__MAIN_TEXT__

Page 1

2016 ŽIEMA. Nr. 60

GYVENIMAS GAMTOS PRIEGLOBSTYJE

Angelų kūrėjo dirbtuvėje MADINGI SPALVŲ DERINIAI

3 įspūdingi interjerai APIE SENDINTUS VEIDRODŽIUS

RINKOS NAUJIENOS

KAINA 1,99 €


VILNIUJE: S. Žukausko g. 43, tel. 8 5 210 73 66, faks. 8 5 210 73 69, el. p. info43@dorvila.lt; Verkių g. 35, tel. 8 5 272 55 05, faks. 8 5 272 29 69, mob. 8 689 51 715, el. p. info@dorvila.lt KAUNE: Partizanų g. 15A, tel. 8 37 408 600, tel./faks. 8 37 408 599, el. p. infokaunas@dorvila.lt

2017: 1 (100) I 91


2016 ŽIEMA. Nr. 60 / INTERJERAS.LT PATARIA

Įdomybės

10/

Angelų kūrėjas

6/

Atvirai

Gyvenimas gamtos prieglobstyje

Potinkinio WC rėmo montavimas Redaktoriaus žodis Prailgę rudens vakarai skatina pasižvalgyti po įspūdingus namus, kuriuos kiekvienas įsikuria savaip. Šio žurnalo puslapiuose rasite gamtos prieglobstį labiau nei prabangą vertinančią porą, kuri pasirinko ekologišką ir antivartotojišką gyvenimą. Taip pat kviečiame susipažinti su skulptoriumi, kuris kuria Vilniaus angelus, privertusius atsirasti miesto šūkiui: „Vilnius – žemai skraidančių angelų miestas“. Svarbi žurnalo dalis – interjerai, sukurti žinomiausių interjero kūrėjų. Šiame numeryje jų stilius skirtingas, bet visus juos vienija profesionalus darbas ir moderni, drąsi išraiška. Patarimų rubrikoje – patys naujausi technologiniai sprendimai, kurie tikrai pravers jūsų būstui. Tikriausiai pastebėjote, kad atsinaujino leidinio dizainas. Didesnis, patogesnis formatas ir, žinoma, puikus dizainerio Luko Ruškio darbas – jūsų teismui. Gražių akimirkų su mūsų žurnalu. Vytautas

Žurnalas leidžiamas nuo 2007 m.

4/

Įdomybės

Redakcija už reklamos turinį neatsako. Perspausdinti straipsnius, reprodukuoti nuotraukas be leidėjo sutikimo yra draudžiama. ISSN 1822-8186 Leidėjas VšĮ „Aplink tave“, Konstitucijos pr. 23, Vilnius Tiražas 8 000 egz.

3

Patarimai

28/

Redaktorius Vytautas Gurevičius info@interjeras.lt Žurnalistė Žydrė Dargužytė Projekto vadovas Vytautas Gurevičius vytautas@interjeras.lt Mob. tel. 8 699 83 242 Dizaineris Lukas Ruškys Meno redaktorė Rasa Labutienė ipmaketas@interjeras.lt Fotografai Darius Gumbrevičius Karlas Reklamos skyrius Virgilija Dvožeckytė interjeras@interjeras.lt Mob. tel. 8 652 56 003 Pozityvai ir spauda UAB „Spaudos praktika“ Viršelis Gamintojas: Amtico International, Anglija. Atstovas: UAB Interjero linija

Rekomenduoja

Spalvų džiaugsmas

Interjeras

Svečiuose

14/


INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 60

1/Šviestuvas XAL NOD designforindustry.jp

Įdomybės

Dizaineris Daisuke’as Kitagawa. Itin subtilaus dizaino šviestuvas nepriekaištingai telpa į minimalistinės japonų dizaino kultūros, papildytos šiuolaikiškais elementais, rėmus. Rezultatas – aptakus, tačiau dekoratyvus interjero elementas su tradiciniu kūgio formos gaubtu bei elegantišku, juodu, satino glotnumo paviršiumi. Jis ne tik estetiškai atrodo, bet ir yra funkcionalus: Nod šviestuvas leidžia išgauti galybę šviesos efektų, nes gaubtą galima sukioti 360 laipsnių kampu, o pakreipti – 180  laipsnių kampu ir reguliuoti aukštį, apšviesti sienas, stalviršius, lubas.

2/Veidrodis SELF PORTRAIT 1

2

portego.it Dizainerių duetas Ilaria Innocenti ir Giorgio Laboratore. Tai rankinis veidrodis, atspindintis japonų kultūrą ir perteikiantis moteriškumo simboliką, prabangą bei grožį. Sulankstytą popierinę vėduoklę primenantis dizainas demonstruoja lengvumą ir harmoniją. Itališkas kruopštaus rankų darbo kūrinys, kuriame įspraustas dvipusis veidrodis, padarytas iš cinkuoto plieno. Komplektacijos dalis – medinis pagrindas: į jį įstatytas veidrodis gali tapti staliniu kiekvienos damos grožio atributu.

3/Fotelis su pufu MOOME PLOUF inekehans.com

3

Dizainerė Ineke Hans. Kvadratinis fotelio ir pufo komplektas, styrančiomis plonomis plieninėmis vamzdinėmis kojelėmis, nudažytomis tokia pat spalva, kaip ir gobelenas. Rėmas leidžiasi nuo minkštų atramų žemyn, plastiškai išsišakoja ir atlieka kojelių funkciją. Autorė stengėsi sukurti paprastą, lakoniškų formų ir paprastos konstrukcijos baldą, kurį vos pamačius viskas būtų aišku kaip ant delno. Fotelis atrodo minkštas ir patogus, sėdimojoje dalyje įtaisytos spyruoklės suteikia stabilumo ir komforto pojūtį.

4/Kilimas LOOPING le.be Dizainerė Hélène Dashorst. Šis kilimas primena susiraičiusį laidą ar plastišką tinklą. Jį sudaro daugiau nei 4 500 kilpų. Rankomis pagaminti tokį tekstilės gaminį užtrunka daugiau nei 200 darbo valandų. Jis tinkamas naudoti netgi lauko sąlygomis, yra atsparus saulės spinduliams bei vandeniui. Kolekcijoje yra 3 dydžių modeliai: 1,7 × 2,3 m, 2 × 3  m, 3 × 4 m bei apvalus, 2 m skersmens kilimas.

5/Baldas BRANCH-OUT studiolorier.com

4

4

5

„Studio Lorier“. Keletą funkcijų turintis žaismingas, stilingas ir estetiškas baldas padės sutaupyti namuose vietos ir sukurti prasmingą bei jaukų interjero kampelį. Dvi šakas, įkvėptas gamtoje vyraujančio netobulumo, galima sujungti su daugybe kitas funkcijas atliekančių gaminių: vazonų, staliukų, šviestuvų. Visus šiuos produktus paprasta sujungti su abiem šakomis ir suformuoti norimą kompoziciją. Taip baldo autoriai suteikia galimybę vartotojams pasitelkti bent kiek kūrybiškumo.


2016 ŽIEMA. Nr. 60 / INTERJERAS.LT PATARIA

6/Stalas SAME SAME MARMOR

6

Dizaineris Florianas Vogelis. Darbo stalas didžiuliu stalviršiumi. Modernus ir prabangus, jaunatviškas ir solidus, ryškiaspalvis ir subtilus vienu metu. Šiuolaikiškos stalo kojų konstrukcijų pynės suteikia kiek urbanistišką stilistiką, o ją pabrėžia akiplėšiška sodriai raudona spalva. Šviesaus marmuro stalviršis savotiškai prigesina ryškumą ir suteikia dinamiškai kompozicijai stabilumo pojūtį. Ne tokiems drąsiems autorius siūlo juodą Same Same variantą. Matmenys: 1,80 × 0,80 × 0,74 cm.

7/Veidrodžių kolekcija RATEGUI ALAKA MIRRORS sylvainwillenz.com

7

Dizaineris Sylvainas Willenzas. Šie veidrodžiai suteikia interjerui avangardiškumo. Siekiant sukurti itin aukštos kokybės ir prabangos įspūdį, veidrodinis paviršius ir stiklas buvo derinami su marmuru, kruopščiai apskaičiuojant estetiškiausias apdailos medžiagų proporcijas. Šitaip išgautas originalus, drąsus, santūrus dizainas. Suapvalinti kraštai sukelia skulptūriškumo įspūdį. Žvilgsnis lengvai slysta plastiškomis formomis, nes persidengiančios tekstūros ne padalija gaminį, o suteikia jam vientisumo.

8/Stiklainių kolekcija PULPO CONTAINER Pulpoproducts.com

8

Dizaineris Sebastianas Herkneris. Ji sukurta eksperimentuojant kūrybinėse dirbtuvėse. Pagrindinis dėmesys buvo skiriamas spalvai, skaidrumui ir paviršiaus tekstūrai. Dėl to indai tapo išskirtinio dizaino, nepaprastai blizgūs, suteikiantys interjerui prabangos, tačiau švelniais tonais spinduliuojantys jaukumu. Kiek­ vienas stiklo gaminys – unikalus. Maži burbuliukai, paviršiaus ruoželiai bei spalvinių gamų variacijos ir dydžiai skiriasi, nes rankų darbo paklaida suteikia galimybę įsigyti vienetinių kūrinių. Gali būti melsvai, rausvai, oranžiškai, žalsvai, balsvai, raudonai sidabrinių atspalvių. Matmenys: 16,4 cm skersmens, 30 cm aukščio.

9/Arbatinukas TEAGETHER Studiolorier.com „Studio Lorier“. Geriant arbatą pripildyti du puodelius vienu metu... pagaliau tai įmanoma. Rankomis suformuotas, du kaklelius turintis arbatinukas – ne tik praktiškas, bet ir žaismingas. Dėl rankenėlės labai patogus naudoti. Tobula dovana vestuvių proga ar puikiai buityje pritaikoma smagi namų skulptūra. Puodelių dizainas toks pat, kaip ir arbatinuko. Visi indai gali būti plaunami indaplovėje. Medinė lenta turi griovelius gaminiams įstatyti. Ant jos patogu patiekti arbatą, o dėl puodeliams numatytos vietos nereikia rūpintis padėkliukais ar valyti ratilų, likusių ant stalo. Galima obuolio žalumo ir dangaus mėlynumo spalva. Medinė lenta gali būti šviesaus, tamsaus ar natūralaus atspalvio. 9

5

Įdomybės

Victorfoxtrot.de


INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 60

Gyvenimas gamtos prieglobstyje Atvirai

Parengė – Julija Belickienė Nuotraukos – Artūro Moisiejenko Sklypo plotas – 11 arų, jame stovi 93 m² gyvenamasis namas.

6


2016 ŽIEMA. Nr. 60 / INTERJERAS.LT PATARIA

Atvirai

Užmiesčio ramybe dvelkiantis gyvenamasis namas Valų kaime, įsikūręs šalia Vilniaus miesto, netoli Grigiškių, išsiskiria nepaprasto grožio gamta ir draugų bendruomenės idėja gyventi tiesiog kaimynystėje. Sekmadienio popietę susitikę su būsto šeimininkais Laurynu ir Gied­re kalbamės apie tai, kaip kurti namus, kurie atspindėtų juose gyvenančius žmones, apie laikui nepavaldžius daiktus, kuriuos gera prikelti naujam gyvenimui ir draugus, su kuriais smagu dalintis kaimynystės džiaugsmais ir telkti jauną, aktyvią, savarankišką bendruomenę. Laurynas ir Giedrė pasakoja apie savomis rankomis susikurtą pasaką, kur kiekvienas kaimynas yra tavo draugas ar pažįstamas, o už lango – nepaprasto grožio gamta: žaliuojantys miškai, netoliese – Stirnių piliakalnis su vaizdingais slėniais, Nėries upė ir Saidės upelis.

Papasakokite, kaip sugalvojote apsigyven- vidaus. Šiam darbui ir vėl pasitelkėte drauti Valų kaime? Kaip kilo draugų bendruome- gus – pažįstamą architektą. Kokias vidaus erdves Jums padėjo suplanuoti architektas? nės idėja? Kai galvojome apie šio būsto įsigijimą, jau tuViskas prasidėjo nuo mūsų draugų Mindaugo rėjome parengtą architektūrinį namo projektą ir Jūratės. Jie pirmieji aptiko šį vaizdingą krašir buvome gavę statybų leidimą. Tad išoriškai tovaizdį Vilniaus pakraštyje ir surado čia parjo vizijos negalėjome keisti: turėjome išlaikyti duodamą seną sodybą. Ji buvo išlikusi nuo tas pačias proporcijas. Tačiau perplanavome ankstesnių laikų (senoji Valų kaimo vietovė), o vidaus erdves, pakeitėme funkcines zonas. dabar – aplink susitvėrę tradiciniai sodai. TaiPagal pirminį projektą namas turėjo būti gi, jie įsigijo didelę kaimišką sodybą, padalino aukštas. Norėjome pasidaryti daugiau gyveį du sklypus ir parengė gyvenamojo namo pronamosios erdvės, tad įsirengėme antresolinį jektus. Vieną iš dviejų sodybos dalių mes iš jų aukštą. Jame yra miegamasis. Architektas ir nusipirkome. Draugų bendruomenės idėja susiformavo Justas Dūdėnas padėjo suplanuoti natūralų organiškai: jie pirmieji pradėjo gyvenamojo apšvietimą visame pastate: papildomai įrengsklypo paieškas ir pasiūlė mums toje pačio- ti stoglangiai, du vienas priešais kitą išsidėstę je vietovėje pasidairyti sklypo. Taip kilo min- įėjimai aprūpina prieškambario erdvę šviesa tis, kad kaimynystėje galėtų apsigyventi drau- ir nutiesia taką į vidinį kiemą. Architekto Justo Dūdėno vizija perplanuogai, susikurti bičiulių bendruomenė. Iš pradžių jant vidaus patalpas rėmėsi šviesos kritimo kiek atsargiai žiūrėjome į gyvenimą su draukomponavimu, geometriniu išdėstymu visagais greta: bičiuliautis smagu, tačiau ilgainiui me name: atidarius duris šviesa krinta išilgai, atsiranda bendrų buitinių sąlyčio taškų. Tačiau ši idėja pranoko lūkesčius: dabar į per stoglangius – skersai. Tokia šviesos komšias apylinkes atsikraustė dar 5 šeimos, vė- ponavimo idėja tikrai nenuvylė. liau susidraugavome ir su visais kitais (juokiaKitose erdvėse išnaudojote namo aukšsi). Jaučiamės puikiai ir gyvename smagiai. tį ir įsirengėte miego vietą antresoliniame Iš draugų įsigijote jau parengtą namo staty- aukšte. Kodėl nusprendėte palikti aukštas bos projektą, kurį galėjote perplanuoti tik iš lubas svetainėje?

7


INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 60

Dėl šviesos. Galvojome įrengti stoglangius pie­ tinėje namo pusėje. Vitrininiai svetainės langai išeina į šiaurę, tad norėjosi kuo daugiau šviesos pagrindinėje gyvenamojoje zonoje. Šiaurinė langų pusė šiek tiek gąsdino. Sprendimas įstatyti stoglangius visiškai pasiteisino ir leido dar labiau pašviesinti svetainę ir virtuvę, užpildyti jas natūralia dienos šviesa iš visų pusių. Dabar šviesos čia tikrai netrūksta. Kai kuriuos statybos darbus atlikote patys ar į pagalbą pasitelkėte draugus. Koks buvo įsimintiniausias momentas statant savo svajonių namus? Smagiausias momentas buvo darant namo pamatus. Čia, kur dabar sėdime, žaliavo pieva ir augo žemuogės. Tad namo pamatų kuoliukus dėliojome tiesiog pievoje ir juokėmės: „Va, kur auga žemuogės, bus mūsų vonia.“

Atvirai

Planuojant vidaus erdves, didelį vaidmenį turėjo vitrininiai langai ir pro juos atsiveriantis gamtovaizdis. Šalimais matyti kaimynų namas, tačiau Jūs pasirinkote atvirus langus. Kodėl Jums buvo svarbu jų neuždengti? Vitrininių langų ilgis yra 4,5 m. Iš pradžių lyg ir jautėmės tarsi „ant scenos“, tačiau vėliau šis pojūtis išnyko. Svetainė prasiplečia dvigubai, tarsi išeina į pievą ir susilieja su gamtovaizdžiu. Būdamas kambaryje, šioje lango pusėje, vis tiek jautiesi tarsi sėdėtum pievoje už lango. Tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl pasirinkome gyventi atokiau nuo miesto: nusprendėme įsikurti gamtos apsuptyje ir džiaugtis peizažu už lango. Mūsų kaimynai – mūsų draugai. Šiame kaime nėra daug žmonių, tad vakarais smagu matyti kaimynystėje degančią šviesą, jausti vietovės gyvumą. Ar gyvenant kaimynystėje su draugais išsitrina visos sklypo ribos? Ar bandote išlaikyti tam tikrą teritorinį savo erdvės privatumą? Turime pintą gluosnio gyvatvorę, kuri vasarą sužaliuoja ir tarsi atskiria kaimyninio sklypo ribas. Nesinorėjo užsitverti tvoromis ir atsiskirti. Tačiau minimali tvora padeda kaimynų vaikams atskirti teritorijas ir vizualiai apibrėžti greta esančių sklypų ribas. Ką esate kartu sukūrę kaip bendruomenė? Pačių žmonių iniciatyva esame sugalvoję vaikų priežiūros grupę gretimame name. Nėjome piketuoti prie Seimo, kad Lietuvoje trūksta vaikų darželių, patys ieškojome alternatyvų. Kiek truko namo įrengimo procesas? Statybų procesas ir įrengimas užtruko apie dvejus metus. Svetainėje į akis krinta didžiulė balta siena, skirta kino vakarams. Kodėl pasirinkote kino projektorių ir atsisakėte televizoriaus? Nebuvome nusistatę prieš televiziją, tačiau retai ją įsijungdavome, o filmus žiūrėdavome labai dažnai. Ypač mėgstame kiną, Giedrė prisideda organizuojant „Kauno kino festivalį“. Turime daug kinomanų draugų, taip pat

8


2016 ŽIEMA. Nr. 60 / INTERJERAS.LT PATARIA

rengiame kino vakarus kaimynų vaikams. Tad klausimų nekilo – namuose turėjo būti vieta, kur patogiai galėtume žiūrėti filmus. Planuodami svetainės erdvę, tarsi automatiškai numatėme vietą kino projektoriui. Jis lėmė vyraujančią baltą sienų spalvą, kuri kartu su vitrininiais langais būstui suteikė dar daugiau šviesos dieną.

Atvirai

Būsto interjere yra daugybė daiktų, kuriuos prikeliate naujam gyvenimui: seni sėdimieji krėslai, lagaminas, senovinis radijas, gėlių vazonai. Kuo Jus žavi senų daiktų naudojimas naujoje erdvėje? Dabar vintažinis stilius – išties populiarus, tačiau mes nesivaikėme madų. Šie daiktai pas mus atsirado natūraliai, o kartais – ir atsitiktinai, kaip antai įvairūs sėdimieji krėslai, virtuvinis suolas. Tokios interjero detalės kaip lagaminas turi ir sentimentalią vertę, yra širdžiai brangūs: kadaise lagaminas priklausė Giedrės močiutei. Kai esi jaunas, tarsi knieti viską išmesti ir nusipirkti naujų reikmenų, tačiau vėliau supranti, kad daiktai turi išliekamąją vertę: dabar taip smagu susidėti savo kompaktus į senovinį močiutės lagaminą. Jis turi visai kitą reikšmę. Mes abu džiaugiamės galėdami panaudoti senus daiktus, prikelti juos naujam gyvenimui. Jie yra geri, nesulūžę ir visiškai tinkami naudoti. Tačiau perkame ir naujų. Papasakokite apie savo virtuvės koncepciją, kur akcentu tampa virtuviniai rakandai, maisto laikymo indai, stiklo buteliai. Kokia buvo Jūsų virtuvės vizija? Kurį laiką šioje vietoje buvo laikinoji virtuvė, tad padėjo jos išplanavimas: jau žinai, kas ir kur turi būti padėta, kad būtų patogu. Mums buvo svarbu, kad viskas būtų po ranka ir paruošta naudoti, tarkim, turime net prieskonių stalčių, kuriame viską galim nesunkiai susirasti. Funkcionalumas virtuvėje išties labai svarbus. Spintelių durelėse panaudojome langinių motyvus, primenančius tolimus kraštus. Virtuvė – tai namų vieta, kurioje praleidžiame daug laiko, tad itin norėjosi, kad viskas būtų gražu ir patogu. Ilgai dar Laurynas ir Giedrė pasakoja apie savomis rankomis susikurtą pasaką, kur kiekvienas kaimynas yra tavo draugas ar pažįstamas, o už lango – nepaprasto grožio gamta: žaliuojantys miškai, netoliese – Stirnių piliakalnis su vaizdingais slėniais, Nėries upė ir Saidės upelis.

9


Svečiuose

INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 60

Parengė – Julija Belickienė Nuotraukos – Darius Gumbrevičius

10


2016 ŽIEMA. Nr. 60 / INTERJERAS.LT PATARIA

Svečiuose

Vaidas Ramoška – talentingas skulptorius, geriausiai žinomas kaip angelų kūrėjas, savo skulptūromis papuošęs daugybę viešųjų ir privačių miesto erdvių. Daugiau nei 300 V. Ramoškos sukurtų gerųjų būtybių šypsosi nuo namų stogų, balkonų, Vilniaus ženklų bei kitų į miesto paveikslą įsiliejančių objektų. Skulptūros virsta angelais sargais, saugančiais ir privačias gyvenamąsias erdves, namų jaukumą ir šeimos gerovę, o kartais angelai suplasnoja ir nutūpia svečiose šalyse. Su Vaidu susitikę viename Vilniaus miesto parkų kalbamės apie kūrybą ir namus, į kuriuos visada gera sugrįžti.

Kas Jums yra kūryba? Kaip suprantate kūrybą apskritai? Kūryba yra tam tikra dieviška veikla, nes pirmasis kūrėjas buvo Dievas. Galima sakyti, kad mes tik žaidžiame dieviškus žaidimus: bandome vėl sukurti iš nulio. Kūrybai reikia darbo, tikro darbo. Tai sunkus kasdienis procesas, nuolatinis tobulėjimas, domėjimasis, bandymas suteikti prasmę, atrasti turinį. Kūryba atsiranda dirbant ir laikantis disciplinos. Tam, kad sukurtum, turi nuolat mintyse kažką konstruoti, eskizuoti, piešti. Kartais pirminė idėja būna pati geriausia. Iš jos gimsta naujų idėjų. Esu išmąstomų dalykų, išmąstomų schemų žmogus, stengiuosi galvoti konstruktyviai. Kiekvienas kuria savaip: man kartais idėjos sukrenta taip, kaip reikia. Būna, kad šauna mintis einant keliu, ir tiek. Jei nori, kad kūryba būtų kam nors įdomi, reikia pažiūrėti į save iš viršaus kaip kokiam režisieriui: kokiu keliu eini, koks tavo tikslas, kokia misija. Svarbiausia – turi būti tavo idėja, tavo mintis. Kokie menininkai Jus įkvepia? Iš kokių kūrėjų semiatės patirties, žinių, inspiracijų? Man patinka daug autorių. Visų pirma tai profesorius Gediminas Karalius, mokytojas

iš didžios raidės G. Jokūbonis, skulptorius S. Kuzma. Kaip jie kurdavo! Kokie nuostabūs pedagogai jie buvo, kaip jie perduodavo savo žinias… Man labai įdomūs G. Jokūbonio konstravimo principai, filosofija, žavi visa G. Karaliaus teorinė dalis ir praktika. Iš jaunųjų menininkų imponuoja Gitenis Umbrasas, Marius Zavackis. Kaip dažnai domitės šių menininkų kūriniais? Ar lankotės jų darbų parodose, ar vartote jų kūrybos albumus, kaip sekate naujausius darbus? Prie progos domiuosi, žiūriu, ką jie kuria. M.  Zavackį pažįstu asmeniškai, kartais užeinu į jo dirbtuves, pas profesorių tiesiog nuvažiuoju kaip pas išminties mokytoją. Kodėl pasirinkote būtent skulptūrą? Nuo vaikystės žinojau, kad būsiu dailininkas. Nuo šešerių metų norėjau tapti dailininku ir tėvai man leido eiti savo keliu. Dar rašiau poeziją, grojau, dainavau chore – visą laiką žinojau, kad būsiu menininkas. Pradžioje galvojau rinktis tapytojo kelią, tačiau mačiau, kad su tapyba man nesiseka. Mano mokyklos mokytoja pasiūlė pabandyti skulptūrą. Pamėginau ir man labai patiko.

Ką įsileidžiate į savo kūrybos zoną, į savo dirbtuves? Ar tai yra Jūsų komforto zona skirta tik Jums, ar šia erdve dalinatės su kitais? Turiu nusipirkęs buvusią mokyklą Ukmergėje, ten yra mano dirbtuvės. Neturiu ką slėpti. Į dirbtuves atvažiuoja užsakovai, užsuka smalsaujantys žmonės. Tačiau idėjas saugau, nes ne kartą jas yra iš manęs pavogę. Idėja yra pats svarbiausias dalykas. Kaip manote, kas svarbu šiuolaikiniam me­ ni­ninkui? Svarbiausia yra dirbti. Antra – nuolat galvoti apie aktualumą, domėtis pasauliu ir istorija, sekti naujienas. Trečia – visą laiką tobulėti, mokytis, gilintis į technologijas, išbandyti naujus dalykus. Kokia Jūsų sėkmės formulė? Esu vienas iš nedaugelio menininkų, gyvenančių tik iš savo kūrybos. Mano sėkmės formulė – reikia dirbti. Privalai turėti strategiją ir tikėti tuo, ką darai. Man kūryba yra viskas. Esu laimingas darydamas angelus. Ar angelų skulptūros šiuo metu yra pagrindinė Jūsų veikla? Ką dar be jų kuriate? Angelai užima 90 proc. mano kūrybinio laiko, 10 proc. užima visa kita: bandau statyti

11


Svečiuose

INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 60

kažką naujo, mąstau apie naujas idėjas, kuriu figūras iš ąžuolo. Visi ieškojimai yra tam tikra skulptūros kalba. Kas Jums yra angelas? Kaip Jūs suprantate jo simbolį? Angelai – tai mūsų vaikai, skirtumas tik tas, kad jie turi sparnus. Angelų būna visokių. Žinau daugybę atvejų, kai mano kurti angelai padėjo šeimoms, norinčioms susilaukti vaikų. Tiek aš, tiek žmonės, pas kuriuos apsigyvena mano skulptūros, tiki angelu sargu. Jie jaučia, kad aplink atsiranda daugiau gėrio. Kaip tapote angelų skulptoriumi? Ilga istorija. Taip jau atsitiko, kad pirmąjį savo angelą padariau pas V. Šerėną. Nuo to viskas ir prasidėjo. Mano pirmieji darbai smarkiai skiriasi nuo dabartinių: aš juos vis tobulinau ir tobulinau, tad dabar jie visai kitokie negu pirmieji. Kuris angelas Jums labiausiai įsiminė, buvo itin svarbus? Patys įsimintiniausi – paskutiniai mano kurti angelai. Ir, be abejo, tie didieji, žinomiausi, pavyzdžiui: tupintys ant Vilniaus miesto ženklų, „Logipolijos“ verslo centro ir „Vilniaus vartų“, marmurinis angelas prie vadinamojo „Vaikų pasaulio“ ir sergintis oro uostą. Neturiu mylimiausio. Aš matau savo misiją, turiu idėją ir tiesiog kuriu. Kiekvieną skulptūrą stengiuosi daryti šiek tiek kitokią, netgi pati technologija skiriasi. Kokias medžiagas naudojate angelų gamybai? Ar svarbu, kad jos būtų ilgaamžės? Jeigu galvotume apie skulptūros ilgaamžiškumą, tuomet tai būtų marmuras, bronza, granitas. Tačiau šios medžiagos yra labai brangios

12

ir, jeigu būčiau kūręs tik iš jų, angelų būtų visai nedaug, gal 20–30. Aš juos darau pagal savo sukurtą technologiją: iš medžiagos, kurią pats sugalvojau kuri leidžia formuoti skulptūrą ir padaryti ją patvarią. Aš nepaliaujamai ieškau tobulėjimo būdų, eksperimentuoju medžiagomis.

Vaidas Ramoška: „Esu vienas iš nedaugelio menininkų, gyvenančių tik iš savo kūrybos. Mano sėkmės formulė – reikia dirbti. Privalai turėti strategiją ir tikėti tuo, ką darai. Man kūryba yra viskas.“ Ar miesto aplinkoje pastebite naujas architektūrines erdves, kuriose norėtumėte įkomponuoti angelų skulptūras? Pastebiu. Lukiškių aikštė (juokiasi). Kitados norėjau pastatyti laikiną skulptūrą ant Gedimino pilies. Jūsų kurti angelai puošia ir privačius būstus, kuria tam tikrą namų jaukumą. O kas Jums yra jaukūs namai? Namai  – vieta, kurioje jaučiuosi saugus, galiu būti savimi ir į kurią visada noriu sugrįžti. Namai – erdvė, į kurią be mano žinios niekas negali užeiti nekviestas. Tai – tarsi savotiška tvirtovė.

Kokie Jūsų namai? Mano namai – užmiestyje, toliau nuo centro. Juose yra daugybė darbui skirtų įrankių, rakandų, kad kasdien nereikėtų važinėti į miestą. Negaliu nepaminėti didelių pliusų gyvenant provincijoje: čia gerokai pigesnis nekilnojamasis turtas, iš kaimynų gali gauti sveiko maisto ar pats užsiauginti, ką nori, ir iki miesto netoli: Vilnių pasiekiu vos per 50 minučių. Ar Jums svarbu skirti dėmesį namų estetikai, interjero tendencijoms, dizainui? Kokį interjero stilių Jūs pasirinktumėte? Angelų skulptūros apsigyveno daugybėje privačių erdvių, teko savo kūrybą vežti ir į užsienį – tad interjero stilių prisižiūrėjau labai daug ir įvairių: nuo nevaržomos prabangos, auksu „dengtų“ namų, iki visiškai transformuojamų erdvių su stumdomais daugiafunkciais baldais, japoniško stiliaus ar minimalistinių interjerų. Dar nesu susikūręs savo svajonių namų. Man patinka minimalizmas, tačiau galbūt įsirengčiau skirtingų epochų kambarius ir didelį vidinį kiemą. Man patiktų išmanus būstas, turintis išmaniųjų technologijų, su visiškai sutvarkytomis komunikacijomis. Ką palinkėtumėte žmonėms, kurie svarsto, kaip susikurti jaukius namus ir juose atrasti ramybę? Patarimas vienas – domėkitės, klauskite, tarkitės su profesionaliais interjero dizaineriais, tačiau visada klausykite ir savo širdies balso: kas jums gražu, kas jums patinka. Namų jaukumą kuria ne daiktai, o juose gyvenantys žmonės. 


2016 ŽIEMA. Nr. 60 / INTERJERAS.LT PATARIA

Svečiuose

Šio angelo užsakovas – Vilniaus centrinė universalinė parduotuvė.

13


Dėkojame konkurso rėmėjams:

Spalvų džiaugsmas Projekto autorė: Mingailė Marcinė Nuotraukų autorius: Laimonas Ciūnis Parengė: Ingrida Kaliukevičiūtė

Gyvendami krašte, kuriame spalvingoji vasara neužsibūna ir ilgus mėnesius aplinkui tvyro pilkuma, trokštame savo namuose kuo ilgiau išsaugoti šiltojo meto likučius, tačiau bijome drastiškų spalvinių dermių ir remiamės šiuolaikiniuose interjeruose įsivyravusiais ramių ir neutralių tonų derinimo principais. Įprastai interjerui suteikia gyvybės tik kelios spalvingos detalės. Tačiau šiuolaikinės tendencijos tinka ne visiems. Būtent todėl architektė, interjero dizainerė Mingailė Marcinė sukūrė išskirtinius namus žmonėms, kurie troško išsaugoti teigiamą spalvų sukurtą atmosferą. 14


01

Architektė: MINGAIL Mob tel.: 8 682 6122 E-mail.: mingaile@i

SKALB.

Dziov.

Interjeras

0

Šald.

PATALPŲ EKSPLIKA 1. Tamburas 6m2

2. Koridorius 13m2 Ind.

3. Svetainė ir virtuv

4. Virtuvė - Valgoma 5. Vaikų kambarys 6. Vaikų kambarys

7. Vaikų vonia 7.5m 8. Tėvų vonia 7m2

9. Miegamasis 18m

10. Drabužinė 7m2

15


INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 61

Interjeras

,,Svetainės lubų detalė – sunkiausia projekto įgyvendinimo dalis. Sukonstruota detalė paslepia patalpoje esantį gartraukį ir kartu tarnauja kaip įdomus, veidrodžiais ,,užmaskuotas“ svetainės elementas“, – pasakoja architektė.

02

03

16

,,Pagrindinė projekto užduotis – sukurti linksmą, spalvingą ir jaukų interjerą jaunai, drąsių sprendimų nebijančiai šeimai. Svarbiausias užsakovės pageidavimas  – pritaikyti jos senelio darytus medinius staliukus iš medžio kelmų....“  – pasakoja projekto autorė. Po kelių susitikimų su būsimais namo gyventojais architektei tapo aišku, kad būsto stilistika privalo būti moderni, tačiau su netikėtomis ir neįprastomis detalėmis, kurios suteiktų interjerui išskirtinumo, o spalvų deriniai ilgainiui nenusibostų ir nebūtų per daug įkyrūs apsilankiusiam svečiui. Pirmasis architektės iššūkis  – suderinti spalvas. Tikru atradimu tapo italų baldų gamintojo „Lago“ baldai ir drąsūs jų spalviniai kontrastai. Jie puikiai tiko prie projekto idėjos išsaugoti spalvų sukuriamus teigiamus pojūčius. O kas gi geriau nei spalvingame, saulėtame krašte gyvenantys italai gali suprasti spalvų teikiamą džiaugsmą? Pasitelkusi pietietišką požiūrį į aplinką ir energiją, M. Marcinė sukūrė mūsų krašte neįprastą spalvinę paletę. Kiekviena namo funkcinė zona turi savitą aurą, kurią jai suteikia tiek parinkti šviesos tonai, tiek interjero detalės. Pavyzdžiui, svetainėje vyraujanti šviesiai mėlyna, žalia bei tikro medžio atspalviai nuteikia raminamai, priartina prie gamtos ir gyvybės, patraukia dėmesį, tačiau nevargina. Gamtos spalvos dar labiau pabrėžiamos, kai atsiduria tarp neutralių pilkų ar baltų atspalvių. Juoda suteikia elegancijos, tačiau šalia kitų interjere vyraujančių spalvų netampa per daug išraiškinga ir niūria. Akį traukia ir prisėsti kviečia rafinuotas sofos purpuras. Miegamajame dominuojantys violetiniai ir pilki tonai patalpai suteikia privatumo ir ramybės jausmą, o miegamajam priklausančiame dušo kambaryje esanti spalvinga stiklo blokelių pertvara ir veidrodžio kubeliais nubarstyta siena rytais suteikia energijos ir verčia nusišypsoti. Toks energijos pliūpsnis lydi ir bendrajame vonios kambaryje. Čia į akis krinta sieninės grafikos darbas: jo dinamiškos detalės suteikia patalpai žaismo, sklaido nuobodulį ir stebina svečius. ,,Šis projektas be galo džiugina. Buvo malonu prisidėti prie jo įgyvendinimo. Užsakovai – šiltos, kūrybingos ir spalvingos asmenybės. Jie ir tapo mano kūrybos įkvėpimo šaltiniu“, – apibendrindama pabrėžia projekto autorė Mingailė Marcinė, kuri sukūrė modernius ir spalvingus namus jaunai ir drąsių sprendimų nebijančiai šeimai.


2016 ŽIEMA. Nr. 61 / INTERJERAS.LT PATARIA

,,Vonios – ne tokios, kokios mums įprastos: jose visiškai nėra plytelių. Jas puošia tik piešiniai ir stiklo blokeliai“, – prasitaria M. Marcinė.

04

01. retroforma.com 02. ardena.lt 03. lonas.lt 04. muresta.lt

17

Interjeras

02


INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 60

Projekto autorė: Vėjūna Kasinskienė Nuotraukų autorius: Leonas Garbačauskas Parengė: Ingrida Kaliukevičiūtė

Interjeras

Nemenka dalis savarankišką gyvenimą pradedančių jaunuolių apsigyvena nedidelio ploto vieno kambario bute. Jame nori gyventi taip pat patogiai, kaip tėvų namuose, rasti vietos draugams ir, žinoma, išsaugoti erdvės pojūtį. Todėl nepaprastai svarbu mažame būste visas funkcines zonas įrengti taip, kad būtų patogu, praktiška ir, žinoma, stilinga.

Beribis praktiškumas 18

Su šia, berods, neįmanoma užduotimi susidūrė ir interjero dizainerė Vėjūna Kasinskienė. Ji 29,30 m² ploto 1 kambario bute 25 metų vaikinui sukūrė funkcionalius namus su patogia virtuve, plačiu darbastaliu ir ištaigingu miegamuoju, kuriame puikuojasi plati dvigulė lova. Norint kuo funkcionaliau išdėstyti patalpas ir sutalpinti visus komponentus, svarbu perplanuoti kiekvieną detalę ir apskaičiuoti kiekvieną centimetrą. Taigi dizainerė ryžosi drastiškam žingsniui ir iš esmės pakeitė senąjį buto planą: norint patekti į virtuvę, anksčiau reikėjo pereiti visą patalpą iki dabartinio miegamojo. ,,TV jungtys buvo sumontuotos dabartinės sieninės spintos nišoje, prie įėjimo – didelė rūbų spinta, vonioje nepatogiai viena priešais kitą išdėstytos praustuvo ir WC jungtys, o kairiajame kampe – skalbimo mašina su gyvatuku ir 90 cm dušo kabina“, – pasakoja projekto autorė. Pertvarkius visą erdvę, padidinus dušo kabiną ir perkėlus virtuvės sistemas, buvo gautas puikus rezultatas. Tik įžengęs pro duris, patenki į virtuvę. Šalia – komoda batams pasidėti ir sieninė spinta paltui pasikabinti. Toliau, vos už žingsnio, – poilsio zona, kurioje galima priimti svečius, pusryčiauti žvilgčiojant pro langą ar net pasiūlyti nakvynę draugams ant patogios išlankstomos lovos.


01

02

Interjeras

Miegamajame funkcionaliai išnaudota galvūgalio siena. Iš abiejų lovos pusių ir virš jos – sukonstruota talpi daiktų laikymo sistema. Ji darniai įsilieja į kambario visumą, lovą palikdama šiek tiek privatumo suteikiančioje nišoje, kurioje įmontuotas ir naktinis apšvietimas. O šalia lovos puikuojasi platus, tiesioginės šviesos apgaubtas darbastalis, prie kurio vienu metu gali dirbti du žmonės. Norint išlaikyti vientisumą dušo kambaryje, pasirinktos tokios pat geometrinės detalės ir spalvos kaip bendrojoje erdvėje. Taip pat įrengtos dėmesio neatkreipiančios potinkinės maišytuvų sistemos, o perkėlus skalbyklės įvadus į virtuvę dušo kabina išaugo net iki 150 × 100 cm dydžio. Buto stilistiką padiktavo ne tik viena populiariausių šiuolaikinio interjero tendencijų – geometrija (ji atsispindi miegamojo šoninėje ir virtuvės galinėje sienose, dušo plytelėse ir pakabinamuose šviestuvuose), bet ir pačių užsakovų norai. Kadangi jaunam, veržliam vaikinui svarbus preciziškumas, pasirinkta minimalistinio stiliaus kryptis su klasikos prieskoniais. Spalvinė gama sukuria tikrą balansą. Sodri mėlyna – ne tik klasikos, kilmingumo, bet ir regimai patalpą erdvinanti spalva. Ji primena jūrą, dangų, veikia raminamai, o kartu su balta sukelia švaros jausmą. Geltona – suteikia

19


INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 61

Interjeras

03

02

energijos, šilumos ir džiugesio. Ji skatina bendrauti ir veikti. Vizualiai padidinti būstą padėjo ne tik dideli langai ir balta sienų, grindų bei įmontuojamų sisteminių baldų spalva, bet ir blizgūs paviršiai: baldų fasadai, aksominės pagalvėlės, puošiančios sofą ir miegamojo lovą, virtuvės

20

stiklas bei viršutinių spintelių fasaduose panaudoti veidrodžiai. Pasitelkus erdvės plėtimo taisykles ir atlikus visus šiuos reikšmingus perplanavimo darbus buvo sukurtas mažas, patogus, praktiškas ir, žinoma, stilingas butas.

04


05

Interjeras

06

06

01. simetria.lt 02. whomedeco.com 03. retroforma.com 04. delight.lt 05. novalda.lt 06. vaineta.lt

21


Interjeras

01

Interjero dizainerė: Laura Byčenkova Nuotraukų autorius: Leonas Garbačauskas Parengė: Ingrida Kaliukevičiūtė

ŠVIESOS ŽAISMAS Daugelis žmonių nežino, kaip galėtų savo butą ar namą paversti jaukesniu ir praktiškesniu. Galvoje įkyriai kirba mintis: kaip slegiančius, tamsius užkaborius paversti šviesesniais? Architektė, interjero dizainerė Laura Byčenkova įrodė, kad, tinkamai perplanavę buto funkcines zonas, galime pasiekti norimų rezultatų.

22


02

03

Prieš

Po

„Projekto istorija prasideda nuo didelio tamsaus koridoriaus, į kurį patekome pirmą kartą apsilankę bute. Supratau, jog šios patalpos neturi likti. Norėjau, kad pro didžiulius svetainės langus plūstanti šviesa pasitiktų vos įžengus į namus. Tai tapo pagrindine mano užduotimi“, – dalijasi prisiminimais projekto autorė, kuri 70 m² butą prikėlė naujam gyvenimui. Perplanavus pertvaras, tačiau nekeičiant santechnikos ir vėdinimo įvadų vietos, buvo parengtas visiškai naujas buto planas. Sujungus svetainės, valgomojo, virtuvės ir koridoriaus zonas, sukurtas „šviesos koridoriaus“ efektas. Jis visiškai pakeitė sklindančios šviesos srautus todėl, įėjęs į namus, nesi apgaubtas prietemos: norint pasikabinti paltą, nebereikia uždegti šviestuvo. Padidintas vonios kambario plotas leido turėti ne tik vonią, bet ir dušą, puoštą majolikos stiliaus* mėlynų tonų plytelių mozaika, o „lanksti“ gyvenamosios erdvės siena puikiai tiko montuojant talpią daiktų laikymo sistemą, kurios priekinis fasadas atrodo tarsi vientisa, balta bendrosios erdvės siena.

23

Interjeras

Stikliniai šviestuvėliai – maža detalė, padedanti išlaikyti abiejų erdvių vientisumą.


Interjeras

03

04

24

Norint išlaikyti kuo stipresnius šviesos srautus, pagrindine buto spalva tapo balta. Ji – esminė šiuolaikiško interjero detalė, be to, geriausiai atspindi šviesą, padeda susikaupti, o patalpoje sukuria erdvės ir švaros įspūdį. Baltos gaivumą bei tyrumą pabrėžia natūralaus ąžuolo grindys ir švelnūs salotiniai valgomojo kėdžių, šviestuvų ir augalų tonai. Kartu su melsvu minkštu foteliu jie sudaro bendrą ramybės ir gyvybiškumo kompoziciją. Sutemus ir atėjus laikui uždegti lempas, bute neišnyksta natūralumas. Paslėptas LED juostų apšvietimas kambario lubų kraštuose ir įmontuojami šviestuvai tampa pagrindiniu neutraliu šviesos šaltiniu: jis neatkreipia dėmesio ir tolygiai užpildo visą pagrindinę patalpą. Akcentu tampa tik sieniniai TV zonos ir pakabinami valgomojo stiklo šviestuvai, kurių atspindžiai primena saulės spindulių žaismą vandenyje. Virtuvės sritis tarsi išnyksta, ją išduoda tik pusbario ąžuolinio stalviršio linija ir virš jo esanti žaisminga kubų kompozicija, kurioje išradingai paslėptas ne tik pagrindinis šviestuvas, bet ir gartraukis. Bene visa balta buitinė technika įmontuota vientisoje virtuvės spintoje. Jos stilius toks pats kaip bendrojoje erdvėje įtaisytos knygų lentynos, kurios apačioje slepiasi skalbyklė ir džiovyklė. Šeimininkų miegamajame suardomas standartinis baldų išdėstymo planas ir miegamojo lova atsiduria kambario viduryje: taip papildomai sukuriama vietos drabužinei, atskirtai ne įprasta stumdomąja pertvara, o užuolaida, kurios tonas dera su pagrindiniu miegamojo akcentu – lova. Kadangi už lovos nebelieka sienos, prie kurios būtų galima pritvirtinti sieninius šviestuvus, abipus pakabinami tokie patys šviestuvai kaip ir gyvenamojoje zonoje. Toks švelnumu ir gyvybiškumu alsuojantis butas suteikia energijos kiekvieną rytą, nepaisant to, ar diena saulėta, ar niūri. Interjere naudojami tonai ir medžiagos priartina mus prie gamtos, todėl jame galime jaustis ramūs ir atsipalaidavę, o buto stilius gali patikti tiek klasikos, tiek minimalizmo, net skandinaviško stiliaus mėgėjams.


05

A

A

Interjeras

06

B A. To paties stiliaus virtuvės ir svetainės spintos sukuria darnią visumą visoje patalpoje.

B. Majolikos stiliaus plytelės – mozaikinio stiliaus, raštuotos, glazūruotos plytelės paplitusios Pietų Europos šalyse, ypač Ispanijoje ir Portugalijoje, kur daugiausia įtakos šiam stiliui turėjo iš Maroko atklydusi maurų kultūra.

01. balticsofa.com 02. delight.lt 03. distyle.lt 04. templari.lt 05. elmo.lt 06. kapri.lt

25


INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 60

Interjero apdailos medžiagos: kas naujo rinkoje?

Patarimai

Modernūs namai pastaruoju metu yra tapę gero skonio ir kur kas laisvesnių eksperimentų oaze. Dėl didelio gyvenimo tempo ir liberalaus požiūrio žmonės renkasi tokias apdailos medžiagas, kurios leidžia sukurti norimą vaizdą ir iš gausaus asortimento pasirinkti be apribojimų. Bendrovė „Interjero linija“, atstovaudama pasaulyje pripažintiems gamintojams, rinkai pateikia platų kokybiškų apdailos medžiagų asortimentą – vinilinių dizaino grindų, vinilinių ir tekstilinių sienų dangų, šviestuvų, užuolaidinių ir baldinių audinių. Įmonės atstovai, turintys daugiau kaip 15 metų patirtį, konsultuoja apie naujoves apdailos srityje bei pateikia patarimų, kaip tinkamai pasirinkti apdailą savo būstui.

„Mūsų žinios ir ilgametis bendradarbiavimas su partneriais iš Skandinavijos šalių, Europos ir Anglijos leidžia pasiūlyti ne tik šiuolaikiškam gyvenamajam būstui, bet ir visuomeninės paskirties erdvėms geriausiai tinkančius sprendimus. Viena iš naujausių interjero mados tendencijų – AMTICO SIGNATURE vinilinės dizaino grindys. Ši kolekcija pateikia neribotą laisvę sukurti savitas grindis pagal pageidaujamą motyvą arba pasirinkti iš siūlomos dizainų įvairovės. Šiuo metu labai populiarus „eglutės“ motyvas lengvai realizuojamas iš atsparių vinilinių dizaino grindų. Toks raštas puikiai tiks ir šildomoms grindims. Visuomeniniame sektoriuje didesniam komfortui pasiekti siūlomos „Amtico Acoustic“ vinilinės dizaino grindys. Jų specialus pagrindas leidžia sugerti garsą iki 18 dB, tad garantuojamas maksimalus akustinis komfortas. Paviršius lengvai prižiūrimas, o išmatavimo

26

galimybės – neribotos“, – konsultuoja „Interjero linija“ vadovė Dainora Kizevičienė. Tokios ilgai estetinę išvaizdą išlaikančios grindys yra atsparios dėvėjimuisi, absoliučiai nekenksmingos aplinkai, o svarbiausia, kad jas itin paprasta įrengti. Šios grindys gali būti klojamos tiesiai ant kokybiškai paruošto betono, išlyginamojo sluoksnio ar klijuotos faneros ir šildomų grindų. Tiems, kurie savo namų aplinkoje itin vertina komfortą, interjero apdailos medžiagų ekspertai pataria rinktis kilimines grindų plyteles. Jos puikiai suskaido erdvę, suteikia jai „minkštumo“ ir jaukumo pojūtį. Ši danga pasižymi ne tik puikiu dizainu, aukšta kokybe, bet ir 100 metų gamybos patirtimi JAV. Galima rinktis iš 58 skirtingų paviršių. Nevienodas audimo būdas ir svoris leidžia eksperimentuoti  – kurti autentiškus raštus aplinkoje, skaidyti funkcines zonas. Besirūpinantiems sienų įvaizdžiu, tiks aukštos kokybės vinilinės ir tekstilinės sienų dangos. „Vinilinė danga ant medvilnės pagrindo neplyšta, netrūkinėja, yra atspari smūgiams, ilgaamžė bei higieniška. Kadangi ji atlaiko didelius temperatūrinius svyravimus (nuo -15 iki +70 ºC), ją galima naudoti virtuvėse, vonios kambariuose, laiptinėse, ūkinėse patalpose bei koridoriuose. Novatoriško dizaino vinilinių sienų dangų paviršiai puikiai derės ir interjere

akcentinėms sienoms. Ieškantiems subtilios prabangos ir dekoratyvumo, patiks VESCOM tekstilinės sienų dangos. Jos puikiai tinka ir moderniuose, ir klasikiniuose interjeruose“, – aiškina „Interjero linijos“ atstovai. Tekstilinės sienų dangos žavi spalvų pasirinkimo galimybėmis, raštų įvairove, dideliu faktūrų spektru. Itin prabangiems interjerams dizaineriai iš sienų dangų asortimento rekomenduoja rinktis dangas iš šilko, lino. Visų tekstilinių dangų privalumas yra tas, kad jas lengva prižiūrėti ir valyti, nes jos padengtos specialiu sluoksniu, apsaugančiu nuo dėmių įsiskverbimo. „Sienų apdailos galimybės neribotos – galima rinktis ne tik iš siūlomų raštų, bet ir skait­ meninę spaudą ant vinilinių sienų dangų pagal pageidaujamą piešinį. Tokiame interjere puikiai tiks skandinaviški šviestuvai. Lietuviai pamėgo mados ikona tapusius danų kompanijos „Louis Poulsen“ kuriamus gaminius. Mes neieškome lengviausio kelio formuodami asortimentą. Esame pasirinkę dirbti su savo srities lyderiais Europoje, kurių gamyba organizuojama taip pat Europoje, todėl jie gali greitai reaguoti į poreikį ir spręsti klausimus, susijusius su tiekimu, kokybės kontrole“,  – apibendrina D. Kizevičienė.  Interjero-linija.lt


2016 ŽIEMA. Nr. 60 / INTERJERAS.LT PATARIA

Architektė, interjero dizainerė Justė Žibūdienė, toota.lt

Karščiausia šių metų interjerų tendencija

Šį sezoną interjero dizaineriai siūlo eksperimentuoti ir interjeruose išbandyti pačius įvairiausius metalo efektus: tai gali būti ne tik keli komponentai baldų detalėse, bet ir nestandartiniai baldai, pagaminti vien tik iš metalo atspalvių plokščių.

A

A

Patarimai

Dizainerė Justė Žibūdienė iš interjero ir architektūros studijos „Toota“ konsultuoja, kokius metalo dekorus pasirinkti ir į ką atkreipti dėmesį juos renkantis. Interjerus kurianti specialistė primena, kad „geltonieji“ metalai jau ne vienerius metus dominuoja pirmuosiuose europinių interjerų tendencijų puslapiuose. Dažniausiai šis dekoravimo būdas buvo pasirenkamas kuriant šviestuvų, baldų, keramikos ar net plytelių dizainą, o paskui atkeliavo ir į korpusinių baldų sektorių. Bendrovės „Trukmė“, vykdančios didmeninę ir mažmeninę prekybą medžiagomis, skirtomis baldų gamybai, atstovai pabrėžia, kad „šaltųjų“ ir „šiltųjų“ metalų – aliuminio, platinos, chromo, aukso, vario, bronzos – paviršiai tampa itin paklausūs renkantis virtuvės baldus. „Dėl savo patvaraus paviršiaus „Kronospan Metal“ kolekcija yra idealus pasirinkimas norint pagyvinti virtuvės interjerą. Tikro aliuminio danga dengtų baldinių plokščių paviršius yra atsparus įbėžimams, vadeniui ir kitiems kenksmingiems faktoriams“, – dėsto dekorų specialistai. J. Žibūdienė patvirtina, kad šie aplinkos poveikiui atsparūs dekorai tinka bet kokio stiliaus interjeruose. „Viskas priklauso nuo idėjos. Juos galima pritaikyti ir labai inovatyviose, ir praėjusį šimtmetį atspindinčiose erdvėse su aukštomis lubomis, dideliais langais. Modernaus avangardo jausmas – taip galima būtų apibūdinti erdvę, kurioje pasirinkti metalo dekorai“, – konsultuoja interjerų ekspertė. Nereiktų baimintis, kad plokštės bus pernelyg blizgios, mat dekorai nėra lygūs – jie sudaro braižyto paviršiaus įspūdį ir suteikia prabangų, stilingą akcentą baldams ar visam interjerui. Populiaru naudoti medžio-metalo derinius. Dažnai mediniai ir metaliniai paviršiai gali būti derinami kartu. Blizgantis metalas yra labai populiarus industriniame interjere. Kartu su medžiu dažnai pasirenkami plieno ar chromo akcentai. „Jau senokai savo pozicijas interjere įtvirtinęs praktiškas ir ilgaamžis aliuminio dekoras ir toliau išlieka mėgstamas, tačiau madingiausi šiemet yra „šiltieji“ vario ir bronzos metalai“, – patirtimi dalinasi „Trukmės“ atstovai. Tiems, kurie galvoja apie tokio sprendimo būste pasirinkimą, dažnai kyla klausimas, kokios šių dekorų stipriosios pusės. Viskas paprasta – kaina ir apdirbimas. Natūralių metalų kaina gerokai didesnė, o darbas su natūraliomis medžiagomis daug sudėtingesnis, be to, pačių medžiagų svoris taip pat ne visur leidžia jas panaudoti. „Svarbiausia – saikingas derinimas. Metalo dekorai turi tapti akcentu, bet ne pagrindine dekoravimo medžiaga. Derinant svarbu žinoti kelis pagrindinius dalykus. Pavyzdžiui, „geltonieji” metalai – auksas, varis, žalvaris, bronza – tinka interjerams, kuriuose kuriama praėjusio šimtmečio nuotaika ir naudojamos natūralios medžiagos – stiklas, akmeniniai (ypač marmuriniai) paviršiai, medis, aksomas. „Baltieji“ metalai – nerūdijantis plienas, aliuminis – dažniausiai sutinkami moderniame kontekste, griežtoms, „šaltoms“ formoms pabrėžti“, – apibendrina J. Žibūdienė. Įvairių metalų atsiradimas ir universalus panaudojimas  – nuo interjero dizaino, baldų komponentų, pertvarų – gerokai praturtina ne itin spalvingus lietuvių būstus, kuriuose dažnai kartojasi tos pačios medžiagos.

B

B A. CNTRL projektas. B. Interjeruose panaudotos KRONOSPAN plokštės.

B

 trukme.lt, etrukme.lt

27


INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 60

Potinkinio WC rėmo montavimas

Patarimai

Šiais laikais vonios kambaryje įprasta naudoti pakabinamus keraminius santechnikos prietaisus. Tiek interjero dizaineriai, tiek užsakovai visą techninę vonios įrangos dalį nori paslėpti ir sukurti paprastai prižiūrimą, lengvai valomą patalpą. Žinoma, interjero kūrėjai nepamiršta estetinio vonios vaizdo. Kuo ypatingi potinkiniai instaliaciniai moduliai? Jie padeda pakabinamą klozetą, bidė ar praustuvą lengvai ir greitai įmontuoti į bet kokios konstrukcijos sieną. Tokia galimybė jūsų vonioje leis sukurti ypatingą vonios dizainą, kurio netrikdys nereikalingos detalės. Šveicarų koncernas „Geberit“, prieš 50 metų sukūręs pirmąjį pasaulyje potinkinį bakelį, pateikia pagrindines potinkinių modulių pasirinkimo ir montavimo rekomendacijas.

28


2016 ŽIEMA. Nr. 60 / INTERJERAS.LT PATARIA

Išskirtiniai „Geberit“ potinkiniai sprendimai: „„„DuoFresh“ potinkinis WC rėmas – naujoviškas gaminys, kuriame blogi kvapai surenkami WC puode, oras išfiltruojamas per anglies filtrą ir švarus bei gaivus grąžinamas atgal į vonios kambarį. „„ Sanitarinių kubelių priedas – į visus „Geberit Duofix“ potinkinius bakelius galima sumontuoti specialų priedą-konteinerį sanitariniams kubeliams dėti. Dėl jo nebereikia kabinti muiliukų ant unitazo krašto, o kiekvieną kartą nuleidus vandenį visas WC puodas dezinfekuojamas.

„„ Sieninis dušo latakas – tobulas vandens surinkimo būdas dušo erdvei. Vanduo surenkamas greitai ir efektyviai, o įrengtas gaminys suteikia išskirtinį akcentą vonios kambariui. „„ Ypač plonas potinkinis WC bakelis – savo asortimente „Geberit“ turi standartinius 12 cm ir 8 cm potinkinius bakelius, tačiau prireikus gali pasiūlyti ir 7,5 cm storio bakelius ir potinkinius WC rėmus, skirtus montuoti į UW75 profilio lengvos konstrukcijos sieną.

4 potinkinių rėmų montavimo žingsniai:

1. Vonios kambaryje prie mūro sienos įrengiame lengvos konstrukcijos instaliacinę sienelę, kurioje tilps visi potinkiniai moduliai, vandentiekio ir nuotekų vamzdžiai. Instaliacinė sienelė smarkiai pagerins triukšmo izoliaciją, taip pat palengvins vonios kambario rekonstrukciją ateityje.

2. Prie metalinių arba medinių statramsčių montuojame potinkinius modulius pasirinktiems sanitariniams prietaisams: WC puodui, praustuvui, bidė ir t. t. Svarbu pasirūpinti, kad potinkiniai moduliai būtų pritvirtinti ir prie grindų, ir prie metalinių statramsčių su komplekte pridėtais tvirtinimo varžtais.

3. Kai potinkiniai moduliai sumontuoti ir pritvirtinti, prijungiame nuotekų ir vandentiekio vamzdžius, o lengvos konstrukcijos sienelę užpildome izoliacine medžiaga (pavyzdžiui, akmens vata) – tai ypač pagerina triukšmo izoliaciją.

4. Paskutinis žingsnis – gipso kartono plokščių montavimas ir plytelių klijavimas. Būtina žinoti, jog ant potinkinių modulių minimalus gipso kartono plokščių storis turėtų būti ne mažiau 18 mm, o „Geberit“ rekomenduoja naudoti 2 × 12,5  mm gipso kartono plokštes. Išklijavus plyteles ir montuojant pakabinamą WC puodą ir bidė, būtina neužmiršti sumontuoti garso izoliacinę tarpinę.

„„ Gamintojo patikimumas – rinkitės tik žinomo gamintojo, turinčio atstovybę Lietuvoje, gaminius. Taip nekils problemų dėl įsigytų produktų garantinio ir pogarantinio aptarnavimo. „„ Garantijos trukmė – svarbu atkreipti dėmesį, kurioms potinkinio bakelio dalims suteikiama garantija. Yra nemažai gamintojų, kurie deklaruoja 10 metų garantiją potinkinio bakelio sandarumui, tačiau funkcinėms dalims suteikia tik 2 metų garantiją. „Geberit“ visiems savo gaminiams be išimties suteikia 10 metų garantiją. „„ Atsarginių dalių tiekimas – į sieną montuojamų gaminių pirkėjams ypač svarbu, kaip ilgai gamintojas saugos atsargines dalis, kad, pasibaigus garantijos laikotarpiui, nekiltų bėdų norint pakeisti potinkinio WC bakelio pripildymo vožtuvą ar tarpines. „Geberit“ suteikia 25 metų atsarginių dalių tiekimo garantiją visiems savo gaminiams.

„„ Potinkinis bakelis – tik iš vientiso polietileno (PE). Dauguma pigių potinkinių bakelių yra sudaryti iš kelių suklijuotų dalių, o ypač patikimi potinkiniai bakeliai gaminami tik iš vienos medžiagos (PE), naudojant pūtimo technologiją. „„ Platus vandens nuleidimo mygtukų pasirinkimas. Prie savo potinkinių bakelių „Geberit“ siūlo daugiau kaip 200 skirtingo dizaino mygtukų, didelę tekstūrų ir spalvų įvairovę. „„ Sunaudojamo vandens kiekis. Ypač naujoviški „Geberit Sigma UP320“ potinkiniai bakeliai veikia 4,5/3 l režimu. Šie gaminiai taip pat gavo aukščiausią naujosios ES vandens naudojimo klasifikacijos sistemos WELL įvertinimą.

 Geberit. lt

29

Patarimai

Kas svarbu, renkantis potinkinį WC rėmą:


PARKETAS IR TAPETAS

RUBRIKĄ PRISTATO

Atskirų erdvių harmonija Naujame projekte ieškau netradicinių sprendimo būdų, šviežumo dvelksmo ir išskirtinumo. Kiekvienas užsakovas man unikalus, dėl to jų unikalumą perteikiu interjere pritaikydama šiuolaikines tendencijas ir netikėtus derinius, kurie geriausiai atspindi asmens pasaulėžiūrą ir išskirtinumą.

Interjero dizainerė, interjero studijos NOI narė Aistė Mickevičienė

Kad žmogus kiekviename savo būsto kampelyje jaustųsi puikiai, svarbiausia atrasti bendrą erdvių estetinį elementą – detalę, spalvą, raštą ir pan., kuris sietų atskiras patalpas, tačiau neįkyrėtų. Paieškas galime pavadinti namų interjero tematikos, pavyzdžiui, geometrinės grafikos, atskleidimu. Taigi esate asmuo, kuriam patinka modernus interjeras su industrinio stiliaus priemaiša ir norite, kad jis atspindėtų šiuolaikines tendencijas, tačiau nežinote, kaip ieškoti tinkamiausios tematikos? Pirmiausia remkitės tuo, kas jums patinka, kas atskleidžia jūsų gyvenimo būdą, stilių, pomėgius ar net charakterį. Antra – domėkitės naujausiomis mados kryptimis bei jums imponuojančiais interjero stiliais ir pasiimkite iš jų tai, kas jus žavi. O tada – derinkite kiekvieną detalę, spalvas ir raštus. Nepamirškite, kad bene didžiausią įtaką turi didieji plotai, t. y. grindys, sienos ir lubos. Kai žinome stiliaus kryptį, patinkančius vyraujančių tendencijų aspektus, tematiką ir spalvų dermę, sukuriame bendrą interjero scenarijų. Tuomet kiekvienai erdvei suteikiame išskirtinumo, tačiau nenukrypstame nuo parengto bendrojo plano. Tarkime, šiuo atveju, jūsų konceptas – dinamiški, ryškūs ir kontrastingi namai. Pagrindinėmis būsto spalvomis tampa neutraliosios juoda ir balta. Jos puikiai talkina akcentui  – geometrinėms formoms. Tiek pasirinktos spalvos, tiek akcentas atspindi šiuolaikinį, modernų interjerą, mados kryptis ir leidžia saugiai naudoti industrinius komponentus. Tinkamai pateiktos geometrinės detalės gali tapti žaismingu ir nenuobodžiu komponentu. Pasirinktos grindys – gyvos, praktiškos ir tvirtos. Vinilinės grindys reikalauja mažai priežiūros ir yra atsparios įbrėžimams, o natūralumo ir švelnumo įspūdžio joms suteikia sendinimo efektas. Tokios grindys kuria namų istoriją, jos suteikia patalpai šilumos, todėl dera industriniuose interjeruose, kai norima sušildyti erdvę...  noi.lt

1/Darbo kambarys

1

Jei patalpos sienos aukštos, tapetus galite klijuoti horizontaliai. Taip ji pažemės ir pailgės, pasidarys konfidencialesnė. Toks klijavimo būdas gali priminti klasikinį retro, tačiau kambarys bus visiškai šiuolaikiškas. Jeigu norite, kad būstas atrodytų aukštesnis, klijuokite sienų apmušalus vertikaliai, tik nepamirškite, kad iš pažiūros jis susiaurės. Tapetus klijuodami prasilenkiančiomis linijomis, gausime žaismingesnį efektą, kuris puikiai tiks tiems, kas dirba kūrybišką darbą. Grindys – „Quick-Step Livyn“, „Pulse“ kolekcija, pušis „Sundown“, PUGP40075 (Belgija) Tapetai – „Eco“ tapetai „Stripe“, 6078, „Black and White“ kolekcija (Švedija)


2016 ŽIEMA. Nr. 60 / INTERJERAS.LT PATARIA

2/Vaiko kambarys Vaiko kambaryje taip pat gausu žaismingų geometrinių formų. Šįsyk pagrindas – trikampis. Ši figūra vaikui gali priminti eglutes ir kalnelius, todėl ji netiesiogiai siejasi su gamta. O ūgtelėjus, ši geometrinė forma atskleidžia kitas savo triados reikšmes: dangus–žemė–žmogus, dvasia–siela–kūnas, tėvas–motina–vaikas ir kt. Kadangi trikampiai išdėstyti dinamiškai, o juoda ir balta spalvos turi tiek pat reikšmės, išklijuotos erdvės plotas atrodo harmoningai.

2

Grindys – „Quick-Step Livyn“, „Pulse“ kolekcija, pušis „Sundown“, PUGP40075 (Belgija) Tapetai – „Sandberg“ tapetai „Ture Black“, 58891, „Familj“ kolekcija (Švedija)

3/Svetainės zona Svetainėje norime nekonfidencialios, bendravimą ir judėjimą skatinančios aplinkos, todėl pagrindinę sieną tiktų dekoruoti dinamiškais geometriniais raštais, kuriuos siūlo Skandinavijos dizaino atstovai. Galite pamanyti, kad šie tapetai – skandinaviško stiliaus atributas, tačiau dėl savo geometrijos jie dera su kita erdvėse naudojama grafika ir papildo mūsų susikurtą temą. Šalia šių sienų apmušalų puikiai atrodytų ryškesnių spalvų detalės, stilistiką atitinkanti komoda ar nuotraukos, todėl galite sukurti jaukų, linksmų šeimos akimirkų kampelį.

3

Grindys – „Quick-Step Livyn“, „Pulse“ kolekcija, pušis „Sundown“, PUGP40075 (Belgija) Tapetai – „Borastapeter“ tapetai „Trapez“, 2742, „Wallpapers by scandinavian designers“ kolekcija (Švedija)

4/Miegamasis

4

Grindys – „Quick-Step Livyn“, „Pulse“ kolekcija, pušis „Sundown“, PUGP40075 (Belgija) Tapetai – „Eco“ tapetai „Weave“, 4051, „Front“ kolekcija (Švedija)

Tapetus ir grindis galite apžiūrėti ir įsigyti šiose parduotuvėse: Vilniuje, salonas „Vilniaus parketas“ „Domus galerijoje“, P. Lukšio g. 32 Vilniuje, firminė parduotuvė „Parketas ir Tapetas“ UNIDECO namų apdailos centre, Verkių g. 44 Kaune, salonas „Vilniaus parketas“ Namų idėjų centre NIC, Pramonės pr. 8E Klaipėdoje, salonas „Parketas ir Tapetas“ Namų idėjų centre NIC, Minijos g. 42 Šiauliuose, salonas „Parketas ir Tapetas“ Namų idėjų centre NIC, Pramonės g. 17B

Daugiau idėjų Jūsų namams:   facebook.com/Parketas-ir-Tapetas instagram.com/parketas_ir_tapetas pinterest.com/parketastapetas twitter.com/parketastapetas

  parketasirtapetas.lt

31

Patarimai

Miegamajame norime lengvumo ir švelnumo, todėl pasirinktas pynių raštas. Dėl grafikos išraiškingumo ir šešėlių žaismo jis suteikia tapetui 3D efektą. Regis, kad kambario siena padengta lengvu, banguojančiu audiniu, į kurį žiūrime iš labai arti ir vis labiau trokštame paliesti. Faktūroje regimas pieštuko štrichas sukelia įspūdį, jog tai ne sienų apmušalas, o piešinys ant sienos. Galite paklausti, ką šis tapetas turi bendra su geometrija? Ogi tarpusavyje persipynusios „audinio“ juostelės susiskirsto į geometrines figūras – kvadratėlius. Jeigu norite kambaryje dar daugiau dinamiškumo, apmušalus galite klijuoti 45 laipsnių kampu.


INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 60

M. Vaitkevičius

Lietuva apie sendintų veidrodžių gamybos technologiją išgirdo prieš kelerius metus, kai vilnietis dizaineris Mindaugas Vaitkevičius patobulino XIII šimtmetyje Italijoje savo aukso amžių išgyvenusią „Verre Eglomise“ technologiją. Tai – dekoravimo technika, apie kurią žinojo ir senovės romėnai. Tokiu būdu dekoruojant stiklą galinė jo pusė padengiama aukso, sidabro ar kitų tauriųjų metalų lapeliais. Taip „gimsta“ veidrodis: tuomet, naudojant įvairius veidrodžio sendinimo būdus, įmanoma atvaizduoti net ir

Patarimai

sudėtingus grafikos kūrinius. Studijoje „AgedMirrors“ kuriami darbai šiuo metu Lietuvoje neturi analogų, o Europoje yra tik keli specialistai, meistriškai įvaldę šį meną. Unikalus stiklo padengimo būdas leidžia atlikti nežabotus eksperimentus interjeruose: nuo žymiausių XVI a. kartografijos darbų, realių veidų iki individualiai sukurtų elementų itin tikslaus atvaizdavimo. „Toks būdas tinka ne tik klasikiniams, bet ir moderniems būstams. Pasirinkimo galimybės įvairios – nuo kelių metrų aukščio darbo, užimančio didžiąją dalį sienos, iki mažesnių mat­ menų. Kuriant tarpusavyje derančių interjero elementų sistemą, galima inkrustuoti veidrodines detales stalo paviršiuje, šviestuvuose, duryse, netgi antikvariniuose balduose“, – pasakoja „AgedMirrors“ dekoratorius. Pagrindiniai šios technologijos privalumai – ji amžina, turi išliekamąją vertę, darbai lengvai prižiūrimi, o gamybos procese naudojamos medžiagos neišsiskiria į aplinką ir nekenkia žmogui. Įprastai, kuriant šiuos unikalius interjero darbus, naudojamas 4 arba 6 mm storio stik­ las. „Esu kūręs ir ant 1 cm ir netgi storesnio stiklo – tai suteikia išskirtinį gylio įspūdį. Darbas reikalauja ypatingo susikaupimo, žinių bei patirties. Per penkerius metus išbandžiau daugybės gamintojų rinkai tiekiamus lapelius: juos naudoju kūrybos procese, tad žinau visas subtilybes. Mano patirtis leidžia ant stiklo išgauti keliasdešimt atspalvių. Viską atlieku tik rankomis“, – atskleidžia menininkas. Viename meno darbe naudojant sidabro ir aukso lapelius įmanoma sukurti ypatingų atspalvių, kurių nebūtina derinti su kitais

32

Jauki sendintų veidrodžių invazija į modernius būstus Architektė – R. Dainelienė Nuotrauka – L. Garbačausko

interjero elementais. Jei atsiranda poreikis derinti, ši technologija leidžia tai padaryti be vargo – pasendinti veidrodį mėlynai  – įmanoma! „Natūraliai sendamas veidrodis įgauna juodų dėmių, kurios dažniausiai sugadina estetinį vaizdą, o kuriant ant naujo stiklo įmanoma viską atlikti taip subtiliai, kad jis neprarastų skaidrumo“,  – galimybes vardija M. Vaitkevičius.

Jis įsitikinęs, kad „kuo geriau pažįsti medžiagą, su kuria dirbi, tuo geriau gali suprasti savo ir jos galimybes“. Artimiausiuose kūrėjo planuose – nauja veidrodinių plytelių, skirtų vidaus erdvėms – sienoms ir grindims – kolekcija, dalyvavimas parodose užsienyje, verslo plėtra JAV bei Jungtiniuose Arabų Emyratuose.  Agedmirrors.com


2016 ŽIEMA. Nr. 60 / INTERJERAS.LT PATARIA

Sprendimai kūrybingiems: nuo medžio lukšto, kvapiųjų paviršių iki augalų-samanų paveikslų Jei besibaigiant 2016-iesiems reikėtų besti pirštu į žemėlapį ir įvardinti tris šalis, kurių kūrėjai pasauliniu mastu pristato geriausius sprendimus moderniems būstams, veikiausiai pasirinktumėte Italiją, Austriją ir Vokietiją. Mat čia pastaraisiais metais gimsta daugiausiai pasaulinius apdovanojimus prestižiniuose konkursuose dizaino ir architektūros srityje susižeriančių produktų. Inovatyvius Europos gamintojus atstovaujanti Kauno įmonė „Vegtomas“ šiandien drąsiai deklaruoja – „išskirtinėmis teisėmis šalyje galime pasiūlyti tokius interjero sprendimus, kurie neturėdami analogų rinkoje, kardinaliai keičia ne tik estetinę erdvių išvaizdą, bet ir laužo įsigalėjusius standartus“. Mozaikinis lukštas.

Viena iš pagrindinių įmonės krypčių – tiekimas rinkai drožtinio, lakštinio ir mozaikinio lukšto. „Drožtinį lukštą labiausiai vertina ir dažniausiai renkasi tie, kuriems patinka medžio natūralumas su visais savo „netobulumais“ – įtrūkimais, šakomis, spalvų ir raštų įvairove. Partnerių dėka įmonė turi galimybę pristatyti itin sudėtingos technologijos naujovę  – mozaikas iš skersai medžio kamieno išdrožto lukšto. Italų kompanijos „ALPI“ gaminami itin aukštos kokybės ir išskirtinio dizaino lakštiniai lukštai  – būdas suteikti autentiškumo šiuolaikiniam interjerui, saugant gamtos išteklius. Gamybai naudojami tik greitai augantys medžiai. Įprastai 0,6 mm storio lukšto pritaikymas interjeruose įvairiapusiškas  – nuo baldų paviršių, sienų, lubų ir grindų dangos. Ši medžiaga suteikia neribotas galimybes – spalvų ir faktūrų įvairovė, iš esmės neribotas medžio rūšių atkūrimas, peršviečiamas lukštas, lukštas, sujungtas su metalu, 3D efektai ir mozaikos. Lakštinis lukštas plačiai naudojamas visame pasaulyje, kuriant išskirtinius interjerus. Jis leidžia daugiau eksperimentuoti – naudoti netikėtas spalvas, kurti įvairias tekstūras ir raštus, pavyzdžiui, įvairių audinių. Tai  – tobulas paviršius, iš esmės neturintis jokių trūkumų. Pažangios technologijos suteikia galimybę atkurti netgi tų medžių faktūras, kurių nebegalima kirsti ir naudoti parmoninei gamybai. Mozaikinis lakštinis lukštas – naujausia mados tendencija.

„Talentingų italų dizainerių dėka kuriami analogų visame pasaulyje neturintys paviršiai, netgi ir 3D elementai ant medžio, pabrėžiu, ne spausdinti, o išgauti lukšto apdirbimo metu, tapo realybe“, – dėsto bendrovės „Vegtomas“ vadovas Darius Sinkevičius.

Naujovė Lietuvoje: dekoratyviniai kvapieji paviršiai Austrų kompanijos „Organoid“, prieš metus laimėjusios vieną iš labiausiai dizaino srityje vertinamų „Red Dot“ apdovanojimų, gaminiai jau Lietuvoje. Prieš dvejus metus rinkai buvo pristatyta pirmoji kvapiųjų dekoratyvinių paviršių būstams ir viešosioms erdvėms serija. Tai – specialios technologijos būdu sukurta danga iš natūralių augalų, gėlių žied­ lapių, sėklų, lapų ir kitų gamtoje randamų medžiagų, išlaikanti savo natūralų kvapą net iki trejų metų. Organiški-natūralūs paviršiai lengvai pritaikomi šiuolaikiškuose interjeruose – nuo modernaus lofto iki klasikos. Tokia danga galima dengti visą gyvenamosios erdvės ar virtuvės sieną, arba ją pasirinkti kaip subtilų raštą ir derinti su kita medžiaga, pavyzdžiui, natūraliu medžiu. „Mums didelė garbė atstovauti tokią pažangią įmonę, kuri kas kartą nustebina ne tik technologiniais, bet ir kūrybiniais sprendimais. Net ir išrankiausias klientas ras tai, kas jam patinka  – daugybę dangų pavyzdžių, aibę sprendimų interjerams. Žmonėms, vertinantiems ekologiškus dekorus ir siekiantiems unikalumo būste, toks pasirinkimas galėtų suteikti papildomą laisvę įprasminti savo asmenines vertybes“,  – džiaugiasi unikalių

dekoro elementų interjeruose ats­tovas D. Sinkevičius.

Augalų-samanų paveikslai Vokiečių kompanijos „StyleGreen“ augalų-samanų paveikslai vis dažniau lietuvių būstuose randa savo nišą. Estetika, vitališkumas, harmonija aplinkoje – visa tai sukuriama skoningai pasirinkus augalų motyvus interjere. Pasitelkus inovatyvią technologiją, augalai „užmigdomi“, su- 3D lakštinis lukštas. intensyvinama jų spalva, tačiau estetinis ir natūralus vaizdas išlieka nepakitęs. Namuose ar biure visada žalia, tačiau nereikia rūpintis – nei laistyti, nei persodinti, be to, dėl antistatinių savybių ant augalų nesikaupia dulkių. Galimi pasirinkimo variantai  – vien tik augalų, tik samanų arba augalų „salų“ paveikslai, kai komponuojami žalieji augalai su lygiomis, kupstinėmis ar šiaurietiškomis samanomis. Platesnis tokių „žaliųjų“ sprendimų pritaikymas in- Kvapieji-dekoratyviniai paviršiai. terjere  – pertvaros arba garsą izoliuojančios sienelės. Jos puikiai tinka poilsio zonose, darbo kambariuose. Dar vienas augalų-samanų dangos panaudojimo būdas  – neribotas sienų, lūbų padengimas samanų „tapetais“. „Tiems, kurie turi polėkį ir nebijo eksperimentuoti, „žalioji“ oazė suteiks išskirtinį pojūtį – tarsi gamta būtų visada šalia“,  – apibendrina „Vegtomas“ specialistai. Oficialus atstovas Lietuvoje  – UAB „Vegtomas“.  Vegtomas.lt

Augalų-samanų paveikslai.

33

Patarimai

Unikalus lukštas iš egzotinių medžio rūšių


INTERJERAS.LT PATARIA / 2016 ŽIEMA. Nr. 60

Rekomenduojame Apšvietimas ardena.lt ekoliumenas.lt elmo.lt energygreen.lt gaudre.lt svt.lt Baldai aktyvussedejimas.lt baldmodern.lt baldunamai.lt beola.lt barselonaliving.lt bntekstile.lt easebaldai.lt hastens.com humanscale.lt idnhome.lt magresbaldai.lt mege.lt sedesregia.lt ssistemos.lt tch.lt tgbaldai.lt velvetgallery.lt vadasiga.lt vesida.lt vildika.lt

34

Baldinės plokštės ir interjero medžiagos ie-laminart.lt hpl.lt trukme.lt vegtomas.lt Buitinė technika daneka.lt miele.lt Elektros instaliacija ir išmaniojo namo sistemos jung.lt siedle.com Dažai caparol.lt Dekoras bntekstile.lt celestinatekstil.lt eurivila.lt datex.lt designplus.lt dhome.lt ldeco.lt loftsystem.lt naminukas.lt Durys dorvila.lt e-durys.com

Grindų danga aparici.lt brolistimber.eu bonumwood.lt interjerolinija.lt quick-step.lt parquet.lt vaineta.lt Interjero centrai domusgalerija.lt unideco.lt

Lubos artolis.eu barisol.lt Parodos archzona.lt bau-muenchen.com cosmit.it expo.lt exop-vakarai.lt imm-cologne.com litexpo.lt maison-objet.com messefrankfurt.com Santechnika arsan. lt duravit.lt hansgrohe.lt idobathroom .com geber it.lt laufen.lt muresta.lt oras.com svela.lt tece.lt Židiniai jotul.lt smige.lt stiksas.lt


Profile for Interjeras.lt Pataria

"Interjeras.lt pataria" Nr. 6, 2016  

- Dizaino įdomybės - „Gyvenimas gamtos prieglobstyje“ - „Angelų kūrėjas“ - „Spalvų džiaugsmas" - „Beribis praktiškumas“ - „Šviesos žaismas“...

"Interjeras.lt pataria" Nr. 6, 2016  

- Dizaino įdomybės - „Gyvenimas gamtos prieglobstyje“ - „Angelų kūrėjas“ - „Spalvų džiaugsmas" - „Beribis praktiškumas“ - „Šviesos žaismas“...

Advertisement