Page 1

2017 Nr. 2(62)

Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija ERNESTOS STATKUTĖS KŪRYBOS AUKSO AMŽIUS

3 nauji interjerai ŽALIAS BALKONAS IR KITI PATARIMAI

Geriausi 2016 metų interjerų kūrėjai

KAINA 1,99 €


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija

Atvirai

Įdomybės

Įdomybės

4/

6/

Trys nauji interjerai

10/

Redaktorius ir projekto vadovas Vytautas Gurevičius info@interjeras.lt Kalbos redaktorė Rasa Lajienė info@interjeras.lt Mob. tel. 8 699 83 242 Žurnalistė Žydrė Dargužytė

Kūrybos aukso amžius

Meno redaktorė Rasa Labutienė ipmaketas@interjeras.lt Reklama info@interjeras.lt Mob. tel. 8 699 77 192 Pozityvai ir spauda UAB „Spaudos praktika“ Viršelis Konkurso „Metų interjeras / Auksinė paletė ‚16“ nominacijos „Geriausias privatus interjeras“ nugalėtojų – architektūros studijos ,,Arches“ sukurtas namo interjeras „Slėnio vila“. Fotografijų autoriai Leonas Garbačauskas, Norbert Tukaj.

26/

Patarimai

Žurnalas leidžiamas nuo 2007 m. Redakcija už reklamos turinį neatsako. Perspausdinti straipsnius, reprodukuoti nuotraukas be leidėjo sutikimo yra draudžiama. ISSN 1822-8186 Leidėjas VšĮ „Aplink tave“, Konstitucijos pr. 23, Vilnius Tiražas 8 000 egz.

3

Patarimai

Dizaineris Lukas Ruškys

Rekomenduoja

Redaktoriaus žodis Šiame numeryje rasite dvi kūrybiškų užupiečių istorijas. Skulptorius Romas Vilčiauskas šiuo metu gyvena sodyboje Molėtų rajone ir bando išsikapstyti iš duobės, į kurią jį nubloškė gyvenimas. Tuo pat metu interjerus ir papuošalus kurianti Ernesta Statkutė išgyvena savo kūrybos aukso amžių. Banguotas ir nepaprastas menininkų gyvenimas vienus žavi, kitus – baugina, bet tikrai yra įdomus ir vertas jūsų dėmesio. Trys naujausi interjerai iš „Metų interjero / Auksinės paletės ’16“ darbų plejados ir praktiški patarimai apie santechniką, parketą ir tapetus, langus bei dekoro detales suteiks peno jūsų vaizduotei ir padės apsispręsti, kokiu keliu žengti nelengvame būsto įsirengimo kelyje. Visi konkurso nugalėtojai trumpai pristatyti leidinio gale, o interjerus peržiūrėti galite mūsų internetinėje galerijoje. Ten šiuo metu jau yra 1 756 interjerai. Gero laiko su mūsų žurnalu ir svetainėje www.interjeras.lt. Vytautas

Interjeras

Svečiuose

14/


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

1/Modernūs interjero paviršiai

Įdomybės

Anastasiaceder.co.uk Anastasia Surface Design pristato unikalias rankų darbo plyteles iš metalo, odos bei stiklo. Kuriant veidrodines plyteles panaudotas LED apšvietimas. Šie kūriniai atitinka aukščiausius interjero puošybos standartus, mat čia sutelktos kelių sričių žinios – modernios dekoravimo technologijos ir amatininkystė. Šiuolaikiškuose interjeruose derinant iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus gaunamas įspūdingas rezultatas. Šiuos dekoro elementus galima kombinuoti tarpusavyje arba panaudoti atskirai – kaip skoningą sienų, grindų ar netgi lubų detalę.

2/Trys viename uniqbathrooms.com Tualetas, dušas ir kriauklė vienoje stiklinėje erdvėje – atrodytų, kad tai tik paprasta būdelė, skirta minimaliems poreikiams patenkinti. Nieko panašaus! Tai – naujoviškas produktas, po savo preciziškomis formomis slepiantis išmanius įrenginius. Stiklinės sienelės iš pradžių neišduoda paslapties, kas laukia įėjus, tačiau greitai potencialus vartotojas suvokia, kad genialumas yra paprastumas. Atsidarius kabinos viduje esantį stalčių, aptinkama kriauklė, o pravėrus slaptas duris – priešais atsiranda tualetas. Šiuos dušo kambario objektus labai lengva „pradanginti“: tuomet sukuriama papildomos erdvės nevaržomam polėkiui ir poilsio kūnui suteikiančioms maudynėms.

3/„Elektroninė“ kava Scanomat.co.uk Ar kada svajojote užsisakyti kavos net nepakilę nuo kėdės? Tereikia išmaniajame įrenginyje spustelėti vieną piktogramą ir išmanioji kavos paruošimo sistema imsis veiksmų, o jūs toliau dirbsite savo darbus. Tai – danų firmos Scanomat išradimas, skirtas moderniems namams ir biurams. Kiekvienas, kompiuteryje ar telefone turintis aplikaciją „TopBrewer“, gali pasijusti baristu! Kai noras įgyvendintas – vienas malonumas paimti į rankas aromatingos kavos puodelį.

4


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

gessi.it Italijos bendrovė Gessi S.p.A. kartu su dizaineriu Maurizio Scutellà ėmėsi projekto, kurio rezultatas – namų dekoro elementai, skirti palaikyti proto, kūno ir sielos harmonijai. Visiems namams ir jų gyventojams šiuo darbu bandoma perteikti esminę idėją – „niekas nevyksta atsitiktinai“. „Pusiausvyra“  – tokiu pavadinimu autoriai kviečia susikurti puošybos elementus savo būstui. Galima rinktis medžiagas trims skulptūriškiems objektams. Vienas pagrindinių kūrybai naudojamų metalų  – žalvaris, tačiau neapsiriksite išsirinkę ir varį ar netgi bronzą.

5/Dušo baras Hansgrohe.com Nauja kokybė duše – dar niekada nebuvo taip komfortiška ir saugu. Apie tai galvojo dizaineriai ir idėjos autoriai kurdami naująjį „Hansgrohe Unica Comfort“. Du tvirti montuojami laikikliai suteikia daugiau patogumo. Apatinis ypač tinka vaikams ir neįgaliems žmonėms, nes maksimaliai sumažina galimybę paslysti. Yra ir kompaktiška lentyna dušo reikmenims susidėti: viskas tokiame aukštyje, kad netrukdytų maudynėms ir nereikėtų stiebtis. Dušo erdvė gerai apgalvota – žmogus joje jaučiasi taip, tarsi turėtų neribotą laisvę. Nekyla net minčių, jog čionai per ankšta arba kad galima į ką nors atsitrenkti. Čia puikiai dera kokybiškos medžiagos ir naujoviškas dizainas, tad belieka stebėtis, kaip į šiuolaikiškus namus atkeliavęs dušas keičia gyvenimo kokybę.

6/Erdvė be suvaržymų Apavisa.com Ispanų įmonė Apavisa neseniai pristatė naują sienų dangų kolekciją, kurios pagrindinis leitmotyvas – „architektūra be ribų“. Šia kolekcija siekiama suteikti erdvei gylio ir intensyvumo pojūtį, leidžiantį skleistis laisvai kūrybai. Prabanga ir paprastumas  – tai pagrindiniai elementai, atskleidžiantys stiprų estetinio vaizdo poveikį stebėtojo akiai. 3D efektas suteikia inovatyvumo ir leidžia mėgautis tokia erdve, kokia ji yra. Gamybos procese naudojamas porcelianas čia spinduliuoja naujas prasmes – subtilus blizgėjimas kuria žaismingumą ir vitališkumą.

5

Įdomybės

4/Proto, kūno ir sielos harmonija


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

Tekstą parengė Žydrė Dargužytė Nuotraukos iš asmeninio albumo

Atvirai

Garsus skulptorius Romas Vilčiauskas, prieš šešerius metus patyręs padegėlio dalią, neseniai atsistojęs ant kojų po sunkios komos, beveik atstatęs savo namus, iki šiol negali visiškai atsiduoti kūrybiniam procesui – po audringų skyrybų su antrąja žmona jis neteko beveik viso turto, pinigų, vidinės ramybės. Jau keliolika metų Romą dažniau nei sostinėje galime sutikti atokioje sodyboje Molėtų rajone, netoli Jaurų kaimelio. Dabar kūrėjas gyvena tyliai, apsuptas miškų, tarp dar tyliau gimstančių tobulo grožio skulptūrų, o ištikimiausias jo bendražygis – landsyrų veislės šuo Orijonas. Pastarasis – ne tik draugas, bet ir nebylus įvykių bei kūrybinių procesų liudytojas. Prieš susitikimą Romas mane įspėjo, kad jei atvažiuosiu ne su visureigiu, teks traktorių išvagotu keliu bristi kelis šimtus metrų, palikus mašiną ant žvyrkelio. Kai sustojau sutartoje vietoje, skulptorius ir Orijonas manęs jau laukė. Interviu prasidėjo dar nepasiekus namų.

6


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija Atvirai

Romai, kaip Jūs gyvenate? Matau, kad kūrybai vietos čia daug: tiek viduje, tiek lauke netrūksta erdvės. Ar šiuose plotuose nesijaučiate vienišas? Jau penkis mėnesius gyvenu vienas su šunimi, skulptūromis, medžiais ir paukščiais. Gaila tik, kad name jau kurį laiką atjungta elektra – tai trukdo darbui, be to, buitinių rūpesčių daugiau: neveikia skalbimo mašina, žiemą užšalo vandens sistema. Kūrenu krosnį, geriamojo vandens kaimynas atveža. Džiaugiuosi, kad dienos ilgėja, tampa šviesiau, galiu anksčiau pradėti ir vėliau baigti darbuotis. Skaitau prie žibintų su saulės elementais – dieną jie sukaupia šviesos, o vakare apšviečia mano knygų puslapius. Vienišumo jausmas, neslėpsiu, kartais aplanko, bet sulaukiu bičiulių iš Vilniaus. Jie nedažnai atvažiuoja, bet yra tokių, kurie nepamiršo, bičiuliaujasi. Pakalbame prie taurės vyno ir apie gyvenimą, ir apie kasdienį triūsą. Kaime būnu vis dažniau, mat į sostinę nebetraukia, jaučiuosi nuo to, kas vyksta didmiestyje, gerokai atitrūkęs. Šuo Orijonas – mano bendražygis ir draugas.

Kai kalbate, mano akys klaidžioja Jūsų skulptūrų paviršiais: atrodo, kad jos yra gyvos ir gyvena savo gyvenimą čia, šalia Jūsų. Ar sunku pragyventi iš kūrybos? Būna visokių momentų – sunkiausiais palaiko bičiuliai. Kai yra užsakymų, nesiskundžiu, tikrai galiu užsidirbti, bet kol kas pinigų užbaigti namo statyboms neužtenka. Dar reikia daug ką nuveikti: laiptus į antrąjį aukštą įsirengti, svečių kambarį, vonią, baldus susiprojektuoti. Matyt, šitas namas – viso mano gyvenimo darbas. Buvote sunkiai susirgęs. Kas tuomet rūpinosi namais ir kaip priėmėte tai, kad negalite dirbti? Liga nemenkai mane iškankino. Po komos negalėjau nei kurti, nei buities darbų atlikti taip, kaip priklauso. Nepaisant to, kad ilgą laiką praleidau ligoninėse ir pas mamą Vilniuje, galvoje nuolat kirbėjo įvairiausi kūrybiniai projektai. Juk pirmiausia jie gimsta mintyse, o tik paskui virsta kūnu. Dažnai kur kas ilgiau galvoju, ką kursiu, negu kuriu. Kiekvienas darbas turi subręsti. Jei jaučiu, kad dar ne laikas ir nesu išgryninęs idėjos, nesiimu kurti. Aš niekad neeskizuoju, kaip pats juokauju, piešinėlių su

7


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

Man svarbu savo kūriniuose sustabdyti ir užfiksuoti akimirką. Iš kur semiatės jėgų kūrybai? Ar didžiuojatės savo darbais – juk jie įvertinti ne tik šalyje, bet ir už jos ribų? Nesididžiuoju tuo, kad esu autorius, juk jėgų gaunu iš visatos: iš jos šviesos, iš meilės, iš tikėjimo. Visada sakau sau, kad aš ne vienintelis šį darbą dirbu. Tiesiog darau tai, ką geriausiai moku, ir stengiuosi nuolat augti dvasiškai: skaitau, domiuosi viskuo, kas aplink mane. Nesu susikoncentravęs vien į kūrybą  – man reikia ir medžius skiepyti, ir daržus prižiūrėti, ir žolę pjauti. Kam dedikuojate savo skulptūras? Šviesai, gyvenimui, kelionei ir kūrybai.

Atvirai

Gal turite kūrybinę svajonę? Detalaus plano nėra, bet yra svajonių. Labai noriu pastatyti paminklą mokytojui. Jo kamienas būtų 7–8 m aukščio, o lajos vietoje – šimtai tūkstančių paukščių, ant kurių nugarų būtų parašytos buvusių, esamų ir būsimų mokytojų pavardės, viršūnė – dievui. Koks menas Jums imponuoja? Ką kaip savo srities profesionalas manote apie skulptūrą? Prie širdies tas, kuris turi išliekamąją vertę. Esu prasmingo vaizdavimo mene šalininkas. Man patinka kūriniai, turintys išliekamąją vertę, nevertinu performansų, instaliacijų. Skulptūra yra amatas. Norint juo užsiimti, reikia išmokti viską apskaičiuoti, gebėti padaryti karkasą, išmanyti žmogaus anatomiją, dirbti su pasirinkta medžiaga, pavyzdžiui, bronza.

savimi nenešioju. Vis dėlto, kai pradedu dirbti, ilgai žiūriu į kūrinį: per dienų dienas, mąstau, ką pakeisti, kaip patobulinti, o tada vėl prisiliečiu. Esate itin gerai išstudijavęs žmogaus anatomiją. Kai žiūriu į Jūsų darbus, atrodo, jog iš jų smelkiasi tikra emocija. Tiesa, man ypač svarbi emocijos raiška, plastika. Kai užsakovas man pasako, kad mano sukurtas darbas kas rytą jį pasveikina, būnu labai laimingas. Ar neskauda širdies pagalvojus apie tai, kad dabartinis Jūsų gyvenimo etapas visomis prasmėmis kitoks nei buvęs: seniau gyvenote komfortiškai, mieste turėjote didelį namą, visada buvote arti kūrybos bendraminčių, dukrų? Negalvoju apie tai, nes laikas eina greitai. Pasikliauju visatos dėsniais: manau, jog niekas

8

nevyksta be priežasties. Tikiu, kad esu ten, kur ir turiu būti. Nors iki parduotuvės net šeši kilometrai, aplink šiurpso tik kelios kaimynų trobos, jaučiuosi gyvenantis, kaip noriu: iš esmės turiu visko, ko man reikia. Jaučiuosi laimingas. Nebijau mirti, bijau per mažai šioje žemėje nuveikti.

Kas sunkiausia pačiam ir kiek laiko per dieną triūsiate? Dirbti su bronza – pragariška. Reikia ryti dulkes, tad kartais nesinori to daryti  – neretai tenka save priversti. Šiuo metu plušu nuo kelių iki keliolikos valandų per parą. Kai degu idėja – laiko neskaičiuoju. Kai vienas darbas nusibosta, imuosi kito. O kai kurti negaliu, einu skaldyti malkų. Prie namų visad apstu veiklos. Ar metų laikas turi įtakos Jūsų kūrybai? Nelabai, bet jaučiu troškimą gyventi taip, kad vasarą, bent tris mėnesius, galėčiau nedirbti, tačiau plano iki šiol nepavyksta įgyvendinti. Norėčiau nusipirkti reikalingų medžiagų ir užbaigti tvarkyti namus, bet šiuo metu trūksta finansinio stabilumo.

Kaip Jūsų darbai randa savininkus, juk net kompiuterio neturite? Kompiuterio man tikrai nereikia. Darbai visada randa savo namus, mat jei kas nors patiko, pirkėjas būtinai pasakys ir kitam. Rekomendacijos, seni ryšiai – taip ir pasklinda mano kūriniai po pasaulį. Esu surengęs ne vieną parodą užsienyje ir Lietuvoje.

Romai, tiek daug patyrėte ir sukūrėte. Kas Jums padeda atsitiesti po patirtų likimo smūgių? Tikėjimas, filmai, knygos ir muzika. Gaila, kad tiek daug man svarbių dalykų suniokojo ar amžiams pasiglemžė gaisras.

Ką kuriate šiuo metu? Esu pradėjęs net kelis darbus. Vienas iš jų skirtas šventajam Hubertui atminti. Pasirinkau momentą, kai jis nusilenkia baltam elniui.

Mūsų pokalbio su Romu kelias valandas įdėmiai klausėsi Orijonas: kai šeimininkas prabildavo apie liūdnus dalykus, šuo giliai atsidusdavo. Sodybą palikau saulei nusileidus,


Atvirai

2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

o visą kelią pakeliui į namus galvojau apie tai, kiek daug drąsos, vidinių jėgų ir sąmoningo apsisprendimo reikia gyventi atskirtyje, atsidavus kūrybai ir klausantis gamtos bei erdvės diktuojamų ritmų. Interviu metu Romas nesiskundė gyvenimu ir, regis, nesureikšmino bėdų, kurios keletą metų smogė viena po kitos. Atsitiesti po jų ir vėl pasveikinti rytą reikėjo mokytis iš naujo – daug prarandant ir tikint, kad viskas, kas vyksta, yra taip, kaip ir turi būti. Šiuo metu jo gyvenimas vėl teka įprastu ritmu – atsitraukus ligai, Romas aktyviai kuria, kartais pritrūkdamas plastilino modeliuoti, vildamasis, jog po teismo sprendimo vėl bus įjungta elektra.  romasvilciauskas.lt

9


Svečiuose

INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

Tekstą parengė Žydrė Dargužytė Nuotraukos iš asmeninio archyvo

10


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

Kūrybos aukso amžius

Ernesta, kaip Tu gyveni? Dabar mano gyvenime labai daug kūrybos. Interjerų kūrimas  susipynęs su juvelyrika. Dalyvauju įvairiuose seminaruose, stengiuosi pasisemti kuo daugiau naujų žinių, tobulėti. Noriu augti ir kaip asmenybė, ir kaip kūrėja. Atrodo, kad vos spėji suktis: Tavęs visur pilna – nuo Lietuvos iki Paryžiaus, Londono ir Maskvos… Šiais metais kartu su mama lankėmės  Paryžiuje vykusioje „Premiere Vision Paris“  parodoje. Buvo įdomu tyrinėti naujausias odos ir  aksesuarų tendencijas. Miunchene aplankiau juvelyrikos paro­ dą „Inhorgenta“, o  viešėdama Maskvoje turėjau progą  apžiūrėti keletą juvelyrikos ir  aksesuarų ekspozicijų. Abi su mama stengiamės domėtis savo srities naujovėmis  – aš kaip interjero dizainerė

ir juvelyrė, ji – kaip papuošalų iš odos kūrėja. Visa tai, ką pavyksta sužinoti ir atrasti, norime perteikti savo darbuose, žinoma, stengiamės išlaikyti savitą braižą.

Jau neįsivaizduoju savo gyvenimo be kurios nors iš šių sričių: jos viena kitą papildo, stiprina mano kūrybą, leidžia  improvizuoti, derinti iš pažiūros  nesuderinamus dalykus. 

Regis, pastaraisiais metais įvyko daug permainų. Kas pasikei- Kokius projektus šiuo metu įgyvendini? tė labiausiai? Kasdien būna daug pokyčių. Juk Kuriu kelių individualių namų kiekviena diena mano  gyveni- ir  butų interjerus. Tuo pačiu memui dovanoja kažką nauja: mane tu ruošiuosi įvairiems juvelyrikos nuolat lydi įdomūs žmonės, nau- konkursams. Dalyvausiu Legnicoji užsakymai. Tai skatina gilintis į je (Lenkija) rengiamame „Jewellenaujausias technologijas, stebėti ry Competition Identity“ konkurse. pasaulines tendencijas ir sparčiai Taip  pat su mama, odos aksesuarų dizainere  Vilma Statkuviene, judėti į priekį.  kuriame naują  kolekciją. Mūsų Ilgą laiką žmonės Tave žinojo koljė,  kurią šiuo metu galima pair  vertino kaip interjerų dizai- matyti ant populiaraus žurnalo nerę, o  dabar  – ir kaip juvelyri- „Stilius“ viršelio, puikiai įrodė, jog kos kūrėją. Kaip Tavo gyvenime suvienijus  jėgas galima pasiekti sąveikauja interjerų kūrimas ir puikių rezultatų.  Tad bandysime ir toliau drauge dirbti. Viena kitą juvelyrika?

palaikome kūrybiniame procese ir skatiname tobulėti.

Kas kūrybinėje veikloje Tave džiugina labiausiai? Nevaržoma laisvė kurti. Gera, kai klientas pasitiki mano  idėjomis ir leidžia laisvai interpretuoti. Aišku, džiugina ir kūrybos rezultatas. Svarbiausia, kad visi būtų patenkinti – ir klientas, ir kūrėjas.  Kaip atrodo Tavo kūrybinė erdvė? Papasakok, kur gimsta Tavo interjerai ir papuošalai? Mano nedidelės dirbtuvės įsikūrusios nuostabiame Vilniaus senamiestyje. Nors erdvė maža, ten galima rasti įdomių,  simbolinę reikšmę turinčių daiktų.  Vieni patys randa kelią pas  mane, kitus pati sukuriu. Labai mėgstu gamtą, tad nutapiau  pastelinį paveikslą su paukščių  motyvais. Čia apsigyveno  senovinis keraminis raktas,  simbolizuojantis gausos nešimą.  Pasižiūriu į jį ir su šypsena laukiu, ką atneš nauja diena. Savo darbo  vietoje praleidžiu didžiąją laiko dalį, tad norisi susikurti aplinką, kuri įkvėptų ir padėtų  pozityviai mąstyti. Kasdien atrandu kažką nauja ir kūryboje, ir  žmonėse.   Dėl ko Tavo gyvenime šalia interjerų kūrimo atsirado juvelyrika? Čia nėra jokios paslapties  – visada klausau širdies balso. Ji mane ir atvedė į šią sritį.

11

Svečiuose

Interjero dizainerė, juvelyrė Ernesta Statkutė išgyvena aukso amžių ne tik kūryboje, bet ir asmeniniame gyvenime. Dar visai neseniai mergina buvo žinoma kaip modernių interjerų kūrėja, o dabar išgarsėjo ir kaip juvelyrė. „Šiuo metu interjero dizainas ir juvelyrika eina koja kojon, todėl neįsivaizduoju šių veiklų atskirai: jos viena kitą papildo ir suteikia man daug džiaugsmo“, – kalba talentinga menininkė. Ernestos juvelyrikos darbai jau spėjo plačiai pasklisti po pasaulį – jie rado jaukų prieglobstį vienoje iš Londono galerijų, o jų autorė yra apsisprendusi kurti ir plėtoti savo verslą Lietuvoje. Mažoje dirbtuvėje Vilniaus senamiestyje nuo ryto verda gyvenimas – čia gimsta ne tik šiuolaikiškų interjerų projektai, bet ir prabangūs papuošalai.


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

Kokią žinią visuomenei ir pasauliui skleidi savo darbais? Savo kūriniais norisi priartėti prie žmogaus, ryškiau nuspalvinti jo gyvenimą, gal net  užpildyti mažytes jo būties tuštumas. Galbūt vienam šiuo metu labiau trūksta  šilumos, kitam  – pasitikėjimo savimi,  trečiam – tiesiog šypsenos. Kokia Tavo diena? Kiekvieną rytą pradedu mankšta. Po to  susitinku su klientais: derinu interjerų projektus,  aptariu darbus. Papietavusi su draugais keliauju į  dirbtuves braižyti interjero brėžinių, rinkti reikiamos informacijos. Vėliau prisėdu prie juvelyrikos stalo. Vakarai skirti sportui, tad  žingsniuoju į sporto klubą. Jei  oras geras, važinėju dviračiu. Prieš miegą paskaitau  straipsnių apie naujausias juvelyrikos  technologijas, pasidomiu interjerų naujovėmis  arba paimu į rankas  įdomią knygą.

Svečiuose

Kokių turi kūrybinių planų? Ar susiduri su iššūkiais? Dabar visos mintys sukasi apie naują kolekciją. Noriu savo darbus  pristatyti užsienio rinkai, nes šiuo  metu mano juvelyrikos kūrinių galima rasti tik Londono galerijoje. Aktyviai pleti savo veiklą. Kokių atsiliepimų sulauki? Kas Tave labiausiai motyvuoja? Geriausias įvertinimas  – grįžtantys klientai. Smagu matyti, kaip žmonės matuojasi mano darbus, šypsosi ir džiaugiasi. Geros emocijos ir įvertinimas labai motyvuoja. Kas gali būti  nuostabiau, kai regi, kad savo darbu gali pakeisti  žmogaus gyvenimą, emocijas, būseną, nuotaiką.   Kaip nusakytum savo veiklos plėtros galimybes ir esamą situaciją? Šiais laikais galimybės – beribės. Tik nereikia bijoti ir įkalinti savęs rėmuose. Jeigu vienos durys užsidaro, turi ieškoti kitų. Savo šaknis leidžiu Lietuvoje, tačiau suprantu, kad pasaulis didelis, tad noriu dar daug ką nuveikti. Ar turi kūrybinės veiklos partnerių? Kaip geriausią savo draugę ir veiklos partnerę įvardinčiau mamą. Ji kuria  nuostabius odos aksesuarus. Tai tiesiog negali neįkvėpti. Ką veiki, kai nekuri? Viską, kas tik įmanoma. Visada noriu  išbandyti ką nors nauja.

12

Be kūrybos mano gyvenime karaliauja sportas, kelionės, įvairūs seminarai, parodos ir knygos. Sakoma, kad juvelyrika  – itin preciziškų  žmonių užsiėmimas. Kas Tave skatina vežtis į priekį? Mane įkvepia žmonės. Labiausiai – jų  tikėjimas manimi, palaikymas. Tie, kurie džiaugiasi mano kūryba, leidžia  patikėti, jog galiu pasiekti daugiau. Gerų žodžių energija suteikia jėgų eiti pirmyn. Kūryba – tai mano būdas dalintis. Turbūt sprogčiau, jei viską laikyčiau savyje, tad tenka nenustojant kurti.  Iš ko mokaisi? Kas tavo įkvėpėjai? Mokausi iš aplinkos. Įkvėpimo semiuosi iš įvairių asmenybių, jų skirtumų. Esu labai dėkinga savo juvelyrikos mokytojams Darijui Gerlikui ir Tadui Deksniui,  atskleidusiems juvelyrikos meno paslaptis. Ar Tavo kurtuose   interjeruose yra juvelyrikos darbų? Mano įrengtuose  būstuose yra daug įvairių  faktūrų metalo. Galiu paminėti  pagal individualų užsakymą sukurtą kavos  stalelį. Jį gamindami, su kalviu išbandėme  juvelyrikoje naudojamas kalimo technikas. Dėl tokių eksperimentų mano kūryboje atsirado titanas. Dabar iš jo kuriu interjero puošybos  elementus. Juvelyrika paaštrino mano matymą: atkreipiu dėmesį net ir į pačias  smulkiausias detales, faktūrų žaismą. Kokius Tavo kūrinius labiausiai vertina lietuviai? Džiaugiuosi, kad nereikia nieko išskirti. Stengiuosi kurti organiškas, tarpusavyje derančias kolekcijas. Klientai pasirenka sau artimus kūrinius.  Vieniems patinka minimalizmas, kiti atkreipia dėmesį į ekstravagantiškus daiktus. Kiekvienas kūrinys turi atrasti savo šeimininką.  Kokios stilistikos laikaisi kurdama interjerus? Ar jie vis dar modernūs ir neperpildyti detalių? Dažniausiai užsakovai į mane kreipiasi jau žinodami mano stilistiką, tačiau būna visko. Kartais mano ir klientų norai išsiskiria. Tai suteikia naujų iššūkių.  Man visada smagu pagrįsti savo sumanymus. Kaip apibūdintum dabartinį gyvenimo etapą? Išgyvenu savo aukso amžių.  Užsiimu vien malonumą teikiančiomis


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

veiklomis. Daug šypsausi, bandau naujus dalykus, jaučiu, kaip augu ir tobulėju. Žinoma, pavargstu, susiduriu su problemomis, bet iš visko mokausi, kaupiu patirtį. Daug kas priklauso nuo mano pačios požiūrio: jeigu į iškylančias kliūtis žiūriu kaip į vertingą patirtį, daug lengviau jas įveikiu. Supratau, kokie svarbūs mane supantys žmonės, šeima, dėstytojai. Jaučiu pilnatvę ir kunkuliuojančią gyvenimo energiją. 

namas gatvėje, nes jį išmylavo moters rankos“, – tokios istorijos įkvepia jaunus kūrėjus veikti, o pačią Ernestą – tikėti tuo, kad, labai norint, viskas įmanoma. Juk ji ir grindis savo dirbtuvėse pati išliejo, nesibaimindama, kad gali nepavykti. „Kai sustingo, tapo panašios į mėnulį“, – prisipažįsta interjero dizainerė.

Ar nekyla minčių emigruoti ir savo idėjas plėtoti užsienyje? Šis etapas jau praėjo.  Metus gyvenau Florencijoje (tęsiau interjero dizaino studijas), porą metų  – Norvegijoje. Dabar noriu dirbti ir kurti gimtinėje. Kas laukia ateityje, nežinau. Išmokau priimti gyvenimo siunčiamus iššūkius, tad drąsiai eisiu ten, kur ves kūrybinis kelias. Užsienį matau ne kaip gyvenamąją vietą, o kaip kūrybinę perspektyvą, naujus namus savo dirbiniams. 

Svečiuose

Kokiose parodose dalyvavai šiais metais? Kaip praėjusių metų nugalėtoja dalyvavau „Amber Trip“ parodoje, išbandžiau jėgas konkurse „Natiurmortas“, o dabar ruošiuosi renginiui „Pavasario Pop Up“. Stengiuosi nuolat kur nors dalyvauti, juk kūryba  – tai mano balsas. Pasitelkusi ją, net ir be žodžių, pasauliui  galiu labai daug pasakyti. Kai pokalbis su Ernesta buvo beveik baigtas, paprašiau jos dar ką nors pridurti. Teko nemenkai nustebti supratus, kad ambicinga kūrėja galėtų valandų valandas pasakoti įdomias istorijas. „Žinau, kad reikėtų labiau pasikliauti žmonėmis, bet mėgstu imtis darbų, kurie kitiems atrodo ne jų nosiai“,  – toks Ernestos Statkutės požiūris, matyt, ir lemia tai, jog ji, dar nė trisdešimties metų nesulaukusi, yra pripažinta bei vertinama. Net vyriški darbai jai nesvetimi  – jauna moteris nebijo išsipurvinti rankų ir visada griebia jautį už ragų. „Kurdama interjerus sukuosi statybų aikštelėje, tad puikiai išmanau   ne tik fasadinę interjero pusę, bet ir statybinius reikalus. Dar būnant Norvegijoje teko užsiimti dizainu. Sendinimo technika išdažiau visą dviejų aukštų namą, galima sakyti, kad teptuku nuglosčiau kiekvieną lentą. Kaimynai juokėsi, kad tai pats laimingiausias

13


Dėkojame konkurso rėmėjams:

01

Interjero dizainerė Laura Giržadė Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas Tekstą parengė Gabrielė Šermukšnytė

Akcentas – vaizdas pro langus

14


Iš itin vaizdingame kalnų slėnyje iškilusio 140 m² dviejų aukštų kotedžo atsiveria kvapą gniaužiantis panoraminis vaizdas į laikinosios sostinės peizažus. Čia gyvena jauna, graži keturių asmenų šeima. Pagrindinis jos reikalavimas interjero autorei Laurai Giržadei buvo funkcionalus, modernus, detalių neperkrautas būstas. Savo ruožtu dizainerė, interjero ir projektavimo studijos „Softdecor“ įkūrėja, pagrindiniu akcentu pavertė neįkainojamą vaizdą pro langus. Šeimininkai kotedžą įsigijo jau su vidinėmis pertvaromis, visiškai išvedžiotais vandentiekio komunikacijų įvadais, grindiniu šildymu bei elektros instaliacija. Pasak L. Giržadės, dėl grindinio šildymo buvo vengta pernelyg stipriai keisti patalpų išdėstymą. Vis

Dominuojančius šiltus ochros ir šaltus mėdėlto dizainerė atsisakė dalies pertvarų, o lynus atspalvius svetainės zonoje vainikuoja gipso kartono pertvaras pakeitė berėmio stiEugenijaus Varkulevičiaus-Varkalio tapybos klo konstrukcijomis. Taip buvo išpildyti maksimalūs atskiroms patalpoms keliami pagei- darbas. Interjero dizainerės teigimu, sudėliodavimai: miegamasis su drabužine, mergaitės jus visus spalvinius tūrius, norėjosi gaivios kambarys su drabužine, buvo pakoreguota abstrakcijos. Laura Giržadė džiaugiasi, kad virtuvės zona ir jos baldų išdėstymas. Būs- Varkalio tapyba pasirodė tobulai tinkanti tas vis labiau panašėjo į tokį, kokį įsivaizdavo šiems namams. Tačiau priduria, kad meno kūriniai neturėtų būti derinami prie interjero: užsakovai. Lakoniškame, šiuolaikiniame interjere na- „Džiaugiuosi, kai žmonės įsigyja vieną ar kitą tūrali ąžuolo mediena puikiai rezonuoja su meno kūrinį dėl jo emocinio krūvio, siužeto ar pilkais ir baltais deriniais. Namų paletė rami, kito juos sujaudinusio ar paveikusio dalyko. Į vyrauja tylios geometrinės formos, dėl ne itin šią erdvę paveikslas atkeliavo kaip vienas iš aukštų lubų gausu vertikalių. Baldai išdėsty- spalvines dėmes jungiančių elementų. Jis taip ti taip, kad būtų nuolat galima gėrėtis vaizdu prilipo prie sienos, kad neliko jokių abejonių, jog rado idealius namus.“ pro vitrininius būsto langus.

15

Interjeras

2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

02

03

Interjeras

04

16


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

02

Interjeras

05

01. parketas.lt 02. arbdecor.lt 03. skandinaviskiinterjerai.lt 04. sofa-lova.lt 05. aparici.lt

17


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

01

02

Akcentas – mėlyna Interjeras

Teksto autorė Gabrielė Šermunkšnytė Interjero dizainerė Vėtrė Markevičiūtė Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas

Vilniuje, Basanavičiaus g., naujai pastatytame modernios architektūros name, dizainerė Vėtrė Markevičiūtė sukūrė stilingą 50 m² buto interjerą. Nelengva užduotis suprojektuoti nuomai skirtas erdves, stilistiškai tinkamas bet kokios profesijos, amžiaus bei lyties gyventojams, tačiau interjero autorei tai pavyko puikiai. Žinoma, kam gali nepatikti pro buto langus atsiveriantis žavus senamiesčio ir bažnyčios stogų vaizdas?..

18


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

01 04

03

05

Interjeras

Šiame būste naudotos kokybiškos ir patvarios apdailos medžiagos. Žaismingą nuotaiką sukuria šiuolaikiška stilistika. Taip pat palikta vietos naujų šeimininkų fantazijai pasireikšti. Čia vyraujančius pilkus tonus subtiliai pabrėžia interjero akcentu pasirinkta mėlyna spalva. Svetainę nuo virtuvės zonos skiria dizainerės suprojektuota veidrodinė siena su slankiosiomis durimis, už kurių įrengta prieškambario spinta. Ji puikiai įsilieja į gyvenamąsias erdves,  jas gerokai praplečia ir suteikia šviesos. Svetainės siena išklijuota tamsiais, modernaus rašto, tarsi to paties veidrodžio šukėmis dekoruotais tapetais. Miegamajame taip pat atsiranda pilkų, smulkiais raštais puoštų tapetų. Mėlynos plytelės vonioje, ant virtuvės sienelės virš darbastalio ir  kiti smulkūs elementai atkartoja bendrą pilkai mėlyną erdvų koloritą ir išlaiko interjero vientisumą. Maksimaliai išnaudotas kiekvienas namų centimetras: čia ras sau prieglobstį visi daiktai, taip pat palikta nemažai vietos judėti. Natūraliai kyla klausimas, kaip tai įmanoma palyginti nedideliame plote? Anot interjero dizainerės Vėtrės Markevičiūtės, nepatartina skaidyti mažų erdvių  kampais, pertvaromis, lubomis ir pan. Kitaip tariant, reikia stengtis išlaikyti vientisumą, baldus statyti lygiagrečiomis linijomis, kad jie pernelyg nedalytų erdvės. Taip pat svarbu nepamiršti spalvų: bazinis sienų bei baldų koloritas turi būti šviesus, be raštų. Tokiu atveju mažas smulkmenas bei akcentus kiekvienas gali rinktis pagal savo skonį – taip interjeras taps ne tik erdvus, bet ir individualus.

19


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

06

Interjeras

03

01

05

20


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

Interjeras

06

04

01. dubingiai.lt 02. kapri.lt 03. dateks.lt 04. vitukodurys.lt 05. gerosgrindys.lt 06. ardena.lt

21


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

Jaunatviškos poros namai

Interjero dizainerė Vismantė Tubelytė Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas Tekstą parengė Gabrielė Šermukšnytė

Interjeras

Vilniuje, Basanavičiaus g. 9A, esančiame 53 m² naujos statybos bute apsigyveno jaunatviška pora. Interjero dizainerei, dizaino studijos „Redeco“ įkūrėjai Vismantei Tubelytei buvo patikėta užduotis sukurti erdvesnį būstą, nei buvo numatyta pirminiame projekte. Atsižvelgti į judėjimo srautus. Taip suprojektuoti korpusinius baldus, kad jie neužgožtų erdvės, tačiau būtų daug vietos sandėliuoti. Turėti omenyje, kad šeimininkai mėgsta svečius. Praplėsti virtuvę. Trumpai tariant, sukurti šiuolaikiška dvasia alsuojantį būstą.

01

02

22


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

01

03

Interjeras

01

01

Projektuojant šį butą, meilę minimalizmui atskleidžianti frazė „mažiau yra daugiau“ tikrai nebuvo pamiršta. Lygūs paviršiai šiame būste rezonuoja su grublėtais, geometrinės linijos puikiai dera prie lakoniško dizaino baldų, sieninės spintos – užmaskuotos. Vienas į kitą pereinantys interjero segmentai sukuria minimalistinę aplinką, kuriai gyvybingumo suteikia vis išnyrantys išskirtiniai elementai. Kone vienas svarbiausių interjero motyvų – charakteringos grindys  – eglutės raštu išklotas tamsinto ąžuolo parketas. Prie jo priderintos stumdomosios miegamojo durys (faneruotos, beicuotos). Vyrauja dvi pagrindinės spalvos – tamsi mėlyna (angl. navy blue) ir pistacijų. Interjero

autorės teigimu, juosvai mėlyna – labai elegantiška ir santūri spalva, alsuojanti solidumu ir vidine stiprybe. Suderinta su pilkai žalia, ji sukuria modernaus žaismingumo įspūdį. Korpusiniai baldai susilieja su sienomis ir suteikia erdvei vientisumo. Kai kur išnyrančios mėlynos grindjuostės įrėmina tam tikras zonas. Pro akis tikrai neprasprūsta miegamojo sienos dekoras – imituota sena, apkerpėjusi betoninė siena. Pilkumoje kabantis butaforinis baltas trofėjus yra dizainerio Matteo Ugolini kūrinys „Marnin“, sukurtas italų firmai Karman. Pasak Vismatės Tubelytės, gyvenamajai erdvei menas suteikia savitumo, išskirtinumo ir prasmingo žavesio.

23


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

Interjeras

04

24

05


Interjeras

2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

01. vitukodurys.lt 02. skandinaviskiinterjerai.lt 03. redeco.lt 04. skandiamo.lt 05. decoramentum.lt

25


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

Naujovė: sferos pavidalo biožidiniai „Vauni Cupola“ – skoningas būdas suteikJaukumo ir šilumos pojūtis žvelgiant į vienintelį pasaulyje sferos formos biožidinį, kuris, ti namams dar daugiau jaukumo. Tai  – prie užkariavęs Skandinaviją, jau randa savo nišą sienos montuojamas židinys, perteikiantis ir Lietuvoje, atveria neribotas galimybes. Šve- „Vauni“ dizaino subtilybes. Elegantiško dizaidiška kokybė ir nepriekaištingas dizainas kal- no, taisyklingos formos ir itin paprastai monba apie tai, kad natūrali liepsna bei šiluma ga- tuojamas  – toks šio interjero objekto apibūli džiuginti ir ten, kur nėra galimybės įtaisyti dinimas labiausiai tiktų praktiškumą ir gerą kaminą. Tokį židinį įrengus modernaus dizai- skonį vertinantiems klientams. Plati spalvų no interjere galima nesibaiminti, kad įkais pa- paletė  – nuo perlo baltumo iki raudonojo vyno ir sodriai juodos – leidžia eksperimentuoti viršiai ar kils gaisras. Įmonė „Antakmenė“, pristatanti rinkai įvai- ir pasirinkti prie kitų interjero detalių labiaurių gamintojų židinius, ugniakurus, krosneles, siai derantį gaminį. Šis išskirtinis kūrinys prieš metus laimėjo kaminų sistemas, šį sezoną savo produktų prestižinį „Interjeras.lt rekomenduoja“ ženasortimente išskiria „Vauni Cupola“ ir „Vaukliuką, o šiemet gavo dar vieną   – „Best of ni Globe“ biožidinius. Didžiausias tokių biožiHouzz 2017“ apdovanojimą. dinių privalumas  – itin patogus ir modernus Kad ir koks variantas būtų pasirinktas, aišdegiklis, be to, židinyje nesusidaro suodžių, o ku viena – biožidinių mados tendencijos brėir liepsną itin lengva reguliuoti. „Vauni Globe“ žia konkrečius šiuolaikiškų žmonių poreikius, biožidinys turi kojytę, tad jį galima pastatyti patenkinamus moderniuose būstuose. Tai  – ten, kur patogu, arba ten, kur susirenkama kokybės, gero dizaino ir praktiškumo sinergija. jaukiai pavakaroti su draugais: verandoje, virtuvėje, svetainėje. Jis tiktų miegamajame ar net vonioje. antakmene.lt

Patarimai

Balkonų ir stogų žalioji karalystė Urbanistikoje (balkonams, terasoms ir stogams) vis dažniau naudojamos dirbtinės dekoratyvinės vejos ROYAL GRASS®, mat įvertinami ne tik praktiniai tokio sprendimo aspektai, bet ir estetinis vaizdas. Galimybė visus metus džiaugtis žaliuojančia asmenine erdve suteikia motyvacijos ieškoti modernaus varianto. Olandų prekės ženklui atstovaujančios įmonės „Svajonių Vejos“ konsultantai patikina, kad ši danga tinka skirtingiems interjerams, eksterjerams ir kraštovaizdžiams. Ja galima iškloti tiek gyvenamųjų daugiaaukščių namų terasas, kuriose šiltuoju metų laiku praleidžiama nemažai laiko, tiek balkonus bei stogus. „Visus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų, lydi komfortas ir akiai malonus vaizdas, nes žolė laikui bėgant iš esmės beveik nepraranda savo pirminės išvaizdos ir gali tarnauti keliolika metų“, – pasakoja „Svajonių Vejos“ vadovė Ulrika Rutkauskienė. ROYAL GRASS® vejų gamybai naudojamos naujausios technologijos, leidžiančios sukurti aukščiausios kokybės medžiagas. Bendrovė aktyviai investuoja į sukurtos produkcijos testavimą, tyrimus ir sertifikavimą.

 Svajoniuvejos.lt, Shop.svajoniu-vejos.lt

26

Rezultatai pranoksta lūkesčius

Dirbtinė veja atveria neribotas erdves fantazijai – kai nebesibaiminama žodžio „dirbtinis“, prasideda visa apimantis kūrybinis procesas. ROYAL GRASS® vejos tinkamos naudoti ne tik eksterjere, bet ir interjere. Pavyzdžiui, galima įsirengti žaliuojantį plotą ten, kur norima suteikti vaizdui vitališkumo arba apsaugoti grindis nuo pažeidimų. Ant dirbtinės žolės malonu bėgioti basomis kojomis, saugu ropinėti mažyliams ir lakstyti augintiniams. „Galima rinktis pageidaujamus žaliųjų zonų dydžius, spalvos intensyvumą. Lietuvoje vis populiariau dirbtine veja dekoruoti būstų sienas ir netgi lubas. Įprastai tokie sprendimai pasirenkami ten, kur reikia sukurti buvimo gamtoje įspūdį, jausmą, kad žaliasis prieglobstis padeda atgauti jėgas ir pailsėti“, – naujausias tendencijas apžvelgia „Svajonių Vejos“ atstovai. Universalios vejos gali būti naudojamos baldams apvilkti, parodų stendams įrengti, vaikų žaidimo aikštelėms iškloti, jaukiai oazei sukurti prieš įžengiant į namus. Tarptautiniu mastu pripažinti gamintojai potencialiam naudotojui nenubrėžia jokių ribų, tad laisvė veikti atgaivinant ir naujam gyvenimui prikeliant pilkus interjero ir eksterjero plotus tampa absoliučiai neribota.


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

Tik atsakymai apie vonios kambarį

Vieni žmonės vonios kambario neįsivaizduoja be apvalių formų praustuvų, kiti priešingai – pirmenybę teikia aiškioms ir griežtoms linijoms. Vieniems gražūs blizgūs balti vonios baldų paviršiai, kitiems maloniau, kai vonios kambario balduose dominuoja natūralios medienos faktūros.

Vonios kambario projektavimas dažnai primena kantrybės reikalaujantį galvosūkį. Net pasitelkus architektų ir dizainerių pajėgas gali tekti susitaikyti su įvairiais kompromisais. Ispanų bendrovės „Roca“ vonios kambario kolekcijos „Inspira“ idėja itin patraukli šiuolaikiniam vartotojui – suteikti visas galimybes pačiam susikurti tokį vonios kambarį, kuris ne tik atspindėtų bendrą namų interjero stilių, atitiktų asmeninį gyvenimo būdą ir poreikius, bet ir per porą metų moraliai nepasentų. „Inspira“ vonios kambario keramikos kolekciją sudaro trys dizaino linijos: apvalių formų Round, labiau kampuota ir griežta Square bei tarpinė – Soft. Tačiau svarbiausia, kad atskirus kiekvienos linijos elementus galima harmoningai suderinti tarpusavyje ir taip sukurti visiškai individualų vonios kambario interjerą.

Kolekcijos universalumą ir projektavimo galimybes pirmiausia atspindi platus keramikos pasirinkimas. Kiekviena „Inspira“ dizaino linija turi ant stalviršio pastatomus ir įleidžiamus, taip pat – prie sienos tvirtinamus praustuvus. Į kolekciją įtraukti pakabinamieji ir pastatomieji unitazai, tarp kurių yra ir sumažinto gylio modelių, labiau tinkančių mažiems vonios kambariams. Trijų skirtingų matmenų (600, 800, 1 000 mm) spintelės siūlomos su balta, ąžuolo arba kombinuota ąžuolo ir tamsinto veidrodžio apdaila; jog gali būti derinamos su bet kurio tipo „Inspira“ praustuvu. Vonios kambario baldai – dar vienas svarbus kokybės indikatorius. „Inspira“ šį testą išlaiko puikiai – baldai ne tik išsiskiria preciziška apdirbimo kokybe, bet ir turi integruotus stalčių skirtukus, vidinį aukštos spintelės

lentynėlių apšvietimą, taip pat itin kokybiškus furnitūros mechanizmus. „Inspira“ kolekcijoje įdiegta nemažai technologinių naujovių. Praustuvai ir unitazai gaminami iš patentuotos keraminės medžiagos FINECERAMIC©, kuri net 40 proc. lengvesnė ir 30 proc. atsparesnė už tradicinę keramiką, todėl gamintojui pavyko išgauti subtilias keramikos formas. Visi pakabinamieji „Inspira“ unitazai neturi vandens paskirstymo apvado („Rimless“ technologija), kas užtikrina itin lengvą higienos ir švaros palaikymą. Unitazų ir bidė dangčiai iš naujos patentuotos medžiagos SUPRALIT© pasižymi didesniu atsparumu cheminiam ir mechaniniam poveikiui, antibakteriniu efektu, be to, juos ypač lengva valyti.  roca.lt

27


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

Nuotraukos iš „NEC Corporation of America“ su „Creative Commons“ licencija

Protingi ir nebrangūs namai

Patarimai

Lietuviai išmaniąsias namų sistemas renkasi pirmiausia norėdami sutaupyti ir būti saugūs. Didesniu būsto taupumu ar saugumu įmanoma pasirūpinti ir išleidus mažiau nei tūkstantį eurų. Įdiegus skirtingas sistemas, galima sutaupyti iki 40 proc. šildymo išlaidų. Protinguose namuose būtinus šilumos rodiklius skaičiuojantys kompiuteriai atsižvelgia į lauko temperatūrą, saulės tekėjimo laiką, drėgmę ar net šeimininko įpročius. Patekėjus saulei, kai kurios sistemos gali pakelti žaliuzes, o, pajutusios oro atšalimą, jas nuleisti: taip taupomi būsto šildymo ištekliai. Jeigu norite namus pašildyti tik prieš pat grįždami iš darbo ar atostogų, tai galite padaryti tiesiog mobiliuoju telefonu ar kompiuteriu. Saugumas yra antra svari priežastis, kodėl protingų namų technologijos sparčiai populiarėja Šiaurės Amerikoje. Lietuviai linkę į saugumą investuoti kaip ir į namų taupumą. Šiomis technologijomis galima stebėti namų aplinką visą parą. Išvykus sistemos apie judesį namuose ar kieme praneš jums tiesiai į mobilųjį telefoną ir persiųs vaizdo įrašą. Jums atostogaujant, išmaniosios sistemos gali sumažinti šildymo temperatūrą ir protarpiais uždegti šviesas, kad namuose būtų imituojamas šeimininkų buvimas. Svetimam žmogui užėjus į teritoriją, jos ne tik informuos būsto savininką, bet ir įjungs šviesas bei garso signalus. Norintieji dar daugiau saugumo gali įsigyti brangesnes sistemas, kurios

28

vartus ar duris atidaro tik nuskaičiusios šeimininko pirštų atspaudus, akis ar nuskenavusios visą veidą. Įdiegus išmaniąsias sistemas, nereikės nerimauti dėl užlietų kaimynų ar paliktų įjungtų prietaisų – atsitikus nelaimei, specialiosios tarnybos apie avariją bute bus informuojamos akimirksniu, o jums bus pranešta žinute ir elektroniniu laišku. Ganėtinai nebrangus išmanusis namų įtaisas yra anglies monoksido (CO) detektorius, signalizuojantis apie deguonies, reikalingo gerai savijautai ir efektyviai smegenų veiklai, stygių. Anglies monoksido detektoriai aptinka net mažiausius kenksmingų medžiagų kiekius, leidžia nuolat stebėti CO koncentraciją aplinkoje ir praneša, ar patalpose netrūksta deguonies. Visų šių išmaniųjų sistemų kaina skirtinga. Ją apibrėžia keli pagrindiniai veiksniai: technologijos naujumas, išorėje ir viduje rengiamų jutiklių, jungiklių ir kitų instaliacijai svarbių detalių skaičius bei instaliacijos darbų kaina. Tačiau, augant pasiūlai ir įvairovei, įrangos kaina kasmet mažėja. Parengta remiantis LNTPA, „Penkių kontinentų“ ir „Citus“ informacija.  lntpa.lt


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

PVC langai nuo šiol patiks ir architektams

Mažiau yra daugiau Iki šiol PVC rėmas lemdavo viso lango vaizdą, o kartu ir namo fasado galutinę išvaizdą. Stambus rėmas, tankiai dalijantis vertikaliomis juostomis pastato langus, reikalavo iš architekto kompromiso ir griovė šiuolaikinės architektūros koncepciją. Didelės, suskaidytos stiklinės vitrinos su daugybe rėmų netiko

Dievas yra detalėse Vaizdas, tarsi langai būtų iš berėmio stiklo, iš išorės nematoma varčia, vienoje plokštumoje esanti varčia ir rėmas – detalės, kurios langą paverčia „nematomu“ ir panaikina ribas tarp vidaus ir išorės. Konstrukcija pasižymi puikiomis statinėmis ypatybėmis ir itin gera šilumos izoliacija (dėl specialių šilumą izoliuojančių IKD® putų profilio viduje).

GEALAN-KUBUS® langus ypač lengva prižiūrėti ir valyti. Kuriant profilio geometriją atsižvelgta į išorinio rėmo kontūro aptakumą, rėmo sąvaroje atsisakyta tarpinės, o pats rėmas išlenktas imituojant vidurinę tarpinę. Plastikiniai langai gali būti ne tik balti. Dėl pažangios ir unikalios ACRYLCOLOR technologijos spalva išgaunama ne įprastai laminuojant ar dažant rėmo paviršių, o gamybos procese suliejant žaliavų sluoksnius, jūsų spalvoti langai nebluks, nesilups ir jų nereikės dažyti. Didelė medienos raštų ir spalvų įvairovė patenkins pačių reikliausių interjero dizainerių pageidavimus, o spalvoti ACRYLCOLOR langai puikiai derės prie jūsų fasado.

Nuo šiol patiks ir architektams Įprastiniai PVC langų ir durų sistemos rėmai per 20 metų įveikė 3 evoliucijos etapus: džiaugsmingą gimimą, chaotišką paauglystę ir aistringą jaunystę, kurių metu buvo klaidingai suformuotas žemesnės kokybės, prastesnių techninių charakteristikų, pigumo įvaizdis. Tačiau kokybiško plastiko konstrukcinės ir eksploatacinės savybės iš tiesų yra unikalios ir dažnu atveju nepakeičiamos. Plastikiniai langai gerokai šiltesni už aliumininius ir beveik nereikalauja priežiūros, palyginti su mediniais, o nuo šiol ir modernūs bei atitinkantys griežčiausius šilumos, garso ir kokybės reikalavimus. Todėl GEALAN-KUBUS® sistema turi visas galimybes reabilituoti PVC langų ir durų sistemas modernumo, aukščiausių reikalavimų bei kokybės siekiančių profesionalų akyse.  gealan.lt

29

Patarimai

Garsusis architektas Mies van der Rohe pokariu siekė sukurti architektūros  stilių, kuris reprezentuotų laikmetį taip, kaip gotika ar barokas  reprezentavo savo eras. Jis ištobulino „permatomą“ pastatą, kurio laikančioji konstrukcija pagaminta iš laibų  elementų, o lauko sienos  – iš stiklo. Savo pastatus jis vadino „odos ir kaulų“ architektūra, remdamasis paties suformuluotais principais „mažiau yra daugiau“ ir „dievas yra detalėse“. GEALAN-KUBUS® – inovatyvus visoje Europoje žinomo plastikinių langų ir durų sistemų gamintojo žingsnis link šiuolaikinių architektūros tendencijų ir poreikių. Nenuginčijami privalumai: mažiau matomas rėmas, didesni stiklo plotai, puiki rėmo šiluminė varža, atspari, ilgaamžė PVC paviršiaus spalva – argumentai prieš kuriuos neatsispirs nei užsakovas, nei architektas.

dažnam užsakovui. Dėl jų namai virsdavo nereikalingų atraminių kolonų, mažų langų ar langučiais sudalintų fasadų pabaisomis. Interjerai – tamsūs ir uždari, nes stambius rėmus (o kartu ir pro langus atsiveriančius vertingus vaizdus) reikėjo dangstyti užuolaidomis. Nuo šiol bus galima laisvai projektuoti didelius stiklo plotus ir, esant būtinybei, paslėpti lango rėmą šiltinimo sluoksnyje. Jei jis liks matomas, tai GEALAN-KUBUS® lakoniška, kvadratinė (10 × 10 cm) proporcija, be jokių stiklajuosčių (dėl unikalios stiklo įklijavimo STV® technologijos), nepaveiks modernaus pastato architektūros. Mechaniniam ar aplinkos poveikiui atsparios spalvos, dengiamos naujovišku būdu, derės su kitomis namo detalėmis. Tokiems langams nereikia jokių užuolaidų. Jūsų interjerą praplės pro langus puikiai regimos gamtos ar miesto detalės. „Ši sistema – unikali. Neabejoju, kad ją naudojantys architektai atras naujų galimybių ir sukurs nemažai išskirtinių projektų. GEALAN-KUBUS® sistema apibrėžia naują plastikinių langų formų kalbą architektūroje“,  – sakė bendrovės „Gealan Baltic“ vadovas Jaunius Šileikis.


Harmonija. Gamta. Grožis.

PARKETAS IR TAPETAS

RUBRIKĄ PRISTATO

„Pastarąjį kūrybos kelią galėčiau nusakyti trimis žodžiais: harmonija, gamta, grožis.“ (dizainerė Daiva Česnauskaitė)

Harmonija

Gamta

Grožis

Harmonija gyvenime, darbe, santykiuose, interjere. Taip apibūdinčiau savo mūzą, įkvepiančią kurti šiuolaikiškus, lengvus bei praktiškus namus. Mano klientai – veiklūs, keliaujantys, stebintys aplinką, analizuojantys, ieškantys praktiškiausių sprendimų, mėgstantys jaukumą ir ramybę asmenys. Jau daugiau nei dešimt metų kuriu tokius būstus, į kuriuos žmonėms būtų gera grįžti. Manau, kad interjeras turi tarnauti žmogui, o ne atvirkščiai. Kiekvienais metais vis naujomis akimis stebiu pasaulį, ateinančius klientus, besikeičiančią jų pasaulėžiūrą, atsinaujinančias dizaino tendencijas. Smagu, kad užsakovai drąsėja, pradeda plačiau matyti ir mąstyti, nebijo eksperimentuoti tiek su spalvomis, tiek su formomis, medžiagomis. Interjeruose įsivyrauja skoninga eklektika. Ji žavi savo išskirtinumu ir prisitaikymu prie kliento charakterio. Visa tai padeda ir man tobulėti, eiti tikruoju savo kūrybos keliu labai nenutolstant nuo realybės, nuo to, kas aktualu šiandien. Tai leidžia surasti prasmę kiekviename projekte, atskleisti naujus, malonius kūrybos atspalvius. Kūryba  – mano gyvenimo variklis...

Gamta visada yra greta žmogaus. Ji įkvepia, padeda atgauti jėgas. Žemės spalvos visada bus populiarios ir neišsemiamos. Gamtoje tiek daug atspalvių, pustonių, raštų, formų, nuotaikų. Tad nenuostabu, kad gamtos tematika išlieka tarp madingiausių interjero tendencijų. Aš taip pat stengiuosi paliesti gamtos tematiką: raštais, spalvomis, faktūromis ar natūraliomis medžiagomis. Toks interjeras tampa savas žmogui nuo pirmos minutės.

Rengiant būstą man svarbiausia – šviesos ir apdailos medžiagų tonų pusiausvyra. Daugiausia laiko skiriu apšvietimo projektui ir apdailos medžiagoms. Esu įsitikinusi, kad, suprojektavus tinkamą apšvietimą ir išklojus kokybišką grindų dangą, būstas įgauna tyrumo. Sienų spalvos, dekoras, baldai, kitos detalės tampa akcentais, suteikiančiais interjerui išskirtinumo, atskleidžiančiais gyventojo skonį ir pasaulėžiūrą. Kurdama grožį įžvelgiu ir kontrastuose. Nebijau tamsių atspalvių, griežtų formų ,,minkštoje“ aplinkoje, ir atvirkščiai. Kai randu pusiausvyrą, gaunu puikų galutinį rezultatą: dingsta visi nerimavimai, baimės. Dirbdama išvien su klientu, sukuriu harmoniją.


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

Eklektika

Pasirinktas modernus, šiek tiek eklektiškas interjeras. „Teka Design“ gamintojo Atrium Old Style kolekcijos klasikinės sendinto ąžuolo parketlentės kontrastuoja su lengva, minkšta, ramia rožinio kvarco spalva. Sienų pagrindui puikiai tiktų balta ar švelnaus rūko spalva, pilki tonai. Interjero charakterį pabrėžia aiškūs raštai. Prabangos suteikia metalo akcentai.

Svetainė. Daugiafunkcė, gaivi ir žaisminga. Pasirinkti „Cole & Son“ gamintojo tapetai Palm Jungle iš Contemporary Restyled kolekcijos. Žalsvų lapų motyvas suteikia interjerui gyvybės, dinamiškumo. Vaiko kambarys. Jis visada linksmas ir spalvotas. Kad ir kokio amžiaus vaikas, reikėtų rinktis neutralių spalvų aplinką. Tegul apie mažąjį gyventoją pasakoja detalės, žaislai, vaiko piešiniai. Pasirinkti tapetai – tarsi pieštuku pieštas eskizas. Laisvas, dinamiškas, gyvas, bet kartu ramus. Savo pilku tonu įsilieja į vaiko pasaulį. Padės jam fantazuoti, kurti, o nuramins bangų motyvas. Miegamasis. Ramybės oazė. Čia taip pat jaučiama pusiausvyra tarp charakteringų grindų ir ramybe dvelkiančių „Designers Guild“ tapetų Saraille Pale Jade žalsvo gradiento, primenančio rūke skendinčios pievos siluetą. Jis padeda nuskaidrinti mintis.

Vasaros dvelksmas

Darbo kambarys. Vis dar kartojasi įstrižų linijų motyvas. Čia jis griežtas, aiškus, rimtas, verčiantis susikaupti. Kontrastas miegamajam. Būtent tokia atmosfera turėtų būti darbo kambaryje.

Interjeras modernus, lengvas, dvelkiantis vasara. Gaivinančias balsvas, rausvas spalvas pa- Svetainė. Šviesi, jauki, kupina žaismės. Tokia brėžia prigesinti gilūs mėlyni tonai. Būste vyrauja apvalios formos. Tai – dinamiškumo, augimo vizija aplankė kuriant šios erdvės interjerą. Išsimbolis. Jos subtilios, nerėžia akies, tad tinka jaunai šeimai. Pasirinktos „Quick-Step“ gamin- rinkti dinamiški, primityvių, tarsi rožinėje erdtojo Massimo kolekcijos naujausio dizaino ąžuolo parketlentės. Itin plačios lentos padeda iš- vėje šokančių formų „Engblad & Co“ firmos vengti grindų linijinio motyvo konkurencijos su smulkiais, aktyviais tapetų raštais. Norisi išlai- Jaime Hayon kolekcijos tapetai Primitive Roll. kyti pusiausvyrą. Darbo ir svečių kambarys. „Designers Guild“ dizaino namų Saraille Indigo tapetai, primenantys jūros gelmę, regis, švelniai išnyksta. Mėlyna – išminties spalva. Ji padės susikaupti, pašalins įtampą. Šie neutralūs sienų apmušalai puikiai tiks ir svečių kambariui. Miegamasis. Lengvo žaismingumo suteikia balsvi, savo perlamutriniu rašto virpesiu išsiskiriantys „Boråstapeter“ gamintojo Scandinavian Designers II kolekcijos sienų apmušalai Vertigo.

Patarimai

Vaiko kambarys. Negriežtos formos, erdvė laisvai kūrybai paskatino rinktis šiuos trimatį efektą turinčius, gyvus „Engblad & Co“ firmos Front kolekcijos tapetus Dots.

Daugiau idėjų Jūsų namams:   facebook.com/Parketas-ir-Tapetas

Tapetus ir grindis galite apžiūrėti ir įsigyti šiose parduotuvėse: Vilniuje, salonas „Vilniaus parketas“ „Domus galerijoje“, P. Lukšio g. 32

instagram.com/parketas_ir_tapetas Kaune, salonas „Parketas ir Tapetas“ Namų idėjų centre NIC, Pramonės pr. 8E pinterest.com/parketastapetas Klaipėdoje, salonas „Parketas ir Tapetas“ Namų idėjų centre NIC, Minijos g. 42 twitter.com/parketastapetas Šiauliuose, salonas „Parketas ir Tapetas“ Namų idėjų centre NIC, Pramonės g. 17B Utenoje, salonas „Parketas ir Tapetas” Namų idėjų centre NIC, Kupiškio g. 19

  parketasirtapetas.lt

31


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

Lietuviškų interjerų kūrėjams – „Auksinės paletės“ Ceremonijos nuotraukos Tomo Petrovskio

Jau dvyliktus metus iš eilės portalo interjeras.lt organizuojamas konkursas „Metų interjeras / Auksinė paletė ’16“ tapo gražia tradicija ir varžytuvėmis, kuriose paaiškėjo geriausi 2016 m. Lietuvos architektai ir interjero dizaineriai. Konkursas sulaukia išskirtinio specialistų ir publikos dėmesio dėl labai objektyvaus darbų vertinimo. Visi komisijos nariai – tik užsienio dizaineriai ir architektai, kurie nepažįsta nei konkursui pateiktų interjerų autorių, nei vieni kitų. Šiemet konkursui buvo pateikta rekordiškai „Auksinėmis paletėmis“, paauksuotomis tikru daug darbų – 220 įrengtų interjerų. Iš viso auksu. Be to, konkurso rėmėjai įsteigė 10 padalyvavo 124 autoriai arba kolektyvai. Jie var- pildomų specialių nominacijų. Visiems nomižėsi trijose pagrindinėse kategorijose: geriau- nacijų laimėtojams taip pat įteiktos „Auksinės sio privataus, visuomeninio ir biuro interjero. paletės“, pelnytai vadinamos lietuviškais inTrys trijų kategorijų nugalėtojai buvo apdova- terjerų „Oskarais“. noti kruizu MCS laivu „Opera“ Karibų jūroje ir

Įspūdinga apdovanojimų ceremonija kovo 24 d. vakare vyko naujajame Vilniaus „Tech“ parke šalia Sapiegų rūmų. Daugelis atėjusiųjų į renginį pirmą kartą pamatė naują puikią startuolių biurams skirtą erdvę, kuri pradėjo veikti tik praeitą rudenį. Tradiciškai intriga laukė visų susirinkusių interjero kūrėjų, nes kiekvienas turėjo galimybę vietoje surengtoje geriausių darbų parodoje skirti po balsą vienam labiausiai patikusiam kūriniui. Aido Kalinausko ir Vaido Tomošiūno iš studijos „Archispektras“ darbą „Vila kopose“ kolegos pripažino geriausiu. Po ceremonijos visi svečiai buvo pakviesti į naująjį Sapiegos bistro, kuriame jų laukė DJ Evaldas romantiškoje žvakių šviesoje. Architektai ir dizaineriai vaišinosi ir maloniai bendravo po jiems svarbiausio kasmetinio įvykio.

„Metų interjero / Auksinė paletė ’16“ nugalėtojai: N o m i n a c i j o s ,,Geriausias spalvinis sprendimas“ laureatė – architektūros studija „Architektūros linija“. Nominacijos rėmėja – UAB „Caparol“.

N o m i n a c i j o s ,,Geriausias virtuvės projektas“ laimėtoja – architektūros ir interjero studija ,,Toota“, studijos vadovė – Justė Žibūdienė. Nominacijos rėmėja – „Trukmė“.

Patarimai

N o m i n a c i j o s ,,Geriausias vonios kambario projektas“ nugalėtoja – architektė-interjero dizainerė Vaiva Andriušytė. Nominacijos rėmėjai – šveicarų vonios kambario ekspertai „Laufen“. N o m i n a c i j o s ,,Inovatyviausias interjeras“ nugalėtoja – interjero dizainerė Laura Giržadė. Nominacijos rėmėjai – UAB „Jung Vilnius“ ir „Siedle“.

N o m i n a c i j o s ,,Už lietuviško dizaino propagavimą“ laimėtojai – „Baltic Master“. Nominacijos rėmėjas – „Lietuvos dizaino forumas“.

32


2017’2 PAVASARIS Nr. 62 / INTERJERAS.LT PATARIA

N o m i n a c i j o s ,,Geriausias fotografo darbas“ laureatas – fotografas Leonas Garbačauskas. Nominacijos rėmėjas – žurnalas „Centras“.

N o m i n a c i j o s „Tautos interjeras“ laimėtoja – interjero dizainerė Beata Senkevič. Nominacijos rėmėjai – portalas interjeras.lt ir naujienų portalas 15min.lt.

N o m i n a c i j o s ,,Profesionaliausias medienos panaudojimas interjere“ nugalėtojai – „YCL studio“. Nominacijos rėmėjai – išskirtinės kokybės medinių grindų gamintojai „Bonum Wood“. N o m i n a c i j o s „Geriausias apšvietimo projektas“ laureatai – ,,In Dot“. Nominacijos rėmėjas – „Korgas“.

N o m i n a c i j o s ,,Geriausias medžiagų derinys“ laimėtojai – „Inblum“. Nominacijos rėmėjas – „IE LAMINart“.

N o m i n a c i j o s „Geriausias biuro interjeras“ nugalėtoju tapo architektų bei interjero dizainerių Andriaus Vekeroto, Jūratės Vekerotienės ir Daliaus Naginevičiaus sukurtas inžinerinio projektavimo įmonės biuro interjeras Vilniuje. Rėmėjas – „Ergolain“. N o m i n a c i j o s „Geriausias visuomeninis interjeras“ laimėtoju tapo studijos ,,Inblum“ (Karolina Janšinskaitė, Dmitrijus Kudinas ir Laura Malcaitė) sukurtas parduotuvės „Trip Shop“ interjeras. Rėmėja – UAB „Mosas“. N o m i n a c i j o s „Geriausias privatus interjeras“ nugalėtoju tapo architektūros studijos ,,Arches“ sukurtas namo interjeras „Slėnio vila“. Rėmėja – „Quick-Step“ prekės ženklo atstovė UAB „Vilkonda“.  interjeras.lt/interjerai

33

Patarimai

Trijų pagrindinių nominacijų – „Geriausias privatus interjeras“, „Geriausias visuomeninis interjeras“ ir „Geriausias biuro interjeras“ – laureatai:


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’2 PAVASARIS Nr. 62

Rekomenduojame Apšvietimas 4urbansou.lt ardena.lt elmo.lt ekoliumenas.lt energygreen.lt e-sviestuvai.lt korgas.lt kandelas.eu kursiugildija.lt ledinis.lt thinklight.lt Baldai

aktyvussedejimas.lt arpolis.lt azuolupyne.lt baldunamai.lt baldaikitaip.lt baldmodern.lt baldai-interjeras.lt balticfurniture.lt barselonaliving.lt beola.lt berrybaldai.lt bustobaldai.lt casare.lt cane-line.com dubingiai.lt easebaldai.lt ergolain.lt hastens.com idnhome.lt ledeluxe.lt lovaplius.lt lonas.lt lovaspintoje.lt magresbaldai.lt mege.lt naujavirtuve.lt nmsaloni.lt platino.lt redeco.lt skandinaviskiinterjerai.lt sedesregia.lt ssistemos.lt sofa-lova.lt subtila.lt

34

tch.lt topsofa.lt tgbaldai.lt vadasiga.lt vesida.lt vildika.lt Baldinės plokštės ir interjero medžiagos alpi.it ie-laminart.lt hpl.lt organoids.com trukme.lt vegtomas.lt svajoniuvejos.lt Buitinė technika btn.lt franke.lt ejura.lt miele.lt smeg.lt Elektros instaliacija ir išmaniojo namo sistemos jung.lt siedle.com Dažai caparol.lt Dekoras 4urbansoul.lt agedmirrors.com/lt ardena.lt art-deco.lt cdstyle.lt classiclinedecor.com coockoo.lt decoramentum.lt dhome.lt dekoria.lt eurivila.lt gardamas.lt kandelas.eu loftsystem.lt naminukas.lt skandiamo.lt tapetas.lt onlyart.eu patalyne.lt stalasirvirtuve.lt varduva.lt Durys dorvila.lt e-durys.com medziocentras.lt unideco.lt vitukodurys.lt Langai gealan.lt Namų tekstilė arbdecor.lt celestinatekstil.lt bntekstile.lt datex.lt ldeco.lt uzuolaidos-dizainas.lt

Grindų danga aparici.lt bonumwood.lt brolistimber.eu doremus.lt egger.com gerosgrindys.lt interjerolinija.lt ispaniskosplyteles.lt jumda.eu kapri.lt kerama.lt landero.eu nagoja.lt quick-step.lt staki.lt parquet.lt parketas.lt vaineta.lt Interjero centrai domusgalerija.lt unideco.lt nicentras.lt Interjero projektavimas a2design.lt a3d.lt abvp.lt agatain.lt aine.lt arras.lt at-home.lt ausrinesdizainas.lt balticmaster.lt batuotasobuolys.lt casablanca.lt daliajakeliunaite.lt designfordream.lt distudija.lt dizainovirtuve.lt ebi.lt eglesdizainas.lt empro.lt geekydesign.net gintareja.lt idconcept.lt iminterior.lt inarch.lt incanto.lt incaprise.lt informus.lt interija.lt interiordesign.lt interjerodizaineris.lt interjeroprojektas.lt jostudio.lt jovitainterior.com jpstudija.lt kitapuse.lt lukasgadeikis.lt me2architekts.lt menasgyventi.com noi.lt olivijadouris.lt onmoon.lt

plazma.lt prusta.lt ramunasmakinkas.lt redeco.lt softdecor.lt soulhouse.lt studijaseptyni.lt susumidesign.com tikrastigras.lt valaviciute.lt vetre.lt vysniusodai.lt vitossvetaine.lt whomedeco.com Parodos archzona.lt bau-muenchen.com cosmit.it expo.lt exop-vakarai.lt imm-cologne.com litexpo.lt maison-objet.com messefrankfurt.com Programinė įranga infoera.lt Santechnika aco.lt arsan. lt dhome.lt duravit.lt eldoris.lt geberit.com grohe.lt gustavsberg.lt kwc.lt laufen.lt muresta.lt oras.com roca.lt tece.lt voniosnamai.lt voniosstudija.lt Sienos, apdailos medžiagos akmenstata.lt artiq.lt loftsystem.lt mosas.lt varduva.lt soliddecors.eu tapetas.lt Židiniai antakmene.lt degis.lt ekozidinys.lt jotul.lt liepsnele.lt smige.lt stiksas.lt tolvita.lt traforart.net ugnele.lt zidiniai.lt vilpra.lt


Profile for Interjeras.lt Pataria

"Interjeras.lt pataria" Nr. 2, 2017  

- Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija - Ernestos Statkutės kūrybos aukso amžius - 3 nauji interjerai - Žalias balkonas ir kiti patarim...

"Interjeras.lt pataria" Nr. 2, 2017  

- Sukrečianti įžymaus skulptoriaus istorija - Ernestos Statkutės kūrybos aukso amžius - 3 nauji interjerai - Žalias balkonas ir kiti patarim...

Advertisement