Page 34

Jak to zrobić? Prostym i najpopularniejszym narzędziem komunikacji z mediami jest informacja prasowa, która powinna posiadać kilka cech: być newsem, czyli przedstawiać aktualne oraz istotne dla odbiorcy wydarzenie, być zwięzła i dostosowana do odbiorcy, do którego jest kierowana.

nym rynku są bardzo istotne. Kwestią, na którą należy zwrócić przy tym uwagę jest zachowanie w tym połączeniu prawdziwego „ja” marki. Co to oznacza? Konieczne jest dopilnowanie, aby to nie marka była dostosowywana do kreatywnego pomysłu, ale pomysł był tworzony specjalnie dla marki.

Be amazing Tytułowe stwierdzenie be amazing można odnieść do tworzenia notatki prasowej. Kreatywne podejście do komunikacji z mediami zawsze stawia adresata w dobrym (pożądanym) świetle oraz dodatkowo, a może i przede wszystkim, wpływa na skuteczność. Przykładem może być komunikat prasowy w formie komiksu, stworzony przez platformę internetową Adloyal. pl, którym media zainteresowały się ze względu na nietypową formę przekazu. Formą i grafiką komis był spójny np. ze stroną internetową platformy. Komunikat prasowy nie musi zawsze wyglądać tak samo Kolejnym przykładem niestandardowego podejścia do komunikacji z mediami jest infografika, stworzona przez twórców startupu Klikr.pl, którzy w ten sposób chcieli przygotować odbiorców do zbliżającego się uruchomienia serwisu. Be real Umiejętność wywołania uczucia zaskoczenia u odbiorców, znalezienie sposobów wyróżnienia się na konkurencyj-

Anna Sobolewska Account Manager w Personal PR. Prowadzi szerokie działania komunikacyjne dla firm z różnych branż. Odpowiada za projekt Fast PR, skierowany w szczególności do startupów.

źródło: fastpr.pl

mę jako rozwijającą się, w której wiele się dzieje – więc warto z nią współpracować, prowadzić biznes bądź wzmacniać jej szeregi. Po drugie – komunikujemy się w sposób dla siebie najlepszy, uzgodniony w strategii komunikacji, z użyciem haseł oraz słów, z którymi chcemy być kojarzeni. Poprzez to konsekwentnie budujemy pożądany wizerunek marki oraz oczekiwane skojarzenia klientów związane z proponowanym produktem lub usługą. Potwierdza to Robert Borowczyk, Członek Zarządu Mergeto. pl, który już od momentu startu serwisu stale prowadzi działania komunikacyjne: Aby wyróżnić swoją markę na rynku konieczne jest przemyślane oraz regularne mówienie o niej – w formie komunikatów prasowych, wywiadów czy obecności lub prelekcji podczas wydarzeń branżowych. Przy takiej liczbie startupów, które na co dzień powstają na europejskim rynku, inwestycja w PR i marketing jest dla mnie czymś koniecznym i oczywistym. W Mergeto.pl nie boimy się eksperymentów, dlatego próbujemy różnych metod komunikacji oraz promocji, aby sprawdzić, które w kontekście naszej platformy są najbardziej skuteczne. Najwyraźniej to się opłaca, gdyż już po pół roku od pojawienia się na rynku platforma Mergeto.pl została doceniona przez Microsoft i otrzymała wsparcie technologiczne tej firmy.

Profile for InQbe e-profit

e-profit - listopad  

Magazyn poswiecony rynkowi nowych technologii. Wywiady ciekawostki analizy - wszystko co chcielibyscie wiedziec o e-biznesie.

e-profit - listopad  

Magazyn poswiecony rynkowi nowych technologii. Wywiady ciekawostki analizy - wszystko co chcielibyscie wiedziec o e-biznesie.

Profile for inqbe
Advertisement