Page 1


Liczba ludności-1 355 000


-kościół katolicki w Monachium, w Niemczech ; jest najstarszym kościołem parafialnym stolicy Bawarii. Jego wysoka wieża, nazwana przez monachijczyków „Starym Piotrem” (niem. der Alter Peter), jest charakterystyczną dominantą miasta.


kościół katolicki w Monachium w Niemczech. Usytuowany w historycznym centrum miasta, tuż za kościołem św. Piotra, jest jedną z najstarszych świątyń w stolicy Bawarii.


-Główna świątynia miasta, od 1821 kościół katedralny arcybiskupstwa Monachium i Fryzyngi. Obecna świątynia jest trzecią na tym miejscu, powstała na miejscu XII wiecznej kaplicy i romańskiej bazyliki.


– kościół katolicki przy Sendlinger Str. W Monachium, w Niemczech. Jedna z najbardziej znanych świątyń stolicy Bawarii, perła architektury późno barokowej i sztuki zdobniczej rokoka południowych Niemiec.


kościół katolicki w Monachium w Niemczech. Znajduje się przy Pacellistrasse w historycznym centrum miasta, niedaleko Katedry Najświętszej Marii Panny.


rezydencja królów Bawarii w Monachium w Niemczech. Budowana od końca XVI do połowy XIX w. Tworzy ją zespół wielu budowli od dwu- do czterokondygnacyjnyc h, zgrupowanych wokół dziesięciu zamkniętych lub półotwartych dziedzińców.


położony jest w centrum miasta na Marienplatz. Ratusz zaprojektował Georg von Hauberrisserw stylu neogotyckim, a budowa trwała od 1867 do 1909 roku.


muzeum sztuki staroĹźytnej w Monachium w Niemczech.


Stadion piłkarski w północnej części Monachium w Niemczech. Od sezonu 2005/2006 swoje mecze rozgrywają na nim dwie lokalne drużyny – Bayern i TSV 1860, a także reprezentacja Niemiec. Obecnie jest to jeden z najnowocześniejszych stadionów piłkarskich na świecie. Nazwa stadionu pochodzi od jednego z jego sponsorów– niemieckiej firmy ubezpieczeniowej Allianz.


Może to zabrzmi absurdalnie ... Czy można uprawiać surfing w centrum Monachium? Niedaleko Domu Sztuki za mostem w kierunku Ogrodu Angielskiego przy ulicy Prinzregentenstr. jest takie miejsce, gdzie można uprawiać surfing. Od ponad 20 lat spotykają się pod mostem surferzy i próbują swoich sił, co jest także niesamowitą atrakcją dla oglądających.


jedna z największych galerii sztuki w Europie posiada znakomitą kolekcje malarstwa starych mistrzów żyjących od czternastego po osiemnasty wiek.


klasztor benedyktyński na wzgórzu Heiliger Berg w Andechsie na wschodnim brzegu Jeziora Ammer w górnej Bawarii w południowych Niemczech.


Nowy Kamienny Zamek Łabedzia, XIX-wieczny zamek neoromansko-pseudomauretanskoneogotycki położony w Bawarii, nad przełomem rzeki Pollak w Alpach Bawarsko-Tyrolskich, na pograniczu Niemiec i Austrii, dwa kilometry od Hohenschwangau, okołlo 120 km od Monachium.

Monachium  
Monachium  

Wycieczka po Monachium..

Advertisement