Page 5

FELIETON

Wykorzystaj (Startup) Weekend Koniec roku obfituje w liczne konkursy dla startupów. A to e-nnovation, a to liczne imprezy z serii Startup Weekend – raz w Poznaniu raz w Warszawie. Większość startupów nie wykorzystuje szansy, którą dają takie spotkania. Nie mówię o wygrywaniu każdego takiego konkursu, bo też nie to jest w nich najważniejsze. Wygrana takiego konkursu jak Startup Weekend na pewno daje młodym przedsiębiorcom możliwość szybszego, łatwiejszego startu. Jednak dużo większe znaczenie od pieniędzy mają nawiązane znajomości oraz zdobyta wiedza. Wydaje się, że to dość oczywista teza, a jednak młodzi przedsiębiorcy zdają się o tym zapominać. Wszyscy nastawiają się na walkę o nagrodę główną, przez co umyka im okazja do zdobycia wielu „mniejszych”.

Paweł Lipiec redaktor prowadzący ecommerce.edu.pl Bloger WebFan.pl

W czasie poznańskiego Startup Weekendu poza uczestnikami obecni byli jurorzy (mentorzy), z których duża część to inwestorzy i osoby doradzające młodym przedsiębiorcom. Ponadto było wielu przedstawicieli mediów – mniej lub bardziej tradycyjnych. W tej sytuacji zadziwiające jest dla mnie, że uczestnicy SW, mając dostęp do informacji o wszystkich gościach imprezy, nie przygotowali się, sprawdzając nazwisko po nazwisku jeszcze przed imprezą. Chociażby po to, aby wiedzieć, który z mentorów może służyć swoją wiedzą, który może potencjalnie być zainteresowany pomysłem etc. Niestety, większość (jeśli nie wszyscy) uczestnicy Startup Weekend Poznań, nie odrobiła pracy domowej. Nie zauważyłem też, aby którykolwiek z uczestników próbował zainteresować swoim przedsięwzięciem media – a przypomnę, że byli przedstawiciele chociażby „Dziennika Internautów”, „Pulsu Biznesu” czy Bankiera.pl. Nawet jeśli nie uda się wygrać głównej nagrody, można samemu zapewnić sobie nagrodę pocieszenia w postaci publikacji w mediach czy kontaktów, które mogą zaowocować w dalszej pracy nad projektem. Takie wsparcie jest dużo więcej warte niż pieniądze. Do zobaczenia na kolejnym Startup Weekend – najbliższy pod koniec listopada w Warszawie.

5

Profile for InQbe e-profit

e-profit - listopad  

Magazyn poswiecony rynkowi nowych technologii. Wywiady ciekawostki analizy - wszystko co chcielibyscie wiedziec o e-biznesie.

e-profit - listopad  

Magazyn poswiecony rynkowi nowych technologii. Wywiady ciekawostki analizy - wszystko co chcielibyscie wiedziec o e-biznesie.

Profile for inqbe
Advertisement