Page 6

D

DROGOWSKAZ” KARIERY

”OBIERZ WŁAŚCIWY KIERUNEK Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, tę starą prawdę zapewne znamy wszyscy, nie każdemu jednak od razu udaje się ruszyć we właściwym kierunku. Właśnie dlatego osoby wchodzące na szlak poszukiwania własnego miejsca na rynku pracy mogą liczyć na praktyczną pomoc.

STRONA

8

Metaforyczny a zarazem dosłowny „Drogowskaz”, to krótkie zajęcia grupowe prowadzone przez doświadczonego doradcę klienta. W ramach szkolenia dowiesz się wszystkiego o funkcjonowaniu urzędu pracy, jego strukturze czy oferowanych formach wsparcia. Poznasz zasady rządzące stażami, robotami publicznymi, pracami interwencyjnymi oraz dotacjami na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Będziesz też sprawniej poruszał się pomiędzy poszczególnymi komórkami organizacyjnymi PUP, dzięki czemu łatwiej Ci będzie uzyskać oczekiwane wsparcie. Część zajęć poświęcona będzie też aktywnemu poszukiwaniu pracy oraz Twoim prawom i obowiązkom wynikającym z posiadania statusu osoby bezrobotnej.

Solidna porcja praktycznej wiedzy oraz doświadczenie trenerów prowadzących szkolenie sprawi, że po ukończeniu zajęć przynajmniej jednej rzeczy możesz być pewny - swoje pierwsze kroki na rynku pracy postawisz we właściwym kierunku. Zajęcia w ramach „drogowskazu” odbywają się codziennie w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku w specjalnie do tego celu przygotowanym pomieszczeniu - tak zwanym pokoju giełd, w sali numer 28 (parter). Ze względu na swoją tematykę, zajęcia są obligatoryjne dla wszystkich osób rejestrujących się w gdańskim PUP po raz pierwszy.

katalognr.pdf  
katalognr.pdf