Page 50

71_Layout 1 2012.04.26. 12:03 Page 50

A 63 éves német Werner Lorant a DAC régi-új edzője

LABDARÚGÁS – Corgoň Liga, 22. forduló: Hét perc alatt háromszor inkasszáltak a dunaszerdahelyiek Nagyszombatban, semmi esélyük nem volt a pontszerzésre. Lapzártakor érkezett a hír: a sárga-kékek régi-új edzője Werner Lorant (2008/2009-ben irányította a csapatot), asszisztensei az eddigi vezetőedző, Németh Krisztián, illetve Simon Gyula lesznek. FC Spartak Trnava–DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (3:0). Gólszerzők: 11. Procházka, 15. Tomaček (11 m), 18. Vyskočil. Sárga lap: 78. Karhan – 8. Copa, 14. Adiaba, 78. Matůš. Játékvezetők: Vlk – E. Weiss, Košecký. Nézők száma: 3890. DAC: Kučera – Adiaba (46. Hözl), Marcin, Huber, Urbánek – Nikolič (46. Hanták), Lénárth, Copa (81. Csölle), Matůš – Kordič, Delarge. Vyskočil lábán volt az első gólszerzési lehetőség, a hazai játékos könnynedén hagyta faképnél Adiabát és Marcint is, kemény lövését Kučera szögletre ütötte. A következő támadásból Tomaček a kapufát találta el. A 11. percben Karhan pontrúgása Procházka elé került, aki lefordult őrzőjéről, és megszerezte csapata vezető gólját – 1:0. Két perccel később Adiabánál kezezést rek-

lamáltak a nagyszombatiak, de Vlk játékvezető sípja néma maradt. Nem úgy a 15. percben, amikor Adiaba megmozdulását a sípmester szabálytalannak találta, s büntető következett. Tomaček nem hibázott – 2:0. Beindult a piros-fekete gépezet, a 18. percben Vyskočil fejelt újabb gólt – 3:0. A csallóköziek meg sem közelítették Kamenár kapuját, aki első alkalommal szerepelt a legfelsőbb labdarúgó-bajnokságban. Fordulás után szépíthett volna a DAC. Delarge A bajnokság állása 1. Žilina 2. Slovan 3. Trnava 4. Senica 5. Zl.Moravec 6. Ružomberok 7. B. Bystrica 8. Nitra 9. Trenčín 10. Košice 11. Prešov 12. DAC

22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22

13 12 11 10 9 8 7 5 5 6 3 4

6 6 6 8 6 8 5 11 9 6 7 0

3 4 5 4 7 6 10 6 8 10 12 18

36:20 34:23 27:19 29:16 25:25 31:23 29:30 22:24 28:32 21:28 10:26 12:38

45 42 39 38 33 32 26 26 24 24 16 12

ügyesen lerázta magáról védőit, de kisodródott, és lövését estében már nem tudta irányítani. A második játékrészben Karhan, Tomaček, Mikovič, Pavelka és Kaumann növelhette volna „a fehér angyalok” előnyét, de Kučera nem úgy akarta.

Adiaba lerántotta ellenfelét, büntető következett

Edzői vélemény – Németh Krisztián (DAC): „Három kezdőjátékosunk nélkül kellett pályára lépnünk. Rosszul és szervezetlenül kezdtük a mérkőzést. Megmutatkozott, hogy rövid a kispadunk. A nagyszombatiak győzelme megérdemelt.” További eredmények: FC ViOn Zlaté Moravce–MFK Ružomberok 3:5 (1:2), gsz.: 19., 73. és 80. Hodek – 26., 48. és 65. Masaryk (a harmadikat tizenegyesből), 13. Ďubek, 47. Lásik. MŠK Žilina–MFK Košice 1:0 (1:0), gsz.: 38. Novák. FK Senica–1. FC Tatran Prešov 0:0. Dukla Banská Bystrica–FC Nitra 1:1 (0:0), gsz.: 82. Laksík – 48. Kroupa. ŠK Slovan Bratislava–AS Trenčín 2:2 (1:1), gsz.: 39. Mészáros, 76. Smetana – 43. Hlohovský, 87. Depetris. Az elhalasztott DAC–Prešov mérkőzést március 27-én, kedden, lapzárta után játszották. A 24. forduló párosítása, március 31-én, szombaton: Trenčín–Ružomberok, Nitra–Zlaté Moravce, DAC–Banská Bystrica, Košice–Trnava, Prešov–Žilina, Slovan– Senica. A 25. fordulót április 3-án, kedden rendezik: Senica–Trenčín, Žilina–Slovan, Trnava–Prešov, Banská Bystrica–Košice, Zlaté Moravce–DAC, Ružomberok–Nitra. L. V.