Page 35

Okiem eksperta Karolina Janik, Managing Director w agencji Personal PR spodni jeansowych z najnowszej kolekcji. Przesyłka była zapakowana w złożoną na płasko kartonową szafkę. Po rozpakowaniu paczki i rozłożeniu kartonu, osoba mogła otworzyć kartonową szufladę i znaleźć w niej parę dżinsów. Koszt dla firmy Levi’s – praktycznie zerowy. Efekt: szerokie echo w mediach i w grupie docelowej.

Kreatywność w każdym elemencie prowadzonych działań PR jest ceniona. Dlaczego? O tym opowie Karolina Janik, Managing Director w agencji Personal PR www.personal-pr.pl: Z reguły za każdą dobrą kampanią PR stoi strategiczny, interesujący, a co za tym idzie kreatywny i dobrze przemyślany pomysł. Przypadek w działaniu PR-owca rzadko sprzyja dobrym efektom. Działanie PR będzie dodatkowo efektywne, jeżeli wspomniane wcześniej dobre, kreatywne pomysły będą współgrały ze strategią i celami komunikacyjnymi danej marki. Budżet postrzegany przez wiele osób, jako wyznacznik możliwości przygotowania dobrego kreatywnego działania, jest w PR o wiele mniej istotny. A potwierdzeń tego jest bardzo wiele.

Jednym z moich ulubionych przykładów kreatywnego działania PR dla marki jest akcja przeprowadzona przez agencję Mortierbrigade dla marki Levi’s w Belgii w 2010 r. Do wybranej grupy dziennikarzy, producent wysłał egzemplarze

Kreatywność w PR jest według mnie działaniem zintegrowanym, umożliwiającym marce skuteczne przebicie się z komunikatem do grupy celowej w nasyconym wprost do granic możliwości informacją i obrazem świecie. Powinno być wypadkową współpracy PR-owców ze specjalistami ds. sprzedaży i marketingu – podkreśla Karolina Janik

Świadomość tego, że pewnego dnia będę martwy jest jednym z najważniejszych narzędzi, jakie pomogły mi w podjęciu największych decyzji mojego życia. Prawie wszystko – zewnętrzne oczekiwania wobec ciebie, duma, strach przed wstydem lub porażką – wszystkie te rzeczy są niczym wobec śmierci. Tylko życie jest naprawdę ważne. Pamiętanie o tym, że kiedyś umrzesz jest najlepszym sposobem jaki znam na uniknięcie myślenia o tym, że masz cokolwiek do stracenia. Już teraz jesteś nagi. Nie ma powodu, dla którego nie powinieneś żyć tak, jak nakazuje ci serce. Steve Jobs Opis: fragment przemówienia wygłoszonego 12 czerwca 2005 r. do studentów Uniwersytetu Stanforda. Źródło: Szukaj tego, co kochasz, Stanford Report, tłum. „Forum”, 29 sierpnia 2011.

35

Profile for InQbe e-profit

e-profit - listopad  

Magazyn poswiecony rynkowi nowych technologii. Wywiady ciekawostki analizy - wszystko co chcielibyscie wiedziec o e-biznesie.

e-profit - listopad  

Magazyn poswiecony rynkowi nowych technologii. Wywiady ciekawostki analizy - wszystko co chcielibyscie wiedziec o e-biznesie.

Profile for inqbe
Advertisement