Page 52

Wydawnictwo FORUM Press

Zakres prac:

Oferta na Sztaplar Test

SZTAPLAR TEST – wózki uczestniczą w niezależnym teście przygotowanym przez praktyków i ekspertów – warunki testu zbliżone do rzeczywistych warunków pracy – w hali magazynowej – specjalny tor przeszkód zaprojektowany przez eksperta (ILiM) i instruktora szkolącego operatorów wózków widłowych

JEDYNY TAKI TEST wózków widłowych na polskim rynku

– dwóch operatorów wózków widłowych – jeden jest instruktorem jazdy wózkiem widłowym – profesjonalna oprawa video: dwie kamery (jedna na zewnątrz wózka, druga wewnątrz), lektor – 5-7 minut videorelacji zamieszczonej na www.nm.pl w kanale poświęconym testom produktów i na www.sztaplar.pl – licencja na nieograniczoną dystrybucję videorelacji w wersji HD – obszerna, 4-stronicowa wersja testu – z ogólną notą końcową – w wybranym wydaniu „Nowoczesnego Magazynu”

WARIANTY TESTU

OCENA

1. Testujemy

jeden model wózka widłowego danego producenta wg standardowych kryteriów (bezpieczeństwo, komfort pracy operatora, zwrotność, ergonomia) na ustandaryzowanym placu manewrowym. Operatorzy wystawiają ocenę po każdym przejeździe.

Na ocenę składają się: 1. Ocena dokumentacji – przed testem operatorzy zapoznają się z dokumentacją techniczną wózka i jego instrukcją obsługi – oceniają przydatność zawartych w nich informacji i ich komunikatywność.

2. Testujemy jeden model wózka widłowego danego producenta pod

kątem jego konkretnej funkcjonalności (np. komfort pracy operatora, zwrotność), porównując go do starszej wersji. Test jest realizowany w jednym miejscu, w tym samym czasie, przez tych samych operatorów, na tym samym torze. Operatorzy wystawiają ocenę po każdym przejeździe oraz ocenę porównawczą obu wózków.

2. Ocena przejazdu po przygotowanym torze – operatorzy zapoznają się z zadaniami, jakie w odpowiedniej kolejności będą mieli wykonać – mają 15 minut na jazdy próbne wózkiem widłowym i zapoznanie się z jego obsługą. W zależności od wybranego wariantu testu sprawdzane są różne parametry wózka widłowego. Po przejeździe operator wypełnia arkusz oceny.

© Kirsty Pargeter - Fotolia.com

projekt dla:

PRZYKŁADOWY PRZEBIEG TESTU

3. Nota podsumowująca operatora – komentarz + lista pozytywnych i negatywnych cech wózka (patrz: Tabela „Przykładowa ocena”).

(czas trwania – ok. 1 h) Badamy czas i wydajność wózka widłowego

– dwa razy w roku dystrybucja testów w wersji video na płycie DVD, dołączonej do NM

Zasymulowany cykl pracy jest zbliżony do rzeczywistego. Przy jednym przebiegu wózek widłowy transportuje ze zdefiniowanego punktu startowego jedna po drugiej, sześć europalet i ładuje je na samochód ciężarowy. Następnie palety są znów transportowane z ciężarówki do innego miejsca, a wózek wraca na miejsce startu. Mierzony jest czas potrzebny na realizację procesu. Cykl powtarzany pięciokrotnie. Najlepszy i najgorszy czas nie będzie uwzględniany. Trzy pozostałe przebiegi zostaną uśrednione. Wszystkie jazdy będą przeprowadzane z zachowaniem niezbędnych przepisów. Po ukończeniu wszystkich pięciu cykli zostanie ustalone zużycie.

PRZYKŁADOWA OCENA *

indudesign

P O Z Y T Y WY

N E G AT Y WY

Dokumentacja wg standardów europejskich jako zwarty zeszyt. Dokładne, szczegółowe wyjaśnienia.

Sprzęt wyświetlający zakryty przez kierownicę, dlatego trudno odczytywać informacje.

Wózek dopasowany do europejskich warunków.

Bardzo prosty system przestawiania kierownicy, stąd możliwe przestawienie tylko w przód i w tył.

Bardzo dobre wykończenie. Wytrzymałe, kompaktowe urządzenie. Dobra jakość rozmów, także podczas pracy pojazdu.

Organizator

Maszt z bocznymi, dodatkowymi rolkami podpierającymi. Wózek pozwala się łatwo, a jednocześnie pewnie prowadzić. Ogólnie jeśli chodzi o obsługę, robi dobre wrażenie, podonie jak zachowanie podczas hamowania. Dobry dostęp do prac konserwacyjnych.

* Na bazie Staplercheck w Staplerworld 06/2010

52

Relatywnie niekorzystne umiejscowienie hamulca ręcznego.

MIEJSCE TESTU

Prędkość podnoszenia i opuszczania pozostaje daleko za tym, o czym zapewnia producent. Częściowo powodem jest to, że podczas testu praktycznego mierzono prędkość także w dolnym zakresie (który bywa w praktyce bardzo często używany).

1. Hala magazynowa wraz z kompletem przeszkód

Bateria wbudowana tuż obok silnika.

przygotowanych według wytycznych organizatora testu.

Maszt nie ma amortyzacji cylindrów hydraulicznych w górnym przystanku.

2. Wynajęty plac testowy.

1/2

2/2

Portfolio indudesign 2014  
Portfolio indudesign 2014  
Advertisement