Page 1

W Tychach polsko-niemiecki projekt „Akademia Aktywności Społecznej” realizowany w ramach Programu „Młodzież w działaniu” nabiera tempa. O celach tego projektu rozmawiamy z koordynatorem projektu ze strony Fundacji Internationaler Bund Polska – Piotrem Mazurkiem. Do kogo kierowany jest projekt, czy tylko do młodzieży do 18 roku życia? – rozmawia Bogusława Iglar Chcemy naszym projektem zainteresować młodzieży od 13 do 30 roku życia, bo tak wiek młodzieży wyznacza Komisja Europejska w tym działaniu. Zapraszamy więc do projektu gimnazjalistów, licealistów, studentów i osoby poniżej 30 roku życia. Tak szeroka grupa uczestników musi znaleźć szerokie pole do aktywności. Co oferujecie w ramach projektu? Projekt „Akademia Aktywności Społecznej” to szansa na zdobycie wiedzy o trzecim sektorze oraz rozwinięcie swojej wiedzy, umiejętności i kompetencji. Proponujemy warsztaty i konsultacje indywidualne na terenie Tychów i Rudy Śląskiej prowadzone przez doświadczonych pracowników trzeciego sektora i specjalistów od public relations, coachingu i wystąpień telewizyjnych. Do udziału w projekcie zachęcamy młodzież, która chce: - rozwiniecie swoje zdolności interpersonalne, - nabyć wiedzę z zakresu wystąpień publicznych, - brać udział spotkaniach z osobami, które walczyły o demokrację, - najaktywniejszych 20 osób weźmiecie udział w 5-dniowym wyjazdowym szkoleniu, - uczestniczyć w festiwalu filmów w Rudzie Śląskiej, - rozegrać Gry Miejskie w Tychach i Rudzie Śląskiej,


- brać udział w e-learningu, - poszerzyć swoją wiedzę o prawach człowieka, - spotkać się z uczestnikami projektu z niemieckiego miasta Erfurt, - publikować swoje artykuły w gazecie „Miejski Ekspress”, - poznać Program „Młodzież w działaniu”. Tak szeroki wachlarz szkoleń, czemu ma służyć? Ci z uczestników, którzy będą chcieć aktywnie działać na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i lokalnych organizacji pozarządowych uzyskają wsparcie przy realizacji swoich pomysłów w tym obszarze. Chcemy w ten sposób budować kapitał społeczny trzeciego sektora i wspierać pozytywne inicjatywy młodzieżowe. Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w projekcie? Projekt jest dla młodzieży, która ma trochę wolnego czasu, chce wyjść z domu i raz lub dwa razy w tygodniu poświęcić 2-3 godziny na spotkanie w Tychach w biurze Centrum Integracji Społecznej przy ul. Edukacji 11 (2 piętro byłego internatu Zespołu Szkół Nr 5) w każdy wtorek i czwartek od 15.00 - 17.00 oraz w Rudzie Śląskiej, gdzie o terminach i miejscach spotkań będzie informować strona www.me.org.pl Dlaczego warto uczestniczyć w projekcie? Zapraszamy do udziału w projekcie międzynarodowym, który może być dla młodych osób początkiem udziału w inicjatywach pozarządowych i projektach unijnych skierowanych do młodzieży. Projekt „Akademia Aktywności Społecznej” to szansa na: - upowszechnienie informacji o Twojej aktywności w życiu społeczności lokalnej, - zachęcenie do aktywności społecznej Waszego otoczenia, - zwiększenie poczucia obywatelskości wśród Waszych rówieśników, - promowanie wśród młodzieży wartości demokratycznych takich jak: pluralizm i tolerancja poczucie przynależności do wspólnoty europejskiej.


Dziękuję za rozmowę. Dziękuję i zapraszam młodzież do działania. „Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Ten materiał odzwierciedla jedynie stanowisko jego autora, a Komisja nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w nim informacji.”

Akademia Aktywności Społecznej  

W Tychach polsko-niemiecki projekt „Akademia Aktywności Społecznej” realizowany w ramach Programu „Młodzież w działaniu” nabiera tempa.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you