Page 42

71_Layout 1 2012.04.26. 12:02 Page 42

sport@infocsallokoz.sk

Remekeltek a somorjai nők

A play off elődöntőjében: Somorja–Ružomberok, Dannax–Good Angels KOSÁRLABDA – Női extraliga Mindkét múlt heti mérkőzésüket megnyerték a Juraj Suja vezette felső-csallóközi kosarasok a 2011/2012. évi legfelsőbb honi bajnokság negyeddöntőjében. A semifináléban a két kassai csapat, a Dannax Sport és a korábbi bajnok, a Good Angels (az alapszakasz győztese) méri össze tudását, a második párosban pedig a rózsahegyiek, illetve a somorjaiak összecsapása ígér nagy küzdelmet a döntőbe jutásért. Play off, negyeddöntő, 1. forduló: Somorja–MBK REGIÓN Rožňava 71:45

(10:11, 20:18, 19:10, 22:6) – a sorozat állása: 1:0. Legeredményesebb pontszerzők: Suja 13, Talajka 13, Ivanová 11 – Šimkuľáková 13, Hnidzíková 9, Makková 5. Hárompontos dobások: 4 – 1. Játékvezetők: Kurpaš, Hančík. Nézők száma: 100. További eredmény: ŽBK Whirlpool Poprad–Dannax Sport Košice 42:56 (12:15, 11:18, 10:10, 9:13) – a sorozat állása: 0:1. Play off, negyeddöntő, 2. forduló: MBK Región Rožňava–Somorja 60:80 (20:14, 12:28, 14:17, 14:21) – a sorozat vég-

eredménye: 0:2. Legeredményesebb pontszerzők: Hnidzíková 20, Libičová 12, Giacintová 8 – Wickett 21, Slamová 9, Talajková, Roberson, Suja és Fekete 8-8. Hárompontos dobások: 3 – 3. Játékvezetők: Mlynský és Mlynarčík. Nézők száma: 150. További eredmény: Dannax Sport Košice–ŽBK Whirlpool Poprad 74:50 (12:15, 23:10, 20:13, 19:12) – a sorozat végeredménye: 2:0. Az elődöntő mérkőzéseit három győzelemre játszák. Az időpontok: március 31., április 4., 7., esetleg 11. és 14. Ján Čikovský

Bekerülnek a rekordok könyvébe Tomi Kid és csapata 24 órán át bokszolt Galántán

ÖKÖLVíVÁS – Március 23-án, 15.00-tól másnap 15.00-ig, megszakítás nélkül 24 órán át bokszoltak önkéntesek a mátyusföldi város Jaspol bevásárlóközpontjában felállított ringben. Az ötletgazda Kovács Tamás (Tomi Kid) profi világ- és Európa-bajnok kezdemé-

nyezésével az ökölvívást kívánta népszerűsíteni, s egyben az volt a célja, hogy alkalmi csapata kísérletével bekerüljön a Szlovák Rekordok Könyvébe. Edzések, mérkőzések, bemutatók váltották egymást a szorítóban. „Vendégeim voltak Lukáš Hoffmann színész és Matej Sajfa Cifra televíziós műsorvezető. Édesapámat, Kovács Pál, egykori csehszlovák bajnokot arra kértem fel, hogy rendezvé-

A világbajnok (jobbról) Lukáš Hoffmann színésszel...

nyünk keretein belül egy órácskát ő foglalkozzon boksztanodám növendékeivel. És eljöttek közénk más klubok bunyósai is. Közel negyven iú sportoló, illetve a szervezőbizottság tagjai járultak hozzá leginkább a huszonnégy órás gála sikeréhez” – nyilatkozta lapunknak a világbajnok. (lel) Bodó Károly felvételei