"Interjeras.lt pataria" Nr. 4, 2017

Page 1

Du kūrybiniai portretai

2017 Nr. 4 (64)

TRYS INTERJERAI ĮKVĖPIMUI

Šeši patarimai naujakuriams FANEROS RENESANSAS

Interjeras.lt rekomenduoja

KAINA 1,99 €


d.

1 salė

R Ė MĖ JAI :


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

8/

Dizainerė Eglė Jagelavičiūtė: „Niekada nemaniau, kad būsiu interjero dizainerė“

24/

Trys nauji interjerai

Patarimai Redaktorius ir projekto vadovas Vytautas Gurevičius info@interjeras.lt Kalbos redaktorė Rasa Lajienė info@interjeras.lt Mob. tel. 8 699 83 242 Žurnalistė Žydrė Dargužytė Laima Brazauskaitė

Redaktoriaus žodis

Vytautas

Meno redaktorė Rasa Labutienė ipmaketas@interjeras.lt Fotografas Darius Gumbrevičius Reklama info@interjeras.lt Mob. tel. 8 699 77 192 Pozityvai ir spauda UAB „Spaudos praktika“ Viršelis Nuotrauka ant viršelio – „Laufen“.

Patarimai

Dizaineris Lukas Ruškys

Fotografijų autoriai Leonas Garbačauskas, Norbert Tukaj.

31/

Interjeras.lt rekomenduoja

Žurnalas leidžiamas nuo 2007 m. Redakcija už reklamos turinį neatsako. Perspausdinti straipsnius, reprodukuoti nuotraukas be leidėjo sutikimo yra draudžiama. ISSN 1822-8186 Leidėjas VšĮ „Aplink tave“, Konstitucijos pr. 23, Vilnius Tiražas 8 000 egz.

3

Rekomenduoja

Interjero kūryba sugretina menišką požiūrį į buitį ir funkcinius sprendimus, būtinus mūsų namuose. Du kūrėjų portretai atskleidžia tam tikrus šio darbo užkulisius: nuo santykio su klientu iki santykio su savimi. Šios sąsajos lemia galutinį rezultatą, kuris arba „suskamba“, arba ne. Trys šiame numeryje publikuojami interjerai – iš tų, kurie „suskambėjo“. Dėmesys detalėms, stiliaus pajautimas – svarbiausi sėkmingos kūrybos komponentai. Nagrinėdami dizainerių darbus, atkreipkite dėmesį į „raudonus taškus“: jie leis sužinoti, iš kur paimtos šios detalės. Patarimų rubrikoje, kaip visada, – naujausi gamintojų pasiūlymai. Unikalios baldinės medžiagos, kurių estetines ir funkcines savybes pristatome mūsų puslapiuose, galbūt paskatins eksperimentuoti ir susikurti unikalius interjerus. Santechnikos naujienos, debiutavusios šiemet, demonstruoja revoliucinius pokyčius higienos srityje. Nuolatinėje „Parketo ir Tapeto“ rubrikoje – nauji deriniai jūsų teismui. Mes manome, kad teisingas sprendimas įmanomas tik pasitarus su specialistais. Todėl toliau rasite telefoną, kuriuo visada galite pasikonsultuoti. Asmeninės konsultacijos interjero klausimais tel. + 370 699 83 242.

Interjeras

12/

Svečiuose

Atvirai

Interjero dizainerė Eugenija Augulienė: „Dizaino, kaip ir kulinarijos, paslaptis – menas dozuoti ingredientus“

Įdomybės

4/


Atvirai

INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

Tekstą parengė Žydrė Dargužytė Nuotraukos iš asmeninio albumo

Interjero dizainerė Eugenija Augulienė:

„Dizaino, kaip ir kulinarijos, paslaptis – menas dozuoti ingredientus“ Interjero dizaino studijos „ebi“ įkūrėja ir dizainerė Eugenija Augulienė – mergina, aiškiai susidėliojusi savo profesinius tikslus. Ji žino ir atvirai deklaruoja, kad jos, kaip samdomos specialistės, era jau seniai baigėsi. Dabar kūrėja atsidavusi savai veiklai, tačiau šeima jai išlieka prioritetu „numeris vienas“. Kad ir koks svarbus būtų darbas, akistatoje su šeima jis visada pralaimi. Nepaisant to, Eugenija kryptingai ir daug dirba – neretai jos projektai prasideda tada, kai namas dar nepastatytas, o klientas jau nekantrauja matyti interjero sprendimus. Būdama sau ir direktore, ir sumanymų vykdytoja, dizainerė darbe patiria mažiau streso. Kaip pati sako, „kai išmoksti dirbti viena, tampa daug lengviau“. 4


Atvirai

2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

Papasakokite apie save – ką veikiate, su kokiais klientais dirbate? Dažniausiai projektuoju privačius interjerus – butus, kotedžus, gyvenamuosius namus. Taip pat konsultuoju žmones, norinčius pirkti, atnaujinti ar patobulinti būstą, ruošiančius jį parduoti ar nuomoti. Mano klientai – patys įvairiausi: nuo studentų, kuriems butus nuperka tėvai, iki brandaus amžiaus žmonių. Lengviau dirbti su jaunais, šiek tiek sunkiau – su vyresnio amžiaus užsakovais. Pastarieji dažnai būna konservatyvūs ir sunkiau įsileidžia naujoves, todėl kartais tenka pakovoti dėl vienokių ar kitokių sprendimų.

mąstymo, ir gebėjimo kurti. Nesigailiu, kad beveik prieš 10 metų atsisakiau teisės studijų Mykolo Romerio universitete ir pasukau sunkesniu, bet gerokai įdomesniu keliu. Tikiu likimu, todėl manau, kad šiandien esu ten, kur ir turėjau būti.

nusprendžiau, jog atėjo laikas kurti kažką savo. Žinojau, kad jeigu nebandysiu dabar, galbūt nepabandysiu niekada – ir dėl to smarkiai gailėsiuosi. Mėgstu iššūkius ir neieškau lengviausių kelių, todėl drąsiai siekiau savo tikslo. Stiprus šeimos ir draugų palaikymas taip pat padrąsino. Nuo studijų laikų dirbau pardavimo įmonėje. Ši veikla išugdė diplomatinius bei derybinius gebėjimus ir išmokė parduoti – juk be to neapsieisi kurdamas savo verslą. Žinoma, reikėjo laiko įsitvirtinti, tačiau niekada nepraradau tikėjimo, kad ateis ta diena, kai galėsiu atsikvėpti ir ramiai dirbti savo darbą.

Kokia Jūsų darbo diena? Mano darbo diena nesiskiria nuo kitų darbingo amžiaus žmonių, išskyrus tai, kad neturiu stovėti spūstyse, norėdama nuvykti iki darbo vietos – triūsiu iš namų. Tai leidžia dieną pradėti be įtampos. Stengiuosi startuoti kuo anksčiau, kad vakare liktų laiko sau, šeimai. Džiaugiuosi, kad gyvenu gamtos apsuptyje – Įdomu, kodėl pasirinkote interjero dizaino čia pat miškas, upelis, tad, pritrūkus įkvėpi- Kokius interjerus kuriate, koks stilius Jums mo, turiu kur jo pasisemti. Pasiimu šunį ir kar- priimtiniausias? specialybę? Kuriu interjerus, paremtus ergonomika ir šiuoInterjero dizainas – galimybė kurti. Visada jau- tu keliaujame jo ieškoti. laikiška estetika. Analizuoju visas naujausias čiau tokį poreikį. Paauglystėje, ieškodama satendencijas, nes technologijos tobulėja, sparSmalsu sužinoti, koks buvo Jūsų kelias į pro­ vęs, išbandžiau labai daug kūrybos sričių – vičiai keičiasi ir kaip specialistė turiu savo klifesionalios interjero dizainerės Olimpą? sas vizualiojo meno formas (piešimą, grafiką, entui pasiūlyti tik geriausius sprendimus. Man Esu kelio į profesinį Olimpą pradžioje: svarbu keramiką, tapybą), chorinį dainavimą, įvairiausių stilių šokius, eilių rašymą. Ši patirtis pa- nestovėti vietoje, o judėti į priekį. Iš pradžių priimtiniausias ir smagiausias modernus midėjo suvokti, ko iš tiesų noriu, kas mane la- darbavausi keliose skirtingose įmonėse, kau- nimalizmas: jis gali turėti skandinaviško ar inbiausiai įkvepia ir skatina tobulėti. Supratau, piau patirtį, stebėjau, kaip realiai vyksta inter- dustrinio stiliaus apraiškų. Saikinga eklektika kad rinksiuosi tokią profesiją, kurioje galėsiu jero kūrimo procesas, nes, tenka pripažinti, suteikia projektui žavesio ir savitumo. Žinoma, suderinti tikslumą, preciziškumą ir kūrybą. In- vien aukštojo išsilavinimo mūsų srityje tik­rai tenka rengti ir modernios klasikos interjerus. terjero dizainas yra būtent tokia specialybė – neužtenka, itin trūksta praktinio žinių pritai- Manau, geras dizaineris turi mokėti kurti vireikia ir konkrečių žinių, skaičiavimų, erdvinio kymo. Ilgainiui subrendau kaip specialistė ir sais stiliais.

5


Atvirai

INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

Kiek valandų per dieną skiriate darbui, ką veikiate, kai nedirbate? Paprastą dieną stengiuosi dirbti 8 valandas. Man svarbu išlaikyti darbo ir poilsio balansą, nes tik tada jaučiuosi komfortiškai – galiu būti 100 proc. produktyvi. Džiaugiuosi, kad sugebu susidėlioti darbus taip, kaip man patogu. Šios laisvės trūko dirbant kitur. Paradoksalu, bet tokia nepriklausomybė mane skatina dar daugiau plušėti. Kartais sunkiai išeina pasakyti sau „stop“. Laisvu nuo darbo laiku patinka sportuoti, skaityti geras knygas, vykti į gamtą, susitikti su draugais. Mėgstu pažinti naujas kultūras, tradicijas, žmones, todėl kelionės man yra didžiausias džiaugsmas ir malonumas. Kokiais savo darbais labiausiai didžiuojatės? Galbūt nuskambės labai drąsiai, bet didžiuojuosi visais savo darbais. Juk kaskart išmokstu kažką naujo ir atiduodu visą savo širdį, laiką, stengdamasi pasiekti kuo geresnį rezultatą. Ko nemėgstate interjero dizaino srityje? Pasakysiu atvirai – nemėgstu, kai man pradeda aiškinti, kaip turiu dirbti. Turiu omeny tokį probleminį ir kategorišką užsakovo tipą, su kuriuo, manau, visiems dizaineriams yra tekę susidurti. Jis žino geriau už bet kokį profesionalą, ginčijasi be argumentų, nors suvokia, kad yra neteisus. Manau, visi turi dirbti savo darbą. Tai, ką geriausiai išmano. Kai kalbate, susidaro įspūdis, jog dizaineris turi nuolat mokytis, nes vis atsiranda norin­ čių jį pamokyti. Kaip mokotės pati? Norint tobulėti, būtina mokytis. Daugiausia naujienų pasisemiu tiekėjų organizuojamuose pristatymuose, skaitau specialiąją literatūrą (prenumeruoju kelis žurnalus), seku ir analizuoju tendencijas internete. Kitais metais planuoju vykti į Salone del Mobile.Milano parodą, kuri nukreipia reikiama linkme visus pasaulio dizainerius ir architektus. Be to, naudinga bendrauti su kolegomis, kuriems tenka susidurti su tomis pačiomis problemomis. Visada galima padiskutuoti dėl abejotinų vietų, pasimokyti iš svetimų klaidų. Kartais tenka mokytis ir iš savo klaidų – tai natūralu.

6

Ar įgyvendinate bendrus projektus su part­ neriais kolegomis, ar dažniau darbuojatės viena? Dažniausiai tenka dirbti vienai, tačiau pagalvoju, kad būtų įdomu didesnį projektą įgyvendinti drauge su kolegomis. Galbūt pasitvirtintų posakis, kad dvi galvos geriau už vieną. Tikiu, kad dar bus progų išbandyti tokį darbo formatą. Kol neturite bendraautorių, gal užsakovai prisideda savo idėjomis? Visi žmonės skirtingi ir savaip įsivaizduoja interjero kūrimo procesą. Prieš kiekvieną projektą detaliai, su pavyzdžiais, papasakoju darbo eigą, kad liktų kuo mažiau neaiškumų. Vieni užsakovai labiau linkę pasitikėti dizaineriu, kiti – mažiau. Dažniausiai kurti interjerus „padeda“ pastarieji, nes bijo, kad projektas pakryps ne ta linkme, kuria jie norėtų. Esu už glaudų bendradarbiavimą su klientais, todėl visada bandau rasti kompromisą. Kokios pastaruoju metu ryškiausios interje­ ro dizaino tendencijos? Norėčiau atsakyti į šį klausimą žodžių lietumi: marmuras, gaivališkos augalijos raštai tapetuose ir audiniuose, žalia spalva, variniai akcentai. Ši asociacija pagrįsta. Marmuras ir jo imitacija šiuo metu išgyvena tikrą renesansą – plytelių salonai mirga nuo įvairių spalvų ir formatų marmuro imitacijos plytelių. Apdailos plokščių gamintojai neatsilieka – vis profesionaliau pakartoja marmuro paviršiaus raštą. Net kilimą esu mačiusi su balto marmuro raštu. Vešlios augalijos motyvas yra šios vasaros hitas: jis okupavo ne tik interjero salonų lentynas, bet ir reklaminius parduotuvių stendus, drabužių linijas. Toks palmių lapų proveržis rodo, kad žmonės pasiilgę gamtos motyvų kasdieniame gyvenime. Korporacija „Pantone“ 2017 m. spalva išrinko „greenery“, todėl nenuostabu, kad šiuo metu aktualūs visi žali atspalviai. Varinės detalės interjere taip pat vis dar populiarios – šviestuvai, kavos staliukai, laikrodžiai, vazos. Varis yra puikus pasirinkimas norintiems išskirtinių, bet ne rėkiančių interjero akcentų.

Kaip kasdien randate motyvacijos dirbti in­ dividualiai – ar neapima tinginys? Niekada neturėjau dėl to rūpesčių. Man namuose lengviau susikaupti, nes niekas neblaško. O kad neapimtų tingulys, reikia turėti tiek projektų, kad fiziškai nebeliktų laiko dykinėti. Taip pat svarbu išsikelti tikslus ir numatyti priemones, kokiais būdais tų tikslų pasiekti. Kadangi darbas yra mano aistra, greitai pajuntu azartą ir noriu daryti vis daugiau. Kiek laiko įprastai užtrunka visiškai įkūnyti savo sumanymą? Jeigu kalbame apie galutinį projekto įgyvendinimą, vidutiniškai procesas trunka iki metų. Vieni greičiau įsirengia, kiti – lėčiau. Viskas priklauso nuo finansinių galimybių ir nuo to, kada startuojame. Yra buvę atvejų, kai namas nepastatytas, o jau kuriame interjerą: tokio projekto pabaigos tenka laukti labai ilgai. Ar lietuviai reiklūs savo namams? Džiaugiuosi, kad tautiečiai tampa vis sąmoningesni ir vis dažniau savo namų interjero kūrimą patiki profesionalams. Vis daugiau žmonių nori turėti ne tik patogius ir gražius, bet ir išskirtinius namus. Žinoma, patogumas visų svarbiausia, tačiau vis dažniau klientai pageidauja nestandartinių idėjų. Galėčiau teigti, jog lietuviai yra reiklūs savo namams. Susidariau įspūdį, kad užsienyje, ypač Vakaruose, žmonės supranta interjero svarbą, bet nežiūri į jį kaip į konstantą – vienintelį ir galutinį variantą visam gyvenimui. Vakariečiai dažniau renovuoja namus arba perka naujus. Ar lieka laiko šeimai? Šeima man visuomet buvo ir bus pagrindinis prioritetas, todėl laiko jai randu visada. Kaip vertinate savo nuveiktus darbus, ką dar šioje srityje stengsitės pasiekti? Nuveiktus darbus vertinu teigiamai. Visada yra kur tobulėti: kai kurias savo veiklos vietas norėčiau dar labiau nušlifuoti. Ateityje norėčiau dirbti komandoje. Galbūt pati ją ir suformuosiu. Taip pat svajoju išgryninti savo darbų braižą. Mane žavi tie dizaineriai, kurie turi aiškią stilistiką, – jų darbų nesupainiosi su kitais.


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

Atvirai

Laikas – mano sąjungininkas, tad viliuosi artimiausiu metu įgyvendinti savo planus. Kokius projektus šiuo metu vykdote? Dirbu prie kelių skirtingų projektų: gyvenamojo namo Vilniaus užmiestyje, vidutinio dydžio buto merginai „Misionierių sodų“ komplekse ir nedidelio butuko, skirto nuomai Vilniuje, „Kauno–Algirdo“ namų kvartale. Kas, be darbo, Jus džiugina? Dabar mane labiausiai džiugina artėjančių atostogų pojūtis. Laukia Norvegijos fiordų pažinimas. Ar turite savo darbo moto? Dizaino, kaip ir kulinarijos, paslaptis – tai menas dozuoti ingredientus.

7


Svečiuose

INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

Dizainerė Eglė Jagelavičiūtė:

„Niekada nemaniau, kad būsiu interjero dizainerė“

Parengė Žydrė Dargužytė Nuotraukos Snieguolės Leonavičiūtės, Leono Garbačausko

8


Eglė Jagelavičiūtė – interjero dizainerė iš Kauno, visada siekianti geriausių rezultatų. Nors oficialiai jos studija duris atvėrė visai neseniai ir laikinosios sostinės padangėje ji vis dar yra savo nišą interjero dizaino srityje bandanti rasti kūrėja, jauna ir ambicinga moteris nesėdi rankų sudėjusi. Ji stažuojasi užsienyje, nuolat ieško naujovių, kad galėtų jas pritaikyti Lietuvoje, dirbdama su savo užsakovais. Eglei tai tikrai atsiperka, mat klientų pasitenkinimas atliktu darbu dovanoja naujų galimybių – rekomendacijos vėl užkuria darbų variklį. Taip ir bėga dienos, jaukiai stebint senamiestį ir ieškant tinkamiausių interjero dizaino sprendimų. Egle, Tavo studija „Interija“ Kau­ ne duris atvėrė kiek daugiau nei prieš metus, o Tu jau darbų ver­ petuose... Tikra tiesa. Laikas bėga greitai. Nepaisant to, kad mano studija oficialiai įkurtuves šventė tik pernai, aš aštuntus metus kuriu privačius ir visuomeninius interjerus Lietuvoje bei už jos ribų. Nedideli audinių gabalėliai, medžiagų ruošiniai, katalogai, eskizai, plytelių gabalėliai ir spalvų gamos ant studijos stalo ir lentynos atrodo kaip žaismingos figūrėlės. Tai – mano stichija. Norint iš jų sukurti bendrą interjero konceptą, vaizduotė ne visuomet padeda, kartais reikia gebėjimų įtikinti užsakovą savo, kaip kūrėjos, tiesa ir bendra projekto idėja. Ar buvo sunku rasti tinkamą vie­ tą tokio pobūdžio veiklai? Tikrai taip, neslėpsiu, kol radau, teko veikti net keliose skirtingose vietose. Norėjosi savos erdvės, kad galėčiau ateiti ir išeiti kada noriu. Atsikrausčiau netoli

Laisvės alėjos, kai mažos geros idėjos buvusiose patalpose jau nebetilpo. Mano studija įsikūrusi beveik pačiame miesto centre. Vieta užburia, nes išėjusi iš studijos patenku į terasą: joje smagu įsitaisyti krėsle ir gerti kavą. Visai greta teka Nemunas. Pritrūkus kūrybinių minčių ar tiesiog norint pailsėti, jis ranka pasiekiamas.

stiliaus nuotaiką. Lubose išsaugotos betono perdangos žaismingai išryškina likusius elementus.

Kai klausau Tavęs, atrodo, kad viskas taip paprasta ir aišku. Ar toks pat aiškus buvo ir apsis­ prendimas tapti interjero dizai­ nere? Niekada nemaniau, jog ja tapsiu, tačiau visuomet traukė menai, Kaip vyko kūrybinės dirbtuvės norėjosi specialybės, kuri leistų jaustis komfortiškai: kad darbas įrengimo procesas? Viziją turėjau nuo pat pradžių. nebūtų tik sausas minčių geneSpalvos gimė netikėtai atradus ravimas. Tiesą sakant, bijojau užtapetus su neįpareigojančiais strigti rutinoje tarp keturių sienų aukso motyvais. Tapetai jau tada, mažame kabinete. Architektūrą kai pirmą kartą paėmiau juos į atmečiau, nes niekada nelaikiau rankas, dvelkė santūria ir elegan- savęs stipria matematike. Viskas tiška prabanga. Visame interjere prasidėjo dešimtoje klasėje. Modominuoja prigesinti pilkšvi, rusvi kykloje ėmė dėstyti reklamą. Iš atspalviai. Juos išryškina aukštos mokytojos gavau pasiūlymą dabaltos grindjuostės, didelis juo- lyvauti dizaino konkurse ir atstodas darbo stalas, suderintas su vauti mūsų mokyklai. Buvo betonuotu dūmo spalvos veidrodžiu, maž 100 dalyvių, jokios vietos sustiprinančiu erdvės ir praban- neužėmiau, bet gavau geriausią gos pojūtį. Išskirtinumo suteikia apdovanojimą – tikslą tapti dizaigausiai drapiruotos užuolaidos – nere. Pradėjau mokytis piešimo, jos tarsi perteikia prancūziško kompozicijos, tapybos.

Prie kokių projektų dirbi šiuo metu ir koks interjerų stilius Tau priimtiniausias? Dauguma projektų – gyvenamieji namai. Vieni didesni, kiti – mažesni, vieni Lietuvoje, kiti – už jos ribų. Dirbu daug, kad kiekvienas interjeras būtų unikalus. Gal ir yra keletas tik man įprastų detalių, vis dėlto gero interjero filosofija yra pojūtis, apimantis ne tik detalių, bet ir stambių funkcinių sprendimų visumą. Svarbu pajusti užsakovą, įsiklausyti į jo poreikius, suprasti norus, gyvenimo būdą, užmojus ir nukreipti geriausio rezultato link. Kaip sekasi įtikinti klientus dėl vienokių ar kitokių savo spren­ dimų? Kiekvienas naujas objektas ir klientas – tarsi naujas rebusas ir tam tikros problemos sprendimas. Darbas su užsakovu interjero dizaino srityje – tai menas sukurti, įtikinti ir pagrįsti, o paskui – įgyvendinti. Daugumą žmonių kankina nežinomybė, ar tikrai

9

Svečiuose

2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

tam tikri elementai derės, ar nebus per daug drastiški, o gal kaip tik bus per daug ramūs. Bet po tokios įtampos visada ateina diena, kai užplūsta laimė ir dėkingumas. Mes, kūrėjai, brėždami ant balto popieriaus lapo matome galutinį rezultatą, detales, puošmenas. Mintys generuojasi minučių tikslumu. Dažnai atsigulusi vakare į lovą perbėgu mintimis dienos įvykius ir jau kuriu tolimesnius planus: kaip tarpusavyje suderinsiu iš pirmo žvilgsnio galbūt visai netinkančius geometrinius ar raštuotus audinius, kaip prie jų priderinsiu juodą smulkią briauną ar apvadą, kokios spalvos intensyvumo sofą ar kilimą pasirinksiu. Su kokiais klientais labiausiai patinka dirbti? Be abejo, su tais, kurie visiškai atsiduoda į kūrėjo rankas. Tada ir jaučiuosi geriausiai – idėjos kunkuliuoja savaime, norisi pasiūlyti ir vieną, ir kitą, tada dar – trečią galimybę. Matau, kaip blizga užsakovo akys, kai pateisinu jo lūkesčius. Patinka matyti ir sekti procesą, stebėti, kaip keičiasi užsakovo emocijos projekto eigoje. Pradėjus dirbti reikia daug ką paaiškinti klientui, juk daugelis nežino, kokias medžiagas geriausia pasirinkti, kokie galimi santechnikos variantai, kokios spalvos vyrauja. Projekto pabaigoje visad aptariame patirtus iššūkius ir geriausius sprendimus.

nesilygiuoti į nieką kitą, kad būtum autoritetu sau pačiam ir įkvėpimo šaltiniu kitiems. Ką Tau reiškia posakis „sėkmin­ ga moteris interjero dizaino sri­ tyje“? Man tai reiškia atsakingą ir klientų vertinamą darbą, nuolatines pastangas būti kitokiai. Juk ne veltui sakoma, kad po sunkaus darbo laukia saldūs vaisiai. Čia matematika labai paprasta. Jei patenkinsi užsakovo lūkesčius, atidirbsi kaip profesionalas nuo pradžios iki pabaigos, žmogus tave rekomenduos kitiems. Stengiuosi generuoti naujas idėjas, jų semtis už Lietuvos ribų vykstančiose parodose, kad parsivežčiau ir pasiūlyčiau kažką originalaus ir nematyto užsakovui.

Svečiuose

Kaip vertini interjero dizaino konkursus Lietuvoje? Esu ne viename jų dalyvavusi, tad susiformavau tam tikrą nuomonę. Kelia abejonių balsavimas už dalyvius, nes dažnai renkamas balsų kiekis ir neatsižvelgiama į darbo profesionalumą bei idėjos originalumą. Esu už tai, kad tokius konkursus generuotų ir už darbus balsuotų profesionalūs specialistai iš užsienio. Be abejo, Lietuvoje yra gerbiamų meistrų, kurių darbais galima didžiuotis. Visuomet laikiausi nuomonės, jog geras specialistas niekada neafišuos savo darbų ir juo labiau savęs paties. Tikras profesionalas iš esmės yra nematomas, paKokios interjero dizaino tenden­ prastas, niekuo neišsiskiriantis žmogus. Už jį kalba tik jo darbai. cijos aktualios šį rudenį? Dominuoja ryškios spalvos, raša- Jie yra tos didelės žuvys mažuose lo mėlyna, spyglio žalia, taip pat vandenyse. prigesinta pelenų, rožinė. Vėl į madą grįžta medis. Daug dėme- Kas Tavo mokytojai? sio skiriama moderniam eklektiš- Geriausias ir ištikimiausias mokam stiliui. Užsakovai nebebijo kytojas yra pats gyvenimas ir jo drąsių sprendimų ir ryškių spal- duotos pamokos. Nesvarbu, ar vų. Investuoja į detales ir interje- jos geros, ar blogos. Tik dėl jų ro priedus, didesnį dėmesį teikia mes tampame tokie, kokie šiantekstilei. Daug dėmesio skiriama dien esame. netaisyklingoms formoms, jų tarAr interjero dizainerio dienos pusavio derinimui. viena į kitą panašios? Ar dažnai kreipiasi užsakovai, Diena kaip ir žmonės – nenuspėjama. Būna, kad sudėtinga ir sunjau turintys aiškią viziją? Dauguma užsakovų turi savo įsi- ki dienotvarkė susidėlioja lengvai, vaizdavimą ir požiūrį į tam tikrus o kartais ramią ir paprastą dieną dalykus. Tai nėra blogai, atvirkš- sujaukia chaoso verpetai. Tada čiai – leidžia pasirinkti dizainerį, tenka viską mesti ir važiuoti gelbėti situacijos. Įprastai atėjusi kuris geriausiai atliks darbą. ryte į studiją pasidarau puodelį Ar, atsiradus studijai, patiri juodos kavos. Peržvelgiu darbotvarkę, atsakau į elektroninius daug konkurencijos? Konkurencija, be abejo, yra. Ji rei- laiškus. Tuomet darbas po darbo, kalinga tam, kad atsirastų jėgų susitikimas po susitikimo...

10


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

Egle, kas yra sunkiau – kurti sa­ vus ar svetimus namus? Savus. Man iki tikrų namų dar toloka. Mes, kūrybiški žmonės, visuomet atrasime neišnaudotų nišų. Ne išimtis ir aš. Vis kažką tobulinu. Čia kaip metų laikai – kai už lango šalta, norisi jaukumo: tuomet tempiu į namus žvakes, smilkalus, kvepalus, keičiu dekorą. Kai šilta, norisi lengvumo jausmo – neperkrautos estetikos, gaivos ir žalumos. Tada atsiranda gėlių, nes akys ilgisi spalvų.

miestą išgerti kavos ar skaniai pavalgyti. Nors dažnai atrodo, kad kažko nepadarysiu, bet imu – ir padarau. Visada išsikeliu sau iššūkių, tikslų. Kaip įsivaizduoji savus namus? Mano namai šiuo metu taip pat dalyvauja kūrybiniame procese. Nemėgstu apsikrauti nereikalingais daiktais, nenaudoju – išmetu. Kad ir kokie namai būtų, svarbus jų kvapas, mažos mielos smulkmenos, žvakės, smilkalai, skrupulingai suderinta patalynė. Nevarginančios, lengvos ir gaivios spalvos. Kad grįžusi į namus galėčiau pailsėti. Kas lemia Tavo veiklos sėkmę? Užsispyrimas ir didelis noras. Nežinau, ar noras iškart pasiekti aukščiausią laiptelį yra realus be sunkaus darbo. Dauguma trokšta greito rezultato, pripažinimo, statuso. Svajonė tapti interjero dizainere man buvo didžiausias prioritetas. Patyriau visko – nesėkmių stojant į svajonių specialybę – pavyko neiškart. Teko vykti darbuotis į užsienį, kad sukaupčiau pinigų tolimesnėms studijoms, kursams. Bandžiau vėl. Tikslą pasiekiau. Todėl visiems linkiu ne tik daug svajoti, bet ir siekti savo svajonių.

Kokie žmonės Tave įkvepia? Tie, kurie moka padėkoti, yra atsidavę savo veiklai, skatina augti, neužmigti ant laurų, nesustoti ten, kur esu. Be viso to, įkvepia kelionės, jose atrasta architektūra, sodrus kavos skonis, miesto kvapas, ten gyvenančių žmonių išskirtinumas, nebijojimas kurti ir būti savimi. Paryžius, Mi- Ko niekada nedarai? lanas – tai miestai, kurie pake- Griežtai neperšu savo nuomolia dvasią. Gera sėdėti centre nės. Stengiuosi visada išlikti takesančioje kavinėje, žvelgti pro tiška, nespaudžiu užsakovo greilangą į ten gyvenančius žmones: tai priimti sprendimo, nes žinau, tuomet savaime norisi liesti ir kad kai idėja pereina tam tikrą užuosti tekstilę, seno marmuro „inkubacijos“ periodą, ji atrodo stalą ir iš rankų nepaleisti porce- kur kas aiškesnė. Po to patvirtilianinio puodelio. Po tokių mielų name net pačius netikėčiausius mažų ritualų, kai laikas su savi- sprendimus! mi tampa didžia švente, grįžtu pasisėmusi neįtikėtinos laimės Kaip gyveni kasdien – ar esi ir pozityvumo, noro kurti. Tuo- žmogus, linkęs manyti, kad vis­ met spalvos, faktūros, jų kombi- kas, kas vyksta, reikalinga? nacijos liejasi laisvai – tik leiski- Man gyvenimas – kaip vienas nenuspėjamas nuotyte man kurti! kis. Ir jis turi planą. Jei taip Kokia esi? Jei atsiribotum nuo yra, tebūnie, vadinasi, reikasavęs kaip kūrėjos, ką apie sa­ lingas kitas etapas, kitos pamokos, kurių nebuvau išmokuve pasakytum? Esu svajotoja. Mėgstu viską dary- si ir dabar joms atėjo laikas. ti savaip. Žurnalus ir laikraščius Pamokų pasitaiko kasdien, tik pradedu vartyti nuo galo: pabai- vienas jų išmokstu, kitų – ne. gai pasilieku geriausius straipsnius ir reportažus. Valausi dan- Ar yra tokių veiklos klaidų, dėl tis vaikščiodama po namus, kad kurių ir dabar sielojiesi? tik ilgai nereikėtų stovėti vienoje Stengiuosi racionaliai pataisyti vietoje. Niekada nieko neverčiu mažas klaidas. Esu linkusi sakysavęs daryti. Jei man šiandien ti, kad „nėra nieko, ko nepakeltų nekils idėjų, vadinasi, nedirb- moteris“. Visada stengiuosi vissiu, užsiimsiu kita veikla: važiuo- ką spręsti racionaliai, tris kartus siu pas draugus, o gal išeisiu į įkvėpti ir tik tada pasakyti.

Svečiuose

Kas Tavo darbe Tau labiausiai patinka? Esu laiminga, jog galiu išvengti rutinos. Dažnai ryte nubudusi net neįsivaizduoju, kaip baigsis diena. Pavasarį, kai visą sezoną su kolega vedėme laidą apie interjerą ir statybas, diena prasidėdavo su aušra ir baigdavosi sutemus. Tada, kai visi po darbų važiuodavo namo pas šeimą, aš keliaudavau į antrą „pamainą“.

Po pokalbio su Egle Jagelavičiū­ te supratau, kad ši moteris Lie­ tuvą, o gal ir pasaulį, nustebins dar ne kartą – juk tvirtą mora­ linį ir emocinį stuburą turintis profesionalas yra lyg atominis ginklas. Linkime kūrėjai nepra­ rasti noro būti geriausiai sa­ vo srityje, vadovautis sukaupta

išmintimi ir visada girdėti klien­ tą – juk kartais, kai klientas kal­ ba, kūrėjui reikia kuriam laikui atsiduoti tylai.

11


03

Dėkojame konkurso rėmėjams:

01

02

Riešutmedžio faneruotė naudojama daugelyje namo vietų: iš jos gaminamos durys, sienų apdaila, lentynos, virtuvės baldų elementai ir pakabinamosios spintelės. Projekto autorė architektė Ieva Prunskaitė Architektūros ir statybos studija „Prusta“ Nuotraukų autorius fotografas Karlas Tekstą parengė Ingrida Kaliukevičiūtė

Stilingas natūralumas 03


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

03

04 05

05

Pagrindinė architektūros ir statybos studijos „Prusta“ užduotis buvo sukurti praktiškus, natūralumu spindinčius namus jaunai šeimai. 150 m2 dviejų aukštų namas Vilniaus priemiestyje traukia akį medžio ir akmens tekstūromis, o pasirinkti pažangiausių Italijos gamintojų produktai žavi kokybe ir patvarumu.

Aktyviai šeimai, auginančiai mažus vaikus ir didelį šunį, svarbiausia – braižymui ir nepageidaujamoms dėmėms atsparūs paviršiai, todėl nemenku iššūkiu tapo tinkamiausių paviršiaus medžiagų paieška. Taip namo grindis užklojo egzotiško medžio „Ipe“ grindų danga, nepaprastai atspari įvairiam aplinkos poveikiui. Dėl unikalių savo savybių „Ipe“ mediena naudojama net jachtų denių gamybai, todėl ją lengva pritaikyti ir vonios kambaryje. Išlipus iš vonios ar dušo, jautri pėdų oda pirmiausia pajaučia natūralią, malonios temperatūros medieną: liestis prie jos gerokai maloniau nei prie kieto vonios plytelių paviršiaus. „Pirmajame namo aukšte įsikūrusi bendroji erdvė projekto pradžioje buvo mažesnė. Dalį jos užėmęs svečių miegamasis paliko mažiau vietos virtuvės ir valgomojo zonoms. Norėdami praplėsti erdves ir turėti tikrai patogią ir ergonomišką

virtuvę, nusprendėme to kambario atsisakyti ir nugriauti nereikalingas pertvaras“, – pasakoja architektė Ieva Prunskaitė. Suprojektuoti virtuvės baldai lengvai prisitaiko prie bendros viso būsto stilistikos tiek spalvomis, tiek medžiagiškumu. Pakeltos ir ant sienos pakabintos apatinės virtuvės spintelės su natūraliu juodojo kvarcito stalviršiu suteikia patalpai lengvumo bei modernumo, o užsiimant namų ruoša paprasta pasiekti kiekvieną grindų kampelį. Virtuvės viduryje besipuikuojanti sala primena netradicinį stalą su neįprastai aukštomis kojomis. Po juo įrengtose stumdomosiose spintelėse yra daugiau vietos daiktams sandėliuoti. Viršutinė salos dalis – tarsi patogus stalas: jį galima leng­ vai stumdyti, tad pats salos masyvas nebeatrodo toks sunkus.

13

Interjeras

02


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

Svetainės zonoje dominuoja natūrali pilko marmuro akmens plokštė. Ją pritvirtinus veidrodiniu būdu, sukuriamas simetriškas drugelio sparnų piešinys. Įspūdį sustiprina ant sienos pakabintas išraiškingas, neįprastų formų, būtent šiai erdvei pritaikytas židinys, kurį suprojektavo pati architektė. Natūralios gamtos atspalviai bendrajame kambaryje papildomi gyvybingomis, jaukiomis spalvomis: pilkšvai mėlynu kilimu, geltonu foteliu, spalvingais menininkų A. Giliaus ir J. Stauskaitės darbais. Po laiptais, vedančiais į antrąjį namo aukštą, suprojektuota drabužinė leidžia sutaupyti nemažai vietos. Šeimininkų miegamasis – minimalistinis, tačiau nuotaikingas. Netaisyklingi spalvoti geometriniai kūnai atstoja plačios lovos galvūgalį, abipus jos nuleisti nuo lubų kybo apvalūs šviestuvai, o erdvios sieninės spintos durys suskirstytos į daugybę ruoželių, tad jas atidaryti gali tik tas, kuris žino, kurį ruoželį pasirinkti. Vaikų kambariuose vyrauja neutralių ir šiltų spalvų derinys. Čia natūralios gamtos interpretacijos regimos sienų apdailoje bei dekoro elementuose.

06

05

03

02

Interjeras

02

02 02

14


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

01

03 05

06

„Pirminiuose patalpų planuose šeimininkų miegamasis buvo nedidelis, jame stigo vietos drabužių spintai, o vonios kambaryje nebūtų tilpusi net patogi vonia. Prie miegamojo zonos prijungę balkoną, gavome erdvų miegamąjį su patogiu vonios kambariu“, – pasakoja Ieva Prunskaitė.

07

03

01. vitukodurys.lt 02. skandinaviskiinterjerai.lt 03. siguldosbaldai.lt 04. interio.lt 05. barselona.lt 06. smige.lt 07. vokiskakeramika.lt

05

01

07

15

Interjeras

Natūralus akmuo – travertinas – kartu su šviesiomis, marmurinėmis Daino Reale akmens plokštėmis, riešutmedžio faneruotės apdaila ir moderni santechnika tėvų vonios kambarį paverčia elegancijos ir prabangos pavyzdžiu.


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

02 02

01

Teksto autorė Gabrielė Šermukšnytė Interjero autorius Rimantas Špokas Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas

Interjeras

Verslininkų namuose – moderni ramybė 90,93 m² buto „Pušų terasose“, Antakalnyje, šeimininkai – verslininkai sutuoktiniai ir šešiolikmetis jų sūnus dizaineriui pasakė kelis raktinius žodžius, turinčius atspindėti interjero esmę: verslas, „Apple“, S. Jobsas, A. Einsteinas, išmanumas, praktiškumas ir futbolas. Užsakovai sukasi reklamos gamybos versle, o laisvalaikiu mėgsta pakeliauti, leisti laiką su draugais. Į tai interjero studijos „Rimartus“ įkūrėjas Rimantas Špokas atsižvelgė kurdamas jaukų, svetingą, ramų, tačiau įsimintiną būstą.

16


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

Interjeras

03

02

Įtemptai dirbanti šeima pageidavo patogių namų, kuriems nereikia „tarnauti“. Erdvės, kurioje galima atgauti vidinę ramybę, pailsėti po varginančios darbo dienos ir pašėlusio ritmo. Jokių įkyrių, akį rėžiančių spalvų ar keistų elementų. Viskas racionaliai, patogiai ir kompaktiškai išdėstyta. Interjero koncepcija – švarios ir vizualiai didelės atviros erdvės, patogus ir ergonomiškas suplanavimas, darni architektūrinė visuma bei lengvumo dvasia. Dizaineriui buvo svarbu subalansuoti juodos ir baltos spalvos bei medienos tekstūros kiekį ir kontrastą. Labiausiai šiuose namuose juntama statiška, harmoninga ir rami atmosfera. Vengiama itin dinamiškų, netikėtų, dėmesį blaškančių ir priprasti, prisitaikyti

reikalaujančių detalių. Viskas aiškiai suprantama, patogu. Buto emocinis užtaisas, šeimininkų prašymu, yra koncentracija, vidinė ramybė ir tvari aplinka. Pasak R. Špoko, atskiri elementai – židinys, virtuvės, baro ir kiti baldai, lubų detalės ir apšvietimo įtaisai – jungiami į didesnius tūrinius interjero darinius: taip erdvė optiškai išplečiama. Žaisminga ir kiek linksmesnė interjero dalis, kaip ir priklauso, – jaunuolio kambaryje. Čia ant žalios vejos smagią vietą radę sportiniai bateliai ir kamuoliai akivaizdžiai atsispindi mėgstamą šešiolikmečio veiklą – futbolą. Žalios ir geltonos spalvų derinį pabrėžia juoda kreidinė siena, ant kurios bus dėstomi strateginiai ateities planai.

17


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

03

Interjeras

04

02

02

18


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

05 01

Interjeras

04

06

01.kapri.lt 02. interio.lt 03. jung.lt 04. gerosgrindys.lt 05. subtila.lt 06. vokiskakeramika.lt

19


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

Interjero projektavimo kūrybinės grupės „In. formus“ dizainerės Kristina Česonytė ir Raminta Kupčiūnaitė gavo užsakymą sukurti originalaus dizaino, savito charakterio, modernias tendencijas atitinkančio 62,6 m² buto Užupyje interjerą. Namai skirti nuomai, tad tuo pat metu jie privalėjo būti maksimaliai funkcionalūs bei praktiški. Pats Vilniaus miesto rajonas padiktavo įsivaizduojamų nuomininkų charakteristiką – tai šiuolaikiški, kūrybingi žmonės, mėgstantys išskirtinį gyvenimo būdą.

01

Interjeras

Parengė Gabrielė Šermukšnytė Interjero autorės interjero dizainerės Kristina Česonytė ir Raminta Kupčiūnaitė Nuotraukų autorius Leonas Garbačauskas

Meniškoms sieloms skirtas industrinis buto interjeras Užupyje

20


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

Interjeras

Buto erdvės ir planavimo išskirtinumas paskatino dizaineres rinktis industrinį stilių. Lofto interjeras kurtas pasitelkiant visus industrinius elementus, jų negludinant, negražinant ir nepataikaujant visų taip liaupsinamam „namų jaukumui“. K. Česonytė išsikėlė uždavinį su ribotais ištekliais gauti maksimalų efektą. Apdailos medžiagos, šviestuvai, baldai buvo renkami atsižvelgiant į kainą. Dėl dizainerių profesionalumo bei kūrybingumo daugelis priimtų sprendimų buvo tikrai drąsūs ir traukiantys akį. Pavyzdžiui, beveik visi interjere naudojami šviestuvai išties skirti laukui arba gamybinėms patalpoms apšviesti. Pasak merginų, buvo stengiamasi sukurti pojūtį, labiau primenantį gyvenimą studijoje, o ne įprastame bute. Siekiant pabrėžti statybines konstrukcijas, miegamojo lubos net neglaistytos, tik atsainiai nudažytos. Po antresole įrengta erdvi drabužinė. Laiptai gali būti naudojami kaip lentynos. Šiame bute pagrindinis vaidmuo tenka funkcijai ir industriniam tikrumui. Interjero dizainerių vaizduotėje būsto nuomininkai galėtų būti intensyviai kuriantys žmonės, galbūt net dirbantys namuose. Didelė erdvė antresolėje su daugybe lentynų ant sienos puikiai atstotų namų ofisą. 62,6 m² – tarsi visai nedaug, tačiau šiame bute, regis, telpa viskas, ko reikia, ir dar lieka vietos fantazijai pasireikšti. K. Česonytės teigimu, svarbiausia neperkrauti įmantriomis faktūromis sienų ir grindų. Atsargiai reikia elgtis renkantis pakabinamuosius šviestuvus bei jų kiekį, nes jie labai „suvalgo“ erdvę. Nors šiuo metu lygūs blizgūs paviršiai nemadingi, o ir menkai praktiški dėl pirštų atspaudų, vizualiai jie smarkiai praplečia erdvę ir suteikia šviesos tamsioms patalpoms.

21


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

Interjeras

01

22


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

2018. 01. 09 – 12.

MAD ABOUT

TEXTILES

Interjeras

PAŽINKITE NAMŲ TEKSTILĖS IR AUDINIŲ PASAULĮ.

Apie 3000 dalyvių, 69000 lankytojų ir visa parodos komanda gyvens ta pačia aistra Heimtextil parodoje Frankfurte! Atraskite ir Jūs naujausias spalvų, raštų ir audinių tendencijas. Būkite įkvėpti ir pakerėti didžiausioje pasaulinėje namų tekstilės parodoje. ĮSIGYKITE IŠANKSTINIUS BILIETUS PIGIAU: 01. gerosgrindys.lt

heimtextil.messefrankfurt.com info@lithuania.messefrankfurt.com Tel. +370 5 213 55 34

23


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

Dizaineris ragina prisiminti fanerą Nors mūsų kultūroje vis dar gaji nuomonė, kad baldus, pagamintus iš faneros, renkasi nuosaikūs žmonės, vertinantys skandinavišką ir šiaurietišką stilių, fanera dėl savo išskirtinių savybių vis labiau užvaldo mūsų interjerų erdves, o jos gamybos technologijos sparčiai tobulėja.

Patarimai

Kėdė AILERON

BOLERO trikojis staliukas su ratukais

WORKOHOLIC stalas

24

Medžiagomis, skirtomis baldams gaminti, pre- kokybės reikalavimus, ir nuolat tobulinami. kiaujančios UAB „Trukmė“ atstovai teigia, kad Fanera, dėl tvirtumo atspari deformacijoms šiandien dizaineriai fanerą panaudoja įvairiai: ir skilimams, savo savybėmis pranoksta pane tik namų interjerams kurti, bet ir baldams, prastą medieną. Opal White (opalo balta) fanera – ypatindekoro elementams komponuoti. Lietuvoje ga. Ji atspari ultravioletiniams saulės spinšis medienos produktas plačiai naudojamas duliams, tad puikiai tinka sienų apdailai: virminkštųjų baldų gamyboje – karkasams ir nešutinis sluoksnis suteikia fanerai patvarumo, didelėms apdailos detalėms, kėdėms gaminti. todėl ją lengva prižiūrėti. Šios rūšies medžiaFanera puikiai tinka ir kietųjų baldų gamybai. ga atspari nestipriems smūgiams ir, laikui Faneros pjūvio vietose paliekamos atviros bėgant, nepraranda dekoratyvinių savybių. briaunos tampa puikia dekoro detale. Beržinė fanera itin tinka vidaus apdailai, nes Išlukštentas beržas, bukas, alksnis, pušis, sukuria saulėje išblukusios medienos efektą. eglė, tuopa ar kitas medžio lukštas gali būti pritaikyti faneros gamybai. Medienos struktū- Medžio struktūrą apsaugo matinė permatora geriausiai atsiskleidžia iš beržo lukšto pa- ma plėvelės danga. Šią ekologišką medžiagą darytoje faneroje. Vienas ant kito priešinga ypač lengva valyti. Dažniausiai ji naudojama tekstūros kryptimi klijuojami medžio sluoks- sporto salėms, viešiesiems pastatams, pramoniniams objektams dekoruoti. Dizaineniai sukuria itin tvirtą pagrindą. Interjero dizaineris, „Boleros Ltd“ įkūrėjas riai vis dažniau ją renkasi korpusinių baldų ir savininkas Mindaugas Žilionis vertina bal- gamybai. Apskritai fanera ne tik seniau buvo naudodų iš faneros patvarumą. „Kartais juokaudajama lėktuvams kurti ir karo aviacijoje: ir šianmas sakau, kad fanera turi plieno savybių. Šios medžiagos privalumas tas, kad ji nėra dieną be jos neapsieina ultralengvų lėktuvų tokia sunki ir brangi kaip metalas“, – teigia pramonė. Gaminami burlaiviai, apdailinamas laivų vidus, medžiaga pritaikoma statant kardizaineris. Baldai iš faneros gali būti lenktų formų. Sie- kasinius bei skydinius namus. Fanera nepakiant išgauti tokias formas, faneros sluoksniai mainoma ir statybos pramonėje formuojant klijuojami viena kryptimi. Dėl smarkiai ištobu- gelžbetonio liejinius. Rinkdamiesi baldus iš faneros, jūs gaunalėjusių aukštųjų technologijų atsiveria naujos, neribotos faneros apdirbimo galimybės. Laze- te išskirtinio dizaino gaminius, tarnausiančius riu ar specialiomis frezavimo staklėmis lenk- ne vienus metus. Negana to, pats gamybos tos formos faneroje graviruojami ornamentai, procesas yra taupus – gaminant faneros medžiagą lapais, lieka mažai nepanaudotų atraipjaustomi kiauraraščiai. Negana to, dėl faneros šalta aplinka vizu- žų, optimali detalių išeiga. Toks gamybos proaliai tampa šiltesnė. Ji gali būti derinama su cesas leidžia įsivyrauti patraukliam kainos ir daugeliu kitų medžiagų. Šiuolaikiniuose šiau- kokybės santykiui. M. Žilionis pabrėžia, jog baldus iš faneros rinių regionų interjeruose rastume nemažai faneros. Taip pat ja mėgaujasi ir Tolimųjų Rytų galima prižiūrėti patiems, namų sąlygomis. gyventojai, ypač japonai: jie dažnai renkasi šią „Tereikia paimti 220 ar 280 frakcijos šlifavimo medžiagą kurdami interjerus. Faneros grakš- popierių ar kempinėlę ir pašlifuoti – baldas tumas, paprastumas ir grynumas itin dera vėl bus kaip naujas.“ Visą fanerą galite lakuoti, beicuoti, alyvuoprie modernaus, minimalistinio stiliaus. Faneros gamyba yra ekologinė, nes me- ti ar dažyti: taip išryškinsite medienos pavirdiena – atsinaujinantis išteklius: miškai at- šiaus tekstūrą ir apsaugosite ją nuo tiesiogisodinami. Klijai – kita faneros sudėtinė dalis, nio aplinkos poveikio. reguliariai tikrinami, ar atitinka privalomus  trukme.lt, etrukme.lt


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

Pirkdami sofą, galvokite apie... save

1. Sofa-lova ar sofa?

2. Dydis.

Devyniskart pagalvokite, ar Jums Eidami į svečius, dažnai prisitikrai reikalinga sofa su miegoji- mename patarimą „paimk sau ir mo mechanizmu. Suskaičiuokite, draugui“. Taip mąstome ir pirkdakiek kartų prieš tai kas nors mie- mi sofą. Tačiau sofa skirta Jums gojo Jūsų svetainėje ant išskleis- ir Jūsų šeimai, o ne į kvartalo tos sofos-lovos. Jei šiuos kartus bendruomenės susirinkimą atėgalite suskaičiuoti ant vienos ran- jusiems kaimynams. Juolab kad kos pirštų, nedvejodami įsigykite „oversized“ (liet. per dideli) minkšsofą. Visų pirma sofa-lova pralai- tieji baldai jau išeina iš mados. mi sofai patogumu. „Miegojimo Interjero dizaino puslapyje www. mechanizmas reiškia, kad baldas lovechicliving.co.uk specialistai bus kietesnis, į jį negalėsite įgriū- didelių gabaritų minkštųjų baldų ti“, – teigia „SoftNord“ atstovė Si- gerbėjams pataria rinktis ne didžiulę sofą, o modulinius baldus, gita Židonytė. kuriuos galima sudėlioti pagal poreikius ir norus neapkraunant svetainės.

3. Spalvos.

Interjero dizaineriai vieningi tik vienu klausimu – smėlio spalvos odinė sofa labiau tinka ofisui, o ne svetainei. Na, o kokios spalvos sofą pasirinkti namams, priklauso nuo kuriamo interjero. Tarp madingiausių šiais metais – tamsiai mėlynas velvetas, įvairiais raštais marginti juodai balti audiniai, visos pastelinės ir žemės spalvos. Žinoma, neprašausite, jei pasirinksite ir itin ryškią Jūsų interjerui tinkančią sofą. Nors baldų gamintojai pastebi, jog lietuviai ryškių spalvų vengia, priminsime pagrindinę taisyklę – pirkdami sofą, galvokite apie save. Jei Jums atrodo, kad saikingame interjere stinga ryškesnės detalės – kodėl tai negalėtų būti geltona stilinga sofutė?

5. Užpildai.

Baldų pardavėjai pastebi, kad pirkėjai sofos sudėtimi domisi retai, o vertinimai dažnai apsiriboja trumpu pasėdėjimu ir grožiu. S. Židonytė atkreipia dėmesį, kad vienos sofos atgauna pradinį pavidalą žmogui atsistojus, kitos – priešingai, išlaiko sėdėjimo metu atsiradusią formą. Abu sofų tipai turi savų pliusų ir minusų, tad apsvarstykite savo poreikius. Pirmuoju atveju sofa bus šiek tiek kietesnė, bet atsistojus atrodys lygi, tiesi. Antruoju atveju – tai vadinamojo „gilaus sėdėjimo“ sofa iš natūralių plunksnų ir pūkų arba sintetinių jų pakaitalų. Nors pastaroji bus patogesnė, tačiau ją reikės pakedenti.

4. Gobelenas.

Baltos spalvos sofos praktiniais sumetimais atsisakantiems pirkėjams turime gerų žinių: jau egzistuoja net dėmėms atsparūs gobelenai, be to, sparčiai populiarėja nuvelkami audiniai, kuriuos galima skalbti. Esama ir neblunkančių, antialergeninių, naminių augintinių įdrėskimų nebijančių audinių. Tačiau svarbiausia – kad sofos gobelenas atitiktų Jūsų poreikius.

Patarimai

Minkštieji svetainės baldai turėtų suteikti Jūsų namams grožio ir komforto, bet netinkamai pasirinkta sofa gali atimti dalį malonumo laisvalaikį leidžiant svetainėje. Turbūt nerasite nė vieno buto ar namo, kuriame nebūtų sofos. Deja, dažnai rinkdamiesi sofą galvojame ne apie realius savo šeimos poreikius, o apie įsivaizduojamą būtinybę kada nors svetainėje apnakvindinti tolimus giminaičius. Ir perkame ne stilingą bei patogų baldą, o sofą-lovą, kuri niekada nebus nei tobulai graži, nei labai patogi. Taigi siūlome keletą patarimų, kaip išsirinkti pagrindinį svetainės ir jaukių vakarų akcentą – sofą.

Vytenio g. 20, Vilnius Tel. + 370 5 219 4836 info@easebaldai.lt

Jau greitai EASE ieškokite ir „Ozo“ Interjero galerijoje  easebaldai.lt

25


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

Unikali mansarda Kaune Dizaineris Liutauras Salasevičius teigia, jog prabangios ar didelės erdvės nėra būtina laimės sąlyga. Daug svarbiau – stilius ir nestandartinės vietos. Menininko kūrybos tikslas – sukelti žmogui teigiamą emociją. Kūrybos idėjų autorius semiasi iš Pietų Prancūzijos, Nicos senamiesčio: ten paviešėjęs nusprendė imtis naujos veiklos – startuoti su mansardinių apartamentų įrengimo projektu „Kauno senamiesčio apartamentuose“.

Patarimai

L. Salasevičius tiki, kad lietuviai gali gyventi kaip prancūzai, nes moka mėgautis gyvenimu: „gali būti tikri gyvenimo gurmanai“. Pasak autoriaus, mansardiniais apartamentais Kauno senamiestyje siekiama parodyti, jog „galima patogiai gyventi senamiestyje ir sugriauti mitą, esą mansardoje sunku racionaliai išnaudoti plotą ir sukurti įdomų interjerą“. Kūrėjas planuoja parodomuosiuose apartamentuose panaudoti didelę, nestandartinio dydžio plytelę – net 120 x 240 cm. Kauno senamiesčio širdyje statomi apartamentai unikalūs ne tik plytelių dydžiu, bet ir tuo, kad primena gyvenimą Prancūzijoje. Dauguma prekių parinktos iš Kaune įsikūrusio senovinių baldų antikvariato „Jūratės salonas“. Autorius čia randa ne tik mėgstamų Provanso stilistikos detalių, dailių linijų baldų, bet ir klasikos. Labiausiai vertina, kai vyrauja sodrios spalvos, kaip antai raudonojo vyno. L. Salasevičius teigia: „Baldai, dekoracijos, tapetai turi sukelti lengvumo pojūtį.“ Reikiamų baldų ar kitų interjero detalių dizaineris randa ir sendaikčių butikuose. Kaip pagrindinį mansardinių apartamentų privalumą dizaineris įvardija netradicinę erdvę ir monotonijos nebuvimą. Apskritai senamiesčio interjerą ir eksterjerą vertina žmonės, svajojantys apie gyvenimą

26

prestižinėse vietose ir norintys, kad viskas būtų šalia – ranka pasiekiama. Pats autorius Kauno senamiestyje jaučia Prancūzijos dvasios alsavimą – jaukumą ir gerą aurą. Dizaineris senamiestyje pastebi gražius, stilingus ir besišypsančius žmones. Būtent tokiems asmenims ir reikia mansardinių apartamentų, kuriuose galėtų kurti pretenzingas savo gyvenimo istorijas. Išskirtinių pojūčių ir savitumo mansardai suteiks pasviros sienos su neįprastomis sandūromis, netradicinis langų išdėstymas. Mansardos išvaizda – intriguojanti, kviečianti sugrįžti po ramaus pasivaikščiojimo šurmuliuojančiomis senamiesčio gatvėmis ar po audringo vakarėlio, skatinanti mėgautis gyvenimo skoniu ir šia akimirka. Interjero kūrėjas teigia, jog šis projektas privertė jį išeiti iš komforto zonos: jam knietėjo pateikti kuo įdomesnių ir originalesnių sprendimų, kurie pasiteisintų ir praktikoje. Dizaineris pabrėžia, kad žmonėms vertėtų vengti nepraktiškų interjero elementų. Net jeigu internete ar kitur pamatytas vaizdas atrodo gražiai, jis gali būti sunkiai pritaikomas kasdienybėje. Interjeras turi teikti džiaugsmą ir neapsunkinti buities.  lntpa.lt


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

Modernus interjero akcentas – kompaktinė plokštė Jau kurį laiką Vokietijoje, Prancūzijoje ir kitose Vakarų šalyse populiari kompaktinė plokštė. Pamažu ji užkariauja ir lietuvių širdis. Ši medžiaga ypatinga tuo, kad yra atspari drėgmei, gali būti skirtingų raštų. Kadangi spalvų gama plati, plokštę galima derinti iš esmės prie visko. Šiuo metu paklausiausia juoda ir balta spalva su vienspalviu užpildu – galimas juodas arba baltas užpildas. naudojama darbastalių dangoms gaminti. Pati kompakto medžiaga yra vientisa plokštė, kurios paviršius turi tokių pat savybių kaip aukšto slėgio laminatas. Ją galima įdomiai suformuoti, pavyzdžiui, įvairiomis bangelėmis. Išsyk matyti gražus vaizdas. Iš kompaktinės plokštės baldai būna neįprasti. Galima pasirinkti iš skirtingų medžiagos storių gamos. Yra 6, 8, 10, 12 milimetrų opcijos. UAB „Litacrulam“ atstovas Tomas Pukinskas teigia, kad plokštės gamybos procesas nėra ilgas, bet tiekimo procesas užtrunka, nes jie stengiasi medžiagų nelaikyti sandėlyje: „Tam reikia tinkamų sąlygų: nesukūrus palankaus mikroklimato, produktą sandėliuojant galima sugadinti. Todėl sandėliuojamos tik tos medžiagos, kurios turi didžiausią paklausą, o kiti įvairūs užsakymai tiekiami tiesiai iš gamyklos. Užsakymams iš gamyklos nėra tikslaus pristatymo termino, bet vidutiniškai reikia palaukti apie 4 savaites.“ Šią medžiagą itin pamėgo įmonės, vykdančios ilgalaikius projektus. Taip pat ją užsisakinėja dizaineriai ir baldų meistrai. Raštų įvairovę pavyksta išgauti viršutinį medžiagos sluoksnį nudažius reikiamu dekoru. Plokštė pagaminta iš plonų popieriaus lapų, įmirkytų dervose. Slegiant aukštu slėgiu, išgaunama itin tvirta ir patvari medžiaga – kompaktinė plokštė. Labai plati dekorų įvairovė: nuo paprastų vienspalvių su blizgiais, matiniais, pirštų atspaudų nepaliekančiais paviršiais, iki rūdijančio metalo, medžio ir netgi odos imitacijos, taip pat būna ir raštuotų. Žmonės jau pradeda daugiau investuoti į gyvenamąją aplinką ir ieško modernumo, o kompaktas yra modernaus stiliaus. Interjere kaip stiliaus akcentas jis atrodo ypač gražiai.

Patarimai

Šios medžiagos briaunų nereikia laminuoti, todėl ją galima iškart formuoti, išgauti netradicines formas ir linijas, suteikti briaunoms išskirtinius profilius. Iš kompaktinės plokštės galima sukurti ir akmens imitaciją. Tai puikus pasirinkimas, norintiems mėgautis jaukia aplinka. Kompaktinė plokštė atspari įbrėžimams, deja, neretai žmonės atsparumą laiko absoliučiu ir sugadina medžiagą peiliu. Kaip jau minėta, plokštė atspari drėgmei. Dėl šios priežasties ji plačiai naudojama lauko pastatų fasadams, sienoms. Lauko fasadų kompaktai atitinka visus kokybės reikalavimus: yra atsparūs UV spinduliams, todėl neišblunka, be to, juos lengva valyti. Kompaktinė plokštė nebijo aukštų temperatūrų, tačiau persistengti nereiktų – nerekomenduojama tiesiai ant plokštės statyti karštų, nuo viryklės tik ką nukeltų indų. Kavos ir arbatos puodeliai, išlieti taurieji gėrimai nepalieka jokių žymių, tad medžiaga neišsilenks, nesusigadins. Taip pat ji pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Kadangi paviršių lengva valyti, ši medžiaga nepamainoma laboratorijose. Ji populiari ir virtuvėje. Į ją visiškai neįsigeria vynas: išlietą skystį paprasta nuvalyti buitinėmis priemonėmis. Kompaktinės plokštės plačiai naudojamos ne tik virtuvės stalviršių, kėdžių, stalų, sienelių, palangių, lentynų ir spintelių, bet ir vonios baldų gamybai: dušo bei tualetų kabinose, prekybos centrų balduose, recepcijose, fasaduose. Tai puikus pastatų, sienų ir lubų dekoravimo elementas. „Litacrulam“ oficialus „Polyrey“ ir „Resopal“ atstovas Lietuvoje siūlo aukštos kokybės plokštes. Neįprasčiausias gaminys iš šios plokštės – dušo kabinos. Visas kabinos vidus pagamintas iš kompaktinių plokščių. Tokią kabiną paprasta prižiūrėti. Yra netgi speciali dušo kabinų kolekcija, kurioje vietoje standartinių plytelių naudojamas plokštės lapas per visą ilgį. Kompaktinės plokštės paviršius pasižymi aukšto slėgio laminato savybėmis. Dėl savo patvarumo kompaktinė plokštė plačiai

UAB „Litacrulam“ atstovas Tomas Pukinskas Mob. tel. + 370 630 06 135 El. p. info@litacrulam.lt  litacrulam.lt

© Polyrey

27


PARKETAS IR TAPETAS

RUBRIKĄ PRISTATO

Santūrumas ir prabanga

Interjerų projektavimas man nėra tik darbas, tai – mano gyvenimas, hobis ir tam tikra aistra. Apipavidalindama erdves stengiuosi, kad jos atrodytų „skaniai“, kad jose tarpusavyje derėtų medžiagos, struktūros, spalvos, o kartu – grindys ir sienos. Šiandieną dauguma interjerų eklektiški, individualistiniai. Tai lemia nemažai veiksnių, tačiau pagrindiniai jų – milžiniška interjero gamintojų produkcijos pasiūla bei užsakovų drąsa, domėjimasis naujausiomis pasaulinėmis tendencijomis bei noras eksperimentuoti savo būste. Tokie projektai, kuriuose dizaineriams galima išreikšti visas kūrybos galimybes, visada yra tarsi desertas.

Lina Klios, interjero dizaino studijos „InCaprice“ įkūrėja

incaprice.com

Modernus santūrumas su prabangos prieskoniu Kurdama „Parketo ir Tapeto“ derinį vadovavausi dviem pamėgtomis interjero kryptimis – modernu ir eklektika. Sukurtas derinys pasižymi santūrumu, bet kartu turi prabangos ir jaukumo prieskonių. Rengiamo interjero nuotaika santūri, bet ne monotoniška. Vyraujantys ramūs, prigesintų tonų tapetai ir jų deriniai suteikia aplinkai vientisumo ir pusiausvyros, o įsipinančios prabangios juodos spalvos detalės ar tarsi akvarele lieti monochrominiai tapetai – truputį

disbalanso, tačiau ir jis tampa pikantišku interjero akcentu. Santūrumo nuotaiką padeda kurti ir „Pergo“ gamintojo Sensation kolekcijos tamsaus ąžuolo Farm­ house laminuota grindų danga iš Belgijos. Jos natūralūs medienos raštai ir tekstūros suteikia būstui gyvumo, jaukumo ir, žinoma, prabangos. Autentišką grindų išvaizdą dar labiau sustiprina jų matinis paviršius bei medienos griovelių ruožai, juntami palietus.


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

Svetainėje naudojami „Harlequin“ tapetai Sumi iš Momentum 3 kolekcijos. Šie sienų apmušalai akcentiniai, elegantiški, rafinuoti, bet kartu ir ekstravagantiški. Užtektų jais išklijuoti tik pagrindinę svetainės sieną, kad išvystumėte nuostabą svečių akyse. Prie jų nesunku priderinti interjere esančias detales ar atrasti derančias linijines tekstūras audiniuose, paveiksluose, dekoro elementuose.

2. Miegamasis.

Miegamajame – „Anthology“ bendrovės tapetai Therassia iš kolekcijos Definition wallpapers. Jie kuria itin ramią nuotaiką miegamajame, kas yra itin svarbu šioje zonoje. Tapetuose vyrauja lakoniškos, pastelinės spalvos bei banguota ir sluoksniuota struktūra. Vieniems sienų apmušalų piešinys gali priminti akvarele tapytą paveikslą, kitiems – jūros bangavimą, tretiems – vėjo gūsius, o kai kam net geologinius žemės klodus, todėl jie atveria neišpasakytas vaizduotės galimybes. Ir išties, į Therassia tapetus galima žiūrėti ilgai tarsi į unikalų meno kūrinį.

3. Vaiko kambarys.

Kadangi interjere svarbu išlaikyti vientisumą, vaikų kambaryje pasirinkti santūrus ir lakoniški Sandudd tapetai iš Lantligt kolekcijos. Noriu pabrėžti, kad visai nebūtina savo atžalų erdvę išklijuoti ryškiais ar vaiko kambariui siūlomais tapetais. Kartais racionaliau pasirinkti ramesnius sienų apmušalus, o žaismingesnę nuotaiką kurti naudojant baldus, detales, aksesuarus. Mažieji auga greitai, o detales pakeisti visuomet lengviau nei sienas.

4. Darbo kambarys.

Šio interjero darbo kambariui pasirinkau „Engblad&Co“ tapetus Si­ gill iš Arkiv Engblad kolekcijos. Jie yra vienspalviai, tačiau turi lengvą, smulkią tekstūrą. Darbo kambaryje su šiais tapetais būtų lengva projektuoti struktūriškas knygų lentynas, jie nekonkuruotų su griežtomis baldų formomis. Be to, jų smulkus, neryškus raštas neblaškytų dėmesio ir padėtų kurti darbinę aplinką.

Patarimai

1. Svetainė.

1 – gamintojas „Harlequin“, Sumi tapetai, 110886, Momentum 3 kolekcija (Didžioji Britanija) 2 – gamintojas „Anthology“, Therassia tapetai, 111593, Definition wallpapers kolekcija (Didžioji Britanija) 3 – Sandudd tapetai, 4931-3, Lantligt kolekcija (Suomija) 4 – gamintojas „Engblad&Co“, Sigill tapetai, 5367, Arkiv Engblad kolekcija (Švedija) Daugiau idėjų Jūsų namams:   facebook.com/Parketas-ir-Tapetas

Tapetus ir grindis galite apžiūrėti ir įsigyti šiose parduotuvėse: Vilniuje, salonas „Vilniaus parketas“ „Domus galerijoje“, P. Lukšio g. 32

instagram.com/parketas_ir_tapetas Kaune, salonas „Parketas ir Tapetas“ Namų idėjų centre NIC, Pramonės pr. 8E pinterest.com/parketastapetas Klaipėdoje, salonas „Parketas ir Tapetas“ Namų idėjų centre NIC, Minijos g. 42 twitter.com/parketastapetas Šiauliuose, salonas „Parketas ir Tapetas“ Namų idėjų centre NIC, Pramonės g. 17B Utenoje, salonas „Parketas ir Tapetas” Namų idėjų centre NIC, Kupiškio g. 19

parketasirtapetas.lt

29


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

Šveicariška kokybė skandinavišku stiliumi

Šveicarų vonios kambario ekspertė „Laufen“ pasaulyje garsėja savo įspūdingais produktais, sukurtais žymių italų, šveicarų, prancūzų, vokiečių dizainerių. O dabar ši bendrovė vėl turi puikių žinių skandinaviško dizaino mėgėjams. „Vėl“ – todėl, kad prieš keletą metų „Laufen“ jau pristatė vonios įrangos liniją Laufen pro Nordic, prie kurios kūrimo prisidėjo suomių dizaineris Antti Ylisassi. Ji Šiaurės Europos kraštuose, įskaitant ir Lietuvą, tapo vienu iš šio ženklo bestselerių. Įkvėpti sėkmės ir vedami noro įlieti dar daugiau šiaurietiškų atspalvių į savo dizaino paletę, šveicarai ėmėsi dar vieno projekto – šį kartą su Danijos dizaino pažiba Hee Wellingu.

Patarimai

Skandinavijos šalys tradiciškai turi savitą dizaino supratimą, tad kurti naują, šiauriečių vizijas ir naudojimo įpročius atspindinčią vonios įrangos seriją „Laufen“ pakvietė gyvą danų dizaino legendą Hee Wellingą. Dizaineris daugiausia specializuojasi kurti baldus (vien ko verta jo kėdė About A Chair iš kolekcijos About The!), o šį kartą, anot jo paties, jis nusprendė „panerti į gilesnius vandenis“ ir panagrinėti savo galimybes bei jų ribas naujoje srityje. Hee Wellingas naująją seriją, pavadintą Kompas, kūrė pagal skandinaviškas dizaino išraiškos tradicijas. Aiškios redukuotos formos, tiesių ir lenktų linijų harmonija, teisingai parinktos medžiagos ir funkcionalios detalės – tai pagrindiniai šio dizaino bruožai. Serija ne tik tinka stilingai, kompaktiškai arba šeimos vonios kambario aplinkai, bet ir įtikina vartotoją nepriekaištinga šveicariška kokybe bei protingu kainos ir kokybės santykiu. Serijoje yra trijų skirtingų dydžių praustuvai: 500 x 360, 560 x 420 ir 600 x 420 mm. Švelnių linkių ir aiškių linijų praustuvus paprasta valyti, nes lengvai pasiekiami visi kampeliai ir nišos. Siauras neaukštas apvadas prie sienos neleidžia vandeniui patekti tarp praustuvo ir sienos. Prie šių praustuvų gamintojas priderino nepretenzingus baltos apdailos baldus, tapsiančius praktiška daiktų laikymo erdve vonios kambaryje. 500 mm pločio versijos praustuvams galima rinktis vienų durelių spintelę. Dvejų durų spintelė – standartinė versija dviem didesnių dydžių praustuvams. Šalia į sieną montuojamų unitazų, Kompas serijoje yra trys pastatomieji unitazai su tipiško skandinaviško stiliaus bakeliu: vanduo kaupiamas vidiniame plastikiniame bakelyje, kurį gaubia vientisas keraminis gaubtas. Oro tarpas tarp dviejų bakelių apsaugo

30

nuo rasos lašelių kondensavimosi ant bakelio išorės. Dėl trumpo, vos 500 mm išsikišimo, prie sienos montuojamas klozetas be vandens paskirstymo apvado ypač tinka mažoms erdvėms, svečių tualeto kambariui arba viešosioms sanitarinėms zonoms. Klozetas patrauklus, turi vandenį taupančią 4 litrų praplovimo sistemą. Tačiau didžiausias visų serijos Kom­ pas unitazų privalumas – jie yra be vandens paskirstymo apvado („rimless“). Vidinė unitazų dubenų geometrija bei vandens nukreipikliai suprojektuoti taip, kad užterštą paviršių efektyviai nuplautų su 4,5 arba 3 litrais vandens. Nors unitazai neturi įprastos briaunos, dėl išmaniai suvaldyto srauto į išorę nepatenka jokie purslai. Svarbiausia, kad, eliminavus vandens paskirstymo apvadą, daug lengviau palaikyti unitazo švarą ir higieną, nes nebelieka vietų, kuriose kauptųsi nešvarumai, bakterijos; visus paviršius lengva pasiekti ir valyti. Serija sukurta specialiai Šiaurės Europos ir Baltijos šalių rinkoms – tai atsispindi ir kai kuriuose dizaino sprendimuose. Kadangi šiauriečiai gana aukšti žmonės, tad ir jiems sukurti unitazai yra keliais centimetrais aukštesni. Dar vienas buities tvarkymą bei higienos palaikymą palengvinantis dalykas – itin paprastai numontuojamas unitazo dangtis. Tiesą pasakius, jį galima numontuoti viena ranka, iš kitos rankos nepaleidžiant keramikai pavalyti skirtos šluostės. Serija Kompas Lietuvos vonios įrangos salonuose ir parduotuvėse turėtų pasirodyti dar šį rudenį. Nekyla abejonių, kad šis skandinaviško dizaino ir šveicariškos kokybės derinys ras kelią į daugelio naujakurių širdis ir vonios kambarius.  Laufen.lt


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

Naujiena Lietuvoje:

granuliniai lauko šildytuvai Artėjant šaltajam metų sezonui, pradedame vis dažniau galvoti apie namų jaukumą ir šilumą. Granulinių šildytuvų gamintojai iš Italijos atsakingai deklaruoja – „kad būtų šilta, malkų nereikia“. Ekonomiškumas, saugumas ir efektyvumas čia groja pirmuoju smuiku. Universalus pritaikymas – nuo lauko kavinių iki prabangių namų terasų dar labiau išplečia tokių šildytuvų patrauklumo diapazoną. Pasak bendrovės „Antakmenė“, prekiaujančios įvairių gamintojų židinių ugniakurais, krosnelėmis, kaminų sistemomis bei šiai sričiai skirtomis medžiagomis, atstovų, granuliniai lauko šildytuvai yra naujovė Lietuvoje – jie valdomi elektroniškai, atitinka visus saugumo ir naudingumo standartus. „Tokie šildytuvai, kitaip nei įprasti dujiniai, pasižymi saugumu ir efektyvumu. Lauko šildytuvuose „Prisma“ įmontuota elektroninė valdymo sistema, leidžianti pasirinkti norimą liepsnos intensyvumą. Kuro sąnaudos itin mažos – tai daug ekonomiškesnis variantas nei panašaus dydžio dujiniai šildytuvai“, – pristato bendrovės atstovė Martyna Mickienė. Vienas iš labiausiai dėmesį atkreipiančių dalykų – dizainas, pastebėtas tarptautiniu mastu ir gavęs prestižinį apdovanojimą „Red Dot“. Kita ne ką mažiau patraukli tokių šildytuvų savybė – galimybė labai lengvai reguliuoti liepsną ir šilumą. Na, o taupiuosius pirkėjus sužavės faktas, kad tai itin

ekonomiškas pasirinkimas: 10 kg granulių šildo apie 6,5 val., o liepsna matoma tik stikliniame inde. Interjero gurmanus vilioja neabejotinai išskirtinio dizaino granuliniai šildytuvai „Pelmondo“. „Pelmodo Fire Cube“ yra ypač palankūs aplinkai. Medienos granulės – švarus, ekologiškas ir tausojantis aplinką biokuro šaltinis. Tai – vienas iš atsinaujinančių energijos išteklių. Be to, biokuras pigesnis už skystąjį kurą. Galima rinktis platų apdailos spektrą: natūralaus medžio, stiklo, metalo ar dekoratyvinę apdailą. Pavyzdžiui, pintą odą, kailį (zebro, karvės ar kito gyvūno). Yra galimybė papildomai sumontuoti LED apšvietimą, stiklo skydą ir butelių laikiklį. Jaukus šilumos spinduliavimas į aplinką aiškiai liudija, kad jaustis komfortiškai namuose galima įdėjus minimaliai pastangų.  Antakmene.lt

Spintų, pertvarų, drabužinių ir kitų baldų projektavimas, gamyba, Patarimai

montavimas pagal individualius užsakymus.

Mus rasite: „Klasikos namai“, Žirmūnų g. 70, Vilnius +370 5 231 11 92 +370 698 52 044 www.ssistemos.lt

31


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

„Interjeras.LT rekomenduoja“

padeda vartotojams pastebėti naujoviškus ir praktiškus puikaus dizaino gaminius

Kasmetinis festivalio „Dizaino savaitė“ projektas REKOMENDUOJAME KOKYBĘ tradiciškai vyko Vilniaus specializuotame baldų ir interjero centre „Domus galerija“. Šiemet pirmą kartą projekte dalyvavo salonai, įsikūrę Namų idėjų centre (NIC) Kaune ir Šiauliuose. Specialiai suburta kompetentinga interjero dizainerių komisija rekomendacinius ženklus suteikė 40-iai vertinimo kriterijus atitinkančių gaminių. Visus projekto dalyvius rasite portalo rubrikoje „Interjeras.lt rekomenduoja“, www.interjeras.lt/interjeras-lt-rekomenduoja.

Kavos staliukas „Mera“ Fotelis „Saga“ Gaminio dizaino autorius: Anna & Signe Gamintoja: bendrovė „Bolia“ scanline.lt Fotelis „Saga“ – patogus ir patrauklus baldas prisėsti ir atsipalaiduoti nuo kasdienės rutinos. Jis yra elegantiška interjero dalis, susidedanti iš šviesių plieninių kojyčių ir minkštos sėdimosios dalies. Šio modelio fotelis yra patogus transportuoti, sandėliuoti. Norint jį surinkti, specialisto pagalba nereikalinga.

Gaminio dizaino autorius: Kenyonas Yeh Gamintoja: bendrovė „Bolia“ scanline.lt „Mera“ – unikalus kavos staliukas, primenantis baro kėdę. Jis pagamintas iš lakuoto plieno bei medžio. Staliuką lengva judinti ir pernešti į jums patogią kambario vietą. Tai puiki vieta bet kuriuo metu pasidėti puodelį kavos ir mėgstamą knygą.

Pakabinamasis klozetas-bidė su integruotu maišytuvu

Rekomenduoja

Gaminio dizaino autorius: Gulnaras Elczy Gamintoja: bendrovė „Creavit“ skuvita.lt Siūlome puikią naujieną – pakabinamąjį klozetą FE321 iš „Creavit“. Klozetas atlieka bidė funkciją, turi integruotą maišytuvą bei „Rim Off“ sistemą. Perkate vieną produktą, o gaunate – tris: klozetą, bidė ir bidė maišytuvą. „Rim Off“ sistema užtikrins švarą ir higieną, nes tai nauja klozeto apiplovimo sistema be bortelio. Ji leidžia išvengti nešvarumų kaupimosi, nes emale dengtas gaminio paviršius neturi jokių nelygumų. Taip pat puikiai apskaičiuoti klozeto plovimo vandeniu srautai. FE321 modelis sutaupys ne tik pinigų, bet ir vietos jūsų namuose. Produktas žymimas EPD „ECO Friendly“ (Turkija) ženklu. Jis sunaudoja 4 litrus vandens.

32


2017’4 Nr. 64 / INTERJERAS.LT PATARIA

Vyninė Gaminio dizaino autorius: Aleksandras Savickis Gamintoja: UAB „Batuga“ dizainolaboratorija.lt Vyninė pagaminta iš laminuotos faneros, sujungtos aliuminio vamzdeliais. Savito dizaino. Puikiai tinka kaip dekoro elementas virtuvės erdvėje.

Seasonal Decoration at its best 2018 01 26 – 30 Sukurkite įdomiausią 2018 sezono kolekciją

MERRY BUSINESS!

Tapetų kolekcija „Trussardi Wall Decor 2“

Jūsų bilietas susitikimui su didžiausiais šventinių ir sezoninių dekoracijų tiekėjais: christmasworld.messefrankfurt.com

riaus pagrindu. Jų pranašumai: ekologiškumas, geras drėgmės ir oro pralaidumas. Palankumas aplinkai: „Zambaiti Parati“ yra socialiai atsakinga įmonė. Ji naudoja popierių, pagamintą iš specialiai tam auginamų miškų: taip ši bendrovė prisideda prie natūralių miškų saugojimo.

Virtuvės maišytuvas 3430 Gaminio dizaino autorius: André Nicolazzi Gamintoja: bendrovė „Nicolazzi“ skuvita.lt Pristatome naujausią italų bendrovės „Nicolazzi“ virtuvės maišytuvą su ištraukiamu dušeliu. Tai puikaus dizaino ir nepriekaištingos kokybės rankų darbo gaminys, sukurtas iš aukščiausios kokybės ekologiško žalvario. Žalvario be švino, nikelio ir cinko. Šis maišytuvas atitinka aukščiausius JAV, Australijos, ES kokybės ir ekologiškumo standartus. Visa „Nicolazzi“ produkcija žymima „Ecologico“ ženklu ir yra gaminama Italijoje. Galite būti tikri, kad jūs gersite švarų, toksiškais metalais neužterštą vandenį. Maišytuvas ir visa gamintojo produkcija žymima „Ecologico“ (Italija) ženklu.

info@lithuania.messefrankfurt.com Tel. +370 5 213 55 34

33

Rekomenduoja

Gaminio dizaino autorius: Nicola Trussardi Gamintoja: bendrovė „Zambaiti Parati“, Italija tapetas.lt Geras dizainas: aukštos kokybės italų tapetų gamintoja „Zambaiti Parati“ šiemet pristato antrąją kolekciją „Trussardi Wall Decor 2“, sukurtą remiantis pasaulinio garso drabužių ir interjero objektų dizainerio Nicola Trussardi darbais. Kolekcijoje ypatingas dėmesys skiriamas šiais metais itin madingoms palmių šakelių dekoracijoms, geometrinėms figūroms, tekstilės struktūrą pabrėžiančioms faktūroms. Joje galima rasti net žvyneliais dekoruotų tapetų. „Zambaiti Parati“ yra moderniausia tapetų industrijos bendrovė. Jos stiprioji pusė yra reljefai – sunkiausias tapetų gamybos procesas. Patogumas ir ergonomiškumas: dėl pažangių technologijų šie sienų apmušalai atsparūs įbrėžimams, dulkėms, trinčiai ir šviesai. „Trussardi Well Décor 2“ tapetai pagaminti popie-


INTERJERAS.LT PATARIA / 2017’4 Nr. 64

Rekomenduojame Apšvietimas 4urbansou.lt ardena.lt elmo.lt ekoliumenas.lt energygreen.lt e-sviestuvai.lt korgas.lt kandelas.eu thinklight.lt Baldai arpolis.lt azuolupyne.lt baldunamai.lt baldmodern.lt baldai-interjeras.lt balticfurniture.lt barselonaliving.lt beola.lt berrybaldai.lt casare.lt cane-line.com dubingiai.lt easebaldai.lt ergolain.lt hastens.com idnhome.lt interio.lt ledeluxe.lt lovaplius.lt lonas.lt magresbaldai.lt naujavirtuve.lt nmsaloni.lt robertobaldziai.lt scanline.lt skandinaviskiinterjerai.lt sedesregia.lt ssistemos.lt siguldosbaldai.lt subtila.lt

34

tch.lt vadasiga.lt vesida.lt vildika.lt Baldinės plokštės ir interjero medžiagos alpi.it ie-laminart.lt hpl.lt litacrulam.lt trukme.lt vegtomas.lt svajoniuvejos.lt Buitinė technika btn.lt franke.lt laikasnamams.lt miele.lt smeg.lt Elektros instaliacija ir išmaniojo namo sistemos jung.lt siedle.com Dažai caparol.lt Dekoras ardena.lt art-deco.lt cdstyle.lt classiclinedecor.com coockoo.lt decoramentum.lt dekoria.lt loftsystem.lt naminukas.lt skandiamo.lt tapetas.lt stalasirvirtuve.lt varduva.lt Durys dorvila.lt

e-durys.com medziocentras.lt unideco.lt vitukodurys.lt Langai gealan.lt Namų tekstilė arbdecor.lt celestinatekstil.lt bntekstile.lt ldeco.lt uzuolaidos-dizainas.lt Grindų danga aparici.lt bonumwood.lt doremus.lt egger.com gerosgrindys.lt interjerolinija.lt ispaniskosplyteles.lt kapri.lt nagoja.lt quick-step.lt staki.lt parquet.lt parketas.lt vaineta.lt vokiskakeramika.lt Interjero centrai domusgalerija.lt unideco.lt nicentras.lt Parodos archzona.lt bau-muenchen.com cosmit.it expo.lt exop-vakarai.lt imm-cologne.com litexpo.lt maison-objet.com

messefrankfurt.com Programinė įranga infoera.lt Santechnika aco.lt arsan. lt dhome.lt duravit.lt eldoris.lt geberit.com grohe.lt gustavsberg.lt jika.lt kwc.lt laufen.lt muresta.lt oras.com roca.lt tece.lt skuvita.lt voniosnamai.lt voniosstudija.lt Sienos, apdailos medžiagos akmenstata.lt artiq.lt loftsystem.lt mosas.lt varduva.lt soliddecors.eu tapetas.lt Židiniai antakmene.lt degis.lt ekozidinys.lt jotul.lt liepsnele.lt smige.lt stiksas.lt tolvita.lt zidiniai.lt vilpra.lt