Page 1

INTER TRAVEL CLUB

VERA 2017 - TURKEY

KEMER | ANTALYA | LARA | BELEK | SIDE | ALANYA


www.mcmbeach.me • +382 30 680 680 • info@mcmbeach.mel


PĂŤrmbajtja nĂŤ faqe Turqia Kemer Antalya Belek Side Alanya Montenegro

16 45 69 97 115 135


çdo pushim është një rrëfim !


Mysafirë të nderuar Detin, diellin, plazhat, vende të bukura, hotele të shkëlqyeshme, njerëzit mikpritës si dhe shumë e shumë gjëra të tjera për të cilat ju keni nevojë do ti gjeni në katalogun që jua ofron agjencioni jonë. MCM Travel ju ofron shërbime profesionale të aranzhmaneve turistike duke filluar nga për zgjedhjen e vendit dhe hotelit si dhe përcjelljen dhe përkujdesjen e mysafirëve nga stafi jonë profesional, kështu që i bën klientët tonë të ndihen të sigurtë kudo që të jenë gjatë pushimeve. Këtë më së miri do ta vërtetoni vetëm po që se udhëtoni me ne. Një gjë është e sigurtë, pushimet në Turqi janë të paharrueshme.


Pushime në përputhje me dëshirat tuaja. Keni ide se si do t’i kaloni pushimet tuaja? Në faqet në vijim ju ofrojmë një pasqyrë të mundësive për shumë destinacione. Nëse jeni të frymëzuar nga ofertat tona, na tregoni dëshirat dhe kërkesat tuaja. Ne jemi këtu për ju!


Pushime në përputhje me dëshirat tuaja

3

Hotele për familjarë, të rinjë dhe çifte romantike Destinacioni Turqia

Hotel

faqe

Kemer

Akka Hotels ALINDA

17

Akka Hotels Antedon

18

Alva Donna World Palace

19

Novia Lucida Beach

20

Simena Hotel

21

Marti Myra

22

Gural Premier Hotel

23

Crystal Aura Resort

24

Crystal Flora Beach

25

Kilikya Palace Goynuk

26

Crystal De Luxe Resort & SPA

27

Amara Prestige

28

Sailors Beach

29

Limak Limra Hotel & Resort

30

Maxx Royal Resort & SPA

31

Rixos Sungate

32

Nirvana Lagoon Villas Suites & SPA

33

Orange County De Luxe

34

Amara Dolce Vita

35

Sauce Hotel Kemer

36

Rixos Tekirova

37

Rixos Beldibi Kemer Mirada Del Mar

38 39

Euphoria Tekirova Vogue Hotel Kemer

40 41

Sherwood Greenwood Resort

42

Queens Park Resort Goynuk

43

Karmir Resort Kemer

44

Antalya

45 Delphin Imperial

47

IC Green Palace

48

Barut Lara Resort

49

Royal Holiday Palace

50

Concorde De Luxe Resort

51

Delphin Diva Premiere

52

Delphin Palace De Luxe

53

Limak Lara De Luxe

54

Royal Seginus Porto Bello Resort

55 56

Royal Wings

57

Adalaya Elite Lara

58

Titanic Beach & Resort De Luxe

59

Delphin Be Grand Resort

60

Venezia Palace

61

WOW Kremlin Palace

62

Venezia Palace De Luxe Resort

63

Baia Lara Hotel

64

Mardan Palace

65

Rixos Downtown

66

Sea Life Family Sherwood Breezes Resort

67 68

INTER TRAVEL CLUB


4

Pushime në përputhje me dëshirat tuaja

Hotele për familjarë, të rinjë dhe çifte romantike Destinacioni

Hotel

faqe

Turqia Belek

69 Azure Villas By Cornelial

71

Granada Luxury Belek

72

Royal Adam & Eve Hotel

73

Alva Donna Exlusive

74

Novia Dionis Resort & SPA

75

Bellis Hotel

76

Cornelia Deluxe Resort

77

Cornelia Diamond

78

Crystal Family Resort & SPA

79

Ela Quality Resort

80

Calista Luxury Resort

81

Susesi De Luxe Resort SPA

82

Rixos Premium Belek

83

Maxx Royal Belek Golf & SPA

84

Sherwood Dreams Resort

85

Crystal Paraiso Verde Resort

86

IC Santai

87

Limak Arcadia Golf & Sport

88

Spice Hotel & SPA

89

Belconti Resort Hotel

90

Limak Atlantis De Luxe Hotel & Resort Crystal Waterworld Resort & SPA

92

Titanic Deluxe Belek

93

91

Voyage Belek Golf & SPA

94

Royal Heaven Villas

95

Riu Kaya Palazzo

96

97

Side Alva Donna Beach Comfort

99

Euphoria Palm Beach

100

Aydinbey Kings Palace & SPA

101

Starlight Convention Center Thalasso & SPA

102

Barut Arum Resort

103

Lyra Resort

104

Magic Life Jacaranda Imperial

105

MCL Jacaranda lmperial

106

Voyage Sorgun

107

Crystal Admiral Resort & SPA

108

Crystal Sunrise Queen Luxury Royal Alhambra Palace

109 110

Royal Taj Mahall

111

Vera Stone Palace

112 113

Royal Dragon Hotel Crystal Sunset Luxury Resort & SPA

114


Pushime në përputhje me dëshirat tuaja

5

Hotele për familjarë, të rinjë dhe çifte romantike Destinacioni

Hotel

faqe 115

Alanya Concordia Celes Hotel Diamond Hill Resort MC Arancia Resort Delphin Botanik World Granada Luxury Resort & SPA

117 118 119 120 121

Delphin De Luxe Resort

122

Aydinbey Gold Dream Hedef Resort & SPA Saphir Hotel Saphir Resort & Spa

123 124 125 126

Botanik Platinum Alan Xafira Hedef Beach Orange County Resort Alanya Sea Life Buket Resort Senza the Inn Resort & SPA MC Hotels Mahberi Beach MC Park Resort Hotel

127 128 129 130 131 132 133 134

MCM Beach

135 137

Hotel Perla

138

Ulcinj/Montenegro

Golf Destinacioni

Hotel

Belek Maxx Royal Belek Golf & SPA Limak Arcadia Golf & Sport Voyage Belek Golf & SPA

faqe 70 84 88 94

Wellnes Destinacioni

Hotel

faqe

Kemer Limak Limra Hotel & Resort Rixos Sungate Rixos Tekirova

30 32 37

IC Green Palace Delphin Palace De Luxe Titanic Beach & Resort De Luxe

48 53 59

Rixos Premium Belek Limak Atlantis De Luxe Hotel & Resort

83 88

Titanic Deluxe Belek Voyage Belek Golf & SPA

93 94

Aydinbey Kings Palace & SPA Starlight Convention Center Thalassso & SPA Crystal Sunset Luxury Resort & SPA

101 102 109

Granada Luxury Resort & SPA

118

Antalya

Belek

Side

Alanya

INTER TRAVEL CLUB


Ofertë sipas buxhetit tuaj. Përfitoni nga ofertat tona tërheqëse sepse oferta të shkëlqyeshme dhe të veçanta ju ofrojmë në vazhdim. Ndiqni udhëzimet në këtë faqe, ju me siguri do të gjeni një ofertë të përshtatshme për buxhetin tuaj.

Minuti i parë:

Pikat tona:

Zbritje në fillim

Oferta interesante

Agjencioni jonë ju ofron një përzgjedhje të destinacioneve më të kërkuara dhe shërbime për ju në fazë të hershme me çmime të volitshme dhe zbritje në çmime. Rezervoni më herët, sepse numri i dhomave është i kufizuar. Kushtet dhe ofertat janë të përshtatshme dhe në pajtim me listën e çmimeve.

Ofertat tona speciale i kemi në katallogun tonë. Ju mund ta verifikoni ofertën.


All Inclusive Gjithëpërfshirëse Fillimisht e njohur si formulë e pushimeve në Karaibe, “gjithëpërfshirja” është oferta e cila ofrohet viteve të fundit për shumë destinacione të njohura. “All Inclusive” do të thotë se të gjitha ushqimet, pijet alkoolike dhe ato jo-alkoolike në restorant dhe në bare janë të përfshira në pako, e po ashtu janë të përfshira edhe programet argëtuese.

Përvec kësaj ju mund t’i shfrytëzoni edhe paketat sportive në ujë dhe tokë, pa asnjë kosto shtesë. Që të jeni të sigurtë për ofertën gjithëpërfshirëse, mund ta shikoni përshkrimin dhe listën e çmimeve. Këto hotele janë në katalogun e shfaqur dhe në listën e çmimeve. Më lartë qëndron logoja.


Familjet në rend të parë. Ju dëshironi që të kaloni çaste të bukura me fëmijët tuaj në një qendër pushimi me ambient të këndshëm me aktivitete dhe animacione për fëmijë, e përveç kësaj të përfitoni edhe nga çmimet familjare.

Zbritje për fëmijë: Për shumë shërbime, fëmijët marrin zbritje të shumta e të gjitha këto mund t’i gjeni në çmimoren tonë.

Logoja për kushtet e fëmijëve në katalog dhe në listat e çmimeve.

Në të gjitha ofertat që ju ofrojmë mund të keni së paku 20% zbritje për fëmijë deri në moshën 14 vjeçare në disa hotele.

Fëmijët deri në moshën 2-vjeçare e paguajnë vetëm një shumë minimale për biletën e aeroplanit, kurse për hotel nuk paguajnë asgjë.


Familjarë mirësevini: Dhomë ndërlidhëse (connected-room) dy dhoma standarde të kombinuara me njëra-tjetrën me derë, janë dy hyrje të veçanta. Shumica e ofertave kanë të bëjnë me klubet apo club-hotele, terrenet sportive, dhoma, lojërat dhe programet me animacione për fëmijë që ofrohen për kategori të moshave të ndryshme.

Familjet me fëmijë janë ndër mysafirët tanë më të rëndësishëm. Me logon “Familjarë mirësevini” në këtë katalog janë shënuar hotelet kryesore për këtë kategori, me ambient të bukur dhe atmosferë të mrekullueshme.


Ultra All Inclusive-Një klasë në vete. Jeni duke kërkuar një ofertë shumë të veçantë të nivelit shumë të lartë? Për shembull, një hotel në një park unik natyror? Këtë dhe çdo gjë tjetër të bukur dhe atraktive për një pushim të këndshëm mund t’i gjeni në katalogun tonë!

Përzgjedhja Top-Hotele: Rekomandimi Me këtë shenjë ne ofrojmë hotele me standard shumë të lartë (me 5 yje, Ultra All Inclusive) me një ose më shumë prona të veçanta ose të tërheqë shërbime nga hotelet e tjera të kategorisë së ngjashme.

Me pak fjalë, agjencioni jonë do të jetë përgjegjës për këto hotele. Cilat shërbime shtesë dhe të veçanta do t’i përfitoni nga ofertat tona, ju do t’i mësoni në listën përzgjedhëse të Top-Hoteleve VIP me 5 yje, sipas logos më lartë.


Rekomandimet specifike Disa nga ofertat Top Hotele mund ti gjeni në katalogun tonë në faqet e mëposhtme: Kemer Crystal De Luxe Resort& SPA....27 Limak Limra Hotel & Resort.....30 Rixos Sungate................................32 Orange County De Luxe..............34 Fantasia Hotel De Luxe Kemer.36 Rixos Tekirova................................39

Antalia Delphin Imperial...........................48 IC Green Palace.............................49 Delphin Diva Premiere................53 Delphin Palace De Luxe..............54 Titanic Beach&Resort DeLuxe..60 Mardan Palace...............................66 WOW Kremlin Palace...................63

Belek Susesi De Luxe Resort SPA...80 Rixos Premium Belek..............81 Limak Arcadia Golf & Sport..86 Maxx Royal Belek Golf&SPA..87 Titanic Deluxe Belek................91 Voyage Belek Golf & SPA.......92 Royal Heaven Villas.................93

Side Aydinbey Kings Palace.............................99 Crystal Admiral Resort & SPA...............106 Royal Alhambra Palace............................108 Sea Planet Resort & SPA.........................110 Crystal Sunset Luxury Resort & SPA....112


Performanca dhe shërbimi. Për të siguruar që pushimi juaj të jetë një përvojë e mrekullueshme dhe për ti përmbushur pritjet tuaja, ne kemi informacione për ju në lidhje me shërbimet tona dhe shpjegime për shërbimet tona. Mos nguroni të kërkoni këshilla tek ne, ose kontaktoni agjentin tuaj të udhëtimit. Ne do ta bëjmë maksimumin për ju dhe zgjedhjen tuaj.

Këshilla personale dhe vendosja në Hotel Vendosja në hotel apo check-in është zakonisht pas orës 12:00. Rrregullat janë standarde për qëndrim në një hotel standard, por mund të ketë disa karakteristika që kanë të bëjnë me një vend të veçantë. Informatat mund t’i gjeni në recepcion të hotelit gjersa jeni në pritje. Gjithashtu, ne ju këshillojmë dhe informojmë për shërbimet me pagesë shtesë, por edhe shërbimet tjera dhe ato gratis. Po qe se vëreni ndonjë problem në dhomën tuaj apo kudo tjetër, ju mund të drejtoheni në recepcionin e hotelit. Pothuajse të gjitha hotelet kanë personel që flet në gjuhën angleze.

Udhërrëfyesi juaj Udhërrëfyesi juaj do të jetë pranë jush gjatë udhëtimit prej aeroportit gjer tek destinacioni juaj apo hoteli dhe gjithashtu ai do t `iu informojë në takimin e radhës për konditat, ofertat dhe informatat me rëndësi gjatë qëndrimit tuaj në hotel. Me atë ju mund të takoheni në një kohë të paracaktuar ose kontaktoni me telefon dhe caktoni një takim. Ai do t `iu ndihmojë juve në rast të vështirësive dhe do t’iu ofrojë shërbime të ndryshme të udhëtimit si dhe për çdo gjë tjetër që lidhen me hotel, vende interesante për të parë, transport, shopping, etj. Konsultojeni udhërrëfyesin tonë në mënyrë që të mos gjendeni në situata të paparashikuara.


Shërbimet

13

Pushimi dhe puna juaj, ëndërr në një vështrim Me një sistem vlerësimi, ne kemi vënë oferta që të jenë më të qarta ku përveç përshkrimit, mund t’ju ndihmojë edhe tabela.

Resortet Infrastruktura Restorante/Dyqane

Hotelet Komfort

Argëtim

Mbrëmje

Fëmijë

Plazha

Plazha

Udhëtime

Resort Niveli shkon nga 0 deri në 5 pikë (0=munguar mesatarisht, 1=jo mjaftueshëm, 2=mjaftueshëm, 3=mirë, 4=shumë mirë, 5=shkëlqyeshëm) Pushimi në hotel resort ose restorant, është i përcaktuar sipas këtyre kritereve me 4 ose 5 pikë.

Shëtitjet Aventurë Sport

Hotelet Kjo tabelë tregon përshkrimin e detajuar të hotelit. Në qoftë se ju e vëndosni theksin për hotel-sport, shikoni tabelën më lart dhe do t`ishihni të gjitha aktivitetet sportive që ofron hoteli sport që së paku ka 4 pikë.

Kulturë

Komfort

Natura Turnej Ky vlerësim do t’iu ndihmojë në përcaktimin e rehatisë në një shetitje njëditore, mjetet bartëse dhe akomodimi. Ajo klasifikohet si aventurë, njohja me kulturën e vendit, informacion për tempujt monumentet dhe natyrën.

Klasifikimi i Hotelit Përveç përcaktimin formal të kategorisë së vendit, gjithashtu hotelet vlerësohen edhe sipas disa kritereve të cilat janë të rrepta siç janë më poshtë.

Rishikimi jonë

Klasa e parë-Hotele Luksoze Ambienti, shërbimi i shquar, niveli i lartë, dhomat i përmbushin standardet e kësaj kategorie.

Rishikimi jonë

Hotelet e klasës së mesme kanë dhoma të rehatshme, me telefon, muzikë, TV, prandaj mysafirët këtu ndihen si në shtëpi.

Rishikimi jonë

Hotele tipike të klasëë të mesëm ose ndërtesa banimi. Janë të mobiluara me shije. Dhomat sigurojnë një ambient të thjeshtë, pishinë, bar, disko apo vende të tjera argëtuese.

Rishikimi jonë

Këto hotele janë të rregulluara thjeshtë, janë të përshtatshëm dhe me ambient të këndshëm.

Informata për apartamente Shërbimet për apartamente: pastrimi bëhet çdo ditë. Apartamenti e ka hapësirën e kufizuar për numrin e peronave, sepse vetëm një ose 2 persona mund ta shfrytëzojnë një krevat-divan në dhomën e ndjenjës, i cili është i përshtatshëm kryesisht për fëmijë.

INTER TRAVEL CLUB


Turqia Si një urë midis Evropës dhe Azisë, Turqia gjithmonë është konsideruar një vend shumë interesant dhe shumë mikëpritës për ta vizituar. Ajo është e rrethuar nga katër dete, prandaj që nga pranvera deri në vjeshtë ka kushte të shkëlqyeshme për pushime. Ka edhe mrekulli natyrore interesante, peizazhe si dhe monumente historike, të cilat ju mund ti zbuloni nëpërmjet ekskursioneve. Turqia ofron hotele të kategorive të larta me pesë yje, por edhe hotele mesatare, por që të gjitha me shërbime të nivelit të lartë, ambiente të bukura dhe atmosferë relaksuese dhe të këndshme!


Turqia

15

Turqia në shikim të parë Sipërfaqja: 780 580 km2 nga të cilat 97% në Azi. Popullsia: 70.8 milionë banorë, 96% janë të religjionit Islam, kurse 4% janë të krishterë apo hebrenj. Qeveria: Republika Laike/Demokraci parlamentare.

Gjuhë zyrtare: Gjuha turke. Flasin mirë edhe gjuhën gjermane dhe angleze. Frëngjisht është folur vetëm herë pas here. Monedha: Monedhë e vendit është Lira e re turke. Në zonat turistike mund të paguani kudo që të jetë edhe me Euro.

Dallimi në kohë: koha jonë + 1 orë. Elektrika: 220 volt.

Kërkesat e hyrjes për Turqi. Qytetarët: Pasaportë të vlefshme. Qytetarët e kombeve tjera të kërkojë informacion në agjensionin tone ose në telefononi 38 26 26 26 dhe 38 24 24 24 (Hënë-Shtune prej orës 09.0020.00). Vaksinimi: Nuk kërkohet vaksinimi.

INTER TRAVEL CLUB


Kemer Kemeri është një nga vendet e para të ndërtuara për qëllime turistike në tërë Turqinë, i planifikuar në mënyrë të kujdesshme dhe i rrethuar me peizazh të mahnitshëm. Ndodhet 60km larg aeroportit të Antalysë. Brenda në qytet ndodhet një liman atraktiv i cili shërben si pikë ndalese. Gjithë qyteti është me dyqane shumë të bukura dhe restorante të cilat ju ofrojnë mysafirëve momente të këndshme dhe interesante.

Klima në Kemer

Jan

Sh

Ma

Pr

Ma

Qe

Ko

Gu

Sh

Tet

Nen

Temperatura C

14

14

17

21

29

30

33

33

30

25

20

16

Temperatura e ujit

17

16

16

18

20

24

26

28

26

24

21

19

Dh

Dielli orë/ditë

7

8

10

11

12

13

14

13

11

10

8

7

Të reshurat/ditë

13

12

10

7

6

3

6

6

4

6

8

13

Temp/në mbrëmje

5

5

7

10

13

18

21

20

17

13

9

7


17

Kemer/Antalya/Turqia

Akka Hotels ALINDA Akka Hotels Alinda Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Drejtpërdrejt pranë plazhit, 7 km larg nga Kemeri (lidhje të mira me autobus) dhe 40 km nga Antalia.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Dhomat janë të pajisura në mënyrë moderne dhe luksoze. Posedojnë banjë/dush/WC, klimatizim, telefon direkt, TV/ Sat, minifrigorifer, kasafortë dhe ballkon me pamje nga deti ose nga kopshti. Restoranet dhe baret: Restoran kryesor shtëpie me 400 vende, Restorani A’la Carte me kuzhinë peshk pa pagese, vizitë një herë në javë (me rezervim), Lobi bar, bar pishinë, bar vitaminë, bar disko. Plazhi: Plazh i gjerë dhe i gjatë me guralecë. Çadrat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive, Mëngjes, drekë dhe darkë në formë bufeje, mëngjes për gjumashët, bufe dietale Meze, kafe/çaj dhe ëmbëlsirë, meze në mesnatë Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore prej orës 10.00 deri në orën 24.00, në diskotekë deri në orën 02.30. Tenis, pingpong, dhomë fitnesi, pikado, volejboll plazhi, xhakuzi, surfing, Programe animuese dhe argëtuese Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë 2 fusha të forta tenisi (ndriçimi me pagesë), pingpongu, dhoma e fitnesit, pikado, volejbolli, xhakuzi, surfimi (me patentë). Me pagesë Masazhi, sauna, banja turke, depilimi, bilardo, interneti si dhe sportet e motorizuara të ujit, të cilat ofrohen në plazh (varësisht nga moti). Mundësi kalërimi në Kemer. Çdo ditë programe të ndryshme animuese dhe argëtuese. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, rrëshqitëse uji, animacione për fëmijë, miniklub, fushë lojërash për fëmijë, ulëse për fëmijë në restorant, bufe për fëmijë. Shtrat për foshnje pa pagesë. Dado (sipas kërkesës, me pagesë).


Kemer/Antalya/Turqia

18

Akka Hotels Antedon Akka Hotels Antedon Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Dhomat janë të rregulluara në mënyrë individuale, komfore dhe mjaft moderne. Posedojnë me banjë/WC, tharëse flokësh, telefon direkt, TV/Sat, minibar (me pagesë), klimatizim qendror dhe ballkon apo tarracë. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pub, restoran të klimatizuar me karike per foshnje dhe a la carte restorant, ka edhe klub të natës. Plazhi: Hoteli gjendet drejtpërdrejt në plazhin e bukur me rërë. Aty gjendet një bar plazhi. çadrat e diellit, shtretërit dhe peshqirët, si në plazh ashtu edhe pranë pishinës, pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive, Lëngjet e freskëta të pemëve dhe shujtat në restorantin A-la carte, me pagesë. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët, Bufe në mesditë dhe në mbrëmje, Snack mesnate, Pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, bufe mesnate, Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore, por edhe disa të importuara, në baret e hapura, deri në ora 02.30, Minibari mbushet çdo ditë Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë 2 fusha të forta të tenisit (pajisjet janë me kaucion, dritat me pagesë), minifutboll, basketboll, volejboll, pingpong, pikado, biçikleta me qira, fitnes, aerobik, badminton, sa-unë, hamam. Me pagesë bilardo, masazhi, solariumi, banja me avull dhe të gjitha sportet e ujit që ofrohen nga shitësit vendës në plazh. Programe të shumta animative me shfaqje dhe lojëra të ndryshme gjatë gjithë qëndrimit tuaj në këtë hotel. Për Fëmijët: Miniklubi (4-6 vjeç), miniklubi (7-11 vjeç) dhe tenisclubi (12-16 vjeç). Të gjitha klubet janë me përkujdesje në orë të caktuara. Hoteli disponon me pishinën e veçantë për fëmijët me rrëshqitëse uji, shesh lojërash, Dado, sipas kërkesës dhe me pagesë.

Gjendet në qendër të një kopshti të mirëmbajtur, drejtpërdrejt në plazhin e bukur të Beldibit në Rivierën turke dhe rrëzë maleve Bey. Gjendet rreth 15 km larg. Deri në Antalya janë 45 km. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


19

Kemer/Antalya/Turqia

Alva Donna World Palace Alva Donna World Palace ***** Ultra All Inclusive

Hoteli gjendet 55 km larg qendrës së Antalisë, 65 km larg nga aeroporti dhe vetëm 6 km larg prej Kemerit. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon 816 dhoma, ka 6 restorante dhe 2 bare me pishina, posedon 1 plazh[ private, 2 pishina t[ mbyllura dhe 5 t[ hapura si dhe pishin[n p[r f[mij[. P[r disponimin e mysafir[ve hoteli posedon 9 fusha tenisi, sall[ fitnesi di dhe klube t[ nat[s. Restoranet dhe baret: Restorantet kryesore – Shërbime nga restorantet kryesore si Alva Donna World Palace, Meander dhe Tigris ofrojnë zgjedhje të pasur për mëngjes, drekë dhe darkë. Plazhi: Hoteli posedon një zonë private plazhi, pishina në natyrë dhe pishina të mbyllura,.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – Resotrani i hotelit shërben shumëllojshëmri të pijatave kryesore. Me kërkesen tuaj mund edhe të pergatisin menu dietore. Pijet freskuese janë në dispozicion nëpër baret e hotelit vazhdimisht. Sporti dhe argëtimi: Vizitorët gëzojnë një fushë tenisi, mini golf, gjithashtu fëmijët mund të luajnë në mënyrë të sigurtë në clubin lojërave për fëmijë të cilin e posedon ky hotel..


Kemer/Antalya/Turqia

20

www.mcmcargo.net • +386 (0) 38 594 000 • info@cargo.al Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

INTER TRAVEL CLUB


21

Kemer/Antalya/Turqia

Simena Hotel Kemer Simena Hotel Kemer Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Simena hotel gjendet 10 km larg qendrës së qytetit të Kemerit dhe 68 km larg aeroportit .

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka në total 369 dhoma me pamje nga kopështi nga të cilat 284 dhoma standarde, 64 dhoma familjare dhe 20 suita ,Dhomat të gjitha janë të dekoruara dhe të mobiluara mjaftë mirë ,sistem qendror me ajër të kondicionuar ,banjo e pajisur me të gjitha aksesorët ,minibar,tharëse flokësh ,ballkon . Restoranet dhe baret: Posedon 3 restorante ,kafeteri,3 bare ,9 në pishinë,Snak ,Club Bar) Plazhi: Hoteli ndodhet 300m nga plazhi .Plazhi privat me rërë dhe me guralecë .Ombrellat ,shtretërit dhe peshqirët pa pagesë si në plazhe ashtu edhe pranë pishinës

Shërbimi: Ultra All Inclusive ,bufe të hapur ,mëngjesi i vonshëm ,drekë dhe darkë .. Sporti dhe argëtimi: Pishinë në ambient të hapur me seksion për fëmijë,banjo turke, sauna,masazh ,qendër fitnesi ,kopësht,kënd lojerash për fëmijë ,sallë ndeje me TV,klub nate ,disko ,tennis ,tavolinë tenisi ,mini golf ,volejboll,basketboll,sporte ujore. Fëmijët: Kënd lojërash për fëmijë ,do të jenë të shoqëruar me një personel profesional.


Kemer/Antalya/Turqia

22

Marti Myra Kemer Marti Myra Kemer Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon 326 dhoma standarde (36m²),119 dhoma deluxe(38m²),81 dhoma familjare (44m²) ,1 suite presidenciale (320m²). Dhomat: Të gjitha dhomat kanë sistem qendror të ajrit të kondicionuar ,dysheme qeramike ,pastrim ditor të dhomës ,hyrje me kartë elektronike ,tualet (dush ,WC),tharëse flokesh ,TV satelitor ,linjë direkte telefonike ,kasafortë dhe minibar, të gjitha dhomat kanë ballkon ose terracë ,po ashtu është i diponueshëm edhe baby cot Restoranet dhe baret: Restorant kryesor ,Solymos me dy kate dhe me një kapacitet prej 700 vendesh ,ofron mëngjesin ,drekën dhe darkën me menu të hapur .Tarraca Arykanda ofron një kapacitet prej 350 vendesh ,Letoon Snak Bar ,restorant A’la carte me 70 vende të cilat ofrojnë produkte deti si dhe gatime të kuzhinës turke ,bufe speciale për fëmijë të shoqëruar me animator Plazhi: Direkt në plazhë ,ështe me guralecë me hapsirë prej 285m e gjatë dhe 70m e gjerë ,posedon 7 pishina.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive ,bufe të hapur ,mëngjesi i vonshëm ,drekë dhe darkë . Sporti dhe argëtimi: Bilardo,ping pong,shah ,tavull,dhomë lojrash ,qendër kompjuterësh dhe interneti,fusha tenisi me drita, qendër fitnesi ,kurse në pishina –aqua park ,pishinë në ambientet e jashtme dhe ambientet e brendshme ,kurse zhytjeje në pishinë ,sporte në ujë ,xhiro me parashutë ,ski në ujë ,barracuda,qendër bukurie dhe shëndeti,sallë konferencash. Fëmijët: Mini Club e hapur 10:00-12:30/14:00-17:30 Mësime kompjuteri falas për fëmijë të moshës 5-14 vjet si dhe mësime tenisi për fëmijë të moshësh 7-12 vjet

Hoteli gjendet midis dy qyteteve antike Olympos dhe Phaselis , 17 km nga qyteti i Kemerit dhe 70 km nga aeroporti i saj.. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


23

Kemer/Antalya/Turqia

Gural Premier Hotel Gural Premier Hotel Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hotel Gural Premier është e përshtatshme të vendosura 17 km larg nga Kemer dhe 65 km nga Antalia.dhe prej Aeroportit është 75 km larg. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka një sipërfaqe prej 200 mijë km2 me arkitekturë turke me gjithsej 583 dhoma ku secila dhomë është e pajisur me dysheme druri dhe një enterier oriental klasik, por elegantë të paparë deri më tani. Secila dhomë është me balkon privat dhe banjo me dush dhe SPA. Hoteli është projektuar në mënyrë të përshtatshme për mysafirët me aftësi të kufizuara. Restoranet dhe baret: Gjithsej janë 10 restorante, 8 bare duke përfshirë edhe një pab irlandez dhe një bar me pishinë. Plazhi: Hoteli e ka plazhin privat 500m me rërë dhe guralecë, çadrat e diellit, karriget në kuvertë, dyshekë pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive, bufe te hapur, mëngjes të vonëshëm, drekë dhe darkë me ushqime tradicionale dhe ndërkombëtare. Sporti dhe argëtimi: 1 Acua Park gjigant me 22.000 m2 i cili në vete përbanë 2 pishina noti të mëdha dhe 1 pishinë për fëmijë, palestra fitnesi, qendër tregtare me dyqane e suvenire, sallon bukurie. Fëmijët: Mini klub, pishinë dhe kënd lojrash për fëmijë.


Kemer/Antalya/Turqia

24

Crystal Aura Resort Crystal Aura Resort Kategoria ***** Ultimate All Inclusive Vendosja: Hoteli posedon 366 dhoma në dy blloqe kryesore dhe 9 blloqe të ndara. Dhoma standarde janë 271 (24m²; 2+1pax), dhoma familjare F1 89 (38m²; max4pax, dhoma e gjumit, dhoma e ditës dhe banjë), dhoma familjare superiore 4 (50m², dy dhoma gjumi, dhomë e ditës dhe banjë, max5pax), Ultra suitë 2 (50m², një dhomë gjumi dhe një dhomë dite, banjë me Jacuzzi, max3pax). Të gjitha dhomat janë të pajisura me banjë private me vaskë dhe dush, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon me lidhje direkt, arkë, mini bar (ujë dhe lëngje rimbushur çdo ditë), TV satelitor me kanale muzikore, ballkon ose tarracë. Përmbajtja: Restoranti kryesor – Carreta, me bife të hapur, A’la Carte restorantet Peshkut, Italian dhe Turk, bare përgjatë kompleksit hotelier. Mjeku, kujdestarja për fëmijë, floktari, qendra tregtare, larja dhe pastrimi kimik, telefoni, faksi, interneti dhe lojërat kompjuterike, rent a car janë me pagesë shtesë. Plazhi: Hoteli posedon plazhin private, me guralecë. Peshqirët për plazh, shtretërit dhe çadrat janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive – bife e hapur me mëngjes, mëngjes të vonshëm, drekë, darkë, mëngjes dhe padite të lehtë, tortë, darkë, bife e hapur në orët e vona, A’la Carte restorant me rezervim paraprak (fëmije nën moshën 7 vjeç, nuk i lejohet hyrja) një herë gjatë qëndrimit, të gjitha pijet standarde vendore dhe të importuara alkoolike dhe joalkoolike, mini bar në dhomë (ujë dhe lëngje birra rimbushur çdo ditë). Nuk janë të përfshira në konceptë pije speciale të importuara, pijet në shishe, lëngu i freskët nga frutat, verërat speciale, pijet e importuara paguhen veçmas 00:00-10:00, drekë, ushqim i lehtë i mesnatës, një snack bar në pishinë si dhe një bar në plazh. Sporti dhe argëtimi: Pishina të jashtme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, palestër sportive, banjë turke, saunë, Jacuzzi, dhomë me avull, volejboll në plazh, mini futboll, tenis, bilardo, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Masazhi, floktari, ndriçimi në teren për tenis, shkolla e tenisit dhe pajisjet, sportet ujore me motor, shkolla e zhytjes janë me pagesë shtesë. Program animues gjatë ditës, show program në mbrëmje, netë turke, Gala Darka, “live” muzik. Mini club për fëmijë prej 04 – 12 vjet.

Hoteli është i vendosu në qendër të Kemerit, 55 km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


25

Kemer/Antalya/Turqia

Crystal Flora Beach Crystal Flora Beach Kategoria ***** Ultimate All Inclusive

Hoteli është vendosur në regjionin Beldibi 25km nga Antalia, 17km nga Kemeri dhe 35km nga aeroporti i Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Vendosja: Hoteli posedon 507 dhoma, të gjitha në bungallova 3 katëshe. Dhoma standarde 423 (21-26m²,max3pax), Superior dhoma janë 16 (37m².3+1pax), Family dhoma 59 (37m², një dhomë të fjetjes dhe një dhomë të ndejës me një derë në mes, max4pax), Junior suita 4 (45m², një dhomë të fjetjes dhe një dhomë të ndejës, max3pax), Suitë dhoma 4 (52m², një dhomë të fjetjes dhe një dhomë të ndejës , max4pax), një King suitë (55m², max4pax) dhe 6 dhoma për njerëz me aftësi të kufizuar. Dhomat janë me banjë private me dush, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon me lidhje direkt, mini bar, arkë, LCD TV dhe kanale muzikore, ballkona ose terraca, dysheme me qeramikë dhe me qilim dekorativ. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor - Aspendos, A’la carte restorantet Starfish (restorant i Peshkut), Azure (kuzhinë mesdhetare), Sampan (kuzhinë nga Lindja e Largët), La Fiesta (kuzhinë Meksikane), Flora (barbeque), bare përgjatë kompleksit hotelier, Disco club. Plazhi: Hoteli posedon plazh private, me guralecë, rërë dhe dy platforma, me shtretër, çadrat dhe peshqirë për plazh janë pa pagesë.

Shërbimi: All Inclusive – 24 orë ushqim dhe pije, bife e hapur për mëngjes, mëngjes të vonshëm, drekë, ushqim i lehtë në mëngjes dhe mesditë, darkë, ushqim i lehtë në orët e vona, të gjitha pijet standarde alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe të importuara, A’la Carte restorant me rezervim paraprak njëherë gjatë qëndrimit (fëmijët nën moshën 7 vjeçare nuk lejohen të hyjnë), mini bar me ujë dhe lëngje që rimbushen çdo ditë, akullore nga 16.00 – 18.00. Nuk janë të përfshira në çmim pijet luksoze të importuara, pijet në shishe, verërat speciale, nargjile, lëngu i freskët nga frutat, cigaret, pijet alkoolike të importuara nga 01.00–10.00, shërbimi në dhomë. Mjeku, kujdestarja për fëmijë, larja dhe pastrimi kimik, telefoni, faksi, interneti dhe lojërat kompjuterike, tharëse flokësh, qendra tregtare, rent a car janë me pagesë shtesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë të brendshme dhe të jashtme për rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, qendra e fitnesit, banjë turke, saunë, dhoma me avull, gjimnastikë, fusha për tenis, volejboll, basketboll, pingpong, volejboll në plazhë. Me pagesë shtesë janë sportet ujore, masazhi, SPA qendër, shkolla e zhytjes, ndriçimi i terrenit për tenis, birilat dhe bilardo.


Kemer/Antalya/Turqia

26

Kilikya Palace Goynuk Kilikya Palace Goynuk Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli ofron gjithsej 272 dhoma ,540 krevate nga të cilat 237 janë dhoma standarde ,3 dhoma janë për persona me aftësi të kufizar,20 janë dhoma familjare,12 junior suita,8 suita ,8 dhoma familjare ,4 king suita . Të gjitha dhomat janë të paisura me telefon me dalje direkte ,tualet ,tharese flokesh ,mini bar,shërbim për zgjim nga gjuimi ,kasafortë ,ballkon ,shërbim dhome për 24 orë,TV, ajër të klimatizuar qendror .Dhomat janë me pamje nga deti,mali si dhe pylli. Restorantet dhe baret: Hoteli ofron 3 restorante,A La Carte Restorant ,restorant peshku për 60 persona,kuzhina turke ,italiane , vegjetariane si dhe produkte deti. Bare: Snack bar ,bar në lobi ,bar në plazhe ,bar në pishinë ,disko ,vitamin bar,majesty bar. Plazhi: Posedon plazhin privat me rërë dhe guralec ,shtretërit ,dyshekët,ombrellat e diellit janë pa pagesë ,Pishinë të jashtme dhe të brendshme ,rrëshqitëse të ujit.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive ,bufe të hapur ,mëngjesi i vonshëm ,drekë dhe darkë . Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme ,me sektorin e fëmijëve, e brendshme ,për fëmijë,rrëshqitëse për fëmijë,banjo turke,sauna,masazhe ,jacuzzi ,fitness ,kënd lojrash për fëmijë,mini club disco,fushë tenisi ,ping pong ,bilardo , basketboll ,volejboll,mësime zhytjeje në det,surf ,banana,futboll ,aquapark Plazhi: Plazh privat me rërë dhe guralec ,shtretërit ,dyshekët,ombrellat e diellit janë pa pagesë ,Pishinë të jashtme dhe të brendshme ,rrëshqitëse të ujit. Fëmijët: Mini club për fëmijë ,menu ,kënd lojrash

Hotel Kilikya Palace ndodhet direkt në det, ka plazhin privat. Hoteli gjendet 36 km larg qendrës së Antalisë si dhe vetëm 45 km nga aeroporti I tij ,9 km nga qendra e Kemerit . Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


27

Kemer/Antalya/Turqia

Crystal De Luxe Resort & SPA Crystal De Luxe Resort & SPA Kategoria **** Ultimate All Inclusive

Hoteli është 75 metra nga plazhi Kemer, 55 km aeroporti, në qendër të Kemerit. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: I ndërtuar në vitin 2008, prej një sipërfaqe nga 16 000 m². Përbëhet nga ndërtesa kryesore 6 katëshe e cila përbëhet nga 309 dhoma standarde 27 m², 41 dhoma familjare 40 m², 3 Pasha Suita 55 m². Restoranet dhe baret: 3 Restorante A La carte (italian, mexikan), 1 Restoran (dietal). Plazhi dhe pishinat: Hoteli e ka plazhin privat me guralec dhe rërë. Çadrat, Shtretërit, Peshqirët, Pier, Bar plazhi, Tendat në plazh. 1 Pishinë e brendshme, 3 Tobogana, 6 Shoping qendër, 6 Bare, 2 Pishina.

Shërbimi:All Inclusive, Shërbim në dhomë (me pagesë), Pastrimi ditorë, Banje, TV, Telefon, Sef, Ballkon, Ndrrimi i mbulesave 3 here në javë, Tharëse flokësh, Klimatizim, Jakuzzi, Minibar çdo ditë ujë pije freskuese dhe birrë, Ballkon, tepih, WI-FI (pa pagesë). Lavanderi, Fushe futbolli, Internet kafe - paguhet, Pastrim kimik, Salle konferencash, Spa, WiFi - me pagesë (në loby pa pagesë). Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: Mini futboll, Pingpong, Muzikë live, Xhakuzi, Aerobik, Animacione, Skuash, Banjo turke, Volejboll plazhi, Pikado, Fitnes, Pikado, Diskotekë, Basketboll, Banjo turke, Skuash, Mini golf, Sufr (me licencë), sportet ujore (pa motor). Me pagesë: Masazhë, Biliardo, Sauna, paisjet për tenis, trajnim për tenis, Slots, fusha e tenisit me drita, Bowling (dy linja pa pagesë). Fëmijet: 1 Tobogan, meny për fëmijë, klubi i fëmijëve, 1 Pishinë për fëmijë, Dado me pagesë, kënd i lojërave.


Kemer/Antalya/Turqia

28

Amara Prestige Amara Prestige Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Ne total i ka 526 dhoma, shumica e këtyre dhomave janë të vendosura në bungalov, ndërsa dhomat de luxe janë të gjitha në pjesën qendrore të hotelit, të gjitha dhomat janë të pajisura me: tharëse flokësh, telefon, TV satelitor, minibar (në të cilin janë të vendosura 2 shishe me ujë), ajër të kondicionuar qendror, arke të sigurisë, ballkon ose tarrace. Restoranet dhe baret: Restorant kryesor me shërbim në bufe, ushqime vendore dhe të rajonit, një snack bar në pishine si dhe një bar në plazh.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Plazhi dhe pishinat: Ndodhet afër plazhit me rërë dhe guralecë, e njohur si plazhi më i mire i krejt bregdetit të Antalisë. Ka pishinë të hapur dhe akuapark ku gjeni peshqirë, çadra për rrezitje dhe shtretër si në plazh ashtu edhe pishinë. Sporti dhe argëtimi: 5 fusha tenisi (në mbrëmje me pagesë), fitnes, beach volley, fushë basketbolli, volejbolli, ping-pong. Animacione ditore dhe të mbrëmjes, diskoteka (pas orës 3 të mëngjesit me pagesë). Me pagesë sportet detare me motor dhe mësimi i tyre. Sauna, banjë turke, hidromasazha, masazhet dhe tretmanët estetike.

Ndodhet në lokacionin Tekirova 18km nga Kemeri dhe rreth 70 km nga aeroporti i Antalisë, me plazh vetëm disa metra larg. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


29

Kemer/Antalya/Turqia

WATER SECTOR

www.mcm.al • + 386 49 69 79 00 • info@mcm.al


Kemer/Antalya/Turqia

30

Limak Limra Hotel & Resort Limak Limra Hotel & Resort Kategoria ***** Ultra All Inlusive Akomodimi: 867 dhomat e hotelit gjenden në objektin kryesor dhe në godinat e shumta trekatëshe (Aricanda Resort & Fame Garden), recepcioni me lobi, restoranti kryesor dhe pesë restorante tjera A-la carte, bare të ndryshme dhe kafiteri. Në kopsht aquaparku i madh me pishinë, me aneks për fëmijë dhe rrëshqitëse të madhe të ujit. Dyqane, qendër konferencash dhe mjeku i hotelit. Dhomat: Dhomat janë të pajisura me banjë apo dush/WC, tharëse flokësh, klimatizim, telefon direkt, TV/Sat, minibar, kasafortë dhe ballkon. Dhomat familjarej anë të pajisura ngjashëm me dhomat standarde, me dallim se kanë dy dhoma të fjetjes, të ndara me derë lëvizëse e me pamje në kopsht dhe në pishinë. Pa pagesë edhe shtrati për foshnje. Plazhi: Hoteli shtrihet në plazhin privat, me rërë dhe guralecë. Shtretërit, ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë. Mbulesat, me pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive: Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje: mëngjesi për gjumashë kafe dhe ëmbëlsira, si dhe pijet vendore alkoolike dhe joalkoolike. Minibari mbushet cdo ditë me 0,5 l ujë, 1 l sodë dhe me lëngje pemësh. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: Tenisi (ndriçimi, reketat dhe kurset me pagesë), squash, pingpong, mini-golf, xhakuzi, saunë dhe fitnes. Me pagesë: Bilardo, masazhi, banja me avull dhe internetcafe. Programe të çdo ditshme animacioni dhe argëtimi. Fëmijët: Pishinë e ndarë për fëmijë, miniklub për 04-12 vjeç (i hapur prej orës 10:00-12:00 dhe 14:00-17:00), fushë loje. Dado, me pagesë.

Objekti shtrihet drejtpërdrejt në plazh, 6 km në perëndim të Kemerit. Koha e transferit 60 minuta.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


31

Kemer/Antalya/Turqia

Maxx Royal Resort & SPA Maxx Royal Resort & SPA Kategoria ***** MAXX All Inclusive Hoteli ndodhet 2.6 km nga Kemer Marina, 6.7km nga qyteti antik i Phaselisit si dhe 42 km nga aeroporti i Antalies .I hapur në verën e 2014 në një zonë të mrekullueshme. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: 291 suita dhe vila. Suita Ehirpool,krevate dopio ose tek,dhoma ndenjeje , television LCD , DVD player, ,menu pilloe ,Wi –Fi,kuti të ndihmës së shpejtë,banjo me dush vaskë ,suita me pamje nga deti ,suita familjare me një dhomë (me dhe pa pamje nga deti),suita Laguna Duplex me akses direkt në pishinën e përbashkët . Suita m² e projektuar me porosi në ndërtesën kryesore Family roof suite ,e vendosur në ndërtesën kryesore ,suite 140 m² e projektuar me porosi,me pamje nga deti dhe toka, Laguna duplex suite Restoranet dhe baret: Restorante A la Carte-Haagen Dazs, Movenpick Ice Cream Bar,Algida Ice Cream Baret-Lobby Bar,Meydan Bar, Bar afër pishinës,Vitamin Juice Bar, Adult bay Snack 7 Bar , Open Air Disco ,Villa Bar, Aqua Park Bar Plazhi: Me një hapsirë të gjerë me rërë dhe guralec Përbëhet nga pishina kryesore e hapur ,pishinë e hapur për fëmijët, Laguna dhe Jacuzzi Pool

Shërbimi: MAXX All Inclusive Hoteli ofron shërbim pijesh dhe ushqimi 24 orë.Pijet alkoolike dhe joalkoolike të importuara dhe vendase . Në të gjitha baret shërbehen vetëm pijet në shishe xhami. Kafeja dhe caji shërbehen në Pasticeri Sporti dhe argëtimi: Aktivitete sportive falas- Lounge Parties,mësime kërcimi,performance muzikore live, ahengje mbrëmjesh ,aheng në plazhë ,lojëra në pishinë ,tura ditore ,shfaqje ,leksione gatimi,bouling,aktivitete kulturore ,internet caffe,play station ,palestra fitnesi ,basketboll,Nintendo ,lojë me shigjeta ,ping pong,aerobi , palestër uji ,water polo,boccia,mësime joge,pilates,canoe ,windsurf dhe kinema. Aven SPA (banjo turke ,banjo me avull ,sauna,zone ndenjeje).


Kemer/Antalya/Turqia

32

Rixos Sungate Rixos Sungate Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka mbi 1000 dhoma, duke përfshirë këtu ato standarde dhe dhomat speciale, deluxe vilat, suita, spa suita dhe shtëpia familjare. Të pajisura me gjërat më moderne. Shërbimi i dhomës, arke sigurie, mini bar, tharëse, telefon direkt, tv satelitor, banjëtë gjëra, vaska, ajër të kondicionuar individual etj. Restoranet dhe baret: Janë 18 restorante të ndryshme, restorant Egjeu bonzai, cactus, kebab house, mandarin restorant, fantasy, supreme, mermaid dhe tepenyaki restorant, Olivia’s restorant, kid’s restorant, tai noodles house, satey house, alara beach snack, pino restorant, veranda restorant, Turkuaz restorant dhe la patisseria. Gjithashtu i ka edhe 18 bare nga më të ndryshmet duke filluar nga point bar e midnight bar e deri te v.i.p bar.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive Plazhi dhe pishinat Ka plazh me rëre të gjatë një kilometër, 3 pishina të brendshme dhe 15 të jashtme si dhe akua parkun me të madh në tërë Antalinë me 10 rrëshqitëse, xhakuzi brenda dhe jashtë hotelit. Kudo do të gjeni shtretër, ombrellat dhe peshqirë pa pagesë. Sporti dhe argëtimi: Duke filluar nga qendra e fitnesit, badminton, basketboll, tenis, ping pong, beach volley, futboll, shigjetari, aerobi, kung fu, thai box, vaterpolo, etj. Program animues ditor, mini klube, minidisco për fëmijë etj.

Hoteli i ndërtuar në qytetin Beldibi të Kemerit është 45 km larg aeroportit të Antalisë dhe 25 km larg nga qendra e qytetit dhe është hoteli i dytë spa më i madhi në botë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


33

Kemer/Antalya/Turqia

Nirvana Lagoon Villas Suites & SPA Nirvana Lagoon Villas Suites Kategoria ***** All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Beldibi,29km nga qendra e Kemerit dhe 43km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Përfshin një sipërfaqe prej 152.000m2 , Villën Nirvana, 6 Villa Royal Dublex Beachfront, 2 Suita Deluxe Beachfront, 6 Suita Deluxe Beachfront, 11 Villa Lagoon Luxury, 18 Suita Familjare Lagoon Deluxe, 8 Villa Lagoon Beach Front ,96 Villa Garden Lagoon, 18 Suita Familjare Lagoon, 40 Suita Lagoon Deluxe, 94 dhoma fmiljare, 45 dhoma superiore dhe 215 Main & Garden dhoma standarde me një total prej 560 dhomave. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me byfe dhe shërbim të hapur, A’la Carte restorant, bare plazhi, klub plazhi, pastiqeri, snack bare me ushqime dhe pije tradicionale dhe nderkombetare. Plazhi dhe pishinat: Hoteli posedon plazh private me vijë bregdetare 900m dhe 14 pishina. Shtretërit, peshqirët për plazh dhe çadrat janë pa pagesë.

Shërbimi: All Inclusive – byfe e hapur me mëngjes, si dhe mëngjes të vonshëm, drekë, darkë, ushqim të lehtë pasdite, supë në mesnatë dhe gjitha pijet lokale alkoolike dhe joalkoolike. Qendra tregtare, mjeku dhe infermieria, arka, kujdestarja për fëmijë, larja dhe pastrimi kimik, rent a car janë me pagesë shtesë. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron fusha të bilardos, dhe të tenisit, bowling,palestra fitnesi, saunë dhe masazhë, si dhe një klub nate me Dj të njohur.


Kemer/Antalya/Turqia

34

Orange County De Luxe Orange County De Luxe Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Kompleksi i ndërtuar sipas pamjes së qytetit të Amsterdamit, posedon më shumë se 539 dhoma. Recepcion me lobi dhe bar, ashensorë, shitore, floktar dhe pishinë të mbuluar. Jashtë hotelit, në oborrin me pamje të Amsterdamit, tarracë për rrezitje si dhe bar pishine. Hoteli disponon me dhoma moderne dhe të pjisura me banjë/ WC, tharëse flokësh, telefon direkt, TV/Sat, minibar, kasafortë, dysheme të shtruar me tepih, aklimatizim (në orë të caktura), pjesërisht me ballkonefranceze. Dhomat familjare kanë pajisje të njëjta si dhomat standarde, kanë një dhomë shtesë për fjetje. Restoranet dhe baret: restorant brenda dhe në tarracë, zona për joduhpirës, 9 Restorante A-la Carte, bare. Plazhi dhe pishinat: Plazh rëre i pjerrtë dhe me një shteg për larje. Shtretërit, mbulesat, peshqirët e larjes dhe ombrellat e diellit në plazh e në pishinë janë në dispozicion pa pagesë. ka pishinën me aneks për fëmijë, rrëshqitëse uji me dy vija rrëshqitëse.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive-Mjeku dhe infermierja janë në dispozicion në orë të caktuara. Rent a car. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: Pingpong, qendër për fitnes, aerobik, saunë, banjë turke. Me pagesë: Masazh, xhakuzi dhe sporte ujore që ofrohen nga shitësit e ndryshëm në plazh. Qendër Spa për trajtime zbukurimi. Pa pagesë: Internet-cafe, internet WiFi në pjesën e lobit. Animacion dhe argëtim mbrëmjeve. Fëmijët: Pishina për fëmijë, miniklubi (4-12 vjeç), dhomë lodrash, shesh lojërash.

Ky kompleks i përuruar në vitin 2005 ka dalje direkte në det dhe gjendet rreth 250m larg qendrës së qytetit. Nga aeroporti i Antalisë është 55km larg. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


35

Kemer/Antalya/Turqia

Amara Dolce Vita Amara Dolce Vita Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli ndodhet 2 km larg Tekirovës, 18 km prej Kemerit, 58 km prej Antalisë dhe 75 km prej aeroportit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 700 dhoma të pajisura me banjo dhe dush, tharëse flokësh, telefon direkt, Tv me satelit, minibar, klimatizim, ballkon dhe kasafortë. Restoranet dhe baret: Ka disa bare, pabe, restorante të klimatizuara me karrige për foshnje dhe La carte restorante si dhe klube të natës. Plazhi Hoteli ka plazhë private me rërë prej 630 metrave me rërë, çadrat e diellit, karriga në kuvertë dhe dyshekë.

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka si byfe si dhe mëngjesi për gjumashët. Pasdite kafe dhe ëmbëlsira. Në mesnatë meze të lehtë. Dy restorante A-la carte, me specialitete italiane dhe të peshkut me rezervim. Shërbehen të gjitha pijet freskuese dhe alkoolike vendore gjatë 24 orëve. Minibari shërben me pije freskuese dhe birrë posa të arrijnë mysafirët. Sporti dhe argëtimi: Dy pishina të mbyllura, 5 pishina të hapura, 1 pishinë me ujë deti, fushta të tenisit, sauna, qendër fitnesi, spa dhe wellness qendër, masazhë, bilardo, ping-pong, bibliotekë, bowling, banjo me avull. Për fëmijët: Shesh për fëmijët, kujdestari, pishinë dhe programe për fëmijë.


Kemer/Antalya/Turqia

36

Sauce Hotel Kemer Sauce Hotel Kemer Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Ky hotel përbëhet nga gjithsej 330 dhoma në 4 katet e tij, me një përbërje të dhomave suitë, familjare Duplex, dhoma standarde me kondicioner, TV me ekran të sheshtë, banjo, wifi, minibar, pije të ndryshme nga marketi pa pagesë pergjatë 12 orëve Plazhi: Me guralec, rërë, zhavor pergjate 150m. Pishinat: Nga 4 pishinat 2 prej tyre janë pvr të rritur, ndërsa 2 për fëmijë. Pishinat e të rriturve, 1 është e mbyllur dhe 1 e hapur në peisazhin e bukur të hotelit. Po ashtu edhe pishinat e fëmijëve njëra është e hapur, kurse tjetra e mbyllur.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Restoranti kryesor e ofron mëngjesin drekën dhe darkën në formë byfeje, 3 restorante A’La Carte tv cilat ofrojnë ushqime italiane, peshk dhe gatime të Lindjes së Mesme, specialitete marokiene si dhe kuzhinv meksikane. Sporti dhe argëtimi: Fushë tenisi, bilardo, lojëra në pishinë, klube të natës, çadra, peshqirë, masazhe, saunë dhe tretmane për trup, të gjitha pa pagesë Fëmijët: Ky hotel ka menduar edhe për fëmijët, duke ofruar në dispozicion një klub vetëm për argëtimin e më të dashurve tuaj.

Sauce Hotel gjendet 1km nga qytetii Kemerit, ndersa vetëm 45.1km larg nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


37

Kemer/Antalya/Turqia

Rixos Tekirova Rixos Tekirova Kategoria ***** All Inclusive Hoteli është i vendosur në regjionin Tekirova,17km nga Kemeri dhe 73km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli përbëhet nga 2 blloqe:Blloku A dhe Blloku B,dhe bungallova me gjithsej 600 dhoma. Blloku A posedon Standard dhoma 144, deluxe familjar dy dhoma të fjetjes, 4 deluxe superior dhoma, të gjitha dhomat në këtë bllok kanë pamjen nga deti apo kopshti, me banjë private me dush/vaskë, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar (sipas kohës), telefon me lidhje direkt, mini bar, arkë, qilim në dysheme, TV satelitor dhe kanale muzikore, ballkon. Blloku B posedon – 338 standard dhoma, 14 suita familjare, 2 standard suitë dhoma, 96 bungalova familjare (46m² dy dhoma të fjetjes me shtrat dyshë dhe një tjetër me dy kanape të lidhura me derë ndarëse) – të gjitha dhomat posedojnë banjë private me dush/vaskë, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar (sipas kohës), telefon me lidhje direkt, mini bar, arkë, qilim në dysheme, ballkon. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bife të hapur, A’la Carte restoranet Venix (Italian), Sparx (Francez), Onyx (Peshku), Sini (Turk), BBQ (piknik në ambient të hapur). Bare përgjatë kompleksit hotelier shërbejnë pije alkoolike dhe lëngje. A’la Carte restorantet me rezervim paraprak.

Shërbimi: All Inclusive- bufe e hapur me mëngjes, mëngjes të vonshëm, mëngjesi “country” (me rezervim paraprak), dreka, ushqim i lehtë, bife e mesnatës, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike nga importi, mini bar në dhomë me lëngje dhe birrë, vera në shishe në restorant. Nuk janë inkuadruar në koncept pijet speciale nga importi, pijet luksoze, vera speciale e importuar, Cigar Bar, nargjile, shërbimi në dhomë. Mjeku, kujdestar për fëmijë, telefoni dhe faksi, larja dhe pastrimi kimik, qendra tregtare dhe rent a car janëzz me pagesë shtesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, qendra fitnesi, banjë turke, saunë, terren për tenis me ndriçim, pingpong, bilardo, volejboll plazhi, futboll, basketboll, waterpolo, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Me pagesë janë Masazhi, qendra e bukurisë dhe SPA, shkolla e tenisit dhe reketi, birilat, video dhe lojërat elektronike, internet kafe, Fun Fair, sportet ujore me motor janë me pagesë shtesë. Program animues gjatë ditës, gara, kurse për gatim,party në plazh si dhe në mbrëmje show program me ekipe profesionale, muzikë live pranë pishinës. Rixy Kid clubpër fëmijë nga 04-12 vjet me programe speciale, mini disco.


Kemer/Antalya/Turqia

38

Rixos Beldibi Kemer Rixos Beldibi Kemer Kategoria ***** All Exlusive Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 187 dhoma. Dhomat janë të pajisura me mini bar,IP TV,televizion LCD ,transmetim satelitor ,Internet Wifi ,telefon,ajër të kondicionuar,banjo/ dush,WC.Dhoma standarde(33m²),dhomë standarde(33m²), dhomë(65m²),suitë familjare(78m2.),King suite,Suita presidenciale. Restoranet dhe baret:Snack Restaurant, Mermaid A La Carte Resturant(ushqim deti, darka nga ora 19-23,Doy Doy BBQ A la Carte Restaurant ,La Rosseta A la carte restaurant,Bonzai Sushi A la Carte Restaurant, La Patisserie Baret:Loby Bar,Terrrasse Bar,Kiosk Bar,Pool Bar si dhe Beach Bar. Plazhi: Plazhi me rërë dhe guralecë, posedon 3 pishina me ambient të bukur, ombrella, peshqir,shtretër pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi:All Exlusive. Restoranti qendror ‘Akdeniz’ në të cilin mund të shijoni mëngjesin ,drekën dhe darkën A La Carte Restaurant “La Terrasse” me një pamje mahnitëse nga deti dhe Turkuaz restaurant. Sporti dhe argëtimi: Pishinë ,disko e hapur,amfiteatër ,mini club,të gjitha llojet e sporteve në det ,fushë tenisi ,minigolf,yoga,fitness,sauna ,banjo turke .Po ashtu përfitoni falas shfaqjet gjatë mrëmjeve në Rixos Sungate dhe nga Rixy Club. Fëmijët: Stafi i tranjuar kujdeset për fëmijën e tyre më së miri.Moonlight Park ofron programe fantastike për fëmijë. Aktivitete dhe shërbime gjatë ditës

Në qendër të Kemerit,59 km nga aeroporti i Antalias .Mund të vizitoni qytetet si Goynuk ,Phsalis...

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


39

Kemer/Antalya/Turqia

Mirada Del Mar Mirada Del Mar Kategoria ***** Ultra All Inclusive

I shtrirë direkt në plazhin e bukur me guralecë, 45 km larg nga Aeroporti i Antalias dhe 9 km nga Kemeri. Koha e transferit 55 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Të gjitha dhomat janë të orenditura me plot shije dhe kanë banjo, dush dhe WC, tharëse flokësh, klimatizim (në orë të caktuara), Sat-TV, telefon direkt, minibar si dhe ballkon. Të gjitha dhomat kanë pamje të ndryshme nga deti, nga kopshti dhe nga kodrat. Restoranet dhe baret: Restorant A-la carte, mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashë, gjatë ditës meze të lehta internacionale dhe turke, kafe, çaj dhe keksa, meze të lehtë mesnate. Minibari mbushet për çdo ditë me një shishe uji. Pije alkoolike dhe joalkoolike të vendit, prej orës 10:00 deri 02:00.

Shërbimi: Ultra All Inclusive-Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjes për gjumashë Gjatë ditës udhqime të ndryshme të qastit. Restorant A-la carte, qaj dhe supë mesnate. Pijet vendore në lobi,restorant dhe në pishinë.Lëngjet e freskëta, prej 10:00-24:00. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë 6 fusha të forta tenisi, squash, ping-pong, minigolf, sauna, banjo turke, aerobik dhe qendër fitnesi. Me pagesë Masazhi, bilardoja, lojërat kompjuterike, futbolli në tavolinë dhe pajisjet e tenisit. Zgjedhje të shumta animuese dhe programe argëtuese. Ping-pongu, sauna, fitness, aerobic dhe banjo turke Programe të lehta animuese, Animacione për fëmijë, Ombrellar, shtretërit dhe mbulesat pa pagesë.


Kemer/Antalya/Turqia 40

Euphoria Tekirova Euphoria Tekirova Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon 525 dhoma dhe disa të tjera në club part (bungallova). Dhoma standarde të hotelit, Garden club dhoma, të gjitha me pamje nga kopshti, Deluxe club dhoma, Deluxe club Junior suita , Deluxe club suita familjare, Garden club suita Art dhomat. Butterfly dhomat, Deluxe Jacuzzi Villa, Deluxe Family. Restoranet dhe baret: Padolia, me bife dhe shërbim të hapur, Bacchus bar, bar pranë pishinës, A’la Carte restorantet Oliveo restorant (kuzhinë Italiane), Lale (Turke), Anchor (Peshkut), Dragon (kuzhinë të Lindjes së Largët), Mongolian restorant (Mongolian), Fuego (kuzhinë Meksikane), French restoranti (kuzhinë Franceze dhe pa fëmijë) dhe Sushi restorant (vetëm të rritur), bare dhe ushqim të lehtë pranë pishinës, lobi bar, Disko bar .

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bife e hapur me mëngjes, mëngjes të vonshëm, drekë, pasdite ushqim i lehtë, darkë, bife e mesnatës, akullore, të gjitha pijet standard alkoolike vendore dhe të importuara. tre A’la Carte restauronte (ushqim Mesdhetar, Turke dhe Aziatik) me rezervim paraprak një here gjatë qëndrimit. A’la Carte restorantet (Sushi, Peshkut, Mongolian dhe Francez) janë me rezervim paraprak, verërat speciale, shërbimi në dhomë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e brendshme dhe e jashtme për të rritur dhe fëmijë, tre rrëshqitëse në ujë, palestra sportive, saunë, banjë turke, fusha e tenisit, pingpong,sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Me pagesë shtesë-sportet ujore me motor, masazhi, qendra e bukurisë, bilardo, shkolla e zhytjes. Plazhi: Hoteli posedon plazh privat, me guralecë, peshqirët, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Tenda private janë me rezervim paraprak dhe me pagesë shtesë

Hoteli është i vendosur në regjionin Tekirova,18km nga Kemeri,70km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


41

Kemer/Antalya/Turqia

Vogue Hotel Kemer Vogue Hotel Kemer Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Goynuk, 9km nga Kemeri dhe 45km nga Aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 366 dhoma dhe 40 Vila. Standard dhoma 347 (42m², 2+1pax), suita familjare 13 (82m², një dhomë e fjetjes, një dhomë e ditës e ndarë me derë ndarëse dhe me dy kanape për fëmijë, një banjë, 3+1pax), një Junior suitë (82m², një dhomë e fjetjes, një banjë dhe një kënd i ndejës), Një Executive suitë (105m², dy dhoma të fjetjes me derë ndarëse, dy banjë, dhoma e ditës, 4+1pax), dy Penthouse (122m², dy dhoma të fjetjes, dy banjë, dhomë e ditës dhe mini kuzhinë, max4pax), Junior Penthouse (122m², një dhomë e fjetjes, dy banjë, dhomë e ditës dhe mini kuzhinë, max2pax), Gjithashtu janë 21 Monte Carlo Vila, 15 Bali Vila, Miami, Dubai dhe St. Tropez Vila dhe California Vila është më e madhe (1100m²). Të gjitha dhomat janë me banjë private me vaskë, dush, tharëse flokësh, mantel banje, papuçe, ajër të klimatizuar qendror, telefon me lidhje direkt, mini bar (ujë, lëngje, birrë, verë, arishte dhe chips që rimbushen çdo ditë), arkë, LCD TV satelitor me kanale muzikore,ballkon, wireless internet. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restorantet – Hurem, Turk, Italian, Ushqim Deti, Kinez, Teppenyaki, Francez, Snack bar në plazh, bare përgjatë kompleksit hotelier, ëmbëltore, Beer House, Vitaminë bar, Disco bar.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bufe i hapur, shërbimi për mëngjes, mëngjes i vonshëm (A’la Carte mëngjes me rezervim paraprak), dreka, darka, ushqim i lehtë në orët e vona, ushqim i lehtë gjatë ditës në Snack bar në plazh, ëmbëltore, akullore, kënd special për fëmijë në restorantin kryesor dhe në Mini Club, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore. Nuk janë të inkuadruara në koncept Premium pijet, vera speciale dhe pijet speciale, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak dhe me pagesë shtesë. Mjeku, larje rrobash dhe pastrim kimik, kujdestar i fëmijëve, qendra tregtare, telefoni, faks, internet café dhe lojërat në telefon, rent a car janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Janë 4 pishina të jashtme dhe një e brendshme për të rritur dhe fëmijë, Aqua park, Fitness qendra, Banjë Turke, saunë, tereni për tenis, volejboll plazhe, pingpong, sportet ujore pa motor, Fun Fair. Me pagesë janë SPA & Wellness qendra, ndriçimi për teren për tenis dhe pajisjet për tenis, segway, sportet ujore me motor, birilat, bilardo. Plazhi: Hoteli posedon plazhin privat me guralec dhe rërë. Shtretërit, ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagesë.


Kemer/Antalya/Turqia

42

Sherwood Greenwood Resort Sherwood Greenwood Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 265 dhoma. Dhomat janë të vendosura në ndërtesën kryesore dhe në bungallova. Dhoma standarde në ndërtesën kryesore 101 (1921m² 2+1pax), dhomat në bungallova 110 (19-21m², 2+1pax), deluxe dhoma 32, dhoma familjare 20 (50m², dy dhoma të fjetjes të ndara me derë lëvizëse në mes), King suitë dhoma 2 (60m², 2+2pax). Të gjitha dhomat kanë banjë privat me vaskë/dush, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar (e cila punon në bazë të kushteve klimatike dhe në vendimin e stafit manaxhues), qilim në dysheme, telefon me lidhje direkt, mini bar (me pagesë shtesë), arkë (me pagesë shtesë), TV satelitor dhe programe muzikore. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restoranti – Kuzhinë Internacionale, lobi bar, bar pranë pishinës dhe në plazh, vitaminë bar, kafe turke dhe disko bar. Plazhi: Hoteli posedon plazhin privatë (është një rrugë që e ndanë hotelin dhe plazhin). Plazhi është me guralecë, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë ndërsa peshqirët janë me depozitë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive – bife e hapur me mëngjes, mëngjes të vonshëm, drekë, ushqime të lehta në pasdite, çaj, kafe, darkë, ushqime të lehta në mesnatë. Të gjitha pijet vendore alkoolike dhe jo-alkoolike nga 10.00-24.00 janë pa pagesë. Pas orës 24.00 të gjitha pijet dhe ushqimet, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak, të gjitha pijet e importuara alkoolike dhe joalkoolike, verërat në shishe, lëngu i freskët, pijet në Disko bar, mini bar dhe shërbimi në dhomë janë me pagesë shtesë. Mjeku, kujdestar për fëmijë, pastrimi i rrobave, rent a car, floktari, dyqanet, interneti dhe lojërat kompjuterike janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë të jashtme dhe të brendshme, pishinë për fëmijë, 5 rrëshqitëse në ujë, qendra e fitnesit, banjë turke, saunë, dhoma me avull, fushat e tenisit, mini futboll, pingpong janë pa pagesë. Fushat e tenisit me ndriçim dhe pajisjet në mbrëmje, masazhi, bilardo, sportet ujore janë me pagesë. Fëmijët: Programe argëtuese dhe gara të ndryshme gjatë ditës dhe në mbrëmje show programe. Mini club për fëmijë me kopsht dhe dhomë lojërash.

Hoteli është i vendosur në regjionin Göynük, 46km larg nga aeroporti i Antalisë, 36km nga qendra e qytetit të Antalisë dhe 6km nga qendra e qytetit të Kemerit. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


43

Kemer/Antalya/Turqia

Queens Park Resort Goynuk Queens Park Resort Goynuk Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli ndodhet 6 km larg qendrës së Kemerit në zonën e quajtur Goynuk ,36 km larg qytetit të Antaliës dhe 46 km larg aeroportit. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 476 dhoma nga të cilat 196 dhoma në hotel ,280 dhoma club, të gjitha dhomat janë pajisur me kondicionet split, linjë direkte telefonike ,TV me satelit,tharëse flokësh,tapet ose pllaka,ballkon ,tualet me vaskë ose dush. Restoranet dhe baret: Restorani kryesor ku shërbehet Mëngjesi ,mëngjesi i vonshëm ,drekë,darkë. A la Carte Restaurant italian ose Turkish ,vakte të ndërmjetëm , caj/ kafe të shoqëruar me ëmbëlsirë ,pijet vendore dhe pijet alkoolike etj Plazhi: Posedon plazhin privat me rërë dhe guralec ,shtretërit ,dyshekët,ombrellat e diellit janë pa pagesë . 2 pishina të hapura, 1 pishinë të mbyllur dhe pishinë për fëmijët..

Shërbimi: Ultra All Inclusive . Sporti dhe argëtimi: Shfaqje ,disco ,muzikë live në ditë të caktuara,shfaqje në plazh në ditë të caktuara, 3 fusha tenisi,ping pong,lojëra uji ,aerobi ,gjimnastikë, Sauna ,banjo turke, Wi-Fi në lobby . Fëmijët: Miniclub ,kënd lojërash për fëmijë ( fëmijë të moshës 4-12 vjec) dhe programe të ndryshme gjatë ditës


Kemer/Antalya/Turqia

44

Karmir Resort Kemer Karmir Resort Kemer Kategoria ***** Ultra All Inclusuve Akomodimi: Karmir hotel ka në total 247 dhoma nga të cilat 47 janë dhoma familjare ,6 janë junior suita dhe 2 janë king suites,po ashtu 4 prej tyre janë dhoma speciale për persona me aftësi të kufizuara . Dhomat: Dhoma standarde (m²) ka në përbërje një frech bed , dy krevate dyshe,dush ,tharëse flokësh ,TV satelitor ,telefon ,minibar ,ajër të kondicionuar dhe nje ballkon, Dhoma familjare (40m²) ka një përbërje french bed,dy krevate dyshe,dush ,tharëse flokësh , TV satelitor,telefon ,minibar,ajër të kondicionuar dhe një ballkon Restorantet dhe Baret: Mundësi të shijoni mëngjesin ,drekën dhe darkën në variantin buffe. Restorante A la Carte janë me rezervim pagesë. Plazhi: Plazhe privat në njësi prej 90 m me rërë dhe guralec ,shtretërit ,dyshekët,ombrellat e diellit janë pa pagesë ,pishinë të jashtme dhe të brendshme ,rrëshqitëse të ujit..

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive, bufe të hapur,mëngjesi i vonshëm ,drekë dhe darkë Sporti dhe argëtimi: Palestër ,aerobi ,gjimnastikë ,mësime step dance ,waterpolo,teatër,aktivitete ditore ,muzikë live dhe shfaqje mbrëmje ,Internet wireless ,ping pong,tennis , dart ,basketball Për të sapo martuarit oferta speciale ,shërbim të priviligjuar ,rezervime të previligjuara në restoranet A la carte. Fëmijët: Mini club për fëmijë ,menu për fëmijë ,kënd lojrash,buffe për fëmijë

Hoteli i ri është hapur në vitin 2014, ndodhet 30km larg aeroportit të Antalias..

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


Antalya Antalya duke ngërthyer në vete të gjitha vetitë admiruese të detit Mesdhe, rajoni i Antaliasë zgjatet nga jugu i Turqisë me pamjen e tij shumë ngjyrëshe dhe magjepsës. Këtu ujërat e thella e të kaltra përzihen me qiellin e kthjellët. Dielli gjithmonë rrezatues i zgjatë rrezet e tij madhështore kudo nëpër rërën e artë të plazheve hyjnore. Pyje të dendura që mbulojnë bjeshkë të tëra, livadhe të shumta e të gjelbëra, ujëvara magjepëse pranë liqeneve të gjerë e të mrekullueshëm. Antalya përmban një harmoni të përsosur natyrore, të detit dhe diellit, histori të pasur dhe bukuri natyrore duke përfshirë në gjirin e saj plazhet me të bukura të detit Mesdhe.

Klima në Antalya

Jan

Sh

Ma

Pr

Ma

Qe

Ko

Gu

Sh

Tet

Nen

Temperatura C

15

15

18

21

25

30

34

34

31

26

21

16

Temperatura e ujit

17

16

16

18

20

24

26

28

26

24

21

19

Dielli orë/ditë

7

8

10

11

13

13

14

13

11

10

8

7

Të reshurat/ditë

13

12

10

7

6

3

5

6

4

6

8

13

Temp/në mbrëmje

6

6

8

11

15

19

22

22

19

15

11

8

Dh


47

Antalya/Turqia

Delphin Imperial Delphin Imperial Kategoria ***** Ultra All Inclusive Hoteli është i vendosur në regjionin Lara, 10 km nga aeroporti i Antalisë dhe 15 km nga qendra e qytetit.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Numri i dhomave është 650. Të gjitha dhomat janë me tarracë, banjë private me vaskë/dush dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror që punon sipas kushteve atmosferike, telefon, dysheme e mbuluar, arkë, mini bar (ujë, pije freskuese, birra, arra dhe çokollata, rimbushur çdo ditë), wireless internet, TV dhe kanale muzikore. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor – bufe i hapur për shërbim, A’la Carte restorantet restoranti Fusion (kuzhina botërore), Ottoman (kuzhinë turke & skarë), Far East (kuzhinë kineze), restoranti Italian (kuzhinë italiane), Museum (kuzhinë franceze), restoranti Da Vinci(mish & verëra),Taverna (kuzhinë greke). Bare në pjesë të ndryshme të kompleksit hotelier që shërbejnë pije lokale dhe të importuara, Disko, kinemaja. Doktori dhe infermierja, larja e rrobave, qendra tregtare, interneti (në pjesën e hollit është pa pagesë ndërsa në dhomë është me pagesë shtesë),dhe lojërat kompjuterike, floktari, rent a car, kujdestari I fëmijëve është me pagesë shtesë. Plazhi dhe pishinat: Hoteli posedon plazh private me rërë, shtretërit, dyshekët dhe ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagës. Pishinë e brendshme dhe e jashtme, pishinë për fëmijë, Aqua park, rrëshqitëse të ujit të brendshme.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – shampanja e mirëseardhjes në arritje , bife i hapur për mëngjes, mëngjesi i vonshëm, dreka, darka, të dielave “branch” me shampanjë, ushqime të lehta në orët e vona, Të gjitha ushqimet dhe pijet në snack bar, lëng portokalli të freskët gjatë mëngjesit dhe në vitaminë bar. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo alkoolike të importuara, akulloret, kafeja, çaj ne baret e pishinave dhe plazhit, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak. Shërbimi në dhomë është pa pagës nga ora 24.00-06.00. Bufeja e dietave dhe ajo e fëmijëve janë në restorantin kryesor. Nuk janë të përfshira në konceptë pijet luksoze të importuara, konjaku, cigarette, venat speciale, pijet e importuara ne A’la Carte restorantet. Sporti dhe argëtimi: Qendra e fitnesit, saunë, banjë turke, dhoma me avull, fusha e tenisit, volejboll në plazh, shigjeta, sportet ujore pa motor, panairi i argëtimit për fëmijë (në kohë të caktuar) është pa pagesë. Pajisjet dhe mësimi i tenisit, masazhi, tretmani i fytyrës (pilling), SPA qendra dhe salloni i bukurisë, sportet ujore me motor janë me pagës shtesë. Programe argëtuese për të rritur dhe fëmijë dhe show programe në mbrëmje.


Antalya/Turqia

48

IC Green Palace IC Green Palace Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka 442 dhoma, prej të cilave 336 janë dhoma deluxe, 2 dhoma lidhëse deluxe, 64 dhoma deluxe familjare, 36 dhoma familjare, dhoma suite deluxe, dhoma për persona me aftësi të kufizuara dhe jo-duhanpirës. Të gjitha dhomat kanë banjë, me dush, vaskë, tharëse flokësh, ajër te klimatizuar, telefon direkt, mini bar, arkë sigurie (me pagesë), tepison në dysheme, tv satelitor dhe pothuajse shumica e dhomave janë me ballkon. Dhomat mund të kenë pamje nga deti, kopshti, apo pishina. Restoranet dhe baret: Ka restorant kryesor me tarrace, Snack restorant në hotel dhe përgjatë pishinës, Ala Carte restorante me ushqim italian, turk, kinez dhe restorant peshku. Bare të ndryshme rreth kompleksit të hotelit. Plazhi dhe pishinat: Hoteli ka plazh private me rërë, pishinë të brendshme dhe të jashtme dhe pishine për fëmijë, në të tëra këto mund të gjeni peshqirë, shtretër dhe ombrella të diellit pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive, bufe të hapur, mëngjesi i vonëshëm, drekë dhe darkë. Sporti dhe argëtimi: Fushat e tenisit, beach-volley, basketboll. Masazhet, solariumi, fushat e tenisit me ndriçim, fushat e futbollit, bilardo, sportet ujore paguhen veçmas. Fëmijet: Programet argëtuese me ekipe profesionale gjatë ditës dhe shou programe në mbrëmje. Mini klube për fëmije nga mosha 04-12 vjeç, dhe klubi i Junior për të rinjë.

Ky hotel i ndërtuar në stilin e lindjes së largët, shtrihet direkt në plazh, 25 km larg aeroportit dhe 35 km nga qendra e Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti Fëmijë

Argëtimi Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


49

Antalya/Turqia

Barut Lara Resort Barut Lara Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Përgjatë plazhit, rreth 10 km larg aeroportit të Antalisë dhe 12 km larg qendrës së qytetit. Koha e transferit 15 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Me gjithsej 401 dhoma në ndërtesën 10 katëshe, tre ashensorë, lobi, restorant kryesor me pjesë për joduhanpirës dhe tarracë. 5 restorante A-la-carte ëmbëltore, bare, tri pishina, një pishinë me rrëshqitëse uji, 2 ndarje të vecanta për fëmijë, tarracë për rrezitje, pishinë e mbuluar, banjë turke, saunë, fitnes, klubnate, masazh, floktar, dyqane të ndryshme. Mjeku sipas kërkesës, me pagesë. Dhomat: Të gjitha dhomat të rregulluara në mënyrë moderne, të pajisura me banjë/wc, TV/Satme kanale muzikore, DVD/CD-Player, internet, minibar i cili mbushet cdo ditë me birrë dhe pije freskuese, klimatizim, kasafortë, dysheme me laminat, ballkon. Shumica e dhomave kanë pamje anësore nga deti. Plazhi: Plazh i gjatë dhe i gjerë me rërë e guralecë dhe pasarelë. Ombrellat, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 3 fusha tenisi me rërë dhe tartan, ndriçimi dhe pajisjet për tenis, një fushë univerzale (minifutboll, basketboll) badminton, pikado, pingpong, volejboll plazhi, gjuajtjeme hark minigolf, surfim (me licencë), kanu. Me pagesë: Bilardo dhe sportet e motorizuara të ujit që ofrohen nga shitësit e ndryshëm në plazh. Program animues gjatë gjithë ditës. Ditën ofrohen sporte dhe lojëra të ndryshme, kurse në mbrëmje spektakle me muzikë Live apo mbrëmje turke. Fëmijët: Animacion për fëmijë, miniklub (4-12 vjeç), fushë lojërash për fëmijë, ulëse për fëmijët në restorant. Dado, sipas kërkesës dhe me pagesë.


Antalya/Turqia

50

Royal Holiday Palace Royal Holiday Palace Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Gjithësej 500 dhoma, 363 dhoma standarde, 48 duplex dhoma, 56 dhoma familijare, 23 suite deluxe, 2 suite King. Dhomat janë të pajisura me ballkon, cels elektronik në dhomë, tavoline biznesi, mini bar, Tv me kanale kombëtare dhe ndërkombëtare, radio në TV, telefon me dalje direkte, banjo, tharës për flokë, banjo me dush, peshqirë, kasaforte, kondicioner qendror. Pastrimi i dhomave bëhet çdo ditë. Restoranet dhe baret: Restoran kryesor, bambino restorant (për fëmijë), restorane të ndryshme me kuzhine turke, italjane dhe të detit, lobi piano bar, Lobi bar, bar pishinë, bar boëling, cafe turk, bar disko. Plazhi: Rërë/zhavor, ombrellat e diellit, karrige në kuvertë, dyshekët, peshqirë-pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive, bufe të hapur, mëngjesi i vonëshëm, drekë dhe darkë. Sporti dhe argëtimi: 1 pishinë kryesore 3700m2 të hapur, 1 pishinë për fëmijë më rrëshqitëse të ndryshme, 1 pishinë të mbyllur, banjo turke, saunë, banjo me avull, xhakuzi, tretman në kapsulë, masazhë, tretman të trupit, dhomë për relaksim, vitamin bar, mjek dhe motër medicinale, fusha të tenisit, ping-pong, volejboll plazhi, qendër të fitnesit, aerobic, aquapark, aktivitete të përditshme animacioni, muzikë live (disa ditë në javë) . Fëmijë: Mini club, pikturim të fytyrës, lojëra të ndryshme, mini disko, mini basketboll, hobi.

I vendosur 15km nga Aeroporti i Antalisë, 17km larg Antalisë, hoteli është 10 katëshe dhe i ka 6 ashensorë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


51

Antalya/Turqia

Concorde De Luxe Resort Concorde De Luxe Resort Kategoria ***** Ultra All Inlusive

Hoteli shtrihet në pjesën më të bukur të plazhit, rreth 10 km nga aeroporti dhe 20 km nga qendra e qytetit. Koha e transferit 20 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel ekskluziv, mysafirëve u ofron gjithsej 402 dhoma, një lobi reprezentativ me recepcion dhe bar, pastaj restorant kryesor, 4 restorante tjera A-la carte, me specialitete peshku, kineze, japoneze, turke dhe italiane, bare të ndryshme, sallë speciale për verë dhe cigare, kafiteri, ëmbëltore, diskotekë, dhomë konferencash. Pishinë të mbyllur dhe Spa-qendër. Në kopsht gjendet një terren i mrekullueshëm me pishina relaksimi dhe tëtipit aktiv, me pjesë të ndara për fëmijë dhe aquapark. Dyqane të ndryshme, floktar, fotoshop, sallë televizori dhe sallë lojërash, Rent a car, shërbim në dhomë dhe shërbime mjekësore (me pagesë). Dhoma: Dhomat janë të pajisura bukur, posedojnë dush/ banjë/wc, tharëse flokësh, klimatizim, TV/Sat, telefon direkt, kanal muzikor, internet, kasafortë dhe ballkon. Plazhi: Hoteli shtrihet drejtpërdrejt në plazhin privat me rrërë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: Dy fusha tenisi me ndriçim, gjuajtje me hark, pingpong, fushë për lojëra të ndryshme, volejboll plazhi, aerobik, lojë me birila, minigolf, banjë turke, saunë, xhakuzi, qendër fitnesi dhe interneti. Me pagesë: Përdorimi i Wellnesit dhe Spa masazhi dhe sportet e ujit (Jet-ski), banana, zhytja, ski mbi ujë, parasailing etj, të cilat ofrohen nga tregtarët vendës në plazh. Programe të përditshme animuese dhe shou me muzikë të gjallë. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, aquapark, miniklub për fëmijë prej 4-12 vjeç, animacione për fëmijë, klub tinejxherësh prej 13-17 vjeç, restorant për fëmijë, dado, (sipas kërkesës dhe me pagesë). Shtretër për foshnje, pa pagesë.


Antalya/Turqia

52

Delphin Diva Premiere Delphin Diva Premiere Kategoria ***** Ultra All Inlusive Akomodimi: Një hotel elegant dhe modern, i ndërtuar në vitin 2004, posedon 390 dhoma të shpërndara në një kompleks ndërtesash gjashtë katëshe. Përvec një salle të madhe të pritjes me recepcion, kolltukë, ashensorë dhe lobibar, në dispozicionin tuaj janë edhe restoranti me tarracë të jashtme, 5 restorante A-la carte, bare, ëmbëltore, kafene turke. Përvec këtyre, në përdhes gjendet edhe qendra e bukurisë e dekoruar në stil të Lindjes së Largët, një klub lojërash kompjuterike dhe këndi i internetit (me pagesë), kinema, shitore të ndryshme, minimarket, floktar, Hor scope Bar“ në njërin nga dy pirgjet, një pishinë e mbuluar me whirlpool. Në kopshtin e kultivuar për mrekulli gjendet pishina e madhe me ujë të ëmbël, shtatë rrëshqitëse të ujit (me orar të caktuar), klubi i fëmijëve Froggy“ me pishinë fëmijësh dhe amfiteatri për shfaqjet e mbrëmjes. Dhomat: Dhoma juaj është e madhe, e regulluar në mënyrë luksoze dhe posedon banjë/WC, tharëse flokësh, TV/ Sat me kanale muzikore, mini frigorifer, telefon me dalje direkte, dysheme me tepih, ballkon, pjesërisht me pamje nga deti. Dhomat familjare, të rregulluara njësoj si dhomat dyshe, por me një dhomë të fjetjes më tepër, me dy shtretër të ndarë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Plazhi: Plazhi me rërë të imët, me kilometra i gjatë, gjendet përgjatë oborrit të hotelit dhe fare pranë pishinës me ujë të ëmbël. Ombrellat e diellit, shtretërit dhe mbulesat në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë. Platforma e notimit me jastëk për ulje. Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha të forta të tenisit, pajisjet për tenis (reketët dhe topat), qendra e fitnesit, basketbolli, volejbolli, pikado, pingpong, banja turke dhe sauna. Me pagesë: Ndricimi në fushat e tenisit, kurset e tenisit, loja me birila në 4 shtigje, bilardo, lojërat kompjuterike, shfrytëzimi i internetit, masazhi dhe tretmanët e shumtë në qendrën e bukurisë. Gjatë ditës keni mundësi të merrni pjesë në programet e shumta argëtuese dhe sportive që organizohen nga ekipi i animatorëve. Në mbrëmje shfaqje të ndryshme në amfitetatër dhe në diskotekë, nganjëherë muzikë live. Fëmijët: Klubi Froggy“ në disa gjuhë ( me orar të caktuar) afër pishinës, për fëmijët prej 4-16 vjeç në tri grupe, bufe për fëmijë gjatë darkës në restorantin Amber, ulëse për foshnje në restorant, koha për akullore në klubin Froggy dhe pishinë e veçantë për fëmijët.

Shtrihet drejtpërsëdrejti në plazhin privat me rërë, me një pamje të mrekullueshme drejt maleve Taurus. Rreth 15 km larg qendrës së Antalisë dhe 11 km nga aeroporti. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


53

Antalya/Turqia

Delphin Palace De Luxe Delphin Palace De Luxe Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli shtrihet drejtpërdrejt në plazh, 4 km nga Lara Beach Park, ndërsa nga qendra e Antalisë është larg 14 km. Koha e transferit 15 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel luksoz është i ngritur në shtatë kate, me gjithsej 550 dhoma, me një sallë pritjeje me recepcion, lobi dhe bare, ashensorë panoramik, restorant kryesor me tarracë, me pjesë të ndarë për joduhanpirës, pastaj gjashtë restorante A-la carte, bare të ndryshme, interne cafe, diskotekë, sallë konferencash, pishinë të mbyllur. Në kopshtin e gjerë dhe të mbajtur mirë, gjendet një terren me pishina të mrekullueshme, me pjesë të ndarë për fëmijë, Fantasia-Park me mundësi të ndryshme për lojë, aquapark dhe tarracë dielli. Dyqane të ndryshme, floktar, Rent a Car. Shërbimi i mjekut dhe i larjes së rrobave (me pagesë dhe në orë të caktuara). Dhomat: Dhomat janë të rregulluara me mjaft stil, të gjitha posedojnë banjë/dush/wc, tharëse flokësh, klimatizim (qendror dhe në orë të caktuara), minibar, telefon direkt, Sat/TV, kanale muzikore, kasaortë, dysheme të shtruar me tepih dhe ballkon. Plazhi: Plazhi është i bukur, i gjerë dhe me rërë.

Sërbimi: Ultra All Inclusive. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: dy fusha tenisi (ndriçimi pa pagesë), volejboll plazhi, boccia, kanu, surfim, pikado, biliard, banjo turke, saunë, qendër fitnesi, aerobik. Me pagesë: Kursi i tenisit (gjatë sezonës), masazhi, përdorimi i Spa dhe Wellnes, si dhe sportet e tjera të ujit, të cilat ofrohen në plazh. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, fushë lojërash për fëmijë, miniklub prej 4-12 vjeç, animacione për fëmijë, minidisko, bufe për fëmijë. Dado (në rast kërkese, me pagesë). Të tjera: Dhoma për persona të hendikepuar dhe dhoma për jo-duhanpirës.


Antalya/Turqia

54

Limak Lara De Luxe Limak Lara De Luxe Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Ky hotel i ri, i hapur në verën e vitit 2006, me gjithsej 448 dhoma, përbëhet nga ndërtesa kryesore tetëkatëshe, si dhe nga ndërtesa katërkatëshe e suitave. I tërë objekti është i ndërtuar në stilin e Lindjes së Largët, me tarracat që shikojnë nga deti, ofron gjithë komforin e mundshëm. Pjesë e objektit janë hapësira për pritje me recepcion, këndi për t’u ulur, ashensorët dhe bari i lobit, si dhe restorantet-bufe me tarracë të jashtme, 6 restorante A-la carte (në 3 prej të cilëve duhet paguar për rezervim), bare të ndryshme, diskoteka, internetcafe (me pagesë), dyqane, floktar si dhe një qendër për Spa dhe mirëqenie. Në pjesën e jashtme, të rregulluar me shije, gjendet kompleksi me pishina, me tri pishina, aquaparku me tri rrëshqitëse uji, tarracë të diellit dhe snackbari në pishinë. Dhomat: Dhomat standarde janë të mobiluara në mënyrë komfore dhe janë të pajisura mebanjë/WC, tharëse flokësh, telefon me lidhje direkte, kasafortë, TV/Sat me kanal muzikor, minibar, klimatizim dhe ballkon. Dhomat familjare gjenden në ndërtesën e suit-ave dhe janë të pajisura ngjashëm me dhomat standarde, por ato kanë edhe një dhomë të ndarë për fjetje, me një derë lëvizëse e cila i lidh këto dy dhoma.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha tenisi (ndriçimi dhe pajisjet me pagesë), volejboll në plazh, basketboll, pikado, pingpong, aerobik, kanu, surfim (me licencë), dhoma e fitnesit, banja turke, sauna, xhakuzi. Gjatë ditës animacion mesport dhe lojëra, në mbrëmje shou. Mepagesë: Dritat për lojë të tenisit natën, lojame birila, bilardo, lojërat kompjuterike, masazhi dhe të gjitha shërbimet tjera në qendrën e mirëqenies, si dhe lloje të ndryshme të sporteve të ujit, të cilat ofrohen në plazh nga shitësit lokalë. Programe të shumta animuese, sporte dhe lojëra të ndryshme. Në mbrëmje shou dhe argëtim. Plazhi: Hoteli shtrihet pranë plazhit të gjatë me rërë. Ka rënie të pjerrët në det. Ombrellat e diellit, mbulesat, shtretërit dhe peshqirët janë pa pagesë, në pishinë dhe në plazh. Fëmijët: Miniklubi (4-12 vjeç), klubi për juniorë (13-16vjeç), fusha për lojëra, pishina e ndarë për fëmijë dhe në mbrëmje bufeja për fëmijë.

Shtrihet drejtëperdrejt në plazhin e gjatë dhe me rërë. Antalia është rreth 12 km larg. Koha e transferit rreth 30 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


55

Antalya/Turqia

Royal Seginus Royal Seginus Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli gjendet 17 km larg qendrës së Antalisë, ndërsa 15 km prej aeroportit interancional të Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel ekskluziv ka në dispozicion rreth 497 dhoma, me arkitekture moderne, ku te gjitha dhomat jane te pajisura me TV me kanale satleitore, kasafortë, banjo private. Dhomat : Dhomat standarde janë të rehatshme me kondicioner, minibar, ballkon dhe wifi. Suita Junior ( 2 të rritur dhe 1 fëmijë)- janë më të mëdha se dhomat standarde dhe kanë pamje nga deti. Banjot janë me xhakuzi, dush, tualet dhe tharëse flokësh. Suita Deluxe( 2 të rritur dhe 1 fëmijë) - ka një dhomë të ditës dhe një dhomë të fjetjes. Banjo ka xhakusi, dush, tualet dhe tharrëse flokësh Restoranet dhe baret : Restorante A’la Carte me kuzhina të ndryshme(turke, italiane, japoneze, meksikane), dhe 8 bare të ndryshme. Pishinat: Hoteli ofron pishina të hapura dhe të mbyllura. Mysafirët mund ta shijojnë freskinë mesdhetare në kopshtin dhe terrasen e hotelit.

Sporti dhe argëtimi: Royal Seginus ofron aktivitete të shumta sportive si tenis, volejboll plazhi,ping pong. Ofron edhe aktivitete si bilardo, sportin e zhytjes, dhe sportet e ujit të cilat janë me pagesë. Fëmijët: Për fëmijë është miniklubi (4-12 vjet), një minidisko, shesh lojërash dhe një park argëtimi


Antalya/Turqia 56

Porto Bello Resort Porto Bello Resort Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Ky hotel atraktiv i cili përbëhet nga dy ndërtesa identike, posedon 346 dhoma moderne, recepcionin me një lobi të madh dhe atraktiv, ka edhe bare të ndryshme. Ashensorë, restorant me ndarje për jo duhanpirës, 4 restorante A-la carte me specialitete të ndryshme, salla konferencash, floktar, qendër bukurie dhe pishinë të mbuluar. Mjeku dhe motra medicinale në orë të caktuara. Rent a car. Dhomat: Dhoma janë të rregulluara në mënyrë moderne dhe me pajisje kualitative. Janë të pajisura me banjë/wc, tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, TV/Sat me kanale të ndryshme muzikore, internet pa kabllo (pa pagesë) minibar, kasafortë, dysheme me tepih, klimatizim gjatë tërë ditës dhe ballkon. Shërbimi në dhomë gjatë 24 orëve. Në disponim janë edhe disa dhoma për jo duhanxhinjë dhe për personat me aftësi të kufizuara. Plazhi: Plazhi i pjerrët me rërë dhe guralecë dhe me një beachbar elegant. Ombrellat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët në plazh dhe pranë pishinës, pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha të forta tenisi, pingpong, qendër fitnesi, gjimnastikë, saunë, banjëturke dhe xhakuzi. Me pagesë: Ndricimi për fushat e tenisit, masazhi, qendra e bukurisë dhe sportet e ujit që ofrohen në plazh. Animacione dhe lojëra të shumta gjatë tërë ditës në pishinë. Fëmijët: Miniklubi (5-12 vjeç), vend i posaçëm për lojë, dhomë lodrash dhe dado (sipas kërkesës dhe me pagesë).

Shtrihet drejtpërdrejt në plazhin e njohur Konyaalti, i cili arrihet përmes një nënkalimi. Rreth 8 km larg qendrës së Antalisë. Koha e transferit rreth 35 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


57

Antalya/Turqia

Royal Wings Royal Wings Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli shtrihet direkt në plazh, rreth 15 km nga aeroporti, kurse nga qendra e qytetit 17km. Koha e transferit 15 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky objekt ekskluziv ofron 467 dhoma, lobi me recepcion dhe bar, restorant kryesor, tri restorante të tjera A-la carte, bare të ndryshme, kafiteri, ëmbëltore, diskotekë, sallë konferencash dhe pishinë të mbyllur. Në kopsht gjendet një pishinë e mrekullueshme, e rrethuar me gjelbërim dhe një pishinë tjetër relaksimi, me valë, pishinë për fëmijë dhe aquapark. Dyqane të ndryshme, floktar, kino, dhomë lodrash dhe televizor. Rent a car, shërbim në dhomë, shërbim për larje rrobash si dhe mjek (me pagesë). Dhomat: Dhomat janë të renditura në mënyrë moderne dhe të gjitha disponojnë banjë/dush/wc, tharëse flokësh, kondicioner, minibar, telefon me dalje direkte, TV/Sat, lidhje interneti, kasafortë dhe ballkon me pamje nga deti. Dhomat familjareja në të mobiluara ngjashëm me dhomat tjera standarde, mirëpo kanë nga një dhomë fjetjeje shtesë. Suitat dopio gjithashtu janë të mobiluara ngjashëm me dhomat standarde, por ofrojnë hapësirë në dy kate. Plazhi: Hoteli shtrihet direkt në plazhin me rërë.

Shërbimi: Ultra All Inklusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: Dy fusha tenisi, ping-pong, volejboll uji, basketboll, futboll i vogël, banjë turke, saunë, xhakuzi dhe qendër fitnesi. Mepagesë: Wellness dhe SPA, masazhi, solariumi, bilardo, lojërat kompjuterike, futboll tavoline, lojë me birila, kurse të tenisit dhe kurse të tjera të zhytjes. Programe të përditshme animuese dhe argë-time mbrëmjesh, me shou dhe muzikë live. Fëmijët: Pishinë për fëmijë, aquapark, miniklub prej moshës 4-12 vjeçare, minidisko, vend argëtim për fëmijë, byfe për fëmijë. Dado (sipas kërkesës, me pagesë). Shtretër për foshnjë.


Antalya/Turqia

58

Adalya Elite Lara Adalya Elite Lara Kategoria ***** All Exclusive Akomodimi: Ky hotel është i vendosur në zonën turistike të Laras, ka gjithsej 525 dhoma me kapacitet prej 1210 shtretërve. Të gjitha dhomat janë moderne me TV dhe secila e ka banjon private të mermerit. Restoranet dhe baret: Mysafirët mund ta shijojnë ushqimin vendor dhe atë ndërkombëtar në restorantet A’la Carte, si dhe hoteli Adalaya Elite ofron pije të ndryshme në Amfi Bar, Pier Bar dhe barin e plazhit. Plazhi dhe pishinat: Ka plazhe private në det me rërë dhe guralecë, pishinë standarde, pishinë të valëzuar, një pishinë gjysmë-olimpike, si dhe pishina për fëmijë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Gjatë ditës kafe, çaj, ëmbëlsira, akullore dhe skarë. Pije freskuese dhe jo alkoolike gjatë 24 orëve. Sporti dhe argëtimi: Për argëtimin e mysafirëve ky hotel ka bowling, bilardo, fushë tenisi, sërfing në plazhë, pishina të mbyllura, shetitje me varka, salle fitnesi. Fëmijët: Mini club, pishinë dhe kënd lojërash për fëmijë.

Hoteli është rreth 15 km larg nga Antalia dhe 10 km larg nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


59

Antalya/Turqia

Titanic Beach & Resort De Luxe Titanic Beach & Resort De Luxe Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Largësia prej qendrës së qytetit të Antalisë 12 km dhe 10 km larg nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel në përgjithësi i ka 556 dhoma të cilat shtrihen në një ndërtesë 9 katëshe dhe 10 vila. Dhomat e dekoruara me dashuri dhe detaje në formë të kabinave të anijes janë të pajisura me banjë dhe vaskë, tharëse të flokëve, ajër kondicioner, minibar, televizion satelitor, arkë sigurie, ulëse grupore, dysheme me tepih dhe ballkon ose tarracë. Restoranet dhe baret: Një restorant kryesor dhe tre restorante ala karte, bare të ndryshme dhe ëmbëltore. Në dispozicion janë lobi i gjerë me palma, lobi bar, recepcioni, pesë panorama ashensor. Plazhi dhe pishinat: Hoteli është i vendosur drejtpërdrejtë në plazh. I ka tri pishina, akuapark me rrëshqitëse të ndryshme, ombrellat e diellit, shtretërit dhe peshqirët e plazhit janë pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Katër fusha të tenisit (pajisjet dhe në mbrëmje me pagesë), skuash, basketboll, volejboll, qendra për fitnes, xhakuzi, sauna, banjë turke, salloni i lojërave, dhe lojërat e ndryshme të ujit. Posedon edhe kinema, qendër tregtare, internet kafe, diskoteke dhe amfiteatër. Akuapark me ndarje për fëmijë dhe rrëshqitëse uji, miniklubi prej 04-12 vjeçar, bufeja për fëmijë, parku me lojëra. Baby sitting, Internet kafe, loja me birila, masazhi, futbolli si dhe sportet e tjera motorike të ujit (janë me pagesë).


Antalya/Turqia

60

Delphin Be Grand Resort Delphin Be Grand Resort Kategoria ***** FS AIl Inclusive Akomodimi:Hoteli ka një sipërfaqe prej 112,000 m2 , i ndërtuar në 4 blloqe, me 9 kate dhe gjithsej me 853 dhoma. Dhomat: Dhomat e këtij hoteli janë të mobiluara në mënyrë elegante dhe moderne dhe rezervimin e dhomës mund ta bëni me pamje nga deti apo me pamje nga kopshti. Pavarësisht nga dhoma e zgjedhur hoteli garanton një rehati maksimale. Restoranet dhe baret: Ka disa restorante kryesore si Rugiano A la Carte Restaurant-kuzhinë italiane, Jaipoe la Carte Restaurant- kuzhinë meksikane, Sakuraya la Carte Restaurant-kuzhinë e Lindjes së largët, Atalantese la Carte Restaurant-kuzhinë greke, Mermaida la Carte Restaurantrestorant peshku Sultana la Carte Restaurant- kuzhinë otomane-turke dhe Mermaida la Carte Restaurant.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Pije të ndryshme alkoolike dhe joalkoolike gjatë 24 orëve. Shërbimi në dhomë është pa pagesë gjatë 24 orëve. Plazhi: Hoteli posedon plazh privat me rërë, shtretër dhe ombrella dielli janë pa pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pas mëngjesit fillon programi argëtues si gjimnastikë dhe gjimnastikë në ujë ping-pong, tenis, bowling. Ndërsa pas darkës vazhdojnë programet e ndryshme argëtuese në amfiteatrin e hotelit, apo edhe diskotekat e vonshme me muzikë live.

Hoteli gjendet rreth 15 km nga qendra e Antalisë dhe 10km nga aeroporti..

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


61

Antalya/Turqia

Venezia Palace Venezia Palace Kategori ***** All Inclusive

Ky hotel fantastik shtrihet drejtërdrejt në plazhin e gjatë me rërë, 20 km nga Aeroporti dhe rreth 30 minuta larg Antalisë. Koha e transferit 25 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Venezia Palace ka një sipërfaqe prej 100.000 m2 me gjithsej 540 dhoma. Dhomat sipas kërkesës mund të kenë pamje nga deti, natyra apo pishinat. Secila dhomë është e pajisur me kondicioner, dyshme me qilim, sistem me kartelë elektronik, TV Led me kanale satelitore, banjo me vaskë dhe dush si dhe tharëse flokësh. Plazhi: Hoteli ka plazhë private në Kundu në zonën e Antalyas Dhomat: Ka disa lloje të dhomave si ato standarde me 25 m2 , dhomat familjare 40m2 , suitat mbretërore 100m2 dhe vilat Venezia me sipërfaqe 130 m2 të ndërtuara në dy kate me një kapacitet prej 6x2.

Shërbimi: All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Kujdes i veçantë për ata të cilët janë në diet dhe kënd i veçantë për fëmijë. Kuzhina A’La Carte ofron ushqime mesdhetare, italiane dhe ato jugore. Baret në plazhë dhe pishina ofrojnë pije të shumta freskuese për të gjithë musafirët Sporti dhe argëtimi: Tenis, ping-pong, mini futboll, basketboll, volejboll, aerobik, joga, shigjetari dhe qendër fitnesi. Performanca muzikore live, shfaqje të organizuara në netë të veçanta dhe disko-klube,


Antalya/Turqia

62

WOW Kremlin Palace Kremlin Palace Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Ky objekt hotelier me bukuri mahnitëse posedon 874 dhoma. I përbërë nga tri godina kryesore, të cilat paraqesin tri simbolet e Sheshit të Kuq, Muzeun Historik, Pallatin e Kremlinit dhe Katedralen Basilius. “Muzeu Historik” ka një lobi me bar elegant, sushi-bar dhe restorant kryesor, me zonë për joduhanpirës, si dhe Coctailbar, internet cafe, dyqane të ndryshme për blerje, sallë zbukurimi, floktar, Activity-street dhe sallë për lojëra me birila. Katedralja Basilius posedon bar kryesor dhe restorante A-la carte, me specialitete ruse, italiane, meksikane dhe turke. Në godinën me simbolet arkitektonike të “Palace of the Facets”, të ish Bashkisë historike të Moskës në Kremlin, në dispozicion janë banjoja turke, sauna, dhomat për masazh, pishina, vitamin-bari dhe salla e fitnesit. Mes tjerash, WOW Kremlin Palace, disponon edhe me një diskotekë, amfiteatër, qendër të madhe kongresesh, me një dhomë konferencash dhe shtatë dhoma tjera pune, shërbimi në dhomë (me pagesë), shërbimi rroba larës dhe mjeku.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje. Mëngjesi për gjumashët, gjatë ditës meze të lehtë në plazh dhe në restorante me specialitete, pas dreke kafe, ëmbëlsira dhe akullore, darka me shërbim në restorante (rezervimi i obliguar), si dhe bufeja e mesnatës dhe meze të lehtë. Në baret e ndryshme në cdo kohë edhe pije joalkoolike, vendore dhe të importuara (në lobi-bar 24 orë). Gjithashtu, minibari mbushet cdo ditë me pije freskuese dhe birra. Sporti dhe argëtimi: Fusha tenisi, ping pong, basketboll, mini futboll, qendër fitnesi, volleyboll, banjo turke, sauna, jakuzi, sporte të ndryshme ujore. Fëmijët: Program argëtues gjatë ditës, gara pranë pishinës dhe në plazh, mini club për fëmijë. Plazhi: Plazhi me rërë, i shtrirë gjerë e gjatë dhe imbajtur me kujdes. Shtretërit, mbulesat,ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë. Në dispozicion janë edhe kabinat e zhveshjesh dhe dushet. Atraksion i veçantë është pishina gjysmëolimpike, me aneks të ndarë për fëmijë, e cila gjatë verës shëndërrohet në njëpishinë relaksimi. Në kopshtin e mrekullueshëm gjendet një terren i madh me pishina, me anekse të ndara për fëmijë, aqua-parku, një bar plazhi dhe Snack House.

Hoteli është i vendosur në regjionin Lara, 20 km nga aeroporti, dhe 20 km nga qendra e Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti Fëmijë

Argëtimi Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


63

Antalya/Turqia

ENERGY SECTOR

www.mcm.al • + 386 49 69 79 00 • info@mcm.al


Antalya/Turqia

64

Baia Lara Hotel Baia Lara Hotel Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 399 dhoma. Standard dhoma 359 (28-40m², 2+2pax), dhoma familjare 26 (45m², dy dhoma me derë ndarëse, një tualet, max4pax), Suitë dhoma 6 (45m², një dhomë e ditës, një dhomë e fjetjes, një tualet, max2pax), tre Deluxe suita dhe një King suitë, 6 dhoma për persona me aftësi të kufizuar. Të gjitha dhomat janë me banjë private, vaskë, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, mini bar (ujë, lëngje dhe birrë rimbushur çdo ditë), arkë, TV satelitor me kanale muzikore, qilim në dysheme, ballkon. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restorantet 40 Fishers (Peshku), Ginza (Lindje e Largët), La Salsita (Meksikan) dhe Scalini (Italian), bare përgjatë kompleksit hotelier. Mjeku, larja rrobash dhe pastrim kimik, floktari, telefoni, faksi, internet dhe lojërat në kompjuter, qendra tregtare, rent a car janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazhin, rërë, shtretërit, ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa págesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, darka, ushqim i lehtë gjatë ditës si dhe në orët e vona, 24 orë ushqim dhe pije. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standard nga importi, lëngu i freskët për mëngjes, mini bar me lëngje, ujë dhe birrë rimbushur çdo ditë, akullore në pasdite. Nuk janë inkuadruar pijet luksoze nga importi, pijet në shishe, vera speciale, vera nga importi, lëngu i freskët pas mëngjesit, shërbimi në dhomë, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak dhe me pagesë shtesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e brendshme dhe e jashtme për të rritur dhe fëmijë, Aqua Park, tereni për tenis, baketboll, volejboll, volejboll plazhe, sportet ujore pa motor , gjimnastika, Banjë turke, saunë, dhomë me avull, Jacuzzi. Me pagesë janë sportet ujore me motor, ndriçimi për tenis, birilat, bilardo, masazhi dhe tretmani në SPA qendrën. Fëmijët: Program argëtues gjatë ditës pranë pishinës si dhe në plazh, gara dhe në mbrëmje show program. Mini klub për fëmijët prej moshës 4-12 vjet me program special gjatë ditës dhe në mbrëmje.

Hoteli është i vendosur në regjionin Lara 15km nga aeroporti i Antalisë dhe 17km nga qendra e qytetit.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


65

Antalya/Turqia

Mardan Palace Mardan Palace Kategoria ***** Luxury All Exclusive Hoteli është i vendosur në regjionin Lara - Kundu 15 km nga aeroporti Antalya dhe 17 km nga qendra e qytetit.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Superior dhoma 276, Premium dhoma 57, Dolmabahce Deluxe suita 16, Grand Hamam suita 38, Grand Deluxe duplex 41, Junior suita 41, Executive suita 38, Grand Junior suita 3, Presidential suita 4, Royal suita 2 (600m² me pishinë private), Garden suita 30 (170m²). Të gjitha dhomat janë të dekoruara me pajisje dhe mobilieri adekuate, multi media sistem, LCD TV, wireless internet. Përmbajtja: Bosphorus – restorant kryesor, Arbat (Rus), Besiktas (Turk), Aquamarin (Ushqim deti), Baan Thai (Thai), Oishii (Japonez), La Braseria (Beach restaurant), La Cucina (Mediteran. Bras): Onyx bar, Jazz bar, Tent bar, Scorpion Lounge, Monkey Night Club, Vitamin bar, Shark’s Café, Pool dhe beach bar. Mjeku, rent a car, internet, telefoni, fax, beauty qendra, kujdestar i fëmijëve, qendra tregtare. Plazhi dhe pishinat: Hoteli posedon plazhin privat, rërë, shtretërit, ombrellat e diellit, dysheku, platformat private.

Shërbimi: Luxury All Exclusive Bed and Breakfast – të gjitha shërbimet tjera janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, Banjë turke, Fitnes qendra, SPA & Wellness qendra, teren për tenis, volejboll plazhe, ping pong, badminton, squash dhe berili, lojërat në kompjuter, amfiteatër, mundësia për sporte ujore. Program argëtues special.


Antalya/Turqia

66

Rixos Downtown Rixos Downtown Kategoria ***** BB Akomodimi: Numri total i dhomave është 360. Standard dhoma me pamje kah toka 75 (32m² 2+1pax), Dhoma De Luxe me pamje kah deti 259 (32m², 2+1pax), Junior suita 6 (46m² një dhomë e madhe me këndin e ditës, ballkon), Deluxe Terrace 10 (48m² dhomë dhe 20m² tarracë, një dhomë gjumi dhe një kënd dite), Dhoma Familjare Terrace 6 (64m² dhoma 20m² tarracë, një dhomë e madhe dhe me kënd dite), Deluxe Suita 2 (80m², king shtrat dhe kënd dite), King Suita 2 (128m² dy dhoma gjumi, dy banjë, njëra me Jacuzzi, kënd dite). Të gjitha dhomat kanë ballkon ose tarracë, me pamje kah deti ose mali, banjë privat me vaskë/dush, tharëse flokësh, sistem qendrorë të klimatizuar, telefon direkt, mini bar (me pagesë), arkë, qilim në dysheme, TV satelitor dhe kanale muzikore. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor Panoramik me bufe të hapur, Tropic bar dhe restorant, Kalina bar – Italian, Japanese, Rus, pije të llojllojshme internacionale, VIP darka, shërbimi në dhomë, mjeku, kujdestari fëmijëve, larja dhe pastrimi kimik i rrobave, qendra tregtare, floktari, rent a car janë me pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Fjetje me Mëngjes – bufe e hapur për mëngjes, të gjitha pijet dhe ushqimet tjera janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme, pishinë për fëmijë, qendër fitnesi, saunë, banjë turke, fusha tenisi. Me pagesë janë Masazhi, Jacuzzi, SPA Qendra, sportet ujore në plazh. Plazhi: Hoteli posedon plazhin privat, 3km larg hotelit, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Plazhi publik është 300m nga hoteli. Shërbim transporti çdo orë nga hoteli deri tek plazhi pa pagesë.

Hoteli është i vendosur në regjionin Konyaaltı, 1km nga qendra e qytetit dhe 11km nga aeroporti Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


67

Antalya/Turqia

Sea Life Family Sea Life Family Kategoria ***** All Inclusive Hoteli është i vendosur në regjionin Antalya (Konyaalti), 5 km nga qendra e qyteti, 15 km nga aeroporti Antalisë

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 240 dhoma. 144 dhoma standarde (18-22m², 2+1 persona), Junior suitë 2 (35m² max3pax), Suita Familjare 90 (38m² max4pax, një dhomë e ditës me dysheme nga qeramika dhe një me një shtrat dubël dhe një kanape, një dhomë me shtrat francez dhe dysheme nga druri, me derë ndarëse, një banjë), tre dhoma për persona me aftësi të kufizuar, një King Suitë (80m² max4pax). Të gjitha dhomat posedojnë ballkon, banjë private me vaskë, pastrimi i rrobave, ajër të klimatizuar, telefon direkt, dysheme nga qeramika, arkë (me pagesë), mini bar (ujë), TV satelitor dhe muzikë. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restorantet Kinez, Mediteran, Peshkut, Roof Bar, Snack & Pool Bar, lobi bar, Disko Klub. Mjeku sipas kërkesës, larje rrobash, kujdestar i fëmijëve, floktari, rent a car, qendra tregtare, internet café dhe lojërat në kompjuter janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private matanë rrugës, me guralec, ombrellat dhe shtretërit janë pa pagesë, peshqirët për plazh janë me depozitë.

Shërbimi: All Inclusive – koktej në mirëseardhje, bufe i hapur për mëngjes, dreka, pasdite ushqim i lehtë, darka dhe ushqim i lehtë në orët e vona. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore prej orës 10.00-24.00, A’la Carte Restorantet me rezervim paraprak. Nuk janë inkuadruar pijet nga Importi, pijet në shishe, vera speciale, lëng i freskët, akullore, shërbimi në dhomë, pijet në Disko Klub. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, qendra fitnesi, banjë turke, saunë, banjë me avull, pingpong, fusha për fëmijë janë pa pagesë. Masazhi, Beauty & SPA qendra, tereni për tenis dhe sportet ujore janë me pagesë.


Antalya/Turqia

68

Sherwood Breezes Resort Sherwood Breezes Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 349 dhoma. Standard dhoma janë 258 (2+1pax),30 Junior dhoma familjare (një dhomë e madhe menjë murri në mes, max2+2pax) 55 dhoma familjare lidhëse (dy dhoma të fjetjes dhe dy banjë, max4pax),2 dhoma për persona me aftësi të kufizuar dhe 3 VIP suita. Të gjitha dhomat janë me ballkon, qilim në dysheme, banjë private me dysh/vaskë, tharëse flokësh, telefon direkt, ajër të klimatizuar, arkë, mini bar (ujë, ujë mineral, lëngje si dhe birrë rimbushur çdo ditë), TV satelitor. Përparësi në restorantet A’la Carte, çdo dite mëngjesi në dhomë, pastrimi i rrobave pa pagesë, interneti gjithashtu pa pagesë). Gjithashtu në të njëjtin kat janë 6 suita (një dhomë e fjetjes me dhomën e veshjes, një banjë me jakuzzi, pamja nga deti, max2pax). Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restorant me kuzhinë Italiane dhe Turke, restorant me ushqim të lehtë, lobi bar, bar pranë pishinës, bar në plazh, vitaminë bar, disko klub. Mjeku, kujdestar i fëmijëve, pastrim rrobash, shërbim në dhomë, floktari, rent a car, qendër tregtare, telefoni, faksi, interneti dhe lojërat në internet janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private, rërë, shtretërit, ombrellat si dhe peshqirët janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, pasdite ushqim i lehtë, ëmbëlsira, darka, ushqim i lehtë në orët e vona, të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore si dhe ato standard nga importi, kafe, lëngu i freskët portokalli vetëm për mëngjes, akullore, Mini bar (lëngje dhe birrë rimbushur çdo ditë), A’la Carte Restoranti me rezervim paraprak. Pijet speciale nga importi, lëng i freskët (përpos në mëngjes), shërbimi në dhomë si dhe verërat në shishe janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Dy pishina të jashtme për të rritur dhe dy për fëmijë, pishinë e brendshme për të rritur dhe fëmijë, aqua park (6 rrëshqitëse në ujë për të rritur dhe 3 për fëmijë), qendër fitnesi, banjë turke, saunë, Jacuzzi, dhomë me avull. Teren për tenis, basketboll, volejboll plazhe, pingpong, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Tereni për tenis me ndriçim natën, pajisjet, bilardo, berili, masazhi, SPA qendra, lojërat me kompjuter, sportet ujore me motor janë me pagesë. Fëmijët: Program argëtimi gjatë ditës dhe show special në mbrëmje. Mini club për fëmijë me program special.

Hoteli është i vendosur në regjionin 10km nga aeroporti i Antalisë dhe 10km nga qendra e qytetit. Hoteli është pranë plazhit.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


Belek Beleku ka pamje marramendëse me plazhë të gjatë me rërë të artë dhe të rrethuara me kreshta të maleve. Ndodhet 25 km larg aeroportit të Antalysë dhe rreth 40 km në lindje të këtij qyteti. Në Belek gjenden disa lloje të rralla të bimëve dhe të shtazëve të egra. Në hotelet e këtij qyteti organizohen aktivitete të ndryshme të cilat qëndrimin tuaj këtu ua bëjnë të paharrueshëm. Shumica e hoteleve në këtë qytet kanë edhe vende të posaçme zbavitjeje për fëmijë.

Klima në Belek

Jan

Sh

Ma

Pr

Ma

Qe

Ko

Gu

Sh

Tet

Nen

Temperatura C

15

15

18

21

25

30

34

34

31

26

21

16

Temperatura e ujit

17

16

17

18

20

24

27

28

27

24

21

19

Dh

Dielli orë/ditë

7

8

10

11

13

14

14

13

11

10

8

7

Të reshurat/ditë

12

10

9

8

7

4

2

3

3

6

7

12

Temp/në mbrëmje

6

6

8

11

15

19

22

22

19

15

11

8


71

Belek/Antalya/Turqia

Azure Villas By Cornelia Azure Villas By Cornelia Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek 40km nga qendra e Antalisë si dhe 30km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Me lokacion në Belek me 33 vila të ndërtuara në 32.000m2 e rrethuar me natyrë të bukur, ajër të freskët dhe fushat e blerta të golfit. Dhomat: Vilat 2 dhomëshe me sipërfaqe prej 180 - 230 m2 kanë 1 shtrat të madh dhe dy shtretër standard, mini kuzhinë, mini bar, pjesën për ngrënie, kasafortë, rroba banjoje, hekur për hekurosje, 2 banjo, TV, tharëse flokësh, lodra për fëmijë, wifi. Kapaciteti 4 të rritur + 2 fëmijë. Vilat 3 dhomëshe me një sipërfaqe prej 220 - 310 m2 kanë 1 shtrat të madhë dhe 4 shtretër standard, mini kuzhinë, mini bar, pjesën për ngrënie, kasafortë, dy banjo, rroba banjoje, TV, hekur për hekurosje, tharëse flokësh, lodra për fëmijë, wifi. Kapaciteti 6 të rritur + 3 fëmijë Restoranet dhe baret: Azure ka në dispozicion restorantet A’La Carte të cilat e shërbejnë mëngjesin, dreken dhe darkën në formë byfeje, me një menu të pasur si dhe shërbim dhome gjatë 24 orëve në dispozicion. Plazhi dhe pishina: Të gjitha pishinat e vilave Azure janë të mbushura me ujë deti, një sektor të veçantë për mbrojtjen e fëmijëve nga dielli, ndërsa shërbimet tjera janë me pagesë.

Shërbimi: Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje, kurse shvrbimi në dhomë gjatë 24 orëve. Rëndësi e veçantë ju kushtohet fëmijëve dhe foshnjeve duke ju ofruar të gjitha pajisjet dhe ushqimet speciale për foshnje. Argëtimi: Mysafirët mund të përgatisin skarë në tarrasë me miqtë e tyre, masazhe të ndryshme nga menyja e Azure-s dhe mësime private për joga.


Belek/Antalya/Turqia

72

Granada Luxury Belek Alva Dona Exlusive Kategoria ***** Ultra All Inlusive Akomodimi: Ky hotel ka 872 ku secila prej tyre ka kondicioner, kasafortë, mini bar, Tv Led, banjo me dush dhe ballkon privat në të cilin ju mund te shijoni freskin mesdhetare. Dhomat: Posedon 574 dhoma standarde, 174 dhoma familjare standarde, 72 dhoma familjare deluxe, 20 suita, 7 villa Granada dhe 9 dhoma për persona me aftësi të kufizuara. Shërbimi në dhomë ofrohet 24 orë. Plazhi: Plazhë private me rërë me një gjerësi prej 150m. Pishinat: Ka disa pishina të hapura dhe të mbyllura, pishina për femije, pishina për zhytje.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje, restoranti kryesor me kapacitet prej 520 perosnave është në dispozicion për të gjithë musafirët me Restoranin Villa, Mediteran Snack, Restoranin Snack. A’La Carte Restorane - Steak House, VIP A Card, Mediteran A Card premtojnë se do të shijoni ushqime shumë të shijshme. Sporti dhe argëtimi: Fusha tenisi, qendë fitnesi, shigjetari, mbrëmje speciale, mzike live, kinema, mini kinema, mini disko, karaoke. Fëmijët: Granada Luxury menon për më të dashurit tuaj duke ofruar klubin për fëmijë Grandy për të gjitha moshat (0-3), (4-7), (8-10), (13-17) si ndër më të në rajon.

Hoteli është i shtrirë në Belek, përafërsisht 45 km larg nga qyteti i Antalisë dhe 33 km larg nga aeroport.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


73

Belek/Antalya/Turqia

Royal Adam & Eve Adam & Eve Kategoria ***** Ultra All Inclusive Gjendet në lokacion të vetmuar në plazhën prej rëre dhe guralecëve, 2 km nga qendra e pushimeve të Belekut. Nga aeroporti i Antalisë është vetëm 35 km. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hotel ka 497 dhoma të gjitha të pajisura me shtretër dopio dhe divanë, klimatizim, TV/Sat, telefon, tharëse flokësh, dollap walkin, banjo të plotë që përfshinë dhomën e avullit dhe ballkonin me shtrat dopio për diell. Mëngjesi, dreka, dhe darka në formë bufeje. 6 restorante A-la carte. Mezet shërbehen në kohë të caktuara mes shujtave. Sasi e palimituar e pijeve të ngrohta, të ftohta, dhe atyre alkoolike (me përjashtim të prodhimeve internacionale) që shërbehen 24 orë. Dhomat: Hoteli ka gjithsej 497 dhoma. Ky hotel ofron zgje hje të ndryshme të dhomave. 401 dhoma dizajn, 10 dhoma familjare dhe 20 suita familjare. Dhomat design kanë hapsirë prej 48 m2, tarracë prej 16 m2 dhe pamje të mahnitshme nga deti apo bjeshkët. Më së shumti dominon ngjyra e bardhë dhe muret janë të veshura me pasqyra. Dhomat e këtij hoteli janë të disajnuara si spa personale me xhakuzi, TV me ekranë të sheshtë prej 106 cm dhe mund ta ndëroni ngjyrën e dhomës nga e kaltërta në të gjelbërt, nga e kuqja në të verdhe etj. Plazhi: Plazhi privat me rërë, çadrat e detit, shtretërit dhe peshqirët, pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Aktivitetet e sportit zakonisht përfshijnë aerobik, aquaerobik, basketboll, mini futboll, tenis, volejboll, bilardo, pingpong, kanu, skuash, lundrim, etj. Aktivitetet për zbavitje gjatë ditës dhe gjatë natës përfshijnë lojëra, shfaqje, dhe muzikë live. Për shëndet dhe relaksim janë në dispozicion dhoma e fitnesit, sauna dhe banjo turke. Fëmijët: Pishinë të hapur dhe të mbyllur, klub për fëmijë (4-12 vjeç), shesh lojërash, shtretër dhe ulëse për fëmijë, etj.


Belek/Antalya/Turqia

74

Alva Donna Exlusive Alva Dona Exlusive Kategoria ***** Ultra All Inlusive Akomodimi: Ky hotel ka 442 dhoma dhe disa prej tyre kanë pamje nga deti. Dy restorante kryesore me bufe të hapur, 5 restorante A-la carte me specialitete italiane, meksikane, turke, të peshkut dhe 5 bare/klube të natës, të cilat shërbejnë mysafirët tërë ditën. Ka edhe shumë aktivitete për mosha të ndryshme, pishina të jashtme dhe të brendshme. Dhomat: Posedon 308 dhoma standarde, 127 dhoma familjare dhe disa suita. Të gjitha dhomat janë të pajisura me klimatizim qendror, telefon, tharëse flokësh, internet wireless, banjë/wc, minibar, TV/ Sat, telefon me dalje direkte, kasafortë, etj. Shërbimi në dhomë ofrohet 24 orë. Plazhi: Plazh i gjerë dhe me rërë të imët. Çadrat e dielit, shtretërit dhe peshqirët janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Mëngjesi dreka dhe darka në formë bufeje, po ashtu mëngjesi për gjumash. Snack bar pas dite, kafe çaj, dhe ëmbëlsira të gjitha pijet vendore alkoholike dhe jo alkoholike, janë në shërbimin tuaj 24 orë Restoran A La carte, Fish Restoran, Restoran Turk ku këto restorane mund ti shfrytëzoni një herë në javë. Në plazh gjendet një bar ku ju mund të freskoheni me pije të ndryshme. Sporti dhe argëtimi: Volejboll, fitnes, aerobik, surfing, bilardo, mini golf. Fëmijët: Pishina e ndarë për fëmijë, klubi për fëmijë nga 4-12 vjeç, animacione të ndryshme dhe minidisko.

Hoteli është i shtrirë në Belek, përafërsisht 50 km larg nga qyteti i Antalisë dhe 40 km larg nga aeroporti. Koha e transferit 45 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


75

Belek/Antalya/Turqia

www.brico-ks.com • +386 49 60 99 00 • info@brico-ks.com


Belek/Antalya/Turqia

76

Bellis Hotel Bellis Hotel Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Kjo pushimore moderne është një mundësi e mirë për pushuesit që kërkojnë të kalojnë pushimet e tyre në një atmosferë relaksuese, me shërbime mbimesatare dhe elegancë të veçantë. Dhomat e rregulluara në mënyrë elegante, posedojnë banjë apo dush/WC, tharëse flokësh, klimati-zim, telefon me dalje direkte, minibar, kasafortë, TV/Sat me kanale muzikore dhe shumica kanë ballkon. Restoranet dhe baret: Lobi me recepcion, restorantin kryesor, 3 restorante A-la carte (specialitete turke, kineze dhe italiane), bare të ndryshme, diskotekë. Plazhi: Plazhi i gjerë me rërë dhe guralecë, shtrihet përgjatë oborrit të hotelit. Çadrat e diellit, shtretërit, mbulesat dhe peshqirët ofrohen pa page-së, si në plazh ashtu edhe pranë pishinës.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët. Gjatë ditës ushqime të lehta, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, Ushqime të lehta në mesnatë, Pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe disa të importuara gjatë 24 orëve në lobbybar, Minibari mbushet çdo ditë me pije freskuese Në oborrin e bukur te hotelit gjendet një pishinë me rrëshqitëse uji dhe pjesë të ndarë për fëmijët. Dhomë lojërash, floktar, internetcafe, dyqane të ndryshme, shërbim rrobalarës. Mjeku dhe infermierja (sipas nevojës). Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë Fushë tenisi, pingpong, bilardo, volejboll plazhi, qendër fitnesi, banjë turke, saunë, aerobic, internet cafe, playstation. Me pagesë Dritat për fushat e tenisit, masazh dhe sportet ujore në plazh që ofrohen nga shitësit vendës. Animacione të ndryshme gjatë gjithë ditës. Në mbrëmje shfaqje të ndryshme me muzikë dhe valle live. Fëmijët: Miniklubi (4-11 vjeç), pishina e ndarë për fëmijë dhe sheshi i lod-rave, kopsht i vogël zoologjik. Dado, sipas kërkesës dhe me pagesë.

Hotel elegant, i rinovuar gjatë vitit 2006. Shtrihet përgjatë plazhit të gjerë dhe të gjatë me rërë, 10 km larg Belekut. Nga aeroporti i Antalias është rreth 35 km. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


77

Belek/Antalya/Turqia

Cornelia Deluxe Resort Cornelia Deluxe Resort Kategoria ***** De luxe All Inclusive I pozicionuar në plazhin me rërë të imët. Qendra e Belekut është 4 km larg, 45 km nga Antalia dhe 35 km nga Aeroporti. Koha e transferit 45 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel madhështor posedon mbi 380 dhoma, që janë në objektin kryesor pesëkatësh dhe në vila. Lobi me recepcion, restoranti kryesor dhe 4 restorante A-la carte, 8 bare. Jashtë objektit gjendet një pishinë shumë e bukur dhe 5 pishina të tjera, ujëvara dhe pishina e ndarë për fëmijë, njëra me rrëshqitëse uji. Tarraca për rrezitje dhe pishina me bare. Në hotel ka edhe diskotekë, dyqane, kinema, floktar, sallon të bukurisë dhe internet-cafe. Dhomat: Dhomat janë të pajisura në mënyrë komfore dhe posedojnë banjë/dush/WC, tharëse flokësh, rregullator qendror të klimës,TV/Sat, internet, kasafortë, minibar, telefon direkt, dysheme me tepih. Afërsisht të gjitha dhomat posedojnë tarracë me pamje nga deti. Plazhi: I pozicionuar në vet plazhin me rërë të imët. Shtretërit për rrezitje dhe ombrellat nuk paguhen, peshqirët janë me kaucion.

Shërbimi: De Luxe All Inclusive, Mëngjesi, dreka, darka si bufe, mëngjesi për gjumashët, snack, kafe dhe ëmbëlsirë, snack mesnate. Të gjitha pijet joalkoolike dhe alkoolike vendore dhe të importit prej orës 10:0024:00, kurse në bare dhe në diskotekë deri në orën 02:30, njëri prej bareve është i hapur 24 orë. Me pagesë: Shampanja dhe pijet luksoze të importuara. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 3 fusha tenisi (loja gjatë mbrëmjes dhe pajisjet me pagesë), pingpongu, basketbolli, volejbolli në ujë, banjë turke, sauna, xhakuzi, qendra e fitnesit. Me pagesë: Bilardo, masazhi, loja me birila, internet-kafeja, biciklizmi dhe sportet e tjera që ofrohen nga shitësit vendës gjatë sezonit. Fëmijët: Vendi për lojërat e fëmijëve, miniklubi për fëmijët prej 4-12 vjeç. Dado (me pagesë).


Belek/Antalya/Turqia

78

Cornelia Diamond Cornelia Diamond Kategoria ***** Diamond All Inclusive Akomodimi: Hoteli gjigant pranë plazhit, posedon 575 dhoma të rregulluara me mjaft shije, recepcionin me lobi dhe lobibar, ashensorë, restorantin kryesor, 7 restorante tjera A-la carte, disa bare, pastceri, salla konferencash, shitore, floktar, amfiteatër dhe pishinë të mbyllur. Jashtë në oborr gjenden disa pishina me Aquapark, tarracë për rrezitje dhe xhakuzi, të shtrira mbi një sipërfaqe prej 12.000 m2. Dhomat: Mjaft elegante, të pajisura me banjë/wc, tharëse flokësh, mantel banjoje, telefon direkt, TV/Sat me ekran LCD dhe kanal muzikor, internet (me pagesë), minibar, kasafortë, dysheme me tepih, klimatizim qendror dhe ballkon me pamje nga kopshti. Dhomat me pamje nga deti, me çmim më të lartë. Plazhi: Plazh i gjerë dhe i pjerrët me guralecë, me pasarelë dhe bar plazhi. Ombrellat, shtretërit dhe mbulesat janë pa pagesë si në plazh ashtu edhe pranë pishinave. Peshqirët janë me kaucion.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Diamond All Inclusive Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për gjumashët, pasdite kafe/çaj dhe ëmbëlsira, në mesnatë ushqime të lehta, 7 restorante A-la carte. Të gjitha pijet freskuese, pijet alkoolike lokale dhe disa të importuara (pijet e importuara alkoolike në restorant) nga 10:00 - 23:45, në diskotekë nga 23.30 - 02.00 dhe në njërin nga baret gjatë 24 orëve. çdo 14 ditë Garten-Party dhe darkë Gala pranë pishinës. Lëngje të shtrydhura për mëngjes. Minibari mbushet cdo ditë me pije freskuese dhe me birrë. Shërbimi në dhomë gjatë 24 orëve. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 3 fusha të forta të tenisit, squash, basketboll, voljeboll plazhi, pingpong, gjuajtje me hark, surfim dhe velërim (me licencë), fitnes, saunë, banjë turke, banjë me avull dhe xhakuzi. Me pagesë: fushat e tenisit, dritat në fushat e tenisit, pajisjet për tenis, fusha e golfit, fushat e futbollit, loja me birila (4 shtegje), masazhi dhe peelingu. Sportet tjera ujore në plazh që ofrohen nga shitësit e ndryshëm. Fëmijët: Pishina për fëmijë me rrëshqitëse uji, dhomë loje, fushë për lojë, bufe për fëmijët, animacion, minikino dhe minidisco. Dado, me pagesë.

I shtrirë direkt në plazh, 4 km larg Belekut. Ka lidhje të mira me minibus. Koha e transferit rreth 45 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


79

Belek/Antalya/Turqia

Crystal Family Resort & SPA Crystal Family Resort & SPA Kategoria ***** Ultimate All Inclusive Një hotel komfor i cili shtrihet përgjatë plazhit në lokalitetin e qetë turistik Bogazkent, rreth 20 km larg Belekut dhe 45 km largaeroportit të Antalisë. Koha e transferit rreth 50min. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: I hapur gjatë vitit 2007, përbëhet nga 4 godina pesëkatëshe me gjithsej 372 dhoma. Secila godinë është e pajisur me ashensor. Kompleksi disponon me lobi dhe recepcion, restorant kryesor me ndarje për joduhanpirës dhe tarracë, 3 restorante A-la carte, bare të ndryshme dhe “Cafe Turca“. Diskotekë, floktar, dyqane të ndryshme, internetcafe, kino, salla konferencash, qendër bukurie, pishinë e mbuluar, shërbim rrobalarësdhe mjek. Në oborrin e madh, të gjelbëruar dhe të mbajtur me mjaft shije, gjenden 3 pishina, njëra me rrëshqitëse uji dhe njëra me whirlpool. Ekziston edhe një pishinë për fëmijë, bar pishine dhe tarraca për rrezitje në të cilat ju presin shtretërit, mbulesat, ombrellat e diellit dhe peshqirët, pa pagesë. Dhomat: Të renditura në mënyrë moderne dhe mjaft komfore. Posedojnë banjë/WC, tharëseflokësh, telefon direkt, klimatizim qendror, minibar, TV/Sat me kanale muzikore, kasafortë me qira, dysheme tepihu dhe ballkon. Plazhi: Plazhi i gjerë dhe i gjatë me rërë të imtë, shtrihet përgjatë oborrit të gjelbëruar të kompleksit. Plazh impozant me gjerësi 50m dhe gjatësi mbi 100m. Ombrellat e diellit, shtretërir, mbulesat dhe peshqirët, pa pagesë. Në dispozicion është edhe një bar plazhi.

Shërbimi: Ultimate All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha të forta të tenisit, sallë fitnesi, pingpong, volejboll plazhi, aerobik, gjimnastikë mini futboll, basketboll, pikado, minigolf, barkë me pedale kanu dhe surfim në erë (me licencë). Me pagesë: Dritat dhe pajisjet për tenis, bilardo, lojë me birila dhe sporte të ndryshme ujore që ofrohen nga shitësit e shumtë në plazh. Fëmijët: Fëmijët do të kënaqen me miniklubin (4-12 vjeç), në sezonë edhe juniorklubi (13-16 vjeç). Pishina për fëmijë me rrëshqitëse uji, shesh lojërash për fëmijë.


Belek/Antalya/Turqia 80

Ela Quality Resort Ela Quality Resort Kategoria ***** Ela All Inclusive Akomodimi: Hotel modern dhe mjaft luksoz, me gjithsej 550 dhoma të shpërndara në dy ndërtesa gjashtë katëshe. Hoteli posedon sallën e pritjes me recepcion, të dizenjuar në mënyrë elegante, panorama-ashesorë dhe lobi bar. Poashtu disponon edhe me një restorant në formë bufeje, 7 restorante A-la carte (me pagesë), bare, qendër për lojëra, kino, shitore të ndryshme, floktari, Spa dhe Wellness qendër, një pishinë me ujë të nxehtë. Në oborrin e mbajtur për mrekulli gjenden pishina të shumta me ujë të ëmbël, tarraca për rrezitje. Dhomat: Të rregulluara me mjaft shije, posedojnë banjë WC, tharëse flokësh, telefon direkt, kasafortë, TV/Sat me kanale muzikore, frigorifer të vogël, dysheme me tepih, klimatizi-mnxemje dhe ballkon. Mund të rezervohen dhomat me pamje nga deti. Dhomat Familjare: Posedojnë të njëjtat elemente sikur dhomat dyshe, por kanë edhe një dhomë tjetër të kombinuar për fjetje/ndejë. Plazhi: Plazh me rënie të pjerrët në det, me rërë dhe guralecë. Shtretërit për rrezitje, mbulesat dhe peshqirët, varësisht nga moti, në plazh, pranë pishinave në oborr dhe në pishinën brenda, pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ela All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha tenisi me tartan (dritat dhe pajisjet me pagesë), basketboll, trampolin, pingpong, pikado, bilardo, gjimnastikë uji, aerobik, stretching, fitnes, saunë, banjë turke, xhakuzi dhe animacione të lehta. Me pagesë: Interneti, loja me birila, lojërat atari, masazhi dhe të gjitha tretmanet në Spa dhe Wellness qendër. Fëmijët: Miniklubi (4-12 vjeç), animacioni me orar të caktuar para dhe pasdite, pishinë e ndarë për fëmijët, fushë lojërash, bufe për fëmijët dhe kino fëmijësh. Dado, sipas porosisë dhe me pagesë. Wellness: Një qendër moderne Wellnessi në sipërfaqe mbi 4500 m2, ofron tretmane dhe masazhe të ndryshme, me pagesë (Ayurveda, Thai Massage).

I shtrirë drejtpërdrejt në plazhin me rërë dhe guralecë. Qendra e Antalisë është rreth 35 km larg. Koha e transferit rreth 30 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


81

Belek/Antalya/Turqia

Calista Luxury Resort Calista Luxury Resort Kategoria ***** A’la Carte All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin e Belekut, 27km prej aeroportit të Antalisë dhe 35km prej qendrës së Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli përmban 598 dhoma në shtatë blloqe te hotelit. Dhoma standarde janë 502, (52m², 2+2pax), dhoma për handikap janë 6, dhoma familjare – duplex janë 63 (80m², max4pax, kati i pare dhome e ditës me dy shtretër sofa. Banje, në katin e dytë dhoma e fjetjes me shtrat francez dhe banjë), dhoma “korner suitë” janë 18, (70m², max2pax, dhoma e ditës me dy shtretër sofa, banje me Jacuzzi dhe ballkon), King suitë Royal (240m², salle në hyrje, dhoma e ditës dhe e ngrënies, tualeti për mysafirë, një dhome fjetje me banjë dhe Jacuzzi, dhoma tjetër me banje/ dush, ballkon), King Suite Royal. Të gjitha dhomat kanë banjë private me vaskë/dush dhe tharëse të flokëve, sistem ajror i klimatizuar, telefon direkt, mini bar, arkë, LCD TV satelit me kanale muzikore, ballkon. Restoranet dhe baret: Restorantet janë të hapur për të gjithë mysafirët – Bellum – restorant kryesor, Sakurarestorant me ushqim Aziatik, Timo (kuzhinë Italiane), Turca (ushqim Turk), More (restorant peshku), La Carne (kuzhinë e Amerikës Jugore), BBQ restorant, Elegance restoranti (për mysafiret e vilave) restorante pranë pishinës dhe në plazhë. Plazhi: Hoteli ka plazh private me rërë, peshqirët, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Këndet private me pavijone janë me rezervim dhe me pagesë shtesë.

Shërbimi: A’la Carte All Inclusive – shërbim i nivelit të lartë në të gjitha restorantet, bufe e hapur me kamerier i cili ju shërben deri te tavolina. Të gjitha ushqimet dhe pijet janë të përfshira. Nuk përshihen në koncept Premium whiskey, V.S.O.P. speciale lokale, verërat e importuara, A’la Carte restaurantet, shërbimi në dhomë 24 orë, VIP restorante dhe puro. Për mysafiret në suitën Presidenciale, King Suite dhe Vilat është VIP koncepti. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshëm për të rritur dhe fëmijë, Aqua Park, banjë Turke (hamam), sauna, banjë me avull, dhoma me borë, Jacuzzi, fushat e tenisit, qendra e fitnesit, volejboll, basketboll, volejboll plazhe, sporte ujore pa motor. Masazhi, qendra “beauty”, SPA, sporte ujore me motor, orët e tenisit, birilat, lojërat kompjuterike, internet cafe janë me pagesë. Programet e argëtimit gjatë ditës pranë pishinës dhe në plazh dhe “show” program në mbrëmje me show grupe të talentuara, muzike të gjallë dhe nate speciale. Calimero - Mini Club për fëmijë prej moshës 04 – 14 të organizuara sipas moshës së fëmijëve.


Belek/Antalya/Turqia

82

Susesi De Luxe Resort SPA Susesi De Luxe Resort SPA Kategoria ***** Superior All Inclusive Akomodimi: Të gjitha dhomat janë me banjë private vaskë dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, arkë, mini bar (lëngje dhe birrë), TV satelitor (LCD) dhe sistem muzikor, ballkon ose tarracë. Dhomat në ndërtesën kryesore janë me pamje nga deti ose kopshti, por në Tarracë shtëpitë janë me pamje nga kopshti. Restoranet dhe baret: Turquoise – Restorant kryesor me shërbim bufe e hapur, A’la Carte restorantet – Takatuka (Turk), Paprica (Italian), Ada (Meksikan), Cassia (Kinez dhe Japonez), Tumanna (Argjentina), Alesta (Peshku), Bakus ( Wine House), bare përgjatë kompleksit hotelier, The G – disko bar, dhe tri herë në javë Club Mor Gogo Bar. Mjeku, floktari, larje rrobash dhe pastrimi kimik, internet café dhe lojërat në kompjuter, rent a car, qendra tregtare janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private me rërë, shtretërit, ombrellat, peshqirët për plazh janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bufe i hapur shërbimi për mëngjes, mëngjesi i vonshëm, dreka, pasdite ushqim i lehtë, ëmbëlsira, kafe, çaj, darka, ushqim i lehtë në orët e vona, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standard nga importi, lëngu i freskët nga ora 07:00-19:00, pijet në vitaminë bar, mini bari me pije të lehta dhe birra, dhe ushqimi i lehtë në mbrëmje janë pa pagesë. Nuk përfshihen në konceptë Pijet luksoze Premium, verërat speciale dhe të importuara, shërbimi në dhomë, të gjitha pijet në shishe. A’la Carte restorantet me rezervim paraprak, me pagese shtesë dhe mund të shfrytëzohet dy herë gjatë qëndrimit një javor. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, aqua park, fitness qendër, Banjë Turke, saunë, banjë me avull, tereni për tenis, pingpong, mini futboll, squash, volejboll plazhi janë pa pagesë. Ndriçimi për tenis si dhe pajisjet, të gjitha sportet ujore, SPA & Wellness qendra, bilardo, birilat janë me pagesë. Program animues gjatë ditës dhe në mbrëmje show program me ekip profesional. Mini Klub për fëmijë për 04-12 vjet.

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek, 35km nga aeroporti i Antalisë dhe 40km nga qendra e Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


83

Belek/Antalya/Turqia

Rixos Premium Belek Rixos Premium Belek Kategoria ***** AE All Inclusive Ky hotel i ri shtrihet në lokalitetin turistik Kadriye afër Belekut, ku ka mundësi të shumta për blerje dhe argëtim. Nga aeroporti i Antalisë është 25 km larg. Koha e transferit reth 30 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Një hotel i hapur gjatë vitit 2008 i cili posedon 210 dhoma të shpërndara në godinën shtatëkatëshe. Ndër pajisjet moderne të këtij hoteli bëjnë pjesë salla e pritjes me recepcion, ashensorët dhe bari. Poashtu posedon edhe restorantin në formë bufeje, restorantin A-la carte, baret, dhomën e televizionit, shitoret, floktarin dhe hapsirë për wellness. Në oborrin e mirëmbajtur gjenden 2 pishina me ujë të ëmbël (njëri me rrëshqitëse uji), tarraca për rrezitje dhe bari i pishinës, open air disco. Dhomat: Dhomat e këtij hoteli janë të rregulluara në mënyrë moderne, posedojnë banjë apo dush/WC, tharëse flokësh, telefon me dalje direkte, kasafortë me qira, TV/Sat me kanal muzikor, minibar (me pagesë), klimatizim dhe ballkon. Plazhi: Plazhi me rërë dhe guralecë, pronë e hotelit është rreth 140m larg. Shërbimi i transportit të mysafirëve, pa pagesë. Ombrellat, shtretërit dhe peshqirët, pa pagesë si në plazh ashtu edhe pranë pishinave, kurse mbulesat në plazh janë me pagesë.

Shërbimi: AE All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha të forta tenisi, pajisjet për tenis, pingpong, volejboll plazhi, basketboll, pikado, fitnes, banjë turke dhe saunë. Me pagesë: Dritat për fushat e tenisit, bilardo, lojëra atari, internet, bicikleta me qira, futboll, masazh, tretmanet e ndryshme të bukurisë dhe sportet e shumta ujore në plazh që ofrohen nga shitësit vendas. Fëmijët: Për fëmijët është në dispozicion një miniklub (4-12 vjeç) me animacion disa orësh para dhe pasdite, pishinë e ndarë për fëmijë dhe sheshi i lodrave.


Belek/Antalya/Turqia

84

Maxx Royal Belek Golf & SPA Maxx Royal Belek Golf & SPA Kategoria ***** Maxx All Inclusive Akomodimi: Tarrace Suitë Familjare, Maldives Villas dhe Montgomery Maxx Royal Villas. Maxx suitat- Vila Suita (70m², 3+1+1inf në fushat e golfit Montgomerie, një dhomë e fjetjes, banjë me Jacuzzi, dhoma e veshjes, pjesa e ndejës, ballkon), Suite Golf (80m², 3+inf, ndërtesa kryesore, një dhomë e fjetjes, një banje me Jacuzzi, pjesa e ndejës, dhoma veshjes, ballkon, pamje nga deti, Suitë dhoma me pamje nga deti (ndërtesa kryesore, 80m², 3pax dhomë e fjetjes, banjë me Jacuzzi, pjesa e ndenjës, dhoma e veshjes, pamje nga deti). Te gjitha dhomat kane sistem klimatizuar të ndarë, telefon direkt, mini bar (lëngje, ujë, ujë mineral, arra, cokollata dhe birra rimbushen cdo ditë), arka, rrobat e banjës dhe papuqet, TV satelitor LCD dhe kanale muzikore, lidhje me internet, seti për kafe dhe caj. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me shërbim të bufes së hapur, A’la Carte restorantet Italian, Peshku, Lindjes së Largët, Francez, Rus, Club Steak House, 15 bare përgjatë kompleksit hotelier. Plazhi: Hoteli posedon plazh private, me rërë, shtretërit, ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagese, tendat private janë me rezervim paraprak dhe me pagese shtesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Maxx All Inclusive - ushqim dhe pije 24 orë, pije në mirëseardhje, lëng i freskët për fëmije, cokollatë dhe ëmbëlsira, lëng freskues në të arritur. Mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, darka, show për zierje, bufe dietale, bufe për fëmije, bufe e mesnatës, të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike 24 orë, akullore, lëng i freskët, pemë të freskëta pranë pishinës dhe në plazh. Pastiqeri, snack restorant. Nuk përfshihen në konceptë pijet në Golf Club Bar, Nargjile Bar, shërbimi në dhomë, A’la Carte restorantet janë me rezervim paraprak dhe me pagese të mbuluar. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e brendshme dhe e jashtme për të rritur dhe fëmijë, Maxx Aqua Park me 11 rrëshqitëse të ujit, pishinë me valë, banjë turke, saunë, banjë me avull, fitness, tenis terrene, basketboll, volejboll, volejboll plazhe, pingpong, birilat. Sportet pa motor janë pa pagesë. Masazhi, SPA dhe Wellness qendra, të gjitha sportet ujore me motor, ndricimi dhe pajisja për tenis, bilardo, birilat, internet kafe janë me pagese shtesë. Program argëtues gjatë ditës pranë pishinës si dhe në plazh, gara dhe në mbrëmje show program. Mini club për fëmijë 01–03 vjet.

Hoteli është i vendosur në regjionin e Belekut, 35 km nga aeroporti i Antalisë, dhe 45 km nga qendra e qytetit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


85

Belek/Antalya/Turqia

Sherwood Dreams Resort Sherwood Dreams Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive Hoteli është i vendosur në regjionin Bozgakent, 50 km nga qendra e qytetit të Antalisë dhe 40 km nga aeroporti i Antalisë, fshati me i afërt është 5 km.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Numri total i dhomave është 500. Dhoma standarde 238 (27m²,2+2pax), dhoma familjare Tipi A 12 (55m²,max 4pax, dy dhoma të fjetjes dhe dy banje), dhoma familjare Type B 50 (40m², max4pax, dy dhoma të fjetjes dhe një banjë). Të gjitha dhomat në hotel janë me banjë private me dush, tharëse flokësh, sistem klimatizimi qendror, telefon direkt, mini bar (pije jo-alkoolike dhe ujë rimbushen çdo dite), arkë (me pagesë shtesë), TV satelitor dhe kanale muzikore, dysheme me parket, tarracë apo ballkon. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor për shërbime të bufesë së hapur, restorantet A’la Carte, bare, Snack bare përgjatë tërë kompleksit hotelier, Disco Club. Shërbimi mjekësor, pastrimi i rrobave, pastrimi kimik telefoni, faksi, interneti dhe lojërat kompjuterike, qendra tregtare, kujdestari i fëmijëve, rent a acar, floktari janë me pagese shtesë. Plazhi: Plazhi i hotelit me rëre, shtretërit , ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – shërbimi me bufe të hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, mëngjes i lehte në mëngjes dhe në orët e pasdites, dreka, darka, mëngjes i lehte në orët e vonshme, akullore, të gjitha pijet standarde alkoolike dhe joalkoolike nga ora 10:0001:00, mini bar në dhome, lëng I freskët vetëm për mëngjes, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak, në Disco Club vetëm pijet lokale. Nuk përfshihen në konceptë pijet luksoze speciale të importuara, të gjitha pijet në shishe, verërat speciale, lëngu I freskët, pijet e importuara pas orës 24:00, pijet energjike, shërbimi në dhomë, pijet e importuara në Disco Club. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, kopshti për fëmije, qendra për fitness, sauna, banjë turke, terreni për tenis, volejboll, basketboll, volejboll plazhi, gjimnastike. Me pagese shtese të gjitha sportet ujore, ndriçimi për teren tenisi, mjetet për tenis, orët, shkolla e zhytjes, qendra SPA, qendra estetike. Programe argëtuese gjatë ditës, gara të ndryshme pranë pishinave dhe në plazh, show programe në mbrëmje. Programe speciale për fëmije në mini klub për moshën 05-12 vjet.


Belek/Antalya/Turqia

86

Crystal Paraiso Verde Resort Crystal Paraiso Verde Resort Kategoria ***** Ultimate All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 658 dhoma, në 8 blloqe nga 2 apo 5 kate. Standard dhoma 460 (26m² 2+1pax), family dhoma 146 (42m² me dy dhoma të fjetjes me derë ndarëse, 2+2pax), famili dhoma me shtrat 2 katësh 50 (sikur dhomat standarde 26m², por vetëm shtrati 2 kat është për max4pax), dy suitë dhoma (44m² një dhome e ditës dhe një dhomë e fjetjes si dhe banjë me Jacuzzi dhe pamje nga deti), dhe 6 dhoma për persona me aftësi të kufizuar. Të gjitha dhomat posedojnë banjë private me vaskë, dush dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar ndaras, telefon direkt, mini bar (ujë dhe lëngje në të arritur), arkë, TV satelitor me kanale muzikore, ballkon. Dhomat mund të jenë me pamje nga deti apo kopshti. Restoranet dhe baret: Restorant kryesor me tarracë, A’la Carte restorantet Turk dhe Peshku, Italian dhe Meksikan, bare përgjatë kompleksit hotelier. Plazhi: Hoteli posedon plazhin, 400m nga hoteli, ka një kalim apo mysafirët mund të shfrytëzojnë bus transferim tërë ditën deri te plazhi dhe është pa pagesë. Shtretërit, ombrellat e diellit, peshqirët për plazh janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultimate All Inclusive–bufe i hapur, shërbimi për mëngjes, mëngjesi i vonshëm, ushqim i lehtë në mëngjes, dreka, ushqim i lehtë në plazh, çaj, kafe, pasdite ëmbëlsira dhe biskota, akullore prej 16.00-18.00, darka, ushqim i lehtë në mesnatë, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak, të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore dhe standard nga importi gjatë 24.00 orëve. Mini bar me lëngje dhe ujë rimbushur çdo ditë. Nuk është inkuadruar pijet luksoze nga importi, pijet në shishe, vera speciale, pijet energjike, lëngu i freskët, pijet luksoze ekzotike, shërbim në dhomë, pijet nga importi gjatë orës 01:00–10:00. Mjeku, kujdestar i fëmijëve, larje rrobash, floktari, telefoni, fax, lidhja e internetit në dhomë, qendra tregtare, rent a car, internet café dhe lojërat në kompjuter janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme, rrëshqitëse në ujë, Fitness qendra, Banje turke, sauna, teren për tenis, mini futboll, volejboll plazhe, basketboll, ping pong, sportet ujore pa motor. Me pagesë janë ndriçimi për teren për tenis, sportet ujore me motor, beauty qendra, masazhi, birilat, biliardi. Program argëtues gjatë ditës pranë pishinës dhe show program në mbrëmje. Mini Club për fëmijë prej 04-12 vjet.

Hoteli është i vendosur në regjionin Bogazkent, 25km nga Belek dhe 40km prej aeroportit Antalisë

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


87

Belek/Antalya/Turqia

IC Santai IC Santai Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek 40km nga qendra e Antalisë si dhe 30km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Gjithsej janë 464 dhoma. Standard dhoma janë 385 dhoma janë për persona me aftësi të kufizuar (29m², të disejnuara special), dhoma familjare 4 (64m². max4pax – dy dhoma të fjetjes si dhe dhomë e ditës dy banje), Kid suite 4 (dy dhoma të fjetjes të ndara me banj= të dekoruara për fëmijë), De luxe vila 40 (60m², max4pax, dhomat janë në dy nivele në përdhese një dhomë për fëmijë, banjë si dhe dhomë të ditës, kati i I-rë një dhomë e fjetjes me shtrat francez si dhe banjë), Junior suita 14 (një dhomë e fjetjes dhe një dhomë e ditës me derë ndarëse, banjë), Dhomat: Dhomat janë me banjë private me dush/vaskë dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, mini bar me lëngje e rimbushur çdo ditë me ujë dhe birrë, arka, TV satelitor me kanale muzikore, ballkoni tarraca. Restoranet dhe baret: Restorant kryesor Jaseminë, me bufe të hapur, A’la Carte restorantet–Cavalli–Italian, Casa Mexicana–Meksikan, Sushi–Japonez, Canton–Kinez (ndalohet hyrja e fëmijëve), Fes–Turk, Green Fish–Peshkut. Bare të shumta pranë pishinës, vitaminë bar, lobi bar dhe Disko Klub bar. Plazhi dhe pishina: Hoteli posedon plazh privat me rërë, shtretërit, ombrellat, peshqirët dhe dyshekët janë pa pagesë. Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive-Ultra All Inclusive–bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë gjatë ditës, darka, ushqim në orët e vona, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe ato standarde nga importi, akullore, lëng i freskët në vitaminë bar nuk janë të inkuadruar në koncept A`La Carte restorantet (me pagesë), Premium whiskey, VSOP si dhe konjaku nga importi, shampanjë nga importi, verëra te speciale, puro dhe shërbimi në dhomë. Shërbimi mjekësor, kujdestar i fëmijëve, larje rrobash dhe pastrimi kimik, telefoni, faksi, internet cafe, lojërat kompjuterike, qendra tregtare, floktari, rent a car–janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Qendra fitness, banjë turke, saunë, terren për tenis, squash, pingpong, mini futboll, volejboll plazhe, mini golf janë pa pagesë. Me pagesë janë sportet ujore, ndriçimi për teren tenisi, SPA dhe qendra bukurisë, bilardo. Program animues për të rritur dhe fëmijë gjatë ditës, gara pranë pishinës si dhe në plazh. Në mbrëmje show program special. (program të ndryshëm çdo ditë) Mini Club për fëmijë prej moshës 04–12 vjet.


Belek/Antalya/Turqia

88

Limak Arcadia Golf & Sport Limak Arcadia Golf & Sport Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon 465 dhoma. Dhomat standarde në ndërtesën kryesore 198 (2+1 persona). Dhoma standarde në bugalowa 173 (2+1pax), dhoma familjare në ndërtesën kryesore 12 dhe në bugalow 79 (2+2 persona), 3 Grand Suita në ndërtesën kryesore. Të gjitha dhomat janë me ballkon ose tarracë, të cilat kanë pamje nga deti ose nga kopshti, banjë/dush, vaskë dhe tharëse të flokëve, ajër të klimatizuar, telefon direkt, qilim në dysheme, arkë, mini bar (ujë, pije jo alkoolike dhe birra që rimbushen çdo ditë), TV satelitor dhe sistem muzikorë. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me tryezë suedeze, A’la carte restorantet La Lucina (Italian), Red Wok (Kinez), Sushida (Japan), Pasha (Turkish), Mangal BBQ, bare në pjesë të ndryshme në kompleksin e hotelit. Telefoni, Faksi, Qendra tregtare, floktari, pastrimi i rrobave, mjeku,kujdestar i fëmijëve, rent a car, interneti dhe lojërat kompjuterike janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private, me rërë, peshqirët, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Pavilionet në plazh janë me rezervim paraprak dhe me pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive - tryezë suedeze për mëngjes, mëngjes i vonshëm, drekë, ushqim i lehtë pasdite, ëmbëlsira pasdite, biskota, kafe, çaj, darkë, bufe gjatë mesnatës, të gjitha pijet vendore dhe standarde nga importi alkoolike dhe joalkoolike. A`la Carte restorantet Sushida dhe Mangal, Shërbimi në dhomë nga 02:00 deri 04:30, akullore në restorantin Pinea janë pa pagesë. Nuk përfshihen në konceptë të gjitha pijet në shishe dhe kanaqe të vendit ose nga importi, pijet speciale të importuara, lëngu i freskët, akulloret e paketuara, shërbimi në dhomë nga 04:30 der 02:00, A`la Carte restorantet – La Cucina, Red Wok, Pasha janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishina të jashtme dhe të brendshme, pishina për fëmijë, rrëshqitëset, qendra e fitnesit, banjë turke, saunë, fushat e tenisit, pingpong, gjuajtje me shigjetë, volejboll plazhi, basketboll sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Ndriçimi i fushave të tenisit, pajisjet, orët e mësimit, masazhet dhe SPA qendra, sportet ujore, shkolla e zhytjes janë me pagesë.

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek 35 km nga aeroporti i Antalisë dhe 40 km nga qendra e qytetit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


89

Belek/Antalya/Turqia

www.mcmbeach.me • +382 30 680 680 • info@mcmbeach.me Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel


Belek/Antalya/Turqia

90

Belconti Resort Hotel Belconti Resort Hotel Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon 600 dhoma, në ndërtesën kryesore janë 320 dhoma, anex ndërtesa ka 100 dhoma, vila janë 180. Dhoma standarde janë 504 (2+1pax), dhoma familjare janë 44 (2+2 pax), dhoma superiore janë 18 (2+2 pax), Deluxe dhoma janë 30, suitë dhoma janë 2, si dhe 2 King suita. Të gjitha dhomat posedojnë, banjo private dush/vaskë, tharëse flokësh, ajër i klimatizuar i cili punon ne varësi me kushtet klimatike, telefon direkt, tepison në dysheme për dhomat ne hotel dhe pllaka nga keramika në anex dhoma, mini bar, arkë, TV satelit dhe sistem muzikor, ballkon me shikim nga deti apo nga kopshti. Restoranet dhe baret: Restauranti kryesor i hapur dhe i mbyllur me bife te hapur. A’la Carte restaurantetë Sultan restaurant ( turke), Kantaros restaurant (kuzhinë italiane), bare përgjat kompleksit hotelier, bar me ushqim të lehtë dhe restauranti pranë pishinës. Mjeku, kujdestar i fëmive, pastrimi rrobave, floktari, qendra tregtare, rent-a-car, internet kafe dhe lojrat në kompjuter janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private me rërë, peshqirët, shtretërit dheombrellat janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra all inclusive – bufe i hapur me shërbim të mëngjesit, mëngjes i vonshëm, dreka, ushqim i lehtë pasdite, akullore, ëmbëlsira pasdite, darka dhe supa e mesnatës, të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike lokale dhe disa pije standarde te importuara shërbehen ne mes te orëve 10.00-02.00, mini bari në dhoma mbushet ne arritje me ujë, pije joalkoolike dhe birrë dhe pastaj rimbushet vetëm me ujë. A’la Carte restaurantet janë me rezervim paraprak. Të gjitha pijet e importuara luksoze, lëngu i feskët, champagne, pijet ne shishe dhe shërbimi janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe mbrendshëm për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, banje Turke (hamam), saunë, banjo me avull, ping pong, Jacuzzi, fushat e tenisit, qendra e fitnesit, volleyball, basketboll, volleyball plazhe, sportet ujore pa motor. Masazhi, qendra “beauty”, SPA, sporte ujore me motor, orët e tenisit, ndriçimi i fushave të tenisit natën, lojërat kompjuterike, internet cafe janë me pagesë. Programe argëtuese gjatë ditës pranë pishinës dhe “show” program në mbrëmje. Calimero - Mini club për fëmijë prej moshës 04 – 11 dhe klubi i teenager-ave për moshat 12 – 16 vjeç.

Hoteli është i vendosur në regjionin e Belekut, 30km prej aeroportit të Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


91

Belek/Antalya/Turqia

Limak Atlantis De Luxe Hotel & Resort Limak Atlantis Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek 45 km prej Antalisë dhe 35 km prej aeroportit.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 373 dhoma. Dhomat janë në ndërtesën kryesore, 233 dhoma dhe në Resort janë 232 dhoma. Në ndërtesën kryesore janë dhoma standarde 142 (2+1pax), ekstra standard 24 (3+2pax), 10 dupleks dhoma (max4pax), dhoma familjare janë 8 (2+2pax), Suitë dhoma 2 dhe me Jacuzzi 7. Ndërtesa në resort ka dhoma standarde 32 (2+1pax), ekstra standard 52 (2+2pax), dhoma familjare janë 16 (max4pax). Gjithashtu janë edhe 81 dhoma familjare DELUXE (dy dhoma gjumi, dy banjë, por pa derë lidhëse në mes). Të gjitha dhomat janë me tarrace, pamje nga deti apo kopshti (opsionale), banje private me dush dhe vaskë, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror , telefon direkt, qilim në dysheme, arkë, mini bar, TV satelitor me kanale muzikore, ballkon. Restoranet dhe baret: Restorant kryesor Pinea, me bufe të hapur, A’la Carte restorantet: Dynasty (Turk), Laila (Italian), El Saguaro (Meksikan), Poseidon (peshku), Sushida (Japonez), Tandori (Indian), bare përgjatë kompleksit hotelier. La Cucina, Poseidon dhe El Saguaro A`la Carte restorantet janë me rezervim paraprak dhe me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private me rërë. Peshqirët, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Këndet private në plazh janë me rezervim paraprak dhe me pagesë.

Shërbimi: AUltra All Inclusive–bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, pasdite ushqim i lehtë, akullore pasdite në Likya bar, darka, bufe e vonshme. Të gjitha pijet lokale dhe disa standarde nga importi alkoolike dhe lëngjet, mini bar me ujë, lëngje dhe birra rimbushet çdo ditë. Shërbimi në dhomë në mes të orëve 02.00-04.30 është pa pagesë për disa lloje ushqimi. Nuk janë inkuadruar në koncept pijet luksoze nga importi, të gjitha pijet në shishe, vera speciale, lëng i freskët, akullore në ambalazh, shërbimi në dhomë nga 04.30 deri 02.00. Qendra tregtare, floktari, mjeku, kujdestar për fëmije, larje rrobash dhe pastrim kimik, qendra bukurisë dhe SPA, telefoni dhe faksi, internet kafe dhe lojërat kompjuterike janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme, pishinë të posaçme për fëmijë, pishinë e brendshme, rrëshqitëse në ujë, qendra fitnesit, saunë, banjë turke, Jacuzzi, terren për tenis, pingpong, basketboll, volejboll, volejboll plazhi, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Me pagesë janë ndriçimi në teren për tenis, pajisjet, kurset, birilat, bilardo, sportet ujore me motor, masazh, Wellness qendra & SPA.


Belek/Antalya/Turqia

92

Crystal Waterworld Resort & SPA Crystal Waterworld Resort & SPA Kategoria ***** Ultimate All Inclusive Akomodimi: Dhomat e hotelit janë me parket laminat,janë dekoruar në mënyrë elegante e janë të pajisura me një TV satelitor,ajër të kondicionuar dhe një minibar.Të gjitha dhomat kanë një ballkon.Disa dhoma ofrojnë edhe pamjet e detit. Restoranet dhe baret: Restaurant Kristal shërben mëngjes,drekë dhe darkë në stil bufeje të hapur. Gjatë ditës ju mund të shijoni snacks në plazh apo pishinë. Baret ofrojnë një shumëllojshmëri të pijeve alkooolike dhe jo–alkoolike .Ka edhe 4 restorante A La Carte që shërbejnë kuzhine turke ,Lindje e Largët, italiane dhe Amerikës së Jugut Plazhi: Hoteli shtrihet direkt në plazhë ,posedon 2 pishina të jashtme ,pishina me rrëshqitëse të ujit ,2 pishina për fëmijë,po ashtu një pishinë të bredshme për të rritur dhe një për fëmijë. Shtretërit ,dyshekët,ombrellat e diellit janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultimate All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Qendra Spa ofron një banjo turke,sauna,dhomë me avull ,dhe një shumëllojshmëri të masazheve dhe trajtimeve të bukurisë . Volejboll në plazh, fushë tenisi , palestër,mini golf,pishinë e brendshme ,pishinë e jashtme ,shërbime në dhomë,lavanderi ,parukeri ,internet në ambijentet publike janë gjithashtu në dispozicion.

Crystal Waterworld është hotel i ri në Belek. I hapur në qershor të vitit 2013. Hoteli gjendet 10 km nga Beleku ,40 km nga aeroporti i Antaliës dhe 50 km nga qyteti i Antaliës . Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


93

Belek/Antalya/Turqia

Titanic Deluxe Belek Titanic Deluxe Belek Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Pozita 1.200 m nga plazhi - Belek, 30 km aeroporti.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: I ndërtuar në vitin 2013 në një hapësire prej 170,000 m2. I përbërë nga një ndërtese 6 katëshe në të cilen gjenden 279 dhoma standarde 27-34 m2, 226 dhoma superiore 39 m2, 18 dhoma me pamje nga lumi 46m, 103 deluxe Suita 55 m2. Dhomat: Shërbim në dhomë 24h - pa pagesë, pastrimi ditorë, Banjë, TV, WiFi, Telefon, Sef, Mantel, ndrrimi i mbulesave 3 herë në ditë, tharëse flokësh, Klimatizim, Minibar çdo ditë pije joalkoholie, Ballkon, Pllaka. Përmbajtja: 6 Restourante A la Carte (Italian, ushqim detit skare , Turk restorani ne anije - me pagese), 1 Pishinë të brendshme, berber, 1 Restourant, Lavanderi, Fushe futbolli, Internet kafe - paguhet, 4 Tobogane, Shoping qendër, 13 Bare, 2 Pishina, Spa, Salle konferencash, Pastrim kimik. Plazhi: Me rërë çadrat, Shtretërit, Peshqirët, Pier, Bar plazhi, Tendat në plazh dhe pier.

Shërbimi: Ultra All Inclusive-Pa pagesë Mini futboll, Pingpong, Muzike live, Xhakuzi, Aerobik, Animacione, Skuash, Banjo turke, Volejboll plazhi, Pikado, Fitnes, Diskotekë, Basketboll, Banjo turke, Skuash, Mini golf. Me pagesë, Masazhë, Bilardo, Sauna, Zhytje, Paisjet për tenis, Banjo me avull, Trajnim për tenis, Slots, Golf, Fusha e tenisit me drita, Bowling. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë, Mini futboll, Pingpong, Muzike live, Xhakuzi, Aerobik, Surfing (me licence), Animacione, Gjuajtje me hark, Fitnes, Skuash, Volejboll plazhi, Tenis, Kurs tenisi, Sauna, Hamam, Banjo me avull, Diskotekë. Me pagesë, Masazhë, Sportet ujore me motor, Bilardo, Zhytje, Paisjet për tenis, Kurs golfit, Trajnim per tenis, Slots, Fusha e tenisit me drita, Bowling, Fëmijët: Meny për fëmije, Klubi i fëmijëve (4-12 vjeç), Klubi për Juniore, 1 Pishinë për fëmijë, Vend lojërash.


Belek/Antalya/Turqia

94

Voyage Belek Golf & SPA Voyage Belek Golf & SPA Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Gjithsej janë 587 dhoma në ndërtesën kryesore, blloku A dhe B dhe në Bungalova. Në ndërtesën kryesore: dhoma standarde, dhoma familjare janë 30, dy dhoma të fjetjes një banje, dhoma Deluxe-një dhome e ditës dhe një dhomë e fjetjes, King Suitë-dy dhoma të fjetjes dhe një dhomë e ditës. Të gjitha dhomat në ndërtesën të hotelit janë me banjë private me dush, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar ndaras 24 orë, telefon direkt, mini bar (ujë, ujë mineral, pije freskuese, arra dhe birre rimbushur çdo dite), arkë, qilim në dysheme vetëm në suite është nga parketi, TV satelitor me kanale muzikore, ballkon dhe pamje nga deti. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restorantet: Turk, Italian, Kinez, Japonez (pagesë shtesë), Meksikan, Peshku, Francez dhe Grek, bare përgjatë kompleksit hotelier. A’la Carte restorantet me rezervim paraprak dhe secila shfrytëzohet njëherë gjatë qëndrimit, mini bar në dhoma me lëngje dhe ujë rimbushur çdo ditë, sandwicha në lobi bar prej orës 01.00 - 07.00. Nuk janë inkuadruar në koncept: pijet luksoze nga importi, shampanja, të gjitha verat në shishe, lëng i freskët, të gjitha pijet në Planet Bar dhe nargjileja.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë në klubin e plazhit, darka, në mesnatë ushqim i lehtë, ëmbëltore, akullore, ëmbëlsira, kafe dhe çaj pasdite, të gjitha pijet lokale dhe ca nga importi alkoolike dhe jo - alkoolike. Shërbimi mjekësor, kujdestar i fëmijëve, floktari, larje rrobash dhe pastrim kimik, telefoni, faksi, internet, qendra tregtare, rent a car, internet café janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private me rërë. Shtretërit, ombrellat dhe peshqirët për plazh janë pa pagesë. Tendat në plazhë janë me rezervim paraprak dhe me pagese shtesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme. Pishinë për të rritur dhe fëmijë, Aqua park me 5 rrëshqitëse në ujë, qendra fitnesi, banjë turke, saunë, teren për tenis, volejboll plazhi, Street ball, mini golf, pingpong, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Masazhi, SPA & Wellness qendra, fun fair (një herë për çdo fëmijë, 5 bileta gratis), sportet ujore me motor dhe shkolla e zhytjes janë me pagesë. Program animues gjatë ditës, gara pranë pishinës dhe në plazh, mini kinema, në mbrëmje show program. Mini klub për fëmijë prej 04-12 vjet dhe Teenage klub prej 13-16 vjet.

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek, 35km prej aeroportit të Antalisë dhe 40km prej qendrës të qytetit Antalya. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


95

Belek/Antalya/Turqia

Royal Heaven Villas Royal Heaven Villas Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin e Belekut, 35km nga aeroporti i Antalisë dhe 45km nga qendra e qytetit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Numri total i dhomave është 469. Dizajn dhoma 401(64m²,2+1pax), të gjitha dhomat janë të disejnuara me dysheme “epoxy”, dhe muret janë me pasqyre kështu që gjithmonë do të keni pamjet e detit ose maleve. Është një njësi e pushimit e cila mund të konvertohet në shtrat ose ulëse, shtretër, ka parmak jashtë kështu qe mund te krijoni ndarje nga jashtë për me shume intimitet.Në dhomë ka edhe një banjë relaksuese për 2 persona e cila ofron terapi ngjyrash dhe dritash. Banjë private me dush, tharëse flokësh, dhoma me avull. TV plasma 106 cm, Mini bar dhe tavoline multifunkcionale. Ajër i klimatizuar qendror, telefon direkt, lidhje interneti, arke. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor, shërbimi në bufe të hapur. Janë 7 A’la Carte restorante Arrigato- Japoneze, Sarl ITurkish, Mezes-Fish, Salve- Italian, Secret- darka nën ndriçimin e qirinjve, Mutbak- Mexican, Blind- restoranti i te verbërve. Pool bar (bari te pishina), Beach Club bar (bari ne plazh), Dock bar, Bluetooth bar, Café d’ Paris, Golfer’s bar, Martini bar, Cigar bar, disko dhe bari i natës. Shërbimi në dhomë është 24 orë – me pagesë. Restorantet A’la Carte janë me rezervim paraprak mirëpo me pagese shtesë. Plazhi: Plazhi privat i hotelit - rërë, shtretërit, ombrellat dhe peshqirët janë pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – Mëngjes i vonshëm, dreka, shujta të pasdites, darka dhe darka e vonshme. Një minibar në dhome rimbushet në baza ditore, ndërsa maxibar-i në dhome me pije të importuara janë me pagese ekstra. Përfshihen tëgjitha pijet lokale, disa pije standarde alkoolike të importuara si dhe pijet jo-alkoolike. Mjeku, rent a car, larje rrobash dhe hekurosje, kujdestari i fëmijëve, interneti, video lojërat dhe dyqanet janë me pagesë shtese. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë,aqua parku, qendra e fitness-it, fushë tenisi, pingpong,”squash”, volejboll plazhe, basketboll, Mini futboll, janë pa pagesë, Të gjitha aktivitetet tjera sportive, SPA si dhe kompleksi Wellness, janë me pagesë shtesë. Hoteli përmban një koncept të posaçëm argëtimi, të udhëhequr nga DJ të famshëm turk dhe botëror të cilët krijojnë atmosfere dhe ndeja tepër të veçanta. Klubi për fëmijë jashtëzakonisht i sigurt dhe i rehatshëm për fëmijët e moshës 04 – 12 vjet.


Belek/Antalya/Turqia

96

Riu Kaya Palazzo Riu Kaya Palazzo Kategoria ***** Palazzo All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 618 dhoma në ndërtesën kryesore dhe në kopsht. Dhoma superiore në ndërtesën kryesore janë 288 (38-43m², një dhomë e gjumi, pjesa e ndejës me sofa qe hapet, një banjë 2+2pax), suita familjare në ndërtesën kryesore janë 23 (77-82m², një dhomë gjumi dhe dhomë e ditë me derë rrëshqitëse në mes, 2 WC, një banjë me Jacuzzi, dy tusha, max3+2pax), suita për çifte në ndërtesën kryesore janë 10 (77-82m², një dhomë gjumi dhe dhomë e ditë me derë rrëshqitëse në mes, 2 WC, një banjë me Jacuzzi, tush, max3+1pax), suita me tarrace në ndërtesën kryesore janë 47, Suita familjare dupleks në ndërtesën kryesore janë 10 (107m²) Dhoma superiore në kopsht janë 45, suita familjare në kopsht janë 95. Të gjitha dhomat janë me ballkon apo tarracë, me banjë private me dush/vaskë, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, telefon direkt, mini bar (rimbushur çdo ditë me ujë dhe lëngje), arkë, varëse për rroba, TV satelitor me kanale muzikore. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restorantet Aziatik, Italian, Mediteran, Stake House, Libanez, Internacional, bare përgjatë kompleksit hotelier, Disko bar i hapur. A’la Carte restorantet janë me rezervim paraprak dhe me pagesë shtesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Palazzo All Inclusive – pije mirëseardhëse dhe fruta në dhomë, bufe i hapur, shërbimi për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë në mëngjes, dreka, pasdite ushqim i lehtë, ëmbëlsira, biskota, darka dhe ushqim i lehtë në mesnatë, ushqim në plazh, ëmbëltore, lëng të freskët për mëngjes. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe standarde nga importi. Nuk janë inkuadruar në koncept pijet premium, vera speciale, shampanjë, lëngu i freskët, pijet energjike, shërbimi në dhomë. Mjeku, kujdestar i fëmijëve, larje rrobash dhe pastrimi kimik, qendra tregtare, internet dhe lojërat në kompjuter, floktari, rent a car janë me pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazhin privat me rërë, shtretërit, ombrellat, peshqirët për plazh janë pa pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë, palestër, banjë turke, saunë, tereni për tenis, basketboll, volejboll plazhi, mini futboll, pingpong, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Wellness & SPA qendra, masazhi, ndriçimi për tenis, pajisjet, sportet ujore me motor, bilardo janë me pagesë. Program zbavitës gjatë ditës dhe në mbrëmje show program dhe “live” muzikë, kinema. Mini klub për fëmijë të ndarë nëpër grupe prej 04-16 vjeç.

Hoteli është i vendosur në regjionin Belek, 35km nga qendra e qytetit Antalisë dhe 27km nga aeroporti i Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


Side Qyteti i vjetër Side është i vendosur në një gadishull me plazhë me rërë nga të dy anët dhe i rrethuar me muret e lashta të qytetit. Ky qytet ndodhet 50 km larg aeroportit të Antalysë dhe rreth 70km më në lindje të qytetit të Antalysë. Përmban një teatër të vjetër të kulturës helene, më i madhi i llojit të tillë në atë rrethinë me rreth 17.000 ulëse, me shikim nga deti, një muze të bukur dhe një tempull të mrekulueshëm të Apolonit i cili ofron pamje magjike të perëndimit të diellit. Side ka diçka për çdokënd, plazhe fantastike, histori, dyqane të llojllojshme, jetë të gjallë të natës dhe shumëllojshmëri të restoranteve. Plazhet e qytetit janë të gjitha të përbëra nga një rërë ngjyrë ari etj.

Klima në Side

Jan

Sh

Ma

Pr

Ma

Qe

Ko

Gu

Sh

Tet

Nen

Temperatura C

15

15

18

21

25

30

34

34

31

26

21

16

Temperatura e ujit

17

16

17

18

20

24

27

28

27

24

21

19

Dielli orë/ditë

8

8

10

11

13

14

14

13

11

10

9

7

Të reshurat/ditë

12

10

9

8

7

5

4

2

3

6

7

12

Temp/në mbrëmje

6

6

8

11

15

19

22

22

19

15

11

8

Dh


99

Side/Antalya/Turqia

Alva Donna Beach Comfort Alva Donna Beach Comfort Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Direkt në plazh - Side, 55 km Aeroporti, 10 km nga Side, 4 km nga Colakli. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: I ndërtuar në vitin 2004 dhe i renovuar në vitin 2011 ka një hapsirë prej 17.200 m2. Hoteli ka 6 ndërtesa 4-katëshe me gjithsejt 306 dhoma. 237 dhoma standarde (29 m2), 61 dhoma familjare 2-dhomëshe (34 m2), 8 junior suita 2-dhomëshe (55 m2). Dhomat: Shërbim dhome me pagesë, Ndrrimi i mbulesave 3 here në javë, Pastrimi ditore, Banjë, TV, WiFi pa pagesë, Telefon, Sef, Tharëse flokësh, Klimatizim, Minibar (ujë, pije dhe birrë çdo ditë), Ballkon, Parket, Garderobe, Papuqe, Kafe dhe çaj, Ballkon. Plazhi: Me rërë, çadrat, Shtretërit, Peshqirët, Pier, Bar plazhi, Tendat në plazh.

Shërbimi: Ultra All Inclusive Përmbajtja: 3 Restourante A la Carte (Italian, Peshku, Turk), 1 Pishinë e brendshme, Berber, Lavanderi, Dyqane, 7 Bare, 3 Topogane, Shoping qendër, 2 Pishina, 4 Sallë konferencash, Spa, WiFi në lobi dhe bare-pa pagesë, Pastrim kimik, Dhomë konsulence, Hapsirë kinemaje, Internet kafe me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë : mini futboll, Pingpong, Muzikë live, Xhakuzi, Aerobik, Animacione, Gjuajtje me hark, Fitnes, Skuash, Volejboll plazhi, Tenis, Sauna, Banjo me avull, Hamam, Pikado, Surfing, Diskoteke, Basketboll, Sportet ujore pa motor, Banjo Turke, Boce, Disko. Me pagesë Sportet ujore me motor, Zhytje, Paisjet për tenis, Trajnim për tenis, Slots, Fusha e tenisit me drita, Bowling, Masazhe, Thalasso Center. Për fëmijët 1 Tobogan, meny për fëmijë, klubi i fëmijëve (4-12 vjeç), Karrocë për fëmijë me pagesë, 2 pishina për fëmijë, vend lojerash, Dado me pagesë.


Side/Antalya/Turqia 100

Eurphoria Palm Beach Amelia Beach Resort Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka 586 dhoma dhe të gjitha dhomat janë të mobiluara individualish me mini bar dhe ballkone private, TV me ekran të sheshtë dhe kanale satelitore, kasafortë, banjo me dush dhe tharëse flokësh. Restoranet dhe baret: Hoteli ka 6 restorante. Kuzhina turke ofron shërbime në restorantin A’la Carte ku mysafirët mund ta shijojnë pamjen nga pishina. Restoranti Aspendos - ofron shvrbime të mëngjesit, drekës dhe darkës në formë byfeje. Restoranti Tugra - oforn specialitete të kuzhinës turke. Restoranti El Torido - ofron specialitete të kuzhinës meksikane. Restoranti La Rosetta - ofron specialtitete të kuzhinës mesdhetare. Restoranti Poseidon - ofron specialitete të detit Plazhi: Ky hotel është vetvm 9 minuta ecje në këmbë larg nga bregdeti për tek plazha private e këtij hoteli.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive. All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje, këndi për sanduiç, ëmbëlsira, kafe dhe çaj. Mëngjesi - 07:30 - 10:00 Mëngjesi i vonshëm - 10:00 - 11:00 Ushqime gjatë ditës - 12:00 deri - 16:00 Dreka - 12:30 - 14:00 Ushqime të tjera në plazhë - 12:00 - 15:00 Koha për kafe - 16:00 - 17:00 Darka 1900 - 21:30 Ushqime të mbrëmjes 23:30 - 00:30 Sporti dhe argëtimi: Shërbimet pa pagesë: Tenis, ping pong, mini futboll, shigjetari,basketboll, fitnes, sauna, disko. Shërbimet me pagesë: Volejboll në plazhë, bilardo, parashutizëm, lundrim, videolojëra.

Hoteli është i vendosur ne 10km prej Manavgat, 80km prej Antalisë dhe 90km prej Aeroportit të Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


101

Side/Antalya/Turqia

Aydinbey Kings Palace & SPA Aydinbey Kings Palace & SPA Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Evrenseki, 15km nga Side dhe Manavgat si dhe 60km nga aeroporti i Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 359 dhoma. Standard dhoma 325 (22m², 2+1pax), dhoma “Triple” 8 (24m², 3pax), dhoma familjare 26 (30m², 2+2pax, dy dhoma ndarëse). Të gjitha dhomat posedojnë banjë private me dush/vaskë dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar, telefon direkt, mini bar (lëngje dhe ujë rimbushur çdo ditë), arkë, TV satelitor me kanale muzikore, ballkon. Restoranet dhe baret: Hoteli e ka restoranin e tij kryesor me bufe të hapur me opcion për tu ulur mbrenda ose ne terasë, ka edhe Gozemle restorant, 3 a la carte restorane me meny të ndryshme dhe 3 bare (bar rosticeri, kafe bar dhe disko bar) Plazhi: Plazhi i hotelit ndodhet direkt në plazhin me rërë të gjerë, hotelin e ndan nga plazhi vetëm një rrugë. Ofrojnë shtrat, ombrella dhe dyshekët në dispozicion pa pagesë.

Shërbimi: bife i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë në mëngjes, dreka, pasdite ëmbëlsira, darka, ushqim i lehtë në mesnatë, A’la Carte restorantet me rezervim paraprak (dy herë gjatë qëndrimit), pije në mirëseardhje, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore dhe ca nga importi prej orës 10.00 – 24.00, lëng i freskët nga frutat në mëngjes. Nuk janë inkuadruar, të gjitha pijet në shishe, lëngu i freskët nga frutat (përveç mëngjesit), pijet speciale nga importi, nargjileja, shërbimi në dhomë Sporti dhe argëtimi: Hoteli i ka 3 pishina të hapura dhe një të mbyllur, banjo turke, saunë, fitnes qendër, bibliotekë, ping pong, volyboll në plazh, aerobik, kurse për kërcim oriental, animacione ditore, kurse për gatim, tretmane në Spa, masazhe, sporte në ujë, bilardo, bowling, lojëra kompjuterike, internet, qendër tregëtare, disko. Fëmijët: Pishinë për fëmijë me rrëshqitëse, Program animues gjatë ditës dhe në mbrëmje show program dhe një herë në dy javë “Gala” darkë. Mini Club për fëmijë prej moshës 04 – 13 vjet.


Side/Antalya/Turqia

102

Starlight Convention Center Thalassso & SPA Starlight Convention Center Thalassso & SPA Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka në total 844 dhoma .Të gjitha dhomat janë të pajisura me ballkon,tualet,tharëse flokësh,sistem qëndror ajrimi ,telefon, TV,kanale muzikore,mini bar,kasafortë.Një pjesë e dhomave kanë edhe Jacuzzi Restoranet dhe baret: Restorani kryesor i hotelit ka një kapacitet prej 1100 vendesh .Hoteli disponon me 11 restoane të tipit A la Carte ku nevojitet rezervim paraprak dhe duhet bërë një pagesë ekstra. Në njërin prej restoraneve A la Carte –Mediterranen A la Carte mund të drekoni apo darkoni pa pagesë ekstra vetëm 1 herë gjatë qëndrimit tuaj në hotel. Gjithashtu në hotel do të gjeni 7 bare dhe 1 klub nate Plazhi dhe pishinat: Hoteli shtrihet direkt në plazhë ,posedon 3 pishina të hapura, 1 pishinë të mbyllur, shtretërit ,dyshekët,ombrellat e diellit janë pa pagesë

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: ULTRA ALL INCLUSIVE Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron palestër fitnesi , SPA me një sipërfaqe të madhe prej 6000m² ,në dy kate dhe shërbehet në koncepte të ndryshme të një ambienti unik në një stil të veqantë arkitektural , dart ,ping pong, basketboll ,volejboll në plazh,ngjitje në muri ,aerobi Fëmijët: Mini club për fëmijë nga 4-12 vjet,mini star club për fëmijë nga 2-4 vjet ,byfe dhe kënd lojërash për fëmijë.

Hoteli ndodhet në zonën e Sidës,80 km larg aeroportit të Antaliës.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


103

Side/Antalya/Turqia

Barut Arum Resort Barut Arum Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Kumkoy, 3km nga qendra e qytetit Side dhe 60km ngaAeroporti i Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli është i ndarë në dy ndërtesa-ndërtesa kryesore dhe apartamente, total dhoma në ndërtesën kryesore 225. Dhoma standarde 176 (32m², max3 pax), Junior suita 23 (57m², max 3pax), dhoma familjare 23 (36-42m², max 3pax), dhe 3 dhoma për persona me aftësi të kufizuara, në apartamente janë dy tipe të dhomave, deluxe familjare 50 (47m², dy dhoma të fjetjes, një dhomë e ditës, max 4pax), dy dhoma gjumi Residenc 53 (60m², dy dhoma të fjetjes, një dhomë e ditës me kuzhinë dhe një tavolinë për ngrënie. max 5pax) të gjitha dhomat janë me ballkon, banjë private me vaskë/dush, tharëse flokësh, sistem klimatizimi, telefon direk, qilim në dysheme, arkë, mini bar, TV satelitor me kanale muzikore. Restoranet dhe baret: Restorant kryesor - Palmiye, bife e hapur, A’la Carte restorant Mimoza dhe Akasya, Petunia, bar në pishinë dhe plazh. Restorantet A’la Carte janë me rezervim paraprak. Plazhi: Hoteli posedon plazhin me rërë, shtretërit, ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive - bife i hapur, shërbim për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, snack shërbim, ëmbëlsira, shërbim i akullorës, darka, në mbrëmje ushqim i lehtë i vonshëm, të gjitha pijet standarde lokale dhe nga importi alkoolike dhe jo-alkoolike, mini bar në dhomë (pijet, uji dhe birra rimbushën çdo ditë), Nuk është inkuadruar në koncept pijet speciale nga importi, verërat speciale, të gjitha pijet në shishe, shërbimi në dhomë. Lobi bar, pastiçeri, disko bar, mjeku, kujdestari i fëmijëve, floktari, qendër tregtare, larje rrobash dhe pastrim kimik, SPA dhe qendra bukurisë, rent a car janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, qendër fitnesi, banjë turke, saunë, fusha tenisi, pingpong, mini golf, volejboll në plazh, me pagesë janë masazhi, ndriçimi për tenis, bilardo, sportet ujore. Programe argëtuese gjatë ditës,në mbrëmje show program. Mini klub për fëmijë prej moshës 04-12 vjet.


Side/Antalya/Turqia

104

Lyra Resort Side Lyra Resort Side Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka në përbërje 400 dhe sipas shijes tuaj mundeni te rezervoni dhoma me pamje nga deti apo nga natyra.te gjitha dhomat kan kondicioner, mini bar, Tv me kanale satelitore, 201 dhoma standarde, 82 dhoma familjare. Restoranet dhe baret: Restorani kryesor ofron kuzhinen turke dhe ate internacionale me nje kaacitet prej 860 personash si dhe nje perzgjedhje te resotranteve A’La Carte, nje restorant peshku. Plazhi: Hoteli shtrihet direkt në plazh, 2 pishina të hapura dhe një pishinë të mbyllur ,po ashtu posedon 6 rrëshqitëse uji. .

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Restoranti kryesor fron menjgesin, dreken dhe darken ne forme bufeje, pije te ndryshme pergjate 24 oreve, duke ofruar gjithashtu dhe nje kend te veqant per femijet. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ofron skuadër animacioni, aktivitete sportive, volejboll në plazh, basketboll, tenis, qender SPA, banjo turke, sauna per relaksim. Femijet: Hoteli Lyra eshte nje parajse per femijet e moshes 4 - 12 duke odruar 2 pishina per femije, mini club, 2 terene sportive, park argetues, trampoline.

Hoteli është i lokalizuar në zonën turistike të Sides,75 km nga aeroporti i Antalies, në vijë të parë me plazhin e tij privat.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


105

Side/Antalya/Turqia

Magic Life Jacaranda Imperial Magil Life Jacaranda Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur ne regjionin Side-Manavgat 10km larg nga Side, 65 km. nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli ka gjithsej 774 dhoma me një kapacitet prej 1242 shtretërish. Të gjitha dhomat janë të pajisura me kondicionerë, telefon, TV me kanale satelitore, mini bar, kasafortë, dush, tualet, tharëse flokësh, dysheme, kurse ballkonet janë të shtruara me laminat. Të gjitha dhomat kanë një distancë prej plazhës më së shumti 600 metra. Restoranet dhe baret: Shërbimet janë Ultra All Inclusive, të përshtatshme për gjumashët me mëngjes të vonshëm, restorantet kryesore me tarrasë, byfe për të rritur dhe fëmijë, ushqime posaçërisht për fëmije, resotrante A’La carte me tavolina elegante, restorant italian, kinez, grill dhe pastiçeri Plazhi: Hoteli ka plazhë me rërë me sipërfaqe 380 metra.

Shërbimi: Ultra All Inclusive - Mëngjesin, drekën dhe darkën në restorantin kryesorë. Sporti dhe argëtimi: Gjithsej 7 pishina, e jashtme, pishinë e brendshme, të cilat ju ofrojnë argëtim dhe relaksim dhe pishinë të veçantë për fëmijë. Basketboll, futboll, volejboll në plazhë, ping pong, sauna, disko, shërbime këto pa pagesë, si dhe disa shërbime të tjera me pagesë si hudhje shtize, internet kafe, videolojëra, sërfing, masazhë dhe lundrim me jahtë. Program animues gjatë ditës, gara pranë pishinës dhe në plazhë dhe show program në mbrëmje me ekip profesional.


Side/Antalya/Turqia

106

www.mcmcamping.me • +382 30 680 680 • info@mcmcamping.me Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

INTER TRAVEL CLUB


107

Side/Antalya/Turqia

Voyage Sorgun Voyage Sorgun Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Titreyengol, 6km prej Side dhe Manavgat dhe 65km prej aeroportit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 768 dhoma. Në ndërtesën kryesore 140 dhoma, në bungalova 468 dhe në bllokun A, 122 dhoma. Të gjitha dhomat janë me ballkon ose tarracë, banjë private me dush dhe tharëse flokësh, sistem të klimatizuar të ndarë, telefon direkt, qilim në dysheme, në suitë dhoma parket në dysheme, mini bar (pijet, uji dhe birra rimbushen çdo dite), arkë, TV satelitor me kanale muzikore. Në bungalova dhoma standarde, dhoma familjare dhe 4 dhoma për persona me aftësi të kufizuar. Të gjitha dhomat në bungalova janë me ballkon ose tarracë, banjë private me vaskë, sistem të klimatizuar të ndarë, telefon direkt, dysheme nga qeramika, mini bar, arkë (me pagesë), TV satelitor me kanale muzikore. Restoranet dhe baret: Restorant kryesor me bufe të hapur, shërbimi, A’la Carte restorantet – Turk, Italian, Kinez, Meksikan, Francez, Grek, Japonez (pagesë shtesë) dhe peshkut me rezervim paraprak dhe vetëm njëherë gjatë qëndrimit. Bare përgjatë kompleksit hotelier që shërbejnë ushqim dhe pije, “English Pub” është i hapur 24 orë. Plazhi dhe pishinat: Hoteli posedon plazh private me rërë dhe guralec, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë. Poashtu edhe pishinë të jashtme dhe të brendshme,për të rritur dhe fëmijë, aqua park me 4 rrëshqitëse.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë në mëngjes, dreka, pasdite çaj, kafe, ëmbëlsira, akullore në këndin për akullore, darka, ushqim i lehtë në orët e vona, të gjitha pijet lokale dhe standard alkoolike dhe jo-alkoolike, bufe për fëmijë, akullore në Mini Klub, mini bar në dhoma me lëngje dhe ujë rimbushur çdo ditë, këndi për foshnje në restorant. Nuk janë inkuadruar në konceptin pijet luksoze nga importi, vera ekskluzive, pijet në shishe, lëngu i freskët nga frutat, nargjiletë. Mjeku, kujdestar i fëmijëve, larje rrobash, floktari, qendra tregtare, telefoni, faksi, internet, internet cafe, lojërat në kompjuter, rent a car me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Qendra fitness, banjë turke, saunë, dhomë me avull, teren për tenis, volejboll plazhi, mini futboll, pingpong, mini golf janë pa pagesë. Masazhi, SPA & Wellness qendra, bilardo, birilat, ndriçimi për teren për tenis, sportet ujore janë me pagesë. Luna Park për fëmijët e moshës +3 vjet. Program animues, gara gjatë ditës dhe show program në mbrëmje. Mini Club për fëmijë prej 04-12 vjet dhe Teenage Club prej 13-16 vjet me programe gjatë ditës dhe në mbrëmje.


Side/Antalya/Turqia

108

Crystal Admiral Resort & SPA Crystal Admiral Resort & SPA Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Një kompleks hotelier i madh dhe modern, disponon me mbi 801 dhoma në një godinë gjashëkatëshe. Lobi me recepcion dhe bar, restorant kryesor me tarracë të jashtme, disarestorante A-la carte, bar pishine, bar plazhi, kënd televizioni, diskotekë, dyqane të ndryshme. Në oborrin e madh dhe të gjelbëruar gjendet kompleksi i pishinave mekatër rrëshqitëse uji dhe pishinë të vecantë për fëmijët. Ombrellat e diellit, shtretërit, peshqirët dhe mbulesat, pranë pishinës dhe në plazh janë pa pagesë. Dhomat: Janë të orenditura në mënyrë moderne, me banjë/ WC, tharëse flokësh, klimatizim, minibar, kasafortë me qira, TV/Sat, telefondirekt, dysheme me tepih, ballkon, shumica me pamje nga deti. Plazhi: Plazhi i bukur me rërë ndahet nga oborri i hotelit përmes një rruge automobilistike, mirëpo plazhi arrihet në mënyrë komode përmes një nënkalimi. Ombrellat e diellit, shtretërit, peshqirët dhe mbulesat, pranë pishinës dhe në plazh janë pa pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha të forta të tenisit, ping-pong, basketboll, volejboll plazhi, pikado, fitnes, aerobik, banjë me avull, banjë turke, saunë dhe animacion në gjuhë të ndryshme gjatë tërë ditës. Me pagesë: Dritat përfushat e tenisit, pajisjet dhe kurset për tenis, bilardo, loja me birila, sportet e ndryshme të ujit që ofrohen në plazh, interneti, masazhi dhe tretmanet në qendrën Wellness & Spa. Fëmijët: 2 pishina për fëmijë, miniklubi për fëmijë prej 4-12 vjeç, meny për fëmijët në restorant, dado sipas kërkesës dhe me pagesë.

Ky hotel i hapur në vitin 2005 gjendet në lokalitetin turistik Kizilaga, rreth 15 km nga qendra e Sides dhe rreth 80 km nga aeroporti i Antalisë. Koha e transferit rreth 90 minuta. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


109

Side/Antalya/Turqia

Crystal Sunrise Queen Luxury Crystal Sunrise Queen Luxury Kategoria ***** Ultimate All Inclusive

Hoteli është i vendosur ne regjionin Kumkoy, 6 km nga Side dhe 55km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Numri total i dhomave është 491. Dhoma standarde 208 (22m², 2+1pax), dhoma standarde me tarracë 58 (25m², me pamje nga deti, 2+1pax,), Deluxe dhoma me tarracë 51 (28m², me pamje nga deti, ballkon të madhe. 2+2pax), Deluxe dhoma për muaj të mjaltit 9 (max2pax, pamje nga deti dhe afër detit, me Jacuzzi), suite dhoma 35(42m², max4pax, një dhomë fjetje dhe një dhomë dite, disa nga suitat janë me Jacuzzi), dhoma familjare 134 (35-42m², max4pax, dy dhoma me derë në mes). Të gjitha dhomat janë me banjë private me vaskë/dush, tharëse flokësh, sistem të klimatizuar qendror, telefon direkt, mini bar (pije dhe ujë rimbushën çdo ditë), arke, TV LCD satelitor dhe kanale muzikore, dysheme me tepison, ballkon apo tarracë. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restorantet Halikarnas – restorant peshku, Ehl – I keyf - Turk, L’Aspendos – Italian , Phaselis – BBQ, bare përgjatë kompleksit hotelier, Disko Bar. Plazhi dhe pishinat: Hoteli e ka plazhin e tij privat i cili është me rërë, dhe ofron peshqirë plazhi, çadra, dhe dyshekë falas. Pishinë e jashtme dhe e brendshme.

Shërbimi: Ultra All Inclusive 24 orë shërbim me ushqim dhe pije. Bufe e hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqime të lehta gjatë ditës, dreka, shërbim me akullore pranë pishinës, koha për kafe, darka, A’la Carte restorant me rezervim paraprak dhe një herë gjatë qëndrimit, të gjitha pijet alkoolike dhe jo alkoolike lokale dhe standarde të importuar, shërbimi në dhomë nga 02:00-06:00. Nuk përfshihen në koncept pijet speciale të importuara, shampanjë, pijet në shishe, lëngu i freskët nga frutat, pijet energjike, pijet alkoolike të importuara nga ora 01:00–10:00, shërbimi në dhomë. Mjeku, pastrimi i rrobave dhe pastrimi kimik, kujdestari i fëmijëve, telefoni, faksi, interneti, dyqanet, rent a car, floktari, lojërat kompjuterike janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Banjë turke, saunë, dhoma me avull, qendër fitnesi, 8 fusha te tenisit, squash, volejboll plazhi, pingpong, bilardo, mini futboll. Me pagesë shtesë janë sportet ujore, ndriçimi për fushe tenisi, mjete dhe orët për tenis, masazhi, SPA qendra, birilat. Programe argëtues gjatë ditës, gara të ndryshme pranë pishinës dhe në plazh me ekipe profesionale.Në mbrëmje show programe. Mini Club për fëmijë me programe të veçantë.


Side/Antalya/Turqia

110

Royal Alhambra Palace Royal Alhambra Palace Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 579 dhoma, Superior Standard dhoma 414 (48m² 3+1pax), duplex dhoma familjare 48 (80m² lart një dhomë e fjetjes dhe një banjë, poshtë një dhomë e fjetjes për fëmijë dhe një banjë me dush nuk ka derë në mes, max4pax), dhoma familjare 35 (72m² dy dhoma të fjetjes me derë ndarëse, një banjë, max2+2pax), Junior suita 20 (70m² një dhomë e fjetjes, një dhomë e ditës, dy banjë njëra me whirlpool, max2+1pax), suita familjare 60 (63m² një dhomë e fjetjes, një dhomë e ditës, një banjë, max2+1pax), 5dhoma për persona me aftësi të kufizuara. Të gjitha dhomat kanë pamje nga deti dhe toka dhe posedojnë banjë private me vakë/dush, tharës flokësh, sistem të klimatizuar qendror, telefon direkt, mini bar (pijet dhe birra rimbushën çdo ditë), arkë, LCD TV, programe satelitore, Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur,A’la Carte restorantet – italian, turk, peshku, lindje e largët, meksikan, bare përgjatë kompleksit hotelier, A’la Carte restorant me rezervim paraprak dhe një herë gjatë qëndrimit. Plazhi dhe pishinat: Hoteli posedon plazhin me rërë, shtretërit, ombrellat e diellit, peshqirët janë pa pagesë. Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, aqua park me 9 rrëshqitëse në ujë,

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive–bife i hapur, shërbimi për mëngjes, mëngjes i vonshëm, ushqim i lehtë në mëngjes, dreka, pasdite ëmbëlsira, darka, ushqim i lehtë në mbrëmje, të gjitha pijet lokale dhe nga importi alkoolike dhe jo-alkoolike, akullore gjatë darkës, mini bar në dhomë, Nuk është inkuadruar në koncept pijet luksoze nga importi, të gjitha pijet në shishe lokale dhe nga importi me verë, lëngu i freskët nga frutat/perimet, shampanjë nga importi, shërbimi në dhomë. mjeku, kujdestar i fëmijëve, larje rrobash dhe pastrim kimik, qendër tregtare, telefoni, faksi, interneti, lojëra në kompjuter, rent a car janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Qendër fitnesi, banjë turke, saunë, qendra tenisi, volejboll në plazh, basketboll, pingpong. Masazhi, SPA dhe salloni bukurisë, ndriçimi dhe pajisjet për tenis, birilat, bilardo, të gjitha sportet ujore janë me pagesë. Program argëtues gjatë ditës, gara, show program argëtues, Mini klub për fëmijë prej moshës 04-12vjet.

Hoteli është i vendosur në regjionin Evrenseki, 5km nga Side dhe 48km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


111

Side/Antalya/Turqia

Royal Taj Mahall Royal Taj Mahall Kategoria ***** All Inclusive

Hoteli 60 km nga aeroporti i Antalisë dhe 7.5km nga Side.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Numri total i dhomave është 450. Dhoma standarde (52m2, 3 + 1), 5 dhoma për të hendikepuarit (kapaciteti 3), dhoma familjare duplex (70m2, dy dhoma të fjetjes të ndara me derë, 2 banjo, max 4), suita junior (me 85m2, një dhomë të fjetjes dhe një dhomë të ditës, banjo me xhakuzi, 3+1, dhoma familjare Taj Mahal (77m2, max 4, me dy dhoma të fjetjes dhe një koridor. Dhoma e prindërve është me banjo dhe xhakuzi me tualet, kurse dhoma tjetër e fëmijëve ka banjo dhe tualet). Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, me ushqime tradicionale dhe ndërkombëtare. Restorantet A’la Carte : - Restoranti Gusto Della Notte - ushqime italiane. - Restoranti Agra shreben ushqime të Lindjes së largët, konkretisht kuzhinë indiane. - Restoranti La Filika shërben ushqime të detit. Plazhi:Hoteli ka plazhë private me rërë, pishina të hapura dhe të mbyllura.

Shërbimi: All Inclusive – Mëngjesi, dreka dhe darka shërbehen në formë byfeje me kënd të veçantë për fëmijë si dhe një terrasë të hapur. Sporti dhe argëtimi: SShfaqje muzikore, valle, shfaqje argëtuese në mbrëmje, muzikë live, akuapark dhe një park argëtues, mini club për fëmijë, fitnes, fitnes në pishinë, fusha tenisi, volejboll në plazhë, hedhje shtize, water polo, qitje me armë.


Side/Antalya/Turqia

112

Vera Stone Palace Vera Stone Palace Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Ka gjithsej 330 dhoma, prej tyre 107 janë dhoma familjare, 165 dhoma standarde, 55 superiore dhoma dhe 3 dhoma për të hendikepuarit. Restoranet dhe baret: 4 Restorane A la Carte: turk, italian, i Lindjes së largët dhe të detit, 1 pishinë të brendshme, stilist flokësh, 1 restorant, lavanderi, 6 topoganë, fushë futbolli, shoping qendër, 3 bare, 1 pishinë të jashtme. Dhomat: Të gjitha dhomat janë me ballkone, dysheme me laminat, TV me kanale satelitore, divan dhe kolltuk, minibar, telefon, banjo me dush, kondicioner dhe kasafortë. Disa dhoma me kërkesë ofrojnë edhe shtrat për bebe kurse pastrimi i dhomave bëhet çdo të tretën ditë. Plazhi: Ka plazhë private vetëm 6 minuta ecje në këmbë deri te plazhi.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inclusive-Nga kuzhina kryesore ushqime internacionale dhe italiane. Ushqimet e detit mund të shijohen në restorantin A’la Carte. Sporti dhe argëtimi: Fitnes, mini futboll, tenis, volejboll në plazhë, shigjetari, gjuajtje me armë, pishina të hapura, të mbyllura si dhe pishinë për fëmijë dhe programe argëtuese. Për fëmijët: Mini klubi Pinguin për fëmiët e moshës 4 - 12 vjeç i cili përfshinë lojëra në pishinë, pikturime të fytyrës, trampolinë si dhe një lunapark.

Në plazh - Side, 72km nga aeroporti, 17 km nga Side, 12km Manavgat.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


113

Side/Antalya/Turqia

Royal Dragon Hotel Royal Dragon Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Shtrihet përgjatë plazhit të bukur në lokalitetin Evrenseki i cili është rreth 5 km larg Sides dhe 48 km larg aeroportit të Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Kompleks impozant i shtrirë në një sipërfaqe mbi 50.000 m2, që i përngjan një parku të bukur nga Lindja e largët, edhe tri ndërtesa të këtij kompleksi janë të disenjuara në stilin e lindjes së largët dhe posedojnë 568 dhoma, një lobi të bukur me recepcion dhe bar, kënd televizioni, restorant me tarracë të jashtme, 4 restorante A-la carte, kafeteri, disko, karusel, floktar, dyqane të ndryshme. Në oborrin e hotelit mund të gjeni sistemin e pishinave të lidhura në mes veti, pishinën e vecantë për fëmijë dhe një pishinë tjetër medisa rrëshqitëse uji. Afër pishinave gjenden edhe disa bare, ombrellat e diellit dhe shtretërit që janë pa pagesë. Dhomat: Sikurse i gjithë kompleksi, i icli është disenjuar në stilin e Lindjes së largët, edhe dhomat e këtij hoteli do t’ju bëjnë të ndihenisi në Kinë. Të orenditura me pajisje moderne dhe mobilje komfore, posedojnë banjë/wc me vaskë apo me dush, tharëse flokësh, klimatizim qendror, TV/Sat, minibar, kasafortë, telefon direkt, dysheme me tepih dhe ballkon, shumica me pamje nga deti. Plazhi: Një plazh i bukur me rërë të imtë, në gjatësi mbi 100 m, gjendet përgjatë oborrit të hotelit. Ombrellat e diellit dhe shtretërit që janë pa pagesë, peshqirët për larje, me depozit.

Shërbimi: Ultra All Inclusive, Mëngjesi, dreka dhe darka në formë bufeje, mëngjesi për ata qëz gjohen vonë, gjatë ditës ushqime të lehta, pasdite kafe/ çaj dhe ëmbëlsira, në mesnatë ushqime të lehta, me rezervim paraprak, njëherë në javë mund të darkoni në njërin nga restorantet A-la carte, pijet lokale alokoolike dhe jo-alkoolike, por edhe disa të importuara gjatë 24 orëve, minibari mbushet cdo ditë me pije freskuese. Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: 2 fusha të tenisit, pajisjet për tenis, ping-pong, basketboll, volejboll, volejbol plazhi, pikado, fitnes, aerobik, banjë turke, saunë, xhakuzi dhe animacione të shumta gjatë ditës. Me pagesë: Dritat për fushat e tenisit, kurset për tenis, bilardo, loja me birila, interneti, masazhi dhe tretmanet e ndryshme në qendrën e bukurisë. Fëmijët: Dy pishina për fëmijë (një e mbuluar dhe një e hapur), miniklubi për fëmijët prej 4-12 vjeç, shesh lojërash për fëmijët, karusel, meny për fëmijët në restorant, dado sipas kërkesës dhe me pagesë.


Side/Antalya/Turqia

114

Crystal Sunset Luxury Resort & SPA Crystal Sunset Luxury Resort & SPA Kategoria ***** Ultimate All Inclusive Akomodimi: I ndërtuar në vitin 2013 në një hapësire prej 25,000 m2. Ka gjithsejt 308 Dhoma standarde 26-32 m2, 123 dhoma familjare 44 m2, 141 suita junior 40 m2, 12 King Suita 61m2. Dhomat: Shërbimi në dhomë me pagesë, Pastrimi ditorë, Banjë, TV, Telefon, Sef, Ballkon, Ndrrimi i mbulesave 3 herë në javë, Tharëse flokësh, Klimatizim, Minibar ujë, birrë dhe lëngje - çdo ditë, Ballkon, Parket. Restoranet dhe baret: 7 Restorane A la Carte (Otoman, Deti, Mediterian, Asian, Kuzhina boterore, Kuzhine speciale per te rritur, kuzhine per femije), Pishinë e brendshme 1, Relax pishinë 1. Plazhi dhe pishina: Me rërë çadrat, Shtretërit, Peshqirët, Bar plazhi, Tendat në plazh. 2 Topogane për fëmijë, 2 pishina për fëmijë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultimate All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë Pingpong, Loja me hark, Muzikë live, Xhakuzi, Pikado, Surfim (me licencë), Animacione, Banjo turke, sportet e ujit, Volejboll plazhi, Basketboll, Pikado, Diskoteke, Banjo me avull. Me pagesë Masazhë, Biliardo, Fitnes, Fushat e sportit, Trajnim për tenis, Fusha e tenisit me drita, Bowling. Fëmijët: 2 Tobogane, Meny për fëmijë, Klubi i fëmijëve, 2 Pishina për fëmijë, Dado me pagesë, vend lojërash, Kopsht zoologjik, Restoranti i fëmijëve.

100m afër plazhit - Side, 65km nga aeroporti.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


Alanya Alanya dikur ishte fortesë dhe pikë qëndrimi i piratëve, tani vend modern, i njohur sidomos për plazhet e saja me rërë të imët. Alanya ndodhet 125km larg aeroportit të Antalyas. Në kepin që ndodhet përmbi qytet gjendet një fortese e vjetër, kulla dhe një kishë bizantine. Këtu mund të arrish duke ecur për rreth një ore këmbë dhe njëkohësisht duke i shijuar bukuritë tjera natyrore të cilat ky vend përrallor ju ofron, mirëpo mund të shkoni edhe me autobus lokal. Alanya i ka tri plazhe të mëdha, dyqane të shumta dhe restorane. Në qoftë se zgjidhni një udhëtim me barkë të vogël deri te “Fosforu Magara” do ti shihni shkëmbinjtë fosforeshent dhe vendin në të cilin piratët i dërgonin femrat e zëna rob gjatë plaçkitjeve të tyre.

Klima në Alanya

Jan

Sh

Ma

Pr

Ma

Qe

Ko

Gu

Sh

Tet

Nen

Temperatura C

15

16

17

20

24

27

30

31

29

25

21

17

Temperatura e ujit

17

16

17

18

20

24

27

28

27

24

21

19

Dielli orë/ditë

7

8

10

11

12

13

14

13

11

10

8

7

Të reshurat/ditë

14

12

11

9

9

6

4

4

4

7

9

11

Temp/në mbrëmje

7

7

9

11

15

18

21

21

19

15

12

9

Dh


117

Alanya/Antalya/Turqia

Concordia Celes Hotel Concordia Celes Kategoria ***** All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin e vendit historik Alarahan dhe eshte 7 km larg nga ky vend si dhe 81 km nga aeroporti i Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Ky hotel ka 404 dhoma me kondicionerë, TV me kanale satelitore, tharëse flokësh, banjo private, ballkon, wifi dhe një minibar. Restoranet dhe baret: Ka 3 restorante dhe ofron shumëllojshmëri të ushqimeve. Ju mund të fresokoheni me pije të ndryshme nga 2 baret e hotelit dhe 1 bar në pishinë. Pishinat : Hoteli ka plazhe private me çadra të diellit,paisje të ndryshme për plazhe si dhe 2 pishina të hapura dhe 1 pishinë të brendshme në të cilat mysafirët mund të relakosohen.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – Ushqimi si mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje dhe pije të ndryshme gjatë 24 orëve. Sporti dhe argëtimi: Hoteli ka një dhomë spa me 3 dhoma tretmani, një saunë, një dhomë me avull, një banjo turke (hamam). Fushë tenisi, çiklizmi, peshkimi dhe një park ujor si dhe aktivitete të tjera sportive dhe klube të natës.


Alanya/Antalya/Turqia

118

Diamond Hill Resort Diamond Hill Resort Kategoria ***** All Inlusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 298 dhoma. Dhoma standarde me banjë private me dush dhe tharëse flokësh, sistem të klimatizuar ndaras dhe mini bar standard. Plazhi dhe pishinat : Diamond Hill Resort është i vendosur në zonën e Alania. Distanca e objektit nga deti është diku 50 - 100 metra.Ka një plazh private me rërë dhe guralecë, pishina të brendshme dhe të jashtme të cilat ofrojnë argëtim dhe relaksim. Restorantet dhe baret: Restorantet kryesor si dhe një restorant A’ La Carte të cilin mund ta vizitoni vetëm një herë gjatë qëndrimit tuaj në hotel, mund të freskoheni me pije në barin që gjendet në hol, atë në plazhë dhe pishinë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Sporti dhe argëtimi: Për argëtimin tuaj ju mund të ndjekni aktivitete të ndryshme si parashutë zhytje nën ujë, ping-pong, volejboll në pazhë, shigjetari si dhe për përkujdesjen e fëmijëve tuaj një mini club për fëmijë.

Hoteli është 4km largë nga qyteti Alanya, 125km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


119

Alanya/Antalya/Turqia

MC Arancia Resort MC Arancia Resort Kategoria ***** All Inclusive

Gjendet në Konakli - Alanya, 12km larg qendrës së Alanyës, 110km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Gjithsej 485 dhoma në 7 kate, 328 dhoma me shikim kah deti. Dhomat kanë banjo, tharëse për flokë, televizor satelitor, kanale muzikore, mini bar, janë të klimatizuara, internet, kasafortë, ballkon. Restoranet dhe baret: Restorant Arancia, Osmanli Restorant, restorant Peshku, Atrium, Verde-rosticeri, Bar Atrio, Bar Ancione, kafe Turco, Disco Bar, Disco, shtëpi-birra, shtëpi-verë. Plazhi: Hoteli e ka plazhin privat me guralecë dhe rërë peshqir plazhi, ombrella për hije dhe shtretërit janë falas.

Shërbimi: All Inclusive, bufe të hapur, mëngjesi i vonëshëm, drekë dhe darkë. Sporti dhe argëtimi: Pishina të hapura dhe të mbyllura, aquapark me rreshqitëse, ping pong, tenis, volyboll, xhakuzi, saunë, animacione, internet, salone të bukurisë, aerobik, fitnes qendër, sporte të ujit, bilardo, bowling, basketboll. Fëmijët: Pishinë për fëmijët me aquapark dhe 3 rrëshqitëse, mini klub, kujdestari për fëmijët.


Alanya/Antalya/Turqia

120

Delphin Botanik World Delphin Botanik World Kategoria ***** All Inlusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 630 dhoma, ka më shumë dhoma familjare dhe dhoma dyshe, standarde, suita të ndryshme etj. Të gjitha të pajisura me banjë/wc, telefon direkt, tv satelitor, tharëse flokësh, arkë sigurie, minibar dhe ballkon. Restoranet dhe baret: Hoteli ka restorante të shumta sic janë kuzhina Turke, Restorant Italian, Kinez, Japonez, specialitete të peshkut dhe po ashtu nëse doni një darkë të shijshme duhet të bëni rezervimin një ditë përpara.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All Inlusive Plazhi dhe pishinat: Hoteli ka plazh privat me rërë. Pishina të ndryshme me pjesë të ndara për fëmijë, pishina të brendshme dhe pishina ku bëhen programet e ndryshme animative, pishina me rrëshqitëse, akua park. Në të gjitha mund të gjeni shtretër, ombrella dhe peshqirë pa pagesë. Sporti dhe argëtimi: Mini klub, sporte ujore, nata turke, kinema etj. Banja turke, beach volley, mini basketboll, tenis, minifutboll. Ndërsa masazhi, bilardo, interneti, telefoni, shërbimi në dhomë, larja e rrobave, mjeku, baby dado, pajisjet e tenisit dhe lojëra të ndryshme të ujit janë me pagesë.

Hoteli gjendet 90 km larg nga Antalia dhe gjithashtu 90 km larg nga aeroporti. Botaniku është një ndër hotelet më të bukura te Alanisë ka një pamje të mrekullueshme. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


121

Alanya/Antalya/Turqia

Granada Luxury Resort & SPA Granada Luxury Resort & SPA Kategoria ***** Ultra All Inclusive I vendosur në regionin Alara përreth plazhit. Në mes të Sides dhe Alanisë me distancë të njejtë prej tyre prej 30km kurse larg Aeroportit të Antalisë prej 90km. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli gjithsej i ka 450 dhoma, me varitete luksoze, dhoma standarde, suite(king, princess, botanik, de luxe), villa me terasë dhe shtëpi liqenore. Të gjitha dhomat janë të klimatizuara, kanë banjo, tharës për flokë, TV, telefon, minibar kasafortë, ballkon. Restoranet dhe baret: Granada Resort ka 1 kryesor dhe 6 restorantet A La Carte (me kuzhine Turkle, Italiane, Ruse, Kineze, deti dhe Teppanyaki), një ëmbëltore dhe bare të shumta, cdo të dielë, mëngjes i vonshëm për gjumashë është pa pagesë. Mysafirët mund të përdorni një restorant a la carte falas një herë në javë. Mini baret në dhomat mbushushen cdo ditë. Plazhi: Hoteli ka plazhin privat i cili është me rërë. Dyshekë dhe ombrella, peshqir plazhi në dispozicion pa pagesë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive-Hoteli është Ultra gjithë përfshirëse, Mëngjesi bufe të hapur, drekë, rosticeri pasdite, darkë dhe ushqime të natës janë të përfshira me çmimet. Pije të lehta lokale alkoolike dhe disa ato të importuara janë falas. Sporti dhe argëtimi: Bankinë Private, pishinë të hapur dhe të mbyllura për not, pishinë aqua me rrëshqitëse në ujë, VIP pishinë , qendër fitnesi, boëling, tenis, pingpong, bilardo, gjimnastikë, lojërat kompjuterike, sportet e ujit, xhakuzi, dush shoku, Banjo turke, fitnes qendër, Saunë, tenis. Fëmijët: Mini-club, mini-disko, shesh lojërash, aquapark, animacione ditore.


Alanya/Antalya/Turqia

122

Delphin De Luxe Resort Delphin De Luxe Resort Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Numri i përgjithshëm i dhomave të këtij hoteli është 416. Prej të cilave 411 dhoma janë standarde që kanë pamje nga deti dhe nga toka, 5 dhoma janë për persona të hendikepuar. Të gjitha janë të pajisura me banjë private, tv satelitor, tharëse flokësh, minibar, telefon direkt, arkë sigurie etj. Restoranet dhe baret: Restorant kryesor me bufe të hapur, shërbime special u bëhët fëmijëve, si dhe restorante ala karte në të cilat shërbehet ushqim i llojllojshëm, sic janë: ai otoman, kinez, italian, japonez, ushqim nga deti etj. Ka gjithashtu edhe disa bare siç janë pool bar, piano bar etj.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Plazhi dhe pishinat: Plazhi është i ngjitur me hotelin, ka disa pishina, kryesoren, atë për fëmijë, një pishinë të brendshme për fëmijë dhe për të rritur, pishinat e jashtme kanë edhe rrëshqitëse. Shtretërit dhe ombrellat e diellit janë pa pagesë kurse për peshqirë duhet lenë një depozitë. Sporti dhe argëtimi: Mini golf, beach volley, basketboll, birila (me pagesë), harkëtari etj. Organizohen shou animuese në mbrëmje dhe gjatë ditës, kinemaja, masazhi, xhakuzi etj.

Ky hotel ndodhet 90 km larg aeroportit të Antalisë, 32 km larg nga Side dhe 30 km nga Alania.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


123

Alanya/Antalya/Turqia

Aydinbey Gold Dream Aydinbey Gold Dream Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Turkler, 25km nga Alanya dhe 110km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 345 dhoma. Standard dhoma janë 307 (20m², 2+1pax), dhoma familjare 35 (45m², 2+2pax,dy dhoma të fjetjes), 3 dhoma për persona me aftësi të kufizuara, dhoma familjare në Vila 30 (45m², dy dhoma të fjetjes). Të gjitha dhomat posedojnë banjë private me dush dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar, telefon direkt, mini bar (pije jo-alkoolike, rimbushet çdo ditë), arkë, TV satelitor me kanale muzikore dhe ballkon. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur, A`la Carte restorantet, lobi bar, bar pranë pishinës, bar në plazh. Plazhi: Hoteli posedon plazh private me guralec, ombrellat dhe shtretërit janë pa pagesë. Peshqirët janë me depozitë.

Shërbimi: Ultra All Inclusive – bife e hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, darka, ushqim i lehtë në mëngjes dhe pasdite çaj, kafe, ëmbëlsira, ushqim i lehtë në mesnatë, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore prej orës 10.00 -24.00. A`la Carte restoranti me rezervim paraprak njëherë gjatë qëndrimit, në disko vetëm pije lokale. Nuk janë inkuadruar pijet nga importi, pijet në shishe, lëng i freskët, shërbimi në dhomë. Mjeku sipas kërkesës, larje rrobash, kujdestar i fëmijëve, floktari, telefoni dhe faksi, internet, lojërat në kompjuter, qendra tregtare, rent a car janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe e brendshme për të rritur dhe fëmijë, rrëshqitëse në ujë,qendra fitnesi, pingpong, volejboll plazhi. Me pagesë janë sportet ujore, banja turke, saunë, bilardo, salloni bukurisë dhe masazhi. Program animues gjatë ditës, gara dhe në mbrëmje show program. Mini club për fëmijë prej moshës 04 -13vjet.


Alanya/Antalya/Turqia

124

Hedef Resort & SPA Hedef Resort & SPA Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 530 dhoma. Standard dhoma 512 (max.2/2pax), suit dhoma 8 (një dhomë e etjes një dhomë e ditës, King suitë dhe 4 dhoma për persona me aftësi të kufizuar. Të gjitha dhomat posedojnë banjo private me dush/vaskë, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar ndaras, tel.direkt, mini bar, arka (me pagesë),TV satelitor me kanale muzikore, ballkoni. Restoranet dhe baret: Restoranti kryesor me bufe të hapur ku shërbehen mëngjesi, dreka, darka, mëngjesi i vonshëm, ala carte restorant me rezervim paraprak, bare të ndryshme lobby bar, pool bar, snack bar, barby kju, shërbehen pije të ndryshme alkoolike dhe jo alkoolike, ëmbëlsira, akullore.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All inclusive–bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, darka, kafe dhe ëmbëlsira, ushqim i lehtë në snack bar, të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike për 24 orë. A’la carte restaurantet me rezervim paraprak një herë gjatë qëndrimit. Nuk janë inkuadruar në koncept, pijet nga importi, pijet në shishe, lëngu i freskët, kafe turke. Plazhi dhe pishinat: Ka plazh më rëre, i cili është 100 m larg hoteli,dy pishina të jashtme, pishinë e ndarë për fëmijë aquapark, dhe një pishinë të brendshme. Shtretërit ombrellat e diellit dhe peshqirët janë pa pagesë. Sporti dhe argëtimi: Ka fusha të tenisit, ping pong, beach volley, basketboll, futboll, sporte të ndryshme ujore, qendër fitnesi, banjo turke. Aktivitete të ndryshme gjatë tëre ditës për të rritur dhe fëmijë. Në mbrëmje show të ndryshëm për të rritur dhe fëmijë.

Hoteli është i vendosur në regjionin Konakli, 12km nga Alanya dhe 110km nga aeroporti i Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


125

Alanya/Antalya/Turqia

Saphir Hotel Saphir Hotel Kategoria **** All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Konakli, 12km nga Alanya dhe 130km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 556 dhoma. Dhomat gjinden në ndëtresën kryesore dhe në villa. Standard dhomat në ndërtesën kryesore janë 422 (2/1pax). Në villa janë 84 standard dhoma (2/1pax) dhe 50 dhoma familjare (max.5pax). Të gjitha dhomat posedojnë banjo private me dush/vaskë dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar (në orë të caktuara), tel. direkt, mini bar (zbrazët), kasafortë (me pagesë), tepison në dysheme në dhomat e hotelit dhe keramikë në villa, TV satelitor, ballkon ose teracë. Restoranet dhe baret: Restauranti kryesor me bu&e të hapur, bare përgjatë kompleksit të hotelit. Plazhi: Hoteli posedon plazh privat me guralecë, shtretërit dhe ombrellat e diellit janë pa pagesë.

Shërbimet: Ultra All inclusive – bufe i hapur për mëngjes, drekë, darkë, pasdite ëmbëlsirë, kafe, çaj, supë mesnate, të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore gjer në ora 24:00. Pijet nga Importi, lëng i freskët, akullore, pijet në disco club dhe shërbimi në dhomë është me pagesë. Mjeku, kujdestar i fëmive, floktari, internet cafe, shitore dhe rent a car janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të ritur dhe fëmijë, rëshqitëse në ujë, fushë tenisi, volleyball, football, volleyball plazhi, pingpong, qendër fitnesi, banjo Turke, sauna, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Masazha, pajisjet e natës për tenis, sportet ujore pa motor janë me pagesë. Program argëtues gjatë ditës dhe “show” program në mbrëmje. Mini club për fëmijë prej moshës 04–12 vjeç.


Alanya/Antalya/Turqia

126

Saphir Resort & Spa Saphir Resort Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 333 dhoma. Standard dhoma janë 307, (2/1pax), dhoma lidhëse familjare 17, (2/2pax), suitë dhoma 6, (max.5pax), dhe 3 King suita. Të gjitha dhomat posedojnë banjo private me vaskë/dush, tharëse flokësh, ajër të klimatizuar (në orë të caktuar), tel. direkt, mini bar (zbrazët), arka (me pagesë), tepison në dysheme, TV satelitor dhe ballkon. Restoranet dhe baret: Restauranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restaurantet–Turk dhe Italian me rezervim paraprak. Plazhi: Hoteli posedon plazh private me guralec, shtretërit dhe ombrellat janë me pagesë.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimet: All inclusive–bufe i hapur për të gjitha shujtat. Të gjitha pijet alkoolike dhe joalkoolike vendore prej orës 10:00–24:00. Pijet nga importi, lëngu i freskët, akullore, pijet në disco club, shërbimi në dhoma është me pagesë. Mjeku kujdestar i fëmive, floktari, larje rrobash, lidhje interneti, shitoret dhe rent a car janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, rëshqitëse në ujë, fushë tenisi, mini football, volleyball plazhe, basketball, fushë tenisi, qendër fitnesi, banjo Turke, sauna, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Masazha, qendra “Spa and beauty”, tenisi natën, biliardo, kurset për zhytje janë me pagesë. Fëmijët: Program argëtues gjatë ditës, gara pranë pishinës dhe në plazh si dhe “show” program në mbrëmje. Mini club për fëmijë prej moshës 04–12 vjeç.

Hoteli është i vendosur në regjionin Okurcalar, 90km nga aeroporti i Antalisë dhe 33km nga Alanya.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


127

Alanya/Antalya/Turqia

Botanik Platinum Botanik Platinum Kategoria ***** Ultimate All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Okurcular - Alara, 32km nga Alanya dhe 90km nga aeroporti i Antalisë. .

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsejtë 453 dhoma, 255 dhoma standarde (31m², max. 2+2), 198 dhoma familjare (43m², dy dhoma gjumi me derë ndarëse, një banjo, max.4+1). Të gjitha dhomat posedojnë banjë private me vaskë apo dush, tharëse flokësh, sistem qëndror të klimatizimit i cili punon varësisht kushteve klimatike, telefon direkt, dysheme me laminat, minibar, arkë, TV satelitor dhe kanale muzikore, ballkon. Plazhi: Hoteli posedon plazhin privat me guralec, shtretërit, ombrellat dhe peshqirët për plazh janë pa pagesë..

Shërbimi: Ultimate All Inclusive - bufe e hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, drekë, ëmbëlsira, kafe,akullore, darkë. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore, mini bar (ujë, pije jo-alkoolike, birrë, arra dhe cokollata rimbushen cdo ditë). A’la Carte restorante me rezervim parapra). Restoranti kryesor Park me bufe të hapur, A’la Carte restorantet - Turk, Vivaldi (Italian), kuzhinë e Lindjes. Sporti dhe argëtimi: Pishinat e jashtme, pishinat për fëmijë,rrëshqitëse në ujë, ër fitnesi, banjo Turke, saunë, Jacuzzi, ping-pong, volejboll plazhi, terren tenisi dhe ndriqim, sportet ujore pa motor janë pa pagesë. Kend lojërash për fëmijë. Mini klub dhe Luna


Alanya/Antalya/Turqia

128

Alan Xafira Alanya Alan Xafira Alanya Kategoria ***** Ultra All Inclusive Akomodimi: Të gjitha dhomat kanë ajër të kondicionuar ,telefon ,telefon në dush ,tapet,kasafortë ,tharëse flokësh ,tv satelitor ,ballkon,minibar ,tualet me të gjithë aksesorët e duhur . Restoranet dhe baret: Restorani kryesor-në të cilin mund të shijoni mëngjesin ,drekën dhe darkën në variantin bife e hapur Restorantet A la Carte –keni mundësi të shijoni gatime të kuzhinave mesdhetare dhe internacionale Baret –ku ju keni mundësinë të shijoni pije të ndryshme alkoolike dhe jo –alkoolike Plazhi: Plazhi privat gjendet në largësi prej 450 m,.shtretërit, ombrellat dhe peshqirët për plazh dhe pishinë janë pa pagesë

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive Sporti dhe argëtimi: Pishina e jashtme ,SPA centre ,banjo turke,sauna ,dhomë me avull ,jacuzzi ,palestra fitnesi ,volejboll në plazhë ,pingo pong,lojëra uji ,aqua park ,darts me shigjeta, klub fëmijësh .Skuader animacioni që organizon programe gjatë ditës dhe show në mbrëmje.

Hoteli është i lokalizuar në zonën turistike të Antalias ,450m nga plazhi i tij privat dhe 100 km nga aeroporti i Antalias . Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


129

Alanya/Antalya/Turqia

Hedef Beach Hedef Beach Kategoria ***** Ultra All Inclusive

Pranë plazhit, 100 km nga aeroporti, 10 km nga qyteti Alanya.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: I ndërtuar në vitin 2012 në një hapësirë prej 25 000 m2. Përbëhet nga një ndërtesë 5-katëshe. Posedon 540 dhoma standarde, 10 dhoma familjare. Dhomat: pastrimi ditorë, banjë, TV, telefon, sef, ballkon, ndrrimi i mbulesave 3 herë në javë, tharëse flokesh, klimatizim, minibar ujë, llaminat. Restoranet dhe baret: 3 restaurante A La carte (turk, peshkut), pishinë e brendshme 1, berber, restourante 1, lavanderi, internet kafe - paguhet, tobogana 3, dyqane për shoping, 5 bare, 1 pishina, sallë konferencash, Spa, WiFi (në loby pa pagesë). Plazhi: Me rërë dhe guralec, çadrat, shtretërit, peshqirët, bar plazhi, tendat në plazh.

Shërbimi: All inclusive Sporti dhe argëtimi: Pa pagesë: ping pong, aerobik në ujë, animacione, fitnes, volejboll plazhi, fushë të tenisit, sauna, banjo turke, pikado, diskotekë, basketboll. Me pagesë: masazha, xhakuzi, sportet ujore, slots. Fëmijët: 1 Tobogan, këndi i fëmijëve në restourant, 1 pishinë, këndi i lojërave, klub i fëmijëve 4-12vjeç.


Alanya/Antalya/Turqia

130

Orange County Resort Alanya Orange Country Resort Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Hoteli ka 8 kate dhe numri total i dhomave është 555. Të gjitha dhomat janë Ultra All Inclusive me kondicioner, TV, minibar dhe ballkon privat. Restoranet dhe baret:Restoranti kryesor me byfe të hapur, një A`la Carte restorant, bare përgjatë pishinës dhe në plazhë. Plazhi: Hoteli ka plazhin e vet privat me sipërfaqe prej 1000 m2 dhe një mini park për zbavitje.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive. Mëngjesin, drekën dhe darkën në formë byfeje. Shumëllojshmërinë e ushqimeve mund ta shijoni në restorantin kryesor A’la Carte, kurse për të gjithë adhuruesit e peshkut përkujdeset restoranti Fish A’la Carte. Pijet freskuese gjienden në 7 baret që posedon ky hotel si në hollin e hotelit, në pishina dhe plazhe. Sporti dhe argëtimi:Për argëtimin e mysafirëve ofrojnë shërbime si Spa, banjo turke, masazhe relaksuese, palestër, pastaj sporte të ndryshme si ping pong, shigjetari si dhe një mini park argëtues. Gjatë mbrëmjeve mysafirët mund të argëtohen me përformancat e grupeve artistike profesioniste.

Hoteli është larg 32 km nga ujevara Manavgat si dhe 130km nga qendra e qytetit të Alanya-s.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


131

Alanya/Antalya/Turqia

Sea Life Buket Resort Sea Life Buket Resort Kategoria ***** All Inclusive Hoteli është 35km nga Alanya dhe 105km nga aeroporti i Antalisë. Larga qytetit Manavgat gjendet vetem 40 minuta me veture.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Hoteli posedon gjithsej 306 dhoma , prej tyre 10 dhoma janë familjare, 4 junior suita, 3 suita mbretërore. Secila dhomë është e pajisur me TV, kanale satelitore, kondicioner, minibar, ballkon si dhe tharëse flokësh. Shërbim në dhomë përgjatë 24 orëve Restoranet dhe baret: Hoteli ka 5 restorante duke perfshirë atë kinez dhe italian. Restoranti Amber ju mundëson që të shijoni ushqime në ambiente të hapura duke parë peisazhin e bukur të Alanya-s. Plazhi: Hoteli ka plazhë private me guralecë. Pishinat: Ka pishina të hapura dhe të mbyllura si dhe një mini club me aktivitete të ndryshme argëtuese.

Shërbimi: .Mëngjesi, dreka dhe darka si dhe koktej mikpritës, ëmbëlsira në holin e pritjes gjatë 24 orëve, akullore, pije të shumta nv baret e hotelit, kurse pijet alkoolike prej orës 10 - 24 janv pa pagesv. Mëngjesi- 07:00-10:00 në restoranti kryesorë. Mëngjesi i vonshëm -10: 00-11: 00 në terasën kryesore. Dreka- 12:30 - 14:00 në terrasën kryesore. Darka- 18: 30-20: 30 në terrasën kryesore Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe brendshme për të rritur dhe fëmijë, fitness, banjë turke, saunë, terren për tenis, bowling, një miniclub, të cilët ofrojnë aktivitete të ndryshme gjatë kohës së lirë duke përfshirë këtu edhe zhytjen.


Alanya/Antalya/Turqia

132

Senza The Inn Resort & Spa Senza The Inn resort & SPA Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Hoteli ofron akomodim për mysafirët me 425 dhoma. Dhomat janë të pajisura me kondicionerë, telefon, LED TV, kasafortë, mini-bar, tharëse flokësh, ballkon, banjo dhe tualet, prej të cilave shërbimet e dhomës dhe telefoni janë me pagesë. Restoranet dhe baret: Restorantin kryesor, 4 restorante A’la Carte, 7 bare dhe kafene të cilat janë në dispozicion për dëshirat dhe shijet e mysafirëve Plazhi: Hoteli ka plazhë private me rërë dhe guralecë vetëm disa hapa tutje.

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: Ultra All Inclusive – Mëngjesi, dreka dhe darka në formë byfeje. Restorantet ofrojnë kuzhinë turke me një A’la carte meny, ushqimin e detit mund ta shijoni në restorantin Ocean Beach, pije joalkoolike dhe alkoolike gjatë 24 orëve pa pagesë. Sporti dhe argëtimi: 3 pishina të jashtme, 1 pishinë të mbyllur si dhe 2 pishina për fëmijë. Qendra SPA ofron banjo turke, sauna dhe masazhë dhe një palestër fitnesi. Fëmijët mund të argëtohen në mini clubin e hotelit. Shërbime pa pagesë: Fushë tenisi, volejboll në plazhë, hudhje shigjete, mini club, banjo turke, saunë, qendër fitnesi, waterpark, Wifi. Shërbime me pagesë: Internet kafe, videolojëra, shërbime shëndetësore, shërbimet parukerie, përkujdesje të femijëve, lavanderi, telefon dhe shërbime të dhomës.

Hoteli gjendet 15km nga qendra e Alanya-s dhe 100km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


133

Alanya/Antalya/Turqia

MC Hotels Mahberi Beach MC Hotels Mahberi Beach Kategoria **** All Inclusive

Hoteli është i vendosur në regjionin Konakli 12km nga Alanya dhe 110km nga aeroporti i Antalisë. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: Gjithsej janë 200 dhoma. Të gjitha dhomat janë standard me mundësi pamje nga deti apo kopshti, me banjo private, me dush/vaskë, tharëse flokësh,floktari, ajër të klimatizuar individual, tel.direkt, arka (me pagesë), mini bar (zbrazët, me pagesë), tepison në dysheme, TV satelitor me kanale muzikore, ballkoni. Restoranet dhe baret: Restauranti kryesor me bufe të hapur, bar në Lobby, në pishinë dhe plazh, disco bar. Plazhi: Hoteli posedon plazh privat me rërë, shtretërit dhe ombrellat janë pa pagesë, por dysheku për plazh dhe pishinë janë me pagesë. Peshqirët për plazh nuk janë në dispozicion.

Shërbimi: All inclusive – bufe i hapur për mëngjes, dreka dhe darka dhe pasdite çaj. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore prej orës 10.00 – 23.00 janë pa pagesë. Nuk janë inkuadruar në konceptin All inclusive pijet nga importi, pijet në shishe, lëng i freskët, mini bar, pijet në Disco club, kafe turke. Mjeku, floktari, telefoni dhe fax, lojrat në kompjuter, qendra tregtare, rent a car janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: PPishinë e jashtme dhe mbrendshm për të rritur dhe fëmijë, rëshqitëse në ujë, qendra fitnesi, banjo turke dhe sauna, basketboll, tereni për tenis, ping pong, volleyball plazhe. Me pagesë janë sportet ujore, pajisjet për tenis, masazha, biliardo. Program animues gjatë ditës, gara pranë pishinës, show program në mbrëmje. Mini club për fëmijë 04 – 12 vjet.


Alanya/Antalya/Turqia

134

MC Park Resort Hotel MC Park Resort Kategoria ***** All Inclusive Akomodimi: Gjithsej janë 216 dhoma. Standard dhoma janë 199 (29m², 2+1pax), 15 suitë dhoma dhe dhoma për persona me aftësi të kufizuar. Të gjitha dhomat posedojnë banjo private me dush dhe tharëse flokësh, ajër të klimatizuar qendror, tel.direkt, mini bar (mbushur në të arritur, pastaj vetëm ujë ), TV satelitor me kanale muzikore, tepison në dysheme, ballkoni. Restoranet dhe baret: Restauranti kryesor me bufe të hapur, A’la Carte restaurant me kuzhinë turke, Lobby bar dhe në pishinë, Disco Club. A’la Carte restauranti me rezervim paraprak është pa pagesë. Plazhi: Hoteli posedon plazh private, me rërë, shtretërit, ombrellat janë me pagesë dhe peshqirët janë me depozit, dysheku është me pagesë

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

Shërbimi: All inclusive – bufe i hapur për mëngjes, mëngjes i vonshëm, dreka, pasdite ushqim i lehtë si dhe në orët e vona, darka. Të gjitha pijet alkoolike dhe jo-alkoolike vendore prej orës 10.00 – 24.00 hours. Nuk është inkuadruar në konceptin All inclusive pijet nga importi, pijet në shishe, lëngu i freskët, kafe turke, akullore, pijet në Disco club, mini bar. Mjeku sipas kërkesës, arka në recepcion, kujdestar i fëmive, larje rrobash, qendra tregtare, floktari, rent a car janë me pagesë. Sporti dhe argëtimi: Pishinë e jashtme dhe mbrendshme për të rritur dhe fëmijë, qendra fitnesi, tereni për tenis, ping pong, rëshqitëse në ujë, mini football, volleyball plazhe. Me pagesë janë – sportet ujore, biliardo, banjo turke, Sauna, masazha, Jacuzzi, shkolla e zhytjes. Program animues gjatë ditës dhe show program në mbrëmje. Mini club prej moshës 06 – 12 years.

Hoteli është i vendosur në regjionin Konakli 12km nga Alanya dhe 110km nga aeroporti i Antalisë.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

INTER TRAVEL CLUB


135

Alanya/Antalya/Turqia

Ulcinj - Montenegro

U

lqini-qyteti më jugor në bregdetin e Malit të Zi, me potencialet e veta natyrore, është mrekullia e turizmit. Plazha e madhe me rërë, 13 km e gjatë dhe 60m e gjërë. Ada Bojana, nga të dy anët e rrethuar me lumin Buna, kurse në anën e tretë me detin Adriatik dhe me plazhën e bukur. Lugina e Valdanosit, me bukuritë e saja të veçanta në të cilën gjenden rreth 18.000 drunjë të vjetër të ullirit. Kalaja e Ulqinit, qytet i vjetër 2.500 vjeçar, me monumente kulturo-historike dhe e vizituar nga shumë turistë.

Klima në Ulcinj

Jan

Sh

Ma

Pr

Ma

Qe

Ko

Gu

Sh

Tet

Nen

Temperatura C

7

8

11

13

20

22

24

25

18

16

10

Dh 7

Temperatura e ujit

14

13

14

15

19

23

25

25

24

21

19

16

Dielli orë/ditë

7

8

10

11

12

13

14

13

11

10

8

7

Të reshurat/ditë

10

9

12

11

12

8

4

5

8

14

12

14

Temp/në mbrëmje

0

0

2

3

10

14

15

15

8

6

4

1


Alanya/Antalya/Turqia

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

136


137

Ulcinj/Montenegro

MCM BUNGALOW MCM BUNGALOW Kategoria **** All Inclusive

MCM BUNGALOW është i vendosur në qytetin e vjetër të Ulqinit 52km nga aeroporti i Podgoricës. Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Akomodimi: MCM BUNGALOW ka gjithsej 12 dhoma. Të gjitha dhomat pajisura me TV me ekran të shesht me kanale satelitore, frigorifer, banjo private, peshqir në dispozicion, gjithashtu parking privat për të gjithë juve. Restoranet dhe baret: Mysafiret mund të shijojnë ushqimin në restorantin kryesor. Plazhi: Hoteli posedon plazh privat me rërë, shtretërit dhe ombrellat janë në dispozizcionin tuaj. .

Sporti dhe argëtimi: MCM BUNGALOW ka menduar për fëmijet tuaj, dhe për këtë ka një shesh lojrash ku mund të argëtohen më të dashurit tuaj, pra fëmijet tuaj.


Ulcinj/Montenegro

138

Hotel Perla Hotel Perla Kategoria **** All Inclusive

Hoteli është i vendosur në qytetin e vjetër të Ulqinit 50 km nga aeroporti i Podgoricës.

Akomodimi: Gjithsej janë 9 dhoma. Të gjitha dhomat janë standard me mundësi pamje nga deti apo kopshti, me banjo private, me dush/vaskë, TV me ekran të shesht me kanale satelitore, ballkon privat, Wifi dhe parking. Plazhi: Hoteli posedon plazh privat me rërë 500m gjatësi të plazhë.

Sporti dhe argëtimi: HOTEL PERLA ka menduar për fëmijet tuaj, dhe për këtë ka një shesh lojrash ku mund të argëtohen më të dashurit tuaj, pra fëmijet tuaj.

Rishikimi jonë Komforti

Argëtimi

Fëmijë

Sport

Plazhe

Tel: 038 24 24 24 • 038 26 26 26 • vera@mcm.travel

INTER TRAVEL CLUB


RESTORANTI

Metropol MMXII

RESTORANTI METROPOL

+377 45 48 00 48 • www.metropol-ks.com • +381 38 24 00 24


TEKNOLOGJI E AVANCUAR MARKETING VIZUEL CMIME TË VOLITSHME LOKACION UNIK

www.im-ks.com • +381 38 556 556 • info@im-ks.com


+381 38 26 26 26 • www.inter.travel • +377 44 24 80 00

Catalog2017  
Catalog2017  
Advertisement