Page 21

a kolejnych 13 % wszystkich użytkowników internetu powyżej 15 lat (czyli kolejnych ponad 2 mln użytkowników) planuje skorzystać z e-learningu w najbliższym czasie. Warto więc nad tym segmentem rynku się pochylić i stworzyć nie tylko w sieci, lecz także wykorzystując urządzenia mobilne, miejsce, do którego będą zaglądać. Zwłaszcza, że nauka języków obcych, to druga odpowiedź na liście, tych, które internauci wskazywali jako cel korzystania z e-learningu. Kolejnym argumentem jest również fakt, że najczęściej korzystają z niego w domu (niemal 75% internautów!) co jasno wskazuje, iż wynika to głównie z ich chęci, a nie konieczności przeprowadzenia szkolenia w miejscu pracy. I wreszcie koronnym argumentem jest fakt, że dotychczasowe doświadczenia internautów związane z e-learningiem są pozytywne (aż 80% respondentów tak uważa) i niewątpliwie daje nadzieje, że nadal poszukiwać będą właściwych dla nich form korzystania z e-learningu.

Więcej o raporcie na stronie http://elearningtrends.pl. Pytania do Prezesa Zarządu Langlo. com S.A. – Michała Wróblewskiego Spółka działa na rynku już ponad półtora roku, pokuszę się więc o małe podsumowanie: ponad 30 kursów językowych i hobbystycznych, platforma e-learningowa, dwie znaczące dla polskiego e-learningu Konferencje „E-learning Trends 2011”, badanie internautów dotyczące e-learningu i giełdowy debiut na rynku NewConnect. To sporo, jak na tak krótki czas… Tak, jednak to wciąż niewiele w porównaniu z tym, co planujemy w najbliższej przyszłości. Do końca roku na naszej platformie językowej udostępnimy kilkadziesiąt kursów do nauki języka angielskiego, dostosowanych do różnych poziomów wiedzy naszych użytkowników. Tworzymy również dedykowane językowe kursy tematyczne na potrzeby firm i instytucji oraz posze-

rzamy ofertę dostępnych już na rynku naszych kursów językowych. Nie zapominamy także o użytkownikach narzędzi mobilnych – smartfonów, tabletów i telefonów komórkowych. Wszelkie technologiczne nowinki są naszym konikiem, łączymy je z e-learningiem i powstają interesujące produkty. Stąd pomysł na hit i produkcja kursu języka chińskiego? Wspólnie z Jojo Mobile stworzyliśmy kurs języka chińskiego na rynki anglojęzyczne. Postanowiliśmy wykorzystać naszą wiedzę z zakresu języka angielskiego i wypuścić produkt przeznaczony dla tych, którzy angielskim posługują się na co dzień. Język chiński początkowo był dla nas abstrakcją, jednak okazało się, że Aplikacja Nihao! zyskała bardzo pozytywne recenzje i weszła do TOP FIVE najczęściej ściąganych programów edukacyjnych na komórki w USA, Hong Kongu i Rosji oraz do TOP TEN w kilku innych krajach

Michał Wróblewski Prezes Zarządu Langloo.com S.A.

21

Profile for InQbe e-profit

e-profit - listopad  

Magazyn poswiecony rynkowi nowych technologii. Wywiady ciekawostki analizy - wszystko co chcielibyscie wiedziec o e-biznesie.

e-profit - listopad  

Magazyn poswiecony rynkowi nowych technologii. Wywiady ciekawostki analizy - wszystko co chcielibyscie wiedziec o e-biznesie.

Profile for inqbe
Advertisement