Page 1

Áåðåæàíñüêà ðåêëàìíî-³íôîðìàö³éíà ãàçåòà

¹ 9 (249)

16 òðàâíÿ 2013 ð.

www.info.berezhany.net

Âèõîäèòü äâ³÷³ íà ì³ñÿöü.

Òå, ùî òðåáà çíàòè!

Ðîçïîâñþäæóºòüñÿ ÁÅÇÊÎØÒÎÂÍÎ.

УКРАЇНСЬКІ СПРАВИ проти бездіяльності та корупції

Минає півроку з часу виборів до Верховної Ради. Бережанцям запам’яталася яскрава виборча кампанія команди НаливайченкаПетровського. І хоча Володимиру Петровському не вдалося стати народним депутатом від Зборівського округу, кидається в очі, що 35% виборців Бережанщини підтримали саме його. - Пане Володимире! Нашим читачам цікаво буде довідатись, чим Ви займаєтесь зараз та які маєте плани на найближче майбутнє. Дозвольте через вашу газету подякувати всім, хто підтримував нас, хто працював і залишається працювати в команді НаливайченкаПетровського. Ми об’єднали людей з різних політичних сил, позапартійних навколо ідеї побудови могутньої України, справедливої держави, навколо ідеї очищення України від неукраїнської влади, від корупції та свавілля чиновників різних гілок влади. Усвідомлюємо, що перемогти не вдалося через загальні суспільнополітичні тенденції. Але не шкодую за цим. Адже в ході кампанії впродовж 2012 року ми з побратимами реалізували більше сотні різноманітних проектів на Терно-пільщині. Добрі справи завжди дають добрі сходи. Найголовніше те, що ми сформували потужний колектив однодумців на чолі з народним депутатом Валентином Наливайченком, з яким зможемо серйозно прислужитися жителям Тернопільщини, виробили навики командної праці, уміння реалізації різноманітних проектів. Вдячний Валентину Наливайченку за те, що доручив мені виконувати обов’язки помічника-консультанта народного депутата. Ми відкрили громадські приймальні в ТернопоРеклама

лі, Зборові та Бережанах. Валентин Олександрович обіцяв не залишатись осторонь проблем нашого округу. Незважаючи на те, що фракція «УДАРу» «закріпила» його за Запорізькою областю, він свої обіцянки, дані виборцям Зборівського округу, виконує. Зараз ми надаємо юридичну та організаційну допомогу жителям нашого краю, захищаємо їх від свавілля та байдужості окремих представників влади, правоохоронних органів, місцевих «господарників». На прохання депутата велику увагу звертаємо на питання захисту прав жінок та дітей, особливо сиріт. - Які проблеми, на Вашу думку, є найболючішими у нашому районі? Проблем багато, але на першому місці – питання перспективи існування району взагалі, адже процес перетворення Бережан у велике село пішов. Влада всерйоз планує реалізувати до 2020 р. адміністративно-територіальну реформу. Прикриваються рухом у Європу, вимогами Євросоюзу щодо реформування місцевого самоврядування. Боюся, що ця, як і всі інші «реформи» в Україні, буде мати свої особливості і обов’язково призведе до погіршення. З карти зникне Бережанський район, зникнуть тисячі сіл по Україні. Моя позиція однозначна – влада, яка не має підтримки у суспільстві, не може проводити жодних реформ. Запитайте сьогодні медиків та пацієнтів – чи приводить до покращення медичного обслуговування медична реформа? А хіба реформа освіти не зводиться лише до «оптимізації мережі», тобто закриття «неперспективних» шкіл? Ось так непомітно і вся держава стане «неперспективною». Найбільшою бідою у нашому районі є відсутність робочих місць, тотальне безробіття. А ще – жахливі дороги. Тим часом проходить дерибан землі, розцвітає корупція, зневага до інтересів місцевих громад, якими фальшиві політики прикриваються напередодні виборів. Інколи складається враження, що Бережанам щось пороблено та ще й задавнено... Третє десятиліття триває міжусобна війна між так званими місцевими політичними елітами. Вона то стихає, то активізується, але в підсумку в програші залишається місто і район, тому що в цій боротьбі немає конструктиву, немає щирого вболівання за Бережани, є пусті

слова, демагогія і лише власна вигода. Тому й місто наше із славною історією перетворилося у захолустя і дуже скоро на гербі району, в якому живемо, буде не гордий олень, а бородата коза. Тому сьогодні архіважливим є те, щоб в нас знайшлися здорові сили, які консолідуються навколо питання розвитку Бережанщини, свої власні інтереси відкладуть на другий план, припинять чвари, поведуть всією громадою боротьбу з усім, що заважає розвитку краю, енергію свою спрямують на позитив. Такими силами могли б стати громадські організації, ініціативи, рухи. - Над якими питаннями Ви працюєте як депутат Тернопільської обласної ради? Щодо поточних конкретних справ, то при формуванні обласного бюджету вдалося «вибити гроші» на ремонт фасаду Бережанської школи-інтернату, домовитись про фінансування будівництва центральної дороги в рідних Саранчуках, але бюджет досі не приймається. Виконання повноважень депутата обласної ради паралізовано, бо обласна рада не працює. Владна партія різними маніпуляціями блокує роботу цього представницького органу. Посилюється враження, що країна стоїть над прірвою, що її чекають великі потрясіння у найближчому майбутньому. Тому в цей непростий час зосереджуємо увагу на правозахисній роботі для простого народу. В політичній площині мрію зберегти потужну команду, яка була зі мною в районній організації «Нашої України»; роблю все, що в моїх силах, для консолідації здорових політичних сил в районі – адже попереду нас чекають важкі випробування. Наразі, продовжуючи ланцюг добрих справ В.Наливайченка, структуруємо нашу команду в громадський рух «Українська справа», запрошуємо в її лави представників громадськості, різних політичних партій, тих людей, які хочуть займати активну громадянську позицію, які хочуть творити, будувати нову Бережанщину – перспективну, соціально справедливу. Таку, яка динамічно розвиватиметься, в якій буде завдано удару корупції, свавіллю та розперезаності чиновників. - Бажаємо успіху Вам і Вашій команді! Б.І.

АФІША РІДНОГО МІСТА 18-19 травня, з 15:00, в РБНТ XVIII районний фестиваль аматорських колективів «Танцювальна весна» 18 травня, з 18:00, в музеях міста Третя «Європейська Арт-Ніч в музеї» 19 травня, з 14:00, в музеї Б.Лепкого Зустріч з Лауреатами премії ім. Братів Лепких, кандидатом філологічних наук Наталією Гавдидою. 26 травня, з 14:00, в РБНТ Районний фестиваль аматорських театральних колективів «Театральна мозаїка».

ПРОГРАМА Європейської АРТ-НОЧІ в музеях Бережан 18–19 травня 2013 р. Дворик міської Ратуші:

до 18.00 - Реєстрація учасників, що залишаються до ранку. 18.00 - Творча майстерня під відкритим небом «Арт-ратуша». 19.00 – «Казка травневої ночі» за участю: Краєзнавчого музею; Музею Богдана Лепкого; Музею Книги; БТШ: Фольклорного театру «Взори», Драмтеатру «Натхнення», Вокально-естрадної студії «Крок»; Івано-Франківського краєзнавчого музею; Гурту «Час вперед» (ВП НУБіП БАТІ); Учнів та викладачів школи мистецтв ім. М.Бездільного; Зразкового хореографічного колективу «Водограй» (РБНТ), БМГО «Рідне місто». 20.30 - Закладання «Капсули часу», старт квесту «Час збирати каміння». 22.00 - Козацький куліш від Музею Богдана Лепкого. 00.00 - Перший вогонь.

Краєзнавчий музей:

20.30 - Презентація етнографічної виставки «Наше тепле, наше рідне» з фондів Івано-Франківського краєзнавчого музею, вільне спілкування. 21.00 - Виставка (лише одну ніч!) картин еротичної тематики. 23.00 - Арт-квест «Грані душі» залами музею. 00.30 - Співанки та гутірки. 01.00 - Круглий стіл: «Те, про що ви думаєте вночі». 01.00 - Ігри: «Класична мафія» (модератор Віталій Пастушенко); Монополії (модератор Анатолій Якобчук – ВГХПО «Нова Надія»); Презентація гри «Криївка» (модератор Тарас Рутковський – Бережанський осередок молодого народного руху); Твістер; Лото, шахи, шашки, доміно, інші. 02.00. - Арт-Кінотеатр короткометражних фільмів та соціальних роликів.

Музей Книги:

20.20 - Година фортепіанної музики від викладачів Бережанської школи мистецтв Ярослави Розвадовської та Дарії Котик. 21.00 - Відкриття виставки «Музеями України». 21.30 - Конкурс «Пізнай своє місто». 22.00 - Презентація проекту «Погляд в минуле». Зустріч у старовинній келії з літописцем. 22.00 - Нічна екскурсія містом стежками Маркіяна Шашкевича, Богдана Лепкого та Андрія Чайковського. 23.00 - Екскурсія «Ніч у Музеї Книги».

Музей Богдана Лепкого:

Виставка «Історія Музею Б.Лепкого в світлинах» 1995-2013 рр. 20.20 - Нічна екскурсія Музеєм Богдана Лепкого. 21.00 - Презентація-виставка одного експоната – Ювілейного альбому 1932 р. 22.00 - Нічна екскурсія містом стежками Маркіяна Шашкевича, Богдана Лепкого та Андрія Чайковського.


2

Оголошення • ІНФОРМАЦІЯ

ПРО МЕЛАНОМУ Меланома - це злоякісна пухлина шкіри. Вона розвивається з меланоцитів клітин шкіри, які синтезують меланін. Меланін - це пігмент, що визначає колір шкіри людини. Пухлина може виникнути в будьякому віці, починаючи з підліткового. Останнім часом відзначається зростання захворюваності меланомою. На жаль, це дуже небезпечне злоякісне захворювання, яке насилу піддається лікуванню і регулярно забирає життя людей. Оскільки в більшості випадків пухлина локалізується на шкірі, шляхом регулярних профілактичних оглядів, її неважко виявити на ранніх стадіях, коли ще можливо лікування. Причиною будь-якого злоякісного захворювання є пошкодження ДНК клітин, яке відбувається під дією різних факторів зовнішнього середовища. До факторів ризику розвитку меланоми відносяться: cпадкова схильність; надлишкова інсоляція; наявність великої кількості родимок (невусів) -доброякісних пігментних утворень на шкірі; світлий колір шкіри, руде волосся. Грамотні лікарі добре розбираються в патологічних елементах і новоутвореннях на шкірі, але для пересічного громадянина

більшість пігментних змін здадуться звичайної родимкою. Для того, щоб не пропустити наявність меланоми, варто знати кілька характерних рис цього захворювання: - асиметричність форми - краю мають неправильну, іноді зубчасту форму; - зміна забарвлення - колір меланоми зазвичай відрізняється наявністю сірого, чорного, блакитного, рожево-червоного та інших відтінків. При цьому слід враховувати, що будь-яка зміна кольору родимих плям повинна насторожувати і викликати необхідність обстеження; - зміна розміру - для меланоми характерні розміри більше 6мм у діаметрі. Перші ознаки меланоми - збільшення розмірів пігментного утворення і зміна його забарвлення. Пізніше можуть з’являтися кровоточивість і виразка. На початкових стадіях захворювання може протікати безсимптомно. При появі метастазів виникає нездужання, схуднення, погіршення зору, болі в кістках. Профілактика меланоми зводиться до обмеження перебування на сонці. Людям з групи ризику рекомендують користуватися сонцезахисними засобами з коефіцієнтом захисту не нижче 15, носити капелюх і світлий закритий одяг. Деякі типи меланом мають чітку спадкову схильність, тому якщо у когось з ваших

ОГОЛОШЕННЯ

Житловий будинок, по вул. Козацька,

ПРОДАМ

3-кімн. квартира по вул. Депутатській.

Монітор LG, UPS, системний блок, клаві-

атуру, мишку. Ціна договірна. Т.0673877252 М’ясо домашнє, свинне, ціна по домовленості. Т.0679479317 Циркулярка (заводська). Т.0677061711 Дошка суха, т. 50 мм., 6 кв.м. Т.0671810513 Стінка 3,9 м. (б/к), ковер. Т.0679978175

НЕРУХОМІСТЬ 2-кімн. квартира в центрі міста, заг.пл.

65,4 кв.м., всі зручності, терміново, недорого. Т.0968987227 Приватизована земельна ділянка, по вул. Джерельній, 33 (7 соток). Т.0972610381 Будинок по вул. С.Бандери, 39. 20 сотих (можливий кредит під 18% річних, в гривнях). Т.0964291041 3-кімн.квартира по вул. Л. Українки, 2-й пов., інд.опалення, пластикові вікна, заг.пл. 63 кв.м. Т.23686, 0671810513. Приватизована зем.ділянка по вул. Зоряна, 32. 12 сотих, є свердловина, фундамент, світло. Т.0986471010 3 гаражі (вкупі), площа (3х7х5м.), земельна ділянка 10 сотих, є державні акти. Т.0672569642 Торгівельне приміщення в центрі м.Бережани (23 кв.м.), під магазин або офіс. Ціна договірна. Т.0974850872 Незавершене будівництво по вул. Медова, 2 ділянка, 10 соток, приватизована. Т.23686, 0671810513 1-кімн. квартира в центрі міста. Т.0680326874 Будинок по вул. Козацькій. Є літня кухня, сарай, підведено світло, газ, вода. Т.0354726360 1-кімн. квартира по вул. Львівська, 3. Із всіма зручностями. Терміново! Ціна договірна! Т.0965970704 3-кімн. квартира по вул. Депутатській, заг.пл. 83 кв.м., новий будинок з ремонтом. Т.0976123453 1-кімн. квартира в центрі міста. Т.0980627373 Земельна ділянка з документами (для здійснення підприємницької діяльності) в м. Бережани. Т.0980627373 Дачна ділянка в Лісниках. Т.0680209050 Будинок по вул. Львівська, 58. Т.0972159684 Рекламно-інформаційна газета Свідоцтво про державну реєстрацію засобу масової інформації ТР №399 від 20.02.2006. Індекс 95342 Видається з квітня 2006 року. Засновник: Володимир ЦІПЛІЦЬКИЙ Редактор і видавець: ФО-П ЯКИМІВ Володимир Ярославович Макет і верстка: Назар БОЙЧУК

2А, з меблями. Є прибудова. Т.0984442864

Т.0974801100 Будинок в с.Надрічне з госп. Будівлями, 40 соток, вода, газ. Т.0962193377 1-кімн. квартира по вул. Львівська, недорого, можливий торг. Терміново! Т.0964870093, 25553 3-кімн. квартира по вул. С.Стрільців, 65/28, інд. опалення + гараж (24 кв.м.), Кооператив “Східний”. Т.0972738754 1-кімн. квартира. Т.0680209050 3-кімн. квартира. Т.0682467470 Новозбудований будинок, Рурисько. Т.0984843437 Вагончик (“Відеопрокат”) в скверику біля Будинку культури. Т.0978485982 Новий гараж, 22 кв.м., по вул. С.Стрільців, 34 “В”, на приватизованій землі з документами. Т.0975690877 Металічний гараж. Т.0677061711 Кафе-бар з приватизованою зем. ділянкою (190 кв.м.). Т.0673529978 3-кімн. квартира по вул. Л.Українки, 15А/кв.109, 2 п., інд. опалення, вікна, пл. 63 кв.м.. Т.23686, 0671810513 Старий будинок по вул. Рогатинська, 86. Т.0979678671 1-кімн. квартира, 1 поверх, центр, під офіс або магазин, заг.пл. 33 кв.м., є підвал, ціна договірна. Т.0976720494 Терміново продається земельна ділянка в Рурисько. Т.0984843437 3-кімн. квартира, цегляний будинок, вікна металопластикові, опалення, дубові вхідні двері, заг.пл. 60 кв.м.. Т.0984653284 Незавершене будівництво по вул. Медова, 2. Ділянка 10 соток, приватизована. Т.23686, 0671810513 1-кімн. квартира по вул. Шевченка, пл. 33,3 кв.м.. Т.0686487022, 25085 2-кімн. квартира, по вул. Тернопільській (в центрі міста). Заг. пл. 44,9 кв.м., індивідуальне опалення (котел “Immergas”), 3 поверх. Т.0680105415, 0673535082 Гараж (можна під бус) по вул. Лепких, з надбудовою. Терміново! Т.0980734025 Земельна ділянька (недорого), заг.пл. 16 сотих, в Бережанах. Т.0973407707 Обміняю будинок в м. Бережани, на 2-3-кімн. квартиру з вашою доплатою. Т.0974850878 Здається в оренду приміщення в м-ні “Техномаркет”. Т.0677991346, 25006 Адреса редакції: м.Бережани, площа Ринок, 9 Тел. (067) 3545100, факс (03548) 24453 E-mail: info@berezhany.net Газета виходить двічі на місяць. Наклад 3000 примірників. Замовлення № 51 Віддруковано у видавництві “Гал Друк”. м.Тернопіль, вул.Бродівська, 44

×åòâåð 16 òðàâíÿ 2013 ð.

www.info.berezhany.net родичів коли-небудь було діагностовано меланому, слід регулярно проходити обстеження у дерматолога . Меланома характеризується бурхливим і раннім метастазуванням. Найчастіше метастазами уражаються регіонарні лімфатичні вузли. Гематогенні метастази можуть виникнути в будь-якому органі, але найчастіше уражаються легені, печінка, кістки і головний мозок. При наявності віддалених метастазів прогноз вкрай несприятливий. При підозрі на наявність меланоми слід негайно звернутися до дерматолога. У разі необхідності пацієнта направляють до лікаря-онколога. Лікування меланом є надзвичайно складною справою через бурхливу, рано наступаючу дисемінацію. Воно повинно проводитися тільки в умовах спеціалізованої установи. Лікування меланоми переважно хірургічне. На 1-2 стадіях проводять радикальне висічення меланоми із захопленням здорових тканин (від 0,5 до 2см навколо меланоми). Іноді доводиться вибірково видаляти регіонарні лімфатичні вузли. Хіміотерапія та променева терапія використовуються на додаток до хірургічних методів на пізніх стадіях захворювання. В.Довгий, лікар-дерматовенеролог; А.Янюк, лікар-онколог.

АВТО-МОТО Suzuki SX4, 2009 рік, 1,6; повний

електропакет, сервісна книжка, перший власник, пробіг 47000 км., ціна договірна. Т.0984478704 (Руслан) ВАЗ 21011, 1978 р.в., на ходу. Ціна 5000 грн., можливий торг. Т.0687637605 ВАЗ 21065, 2001 р.в. Т.0680209050

РІЗНЕ Шукаю квартиру на тривалий термін.

Т.0978852073 Винайму квартиру на тривалий термін з усіма зручностями. Т.0989473060 Молода сім’я зніме 2-кімн. або 3-кімн. квартиру, з договором про купівлю. Т.0965517635 Бережанська комунальна школаінтернат з поглибленним вивченням трудового навчання прийме в подарунок оргтехніку, спортінвентар та канцтовари. Детальніше - телефонуйте 0679797234. Терміново потрібна на роботу жінкадоглядальниця, за людиною похилого віку в с.Лісники, віком від 40 до 65 р.. Зарплата по домовленості. Т.0672083725 Куплю шифер, б/к. Т.0988881327 Уроки німецької мови, не дорого, можливість “надому”. Т.0987232700 Шукаю роботу по виготовленню та зборці корпусних меблів. Т.0639541703, 0960641587 Приймаємо якісні сухі лікарські рослини в необмеженій кількості. Т.0673509196 Куплю шифер, б/к. Т.0969546046 Страхова компанія „АРСЕНАЛ”: укладення договорів, страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автоцивілка). Шалені знижки! (Ліц. АВ-564165 від 11.11.2011) Плоша Ринок, 15. Т.25508 Інформація про перевезення бусом в Москву (8 чол.). Т.0972519853 Будівельні роботи, перекриття дахів, внутрішнє оздоблення. Т.0966340410 Відпочинок у Карпатах. Т.0673528965 Будівельні роботи, перекривання дахів. Вироби з каменю. Т.0966239850 (Василь) Інформація про пасажирські перевезення бусом. Т.0673528965 ПОДАТИ ОГОЛОШЕННЯ в газету

“БЕРЕЖ інфо” можна на 2-му поверсі Універмагу і на 2-му поверсі “МегаКому” Газета залишає за собою право виправляти матеріали без втрати змісту. Відповідальність за достовірність матеріалів несе автор та рекламодавець. Редакція не завжди поділяє думку авторів. Передрук авторських матеріалів, реклами та оголошень - тільки з письмової згоди редакції ”Береж інфо”. Розповсюдження газети оплачене рекламодавцями.

ІНФОРМУЄ ДАІ Операція «Перевізник»

На виконання вказівки УДАІ УМВС України №13/3500 від 13.05.2013 року та з метою посилення державного контролю за безпекою пасажирських перевезень, попередження аварійності на пасажирському автотранспорті, зміцнення транспортної дисципліни водіїв, підвищення технічної готовності автобусів, які залучаються до перевезень людей, особливо під час перевезення організованих груп дітей, в період з 13 травня по 28 травня 2013 року, ВДАІ Бережанського РВ УМВС організовано проведення на території району комплексу цільових профілактичних заходів під умовною назвою “Перевізник”.

Дитячий дорожньо-транспортний травматизм

Незважаючи на позитивну динаміку зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод за участю дітей на дорогах Тернопільщини ситуація все ще залишається складною. Слід зазначити, що найбільша кількість дорожньо-транспортних пригод з дітьми, які приводять до трагічних наслідків, трапляються саме через невміння орієнтуватися в складній дорожній ситуації, в дітей відсутні навики в дотриманні елементарних правил поведінки в на дорозі чи в транспорті. Незабаром літні канікули, шановні батьки - нагадуйте дітям про необхідність дотримання Правил дорожнього руху, які вони вивчають щорічно у школі ! П.М.Лесів, нач. Бережанського ВДАІ; О.Є.Глушко, голова РО Всеукраїнської Спілки автомібілістів

Анекдоти :-) Серед речей, які мені дійсно цікаві, ваша думка про мене знаходиться десь між проблемами міграції вухастої сови і особливостями оподаткування в Конго. Дівчинка з пірсингом, купаючись в річці, спіймала карася на пупок. Якщо з дівчат змити всю штукатурку - народжуваність впаде, як мінімум на 80%, а якщо ще забрати спиртне - то людство взагалі вимре.

від gismeteo.ua


3

Рідне МІСТО

×åòâåð 16 òðàâíÿ 2013 ð.

www.info.berezhany.net

БЕРЕЖАНИ І СМІТТЯ: ХТО КОГО?

15 квітня у кабінеті міського голови Бережан В.Музички відбувся «круглий стіл» з питання катастрофічної ситуації в місті з невивезенням сміття. Питання «Що робити із сміттям у місті?» обговорювалося дуже гаряче, бо наближались свята... На початку засідання заступник міського голови І.Гуль нагадав присутнім, що Договір між міською радою і ТзОВ «Еко-Інвест» щодо вивезення ТПВ (твердих побутових відходів) терміном на 20 років був укладений 27 серпня 2010 р. У Договорі погоджена схема розміщення площадок для сміття та графік вивезення ТПВ. Зокрема, ЩОДЕННО повинно вивозитися сміття із наступних вулиць: Лепких, Ватутіна, Чайковського, Бандери, Тернопільської, Замкової та інших. І.Гуль також повідомив, що за 2 роки діяльності міської ради VI скликання, починаючи з 29 лютого 2011 р., сесія 5 разів приймала рішення з даного питання (які в більшості були результатом розгляду приписів прокурора району). В останньому вказано: «Зобов’язати ТзОВ «ЕкоІнвест» почистити сміттєві контейнери від ТПВ та дотримуватися Графіку вивозу ТПВ на території міської ради...» (куди, окрім міста, входять села Рай і Лісники – ред.). Також неодноразово піднімалося питання і на засіданнях виконавчого комітету міської ради, починаючи з 25 жовтня 2011 р. Згідно попередніх рішень, робота «Еко-Інвесту» вважалася задовільною, та у 2013 р. її визнали незадовільною і зобов’язали влаштувати майданчики для контейнерів, очистити їх від відходів, а у разі невиконання вказаних умов – ініціювати сесійний розгляд питання щодо розривання договору з ТзОВ «Еко-Інвест». Щодо питання роздільного вивозу сміття, то минулого року виконком надав дозвіл підприємцю С.Величку на сортування і роздільний вивіз сміття, та минулого

тижня він написав заяву про відмову, оскільки не хоче займатися таким видом діяльності. А на запитання, чому зараз ніхто не приймає макулатуру в місті, Олег Валов повідомив, що це невигідно. Голова Екологічного клубу «Край» Г.Проців повідомила, що в самому центрі міста, а саме по вул. Валова, є сміттєзвалище. На територію бані, по сусідству із трьома школами, дитячим майданчиком і гуртівнею вже роками складується сміття, проте ні міська рада, ні санстанція досі не прийняла жодних мір… Міський голова В.Музичка: «Претензії до «Еко-Інвесту» можна писати хоч кожен день. Маємо звернення від голів фракцій міської ради щодо скликання позачергової сесії з даного питання, свіжий протест прокурора. А від людей скарг – важко й перелічити!» Депутат міської ради І.Раєвський: «Треба забрати ящики із приватного сектора! Нехай люди тримають сміття у мішках, а коли їхатиме машина – тоді нехай виходять і викидають на машину». Він дав ще й інші поради: проводити навчання людей культури поведінки із сміттям (через ЗМІ), а для жителів приватних будинків – робити на своїх подвір’ях компостні ями, куди складувати харчові відходи, листя і гілляччя з подвір’я (що є відповіддю на запитання редакції у газеті «Береж інфо» № 5(245) від 14 березня 2013 р. – ред.) Заступник голови районної ради Р.Висоцький підтримав пропозицію І.Раєвського щодо вивозу сміття «в мішках» з центральної частини міста, та запропонував вислухати директора ТзОВ «ЕкоІнвест». Олег Валов розповів історію компанії та повідав таке: «За 2012 рік було нараховано по тарифу на 23.700 кубометрів сміття, проте згідно фотографій і тієї кубатури, яку могли спресувати автомобілі, вийшло майже 50 тис. кубометрів – тобто ще раз так було вивезено

Перша письмова згадка про Бережани датується 1375 р. Спочатку це було звичайне село, привілеєм князя Владислава Опольського передане у власність бояринові Васькові Тептуховичу. У документах кінця ХV ст. Бережани двічі згадуються в статусі села, яке є власністю Ганни з роду Литвинів. Історія йде по спіралі. І те, що невдовзі залишиться від Бережан – мабуть, знову стане селом?.. Бережани впродовж кількох віків своєї історії завжди були центром адміністративно-територіальних одиниць різних держав. За Австрії з 1782 р. вони були центром округу (бецирку). За Польщі місто було центром Бережанського повіту Тернопільського воєводства, а з грудня 1939 до червня 1941 р. – центром Бережанського району Тернопільської області. Під час Другої світової війни Бережани були центром окружного староства дистрикту Галичина. Після Другої світової війни до 1991 р. Бережани – центр Бережанського району Тернопільської області в складі УРСР. З настанням незалежності України наше місто залишилось райцентром Тернопільської області. У місті розташовувались керівні органи адміністративно-територіальних одиниць при різних (навіть ворожих) владах. Бережанщина завжди славилась передовими думками, була центром багатьох історичних подій. Ось деякі з них. У Бережанах створили перший в СРСР міжобласний центр з пропаганди книги (1986), проводили у 80-х роках минулого ст. Всесоюзні семінари на тему облаштування рекреаційних зон (Лісники, Рай). У районі вчили ледь не всю Україну, як треба переробляти сільськогосподарську продукцію на консервних заводах (Жуків, Бережани,

сміття... Поки їздили машини – все було нормально. Влітку я взяв ще одну машину, і в липні-серпні було все добре: як йшли зранку дві машини – все було прекрасно. У вересні в “Мерседесі” застукав двигун, а в лютому в другій машині (докупленій) – вийшов з ладу насос. Машини фактично працювали «на знос». Та ставити транспорт на ремонт і не вивозити сміття було неможливо! А причина їх поломок – в культурі виховання наших людей: в сміттєвих баках тьма-тьмуща будівельних відходів, туалети, умивальники, матраци, трупи різних тварин. Бак розрахований на побутове сміття вагою до 250 кг, та були такі випадки, що для підняття важкого бака я замовляв лісовоза. А про гілля я навіть не хочу говорити… Станом на сьогодні заборгованість бюджетних організацій та населення перед фірмою – 186 тис. грн. Цієї суми якраз би вистачило на ремонт автомобілів... З травня минулого року – у нас щомісяця збитки. Я вже стараюся заробляти другим чином кошти, постійно вкладаю в ту фірму, та фактично те, що вони оплачують і те, що ми вивозимо – недостатньо тих грошей...» Завершував виступ директор ТзОВ «Еко-Інвест» так: «Я сам не справлюся з тією проблемою, тому однозначно прошу у вас підтримки і допомоги, адже сміття – це проблема на лише моєї фірми, а й цілого міста, і влади, і депутатів. На сьогодні заключених договорів є на 9.900 осіб, а якщо у місті зараз проживає близько 17 тис., то близько половини не оплачує за сміття. Часто договір заключають на 1 особу, а в хаті проживає 4-5 осіб. Якби все населення платило, то ситуація була б іншою, можна було б закупити якесь нове обладнання, запчастини...». Міський голова зауважив, що Олег Валов вже не перший раз розповідає цю історію. І нагадав про ще одну багаторічну пробле-

му – узаконення сміттєзвалища, яке започатковане у 1974 році, та ще досі не сертифіковане… Депутат районної ради, начальник управління соціального захисту населення РДА М.Щербатий розповів, що дорогу до сміттєзвалища перекривали працівники «Еко-Інвесту», коли не отримували зарплатні за кілька місяців і коли звалище горіло, задимлюючи села Павлів і Куряни… Депутат і працівник райради І.Головацький дивувався, чому райдержадміністрація не долучається до вирішення даної проблеми – адже це не лише міська, а й районна проблема! Він також зауважив, що сміття туди вивозили десятиліттями, але такої засміченості в місті не було ніколи… Депутат міської ради Б.Романишин: «Якби частіше забирали, то б не було такого свинства!» Начальник відділу архітектури міської ради З.Халупник: «Якщо не вивозити сміття з міста 1 день – то потім треба доганяти 3 дні, якщо не вивезти 3 дні – тоді треба доганяти 10 днів! А потім – доганяти наступні дні… Міська рада не має ні коштів, ні права вкладати їх у приватне підприємство». На запитання члена виконкому міської ради В.Якиміва директор «Еко-Інвесту» повідомив, що підприємство щомісяця отримує за надані послуги від населення та організацій близько 70 тисяч грн. Одні казали: «Треба Валову допомогти, але й питати з нього треба!», інші: «Якщо Валов не може тягнути той бізнес, нехай скаже – я лишаюся того «ровера», забирайте на міську раду». Проте усі погодилися просити допомоги у приватних і державних організацій, щоб допомогти «врятувати місто» від сміття хоча б до Великодніх свят.

Директор ТзОВ «Еко-Інвест» Олег Валов вкотре пообіцяв: «Якщо ви допоможете мені, то до свят я чищу смітники. Якщо я не справлюся – після свят здаю позиції, даю офіційне попередження про припинення роботи і ще 2 місяці виконую роботу». Дану пропозицію підтримав міський голова – погодився допомогти «ЕкоІнвесту» почистити місто до свят, а потім подивитися на результат роботи і прийняти відповідне рішення, чим викликав здивування В.Якиміва: «Якщо ви допомагаєте Валову, то що на свята перевірятимете – його чи свою роботу?»… Обговорення точилося ще довго, а свята невблаганно наближалися. Міська рада виконала свою умову: підключивши всі можливі ресурси, допомогла «Еко-Інвесту» прибрати місто до свят…

Б.І.

P.S. І дійсно – на Паску майже всі смітники були вичищені, сміття прибране. Майже... Cвятково вдягнені, йшли бережанці до церков, попри невивезене сміття з таких баків (та навколо них): по вул. Червона: біля цвинтаря та на перехресті з вул. Гімназійна; по вул. А.Чайковського (біля гуртожитку №4 БАТІ), сміття з яких розносилося вулицею; по вул. Б.Хмельницького (біля Зарайського потоку): позаду Хлібозаводу та позаду ДАІ; на перехресті вул. Львівська – 8 Березня (над р. Золота Липа); на поч. вулиць Тернопільська (позаду Ощадбанку) та С.Бандери (позаду Пошти); по вул. Замкова (між багатоповерхівками) і Пушкіна (біля Маслосирзаводу)… Цікаво, яким же буде рішення міської ради щодо роботи ТзОВ «Еко-Інвест» цього разу?.. Фото стану міста на 5 травня 2013 р. дивіться на сайті газети.

ЛОТ №1: Бережанський район. ПРОДАНО! Підгайці, Жонівка). З нашого району почала свій славний шлях у великий футбол команда «Нива»! І тільки за часів незалежної України, а особливо за останні роки, Бережанський район почав втрачати свої набутки. Один за одним закривались відомі підприємства, «тихенько вмирало» сільське господарство. Район почав потрохи віддавати (чи в нього почали забирати?) в інші райони різні установи (дорожній відділ – в Підгайці, ревізорів – у Теребовлю, пошту, зв’язок, санепідемстанцію – в Козову). І процес триває! А може, це спеціально робиться – свідомо стирається з історії Бережанський район? Можливо, це продовження невдалих спроб минулих років, коли з Бережан забирали педучилище, торгову школу, медучилище, футбольну команду «Нива»?.. Чому ж так стається? Ось одна із гіпотез: нема кому відстоювати інтереси міста, району. Як сказав один із очільників з досвідом: «Нема кому лобіювати інте-реси району в столиці». Всього кілька разів був у Бережанському районі колишній голова обласної ради О.Кайда. Тільки раз був голова Тернопільської ОДА В.Хоптян. Не було чого їхати? Не було питань для вирішення?... Нема проблем – нема району! Чи навпаки: нема району – нема проблем? Дійсно, кому потрібний район, де дотація з державного бюджету понад 90% і цілий «мішок проблем» (від сміття до земельних афер), які ефективно не вирішуються? Виходить, що район нікого вже не цікавить. Його долю вже вирішили, а зараз просто реалізується чийсь план, погоджений в тиші високих кабінетів за мовчазної згоди керівництва району. Про адміністративно-територіальну реформу говорять на кухні, говорять медики і податківці, вчителі і працівники центру зайнятості… Але тихо – щоб часом не почув хтось із начальства! Мовчать і чекають

такої ж долі, як працівники санстанції, дорожнього відділу, пошти… Днями прийшла ще одна новина: «Навіть якщо буде не три (Кременецький, Тернопільський і Чортківський) райони, а шість, то все одно не буде Бережанського. Буде Козівський, в склад якого ми увійдемо». Кажуть, існує кілька варіантів адміністративно-територіальної реформи, про яку говорять вже майже десять років. І в жодному (!) з них немає Бережанського району. Що робили керівники району і міста, щоб «наростити м’язи» центру адміністративнотериторіальної одиниці, примножити славу Бережанщини? Ось результати їх “діяльноті”: промисловість «вмерла», сільське господарство радше мертве, ніж живе. За два десятиріччя незалежності в районі не паспортизовано жодне сміттєзвалище. У місті не виготовлено документів на зелені насадження, а тому – немає жодного скверу, парку, що дає можливість будувати, де захочеться (поруч із Будинком творчості школярів, на березі Золотої Липи, Зарайського Потока тощо). Не виготовлено паспортів і не взято на баланс жодного пам’ятника в місті та районі. Стратегічно важливі об’єкти – шлюзи і дамба – нічиї! Проаналізував за останні 3 роки місцеві ЗМІ («Бережанське віче» і «Береж інфо»), я не знайшов там жодної аналітичної статті міського голови, голови районної ради, голови райдержадміністрації, їх заступників, начальників структурних підрозділів про проблеми, які є в місті чи районі, та як вони вирішуються, які причини недоліків, які шляхи виходу із становища. Головний лікар чи начальник відділу охорони здоров’я РДА нічого не писали про те, як реалізується реформа в медицині Бережанського району. Жоден директор школи не написав про проблеми в школах району. Фахівці з відділу освіти РДА мали б проаналізувати, а не просто констатувати ситуацію, що при

середньорічній вартості утримання одного учня в районі за фактичними видатками 10.813 грн., в деяких школах цей показник перевищив 20 тисяч! Можливо, районний архітектор чи хтось із міської ради написав про відсутність пандусів чи про профанацію цього питання, будівництво в межах прибережної захисної смуги, зміни в генплані міста…? Ні! Жодного слова. Цікаво було б побачити за останні три роки в дохідній частині бюджету рядки від реалізації продукції кар’єрів (пісок, камінь, глина), водойм, промислу з випалу вугілля… Цікаво було б почути від керівництва району, чи працює і як саме горезвісний завод з виготовлення пластикового профілю (на місці консервного заводу), і що ми з того маємо? Про справи в районі (особливо про порушення, виявлені різними перевірками) можна швидше дізнатися з обласних газет і різних сайтів. А може ми того всього не знаємо, про це не говорять, бо вже більше року відсутнє керівництво гуманітарної сфери (посада заступника голови РДА з гуманітарних питань – вакантна), а отже, координації в гуманітарній сфері немає? Півроку немає начальника відділу у справах сім’ї та молоді, кілька місяців вакантна посада керівника спортивної галузі… Складається враження, що нинішні очільники району хочуть «увійти в історію» з додатком «останній»: «Останній голова Бережанської районної ради», «Останній голова Бережанської районної державної адміністрації»… P.S. Є така сентенція: «Спокій – сильніший від емоцій. Мовчання – голосніше від крику. Байдужість – гірша від війни». Емоції здолали, мовчати не можу, бо байдужість – … Микола Проців


4

Культура • СПОРТ

×åòâåð 16 òðàâíÿ 2013 ð.

www.info.berezhany.net

“Намалюй Великодню Казку” «Гей Великдень! Гей Весна! Що несе мені вона: сонце, квіти і в додаток купу ціп’яток – курчаток. Пташеняток у садку, зайченяток у ліску, на голівоньку – вінок, а у кошик – крашанок. Так народ вітав прихід весни, а з нею найсвітлішого свята – Великодня. І я також так хочу привітати всіх присутніх, гуртківців, батьків, гостей на нашому писанковому фестивалі». Таким привітанням розпочала ведуча свята Олена Різник 24 квітня у виставковому залі ДІАЗу, гарно прикрашеному виробами гуртківців образотворчого відділу БТШ (керівники Люба Бай та Ольга Павлюк), фестиваль писанки «Намалюй великодню казку», який проходив вдруге. Ініціаторами проведення виступили організатори дитячого фестивалю-конкурсу «Казка мойого життя» за підтримки Володимира Петровського. До участі у фестивалі запросили гуртківців Будинку творчості школярів,

учнів школи–інтернату та санаторію. Розпочали святкове дійство юні аматори поетично–фольклорного театру «Взори» (керівник Олена Різник) виставою «Великодня казка», а потім запросили всіх присутніх намалювати власну казку на яйці. Багато цікавого розповіла про писанки відома бережанська писанкарка Тетяна Тремба. Вона також допомагала учасникам фестивалю цінними порадами щодо писання писанок. Допомагали їй дівчата-волонтери Ірина Щудлак, Олена Іванова, Христина Семенець та Уляна Возьна. На святі виводили гаївки, грали у великодні ігри, розповідали легенди про писанки. Кошик писанок, написаних дітьми, передали у будинок для перестарілих с.Саранчуки, а кращі писанки Олена Різник повезла на фестиваль Лемківської писанки, який проходив 26-28 квітня у Львові. Інеса Хоптяк, переможниця І конкурсу «Казка мойого життя»

Перший сольний концерт Христини Сабової 15 травня багато глядачів зібралось в районному Будинку народної творчості. Саме сюди усіх запросила солістка вокально-естрадної студії «Крок» Христина Сабова. Вона виконала багато пісень українською мовою, від деяких у глядачів з’явились сльози на очах. З першим сольним концертом Христину привітали директор і педагоги першої школи, а також педколектив Будинку творчості школярів. В свою чергу разом з піснями теплим словом Христинка згадала своїх батьків, викладачів зі школи мистецтв, працівників районного Будинку народної творчості, танцювальні колективи «Водограй», «Вікторія», «Екстравагант» та усіх, хто сприяв проведенню концерту. Дякуємо родині Романа та Роксолани Видиш за щоденний труд, де вони з маленьких співочих графітів роблять справжні коштовності - особистості.

Шкіряний м’яч: Здобутки молодих бережанців 9 травня в м. Копичинці відбулись обласні фінальні змагання футбольного турніру на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед спортсменів 1999 р.н. За результатами матчів 4 місце посіла команда Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст. Бронзовими призерами змагань стали футболісти Надрічнянської ЗОШ І-ІІ ст. «Срібло» вибороли спортсмени із Копичинецької ЗОШ І-ІІІ ст. №1-гімназія, а переможцем ігор стала команда із Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст.

***

10 травня в Бережанах пройшли обласні фінальні змагання футбольного турніру на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед юнаків 2000 р.н. За підсумками поєдинків 4 місце посіла команда Теребовлянської школи №2. Бронзовими призерами були школярі Підволочиської ЗОШ І-ІІІ ст. На другій сходинці п’єдесталу – команда Шумської ЗОШ І-ІІІ ст. А переможцями змагань серед 13-літніх спортсменів виявилась команда Бережанського району, яку представляли учні ЗОШ І-ІІ ст. села Лапшин (верхнє фото). Відзначились наші юні футболісти також у змаганнях з елементів футбольної техніки. У вправі «Удари по воротах на точність» другий результат показав Назар Легета, а у вправі «Удари м’яча на дальність» найкраще проявив себе Василь Матвіїшин. В.І.Савочка, директор РЦФЗН „Спорт для всіх”

Суперкубок прописався в Куропатниках

Від Молодіжного Порталу БМГО “Рідне місто” вітаємо Христинку з таким гучним початком її сольної кар’єри, адже така велика кількість запашних квітів, подарунків та оплесків свідчить про неймовірне поціновування творчості. Бажаємо здійснення усіх мрій та перемог у майбутніх конкурсах. Алла Соколовська

Дитячий табір «КРАЙ-2013» запрошує Весела і гамірна компанія Дністровського дитячого еколого-краєзнавчого табору «Край» запрошує Вас на цікаві літні канікули. Кожен день, проведений у таборі, неповторний, з насиченою програмою відпочинку, оздоровлення і навчання. Огляд військових кораблів, участь у туристичних походах і спортивних змаганнях, огляд фортець та гір Криму – усе це табір «Край».Одночасно в таборі відпочиває близько 50 дітей і дорослих. Працюють з дітьми досвідчені педагоги і вихователі, психологи і спортінструктори, плавруки і туристи із стажем. Фінансова підтримка для функціонування табору «Край» відбувається від громадських організа-

ФУТБОЛЬНА КОЛОНКА

цій природоохоронного спрямування, спонсорів і частково від батьків. Тут оздоровлюються діти з багатодітних, неповних та малозабезпечених сімей, діти-інваліди, творчі і обдаровані, спортсмени, юні науковці... Незабаром літо, але залишається актуальним для дітей і їх батьків питання: де і як оздоровити дітей влітку? І зміна (діти віком 15-18 р.) - 26 червня – 9 липня; ІІ зміна (діти віком 10-14 р.) - 18 липня – 31 липня. Звертайтесь: Екологічний Клуб “Край”, м.Бережани, Пл. Ринок, 14, 1-ий пов., каб. № 2; Тел. 2-24-41, 0975332029 (Галина Проців); 0973633831 (Cергій Люшняк).

Як прийнято в провідних європейських футбольних чемпіонатах, новий футбольний сезон розпочинається матчем за Суперкубок. І саме так розпочався футбольний сезон 2013 року в Чемпіонаті району з футболу. На Провідну, Дарну або Томину неділю, тобто 12 травня, на центральному міському стадіоні минулорічний чемпіон і володар Кубка району ФК «Куропатники» «воював» за почесний трофей із командою-фіналістом минулорічного Кубка району – ФК «УнікаЛісники» (фото внизу). Перший матч нового футбольного сезону виявився багатим на події: були і забиті м’ячі (основний час закінчився внічию – 2:2. За куропатницьку команду відзначились Богдан Гуменний і Андрій Яніш, за лісницьку команду голи забивали Віталій Павлюк і Олег Білик), і пенальті (у футбольній лотереї 3:2 перемогли куропатницькі футболісти), і, що найголовніше, - цікавий футбольний поєдинок, який аж до фінального свистка тримав у напрузі і команди, і вболівальників.

Як годиться, капітан командипереможниці матчу отримав Кубок із рук міського голови В.Музички і голови районної федерації футболу Н.Колодки.

Розпочався Чемпіонат області 12 травня в Північній та Південній зонах стартував Чемпіонат Тернопільської області з футболу. ФК „Бережани” свій перший матч згідно Календаря турніру проводив у смт. Козові проти однойменної футбольної команди. І хоча наші земляки довго запрягали (в першому таймі С.Клюшніченко навіть не реалізував пенальті), та все ж в другій половині гри влучні постріли Ігоря Гаврилишина і Олександра Паламара забезпечили перемогу бережанцям. Решта матчів Північної зони закінчились так: ФК «Зборів» - ФК «Поділля-Агрон» Тернопільський район 1:0, ФК «Ланівці» - ФК «Шумськ» 1:0. В Південній зоні в першому турі зафіксовано такі результати: ФК «Нива» Теребовля - «Нива» Підгайці 2:1, «Колос» Бучач «Галичина» Монастириська 4:0, «Дністер» Заліщики - ФК «Борщів» 4:0, «Збруч» Гусятин - ФСК «Чортків» 0:1.

Кубок району На робочій нараді, організованій Бережанською районною федерацією футболу та БРЦФЗН «Спорт для всіх», за участі представників футбольних команд району, вирішено розпочати футбольні баталії сезону 2013 з матчів за Кубок району. 11 футбольних колективів виявили бажання поборотися за Кубок. Волею жеребу склались наступні пари 1/8 фіналу кубка: ФК «Біще» - ФК «Вільховець»,ФК «Саранчуки-Хатки» - ФК «Літятин», ФК «Котів» - «Жива земля» Потутори. Перші матчі цих пар команд, як і матч ¼ фіналу ФК «Куропатники» - ФК «Божиків» – відбудуться 19 травня. Матчі-відповіді – 26 травня. Переможець матчу ФК «Біще» - ФК «Вільховець» виходить на ФК «Лісники»; «За Україну» Бережани чекає на переможця пари ФК «Саранчуки-Хатки» - ФК «Літятин»; ФК «Лисоня» Бережани – на переможця пари ФК «Котів» - «Жива земля» Потутори. P.S. 28 травня відбудеться нарада щодо формату проведення чемпіонату району з футболу. Степан ЖЕРЕБЕЦЬКИЙ

КАЛЕНДАР ІГОР Чемпіонату області з футболу 2013 року І коло, Північна зона І ТУР 12.05.2013 ФК «ЗБОРІВ» - ФК «ПОДІЛЛЯАГРОН» ТЕРНОП. Р-Н; ФК «КОЗОВА» - ФК «БЕРЕЖАНИ»; ФК «ЛАНІВЦІ» – ФК «ШУМСЬК»; ФК «ГАЛИЧ» ЗБАРАЖ – ФК «ЗБРУЧ» ПІДВОЛЧИСЬК; ФК «БУРЕВІСНИК» КРЕМЕНЕЦЬ - ВИХІДНИЙ ІІ ТУР 22.05.2013 ФК «БУРЕВІСНИК» - ФК «ЗБОРІВ»; ФК «БЕРЕЖАНИ» - ФК «ЛАНІВЦІ»; ФК «ПОДІЛЛЯ-АГРОН» - ФК «КОЗОВА; ФК «ШУМСЬК» - ФК «ГАЛИЧ»; ФК «ЗБРУЧ» - ВИХІДНИЙ ІІІ ТУР 26.05.2013 ФК «КОЗОВА» - ФК «БУРЕВІСНИК»; ФК «ЛАНІВЦІ» - ФК «ПОДІЛЛЯ-АГРОН»; ФК «ГАЛИЧ» - ФК «БЕРЕЖАНИ»; ФК «ЗБРУЧ» - ФК «ШУМСЬК»; ФК «ЗБОРІВ» - ВИХІДНИЙ ІV ТУР29.05.2013 ФК «БЕРЕЖАНИ» - ФК «ЗБРУЧ»; ФК «ПОДІЛЛЯ-АГРОН» - ФК «ГАЛИЧ»; ФК «БУРЕВІСНИК» - ФК «ЛАНІВЦІ»; ФК «ЗБОРІВ» ФК «КОЗОВА»; ФК «ШУМСЬК» - ВИХІДНИЙ V ТУР 02.06.2013 ФК «ЛАНІВЦІ» - ФК «ЗБОРІВ»; ФК «ГАЛИЧ» - ФК «БУРЕВІСНИК»; ФК «ЗБРУЧ» ФК «ПОДІЛЛЯ-АГРОН»; ФК «ШУМСЬК» - ФК «БЕРЕЖАНИ»; ФК «КОЗОВА» - ВИХІДНИЙ VІ ТУР 09.06.2013 ФК «ПОДІЛЛЯ-АГРОН» - ФК «ШУМСЬК»; ФК «БУРЕВІСНИК» - ФК «ЗБРУЧ»; ФК «ЗБОРІВ» - ФК «ГАЛИЧ»; ФК «КОЗОВА» - ФК «ЛАНІВЦІ»; ФК «БЕРЕЖАНИ» ВИХІДНИЙ VІІ ТУР 16.06.2013 ФК «ЗБРУЧ» - ФК «ЗБОРІВ»; ФК «ГАЛИЧ» - ФК «КОЗОВА»; ФК «ШУМСЬК» - ФК «БУРЕВІСНИК»; ФК «БЕРЕЖАНИ» - ФК «ПОДІЛЛЯ-АГРОН»; ФК «ЛАНІВЦІ» - ВИХІДНИЙ VIIІ ТУР 23.06.2013 ФК «БУРЕВІСНИК» - ФК «БЕРЕЖАНИ»; ФК «ЗБОРІВ» - ФК «ШУМСЬК»; ФК «КОЗОВА» ФК «ЗБРУЧ»; ФК «ЛАНІВЦІ» - ФК «ГАЛИЧ»; ФК «ПОДІЛЛЯАГРОН» - ВИХІДНИЙ ІХ ТУР 30.06.2013 ФК «ЗБРУЧ» - «ЛАНІВЦІ»; ФК «ШУМСЬК» - ФК «КОЗОВА»; ФК «ПОДІЛЛЯ-АГРОН» - ФК «БУРЕВІСНИК»; ФК «БЕРЕЖАНИ» - ФК «ЗБОРІВ»; ФК «ГАЛИЧ» - ВИХІДНИЙ

Berezh 249  
Berezh 249  
Advertisement