupit v sítích Tickestream, Tickepro a Ticketportal nyní v akci do konce května za 600 Kč. K dispozici budou i jednodenní a dvoudenní vstupenky. Veškeré informace včetně programu naleznete na www.prestenice.cz -PR-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

26

28.4.2008

12:34

Stránka 26

inZlin>rozhovor

ČÍNA - výstava fotografií

rosa ar U Pšt Musik B 6.2008 8.. 21.5.–1 tředa žs á is n r ve 19:00h v 21.5.

Marcel KRESTA, Petr VALÁŠEK

Ahoj kluci dlouho v Musik Baru U pštrosa nebyly žádné fotografie a teď se chystá výstava z cesty po Číně. Nenapadlo vás vzít na cestu štětce a barvy, proč fotoaparát? Tak toto nás opravdu nenapadlo. Kdyby jsme měli zachytit naší třítýdenní cestu po Číně pomocí plátna a barev, tak bychom asi zůstali u prvního obrázku a asi bychom se nedostali ani z letiště. Fotíte barevně nebo černobíle? Fotíme na digitální fotografii, převážně barevně. Na výstave budou pouze barevné fotografie. Ale než přivezete fotky domů, jistě zažíváte různá dobrodružství. Nemate strach, že se po cestě fotky ztratí? Obavy samozřejmě jsou, různé podnebí a počasí dává technice zabrat. Stalo se nám, že jsme měli problém "rozchodit" kartu ve foťáku, ale vše se nakonec v dobré obrátilo a fotky se nám podařilo dostat v pořádku do počítače. Bylo na téhle cestě něco co se vám nepodařilo vyfotit a stále vám to jen leží v hlavě? A vůbec, popsali by jste nám trochu vaši trasu? Těch věcí, které se nám nepodařily vyfotit je spousta. Hlavně vůně místních restaurací, tržiště a místních záchodku... Ale vážně i fotografie má své limity při zachycení okamžiku či atmosféry daného místa. Jsou věci,

které žádná fotografie dokonale nezachytí, člověk si je musí prostě prožít osobně. Pokud jde o trasu, kterou jsme absolvovali, tak jsme se snažili projet to nejzajímavější, co jen za tak krátkou dobu, kterou jsme v Číně byli, lze stihnout. Ale pokud bychom mohli případným dalším návštěvníkům doporučit, tak v Číně stojí za to navštívit hlavně přírodu, a to především hory. Kdo hledá při cestování především kontakt s místními lidmi, tak na ty v Číně narazíte kdekoliv a ve velkém množství. Dalo by se říct, že jste zkušení cestovatelé, ale co výstavy? Kolikátá je to vaše výstava? Cestovatelé jsme možná zkušení, ale mimo přednášek rodinám, známým a přátelům, je tahle výstava naše prví. A obligátní otázka. Připravujete na vernisáž nějaký hudební a gastronomický doprovod? Jedna z věcí, které lze velmi těžko přenést z Číny k nám do Evropy, je pravé jídlo. Snad každý, kdo tuto krásnou velkou zemi navštívil a ochutnal místní stravu potvrdí, "čína" ve své domovině chutná úplně jinak než "čína" z evropských fastfoodu. Proto se na vernisáži bohužel s tradiční čínskou kuchyní návštěvníci nesetkají, ale i přesto bychom rádi všechny pozvali do baru U pštrosa, aby si přišli prohlédnou pár fotografií z naší cesty – snad se mají na co těšit. děkuji za odpovědi -redx-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Stránka 27

inZlin>připravuje se

Seminář archivního filmu představí podoby grotesky Od čtvrtka 8. května do neděle 11. května se v Uherském Hradišti uskuteční už desátý ročník Semináře archivního filmu, jehož program bude letos věnován fenoménu filmové grotesky. inzerce

27

Zastoupena bude jak tvorba klasických zástupců americké grotesky (Buster Keaton, Harold Lloyd, Charlie Chaplin) a jejich evropských kolegů (Max Linder, Pat a Patachon), tak i tvorba význačných autorů, kteří z postupů klasické grotesky výrazně čerpají (Jacques Tati, bratři Marxové, Wes Anderson, Roy Andersson). Součástí programu budou také přednášky českých filmových historiků, kteří se dlouhodobě zabývají žánrem grotesky a jejím vztahem k jiným filmovým žánrům (Petr Král, Věroslav Hába, Pavel Taussig, Lukáš Gregor, Jan Křipač, Martin Jiroušek). V programu nebudou chybět ani zástupci českého prostředí, ať už to je groteskní poetika ve filmech Juraje Herze nebo filmová a televizní tvorba Ctibora Turby, Tomáše Vorla a Pražské pětky (film Pražská 5, Divadlo Sklep, baletní jednotka Křeč ad.) a Krvavý román Jaroslava Brabce. Mezi hosty semináře se objeví básník, esejista a filmový historik Petr Král, filmový historik Pavel Taussig, divadelníci Ctibor Turba a Boris Hybner, filmař Juraj Herz a Tomáš Vorel, hudebník Jiří Hradil (Chorchestr, Tata Bojs, Lesní zvěř), vyjednáno je také vystoupení (jak k němým filmům, tak i samostatné koncerty) Petra Váši s Těmi Syčáky a Eliščina bandu herce a hudebníka Jana Budaře. Vybrané filmy semináře lze navštívit i jednotlivě, tradičně se ovšem vyplatí využít možnosti klasické akreditace v délce jednoho až čtyř dnů. Základní cena letos činí 120 Kč na den. Akreditovat se blížící na seminář můžete prostřednictvím oficiálního webu, kde naleznete široké spektrum informací o semináři a jeho programu.

www.archivniseminar.cz Kino Hvězda Uherské Hradiště


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28

28.4.2008

Stránka 28

inZlin>připravuje se

Agentura Velryba pro Vás připravuje ZAGOROVÁ VYSTOUPÍ V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ ROŽNOVSKÉHO AMFITEÁTRU NA STRÁNI Studené zimní počasí je snad už definitivně za námi a my se můžeme začít těšit na teplé slunečné jarní dny. Koncertní sezona se pomalu ale jistě začíná přesouvat ze sportovních hal a klubů na trávníky pod širým nebem. Jednou z venkovních akcí, která se bude konat na netradičním místě bude například koncert Hany Zagorové. Devítinásobná „Zlatá slavice“ vystoupí v doprovodu Petra Rezka a skupiny Miloše Nopa v krásném prostředí rožnovského Amfiteátru NA STRÁNI 24. června v 19.30 hodin. Studánko stříbrná, Ta pusa je tvá, Je naprosto nezbytné, Nápad…To jsou názvy písní, které v rožnovském amfiteátru určitě zazní. Pokud i vy patříte k příznivcům „Haniččiny písničky“, máte se skutečně na co těšit. Vstupenky na toto vystoupení jsou již v prodeji v síti ticketportal.

STRHUJÍCÍ SHOW RUSKÝCH KOZÁKŮ PRVNĚ V ČECHÁCH A NA MORAVĚ Další jedinečnou kulturní akcí, kterou pro Vás Agentura Velryba připravuje je série vystoupení celosvětově uznáinzerce

12:34

vaného tanečního souboru Ruští kozáci. Skočné písně misící se s údernými vojenskými pochody, fascinující kombinace klasických folklórních tanců, akrobacie, slavné šavlové souboje, efektní scénické ztvárnění, pestré kostýmy…zkrátka vše nejlepší z ruského tanečního si budete moci vychutnat v rámci jejich jedinečné show. Soubor v Česku vystoupí ve více městech. V pražské Arena HC Sparta se divákům představí 21.května. O den později, 22.května, vystoupí v moravské premiéře v brněnské hale Vodova a 23.května se na Kozáky mohou těšit v Ostravské ČEZ Aréně. Dvouhodinový hudebně-taneční program Vám přiblíží poutavou formou dlouholetou a mnohdy pohnutou historii Kozáků. Vystoupení vykresluje jejich odvážnou a nespoutanou náturu a prostřednictvím zvuků a tance líčí neuvěřitelné příběhy boje, lásky, slávy i zrady…Vstupenky jsou již v prodeji v síti ticketportal.

SERJ TANKIAN PŘEDSTAVÍ V OSTRAVĚ SVÉ SÓLOVÉ ALBUM O dva týdny později si v ostravské ČEZ Aréně přijdou na své příznivci tvrdší hudby. Dne 5. června se uskuteční exkluzivní koncert Serje Tankina, bývalého zpěváka kapely System Of a Down. Serj, jeden z nejméně typických rockových frontmanů, chce svým fanouškům v ČEZ Aréně představit sólové album „Elect The Death“. Formace System Of a Down o sobě nedala vědět více než dva roky! Od té doby se Tankian zavřel do svého domácího studia v Los Angeles aby napsal, natočil a zprodukoval toto sólové album. Ostrava je jediné město v České republice, kde Serj vystoupí. O vstupenky na tuto akci je velký zájem a jsou již v prodeji v sítích ticketpro a ticketportal.

Agentura Velryba připravuje: RUŠTÍ KOZÁCI (21.5.Praha - Arena HC Sparta, 22.5. Brno-Hala Vodova, 23.5. Ostrava-ČEZ Aréna) SERJ TANKIAN (5.6. Ostrava-ČEZ Aréna) HANA ZAGOROVÁ (24.6. Amfiteátr NA STRÁNI) -PR-


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:34

Stránka 29

inZlin>připravuje se

29

zabáva, Radošinské naivné divadlo Bratislava se představí s inscenací Stanislava Štepky Vel´ké ilúzie, Královéhradecké Klicperovo divadlo přijede s Oskarem a růžovou paní, pražské Národní divadlo přiveze do Zlína inscenaci Martina Františáka Doma...atd..

DOPROVODNÝ PROGRAM I letos se návštěvníci mohou těšit na doprovodných program, například koncerty a oblíbená pouliční divadla. Fragile – vokální skupina z Bratislavy, Senzace příštího léta ze Zlína, BF orchestra Brno, Eduard Ingriš – výstava fotografií,...atd..

FESTIVALOVÁ MÍSTA Na setkání a stretnutia narazíte ve velkém sále zlínského divadla, ale také v komornějších prostorech Studia T a Malé scény, na nádvoří divadla, v hospůdkách,...

ZLÍN PROPADNE DIVADLU FESTIVAL 2008 Umění, zábava, nová setkání – takový je divadelní festival Setkání – Stretnutie. Letos už po třinácté splyne divadelní život s ulicemi Zlína. Akce každým rokem sílí a je dnes uznávaným a prestižním festivalem. Setkání - stretnutie je ve střední Evropě ojedinělou akcí s vyhraněnou dramaturgickou koncepcí, orientuje se na podporu původní dramaturgické a inscenační tvorby. Zařazeny do něj bývají pouze divadelní novinky - původní hry, adaptace a nové překlady v českých i slovenských premiérách za období leden 2007 až březen 2008. Přehlídka se letos ponese v duchu konfrontace dvou základních životních pocitů, které se objevují v současných inscenacích, naděje a beznaděje. „Využijte jedinečnou příležitost zhlédnout výběr toho nejpozoruhodnějšího, co vzniká na divadelních scénách. Na setkání s Vámi se těšíme,“ Antonín Sobek, ředitel Městského divadla Zlín

INSCENACE Letošní ročník nabídne opět bohatý program, celkem 21 inscenací z dvaceti divadelních souborů zemí visegrádské čtyřky. Letos se můžete těšit na opravdu pečlivě vybrané divadelní kousky. Porota totiž musela vybrat z více než padesáti souborů a devadesáti inscenací. Zlínský soubor uvede Princeznu Turandot a Dekameron, Slovenské národné divadlo přijede s inscenací Král' sa inzerce

PARTNEŘI

Letos poprvé je partnerem festivalu vedle Slovenského národního divadla Bratislava a polského Teatr Rozrywki Chorzów také budapešťské Maďarské divadelní Muzeum a Institut. Festival tak obsáhne všechny země visegrádské čtyřky. Igor Otčenášek ( propagace slovenské kultury v ČR ) během loňského ročníku festivalu pronesl: „Různých setkání divadelníků v České republice je více, ale zlínský festival patří mezi ty nejlepší."

KMOTŘI Kmotry festivalu budou opět Zdena Studenková, herečka Slovenského národného divadla, a Miloslav Mejzlík, herec Divadla Na zábradlí. "To, že mohu být kmotrou mezinárodního festivalu, je pro mne velká pocta. Zlínské divadlo se mi líbí i proto, že má dobrou atmosféru, je tu cítit, že divácká obec má své divadlo ráda,“ uvedla na adresu festivalu Zdena Studenková.

HISTORIE Možná, že stojí za to připomenout, že myšlenka uspořádat ve Zlíně mezinárodní česko-slovenský festival vznikla už v roce 1991. V době, kdy se federální politici handrkovali. Tento stav paradoxně utvrdil hezké vztahy divadelníků obou zemí. „Chtěli jsme ukázat a dokázat, že se máme rádi. Že nás zajímá, co dělá ten druhý. Že se chceme potkávat, být spolu, a když ne jinak, tak aspoň na jevišti - prknech "co znamenají svět". Bez nesmyslné soutěživosti a nevraživosti,“ uvedla Jana Kafková, dramaturgyně MDZ -JB-

více na: divadlo.zlín.cz


inZlin 05-2008:inzlin12_05

30

28.4.2008

12:35

Stránka 30

inZlin>gastro tip

DolceVita

kousek slunné Itálie v centru Zlína

Když jsem poprvé vstoupil do kavárny Dolce Vita, byl jsem příjemně překvapen, jak se podařilo tento prostor bývalého informačního centra přeměnit v útulnou kavárnou s moderním interiérem. Pokud si chcete dát schůzku, je její poloha přímo na rohu náměstí pod zlínskou radnicí přímo ideální pro vysvětlování, kde se vlastně máte sejít. Navíc můžete v teplých dnech využít zahrádky přímo na náměstí. Není nad to dát si kávu, či jiné osvěžení a jen tak sedět a pozorovat shon všedního dne. Náměstí je takové malé zlínské korzo - chvíli posedíte a určitě na někoho známého narazíte.


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:35

Strรกnka 31


inZlin 05-2008:inzlin12_05

32

28.4.2008

12:35

Stránka 32

inZlin>auto tip

Všichni míří do Brna … na AUTOTEC 2008 Prestižní veletrh AUTOTEC 2008, který je jedinou motoristickou výstavou tohoto druhu ve střední Evropě, má totiž co nabídnout. Novinky ve všech expozicích S jednou z největších expozic se bude na výstavišti v Brně prezentovat koncern Iveco - na ploše 3 000 m2 se zde představí společně značky Iveco, Irisbus a Fiat Professional. Nové nákladní vozy, stejně jako malé užitkové vozy Fiat Fiorino, zde budou mít svou výstavní premiéru. Sekundovat jim bude ucelená přehlídka autobusů Irisbus Iveco, kde se připravuje světová novinka. Mercedes-Benz se do Brna chystá přivést novou modelovou řadu svých prestižních nákladních automobilů. Rozsáhlou expozici nabídne ale i Renault Trucks, kde najdete třeba i nejnovější technologie nabízející hybridní pohony i pro velká vozidla. Expozice Scania se ponese v duchu nejmodernějších technologií pro splnění náročných emisních norem. Neztratí se zde ale ani české značky nákladních vozidel, jako je TATRA a AVIA – ta představí kromě jiného také svou nejžhavější novinku – vozy se vzduchovým pérováním. Z oblasti lehkých užitkových vozidel se bude prostřednictvím jedné z největších expozic prezentovat společnost Volkswagen. Hyundai představí kromě automobilů také partnerství s UEFA a českou fotbalovou reprezentací. Své nejnovější modely lehkých užitkových vozidel, případně vozů spadajících do kategorie SUV či offroad, představí ale také další značky. Najdete zde dále například vozy KIA, Renault, Nissan, Mitsubishi, Peugeot, Suzuki, Citroën, Mercedes-Benz, Škoda atd.

Novinky i u přípojné a servisní techniky Přípojná vozidla a nástavby mají u nás široké zastoupení. Proto je logické, že i zde se bude prezentovat řada novinek. Vedle domácích výrobců se objeví zahraniční vystavovatelé – například německý výrobce nástaveb F.X. Meiller, nebo lucemburská společnost Faymonville. Kögel v premiéře představí nový BIG MAX, nové nápravy TRAX a také nové služby. AUTOTEC již tradičně nabízí také kvalitní přehlídku servisní a garážové techniky od celé řady výrobců. Představí se tak téměř všichni

významní výrobci a distributoři garážového vybavení, kteří obsadí výstavní halu A. Účastnit se budou například firmy Univer, Italmec, RPJ International, Technology Garage, REMA TIP TOP a řada dalších.

Svět kamionů zblízka Profese řidiče kamionu je velmi náročná a každý muž, když byl malý, zatoužil po tom, aby jej směl alespoň na chvíli řídit. A veletrh AUTOTEC 2008 jim může tento sen splnit. V rámci doprovodných programů totiž vznikl ve spolupráci se Sdružením automobilových dopravců ČESMAD Bohemia ojedinělý projekt „Svět kamionů zblízka“. Na jednom místě se zde sejde ucelená přehlídka trucků sedmi nejvýznamnějších evropských výrobců. Svět kamionů zblízka nabídne šanci podrobně si trucky prohlédnout a s profesionální asistencí zkušených instruktorů i vyzkoušet při jízdě na zkušební dráze. Další informace hledejte na www. autotec.cz


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:35

Strรกnka 33


inZlin 05-2008:inzlin12_05

34

28.4.2008

12:35

Stránka 34

inZlin>knižní tipy

Ostrov svobody na vlastní kůži

Malý Mikuláš se loučí!

Jak se dělá sport v televizi

Rytmus salsy, vůně doutníků, lascivní čokoládově opálené dívky, staré americké limuzíny a propagandistické billboardy Castrovy revoluce… Tak asi chutná současná Havana, hlavní město ostrovní země honosící se za zlatých časů přezdívkou „Paříž tropů“. Setkání s Kubou tak, jak je přibližuje na stránkách své knihy Marian S. Sucha také stojí za to. Publikace z Mladé fronty za 349,- korun je skvělým průvodcem podivuhodnou směsicí kolonialismu, kapitalismu a socialistické dekadence.

A je to tady – závěrečný díl série o nestárnoucím školákovi a jeho kamarádech Celestýnovi, Vendelínovi, Viktorínovi, Albínovi, Kryšpínovi a Fridolínovi. Nové Mikulášovy průšvihy mají tentokrát podtitul Polívka nemá rád zmrzlinu a vydává je nakladatelství Albatros. Snad ani není třeba připomínat, že autory klukovských dobrodružství jsou René Goscinny a Jean-Jacques Sempé: v knihkupectvích je koupíte jen za 189,- korun.

Vzpomínkovou knihu sportovního reportéra Oty Černého Brankám bylo padesát aneb Díky, táto uvítá každý příznivec televizních Branek, bodů, vteřin. Černý vzdává hold smyslu pro fair play ve sportu i životě. V knize líčí svoje zážitky a zkušenosti od roku 1969: svěžím reportážním stylem představuje jednotlivé osobnosti, které „dělaly“ televizní sport. Knihu vydala Česká televize a stojí 259,- korun.

Ztřeštěnosti normální rodiny

Hříšná Simona pátrá

Příběh opravdové čarodějky

Taková normální rodinka patří k tomu nejlepšímu v českém fondu televizní zábavy. Kdo by ji neznal! Od konce šedesátých let, kdy se poprvé objevila na našich obrazovkách, se tento kultovní seriál čas od času pravidelně vrací do našich domácností. Historky trochu bláznivé rodinky, které dala dohromady Fan Vavřincová (vlastním jménem ovšem Věra Němotová), jsou tak úspěšné, že se dočkaly i nového filmového zpracování. V dubnu uvedl do kin svoji zmodernizovanou verzi režisér Patrik Hartl. Nedočkaví čtenáři se mohou začíst do pokračování veleúspěšného románu. Literární pokračování pod velmi prozaickým názvem Taková normální rodinka se vrací vydalo nakladatelství XYZ a k dostání je za pouhých 199,- korun.

Čtenáři, kteří dávají přednost peprnějším příběhům plným napětí, ale nepostrádajícím ani humorné momenty, jistě rádi sáhnou po nové kriminálce s prostým názvem Peepshow. Hlavní hrdinkou románu je hříšná, ale i nebezpečně zábavná Simone Kirschová – nová soukromá detektivka ve městě. Vydává se do striptýzového klubu Red Room vypátrat vraha jeho majitele a současně dostat ze zločineckých spárů svoji nejlepší kamarádku. Podle redakce The Australian jde o nejlepší román roku. Napsala jej Leigh Redheadová, česky jej vydává nakladatelství Jota a začíst se do něj můžete za 268,- korun.

Vysvětlovat českým čtenářům, kdo je Paulo Coelho jistě není třeba. Po osmnácti letech poprvé v češtině vychází jeho román Brida. Je to skutečný příběh mladé učitelky čarodějnického umění O´Fernové. Proslulý autor svým ojedinělým stylem vypráví o prvních krocích jednadvacetileté dívky, která se rozhodla spojit svůj osud s tajemnou magií. Novinku vydalo Argo a stojí 248,- korun. Knihy Kanzelsberger | Zlín

nám. Míru 2/488 | 760 01 | Zlín tel.: 577 213 474 e-mail: zlin@kanzelsberger.cz otevřeno: po-pá: 8-18 h., so: 9-13 h. Knihy Kanzelsberger | Kroměříž

Vodní 61 | 767 01 | Kroměříž tel.: 573 339 286 e-mail: kromeriz@kanzelsberger.cz otevřeno: po-pá: 8-18 h., so: 8-12 h.


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:35

Strรกnka 35


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:35

Stránka 36

Obch 15.00

17.00

21.30

Nám 14.00

20.00 21.00

M

Ví K NAKOUSNUTÍ OD 16.5. Sobota 17. 5. Obchodní centrum 14.00 – 15.30 Petr Salava a jeho program pro děti

Náměstí Míru 14.00 – 19.00 Sportovní odpoledne: Mistr světa Petr Kraus – trial biking Sportovní atrakce – aerotrim, 4 in 1 Atrakce pro děti Vystoupení Miss Aerobic 20.00 – 21.00 Vystoupení skupiny

Děda Mládek Illegal Band

R

ka


.

inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:35

Stránka 37

Pátek 16. 5. Obchodní centrum 15.00 – 16.30 Michal Nesvadba se svým programem pro děti

17.00 – 19.00 Těžkej Pokondr vystoupení soutěže o ceny, prezentace nájemců

21.30 – 23.15 Slavnostní premiéra filmu „U mě dobrý“ Náměstí Míru 14.00 – 19.00 Atrakce pro děti 20.00 – 21.00 Laura a její tygři 21.00 – 21.15 Ohňostroj

www.zlatejablko.cz

Multikino se šesti sály Více než 75 obchodů Restaurace, V raji neni nuda kavárny, bary

Neděle 18. 5. Obchodní centrum 14.00 – 16.00 Program Dády Patrasové Soutěže o ceny

16.00 – 19.00 Módní přehlídka za účasti Lucie Váchové a Radky Kocurové 16.00 – 19.00 Taneční vystoupení skupiny DUCKBEAT Náměstí Míru 14.00 – 18.00 Atrakce pro děti 20.00 – 21.00

No Name

Moderuje Jan Čenský Změna programu vyhrazena


inZlin 05-2008:inzlin12_05

38

28.4.2008

12:35

Stránka 38

inZlin>CD+DVD tipy Blue Effect

Christina Aguilera

Live and Life 1966-2008

První DVD zachycuje mimořádné koncertní setkání z března roku 2007. Na pódiu Lucerna Music Baru se sešli členové legendárních Matadors, rané podoby Blue Effectu, variant Modrých i M. Efektů a současného mladého obsazení jen názvem veteránské party. Radim a jeho mladí pánové Křížek, Říha a Zima (+ další hosté) si sami výtečně zahráli, ale doprovodili Viktora Sodomu, Jana F. Obermayera, Vladimíra Mišíka, Leška Semelku a Oldřicha Veselého v písních z nejklasičtějších.Druhé DVD je pak střídmě komentovanou procházkou historií Matadors a Blue Effectu, od němých rarit přes Nové syntézy až po současnost. Televizní i soukromé archivy vydaly svědectví o znamenitosti muzikyi zblblosti doby, o černobílých písních na tři minuty i dvacetiminutových orchestrálních kusech s bigbandem.

FIsh 13th Star

Na novém albu Fishe (ex-Marillion) se vyváženě střídají tvrdé skladby zpívané s drsnou naléhavostí v hlase ("Manchmal") s těmi klidnějšími, podanými procítěně("13th Star") a přesvědčivě tak, jak už to Fish umí. Jako celek je CD nabito energií, kterou tento zpěvák umí předávat.

R.E.M. Accelerate

Čtrnácté studiové album skupiny bylo nahráno v průběhu minulého jara v kanadském Vancouveru, irském Dublinu a ve městě Athens v americkém státě Georgia ve spolupráci s producentem Jacknife Lee, držitelem prestižní ceny Grammy, který se do podvědomí hudební veřenosti zapsal mimo jíné díky své úspěšné spolupráci se skupinami jako jsou U2 (How To Dismantle an Atomic Bomb), Snow Patrol, Bloc Party a Kasabian.Accelerate je první studiové album skupiny R.E.M. od alba Around The Sun, které vyšlo v roce 2004 a skupina se na něm vrací ke zvuku z nejlepšího a nejúspěšnějšího období z přelomu osmdesátých a devadesátých let.

Back to Basics: Live and Down Under

Christina Aguilera v loňském roce objela svět se svým jedinečným koncertním show k albu Back To Basics, se kterým se mj. zastavila i v pražské Sazka Aréně. Vrcholem turné se potom stalo vystoupení v australském Sydney, které bylo natočeno a nyní vychází jako koncertní DVD Back To Basics: Live And Down Under. Kromě 90 minutového koncertu najdete na DVD i celou řadu bonusového materiálu včetně interview, bohaté fotogalerie atd....

Kreyson live Noc plná hvězd Třinec 2007 (CD+DVD)

Záznam z vystoupení Kreysonu na festivalu Noc plná hvězd v Třinci, konaného dne 30.6.2007. Bonusem je duet s Doro Pesch (Deep in the night) a Salome od Karla Kryla.

Nazareth The Nesu

Legendární NAZARETH po 10 letech vydávají nové studiové album s názvem THE NEWZ, Jedna z nejpopulárnějších hard rockových kapel minulých dekád tak zároveň s velkým celosvětovým turné oslaví 40 let své existence. Současná sestava NAZARETH je Dan McCafferty, Pete Agnew, bubeník Lee Agnew, syn zakladatele kapely Peta a kytarista Jimmy Murrison.

FORTE MUSIC Zlín, U PODCHODU SVIT, tel.: 577 431 062 Po-Pá: 9 - 18 hod

So: 9 - 12 hod


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:35

Strรกnka 39


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 40


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 41


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 42


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 43


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 44


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 45


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 46


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 47


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 48


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 49


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 50


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 51


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 52


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 53


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 54


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 55


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 56


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 57


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 58


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 59


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Strรกnka 60


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Stránka 61

inZlin>adresář 61 KINA

KULTURNÍ DOMY

VELKÉ KINO Zlín

KD ELEKTRA Luhačovice

tel.: 577 432 936 , www.velkekino.cz

tel.: 577 132 709

KINO KVĚTEN Zlín - Malenovice

DŮM KULTURY Uh. Brod

tel.: 577 10 32 84

tel.: 572 633 460, www.ub.cz/dk

FIL. CLUB CHARLIE Malá scéna Zlín

OTROKOVICKÁ BESEDA

tel.: 577 432 079, www.malascenazlin.cz

tel.: 577 934 441, www.besedaotrokovice.cz

KINO HVĚZDA Uherské Hradiště

DŮM KULTURY Kroměříž

tel.: 572 553 617, www.mkuh.cz

tel.: 573 337 422, www.dk-kromeriz.cz

KINO BESEDA Otrokovice

KLUB KULTURY Uh. Hradiště

tel. : 577934441, www.besedaotrokovice.cz

Tel.: 572 551 249, www.kkuh.cz

KINO MÁJ - Uherský Brod

DŮM KULTURY Vsetín

tel.: 572 633 785, www.ub.cz/kino

tel.: 571 417 993, www.dkvsetin.cz DALŠÍ POŘADATELÉ

KINO VATRA Vsetín

ZOO Lešná

tel.: 571 417 994, www.dkvsetin.cz

Tel.: 577 914 180, www.zoozlin.eu

KINO SVĚT Holešov

HVĚZDÁRNA Zlín

tel.: 573 397 701, www.mks.holesov.cz

tel.: 732 804 937, www. zas.cz

KINO Napajedla

Čajovna Pohoda na Sadové Zlín

tel. 577 944 247, www.napajedla.cz

tel. 571 411 690, www.muzeumvalassko.cz

MUZEUM J. A. K. - Uh.Brod tel. 572 632 288,wwww.mjakub.cz

Valašské muzeum v přírodě tel.: 571 757 149, Rožnov p.R., www.vmp.cz GALERIE

KRAJSKÁ GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ VE ZLÍNĚ tel: 577 210 662, www.kgvu.zlin.cz

MINIGALERIE 6.15, Zlín Filmová 174, Zlín, tel.: 577 592 376

FOTOGALERIE DIOS, Zlín

KINO ELEKTRA Luhačovice tel.: 577 131 104, www.mdkelektra.cz

MUZEUM REGIONU VALAŠSKO

Sadová ul.3049

Na výsluní 252, Tel.: 577 210 375

HOLEŠOVSKÁ GALERIE tel.:573395344, www.mksholesov.cz PRODEJNÍ GALERIE

GALERIE POD RADNICÍ GALERIE KAFÍRNA, Zlín

ČAJCHÁNA GATO Zlín

Bartošova, www.galerieatelier.cz

tel.: 573 380 566, www.mubph.cz

Podlesí IV/5348, JS, tel. 777 153551

GALERIE ATELIÉR, Zlín

KINO NADSKLEPÍ Kroměříž

ALTERNATIVA Zlín

Santražiny 3061, www.galerieatelier.cz

tel.: 577 018 162, www.mestozlin.cz

GALERIE KINCOVÁ, Zlín

CHARITA Zlín

tel.: 577 221 708, www.galeriekincova.cz

Podlesí IV/5302, tel. 577 240 036

GALERIE K +P ŠKŘIVÁNKOVI, Zlín

KRAJSKÁ KNIHOVNA F.B. Zlín

tel: 577 437 651,mob: 603 463 673

KINO KLUB SUŠIL Bystřice p. H. tel.:573 339 280, mujweb.cz/www/kinoatheny CLUBING, KONCERTY ...

ANGEL Březolupy tel.: 608 123 455, www.angelbrezolupy.cz

tel.: 577 210 018, www.kfbz.cz

Valašský šenk Ogar, Pozlovice

IZAP

tel.: (+420) 577 131 650, www.ogar.cz

DRIVE CLUB Holešov Tel.: 573 397 701, www.mks.holesov.cz

M-KLUB Valašské Meziříčí

II. Morysůvdům, tel.:577 434602

PLAVÁNÍ & RELAX

Lázně Zlín tel.: 577 599 911, www.laznezlin.cz,

DIVADLO

MĚSTSKÉ DIVADLO Zlín

Centrum pohybových aktivit Delfín - Uh. Brod

www.kzvalmez.cz/mklub , tel. 571 684 222

tel.: 577 636 207, divadlo.zlin.cz

tel.: 572 630 710, www.delfinub.cz

ČAJOVNA MÚZICKY KLUB Fryšták

SLOVÁCKÉ DIVADLO UH

Krytý bazén Uherské Hradiště

tel.: 572 557 720, www.slovackedivadlo.cz

tel.572551332,www.sportoviste-uh.cz

tel. 577 912 269, muzickyklub.zde.cz

MALÁ SCÉNA ZLín

Sport centrum Holešov

GOLEM GAMBRINUS KLUB Zlín

tel: 776 575 307, www.malascenazlin.cz

tel.:573398434,www.sport-centrum.info

tel.: 577 596 111, www.golemclub.info

DIVADLO MANDRAGORA Zlín

MASTERS OF ROCK CAFÉ Zlín

tel: 777 198 400, www.skolaumeni.cz

Aqua Centrum a posilovna Hotel Synot - Staré město u UH

Čepkov, tel.: 577 001 122

Nad Hřištem 1891, tel.: 572 471 745 AGENTURY

ZELENÁČOVA ŠOPA Zlín tel.:603 240 882, ww.sopa.cz

AGENTURA PRAGOKONCERT Zlín

VIPER Zlín

tel.: 577 432 420, www.pragokoncert.com

Vodní ulice

AGENTURA VELRYBA Zlín

MUSICLAND Zlín

tel.: 577 218 849, www.velryba.cz

www.music-land.cz

AGENTURA SEPTEMBER Zlín

U TETOURA Zlín - Malenovice

tel.: 577 042 214, www.september.cz

tel.: 739 032 883, www.utetoura.com

AGENTURA MALÁ SCÉNA Zlín

ADMIRAL CLUB Zlín - Malenovice

tel.: 776 575 307, www.malascenazlin.cz

www.admiral-club.cz

AGENTURA VICHR UH

KLUB MÍR Uherské Hradiště

tel.: 572 551 851, www.vichr.cz

tel.: 572 553 617, www.mir.uh.cz

AGENTURA ATLANTIC UH

MUSIC CLUB SLADY Kroměříž

tel.: 608 123 455, www.angelbrezolupy.cz

www.mcslady.cz

MUZEA

JAZZ KLUB Kroměříž TKA Rožnov p. Radhoštěm

MUZEUM JIHOVÝCHODNÍ MORAVY VE ZLÍNĚ

tel. 571 651 233, www.tka.cz

tel. 577 004 635, www.muzeum-zlin.cz

MUSIC BAR TŘI OPICE Vsetín

OBUVNICKÉ MUZEUM Zlín

www.triopice.cz

průmyslový areál Svit , tel. 577 522 225

U SUCH MUSIC BAR Luhačovice

HRAD MALENOVICE

www.e-hospoda.cz

tel.: 577 103 379

tel.: 773 616 363, jazzkm.blog.cz

SLOVÁCKÉ MUZEUM UH VÁŽNÁ HUDBA

FILHARMONIE B.M., Zlín tel. 577 005 742, www.fbmzlin.cz

tel.: 572 556 556, www.slovackemuzeum.cz

MUZEUM KROMĚŘÍŽSKA KM tel. 573 338 388 www.muzeum-km.cz

Aerobik Janezs Komerční hodiny, pobyty se cvičením... janezs@seznam.cz, tel.: 731 187 175 janezs.blogspot.com, ICQ 425 777 946 TENIS & SQUASH

Tenis Vršava Zlín Vršava, tel.: 577 215 496

Tenisová hala Zlín - Mladcová tel.: 577 240 179

Tenis. hala - Otrokovice Kvítkovice (u penzionu Lípa), tel.: 577 591 111

Tenis a squash centrum Hvozdná tel.: 577 901 575

Tenis + badminton, Zlín Růmy, tel.: 604 770 770

Squash Kvítková, Zlín Kvítková 5279, tel.: 577 434 112

Squash Club Malenovice Masarykova, tel.: 571 117 633

Sport centrum Morava - UH tel.: 572 540 408

Tenis. hala Mařatice Východ - UH tel.: 572577 312, 607 561 856

Nafukovací tenisová hala - UH Města Mayen 1525, tel.: 774 525 354

Městská sportovní hala - UH tel.: 572 540 492, 731 064 422


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Stránka 62

62 inZlin>f ilmy v kinech HOL Kino Svět Holešov Pá 2 So 3 Út 6 St 7 Čt 8 Út 13 St 14 Ne 18 Ne 18 Út 20 Út 20 So 24 Ne 25 Po 26 St 28 St 28

10000 př.n.l. 10000 př.n.l. Bobule Bobule Control Let’s Dance Let’s Dance Nejkrásnější hádanka Nejkrásnější hádanka Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Umění plakat Než si pro nás přijde Než si pro nás přijde Rambo: Do pekla a zpět Rambo: Do pekla a zpět

19:00 19:00 19:00 19:00 19:00 19:00 19:00 10:00 15:00 17:00 19:30 19:00 19:00 19:00 17:00 19:00

LU kino Elektra Čt 1 Pá 2 So 3 Ne 4 St 7 Čt 8 Pá 9 So 10 Ne 11 St 14 Čt 15 Čt 15 Pá 16 Pá 16 So 17 Ne 18 St 21 Čt 22 Pá 23 Ne 25 St 28 Čt 29 Pá 30 So 31

O rodičích a dětech O rodičích a dětech 10000 př.n.l. 10000 př.n.l. Nenápadný půvab buržoazie +Andaluský pes 3:10 Vlak do Yumy 3:10 Vlak do Yumy Nejkrásnější hádanka Nejkrásnější hádanka Ty, který žiješ Obchod na korze Soukromá válka pana Wilsona Trápení medvídka Brumly Soukromá válka pana Wilsona Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Touha, opatrnost Venkovský učitel Venkovský učitel Noc patří nám Nový svět Než ďábel zjistí, že seš mrtvej Než si pro nás přijde Bobule

19:30 19:30 19:30 19:30 19:30 19:30 19:30 17:00 17:00 19:30 15:30 19:30 16:00 19:30 19:30 19:30 19:30 19:30 19:30 19:30 19:30 19:30 19:30 19:30

OTR kino Beseda St St St St St St

7 14 14 21 21 28

Občan Havel Nejkrásnější hádanka 10000 př.n.l. Bobule Bobule USA versus John Lennon

19:00 17:00 19:30 17:00 19:30 19:00

RPR kino Panorama Čt 1 Čt 1 Pá 2 Pá 2 So 3 So 3 Ne 4 Ne 4 Po 5 Út 6 St 7 St 7 Čt 8 Čt 8 Pá 9 Pá 9 So 10 So 10 Ne 11 Ne 11 Po 12 Po 12 Út 13 Út 13 St 14 St 14 Čt 15 Pá 16 Pá 16 So 17 So 17 Ne 18 Ne 18 Po 19 Po 19 Út 20 Út 20 St 21 St 21 Čt 22 Pá 23 Pá 23 So 24 So 24

Svatba na bitevním poli Reservation Road Svatba na bitevním poli Reservation Road Svatba na bitevním poli Reservation Road Svatba na bitevním poli Reservation Road Zabriskie Point Svatá hora Reportér v ringu Reportér v ringu Reportér v ringu O rodičích a dětech Asterix a Olympijské hry O rodičích a dětech Asterix a Olympijské hry O rodičích a dětech Asterix a Olympijské hry O rodičích a dětech Než si pro nás přijde Once Než si pro nás přijde Once Než si pro nás přijde Once Horská hlídka - FK Václav Soudný den Václav Soudný den Václav Soudný den Lovci draků V údolí Elah Lovci draků V údolí Elah Lovci draků V údolí Elah Distrikt Kronika rodu Spiderwicků Hranice smrti Kronika rodu Spiderwicků Hranice smrti

18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 18:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 20:00 18:00 18:00 20:00 18:00 20:00

Ne 25 Ne 25 Po 26 Út 27 St 28 St 28 Čt 29 Pá 30 Pá 30 So 31 So 31

Kronika rodu Spiderwicků Hranice smrti Kabinet dr. Caligariho Aquirre, Hněv boží Amorův úlet Amorův úlet ...A bude hůř 27 šatů Venkovský učitel 27 šatů Venkovský učitel

18:00 20:00 18:00 18:00 18:00 20:00 18:00 18:00 20:00 18:00 20:00

Pá 16 Pá 16 So 17 So 17 Ne 18 Ne 18 Po 19 Út 20

Kronika rodu Spiderwicků 17:00 3:10 Vlak do Yumy 19:30 Kronika rodu Spiderwicků 17:00 3:10 Vlak do Yumy 19:30 Kronika rodu Spiderwicků 17:00 Než si pro nás přijde 19:30 Kronika rodu Spiderwicků 17:00 Než si pro nás přijde 19:30 Lovci pokladů: Kniha tajemství 17:00 Umění plakat 19:30 Lovci pokladů: Kniha tajemství 17:00 Umění plakat 19:30 Lovci pokladů: Kniha tajemství 17:00 Proti zdi 19:30 Bobule 17:00 Bobule 19:30 Bobule 17:00 Bobule 19:30 Bobule 17:00 Bobule 19:30 Bobule 17:00 Bobule 19:30 Soudný den 19:30 Asterix a Olympijské hry 17:00 Soudný den 19:30 Asterix a Olympijské hry 17:00 Soudný den 19:30 Karamazovi 17:00 Karamazovi 19:30 Karamazovi 17:00 Karamazovi 19:30 Karamazovi 17:00 Karamazovi 19:30 Kamarád krteček 15:00 Karamazovi 17:00 Karamazovi 19:30 Winx Club - Výprava do ztraceného Království 17:00 Skafandr a motýl 19:30 Winx Club - Výprava do ztraceného Království 17:00 Skafandr a motýl 19:30 Winx Club - Výprava do ztraceného Království 17:00 Na druhé straně 19:30 Taková normální rodinka 17:00 Taková normální rodinka 19:30 Taková normální rodinka 17:00 Taková normální rodinka 19:30 Taková normální rodinka 17:00 Taková normální rodinka 19:30 Taková normální rodinka 17:00 Taková normální rodinka 19:30 Lovci draků 17:00 Bláznovo zlato 19:30 Lovci draků 17:00 Bláznovo zlato 19:30 Lovci draků 17:00 Bláznovo zlato 19:30 Venkovský učitel 17:00 Venkovský učitel 19:30 Venkovský učitel 17:00 Venkovský učitel 19:30 Venkovský učitel 17:00 Venkovský učitel 19:30

So 24 So 24

Pá 23 Pá 23

VS kino Vatra Čt 1 Čt 1 Pá 2 Pá 2 So 3 So 3 Ne 4 Ne 4 Po 5 Po 5 Út 6 Út 6 St 7 St 7 Čt 8 Čt 8 Pá 9 Pá 9 So 10 So 10 Ne 11 Ne 11 Po 12 Út 13 Út 13 St 14 St 14 Čt 15 Čt 15 Pá 16 Pá 16 So 17 So 17 Ne 18 Ne 18 Ne 18 Po 19 Po 19 Út 20 Út 20 St 21 St 21 Čt 22 Čt 22 Pá 23 Pá 23 So 24 So 24 Ne 25 Ne 25 Po 26 Po 26 Út 27 Út 27 St 28 St 28 Čt 29 Čt 29 Pá 30 Pá 30 So 31 So 31

ZL Film. klub Charlie St 7 What The Bleep Do We Know?! Co My Jen Víme?! 19:30

ZL kino Květen Pá 2 Pá 2 So 3 So 3 Ne 4 Ne 4 Po 5 Pá 9 Pá 9 So 10 So 10 Ne 11 Ne 11 Po 12

Lovci pokladů: Kniha tajemství Až na krev Lovci pokladů: Kniha tajemství Až na krev Čarodějné pohádky IV. Lovci pokladů: Kniha tajemství Krtek O život Rambo: Do pekla a zpět O život Rambo: Do pekla a zpět Co to bouchlo O život Darjeeling s ručením omezeným

17:00 19:30 17:00 19:30 15:00 17:00 19:00 17:00 19:30 17:00 19:30 15:00 17:00 19:00

Ne 25 Ne 25 Po 26 Pá 30 Pá 30 So 31 So 31

Na vlastní nebezpečí Reportér v ringu Na vlastní nebezpečí Reportér v ringu Krtek a orel Na vlastní nebezpečí Umění plakat Jak ševci vedli vojnu pro červenou sukni Horton Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street Horton Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street Dobrodružství na pasece II. Horton V údolí Elah Láska za časů cholery Hranice smrti Lovci draků Hranice smrti

17:00 19:30 17:00 19:30 15:00 17:00 19:00 09:00 17:00 19:30 17:00 19:30 15:00 17:00 19:00 17:00 19:30 17:00 19:30

ZL Velké kino Čt 1 Čt 1 Čt 1 Pá 2 Pá 2 Pá 2 So 3 So 3 So 3 So 3 Ne 4 Ne 4 Ne 4 Po 5 Po 5 Po 5 Po 5 Út 6 Út 6 Út 6 St 7 St 7 St 7 Čt 8 Čt 8 Pá 9 Pá 9 So 10 So 10 So 10 Ne 11 Ne 11 Po 12 Po 12 Út 13 Út 13 St 14 St 14 St 14 Čt 15 Čt 15 Pá 16 Pá 16 So 17 So 17 So 17 Ne 18 Ne 18 Po 19 Po 19 Út 20 Út 20 St 21 St 21 St 21 Čt 22 Čt 22 Pá 23 Pá 23 So 24 So 24 So 24 Ne 25 Ne 25 Po 26 Po 26 Út 27 Út 27 St 28 St 28 Čt 29 Čt 29

Taková normální rodinka Kuličky Taková normální rodinka Taková normální rodinka Kuličky Taková normální rodinka Broučkova rodina I. Taková normální rodinka Kuličky Taková normální rodinka Taková normální rodinka Kuličky Taková normální rodinka Touha, opatrnost Taková normální rodinka Kuličky Taková normální rodinka Taková normální rodinka Kuličky Taková normální rodinka Taková normální rodinka Kuličky Taková normální rodinka 27 šatů Než si pro nás přijde 27 šatů Než si pro nás přijde Krtek a hodiny 27 šatů Než si pro nás přijde 27 šatů Než si pro nás přijde 27 šatů Venkovský učitel 27 šatů Venkovský učitel Myší kočičiny 27 šatů Venkovský učitel Bobule Tahle země není pro starý Bobule Tahle země není pro starý Mach a Šebestová na prázdninách III. Bobule Tahle země není pro starý Bobule Tahle země není pro starý Bobule Bobule Bobule Bobule Once Bobule Bobule Bláznovo zlato Clona Bláznovo zlato Clona Budulínek Bláznovo zlato Clona Bláznovo zlato Clona Lovci draků Clona Lovci draků Clona Lovci draků Clona Amorův úlet Útěk do divočiny

ZL -Zlín, ZL MAL -Zlín Malenovice, UH - Uherské Hradiště, UB - Uherský Brod, VS - Vsetín, LU - Luhačovice, KU - Kunovice, KM - Kroměříž

17:00 19:00 21:00 17:00 19:00 21:00 15:00 17:00 19:00 21:00 17:00 19:00 21:00 10:00 17:00 19:00 21:00 17:00 19:00 21:00 17:00 19:00 21:00 17:00 19:30 17:00 19:30 15:00 17:00 19:30 17:00 19:30 17:00 19:30 17:00 19:30 09:30 17:00 19:30 17:00 19:30 17:00 19:30 15:00 17:00 19:30 17:00 19:30 17:00 19:30 17:00 19:30 14:00 17:00 19:30 17:00 19:30 17:00 19:30 15:00 17:00 19:30 17:00 19:30 17:00 19:30 17:00 19:30 17:00 19:30 17:00 19:30


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:36

Stránka 63

inZlin>f ilmové tipy Pá 30 Pá 30 So 31 So 31 So 31

Amorův úlet Útěk do divočiny Dášeňka I. Amorův úlet Útěk do divočiny

63

17:00 19:30 15:00 17:00 19:30

UB kino Máj Čt 1 Pá 2 So 3 Ne 4 Út 6 Út 6 St 7 Čt 8 Pá 9 So 10 Ne 11 Út 13 St 14 Čt 15 Pá 16 So 17 So 17 Ne 18 Ne 18 Út 20 Út 20 St 21 Čt 22 Pá 23 So 24 Ne 25 Út 27 St 28 St 28 Čt 29 Pá 30 So 31

O život Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Zlatý kompas Náměstí spasitele Jumper Jumper Venkovský učitel Venkovský učitel Venkovský učitel Svatá hora - Projekt 100 Oko Oko Let’s Dance 2 Street Dance Kouzelná romance Let’s Dance 2 Street Dance Kouzelná romance Let’s Dance 2 Street Dance Želvy Ninja Ty, který žiješ Noc patří nám Noc patří nám O rodičích a dětech O rodičích a dětech O rodičích a dětech Zabriskie Point Václav Control Bobule Bobule 10000 př.n.l.

20:00 20:00 20:00 20:00 16:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 17:00 20:00 17:00 20:00 16:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 20:00 16:00 20:00 20:00 20:00 20:00

UH kino Hvězda Čt 1 Čt 1 Čt 1 Pá 2 Pá 2 Pá 2 So 3 So 3 So 3 Ne 4 Ne 4 Ne 4 Po 5 Po 5 Út 6 Út 6 St 7 St 7 Čt 8 Ne 11 Ne 11 Ne 11 Po 12 Po 12 Po 12 Út 13 Út 13 Út 13 St 14 St 14 St 14 Čt 15 Čt 15 Čt 15 Pá 16 Pá 16 So 17 So 17 So 17 Ne 18 Ne 18 Ne 18 Út 20 Út 20 St 21 St 21 Čt 22 Čt 22 Pá 23 Pá 23

Pokání Once Karamazovi Once Pokání Karamazovi Dny evropského filmu: Adam a Paul + KF: FAMU Praha Karamazovi Dny evropského filmu: Z odpadu + KF FAMU Praha Dny evr. filmu: Pád do minulosti + KF FAMU Praha Karamazovi Dny evropského filmu: Kythéra + KF FAMU Praha Karamazovi Občan Havel Občan Havel Karamazovi Karamazovi Karamazovi X.seminář archivního filmu: Moderní doba Nejkrásnější hádanka Let’s Dance 2 Street Dance Let’s Dance 2 Street Dance Lovci draků Nejkrásnější hádanka 27 šatů Lovci draků Nejkrásnější hádanka 27 šatů Lovci draků 27 šatů Strings Loutka a film Kuličky Reportér v ringu Kuličky Reportér v ringu Kuličky Reportér v ringu V údolí Elah Asterix a Olympijské hry Kuličky V údolí Elah Než si pro nás přijde Než si pro nás přijde Než si pro nás přijde Osvícení Kronika rodu Spiderwicků Speed Racer Kronika rodu Spiderwicků Speed Racer

16:30 18:45 20:30 16:30 18:15 20:30 17:30 20:00 20:00 17:30 20:00 20:00 17:30 20:00 17:30 20:00 17:30 20:00 16:00 15:30 17:30 20:00 16:30 18:00 20:00 16:30 18:00 20:00 15:30 17:30 20:00 16:00 18:15 20:00 18:00 20:00 16:30 18:30 20:30 15:30 18:00 20:00 18:00 20:30 18:00 20:00 18:15 20:00 17:30 20:00

KULIČKY

27 šatů Jane miluje svatby. Její vášní je pomáhat svým kamarádkám s jejich přípravami. Má jich za sebou už dvacet šest a dvě poslední dokonce stihla zvládnout během jediného večera. Je nešťastně zamilovaná do svého šéfa George. Jane je nesmělá, takže to vypadá, že jejich vřelý vztah nebude naplněn nikdy. Kevin je mladý novinář, který je toho času nucen psát do New York Times články o svatbách, i když by se raději věnoval něčemu pořádnému. Jane ho však při setkání na jedné ze svateb na první pohled okouzlí a Kevin se rozhodne na jejím příkladu konečně čtenářům dokázat, o čem že ty svatby dneska jsou. Do New Yorku ovšem přijede Janeina mladší sestra Tess, která se živí jako modelka a při prvním setkání totálně okouzlí George a tak se Jane musí vyrovnat s tím, že její dvacátá sedmá svatba bude právě pro tento nečekaný pár. USA 2007 / 109 min. / od 12 let / titulky / režie: Anne Flatcher Kino Hvězda Uherské Hradiště, Velké kino Zlín

Ne 25 Zahrada Jiřího Trnky a Břetislava Pojara Ne 25 Kronika rodu Spiderwicků Ne 25 Speed Racer Po 26 Speed Racer Po 26 Speed Racer Út 27 Speed Racer Út 27 Krtek St 28 Speed Racer St 28 Speed Racer St 28 Dech Čt 29 2001: Vesmírná odysea Čt 29 U mě dobrý Pá 30 Winx Club Výprava do ztraceného Království Pá 30 U mě dobrý Pá 30 U mě dobrý So 31 Winx Club Výprava do ztraceného Království So 31 U mě dobrý So 31 U mě dobrý

15:30 17:30 20:00 17:30 20:00 17:30 20:00 15:30 17:45 20:00 16:00 20:00 16:30 18:00 20:00 16:30 18:00 20:00

UH Letní kino Smetanovy sady Pá 16 Mrtvá nevěsta Tima Burtona Pá 23 Ať žijí duchové So 24 Páni kluci

Příjem inzerce:

tel.: 736 688 018 inzerce@inzlin.info Uzávěrka dalšího čísla 15. května 2008 !!!

20:30 20:30 20:30

O lásce žen až za hrob (muže). O drobných vydíráních, o pláči, o slzách, o schopnosti se obětovat pro vysněný cíl, o sexu ve službách, o tom jak využít empatie. Začíná to už v dětství na hřišti a nekončí ani po smrti. Postupem let se ženský mechanismus manipulace rozvíjí, formuje, zraje až dospěje k dokonalosti. Jednotlivé příběhy se odehrávají na technopárty i na katolické faře a završují se ve spokojené domácí rutině dvou starých lidí, kterou už nemůže narušit nic – ani smrt. Povídky o ženách různého věku a životního stylu dohromady složí příběh celého lidského života, který byl díky manipulaci s druhými prožit podle plánu a zároveň ze stejného důvodu promarněn. Kuličky jsou režijním debutem Olgy Dabrowské.Hrají: Josef Vystrčil, Libuše Balounová, Marika Procházková, Jiří Vyorálek, Petr Jeništa, Tereza Nvotová, Marta Vítů, ad. / ČR 2007 / 90 min / Kino Hvězda Uherské Hradiště, Velké kino Zlín

Než si pro nás přijde Jack Nicholson a Morgan Freeman coby dva nevyléčitelně nemocní pacienti, kteří se rozhodnou, že to v posledních měsících svých životů ještě pořádně roztočí. Světy miliardáře Edwarda Colea a obyčejného mechanika Cartera Chamberse se už ani více lišit nemohou. Na křižovatce svých životů však sdílí stejný nemocniční pokoj. Během společných rozhovorů zjistí, že mají přece jen něco společného – touhu, co nejlépe využít čas, který jim zbývá než je “nasypou do urny”, a poznat, kdo skutečně jsou. Společně se tedy vydají za největším dobrodružstvím svého života, na cestě se stanou nerozlučnými přáteli a naučí se, jak brát vzestupy i pády s nadhledem a humorem. Každý sdílený zážitek si pak odškrtnou na svém dlouhém seznamu přání...Jack Nicholson, Morgan Freeman, Sean Hayes, Rob Morrow, Alfonso Freeman ad. USA 2007 / 97 min. / od 12 let / titulky / Režie: ROB REINER Kino Hvězda Uherské Hradiště, Velké kino Zlín

NA - Napajedla, OTR - Otrokovice, RPR - Rožnov p. Radhoštěm, VALMEZ - Valašské Meziřící, VIZ - Vizovice, FR - Fryšták, BŘE- Březolupy


inZlin 05-2008:inzlin12_05

64 1

Čtvrtek

Pátek

19:00 UH Slovácké divadlo:Sugar (Někdo to rád horké) 19:30 LU KD Elektra:Svatý pluk 20:00 RPR Spol. dům:Kamil Střihavka & skupina Leaders 20:00 VALMEZ M-KLUB:WOTIENKE & BAND, LONGITAL, JOOST & JUST 20:00 UH klub Mír:Klubová scéna č.4 - SAMUEL STAIN, GERISCHAU... 20:00 ZL MAL U Tetoura:ROZPOR, LAST STRIKE, C.S.T.V. 20:00 ZL Masters of Rock Cafe:Česká rocková liga 2008 21:00 ZL Golem Gambrinus klub:Roots Reggae Night - Heavy Juicy Roots Reggae 489:0 VS Besední dům:Friday party - DJ Březík

3

Sobota

16:00 ZL Muzeum JVM:Tajemný jednorožec - vernisáž výstavy 18:00 VS DK:Jak zvládat stres a deprese - přednáška 19:00 LU KD Elektra:Eva a Vašek 19:00 ZL MD velký sál:Maryša 19:00 UH Slovácké divadlo:Mein Faust 19:30 UH klub Mír:EXTREME NOISE STAGE 20:00 UH Pivovarská rest. Jarošov: Beseda u cimbálu s CM Včelaran 20:00 VS Besední dům:Sobotní diskopárty 20:00 ZL Moloko bar:DJs Akbe & Miniman 20:00 ZL MAL U Tetoura:MULTIMIX TETOURA DJS 21:00 ZL Golem Gambrinus klub:UCHOKO - Music stage + cinema stage 21:00 ZL Masters of Rock Cafe: Hudba Praha/ Jasná Páka

4 5

Neděle Pondělí

18:00 UH Slov.div. - Malá scéna: Šťovík, pečené brambory 19:00 ZL Hvězdárna:Historie bludných hvězd - přednáška ing. V. Zíka 19:30 KM DK:V.Redl, S.Janoušek, J.S.Lenk - Barvy domova 2

6

Úterý

17:00 ZL Hvězdárna:Večer deskových her 18:00 UH Slovácké divadlo: Šest postav hledá autora 19:00 ZL Divadlo Mandragora:Ženský prstoklad 19:00 ZL Zelenáčova ©opa:Jiří Dědeček - koncert 19:30 UB DK:Ani po kolenou se nevracej aneb Pudl a magnolie 19:30 UH Reduta:Oldřich Janota - Balady

7

Středa

17:00 ZL Alternativa:Slavné vily zlínského kraje vernisáž výstavy 18:00 UH Slovácké divadlo: Villon F. (Na krk oprátku ti věší) 19:00 ZL Orlí hnízdo:Překvapivé spojení - povídání o tanci... 19:00 ZL Filharmonie BM:Korejské lidové písně 20:00 VALMEZ M-KLUB:-123 MIN - UNPLUGGED TOUR 20:00 VS DK:Pražský výběr II. + support Hyperion 20:00 ZL MAL U Tetoura: 101 UNDERGROUND METAL TOUR 21:00 ZL Golem Gambrinus klub:Music Night No. 6: DJīs Im Cyber, Sigfrid, Caloosh

8

Čtvrtek

19:00 LU KD Elektra:Drietomanka - zábava 19:00 ZL MD velký sál:Princezna Turandot 19:00 UH Slovácké divadlo: Šest postav hledá autora 20:00 ZL MAL U Tetoura: PSYCHORADIO, HELPNESS, MEMORIA

9

12:36

Stránka 64

inZlin>kalendář akcí

10:00 OTR Společenský dům: Zahájení májové pouti 15:00 RPR ValaĻské muzeum:Stavění máje 19:00 LU KD Elektra:Vacenovjáci - zábava 19:00 UH Slovácké divadlo:Medeia 19:30 UB DK:Symbioza - koncert 20:00 UH klub Mír:Xavier Baumaxa 20:00 Valašský šenk Ogar Pozlovice: Taneční večer 20:00 ZL MAL U Tetoura:JAM pro muzikanty

2

28.4.2008

Pátek

19:00 ZL MD velký sál:Maryša 19:00 UH Slovácké divadlo: 1+2=6 (Jeden a dvě je šest) 20:00 BŘE Klub Angel:Vysoké napětí - ska 20:00 VS Besední dům:Pěnová párty - DJ Gaja 20:00 Valašský šenk Ogar Pozlovice: Taneční večer 20:00 UH klub Mír:BASSTA FIDLI vol. 14 20:00 ZL MAL U Tetoura:ILEGALITY, KONFIDENT, PURULENT SPERMCANAL 21:00 ZL Golem Gambrinus klub:Live! Idea Fatte: Křest nové desky “Mezitím”

10

Sobota

10:00 ZL MAL areál VLW:Šermířský festival Zkřížené meče 15:00 UB DK:Besídka ke dni matek 15:00 UH Klub kultury:Živá krása Slovácka Hradišťánek a jeho hosté 16:00 SLA Sokolovna:Svátek matek - s dechovkou 18:00 ZL Masters of Rock Cafe:Ewa Farná 19:00 UH Slovácké divadlo:Mein Faust 20:00 VS Besední dům:Sobotní diskopárty - DJ Štěpánek 20:00 ZL Moloko bar:DJs IDEAFATTE, SIDE 9000 20:00 UH klub Mír:This Is What I Call Popular music, vol. 15 20:00 ZL MAL U Tetoura:SKA & REGGAE PARTY 21:00 ZL Golem Gambrinus klub:inZlin Live! LOS BANDITOS - originální rockīnīroll

11

Neděle

19:00 UH Slovácké divadlo:Britney Goes to Heaven - Divadlo P.Bezruče Ostrava 20:00 ZL Sportovní hala Novesta:Tarja Turunen

12

Pondělí

14:30 UH Klub kultury:Fyzika : velké dobrodružství - přednáška S.Ohery 19:00 ZL MD velký sál:Veĺké ilúzie -Radošinské naivné divadlo Bratislava 19:00 ZL Hvězdárna:Kam až sahá Mléčná dráha? přednáška I.Havlíčka 21:00 ZL Golem Gambrinus klub:Cool Mondays Robots vs Natives

13

Úterý

15:30 LU KD Elektra:Přednáška o Jurkovičovi 16:00 ZL Malá scéna:Monty Pythonův kabaret Divadlo Rokoko Praha 18:00 ZL MD foyer:Fragile (Bratislava) - koncert 18:00 UH Slovácké divadlo:Pýcha a předsudek 18:00 UH Slov.div. - Malá scéna:Šťovík, pečené brambory 19:00 RPR Kostel Všech svatých:Varhanní koncert 19:00 VALMEZ M-KLUB:Patagonie - cest. beseda Ludvíka Schmidta 19:00 OTR Beseda:Travesti show - skupina Screamers 19:00 ZL MD velký sál:Kráĺ sa zabáva - Slovenské národne div. Bratislava 19:30 UH Reduta:VII. abonentní jazzový koncert:J.Wajda + R.Stawarz 20:00 UB DK:Johnny Winter - bluesová legenda 20:00 ZL Zelenáčova ©opa:Grapefruit 22:30 ZL MD Studio Z:Oskar a růžová paní Klicperovo div. Hr. Králové

14

Středa

10:00 ZL MD velký sál: Hašteřica - Divadlo Polárka Brno 10:00 ZL Masters of Rock Cafe: Zpíváme a tančíme s Míšou - pro děti 14:00 ZL MD Studio Z:Teskně hučí Niagara aneb ...Městské divadlo Most 14:30 UH Reduta:UFO aneb něco je ve vzduchu 15:30 ZL MD Studio Z:Eduard Ingriš: Fotografie - vernisáž výstavy 15:45 ZL MD Divadélko v klubu: Divadlo - Naděje či beznaděje? 17:00 ZL MD nádvoří:Othello alebo Škrtič Benátsky - Bábkové div.Žilina 17:00 UH Slovácké divadlo:Villon F. (Na krk oprátku ti věší) 17:00 ZL Knihovna Fr. BartoĻe:Kašpárek pánem skalního hradu - loutkové divadlo 18:00 ZL Alternativa:Koncert - ZUŠ J. Svahy 19:00 RPR Spol. dům:Ivo Jahelka 19:00 UH Reduta:Koncert ZUŠ 19:00 ZL MD velký sál:Muži v offsidu - Městské divadlo Ml. Boleslav 19:00 ZL Orlí hnízdo:BF ORCHESTRA - koncert 19:30 VALMEZ Kostel Nanebevzetí Panny Marie:Varhanní koncert 19:30 UB DK:Zdeněk Izer & Petr Freund: “Po plastice pípl” 19:30 LU Společenský dům:Mezinárodní hudební festival Talentinum 2008 20:00 ZL Morava Music bar:80īs Retro Džiska Party II. - DJ Prior 20:00 ZL MAL U Tetoura: GREENHOUSE EFFECT, NEUTRAL 20:00 ZL Masters of Rock Cafe: Beatallica + Hyperion 21:00 ZL Golem Gambrinus klub: WET WENDSDAY INDIE EXPERIMENTAL 22:30 ZL MD Studio Z:Howie a Rookie - Divadlo Kontra S.N.Ves

15

Čtvrtek

14:00 ZL MD Studio Z:Náš malý svět - Divadlo Letí Praha 16:00 ZL Malá scéna:Boogie & Blues - Divadlo J.G.Tajovského Zvolen 18:00 ZL MD nádvoří:HUP Slavičín - koncert 18:00 ZL Hvězdárna:Costa Rica, Panama - přednáška Z.Šlapalové 19:00 ZL Divadlo Mandragora:Mrtvá ryba

19:00 OTR Beseda:Recitál Lenky Filipové 19:00 ZL MD velký sál:Dekameron 19:00 UH Slovácké divadlo: Tcháni aneb Jak neprovdat dceru 19:00 ZL Filharmonie BM:Mezinárodní hudební festival Talentinum 2008 19:30 UH Reduta:VII. abonentní koncert Stamicovo kvarteto 19:30 LU Muzeum Luhačov. zálesí:Černá hodinka s Eduardem Ingrišem - přednáška 20:00 VALMEZ M-KLUB:KEKS - koncert 20:00 ZL Zelenáčova ©opa:Janík - Včelař + Babič - Šebo SK Groupe Swing 20:00 ZL MAL U Tetoura:SOIL 22:30 ZL MD Studio Z: Should I Stay or Should I Go? - Divadlo P.Bezruče

16

Pátek

10:00 ZL MAL hrad:Tradiční lidová architektura na Zlínsku - výstava 14:00 ZL MD Studio Z:Život na mieru - Divadlo A.Duchnoviča Prešov 15:15 ZL MD Divadélko v klubu:Zpátky na stromy! aneb Život a doba jedné ... 16:30 ZL Malá scéna:Evangelium sv.Lukáše (Na rovinu!)-Husa na provázku 18:00 VALMEZ S-Klub:Otvírání jara - Jarní koncert pěveckých sborů 18:00 ZL MD nádvoří:Senzace příštího léta (Zlín) koncert 19:00 ZL MD velký sál:Doma Národní divadlo Praha 19:00 UH Slovácké divadlo:Divá Bára (Viktorko! Karlo! Báro!!!)-naposledy vUH 19:00 ZL Masters of Rock Cafe:Ukaž, co umíš 19:30 OTR Beseda:Diskotěka pro starší a pokročilé 20:00 VALMEZ M-KLUB:Hip Hop Reggaeneration DOUBLE LB, COUBES,K2G 20:00 VS Besední dům:Friday party - DJ Gaja 20:00 ZL Obuvnické muzeum:Noc v muzeu v rámci programu “Amerika ve Zlíně” 20:00 ZL MAL U Tetoura:DUBSTEPSESSION vol. IV 20:00 ZL Morava Music bar:Music party Radia Zlín 20:00 ZL Sportovní hala Novesta: Divokej Bill + Čechomor 21:00 ZL MD Studio Z:Pieskovisko Stromy,združenie pre nez.div. Brat. 21:00 ZL Golem Gambrinus klub: PUNK EXPERIENCE 22:30 ZL MD Divadélko v klubu: BF ORCHESTRA - koncert

17

Sobota

10:00 UH Masarykovo nám.:Slavnosti piva - nám.+ Smetanovy sady+Klub kultury 10:00 ZL MD nádvoří:Kocour v botách - pouliční představení 11:30 ZL MD nádvoří:Romeo dellīarte Julie Divadlo Mandragora 13:00 UB DK:Brodské zpívánky - festival pěveckých sborů 14:00 ZL MD Studio Z:Pařeniště - HaDivadlo Brno 14:30 VALMEZ S-Klub: Františkovo čarování s Majdou 16:30 ZL Malá scéna:Černá díra Dejvické divadlo Praha 17:00 UB Muzeum J. A. Komenského:Festival muzejních nocí - účinkuje souborJavorina 17:00 VS zámek:Vladimír Pukl - vernisáž výstavy 17:00 VS zámecká věž:Vsetín a Vsetíňané muzejním objektivem - vernisáž 18:00 ZL MD nádvoří:LOS PERDIDOS - koncert 18:00 VS zámek:Muzejní ponocování - večerní a noční program 19:00 ZL MD velký sál:Smrt Pavla I. - Městské divadlo Brno 19:00 UH Slovácké divadlo: Šest postav hledá autora 20:00 TOPOLNÁ Bůrovce:Reflexy - křest nové desky 20:00 VALMEZ M-KLUB:Split Side, Konte In Air, R.A.F., Criminal Col. 20:00 VS Besední dům:Dirty Dancing - DJ Tommy Rogers & Dj Peet 20:00 ZL Moloko bar:1. NAROZENINOVÁ PÁRTY: DJs Numan, Prior... 20:00 ZL MAL U Tetoura:SLOBODNÁ EURÓPA, CAFILERIA, BATTERAS 21:00 ZL Golem Gambrinus klub:TEKCOREPARTY 22:30 ZL MD Divadélko v klubu:Závěrečný večer festivalu Setkání 2008 Stretnutie

18

Neděle

16:00 KM Kostel sv. Jana Křtitele: Májový koncert duchovní hudby 20:00 ZL Zelenáčova Šopa:Duende

19

Pondělí

10:00 ZL MD velký sál:Maryša 19:00 ZL MD Studio Z:Třetí věk - scénické čtení 19:00 ZL Hvězdárna:Proč už nemusíme umírat na srd. infarkt ?- přednáška 19:30 KM DK:Screamers tisíce a jedné noci 20:00 VS DK:Rockování s Jiřím Černým

ZL -Zlín, ZL MAL -Zlín Malenovice, UH - Uherské Hradiště, UB - Uherský Brod, VS - Vsetín, LU - Luhačovice, KU - Kunovice, KM - Kroměříž


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:37

Stránka 65

inZlin>kalendář akcí

PSYCHORADIO HELPNESS MEMORIA Společný koncert tří kapel – tří hudebních individualit. To je program v klubu U Tetoura na 8.5. 2008. Vystoupí zde PSYCHORADIO, HELPNESS a MEMORIA. Skočné rytmy stanice PSYCHORADIO vám budou připadat asi jako sonická srážka SUICIDAL TENDENCIES, RAGE AGAINST THE MACHINE a něčím silným omámených PEARL JAM. HELPNESS zazáří promyšleností kompozic a atmosférou ve stylu rock/metalových poloh MEGADETH a vloží tuto formu vyjadřování do nových souvislostí. MEMORIA svou epikou okouzlí zejména příznivce symfonicko-gothických kapel jako jsou WITHIN TEMPTATION nebo AFTER FOREVER, v jejich podání však více „rockově“ s jemnými přechody do doomu. Více info o akci: www.utetoura.com

101 UNDERGROUND METAL TOUR (MAD CULT, X-CORE, BEAUTIFUL CAFILLERY)

Psychedelický deathcore není styl, který by se vyskytoval zrovna běžně. Právě proto bude toto jeden z důvodů proč navštívit Tetoura i 7.května, kdy se bude konat pravý rej příznivců kovu těžšího než těžkého - 101 UNDERGROUND METAL TOUR. Hardcore začne Tetourem lomcovat v podání MAD CULT, řízným metalcorem vás rozhýbou X-CORE ze Znojma/Jihlavy a zmíněný deathcore do vás vpálí BEAUTIFUL CAFILLERY. Všechny zmíněné kapely mají elánu i technické zručnosti nazbyt. Přátelé energické a technicky vytříbené muziky si tedy 7.5. v Malenovicích přijdou na své. Více info o akci: www.utetoura.com

65

LAZARO CRUZ a JOE AFTER TRIO LAZARO CRUZ je vynikající kubánský trumpetista, hráč na křídlovku i další dechové nástroje - absolvent havanské konzervatoře. Působil v sestavě nejlepšího kubánského jazzového orchestru 'Irakere. Styl jeho hry je ovlivněný legendárním Frediem Hubbardem. Temperamentní trumpetista Lazaro Cruz nezapře svoji kubánskou krev a vycizelovaným tónem i precizním frázováním dává vzpomenout na kubánské trumpetistické osobnosti v čele s Arturo Sandovalem. JOE AFTER TRIO je kapela má v repertoáru více než 200 skladeb od klasických jazzových standardů, přes moderní progresivní jazz, funky, až po vlastní tvorbu. Skupina byla založena v roce 2004 a je složena ze zkušených hudebníků. Za své nedlouhé trvání v této sestavě již má za sebou zahraniční turné na turistických lodích, mnoho koncertů, festivalů a hraní v klubech.

8.5. Klub U Tetoura, Malenovice

7.5. Klub U Tetoura, Malenovice

23. 5.Dům kultury Vsetín., 20.00

Šermířský festival

John Patrick

Zkřížené meče opět ve Zlíně!

MANŽEL PRO OPALU

ROZJEĎTE SE NA MAX S ROCK MAXEM!!!

Letos v květnu se ve Zlíně již pošesté uskuteční festival skupin historického šermu z Moravy, Čech i Slovenska, který divákům každoročně přinese nové zážitky z různých dob minulých. Šermíři pro vás nabrousí a zkříží své meče, dýky či kordy, vnadné tanečnice zavíří sukněmi a své umění přednesou i středověcí bardové. Mezi vystoupeními pak bude připravena zábava pro nejmenší diváky a ti větší se jistě rádi občerství v bohatě zásobené krčmě. Večerní program slibuje stejně jako v roce předešlém dechberoucí představení s ohněm a tancem. Pořadatelská skupina Revertar se na vás těší v sobotu 10. května od 10 hod v areálu firmy VLW ZlínMalenovice v bývalém statku malenovického podhradí. 10.5. v 10.00 h areál firmy VLW Zlín-Malenovice bývalý statek v podhradí

Bláznivá komedie slavného autora komedií nabízí kromě skvělé zábavy i zamyšlení nad neobvyklými situacemi, které přináší život. Hlavní postava Opala „hledá“ manžela nikoliv pro sebe, ale pro svou přítelkyni Růženku. Odepíše na velmi přitažlivý inzerát a ženich se skutečně dostaví. Pětadevadesátiletý bývalý kapitán Mooney, který utekl z domova pro přestárlé. Opala mu poskytne přístřeší a pomůže vypálit rybník chamtivým příbuzným. Opala je plná nezdolného optimismu, překypující láskou k lidem a hlavně snahy činit je všechny šťastnými. Autor dokonale ovládal své řemeslo, byl skutečným mistrem duchaplných dialogů. Na bolesti života a světa nasadil svou Opalou lék nejúčinnější. Komické dialogy a situace navíc uvidíte v podání legend českého herectví: Květy Fialové, Lubomíra Lipského, Nadi Konvalinkové a dalších.Pořádá agentura September. www.september.cz 7.5. v 19.00 h Academiacentrum UTB Zlín

Je tu jaro a proto jsme zahájili moto cyklo sezónu 2008. Na Radiu Rock Max máme nejen pro všechny cyklisty a motorkáře spoustu skvělých tipů na výlety. Dozvíte se je denně nejen na frekvencích Radia Rock Max – 89,6 a 95,6 FM, na www.rockmax.cz, ale i z nové letní brožury MAXI CYKLO TIPY. Je to jedinečný průvodce, obsahující 16 cyklotras velmi kvalitně a originálně zpracovaných společností SHOCart. Rock Max tak dává najevo svou náklonost i sportovcům, pro které je určena nejen tato zdařilá brožura, ale také některé pořady ve vysílání. Brožuru MAXICYKLOTIPY rozdáváme zdarma. Přijďte si pro ni na některou z námi podporovaných akcí : 2.5. ROCK MAX FEST FLAMINGO – Kostelany / 10.5. ROCK MAX NIGHT PARTY – Vyškov /11.5. Koncert TARJI TURUNEN – Zlín/ 20.5. Koncert GLENNA HUGHESE – Zlín / 23.5.TOVAČOVSKÉ ROCK – Tovačov/


inZlin 05-2008:inzlin12_05

66 Úterý

14:30 UH Reduta:Světová náboženství - přednáška Mgr. Krůzové 14:30 ZL MD velký sál:Sandokan a piráti z Mompracemu 17:00 VALMEZ Kino Svět:Věci, květiny, zvířata a lidé - vernisáž výstavy 19:00 ZL Divadlo Mandragora:Mrtvá ryba 19:30 UB DK:Screamers tisíce a jedné noci - travesti show 20:00 ZL Zelenáčova Šopa:Orange - poprockjazz 20:00 ZL Masters of Rock Cafe:Glenn Hughes

21

Středa

17:00 ZL MD velký sál:Dekameron 17:00 ZL Knihovna Fr. BartoĻe:Pokus o Pražské jaro 1968 - setkání s J. Černým 18:00 ZL Alternativa:Koncert - ZUŠ J. Svahy 18:00 ZL MAL U Tetoura:Turnaj ve stolním fotbálku + muzika 19:00 VALMEZ M-KLUB:Léčivé byliny a naše trávicí ústrojí- J.A.Zentrich 19:00 UH Reduta:Koncert ZUŠ 19:00 ZL Orlí hnízdo:Soudničky Františka Němce 19:00 ZL Filharmonie BM:Houslový recitál Gabriely Demeterové 20:00 UH Slovácké divadlo:Dobrý večer Mr.Swing - zábavný pořad s J.Krampolem 20:00 ZL Morava Music bar:STD drum-and-bass party křííídla 21:00 ZL Golem Gambrinus klub:LIVE! OFF SIDE STORY

22

Čtvrtek

19:00 LU KD Elektra:Hradčovjanka - zábava 19:00 UH Slovácké divadlo:Mein Faust 19:00 ZL Filharmonie BM:L. van Beethoven, H. Wieniawski, C. Saint-SaŽns 19:30 UB DK:Koncert k výročí hud.skladatelů Lukáš, Tučapský aj 20:00 ZL Zelenáčova Šopa:Petr Brandejs Band bluegrass 20:00 ZL MAL U Tetoura:DRUMīNīBASS

23

Pátek

18:00 UB DK:Vystoupení tanečního oboru ZUŠ Uh.Brod 18:00 ZL Masters of Rock Cafe: Bambiriáda - 10. ročník 19:00 SLA Sokolovna:Záskok divadlo DNO z Vizovic 19:00 ZL MD Divadélko v klubu:Tvář pod maskou - divadelní talk show 19:30 LU KD Elektra:Věra Martinová & J. Marshall 19:30 VALMEZ S-Klub:Koncert kom.orchestru CAMERATA JANÁČEK 20:00 Veselí n/M - Klub Royal:Strobe.cz Party! 2 20:00 VS DK:Lazaro Cruz + Joe After Trio 20:00 VS Besední dům:Friday KARAOKE party DJ Březík 20:00 Valašský šenk Ogar Pozlovice: Rangers - koncert 20:00 ZL MAL U Tetoura:DEAD INFECTION, INCARNATED, DEPRESY MOUSE 21:00 ZL Golem Gambrinus klub: LIVE! Depeche Mode revival

24

Sobota

10:00 SLA Zámecký park:Májový den + Soutěž XV.okrsku v požárním sportu 10:30 VALMEZ Evangelický kostel:Matiné studentů a pedagogů FU Ostrav. univerzity 13:00 Ranč Kostelany:Westernový dětský den s Večerníčkovými Krysáky 19:00 LU KD Elektra:Módní přehlídka B. Rajské 19:00 RPR ValaĻské muzeum:ģivot očima písní folklorní setkání 19:00 UH Slovácké divadlo:Mein Faust 19:00 ZL Sportovní hala Novesta:TEAM Best of tour 2008 19:30 UH kino Hvězda:Hovory G: Jiří Bartoška 20:00 VS Besední dům:Sobotní diskopárty - DJ Majkl 20:00 ZL Moloko bar:UZ - Back SS/ DJs Ratjafuck & Makrob 20:00 ZL MAL U Tetoura:Reggae & Dubstep Zewl vol. II 21:00 ZL Golem Gambrinus klub:NO KOMPROMIS PARTY: Ragga-Jungle-DnB-Tekkno

25

27

Stránka 66

Úterý

14:30 ZL MD velký sál:O Šípkové Růžence aneb Kouzelné divadlo 18:00 UB DK:Galakoncert ZUŠ Uh. Brod 19:00 ZL Divadlo Mandragora:Ženský prstoklad 19:00 ZL MD Studio Z:Je žena člověk? / Is a woman a man? 19:30 OTR Společenský dům:Zpověď tří oříšků tradiční pohádka netradičně 20:00 ZL Zelenáčova ©opa:Pass - folkrock

28

Středa

14:30 ZL MD velký sál:Sandokan a piráti z Mompracemu 17:00 VALMEZ S-Klub:Taneční obor ZUŠ Val.Mez. + taneční skupina Mimo 19:00 VALMEZ M-KLUB:Divadlo Schod: Hamlet z Elsinoru 19:00 VS DK:Theatro Pantomissimo Praha: Mime must go on 19:00 ZL Orlí hnízdo:Tři sestry trochu jinak - autorská divadelní tvorba 20:00 ZL Morava Music bar:Audio/Visual Sensation 20:00 ZL MAL U Tetoura:MSHTK

29

Čtvrtek

17:00 VALMEZ S-Klub:Taneční obor ZUŠ Val.Mez. + taneční skupina Mimo 17:00 ZL Filharmonie BM:Koncert vítězů houslové soutěže Archeti in Moravia 19:00 RPR T klub:Írán - cestopisné vyprávění 19:00 UH Reduta:Koncert ZUŠ 19:00 UH Slovácké divadlo:Medeia 20:00 VALMEZ M-KLUB:Znouzectnost 20:00 ZL Zelenáčova Šopa: MAMAWA - hififolkrock 20:00 ZL MAL U Tetoura: RETRAKT SOUNDSYSTEM

30

Pátek

17:00 UB Panský dům: Fr. Chrástek : Autoportrét - vernisáž výstavy 17:00 UB Muzeum J. A. Komenského: 80 LET FOTO-KASTNER - vernisáž výstavy 17:30 KM DK:Půldruhé hodiny zpoždění: Studio DVA Praha 17:30 ZL Charita:”Poezie” z pera V. Nezvala a K. Hlaváčka 19:00 ZL Sportovní hala Novesta:Czechtalent Zlín 2008 - Wanastowi Vjecy, Ewa Farna 19:00 ZL MD velký sál:Maryša 19:00 UH Slovácké divadlo:Song pro dva 19:00 KM DK:Koncert vítězů houslové soutěže Archeti in Moravia 19:30 UH Klub kultury:Koncert Lucie Vondráčkové 20:00 Valašské Klobouky KD Radost: Warm up Creamfields 20:00 VS Besední dům:Friday party - DJ Březík 20:00 ZL MAL U Tetoura:JULITH KRISHUN, LANDMINE SPRING, ÚLI, A.I.T.S. 20:00 VS Klub Bunkr:Music party Radia Zlín 21:00 ZL Golem Gambrinus klub:POSITIVE VIBEZ: Reggae, Dancehall, Hip-Hop, Dub

31

Neděle

Pondělí

19:00 ZL MD velký sál:4TET - koncert vokálního seskupení s J.Kornem 19:00 ZL MD Divadélko v klubu:Hello, Dolly! 19:00 UH Slov.div. - Malá scéna:Rychlé šípy 19:30 UH Klub kultury:Screamers tisíce a jedné noci - travesti show

DEAD INFECTION INCARNATED DEPRESY MOUSE Tak tady septonex stačit nebude. Flákota přistanuvší mezi oči, zhudebněná skládka, pohřební kombajn. Pro čtyřnásobné polské žihadlo DEAD INFECTION by se jistě dala najít další strašidelná pojmenování. Tato kapela představuje naprostý žánrový kult v extrémní hudební odnoži známé jako grindcore. Sebranka od roku 1992 (vychází první demo „Start Human Slaughter“, založena 1990) víceméně pravidelně infikuje svět svými demy, LP, EP, nejrůznějšími splity a kompilacemi. Buďte si jisti, že tohle ryze undergroundové seskupení vždy zaručí ultrarychlý hyperblast grind, bezprostřední vystoupení a nelidské hrací výkony všech zúčastněných. Tohle je underground! Tohle je grind made in Europe! To jsou DEAD INFECTION! Spolu se svými krajany INCARNATED a Valachy DEPRESY MOUSE vtrhnou do Tetoura již 23. května. Buďte u toho i vy! 23.5. Klub U Tetoura, Malenovice

Sobota

10:00 ZL MD velký sál: Den otevřených dveří v divadle 13:00 UB Hvězdárna: III. ročník modelářské výstavy 19:00 ZL MD velký sál:Výborná kachna 19:00 UH Slovácké divadlo:Medeia 19:30 LU KD Elektra:1. česko-slovenský večer 19:30 OTR Beseda:Večer country hudby a tance 19:30 UB DK:”Ej, dobře je ti Janku” - folklórní koncert Olšavy 20:00 VS Besední dům:Sobotní diskopárty - DJ Majkl 20:00 ZL Moloko bar:DJ Crazitch 20:00 ZL MAL U Tetoura:ZÁVIŠ, KVĚTY 21:00 ZL Golem Gambrinus klub: OLDSCHOOL PARTY: 80īs FUNKY DISCO

18:00 KM DK:Petrolejové lampy: Divadlo Na Jezerce Praha 19:00 UH Slovácké divadlo:Medeia

26

12:37

inZlin>kalendář akcí

21:00 ZL Golem Gambrinus klub: Cool Mondays - Robots vs Natives

20

28.4.2008

Příjem inzerce:

tel.: 736 688 018 inzerce@inzlin.info Uzávěrka dalšího čísla 15. května 2008 !!!

JOHNNY WINTER Bluesová legenda Johnny Winter, americký kytarista, hráč na foukací harmoniku a zpěvák zavílá do Uherského Brodu. Charismatický hudebník, původem z Texasu, získal získal za album "Third Degree“ (1986) cenu Grammy. Titul "I'm A Bluesman" (vydaný Virgin Records) získává v roce 2004 nominaci na Grammy. Svou hudební kariéru přitom započal v roce 1959, kdy mu vyšel první singl pod jménem Johnny & The Jammers. V roce 2002 poprvé vystoupil v Praze. Byl to jeho jediný koncert v České republice, který si nenachali ujít jeho skalní příznivci. Už tehdy byl známý hudebník v nepříliš dobrém zdravotním stavu. A tak je možné, že moravský koncert bude možná jednou z posledních příležitostí vychutnat si Johnny Wintera a jeho hudbu z bezprostřední blízkosti. 13. 5. KD, Uherský Brod, 20.00

NA - Napajedla, OTR - Otrokovice, RPR - Rožnov p. Radhoštěm, VALMEZ - Valašské Meziřící, VIZ - Vizovice, FR - Fryšták, BŘE- Březolupy


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:37

Stránka 67

inZlin>tipy na akce

Recitál Gabriely Demeterové Gabriela Demeterová koncertuje v Evropě, USA, Jižní Americe i Japonsku. Spolupracuje s významnými tělesy a dirigenty po celém světě. Houslistka, violistka, sólistka světových orchestrů, první česká finalistka a absolutní vítězka Mezinárodní houslové soutěže Yehudi Menuhina v Anglii, členka umělecké rady Akademie múzických umění v Praze, držitelka ocenění „Žena roku 2005“ v soutěži prestižního časopisu Prague Leaders Magazine. 21. 5. Dům umění Zlín, 19.00

Duende Pro ty, co rádi přemýšlí je koncert kapely Duende tím pravým. Písničkaření spojené s folk-rock a ethno prvky, vycházející z jazzu a navíc s lehce šansonovým přístupem. Nyní jim vychází CD Duende „Za branou“. Skupina Duende vznikla v roce 2004 a tvoří ji nyní sextet profesionálních hudebníků. Čistě autorská hudba skupiny, která pochází po většinou od kytaristy Tomislava Zvardoně, se pohybuje na hranici popu, jazzu, latiny a world music. O zpěv se stará zpěvačka Petra Janková a o české texty Zdeňek Roller. Na pódiích kapela vytváří strhující atmosféru svým výrazně rytmickým a melodickým repertoárem, v kombinaci s charismatickým altovým zpěvem Petry Jankové a strhujícími improvizacemi Tomislava Zvardoně a Kuby Doležala. 18. 5. Zelenáčova šopa Zlín, 20.00

ROŽNOVSKA REGGAE ETNO POHODIČKA 5. ročník hudebního festivalu

Můžete se těšit na živé kapely a dj’s z mezinárodní účastí, divadlo, workshopy a další atrakce. Zahrají např.: Hypnotix, Dub’o’net, 100%, Green smatroll, Hegeš, Naoko, Empty pipen, Wa-Da-Da… Z dj’s: Inspiral X62, Mechozz, BandaSKA, sound system Nabazi gangoo, ADF…Více na: www.yaman.cz/pohodicka2008 30.-31. 5. 2008 Rožnov pod Radh. střelnice na Dolních Pasekách

Viktor Hugo:

Kráľ sa zabáva SETKÁNÍ 2008

Viktor Hugo, prozaik, básník a dramatik, je považován za jednu z nejvýznamnějších osobností období romantismu. Hra je ostrou kritikou dekadentního života soudobé šlechty, jejich zábavy a bezcharakterních her aristokratické elity. Příběh je romanticky jednoduchý. Král František I. se zamiluje do dcery svého šaška. Skupinka elitářských zhýralců ji ale unese, netušíc, že král se zamiloval právě do ní. Když Blanche zjistí, že muž jejího života je král, nedokáže dál hrát podivnou hru, ale ani zabít svou lásku k panovníkovi a stává se tragickou hrdinkou, stejně jako kdysi její otec. Ten se rozhodne dceřino zneuctění pomstít a zabít samotného krále. V režii Romana Poláka získává dílo hudebně – dramatický rozměr. Vznikla tak inscenace, která spojuje činohru se zpěvem i tancem a vytváří tak stylizované muzikálové dílo. Ve Zlíně hostuje Slovenské národné divadlo Bratislava

67

Dmitrij S. Merežkovskij:

Smrt Pavla I. SETKÁNÍ 2008

Autor v díle mistrně vystihl dvojí tvář nemilovaného syna Kateřiny Veliké, cara Pavla I. - bezskrupulózního tyrana, řádící bestie, i něžného milence a sentimentálního snílka. Na ruskou scénu se drama dostalo až po pádu samoděržaví a posléze ve dvacátých letech, (kdy již autora bolševický režim přinutil odejít do emigrace), prošlo úspěšně evropskými jevišti. Historicky věrné, psychologicky výstižné a dramaticky strhující podání přízračného ovzduší despocie a její krutosti v kontrastu s křehkostí člověka – to vše vytvořilo z Merežkovského hry jeden z nejsugestivnějších obrazů ruských dějin. Zároveň se jedná i o mimořádně silné dílo plné nadčasových dimenzí. Na půdorysu společenské tragédie rozvíjí se i tragédie rodinná, v závěru nabývající mohutnosti antických tragédií. V rámci divadelního festivalu Setkání 2008 inscenaci na prknech zlínského divadla zahrají herci Městského divadla Brno.

13. 5. Městské divadlo Zlín, 19.00

17. 5. Městské divadlo Zlín, 19.00

4TET

Divadlo Schod:

4TET byl založen z iniciativy Jiřího Korna v říjnu 2002 v souvislosti s připravovaným tanečně excentrickým představením „TEP“. Následná účinkování 4TETu v televizních pořadech (Manéž Bolka Polívky, Miss 2003, Zlatá mříž, Gogošou…atd.), vystoupení po celé ČR a v Německu jen potvrdila jejich kvalitu. Vokální seskupení pánů Jiřího Korna, Jiřího Škorpíka, Dušana Kollára a Davida Uličníka není třeba podrobněji představovat.

Hamlet z Elsinoru

Městské divadlo Zlín otevře 31. května od 10 do 13 hodin své brány veřejnosti. Každý, koho zajímá jevištní umění, může přijít a projít si v doprovodu herců a pracovnic divadla všechny prostory. V průběhu prohlídky zodpovíme všechno, co vás zajímá!

První celovečerní hrou, kterou Schod hrál v roce 1975, byl Fuxův Hamlet IV. Tentokrát se k Hamletovi vrací už po třetí s hrou: Hamlet z Elsinoru. Je to vlastně pořád stejná hra, ale asi by o tom jen těžko přesvědčovali diváky, kteří viděli Hamleta IV.. Nejen, že si do hry napsali úplně jiné písničky, ale také z ní zmizely některé postavy a naopak se v ní objevily postavy úplně nové, které nenajdete v Hamletovi IV. Ani ve Shakespearovi. Ale jim se do hry hodily a tak tam jsou. Také charaktery postav se proti originálu poněkud posunuly, a tak například Hamlet, který je v originále výlupkem všech ctností, je v této hře výlupkem všech nectností. Jedinými postavami hry, které nejednají jako ve středověku, ale jako dnes, jsou dva hrobníci a jedna novinářka. Lidé nepatřící ke dvoru, živící se prací. I když možná ne vždy příliš poctivou, ale takovou tou naší, normální.

31. 5. , 10.00 – 13.00 Městské divadlo Zlín

28. 5. M-klub, Valašské Meziříčí, 19.00

26. 5. Městské divadlo Zlín, 19.00

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V DIVADLE

ZL -Zlín, ZL MAL -Zlín Malenovice, UH - Uherské Hradiště, UB - Uherský Brod, VS - Vsetín, LU - Luhačovice, KU - Kunovice, KM - Kroměříž


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:37

Strรกnka 68


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:37

Strรกnka 69


inZlin 05-2008:inzlin12_05

70

28.4.2008

12:37

Stránka 70

inZlin>výstavy DEN MUZEÍ A GALERIÍ čt 15.5. 19.30 h Muzeum luhačovického Zálesí

V. Nový zlínský salon 2008 Už pátý ročník Nového zlínského salonu letos pořádá Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně. Přehlídku stovky předních českých a slovenských umělců mohou ti, kdo se nebojí otázek, které současné umění klade, shlédnout v Domě umění, v druhém patře zlínského zámku a ve výstavních prostorách 12. budovy továrního areálu. Jako tradiční součást tohoto trienále, které navazuje na historické salony baťovské éry, je uspořádána tzv. Pocta, tentokrát Adrieně Šimotové a Juraji Bartuszovi. Dům umění, 2. patro zlínského zámku, 12. budova tov. areálu 13.5.-7.9.2008

SLAVNÉ VILY ZLÍNSKÉHO KRAJE Zlín, Luhačovice, Valašské Meziříčí, Kroměříž, Uherské Hradiště, Rožnov p. Radhoštěm, Val. Klobouky, Bystřice p. Hostýnem a další, to jsou města, kde můžeme spatřit díla moderní vilové architektury více jak stoletého období. Příběhy života vil a jejich architektů a stavebníků představí i publikace „Slavné vily Zlínského kraje“, autorského týmu Prof. Ing. arch. Vladimíra Šlapety, Dr.Sc., která bude na vernisáži pokřtěna. 7. 5. – 7. 6. Alternativa Zlín Vernisáž výstavy st 7.5. v 17.00 h

Černá hodinka s Eduardem Ingrišem přednáška o životě a díle českého hudebního skladatele a divadelníka, dobrodruha,mořeplavce, kameramana a fotografa Eduarda Ingriše,spojená s ukázkami jeho hudební, divadelní a filmové tvorby - vstup zdarma

pá 16. 5. ZÁMEK ZLÍN

program 8.00 – 14.00 h vstup zdarma do 16.30 h prohlídka výstavy Tajemný jednorožec s výkladem, program v návaznosti na výstavu „Pojďte s námi objevovat starý Zlín“ v přednáškovém sále muzea, expozice S inženýry Hanzelkou a Zikmundem pěti světadíly - Archiv H+Z , expozice Zlínské filmové studio od reklamy k tvorbě pro děti Hrad Malenovice

10 -12, 13 - 17 h vstup zdarma stálé expozice + nová výstava "Tradiční lidová architektura na Zlínsku" s promítáním filmových dokumentů o stavebních technologiích. součástí programu bude komentovaná prohlídka stálé expozice Obuvnické muzeum

TAJEMNÝ JEDNOROŽEC

Dagmar Brichcínová MEMORY Instalace, obrazy… V sérii MEMORY autorka vytváří obrazy různého formátu tak, že na různé odstíny šedého monochromního pozadí otiskuje starými, z dětství schovanými písmenkovými razítky mnohokrát určité slovo, serielně, jako jasný koncept i přiznání určité subjektivnosti volby slova i jeho artikulace „v detailu“. Minigalerie 6.15 do 30. 6. 2008

MUZEA SLOVÁCKÉ MUZEUM, UH Hlavní budova UHERSKÉ HRADIŠTĚ - MĚSTO KRÁLOVSKÉ do 14. 9. 2008

Výstava je putovní, tvůrci jsou z Moravského zemského muzea Brno. Na této výstavě je zachycen vývoj vědy a lidského vnímání přírody a tajemna, které nás obklopuje čím dál méně. Lidé dříve vnímali zkameněliny jinak než v současnosti. Neměli tolik zkušeností a poznatků a zdálo se jim, že jsou to věci spojené s mytologií a tajemnem. Řady předmětů se báli, řadu z nich uctívali. Setkáme se tu s kostmi Kyklopů a různých obrů (věda došla časem k poznání, že se jedná o kosti mamutů, lebky slonů), rohy boha Amona (amoniti), Petrovy jazyky (žraločí zuby), jednorožcem, bazilišky, dráčky a spoustou jiných zajímavostí, které možná bohužel už současná věda odhalila a racionálně pojmenovala a vysvětlila. MUZEUM JVM Zlín 3.5. - 31.8. vernisáž so 3.5. v 16.00 h

MUZEUM KROMĚŘÍŽSKA, KM DOTEKY ORIENTU - do 15.6. DVĚ TVÁŘE IRÁNU - do 15.6. PRABABIČKA PO ŠKOLE - do 8.6.

Galerie Slováckého muzea

MUZEUM REGIONU VALAŠSKO

KRÁSA NEUMÍRÁ- Z. HUDEČEK - obrazy L. A F. CHRÁSTKOVI - fotografie

Zámek Vsetín

MUZEUM J. A. K. , UH. BROD DŘEVĚNÉ HRAČKY J. KAPITÁNA do 18.5. ODĚVY, CHLADNÉ ZBRANĚ A ZBROJE OD DOB STŘEDOVĚKÝCH A REMESANČNÍCH do 24.8.

HISTORIE A SOUČASNOST ASTRONOMIE V REGIONECH - do 11.5. MILOŠ HRAVICA - malba - do 11.5. VLADIMÍR PUKL - vernisáž 17.5. VVSETÍN A VSETÍNANÉ MUZEJNÍM OBJEKTIVEM - vernisáž 17.5. MUZEJNÍ PONOCOVÁNÍ 17.5. od 18.00

10 -12, 13- 17 h, Noc v muzeu 20.00 - 22.00 h vstup zdarma V rámci programu muzejní noci pod názvem „Amerika ve Zlíně“ budou návštěvníci Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně seznámeni se životním stylem obyvatel Zlína za éry I. republiky. V Obuvnickém muzeu budou promítány dobové filmové reklamy a dokumenty, natočené ve Filmových ateliérech Baťa, a dále bude formou komentované prohlídky z terasy nejvyšší zlínské budovy (sídla Krajského úřadu Zlínského kraje) představen fenomén zlínské funkcionalistické architektury a historie slavné obuvnické firmy Baťa. Bydlení v baťovském Zlíně

9 -12, 13- 17 h, Noc v muzeu 20.00 - 22.00 h vstup zdarma Přijďte na návštěvu rodiny pana Botičky. Do malinkého muzea – baťovského domku, domácnosti, která vypadá, jako by z ní zrovna všichni odešli. Snad za prácí v nedaleké továrně na boty, za zábavou do Velkého kina... Máme pro vás přichystáno několik překvapení a zpestření, které Vám umožní lépe si představit atmosféru v meziválečném Zlíně a životní styl baťovské rodiny v domku č.p. 1295, umístněném mezi druhým a třetím internátem v řadě nad hotelem Garni.

ne 18. 5. DEN MUZEÍ A GALERIÍ

vstup zdarma, MJVM - zámek ve Zlíně, Obuvnické muzeum, hrad Malenovice, Baťovský domek, Muzeum luhačovického Zálesí v Luhačovicích, NKP Ploština Zámek Kinských Val. Meziříčí KDYŽ JSEM CHODIL DO ŠKOLY obraz školy 50. let 20.stol. od 25.5. VALAŠSKÁ KRAJINA - fotografie od 1.5. do 8.6. 2008 Mezinárodní den muzeí - 18.5. vstup volný


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:37

Strรกnka 71


inZlin 05-2008:inzlin12_05

28.4.2008

12:37

Stránka 72

Zlín, náměstí Míru od 16.5. www.zlatejablko.cz

inZlin 05-2008:inzlin12_05  

IDEAFATTE 8 IM CYBER 10 GROUPE SWING DES GITANS BLANCS 12 RAGGAMUFFIN WHITEMAN 14 BASSTA FIDLI 16 ČÍNA... 26 Z.P. Zlín: Je mi 35 let a už s...

inZlin 05-2008:inzlin12_05  

IDEAFATTE 8 IM CYBER 10 GROUPE SWING DES GITANS BLANCS 12 RAGGAMUFFIN WHITEMAN 14 BASSTA FIDLI 16 ČÍNA... 26 Z.P. Zlín: Je mi 35 let a už s...

Advertisement