Page 1

BUGATTI CHIRON


KVALITÁŘ je unikátní prostor v centru Prahy, který razí myšlenku, že jednotlivé složky umění se mají doplňovat a fungovat společně. Prezentuje aktuální umělecké trendy, prodává české výtvarné umění, realizuje architektonické projekty pro náročnou klientelu, nabízí původní nábytek od předních osobností designu a disponuje odborníky, kteří se věnují současnému světu umění.


4


FOTO LUCIE KROUPOVÁ

Umění. Co je to umění? Když zadáte do vyhledávače “definice umění”, vychrlí na vás spousty sáhodlouhých souvětí, kterým nerozumíme, a nebo jim snad ani rozumět nechceme, protože než dočteme druhou půlku věty, zapomeneme, co bylo obsahem té první. Jedna z  definic, která mě ale zaujala zní nějak takto: umění je součást lidské kultury, v širokém slova smyslu užitečná dovednost, kterou neovládá každý, a které je případně třeba se naučit. Budu upřímná, a  tak si dovolím nesouhlasit! Podle mého prostého názoru na věc, je umění něco, čemu se právě naučit nedá! Umění je talent. Dar od pána boha, nebo kohokoliv v koho věříte. Umění je TO něco, co nám bylo dáno do vínku, a  co tvoříme po celý náš život. Vlastně teď, když nad tím tak přemýšlím, celý náš život je umění svým způsobem, nemyslíte? Umění žít. Ne všichni to přece umíme a ne všichni to umíme na plno. Náš život by měl být naším mistrovským dílem, takže to je to první a  jediné umění, které tvoříme všichni, společně! No, a  potom můžeme za umění považovat vlastně cokoliv, obraz, který namaloval Vincent van Gogh, a  nebo obrázek, který namalovalo dítě v  mateřské školce pro své rodiče, židli, kterou navrhl Philippe Starck, a nebo tu, kterou nám stloukl děda v garáži, jídlo, které nám uvařil a  naservíroval mischelinský kuchař, a  nebo to, které pro nás s láskou uvařila maminka a dala nám ho do hlubokého talíře a  nechala nás ho jíst lžící, šaty, které navrhla Vivienne Westwood, a nebo ty, které nám spíchla babička na svém šicím stroji zase po své babičce, knížku, kterou napsal George Orwel, a nebo tyhle řádky, které tu sepisuji já s vírou, že je bude vůbec někdo číst?! Myslím, ale že skutečné umění je o  tom dělat věci srdcem, ať už se jedná o cokoliv! Důležité je také nezapomínat, že to, co já považuji za umění nemusíte uměním nazývat vy a naopak, a o tom to přeci skutečně je! A kdybyste se tedy náhodou ptali, co považuji za skutečné umění já, pak by moje odpověď byla prostá - umění odpouštět, umění být vděčný a umění milovat, umění milovat po celý život bezpodmínečně, bezvýhradně a bláznivě! Věnuji toto číslo všem umělcům, kreativním duším, mistrům ve svém oboru a  lidem, kteří mě inspirují nejen tím, co dokázali, ale svojí pílí, vytrvalostí, houževnatostí a  odhodláním vytvářet z něčeho prostého umění. NIKOL PAVLÍČKOVÁ šéfredaktorka

6


Norway: productline.no


14

KULTURA

24

MIKE TRAFIK

44

FOOD EDITORIAL

60

FENG SHUI KOUPELNA

66

100 LET DESIGNU A UMĚNÍ

90

MUST HAVE

KNIHY - VÝSTAVY - FILMY - HUDBA

DO JAKÝCH PROJEKTŮ MOMENTÁLNĚ DĚLÍ SVŮJ ČAS?

KDYŽ SE SPOJÍ ASIJSKÁ KUCHYNĚ S EVROPSKOU A VÁŠEŇ K JÍDLU

SÉRIE NA POKRÁČOVÁNÍ

GALERIE KVALITÁŘ. VZTAH MEZI UMĚNÍM A DESIGNEM.

CO BY VÁM MUŽI NEMĚLO CHYBĚT V ŠATNÍKU?

102

UMĚNÍ NA ČTYŘECH KOLECH

124

FASHION TALK

126

INCOTRENDS

146

HERO PRODUKTY

JAK NA SVĚT PŘICHÁZÍ BUGATTI CHIRON

DESET OTÁZEK PRO MAGDU SKONECKOU

…ANEB CO SE BUDE NOSIT LETOS NA JAŘE?

TIPY NAŠICH BEAUTY REDAKTOREK

8


Šéfredaktorka / Editor-in-Chief NIKOL PAVLÍČKOVÁ Kreativní konzultantka / Creative Consultant KATEŘINA BAHNOVÁ Projektová asistentka / Project Assistant LUCIE KROUPOVÁ Fotograf / Photographer LUCIE KROUPOVÁ, ANETA VRKOTOVÁ, LUCIE VYSLOUŽILOVÁ Grafička / Graphic Designer TEREZA ROMAŇÁKOVÁ Asistent grafičky / Graphic Assistant ZBYNĚK HLAVA Jazyková korektura / Proofreading ANDREA HAVLIŠTOVÁ PR managerka MARKÉTA ŠMEJKALOVÁ Obchodní oddělení inzerce@inconcept.cz Životní styl / Lifestyle ELIŠKA PIVRNCOVÁ, VENDULKA JELÍNKOVÁ Bydlení / Home DANIELA PRAŽÁKOVÁ, HANA SZOBONYOVÁ Muži / Men PETR MÍKA Móda / Fashion JANA PAVLOVCOVÁ, NIKOL PAVLÍČKOVÁ Krása / Beauty TEREZA ČENCOVÁ, KRISTÝNA ROJÍKOVÁ Vydává: inCONCEPT magazine s. r. o., Domažlická 1256/1, Žižkov (Praha 3), 130 00 Praha Dotazy, připomínky a informace směřujte na / info@inconcept.cz IG inconceptmagazine FB InConcept magazine www.inconcept.cz

COVER FOTO / LUCIE VYSLOUŽILOVÁ MUA / BARBORA ČERNÁ STYLIST ASSISTANT / BARBORA MORÁVKOVÁ SUPERVIZE / NIKOL PAVLÍČKOVÁ MIKE MÁ NA SOBĚ SOUPRAVA MIKOVA VLASTNÍ BOTY REEBOK, MIKOVY VLASTNÍ SNAPBACKS DON’T FUCK BY BIGG BOSS, MERCH OR DIE HODINKY MIKOVY VLASTNÍ BRÝLE MIKOVY VLASTNÍ


www.inconcept.cz


I LIFESTYLE I Když se řekne umění, každý z  nás pomyslí na něco jiného. Pravdou je, že umění prochází napříč různými oblastmi života, a  protože je spojené s  vnímámím krásy, najdeme ho každý v  něčem jiném, nebo někde jinde. Pro nás je umění usmát se po těžkém dni, probouzející se jarní příroda, hezké bydlení, módní trendy i  samotná láska. Umění je odpočinout si. Proto si užívejte ty chvíle, kdy máte tu jedinečnou výsadu, že si právě teď a  tady můžete číst nejen naši kulturní rubriku, a  směřujte k  více okamžikům, kdy si darujete to nejcennější: čas jen a  jen pro sebe. No a  na nás je jako obvykle přinést pár nápadů, jak takový čas uchopit. Společně s  Book Therapy jsme pro vás připravili několik knižních tipů, které vás na jaře zahřejí u srdce.

Green Burgers / Martin Nordin Udělat dobrý burger je umění. Udělat dobrý vegetariánský burger je umění nad umění. Pravdou je, že s touhle kuchařkou vám to půjde snadno. Zkuste změnu.

Gabrielle Coco Chanel byla bezpochyby nejvlivnějším módním designérem 20. století. Kniha The Vocabulary of Style oslavuje klíčové prvky, jež definovaly a stále definují osobitý styl značky. Chanel totiž není jen luxusní modní značka. Chanel je pojem, který bude v módním průmyslu navždy známý.

Subtle Art of Not Giving a Fu*k/ Mark Manson Jestli jste opravdu unavení ze všech těch motivačních filmů a knih, které hlásají, že s pozitivitou nejdál dojdete, pak je možná čas na malou změnu. Superstar blogger Mark Manson vás naučí, jak nebýt vždy a za každou cenu jen pozitivní, protože nejen tím způsobem můžete být lepšími a šťastnějšími lidmi. Surová, ironická a osvěžující – tuhle knihu prostě musíte přečíst! Japan Style Japonská estetika ovlivňuje mnoho módních i interiérových návrhářů. Je odlišná, je čistá, je dokonalá. Inspirujte se, protože inspirace není nikdy dost. Japonský styl vás naprosto okouzlí.

14

TEXT VENDULKA JELÍNKOVÁ FOTO ARCHIV BOOK THERAPY, WWW.DATABAZEKNIH.CZ

Chanel The Vocabulary of Style


I LIFESTYLE I

Tarantino Retrospektiva / Tom Shone Úžasná retrospektivní fotografická pocta známénu tvůrci. Najdete v ní všechny filmy Quentina Tarantina. Dílo, jež udělá radost obdivovatelům Tarantinovy osobité tvorby i fanouškům samotného umělce.

The House That Pinterest Built / Diane Keaton

Knihy a kartové sady od @theschooloflifelondon Tápete ve svém životě a hledáte odpovědi? Zkuste to s knihami nebo kartičkovými sety od @theschooloflifelondon. Navedou vás – a pomohou vám zjistit, zda se váš život ubírá správným směrem. Hravě.

Půvabná a nestárnoucí herečka Diane Keaton miluje zařizování svých domů. Baví se tím, že z interiéru vytvoří originální bydlení nasáklé neotřelým stylem. Jakmile je takový dům dokonalý, prostě ho prodá a vrhne se na další projekt. A víte, co ji inspiruje? Pinterest, který tolik milujeme! Kniha je ukázkou jejího vytříbeného vkusu a citu pro interiérový design.

Destination Architecture Když už jsme u toho interiérového designu, nesmíme zapomínat, že s ním je často spjatá také architektura. A právě tou se zabývá kniha Destination Architecture. Průvodce po 1000 moderních budovách by neměl chybět v knihovně archi-nadšenců! To zkrátka musíte vidět!

15


I LIFESTYLE I

DIVADLO ART

Zamilujte se do Shakespeara! Divadlo pod Plamovkou uvádí od konce loňského roku romantickou komedii o lásce. Vy pražští si nenechte ujít, vy ostatní si třeba udělejte výlet. Zamilovaný Shakespeare je divadelní adaptací slavného snímku, který byl oceněn sedmi Oscary a dalšími cenami. Jaké to je, když dramatikovi a básníkovi dojde inspirace, přestože musí dokončit svou hru?

VÝSTAVY 1.ročník Mezinárodního bienále grafického designu se koná v Moravské galerii v Brně od 10. 5. 2018 do 26. 8. 2018. Všestranný pohled na moderní grafiku a vizualizaci vzniká pod taktovkou kurátorů ze skupiny OKOLO. Smysluplný obsah má představit grafický design ve všech jeho podobách. Událost je tedy určena pro všechny profese a odvětví, která jsou spojení s grafickým designem, jež je fenoménem i uměním dnešní doby.

Kája Saudek ‘’18+’’ Do Opavy můžete zavítat, pokud vás baví erotická kresba spolu s komiksem. Český král komiksu a jeho tvorba jsou obsahem jedinečné výstavy, která ukáže to nejlepší od Káji Saudka. Kresby, komiksy, oleje na plátně, skicy i videa. Radujte se z umělcovy touhy tvořit. Výstava je dostupná v Domě umění v Opavě až do 3. 6. 2018.

Fascinující a tajemné mumie Výstava Mumie světa přináší poselství o dávných kulturách a civilizacích. Skutečné mumie a zajímavé artefakty můžete na vlastní oči vidět až do 30. 6. 2018 na Výstavišti Praha Holešovice. Tato výstava ve světě nemá obdoby, největší sbírku mumií na světě zkrátka musíte vidět.

16

TEXT VENDULKA JELÍNKOVÁ FOTO WWW.I-DIVADLO.CZ, WWW.MORAVSKA-GALERIE.CZ, WWW.VYSTAVISTEPRAHA.EU, WWW.DUMUMENIOPAVA.CZ

Grafický design


CONTEMPORARY URBAN CHAOS

www.biggmagg.cz


I LIFESTYLE I

Artové filmy mají své obecenstvo. Buď vás uchvátí, nebo vás nudí. Přestože je jaro symbolem znovuzrození přírody, do které vyrážíme v každé volné chvíli, čas od času nás překvapí chladné a nepříznivé počasí, které přímo vybízí k posezení u nějakého toho zajímavého snímku. Máme pro vás inspiraci – ať už chcete odpočívat v domácím prostředí nebo si přejete vyrazit do kina

LADY BIRD

PLANETA ČESKO

TLUMOČNÍK

ZABITÍ POSVÁTNÉHO JELENA

Malý velký film. Cesta do hlubin křehké dívčí duše vás zprvu neokouzlí, ale nakonec přece jen dostane. Může za to nejen půvabná Saoirse Ronan v hlavní roli. Příběh o rebelce nerebelce rozhodně doporučujeme.

Celovečerní film o české přírodě. Umění zaujmout, příroda jednoznačně má, ale tentokrát se povedlo převést její ohromující charisma na plátno. Možná se sami nestačíte divit, jak pestrá je. Ona, ta naše, ta česká.

Roadmovie o dvou starších pánech, kteří cestují napříč Slovenskem a hledají pravdu o své minulosti. Ponurá atmosféra a perfektním hereckým obsazením není to jediné, co film nabízí. Příběh hovoří také o nacismu, válce a starých křivdách.

Výtečný mysteriózní snímek s perfektním obsazením. Colin Farell a Nicole Kidman v jedinečném thrilleru. Pomalé tempo vás bude užírat – přesně tak, jak si tvůrce přál. Dejte si pozor na své chyby, nemusely by se vyplatit!

DOGVILLE

STALKER (1979)

Působivá variace na téma rovnováhy mezi dobrem a zlem. Kontroverzní Lasr von Trier přináší Nicole Kidman v hlavní roli v příběhu o ne tak úplně svatém městečku Dogville. Dokonalá ukázka proměny lidskosti ve využívání a manipulaci. Jsme opravdu takoví?

Alegorické sci-fi, které je určeno pro opravdové fajnšmekry. Příběh sleduje tři muže, kteří cestují záhadným a zakázaným územím ruské divočiny – Zónou. Jenže tu není nic takové, jak se zdá. Famózní ruská estetika, kterou si nenechte ujít.

NICK CAVE: One More Time with Feeling Charismatický Nick Cave s kapelou Bad Seeds v černobílém dokumentu, který zaujme nejen milovníky jeho osobité hudby. Snímek zaznamenává nejen vznik desky Skeleton Tree, ale také zpěvákovu hlubokou osobní zpověď po smrti 15 letého syna. Syrový a křehký, takový je hudební dokument, v němž zazní nové skladby kapely.

18

Film jako olejomalba S láskou Vincent V polském Gdaňsku vznikl unikátní snímek o malíři Vicentovi van Goghovi, přičemž celovečerní snímek S láskou Vincent byl jako první na světe celý vymalován pomocí olejových barev. Předlohou pro animované obrazy v novém životopisném filmu se staly hrané scény se skutečnými herci. Snímek navazuje na slova samotného génia, který jednou pronesl, že “může komunikovat pouze skrze své malby”, scénář vznikl na základě 800 van Goghových dopisů adresovaných především jeho bratrovi.

TEXT VENDULKA JELÍNKOVÁ FOTO WWW.CSFD.CZ

INCO TIP:


I LIFESTYLE I

Jaro je hudbou samo o sobě. Příroda ožívá a dává nám to srozumitelně na vědomí. A pokud vám tahle jarní muzika nestačí, pak nastal čas poslechnout si něco skvělého – a je úplně jedno, zda vsadíte na interprety, které jste zrovna dlouho neslyšeli, nebo se zasníte u některé z novinek.

TEXT VENDULKA JELÍNKOVÁ FOTO WWW.O2ARENA.CZ, WWW.SADE.COM, WWW.CAMILACABELLO.COM, WWW.HUDEBNIKNIHOVNA.CZ

BOBBY MCFERRIN / 10. 5. 2018, PLATO PLATFORMA OSTRAVA Americký jazzový a capella zpěvák, skladatel a dirigent navštíví Ostravu. Kouzelnou hudbu si tak mohou poslechnout ti, kteří jsou jeho stálými posluchači nebo by rádi vyrazili na koncert tvůrce nezaměnitelné skladby Don’t Worry, Be Happy.

LENNY KRAVITZ / 2. 6. 2018, O2 ARENA PRAHA

K TANCI / CAMILA CABBELLO

Během letního turné si to vášnivý rocker Lenny zamíří také do Prahy. Zpěvák, jehož není tak úplně možné škatulkovat, ačkoli je rocker tělem i duší, našel zalíbení nejen v tomto žánru, ale také v soulu či funku. Miláček ženského publika i fanoušků kvalitních kytarovek se ukáže již 2. června v O2 areně.

Americko-kubánská krev koluje v žilách půvabné zpěvačce Camile Cabello. Úspěch písně Havana naznačil, kam by se mohlo ubírat nové album, jež vyšlo v lednu pod názvem Camila. Jestli se toužíte naladit na nějaký ten taneční večer, pak stojí žhavé kubánské rytmy jednoznačně za poslech.

K PRÁCI / SADE

MARPO / 19. 5. 2018, O2 ARENA PRAHA "Koncert, jaký v Československu ještě nebyl" Marpo dobil Malou sportovní halu, Forum Karlín a letos je spolu s TroubleGang odhodlaný pokořit další vysněnou metu! Na květen 2018 připravují epický koncert do O2 areny u příležitosti vydání nového alba Dead Man Walking.

19

Tajemná zpěvačka nigerijského původu je součástí stejnojmenné kapely, jejíž hudba je perfektní oddechovkou nejen pro chvíle strávené v home office. Podivuhodná melancholie uklidňuje do morku kosti. A když už se vám nebude chtít pracovat, vyměňte notebook nebohaldy papírů za sklenku dobrého vína či prosecca. Protože atmosféra hudby Sade přímo láká k tomu, abyste si vychutnali přítomný okamžik, ať už při práci nebo při večerní relaxaci.


METEORA Když se řekne Meteora, většině se vybaví něco duchovního až mystického, něco mezi nebem a zemí, jak se píše v  přesném překladu slova. Věřte, že překlad rozhodně není daleko od skutečnosti. Jestli jste o  Meteoře nikdy neslyšeli, tak je na čase vás s  tímto výjimečným místem Evropy seznámit. Pro mě měla Meteora vždy tvrdší rockový nádech. Kapela Linkin Park tak pojmenovala v  roce 2003 své album a mně, 14letého teenagera, by nikdy nenapadalo, že se sem podívám. Až do nedávna. Když jsem plánovala náš roadtrip Albánií, návrat do Makedonie přes Řecko byl skvělou záminkou pro zastávku právě v těchto končinách. Meteora a  její byzantské kláštery jsou neopominutelným lákadlem severozápadní části Řecka. Do kulturního dědictví UNESCO se zapsaly pro sladění středověké architektury zasazené do přírodní scenérie slepencových skal. Kláštery jsou jejich plynulým pokračováním. Ještě teď nechápu, jak tamní mniši něco takového vybudovali. Jak se ksakru na ty skály vůbec dostali? Celkem 6 klášterů a hned několik poutních míst najdete nad dvěma městečky, větší Kalambakou a menší Kastraki. Stejně jako skály i  ceny hotelů zde stoupají do astronomických výšek. Byl to oříšek najít cenově schůdné ubytování. Už to vypadalo, že s dětmi budeme muset snad i kempovat, ale zachránil nás penzion na úplném konci Kastraki. Situováni přímo pod velkým skalním masivem s výhledem na jeden z  klášterů jsme si nemohli přát hezčích výhledů. Kochání na balkóně ale přerušila průtrž mračen. Z  nebe se valily provazy deště, na skalách se tvořily drobné vodopády. Viditelnost a  naše vyhlídky na západ slunce byly téměř nulové. I  přesto jsme nastartovali našeho vypůjčeného draka a mířili vzhůru. Déšť ustal a my se ocitli ve správném čase na správném místě. Celá oblast dostala název podle největšího a  nejstaršího kláštera  – Velká Meteora (Megalo Meteoron). Tento vůbec první klášter byl po naší pravici a  společně s  klášterem Všech svatých Varlaam pomalu vystupoval z  mlhy. Se spadlou bradou jsme tak pochopili, proč se jim říká „vznášející“. Kláštery jsou otevřené veřejnosti v  různých hodinách s ohledem na denní řád mnichů. Přestože se dělí na ženské a  mužské, k  návštěvě jsou přístupné všechny, samozřejmostí je vhodné odění. Každý klášter se stal

TEXT ELIŠKA PIVRNCOVÁ WWW.ELLWANDERLUST.COM FOTO SOUKROMÝ ARCHIV

Řecký unikát mezi nebem a zemí


zároveň i muzeem. Všechny jsou zpoplatněny, a  tak většina turistů míří především do mužského Varlaamu nebo ženského Roussanou. My jsme s  autem zamířili zpět i  nad Kalambaku ke klášteru sv. Štěpána. S  hrstkou turistů jsme přihlíželi západu slunce a nejen díky téhle romantice jsme věděli, že jsme na jednom z nejhezčích míst světa. Utvrdil nás v  tom i  úplně odlišný pohled na Meteoru druhý den. Modré nebe, kvetoucí keře v okolí, záplava zeleně a stále ještě zasněžené vrcholky hor v dáli. Museli jsme si celou trasu projet znovu. Je to sice necelých 20 km, ale člověk by tu mohl strávit hned několik dní. Meteora je opravdu unikát. Rozhodně se vyplatí absolvovat zdlouhavou cestu ať už z  Athén, Soluně, Makedonie či Albánie. Prostě, ať už přijedete odkudkoli, tohle vás dostane do kolen. Vaše Ell


DJ a producent skupiny PSH  &  Bigg Boss, hudební skladatel a  majitel StarWorks studia. Na svých bedrech má soudtrack k  filmu Vejška nebo všechny sólo desky Vladimira 518. Je v  podstatě pořád na cestách, ať už s PSH nebo s ostatními projekty…

PHOTOGRAPHER LUCIE VYSLOUŽILOVÁ MUA BARBORA ČERNÁ VIDEO LUKÁŠ KULDA STYLIST ASSISTANT BARBORA MORÁVKOVÁ SUPERVIZE NIKOL PAVLÍČKOVÁ BIG(G) THANKS BIGG BOSS & MERCH OR DIE

S P Í Š E V O LU C E , N E Ž R E V O LU C E !


I LIFESTYLE I

Když listuji diářem tam a zpátky a  hledám v  něm čas na schůzku s Mikem Trafikem, mám pocit, že je přede mnou výzva, časová výzva…

… a kdo Michal Řepka? Je ve mně pouze jedna osobnost. Když jsem začal hrát, neřešil jsem to, ale kolem třicítky jsem nad tím začal přemýšlet, protože jsem kolem sebe viděl lidi, jak se prezentujou na rozmáhajících se sociálních sítích a  jací jsou potom v  soukromým životě, a  je vlastně úplně jedno, jestli jsou to rappeři a  lidi z  hiphopový kultury nebo jiní umělci. Přišlo mi to schizofrenní, protože jestli jsem nepřístupnej jako Mike Trafik, tak jsem nepřístupnej i jako Michal Řepka a naopak, jsem fajn jako Mike Trafik i jako Michal Řepka.

Ve chvíli kdy se v mojí hlavě zrodila myšlenka na to vydat umělecké číslo, naopak bezmyšlenkovitě mi hlavou současně s tím běželo jedno jediné přijatelné jméno - Mike Trafik! Umělec tělem i  duší. Kreativec. Člověk, který mě inspiruje a věřte, že bude inspirovat i vás! Sedím v  Jam & Co. a  připadám si zase jako ta malá holka, co ve škole tolik nenáviděla sedět v lavici, protože už tenkrát věděla, že nejdůležitější je škola života, a tak mezitím, co trapně usrkávám cappuccino z hrnečku, který jako by někdo vytáhl ze sekretáře stojícího přes jedno století v kuchyni mojí prababičky, snažím se přijít na spojitost s  tím originálním a  designovým interiérem, kterému dominuje neonový nápis na protější stěně, bezkonkurenčním jídlem, které je vždy tím nejchutnějším z  asijské kuchyně v  kombinaci s evropskou a jen tak koutkem oka sleduji Mika, který když přichází, se pozdraví s  personálem, jako by potkal staré známé a  dochází mi, že nevidím jenom DJ a  producenta legendárních PSH, člena BiggBoss labelu, majitele StarWorks studia, spolumajitele výše zmíněné restaurace, ale taky módního nadšence nebo milovníka dobrého jídla, a tak mi nad tím vším jednoduše zůstává rozum stát a přistihuji samu sebe, že ještě než si Michal sedne naproti mně, tiše závidím, jednou bych chtěla žít stejně naplno, ale než bych se nad tím vším nějak víc mohla zamyslet, vrháme se na rozhovor, Mike nemá totiž moc času, musí žít…

Udělal jste v životě nějakou chybu, které teď zpětně opravdu litujete? Kdybyste měl možnost napravit ji, udělal byste to, nebo věříte, že co se má stát, stane se… Tak přesně takhle se snažím nepřemýšlet, protože to je cesta do pekla. Věci jsou tak, jak jsou a  ve svým životě sekám jednu botu za druhou, možná je to způsobený právě tím, na kolika věcech najednou jsem schopný pracovat, takže je jasný, že se to bez přešlapů neobejde. Ve svým životě bych udělal spousty věcí jinak, kdybych měl možnost se k nim vrátit, ale nejde to, takže beru život jakej je, je skvělej, i se všema chybama! Možná málokdo ví, že jste vyučený kuchař, takže na začátek, jak se stane, že se vyučený kuchař dostane k hudbě a stane se to jeho full time prací? Už při škole jsem si kupoval vinyly a  když jsem shlédl dokument Svět současných DJ (Kanadský dokument, pozn. red.), kde jsem poprvý viděl, co jsou lidi s gramofonovýma deskama schopný dělat, totálně mě to pohltilo. Poslouchal jsem rap, zjistil, co je to scratching, zajímal se o technický DJing a hlavně, jak se začlenit skrz DJing do hiphopový kultury. Během neuvěřitelně krátký doby můj život udělal velký takeover a hudba pro mě najednou znamenala mnohem víc, i proto jsem upustil od svýho původního záměru, kterej byl od deseti let jasnej, chtěl jsem bejt kuchař a skvěle vařit. Vesmír tomu ale asi tak chtěl a  po patnácti letech jsem se ke gastronomii vrátil naplno a zapadá mi to do jakýhosi kolečka - hudba, kultura, móda, gastronomie - podle kterýho si organizuju nejen profesní, ale i osobní život.

Jak sám říkáte, jste rozstřelený do spousty projektů, takže kdo je Mike Trafik? Primárně se furt považuju za hudebníka a chtěl bych, aby to tak ještě nějakou dobu zůstalo. I  přes to, že svůj čas momentálně dělím do více projektů, snažím se si vše uspořádat tak, abych se zase mohl věnovat především hudbě, k čemuž směřuju i tím, že stavíme nový sídlo a  v  něm dvě studia, kde budeme všichni pohromadě, to nám dá prostor pro hromadnou kreativitu a pracovní procesy, který jsou navázaný na lidi kolem labelu se zefektivní a tím pádem bude zas víc volnýho času na tvorbu…

25


I LIFESTYLE I

Vaření a jídlo obecně hraje ve Vašem životě ale stále velkou roli, otevření vlastní restaurace pro Vás byl splněný sen, nebo obchodní příležitost nebo obojí? Rozhodně jako radost! Já nejsem moc velkej snílek, věci, který si stanovím za nějaký cíl, dělám, přistupuju k  tomu tak, že samotná cesta je cíl. Když jsem se rozhodl jít do projektu Jam & Co., podřídil jsem tomu téměř vše, a  to mě na tom baví! O  otevření vlastní restaurace jsme se s  mým společníkem Jakubem Čermákem bavili hodně dlouho a jsem rád, že alespoň touhle cestou jsem se k vaření a ke gastronomii vrátil. Myslím, že málokterým kuchařům se splní sen o vlastní restauraci, Vy aniž byste se vaření věnoval na plný úvazek se chystáte otevřít už druhou restauraci… Stal jsem se součástí zajímavýho projektu, který se jmenuje The Eatery a  je to pro mě nový v  tom, že v tuhle chvíli investuju do projektu, kterýmu věřím, je pod vedením Davida Pátka a Pavla Býčka a myslím, že ta restaurace bude originální a opět taková jaká v Praze není. Dlouho jsem uvažoval nad tím, jestli do toho jít, protože všechny projekty na kterých spolupracuju se mě osobně týkají a věnuji jim pokaždý kus sebe, nad The Eatery nebudu mít kreativní kontrolu, byl jsem přizván do projektu a měl jsem možnost říct ano, nebo ne, já jsem řekl ano a věřím tomu. Kdo by Vám měl připravit Vaše oblíbené jídlo, a co by to mělo být? Věřte tomu, nebo ne, ale já nemám oblíbený jídlo. Miluju všechno jídlo, teď mám třeba chuť na Kuře na paprice (směje se). Moje oblíbený jídlo je to, na který mám zrovna chuť. I  když, Kuře na paprice mě napadá možná proto, že v rámci novýho menu v Jam & Co. máme teď naprostou fúzi úlet, natrhaný kuře se silnou paprikovou omáčkou uvnitř smažený rolky, kterou si máčíte v  zakysaný smetaně. Stavte se ochutnat!

26


SAKO VINTAGE HUGO BOSS, MINT, INFO O CENĚ V OBCHODĚ KOŠILE ORIAN, CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU KALHOTY HILTL, CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU BOTY VAGABOND, BAŤA, INFO O CENĚ V OBCHODĚ


28

MIKINA LV6 II. LUKÁŠ MACHÁČEK 4.790,- Kč TRIKO NIKDYS NEBYL BY BIGG BOSS, MERCH OR DIE 550,- KČ KALHOTY MIKA VLASTNÍ PÁSEK MIKA VLASTNÍ BRÝLE MIKA VLASTNÍ


I LIFESTYLE I

Někteří ne tak zasvěcení by si mohli myslet, že už společně s Vladimírem 518 a  Orionem netvoříte legendární PSH, my ale víme, že opak je pravdou. Momentálně se všichni věnujete vlastním projektům, ale jako PSH stále tvoříte, čeká nás tedy v  brzké budoucnosti i  nějaký váš společný projekt?

To, že se náš koníček promění v práci je asi to nejkrásnější, co se nám může přihodit a mnohdy si prostřednictvím toho, splníme i  nějaké další sny, co se třeba takhle poštěstilo Vám, na co jste pyšný? …tak já se tedy pro Vás Nikol ohlídnu (směje se). Jako dítě pozdní normalizace, bylo mi devět let, když byla revoluce v roce 1989, jsem měl v  dospívání najednou otevřený možnosti a  jsem vděčnej za to, že jsem si našel cestu k vlastnímu životu, a že mi bylo umožněno díky okolnostem, podpoře rodičů a supportem od různých dalších lidí žít ten život po svým a bejt do jistý míry silnej individualista. Dělat to, co nás baví je neuvěřitelný štěstí, ráno se probouzet a  večer usínat s  vlastníma problémama i  radostma a  všechno mít ve vlastních rukou.

Před měsícem jsme vydali novej videoklip s názvem Shitstorm, před Vánocema věc, která se jmenuje Hlavně, ať se to nedoví máma, pracujeme pořád společně. Vezměte si, jsme jediná hiphopová česká kapela, která udržela svoje fungování napříč generacema po dvacet let, tím nechci demonstrovat to, jak jsme strašně starý, ale jak je složitý udržet si ty vztahy, který musí být postavený i  na tom, že si od sebe umíme odpočinout, jestliže jsme loni udělali stošedesát koncertů, tak potřebujeme nějakou pauzu, aby se nakopla zase ta chuť spolupracovat. PSH jsou živá věc, my kromě svých projektů děláme pořád hudbu. Já mám teď rozdělaný tři singly s  českýma i  slovenskýma interpretama, koncertů nás s PSH čeká spousta…

Kdybych měl říct, na co jsem vážně pyšnej, tak je to schopnost spojit lidi, ať už v hudbě nebo v byznysu. Těší mě následná podpora od všech lidí, se kterýma mám možnost spolupracovat, ale určitě i  od nejbližšího okolí, fanoušků, ale třeba i partnerů. Když jsem si před dvanácti rokama koupil svý první BMW, nikdy by mě nenapadlo, že jednou budu mít za partnera Car Tec. Jsem šťastnej za každýho partnera, ať už je to právě Car Tec, Redbull, Jagermaister nebo třeba G-Shock, pro mě je zásadní, že nám ty firmy věří a hlavně věří tomu, co děláme a není to jen o podpisu jakýsi smlouvy, ale to partnerství je vždy i  v  osobní rovině, s  těma lidma se známe, máme na věci stejnej úhel pohledu a  shodují se naše názory i v politických otázkách. Společný vědomí a  jednota pro mě vždycky bude hodně zásadní…

Hudba je pro Vás ale stále asi na prvním místě, nebo? Když se teď ohlédnete zpět na své začátky, čemu přisuzujete to, že jste to v hudebním průmysl dotáhl takhle daleko? Hudba je pro mě pořád na prvním místě. Snažím se, se nehodnotit zpětně, protože to je dost ošemetné. Myslím, že hodnocení je parafráze pro ohlížení se a ohlížení se znamená bilancování a  bilancování zase znamená konec něčeho, takže koukám pořád dopředu, kam se posunout, jak se vyvíjet, ale zároveň zůstat konzistentní ve svých světonázorech nebo postojích. Spíš evoluce, než revoluce. Ve všem!

29


OBLEK MIKA VLASTNÍ ROLÁK MARKS&SPENCER, INFO O CENĚ V OBCHODĚ BRÝLE KAZAR, VANA1STORE, INFO O CENĚ V OBCHODĚ HODINKY MIKA VLASTNÍ


I LIFESTYLE I Módní nebo hudební průmysl, mediální oblast nebo obchodní sféra, všechno je to jedna velká džungle, ve které jde obrazně řečeno především o přežití. Jak tenhle boj zvládáte Vy? Tady je to hodně o  tom vytváření si jakýhosi brnění, který se dřív, nebo pozdějc odrazí v soukromým životě. Snažím se udržet si odstup. Nebejt odměřenej a spíš hledat neustále tu rovnováhu, chhovám se k lidem tak, jak chci, aby se oni chovali ke mně. Myslíte si, že je možné si v  téhle džungli najít opravdové přátelé a udržet si je? Kapela jsou pro mě taky ty nejbližší lidi, v sezoně jsme spolu šest dní ze sedmi, ano máme ponorku, ale ještě jsme se nepozabíjeli (směje se) a je to o tom, že jsme pořád přátelé. Nebo s Honzou Jedi Vondráčkem z Red Bullu se znám od svých patnácti, vyrůstali jsme spolu, oba máme dream job a svoje pozice jsme si vybudovali sami, jsme přátelé a za to děkuju. Lidi z labelu, tam je dalších deset lidí, kde kdybychom neměli tu osobní rovinu, tak už tu dávno nejsme. Vydavatelství je primárně o  lásce k  věci, ať už jsou to knihy nebo muzika. Většina lidí neví, co jsme tomu všichni obětovali, ať už se jedná o  peníze, úsilí nebo čas, a i když některý lidi nejsou tolik vidět, tak tu jsou pro nás, pomáhaj nám, držej nás a my zase je. Podle čeho měříte skutečný úspěch Vy osobně? S  přibývajícím věkem se mi to mění. Ve dvaceti bych Vám řekl, že tím měřítkem jsou peníze. Ve třiceti letech bych Vám řekl, že tím měřítkem je kariéra. Dneska Vám říkám, že je to osobní štěstí. Chci být v pohodě, umět si užívat i ten stres nebo ty výzvy, ale už se z toho nepo*rat. Zdraví máme jenom jedno a já jsem si za poslední rok a půl prošel takovýma bitvama, o kterých jsem si myslel, že mě v životě nikdy nepotkají a  potkaly, a  dokonce jsem si v  jednu chvíli říkal, že to snad ani nedám, ale dal jsem. Nejsem zvyklej si stěžovat, baví mě i bolest, protože vím, že taky jednou skončí a o to víc si pak užiju klid a radost, která se vždycky dostaví. vždycky dostaví. Jakou roli ve vašem životě hraje móda? Řešíte oblečení obecně, zamýšlíte se nad tím, co si vezmete na sebe, přizpůsobujete outfit svému dni, podle toho, co Vás čeká? Móda je pro mě dost důležitej aspekt v  mým životě. Jasně, mám dny, kdy sem jenom v teplákách, ale jinak samozřejmě přizpůsobuju oblečení danýmu času nebo aktivitě, která mě čeká a vlastně to byl i ten spouštěč, proč jsem se rozhodl vstoupit do projektu MINT s Magdou a Mariánem. Věci, který se v MINTu prodávají jsou mi sympatický a  byl bych rád, kdyby MINT byl synonymum pro český standart v oblékání, takhle bych si představoval oblečení na denní nošení pro široký spektrum lidí napříč generacema.

32


TRIKO ONEDAY, MINT, INFO O CENĚ V OBCHODĚ BOMBER ULTRA! ULTRA! BY BIGG BOSS, MERCH OR DIE 4.000,– Kč DŽÍNY MIKOVY VLASTNÍ BOTY REEBOK, MIKOVI VLASTNÍ BEANIE ACH ANO! BY MANIAK, MERCH OR DIE 447,– Kč


KOŠILE ORIAN, CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU KALHOTY HILTL, CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU HODINKY KRONABY, 4.PM.CZ PONOŽKY MIKOVY VLASTNÍ BOTY MAGNANI, CIELO, INFO O CENĚ V OBCHODĚ


SNAPBACKS DON’T FUCK BY BIGG BOSS, MERCH OR DIE 800,– Kč TRIKO EVERY MAN BY BIGG BOSS, MERCH OR DIE 500,– Kč OVERAL LUKÁŠ MACHÁČEK 11.000,– Kč BOTY ROYAL REPUBLIQ, FOOTSHOP, 5.790, - Kč


I LIFESTYLE I

KOŽENÁ BUNDA ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 24.600,– Kč MIKINA LV6 II. LUKÁŠ MACHÁČEK 4.790,– Kč BOTY ROYAL REPUBLIQ, FOOTSHOP, 5.790, - Kč TRIKO ROBERT KUPISZ, VANA1STORE, INFO O CENĚ V OBCHODĚ KALHOTY ROBERT KUPISZ, VANA1STORE, INFO O CENĚ V OBCHODĚ ZA ZAPŮJČENÍ AUTA DĚKUJEME CAR TEC PRAHA

Móda je způsob sebevyjádření, máte tendence hodnotit lidi na základě toho, co mají na sobě? Bohužel ano, ačkoliv se snažím vždycky jít do hloubky a neodsuzovat lidi na první pohled, oblečení je pro mě jeden z mnoha aspektů, který o daným člověku něco vypovídá, ale samozřejmě si potom všechny ty aspekty poskládám do jedné mozaiky a vyhodnotím… Není tomu dlouho, co se v Praze otevřel merch super store Merch or Die, jak se prostřednictvím merche prezentujete vy jako Bigg Boss? My sami máme merch vždycky postavený na nějaký myšlence, která je tam prostoupená. V rámci Bigg Boss se v poslední kolekci objevily třeba trička “Every man is the son of his works“ což je heslo, který nás vystihuje a  se kterým sami pracujeme. V  naší předposlední kolekci se zase objevila “Brothers in rap” nebo “Brothers in power” což zase vystihuje přesně to, že v jednotě je jakási síla, já pomůžu tobě, ty pomůžeš mně… Někdo kope do míče, jiný bere do ruky hokejku, Vy nasazujete boxerské rukavice, proč? Ty první dva sporty jsou týmový a  ačkoliv pracovně mi ty týmy vyhovujou, tak naopak ve sportu vůbec. Posledních deset let běhám, což je výsostně individuální sport a box ačkoliv jsme tam taky v týmu, tak je opět primárně individuální. Při sportu je pro mě důležitý si odpočinout a  přemýšlet nad vlastníma věcma, v  případě boxu teda nepřemýšlet nad ničím než nad boxem… Co vás baví na yachtingu a jaký vztah máte k vodě? Ten klid na vodě je unikátní, člověk je tam pouze sám se sebou a s tím živlem. Pro mě je to obrovský relax a  díky klubu OYC taky další parta lidí, se kterou se stýkám, přineslo mi to do života nejen nový kamarády, ale taky nový rozměr. V Marině se kromě mnoha aktivit dělají i  závody pro děti, vychovávají se tak další nový individuality a Petr Fiala, který se o klub stará, ho vede opravdu skvěle. Je něco, co vám v  životě chybí a  o  čem sníte, co byste si chtěl splnit? Žiju život, který mám, teď a tady JSEM.

37


KOŠILE ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 3.700,– Kč KABÁT ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 13.600,– Kč DŽÍNY ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 6.800,– Kč ŠÁLA ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 3.500,– Kč BOTY ROYAL REPUBLIQ, FOOTSHOP, 5.790, - Kč


Svoboda pro mě znamená… …tam, kde končí moje svoboda, začíná Vaše a naopak. Žiju a nechávám žít.


I LIFESTYLE I

CZECH

CONCEPT

lidé a rostliny. trochu jinak. Zájem o udržitelný životní styl vzrůstá každým dnem, už nám není lhostejné, jaké oblečení nosíme, jaké jídlo jíme, jak se o  své tělo staráme nebo jaké léky užíváme. Návrat k tradiční přírodní medicíně je tak logickým vyústěním, ale kde získat potřebné dostupné a vědecky ověřené informace, proto abychom mohli přírodní léčiva správně aplikovat? Projekt Hænke snaží bořit tyto mýty skrze propojování vědeckých oborů jako je etnobotanika, fytoterapie a farmakognozie s uměním, designem a kulturou.

Co bylo impulsem k vytvoření instalace Victoria pragensis na piazzettě Národního divadla? Instalace ve veřejném prostoru mají šanci oslovit velké množství lidí; stejně tak i  celkové poslání našeho projektu s  cílem přiblížit lidem léčivé rostliny. Piazzetta Národního divadla je místo jako stvořené pro podobné projekty: setkává se tu několik architektonických směrů ikonických v  rámci pražské historie, proudí tudy davy lidí – Pražanů i turistů, a je tak velmi jednoduché upoutat jejich pozornost. Chtěli jsme, aby se lidé na chvilku zastavili a  přemýšleli nad tím, jaký význam pro ně rostliny mají, celá instalace ale fungovala i  jako místo pro setkávání a odpočinek – z místa, kterým většina lidí jen prochází, se najednou stal prostor, který lidé využívali mnohem více pro svůj volný čas.

Lidé a rostliny. Trochu jinak. - Tak by se ve zkratce dal shrnout projekt Haenke, co si ale pod tímto heslem máme představit, když bychom chtěli jít více do hloubky? Téma návratu k přírodě se hlavně ve městech opakuje neustále, každý z  nás někdy zatouží po kousku zeleně. Spoustu lidí se zajímá o i přírodní medicínu, ale informací na internetu je už tolik, že je téměř nemožné někde začít a dohledat, co je pravda. A tak se snažíme skrze naše aktivity (hlavně instalace v  interiérech, ve veřejném prostoru nebo fytoterapeutické semináře) poukázat na rostliny, jejich příběhy a vztah lidí k nim. Snažíme se to ale dělat po svém: vnést do toho tématu trochu současné estetiky a designu, který často v souvislosti s léčivými rostlinami chybí.

V čem vidíte největší problém lidí a  jejich postoje vůči rostlinám? Myslím, že někteří z  nás stále žijí v  domnění, že rostliny nepotřebujeme, ale opak je pravdou, což dokazuje i váš projekt…

Haenke spojuje vědu, umění a léčivé rostliny. Jak vás napadlo propojit zrovna tyto tři odvětví? Julien pochází z  prostředí farmacie a  přírodních věd, já zase z  prostředí hudby a  kultury obecně. Napadlo nás, že to, co děláme, vlastně nemusí být zas až tak odlišné, že můžeme hledat průsečíky tam, kde nejsou zrovna na první pohled vidět právě skrze spojení vědy a  umění. A  tak vznikl Haenke. Mimochodem Tadeáš Haenke, onen polozapomenutý botanik z  konce 18. století, byl taky docela multi talent: kromě nadání na botaniku moc rád kreslil i zpíval. Přírodní vědy a kultura toho mají hodně společného.

Rostliny, kterými se zabýváte nejsou jen tak ledajaké, jedná se o rostliny, které se dají využívat k  léčení, proč jste se rozhodli zabývat se právě léčivými rostlinami? Julien je původně farmaceut, ale celou dobu se zabýval zkoumáním toho, jak lidé v  různých komunitách po světě využívají k léčení právě rostliny – a tradiční medicínu založenou na rostlinách. V  našich klimatických podmínkách známe a využíváme bylinky jako máta, meduňka nebo heřmánek, jinde se ale v tradiční medicíně používají rostliny, které tu nám dělají parádu v  interiérech. Navíc o  přírodní medicínu se zajímá čím dál víc lidí, vyhledávají alternativy k  syntetickým lékům. Léčba pomocí rostlin má své benefity, ale i  rizika, a  to se snažíme vysvětlovat. Nelze odmítat léky a  spoléhat se jen na rostliny, i když ty nám v mnohém pomohou. Je ale třeba vědět, jak.

V čem vy sami vidíte tu největší přidanou hodnotu tohoto propojení? Zkoumání vztahu mezi člověkem (kultura) a rostlinami (příroda) je tak vlastně na pomezí toho všeho, od každého trochu. Věda i  kultura jsou domény, ve kterých je potřeba hodně kreativity, i když u každého jinak. Jsou to mimochodem vždycky obory, na které nikdy není dostatek rozpočtu. To je samozřejmě obrovská škoda. Ale hlavně jsou si velmi blízko, byť se to tak třeba na první pohled nezdá.

40

TEXT NIKOL PAVLÍČKOVÁ FOTO SOUKROMÝ ARCHIV

Co dalo hlavní impuls do začátku Haenke, byl absolutní nedostatek informací o tom, jak rostliny mohou léčit. Na internetu najdete bezpočet zaručených babských rad, nesprávné užívání ale může mít za následek i opačný efekt. Přitom existují vědecké výzkumy, které tyto informace ověřují. Snažíme se tedy bourat mýty spojené s  užíváním přírodní medicíny a  zároveň kytky představovat v  netradičním kontextu. I  třeba spojením s  uměním nebo architekturou  – i  tohle je vlastně předmětem zájmu akademických studií.


I LIFESTYLE I

Celý prostor Haenke botanické laboratoře vybavila firma Amanoriginal, jak došlo k tomuto spojení a  co vás na spolupráci s Kateřinou a Jakubem (zakladatelé Amanoriginal, pozn. red.) baví nejvíc? Amanoriginal známe už dlouho  – vlastně se známe s  Katkou už z gymnazijních let! Propojily jsme se na sociálních sítích a já potom jen s úžasem sledovala, co všechno dělali pod značkou Amanoriginal, ale i  další projekty jako O  bytech a  lidech. Když jsme potom získali prostory na Žižkově, bylo jasné, koho oslovit ke spolupráci. Celý prostor ale slouží i  jako jejich showroom a jednotlivé kousky jsou samozřejmě na prodej. Katka s Jakubem jsou ohromně tvůrčí lidé, Jakubův nezaměnitelný kreativní rukopis je poznat na každém kusu nábytku, který vytvoří. Baví nás taky jejich svíčky  – jsou ze sójového vosku a šetrné k včelstvu, ty i další home decor objekty jako třeba ty překrásné nástěnné hodiny Mois seženete v Haenke taky. Měli jste možnost spolupracovat již na spoustě zajímavých projektech, jakou spolupráci, ale považujete za nejzásadnější? Každá spolupráce bez rozdílu je něčím zásadní, u  všeho se ohromně učíme. Velmi si vážíme toho, že jsme mohli pracovat na projektech spolu s  Národním divadlem nebo s  Českým centrem v  Londýně; moc nás potěšila i  nominace na cenu Designbloku, kde jsme vystavovali právě s Amanoriginal. Zřejmě největší dopad měla zatím instalace Victoria pragensis – doteď nám nadšeně píšou lidi z  řad veřejnosti laické i  odborné  – my jsme za příležitost velmi vděčni, a  doufáme, že se lidé na Piazzettě cítili ve společnosti rostlin o něco lépe. Mimochodem o architektu Juráši Lasovském, který nám s celou akcí pomáhal, ještě uslyšíme – zrovna vyhrál v Norsku soutěž na design nového muzea Lesních Finů. Nedávno ve Vaší režii vznikl projekt s  názvem Brutal Green ve spolupráci s vizuální umělkyní Anežkou Horovou, přiblížíte nám na co jste se v projektu zaměřili a čím se zabýval? Lidé tráví v  kancelářích velkou část svého pracovního života a  přítomnost rostlin na pracovišti může tento čas zpříjemnit nejen esteticky, ale i zdravotně. Rostliny čistí vzduch kolem nás od škodlivin jako formaldehyd nebo benzen, jejichž koncentrace je hlavně ve městech dost vysoká. Kromě toho jsou pokojové rostliny užitečné i  esteticky: každá z  nich má unikátní formu a  tvar  – téměř jako umělecké dílo. My jsme se v  Brutal Green snažili o propojení těchto aspektů s architektonickým dědictvím,

41


IÂ LIFESTYLE I

42


I LIFESTYLE I

kterým se může chlubit nové sídlo Českého centra Londýn: překrásná brutalistní budova Velvyslanectví ČR od Jana Bočana v sobě také ukrývá díla od předních umělců té doby (Adriena Šimotová nebo Stanislav Kolíbal). Uměleckým dílem jsou do určité míry i  květináče od britského studia Conpot London: materiál pochází z  různých geologických regionů po celé Británii, a  každý ručně vyráběný kousek je tak unikát. Celý proces vybírání rostlin (s  tím nám pomohli ve známém londýnském plantshopu Conservatory Archives) až po finální instalaci dokumentovala právě Anežka Horová. Ke svým videím sama skládá i hudbu – zvukové krajiny vytváří ze stop, které nabere během celého procesu. Ten tak dostává mnohem vyšší rozměr.

Jaká je vaše nejoblíbenější rostlina a proč? Mě se líbí většinou takové ty „babičkovské“ rostliny, co si většinou nikdo nekoupí: kroton, tchýnin jazyk, fatsia japonica. Jsem naprosto uchvácená některými druhy toulitek z čeledi áronovitých – rostou do délky a  mají krásné tmavozelené sametové listy. Skvostný mi připadá i artyčok. Na čem pracujete momentálně? Jaro a  léto bude hodně pracovní, chystáme spoustu projektů. Ve spolupráci s Galerií hl. m. Prahy budeme v  rámci výstavy Podivná botanika a  jiné příběhy (retrospektiva Zdeny Kolečkové a její tvorby na rozhraní umělecké výpovědi a  terénního výzkumu, ovlivněné historií Ústeckého kraje) hostit takový kreativní seminář, během kterého si z léčivých rostlin typických pro tento region budete moci vyrobit jeden malý produkt. Konat se bude 27.  dubna v  Coloredo-Mansfeldském paláci v rámci Týdne umění.

Instalujete rostliny do kanceláří, kaváren a dokonce jste schopni vytvořit instalaci pro speciální příležitosti jako jsou tiskové konference či kulturní a společenské akce, čeho těmito instalacemi chcete docílit? Rostliny jsou přirozeným doplňkem našich interiérů, ve spoustě z nich ale bohužel chybí nebo jejich potenciál není dostatečně využit. Není nic smutnějšího než vidět zaprášené zamioculcasy na hotelových recepcích nebo seschlé monstery a tchýniny jazyky na kancelářských chodbách. Těmi našimi interiérovými instalacemi se tak snažíme trochu zpříjemnit prožitek každého z nás v těchto každodenních situacích.

Kromě toho pracujeme na dalším pokračování phytolabů – ty budeme pořádat i  v  rámci letošního Mint Marketu, který se koná 21.- 22. dubna v OD Kotva.

Co vás na práci s rostlinami baví nejvíce?

Co je vaším snem?

Jsou to živé organismy – nejkrásnější pocit je, když vidíte, že se jim daří dobře. Rostliny taky mají tu schopnost dělat lidi šťastnějšími – to je asi ten nejlepší pocit, vědět, že si od nás odnášejí vlastně štěstí. :) Rostliny potřebujeme, a  čím víc, tím líp. Fotosyntéza je přece životně důležitá i  pro nás. Rostliny v  našich domovech nám pomáhají lépe dýchat a  cítit se víc jako doma, léčivé bylinky zase vyrovnat se s některými onemocněními a jako prevence. Je zajímavé sledovat mileniály a jejich obsesi s pokojovkami, zejména starší generace má potom třeba mnohem více zkušeností s aplikací léčivých rostlin, jsou mnohem více propojení s přírodou. I toto dědictví je potřeba nějak zachytit.

Oba jsme žili v Londýně, našim oblíbeným místem se stal hlavně Barbican Centre  – bytový komplex, brutalismus, spojení kultury a městské džungle. Kromě toho, že je Barbican Centre sídlem několika orchestrů, hudební knihovny, výstavní síně, divadla a kina, může se taky pyšnit překrásnou botanickou zahradou, ve které se občas kulturní akce pořádají. To spojení nás učarovalo, ale má mnohem větší potenciál! Neustále teď v Praze hledáme místo, kde tuto myšlenku nějak rozvinout, kde vytvořit takový pražský Barbican. A dát při tom šanci mladým umělcům i vědcům, kteří to vidí podobně.

Další projekty I rozsáhlejší instalace typu Victoria pragensis jsou taktéž v  plánu, bližší detaily ale ještě prozradit nemůžu: o  všem se dozvíte na našich sociálních sítích.

43


MILUJEME

JÍDLO

#foodporn

FOOD EDITORIAL TAK, JAK JSTE HO VIDĚT (NE)CHTĚLI!

44

FOTO LUCIE KROUPOVÁ MODEL KAROLÍNA K. @SCOUTEEN S. R. O. MUA & HAIR ADÉLA BURSOVÁ ZA SPOLUPRÁCI DĚKUJEME JAM & CO. KDE MOMENTÁLNĚ MŮŽETE VŠECHNA JÍDLA OCHUTNAT!

I LIFESTYLE I


I LIFESTYLE I

FRESH ASIAN FUSION V PRAZE To nejchutnější z asijské kuchyně v kombinaci s evropskou vám nabídne neobyčejná restaurace Jam&Co., které si k oslavě druhých narozenin nadělilo nové letní menu. Exkluzivně pro inCONCEPT připravili a naservírovali se značným předstihem ty největší gurmánské zážitky! Nové menu je fresh, plné kontrastů a originality, té především! Neotřelost je synonymum vystihující filozofii Jam&Co. i naší nové fotostory!

#jamandco

45


HOVĚZÍ BURGER V BRÁNICI, HOUBOVÉ RAGŮ, MEDVĚDÍ ČESNEK, EMENTÁL, HOVĚZÍ JUS

46

ŠATY VILA DONA, ZOOT 1.899,– KČ KABELKA FURLA, PLACE 11, INFO O CENĚ V OBCHODĚ ŠPERKY BIJOU BRIGITTE, INFO O CENĚ V OBCHODĚ

I LIFESTYLE I


OVERAL ONLY AMARA, ZOOT 1.449,– KČ KABELKA FURLA, PLACE 11, INFO O CENĚ V OBCHODĚ UŠI MICHAETT 2.900,– KČ

I LIFESTYLE I

KOKOSOVÁ KRUPICOVÁ KAŠE, ANANAS, KARAMELIZOVANÝ KOKOS, BROWNIES, CHILLI, MÁTA

49


KRÁLOVSKÉ KREVETY S CITRUSOVÝM SALÁTEM S VODKOU

50

BUNDA SELECTED FEMME MARLEN, ZOOT 5.199,– KČ TURBAN MICHAETT 7.500,– KČ KABELKA FURLA, PLACE 11, INFO O CENĚ V OBCHODĚ

I LIFESTYLE I


BÚN BÒ NAM BO S HOVĚZÍM PUPKEM

KOŠILE JACQUELINE DE YONG TAYLOR, ZOOT 749,– KČ TURBAN MICHAETT 5.500,– KČ

I LIFESTYLE I

52


www.inconcept.cz


I HOME I

Umění jako způsob sebevyjádření Umění je něco, co často slovy nelze vyjádřit, a tak v nás vyvolává různorodé emoce, dává pocit dokonalosti či klidu, ale především je všude kolem nás. I právě teď je kolem vás! Máte pocit, že ho nevnímáte? Jen se rozhlédněte! V umění je jednou z nejdůležitějších věcí uvědomění si, že ho každý vnímá jinak. Většina lidí si jako první vybaví galerii plnou velkolepých obrazů umělců zvučných jmen. Je ale uměním jen tohle? Pod pojmem umění interiéru si očividně každý z  nás představí něco úplně jiného, záleží ale jen na našem úhlu pohledu. Nejpozoruhodnějším uměním kolem nás je příroda, kterou promítáme i do svých interiérů. Ať už jde o dřevo, kámen, vodu, rostliny nebo světlo, to vše je umění, které máme dennodenně kolem sebe. Světlo jako umění

TEXT DANIELA PRAŽÁKOVÁ FOTO ARCHIV SPOLEČNOSTI KONSEPTI

Že ne? Hra světel a stínů je v  interiéru velkým uměním! Dotváří tu správnou atmosféru a  celkový dojem. Nejlepším příkladem je onyxová příčka ve vile Tugendhat, která propouští sluneční paprsky a  tím se mění její barva. Pusťme si do interiéru světlo, hodně světla, ať už velkými okny nebo třeba designovým svítidlem. TIP: Pokud byste se rozhodli sáhnout po tom druhém, tedy po designovém svítidlu, pak doporučujeme Brokis, českou značku vysoce kvalitní osvětlovací techniky, jenž je spojením vybraného designu, dokonalé kvality a  mimořádné zručnosti českých sklářských mistrů. V  případě, že chcete vybrat na první dobrou, sáhněte po čemkoliv od Lucie Koldové, art directorky Brokis, to je sázka na jistotu! Hra s materiály Kresba dřeva, struktura kamene, nebo bezchybnost skla. I  to je umění. Pro někoho kus dřeva, pro jiného představa o dokonalém kusu nábytku. Najděte si svůj styl Najít si svůj vlastní osobitý styl, je někdy doslova umění. Když se ale probereme různými styly až k  tomu svému vyvolenému, můžeme ve svém domově tvořit opravdové umění. Nic totiž není doma víc, něž, když se cítíte uvolněně a útulně. Při zařizování bytu vždy dejte na svůj pocit. Vždyť umění vnímáme každý jinak!

56


IÂ HOME I

57


I HOME I

WISH LIST

…to by nebylo to správné artové vydání, kdyby v něm chyběl Pasta Oner, jenž patří k  českým pop-artovým umělcům střední generace s  nepopiratelnými kořeny ve streetartu a  graffiti. Co jeden z  nejvýznamnějších současných tuzemských umělců zařadil na svůj wish list?

BeoVision 14

www.beostore.cz

58

TEXT PASTA ONER FOTO ARCHIV FIREM

je Ultra HD LED televize společnosti Bang & Olufsen. Jsem majitelem mnoha produktů této značky a tento mi chybí.


I HOME I

Barcelona® Couch od Ludwig Mies van der Rohe, kterou navrhl v roce 1930. www.knoll.com

YEEZY BOOST 700 “WAVE RUNNER”. Jeden z posledních modelů tenisek z rukou Kanye Westa. www.flightclub.com Kdybych nebyl Pasta Oner tak bych určitě potřeboval porcelán z limitované série ve spolupráci se společností Rosenthal by Pasta Oner. www.vasekuchyne.cz

Bespoke je Britská společnost specializující se na luxusní rekonstrukce a renovace automobilů Defender značky Land Rover. Jsem štastným majitelem Discovery 4 a ke značce mám blízko. www.bespokecars.co.uk

59


I HOME I

KOUPELNA V tomto díle ze série FENG-SHUI a bydlení se budeme tentokrát zabývat FENG-SHUI v koupelně. Jak správně zařídit či obměnit naše koupelny, abychom podpořili správné proudění energií? Pokud si kladete tuto otázku, tak směle pokračujte ve čtení!

Očista duše a těla Koupelny jsou pravděpodobně nejvíce podceňovanou částí našeho domova, ale skutečně by tomu tak nemělo být! Koupelnu bychom měli chápat, jako naše,posvátné místo, kde si vynahrazujeme čas sami pro sebe. Je to jediné místo v  domě, kde skutečně trávíme čas sami a proč si tedy tento čas nezpříjemnit o něco více krásným a správně zařízeným prostředí? Tím ovšem nemíním, že máte ihned volat firmu, která by vám zřídila kompletně novou koupelnu, to vůbec ne! Stačí malé změny a obměny a,novou koupelnu máme na světě!

60

TEXT HANA SZOBONYOVÁ FOTO ARCHIV SPOLEČNOSTI KONSEPTI

FENG SHUI


I HOME I

Pořádek a čistota nadevše Jedním z nejdůležitějších aspektů je udržovat koupelnu čistou a  uklizenou! I  malá postraší koupelna, která je však udržovaná v  naprosté čistotě a pořádku, bude působit mnohem lépe, než královská mramorem obložená koupelna, ve které vládne chaos! Postarejte se o to, aby se v koupelně ledabyle nepovalovaly ručníky či hadry na úklid. Vytvořte si jistý systém, kde každá věc bude mít své vlastní místo. Pouze ve spořádané místnosti může vládnout klid. Dbejte na to, aby jste měli dostatek ukládacího místa. To se dá jednoduše vyřešit přiděláním polic, malých skříněk, koupením pojízdného odkládacího stojánku či pořízením boxů a proutěných košů z bambusu, mořské trávy anebo ratanu. Nezapomeňte: nikdo přeci nemusí vidět čistící produkty na dlaždice anebo váš holící strojek! Na drobnosti a menší předměty, jako jsou vatové tampony, pinzety, gumičky apod. si pořiďte malé elegantní skleněné, porcelánové či keramické mističky a nádobky. Pořádek prostě musí být! Víte přeci, že chaos v domácnosti způsobuje chaos v životě! Čas na relax Koupelna je jediná místnost v  domě, kde se zcela věnujeme sami sobě. Proto bychom se měli zcela ujistit, že máme vše potřebné, co vyžadujeme, abychom se zde cítili uvolněně a mohli relaxovat. Do koupelny umístěte drobnosti, které vám budou zpříjemňovat čas vaší očisty. Svíčky, aroma lampy, skleněné nádoby s  různými druhy mořských solí do koupele apod. Z  času stráveném v  koupelně si vytvořte vlastní rituál, který bude jak pohlazením na duši, tak i na vaše smysly. Rostliny Kde jsou rostliny, tam je život! To je zlaté pravidlo, kterým bychom se všichni měli řídit. Rostlina dokáže dát prostoru novou živou energii, dokáží vás nabudit a dát vám radost stejně tak, jako pocit uvolnění a  pocit spojitosti s  přírodou a  živlem zemí. Jediný pozor si dejte na rostliny s ostrým zakončením listů, které do koupelny nepatří. Nezapomeňte se o ně dobře starat a pravidelně je i sprchovat, aby neměla zaprášené listy.

61


I HOME I

TIP: Pokud se chcete dovědět o tom, jaké rostliny volit a  kam a  jak je umisťovat, neváhejte a vrhněte se na čtení našeho předchozího čísla, kde se dozvíte veškeré potřebné informace! Pár pravidel na závěr vždy zavírejte toaletu poklopem pokud máte v koupelně koš na špinavé prádlo, nikdy ho nedávejte na, výstavní“ místo, kde si ho hned všimnete, a také vždy dbejte na to, aby byl koš vždy zavřený víkem pozor na kapající kohoutky (spolu s  unikající vodou může unikat i vaše energie a ještě k tomu se vám může účet za vodu dost prodražit) nepřehánějte to se zrcadly, dvě bohatě stačí Edice na pokračování Uplatnění feng-shui nalezneme všude. Proto není divu, že v každém knihkupectví objevíme police přeplněné knížkami zabývajícími se tímto učením. Pokud se vám však nechce probírat desítkami ne-li stovkami titulů, rozhodně si nezapomeňte přečíst další vydání našeho magazínu! V několika dalších číslech vás totiž budou provázet edice o feng – shui, vždy zabývající se vztahem s určitou místností či konkrétním místem. V dalším vydání na vás například čeká feng – shui a kuchyně…

62


WWW.INCONCEPT.CZ


I HOME I

KOUPELNA - MÍSTO PRO OČISTU TĚLA I DUŠE Koupelna je místem pro uvolnění a relaxaci. Je to místo, kde začíná a končí každý náš den, a proto bychom jí měli věnovat dostatek pozornosti. Zde je pár drobností, které vám čas strávený v koupelně jen a jen zpříjemní. Nádech. Výdech. Relax. Dávkovač tekutého mýdla ARA matný nerez/šedohnědá, Blomus www.kulina.cz 949,– Kč

Skleněná dózička H & M HOME 299,– Kč Koupelový olej Ginger cz.lush.com 99,– Kč/ks

Zkosený box s přihrádkami Antique Brass www.bellarose.cz 1.229,– Kč

Dao Scented Candle www.rituals.cz 535,– Kč Set háčkovaných košů Corda 3 kusy světle hnědá, Blomus www.kulina.cz 2.149,– Kč

64

TEXT HANA SZOBONYOVÁ FOTO ARCHIV FIREM

MUST HAVE


I HOME I Vonná svíčka WoodWick - Magnólie 454gr www.bellarose.cz 719,– Kč

Combo box do koupelny matný nerez NEXIO, Blomus www.kulina.cz 1.079,– Kč

VILTO Policový díl, bříza IKEA 1.190,– Kč Malá kameninová dóza H & M HOME 299,– Kč

Koš na prádlo grey, ZONE www.kulina.cz 900,– Kč

The Ritual of Namasté Restoring Face Oil, regenerační olej na oblicej 30 ml www.rituals.cz 960,– Kč

65


I HOME I

KVALITÁŘ místo kde se umění snoubí s designem

Kvalitář je unikátním projektem Marka Habra a Jiřího Kučery, který na pozadí architektonického studia vedle sebe představuje umělecké a designérské projekty v prostorech velkorysé galerie v centru Prahy. Kvalitář se stal během pěti let etablovanou galerií, která ve svých velkorysých prostorech, představila již řadu renomovaných českých i zahraničních autorů. Kvalitář se zároveň věnuje prodeji umění i designu a v rámci Designbanky nabízí i původní sběratelské kousky ze světového designového nábytku. Platforma na které funguje Kvalitář, je nejen v Čechách, ale i světově unikátní, a proto jsme rádi, že vám můžeme multifumkční prostor Kvalitář přiblížit.

Čejková a Štěch v úvodu katalogu rozvíjejí zdánlivě jednoduché, ale z dlouhodobého hlediska problematické, téma vztahu umění a designu. Z historického pohledu není blízký vztah těchto dvou poloh vizuální kultury ničím výjimečným. Uvádějí svůj text zmínkou o gotických katedrálách a barokních kostelech nebo projekty vídeňské secese, kdy synergie umění a designu byla předpokladem pro dobře vykonané dílo. Připomínají i dílny umělecké školy Bauhaus, nebo prostředí poválečné italské avantgardy či hnutí pop-art. Poselství Kvalitáře by tedy mohlo být, že design a umění nejlépe fungují spolu a dobře se doplňují. V ideální představě tak v kvalitní architektuře, doplňuje interiér jak umění tak design. V Kvalitáři přijdete na chuť vztahu umění a designu, rádi vám tam poradí, seznámí vás s autory, které zastupují a svůj životní prostor pak můžete posunout na vyšší level!

66

TEXT DANIELA PRAŽÁKOVÁ FOTOSTUDIO FLUSSER

Pražská galerie Kvalitář, která se dlouhodobě zabývá vztahem umění a designu, oslavila pětileté výročí své činnosti výstavou 5KV. K této příležitosti vytvořila kurátorka umělecké sekce Kvalitáře, Monika Čejková ve spolupráci s redaktorem Adamem Štechem i katalog 5KV, který je především o prolínání umění a designu a o tom, jak by tyto jednotlivé složky měly fungovat společně. Katalog zároveň mapuje proběhlé výstavy ve Kvalitáři a publikaci autoři doplnili i o unikátní texty mapujicí prolínání designu a umění z historického hlediska.


IÂ HOME I

67


I HOME I

V hlavní roli: Světlo „ Hledal jsem téma, které by bylo pro český design dominantní i určující zároveň. A je to právě české sklo, ve kterém máme i ve srovnání se světovou scénou jistý druh prvenství. Z tohoto důvodu jsem se nejprve rozhodl oslovit Lucii Koldovou, která je v práci se sklem skutečnou špičkou, “ přibližuje program letošních expozic, v prostorech vyhrazených pro design kurátor Jan Dotřel. V březnu zahájila galerie sezónu designových výstav, kterou svou instalací otevřela Lucie Koldová, která aktuálně působí na postu umělecké ředitelky České společnosti Brokis. I přes to, že její portfolio tvoří i nábytek, je pro ní typická práce se sklem a světelné kolekce, jednu takovou právě představila ve Kvalitáři. V instalaci Light Levels, jejíž koncepci pod stejným názvem Lucie Koldová rozvede s kurátorem Janem Dotřelem v prostorách galerie, uvidíte inovativní koncepty nábytku i svítidel. Například unikátní téměř 2,5 metru dlouhá závěsná svítidla Puro Sparkle připomínající prskavku, organické světelné větvičky připomínající břečťan s názvem Ivy či až šperkařsky estetické Jack’o’Lantern, to vše pro značku Brokis.

69


MAN www.inconcept.cz


I MAN I

AUTO TEST

NISSAN MICRA 0,9 TCE ODVÁŽNÁ JAPONKA Minulá generace Nissanu Micra platila za roztomilé oplácané městské vozítko pro ženy. A skutečně tomu tak bylo. V malém baculatém autě jsme mužské řidiče vídali jen zřídka kdy. Časy se ale mění a japonská automobilka s příchodem poslední, páté generace, proměnila Micru v sexy hatchback s pohledem ostrým jako katana. Vzhled ale není vše. Jak moc se Nissanu nová Micra povedla se dočtete v naší recenzi.

Razantní proměnou prošel i interiér vozu. Jako první řidič přichází do kontaktu se sedadly, ty příjemně podepírají tělo v ideální řidičské pozici a  to i  v  rychle projetých ostřejších zatáčkách. V nejvyšší výbavě je navíc řidič obohacen o skvělý zážitek z hudby v kabině, díky reprosoustavě značky Bose, která disponuje i  reproduktory, zabudovanými do sedadel v  oblasti hlavy. Co se týče samotné palubní desky, rozmístění ovládacích prvků a celkové kvality interiéru, vydal se Nissan zlatou střední cestou kombinující originalitu a rozmanitost s léty osvědčenými ergonomickými pravidly. Posádka se nemusí bát, že by dlouze pátrali po některém ovladači. Všechna tlačítka jsou přesně tam kde by je člověk hledal. Při hledání Achillovy paty interiéru jsme nejprve pečlivě zkoumali jednotlivé díly interiéru a jejich zpracování. To dříve býval tradiční nedostatek japonských vozů. V tomto případě je tomu ale jinak, Veškeré díly, ačkoli jsou některé vyrobeny z levnějších tvrdých plastů, jsou dobře zpracovány a slícovány. V kabině tak nic nepovrzává ani nevydává jiné nelibé zvuky. Bez chyby ovšem interiér Micry rozhodně není. Jako největší nedostatek se nám jeví multimediální systém, jehož obrazovku nalezneme přímo uprostřed palubní desky, jejíž barvu si může zákazník navolit dle svého gusta. Tento zmíněný multimediální systém po dobu našeho testu nedisponoval zrovna nejrychlejší odezvou na naše příkazy a  v  přímém srovnání s  evropskou konkurencí jej musíme označit za podprůměrný. Celkově se ale nemůžeme interiér Micry nijak hanit. Naopak působí příjemně

72

TEXT PETR MÍKA FOTO SOUKROMÝ ARCHIV ZNAČKY

Zatímco mnoho automobilek se u mezigeneračních obměn snaží o konzistentní evoluci předešlých tvarů, v případě Micry přišla naprostá designová revoluce. Zaobleným liniím dal Nissan vale, a  namísto nich dal svému hatchbacku do vínku ostře řezané tvary a  výrazné prolisy. Ty zaujmou na vyzývavé přední masce a  pokračují po celé délce vozu. Dynamickému vozu pomáhají i  jeho rozměry. Micra páté generace měří 3 995 mm na délku, 1 743 mm na šířku a 1 452 mm na výšku. To z Micry dělá jedno z  nejnižších a  nejširších aut v  dané kategorii. I  to zaručuje, že Micra se v  davu jen tak neztratí. To platí dvojnásob pokud si vyberete jednu z výrazných barevných kombinací, které Nissan nabízí, zvláště ve verzi Bose Personal Edition.


I MAN I

a vzhledem k velikosti vozu až nečekaně prostorně. Přesto si na pohodlné cestování se třemi dospělými osobami na zadních sedadlech raději nechte zajít chuť, stejně jako na velké stěhování, s  ohledem na fakt, že zavazadlový prostor disponuje velikostí 300 litrů. Vzhledem k  dramatickému designu exteriéru a  skvělé pozici za volantem nám nastává jasná otázka. Jezdí Micra tak dobře, jak vypadá? A odpověď na tuto otázku vůbec není jednoduchá. Nejprve se pojďme blíže podívat na techniku, kterou jsme měli k  dispozici. Námi testovaná Micra pod kapotou ukrývala benzínový tříválcový motor Tce o  objemu 0,9 litru s  výkonem 90 koňských sil. A  právě tento motor se v  našich očích stal největší slabinou Micry. Ačkoli malé motory jsou méně náchylné k tak zvanému turbo efektu, u Micry s motorem 0,9 Tce je tomu naopak. V  nižších otáčkách se projev motoru nezná nijak výrazný. Při dosažení 2500 otáček se turbo z ničeho nic mohutně nadechne a při prudším přidání plynu Micra vystřelí jako z praku. Při dosažení vyšších otáček ale výkon opět prudce klesá. Řidič proto musí pracovat s plynovým pedálem mnohem citlivěji než je zvyklí a musí být připraven operativně reagovat na otáčky motoru. To platí zejména při jízdě ve městě, kdy je opravdu třeba držet motor v  otáčkách. Pro úplnost musíme dodat, že motor vozu, který prošel naším redakčním testem byl spárován s pětistupňovou manuální převodovkou, která zaujme přesnými a příjemně krátkými drahami i chodem s ideálním mechanickým odporem. Řadit v Micře je zkrátka radost. Celkový pohled na malý japonský hatchback zakončíme tím nejlepším. Tím je na Micře bezesporu podvozek. Krátký rozvor, široký postoj a  ideální tuhost podvozku dělají z  vozu naprosto ideální náčiní pro svižnou jízdu na klikatých okreskách. Podvozek Micry sice není vyloženě sportovní jaký najdeme například u Fiesty ST, přesto se do zatáček vrhá s neuvěřitelnou chutí a řidiči dokáže na tváří vykouzlit úsměv od ucha k uchu. Jediné co bych osobně na podvozku zlepšil by byly výkonnějších brzdy. Ty současná totiž při ostrém tempu rychle vadnou a řidič následně musí čekat až zchladnou, aby si opět mohl užívat zábavu na okreskách. Ve zkratce tedy můžeme říci, že Micra je rozhodně povedeným autem. Dokáže zaujmout neokoukaným designem, který mezi evropskou konkurencí působí jako příjemné oživení zažité šedi. Stejné je to i s interiérem a vlastně i jízdními vlastnostmi. Jedinou výraznou nevýhodou je slabý motor s výrazným turboefektem. I přesto můžeme s jistotou říci, že Nissan Micra rozhodně patř mezi nejlepší malé hatchbacky na našem trhu, minimálně díky skvělému mixu jízdních vlastností.

75


I MAN I

MUŽSKÉ HRAČKY CASIO G-SHOCK G-CLASSIC GA-710-1A2ER Pánské hodinky Casio G-Shock vždy osloví muže s vybíravým vkusem! Hodinky jsou vyrobeny z černé odolné pryskyřice, která je odolná vůči okolním vlivům. Modrý ciferník vyniká v celočeném provedení a disponuje digitálními okénky, které zobrazují množství užitečných funkcí. Dominantou těchto hodinek je stylový design a množství funkcí, které využijete při outdorových aktivitách, sportu i při běžném nošení. Už je máte ve své hodinkové sbírce?

HTC VIVE PRO Společnost HTC na trh před nedávném uvedla vylepšenou verzi svého headsetu pro virtuální realitu – Vivo Pro. To se chlubí jemnějším rozlišením dvojice OLED displejů (1440 x 1600 px) a výrazně vylepšen byl audio výstup headsetu s funkcí 3D zvukového projevu a možností potlačení okolního hluku. Cena nového HTC Vice Pro činí na českém trhu 22 299 Kč. Zajímavé je, že spolu s příchodem verze Pro klesá cena běžného HTC Vice na zajímavých 15 199 Kč.

MAKITA CM501DZ TEXT PETR MÍKA FOTO SRCHIV FIREM

Japonská značka Makita se specializuje především na výrobu elektrického nářadí na stavbu. Poslední výrobek této značky ale dokazuje, že v Makitě myslí i na pohodlí dělníků na stavbách, kde často není zavedena elektřina. Jde totiž o kávovar, který jako zdroj energie využívá stejnou baterii, kterou známe například z AKU vrtaček a šroubováků. Na jednu plně nabitou baterii dokáže uvařit více než tři litry kávy. Cena tohoto kávovaru se pohybuje kolem 3 000 Kč.

76


I MAN I

MUŽSKÉ HRAČKY XIAOMI AMAZFIT 2 EN Chytré hodinky se na nás v poslední době řítí jako lavina snad od každého výrobce elektroniky. Čínské Xiaomi jich nabízí hned několik. My zmíníme model Amazfit 2 EN. Jde o nejnovější počin této společnosti na poli chytrých hodinek, který se dočkal anglické verze (dosud byla k dispozici jen čínská distribuce). Stejně jako u většiny svých výrobků sází Xiaomi především na poměr cena/výkon a originální minimalistický design. Za necelé čtyři tisíce korun dostane zákazník hodinky s 1,34“ palcovým dotykovým displejem, využívajícím technologii OLED , s rozlišením 320 x 300 px. Na jedno nabití vydrží baterie o kapacitě 280 mAh hodinky při běžné zátěži zásobovat energií cca 5 dní. Konektivitu s telefonem a jinými chytrými zařízeními zajišťuje technologie Bluetooth 4.0.

NÁRAMEK – USB-C KABEL „Každý správný muž, má u sebe nůž.“ Toto úsloví platilo v minulosti. Dnes žijeme v informační době, kdy se spíše než nůž vyplatí u sebe neustále nosit USB-C kabel, který pomalu a jistě nahrazuje stárnoucí technologie Micro USB a USB 3.0. Kabel v podobě náramku můžete navíc pohodlně nosit přímo na ruce, aniž by vám zabíral místo v kapsách. Pak jej stačí sundat a můžete rychle nabíjet svůj telefon nebo pomocí něj přenášet data. Podobné náramky se skrytým USB-C zakoupíte v internetových obchodech za cenu pohybující se pod hranicí 100 korun.

POWER ENAGE Tenisky by neměly chybět v šatníku řádného fashion nadšence, a tak není divu, že značka Baťa přichází s novou kolekcí dámských a pánských sportovních bot Power Engage, která přináší decentní minimalistický vzhled a je vyrobena z designově čistého bezešvého úpletu. Pletenina patří mezi jemné a formovatelné materiály, díky nimž bota perfektně sedí na noze, zaručuje prodyšnost a snadné nazouvání. Kolekci Power Engage najdete od 12. dubna 2018 na pobočkách značky Baťa a nebo na www.bata.cz.

78


I MAN I

MUŽSKÉ HRAČKY FOREO ISSA 2 SONICKÝ ELEKTRICKÝ KARTÁČEK Největší technicko-kosmetická značka na světě FOREO představila zubní kartáčky budoucnosti - ISSA 2, sonický elektrický kartáček na zuby, který kombinuje nejmodernější technologii s jedinečnou trvanlivostí: po hodinovém nabíjení vydrží až 365 použití! Ultra-hygienický kartáček je vhodnou alternativou k manuálním i tradičním elektrickým kartáčkům s nylonovými štětinami. ISSA 2 se od těchto modelů liší především materiálem: lékařským silikonem. Sonický kartáček ISSA2 je k dispozici zatím výhradně na www.foreo.com.

SAMSUNG S9 Je tomu sotva měsíc, co jsme se dočkali jednoho z nejočekávanějších příchodů roku ve světě mobilních telefonů. Samsung představil novou generaci své vlajkové lodě. Na rozdíl od ostatních výrobců se Samsung neinspiroval počinem Applu u modelu X a displej své novinky nevybavil vykrojením v horní části. Namísto toho vsadil na bezrámečkový Super AMOLED 5,8“ displej s rozlišením 2 960 x 1 440 px, zasazený ve kovovo-skleněné konstrukci. Srdce mobilu tvoří osmijádrový procesor Exynos 9810 a 4GB velká paměť RAM. Samsung S9 s 12 Mps fotoaparátem je na našem trhu k dispozici od 21 999 Kč.

KRONABY VODOTĚSNÉ CONNECTED WATCH APEX A1000-1426 Jestliže hledáte chytré hodinky, kterou budou mít perfektní design a na první pohled jako chytré hodinky vypadat nebudou, naopak budou to “klasické” elegantní hodinky, našli jsme pro váš řešení, tedy spíše Švédská značka Kronaby ho našla! Propadněte skandinávské preciznosti i vy a připněte si na zápěstí hodinky z kolekce Apex. Unikátní je i jejich vodotěsnost, díky které se s hodinkami můžete potápět až do 100m. Hodinky jsou k dostání na www.4pm.cz.

79


FOTO ANETA VRKOTOVÁ MODEL LUKÁŠ @ELY MANAGEMENT STYLING CIELO VIDEO MISCHA BABEL


BUNDA PARAJUMPERS TRIČKO ELEVENTY DŽÍNY JACOB COHËN BOTY LAGERFELD VŠE CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU

I MAN I

INCO

TRENDS

81


OBLEK EDUARD DRESSLER KOŠILE STENSTRÖMS VESTA HACKETT PÁSEK LAGERFELD BOTY MAGNANNI KAPESNÍČEK EDUARD DRESSLER VŠE CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU

I MAN I

INCO

TRENDS

83


KABÁT EDUARD DRESSLER SAKO EDUARD DRESSLER KOŠILE ORIAN KALHOTY HILTL BOTY MAGNANNI VŠE CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU

I MAN I

INCO

TRENDS

85


TRIČKO LAGERFELD SAKO LAGERFELD DŽÍNY JACOB COHËN BOTY LAGERFELD ŘETĚZ ELEVENTY ŠÁTEK JACOB COHËN VŠE CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU

I MAN I

INCO

TRENDS

87


BOMBER EDUARD DRESSLER VESTA EDUARD DRESSLER KOŠILE STENSTRÖMS KALHOTY HILTL BOTY LAGERFELD PÁSEK HACKETT VŠE CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU

I MAN I

INCO

TRENDS

89


I MAN I

Nemusíte si zrovna pořizovat ikonický kousek od Burberry, abyste vypadali stejně stylově. Dobře střižené a padnoucí trenčkoty najdete i v běžné konfekci. Oblečete je jednoduše přes sako a kalhoty a o víkendu vám udělají službu k džínům s kostkovanou košilí. Vsaďte na tradiční béžovou, nebo kostku, ty se jen tak neonosí. Z tmavých odstínů dejte tentokrát přednost tmavě modré a khaki před černou.

KOSTKOVANÝ TRENČKOT BROWN DOGTOOTH (ASOS) 2149 KČ, BÉŽOVÝ TRENČKOT MANGO 2499 KČ

90

TEXT JANA PAVLOVCOVÁ FOTO ARCHIV FIREM, WWW.VOGUE.COM

Alexander McQueen

Sunnei

trenčkot Mango1

MUST HAVE

TRENČKOT PRO ELEGÁNY


I MAN I JARO ZLEHKA

MUST HAVE

Ermenegildo Zegna

Hugo

Pietro Filipi

Možná trávíte cesty častěji v autě, ale až vyrazíte ven na procházky městem nebo toulky přírodou, bude se vám přes tričko hodit lehká bunda. Po jaké sáhnout? Nosí se plátěné parky, džínové bundy, bombery. Čím jednodušší střih s minimalistickými detaily, tím více možností, jak ji nosit. Zkombinujete ji jednoduše jak s business oblečením, tak i ležérními kousky mimo kancelář.

PROŠÍVANÝ BOMBER ZOOT (MAKIA QUILTED) 1789 KČ, DŽÍNOVÁ BUNDA LEVI’S® (ZOOT) 2361 KČ

91


I MAN I

Ledvinka už nějakou dobu není výbavou sportovců a nadšenců do treku. Stala se součástí denního outfitu a nahradila částečně pánské tašky a kabelky. Přece jen u sebe nejčastěji nosíte pouze klíče a peněženku. Neničte si kapsy u oblíbených kalhot a vyberte si moderní ledvinku. Mají sportovní i elegantní nádech. Je jen na vás, která verze je vám bližší. Tip, jak ji nosit. Hoďte ji přes rameno, podle nás tak mužům sluší nejvíce.

ledvinka Louis Vuitton2 fall 2017

ledvinka hermés fall 2017

Louis Vuitton fall 2017

MUST HAVE

LEDVINKA I MIMO HŘIŠTĚ

ČERVENÁ LEDVINKA CALVIN KLEIN 2.033,– KČ, ČERNÁ LEDVINKA MANGO 599,– KČ, KHAKI PLÁTĚNÁ LEDVINKA TOPMAN 575,– KČ

92


I MAN I

HRA V KOSTKY

MUST HAVE

kostka Hermés spring 2018

kostka Fendi Fall 2018

kostka Fendi Spring 2018

Kostka není v šatníku nic nového, ale tuhle sezónu se kromě klasických košil objevuje na všem možném. Zamilovali jsme si celou jarní pánskou kolekci Fendi. Skvěle nositelné bundy, kalhoty, kabáty a kostýmy s kostkou v hlavní roli. Jednoduché a univerzální. Inspirujte se a vybavte svůj šatník i jiným kostkovaným kouskem.

KOSTKOVANÉ SAKO ZARA 2.299,– KČ, KOSTKOVANÁ KOŠILE TOMMY HILFIGER 1.756,– KČ

93


LIGHT & DARK

94

TEPLÁKY ROBERT KUPISZ, VANA1STORE KOŠILE HUGO BOSS, MY FASHION 2.960,– KČ BUNDA ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 24.600,– KČ BRÝLE MERCH OR DIE FOTO LUCIE KROUPOVÁ MODEL ONDŘEJ @ELY MANAGEMENT CREATIVE CONSULTAN KATEŘINA BAHNOVÁ SPECIAL THANKS GALERIE KVALITÁŘ

I MAN I


SAKO HUGO BOSS, MY FASHION 14.740,– KČ MIKINA HUGO BOSS, MY FASHION, INFO O CENĚ V OBCHODĚ KŠILTOVKA REMON BY REBEKA MONHARTOVÁ 3.330,– KČ


MIKINA FOOTSHOP 2.890,– KČ KALHOTY HUGO BOSS, MY FASHION 2.960,– KČ KABÁT FTSHP + LAFORMELA 11.900,– KČ

I MAN I

96


TRIKO ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 5.000,– KČ

I MAN I

97


KALHOTY ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 5.700,– KČ KOŠILE HUGO BOSS, MY FASHION 2.960,– KČ BUNDA ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 24.600,– KČ BRÝLE MERCH OR DIE BOTY HUGO BOSS, MY FASHION 5.080,– KČ

I MAN I

98


SAKO HUGO BOSS, MY FASHION 14.740,– KČ MIKINA HUGO BOSS, MY FASHION INFO O CENĚ V OBCHODĚ KALHOTY HUGO BOSS, MY FASHION 2.960,– KČ KŠILTOVKA REMON BY REBEKA MONHARTOVÁ 3.330,– KČ

I MAN I

99


MIKINA FOOTSHOP 2.890,– KČ KALHOTY HUGO BOSS, MY FASHION 2.960,– KČ KABÁT FTSHP + LAFORMELA 11.900,– KČ


TRIKO ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 5.000,– KČ KALHOTY HUGO BOSS, MY FASHION 2.960,– KČ

I MAN I

101


TEXT PETR MÍKA FOTO SOUKROMÝ ARCHIV

I MAN I

102


I MAN I

UMĚNÍ NA ČTYŘECH KOLECH JAK NA SVĚT PŘICHÁZÍ BUGATTI CHIRON

Není mnoho pojmů tak subjektivních, jako slovo umění. Při vyslovení těchto pěti písmen si deset lidí představí jeho deset různých podob. Někomu se vybaví nádherný obraz. Někomu mistrně vytesaná socha, a jiný si vybaví symfonii znějící ve ztichlém sále. Umění se ale skrývá i za zdánlivě obyčejnými věcmi nebo činnostmi. Vezměte si například takovou výrobu auta. Dnes, v době obrovských výrobních komplexů, kde probíhá většina produkce plně automaticky, bez přičinění lidské ruky by snad jen málokoho napadlo, že můžeme takový proces považovat za umění. Přesto stále existují i  místa, kde tomu tak skutečně je. Možná nejlepším příkladem je Molsheim. Malé městečko ležící v severovýchodním cípu Francie, ve kterém se nachází továrna Bugatti s  příhodným názvem  – Ateliér. Historie výroby vozů Bugatti v Molsheimu se datuje již od roku 1909, kdy zde Ettore Bugatti a jeho syn Jean založili vlastní podnik na výrobu sportovních a  luxusních automobilů. Historie italsko-francouzsko-německé automobilky, se kterou je významně spjatá i  nejslavnější česká závodnice, Eliška Junková, pamatuje velké vzestupy i tvrdé pády. Na dlouhou dobu se dokonce zdálo, že jméno Bugatti na dobro zmizí z automobilové mapy světa. Záchrana přišla v  roce 1998, kdy značku koupil německý koncern Volkswagen. Od té doby je Mohlsheim opět domovem uhrančivých supersportovních aut, ze kterých se přihlížejícím podlamují kolena. Bugatti nepatří mezi automobilky, které by v  honbě za ziskem navyšovaly svou produkci. Každý rok opustí továrnu pouze 70 vyrobených exemplářů, kterým je věnována maximální možná péče všech zaměstnanců. Proces vzniku nového vozu nezačíná jinde, než ve fantazii zákazníka. Třiadvacet odstínů laku a osm variant karbonových částí. Tolik možností má každý zákazník, který stojí o  vlastní Bugatti Chiron. Interiér je dokonce dostupný v  jednatřiceti barevných kombinacích. Tedy těch základních. Pokud zákazník chce, může si každou jednotlivou část nechat vyvést v  jiné barvě. Navíc má k  dispozici dalších třicet barevných odstínů prošívání sedadel, osmnáct variant koberečků a  jedenáct barevných verzí bezpečnostních pásů. Tím možnost personalizace ani zdaleka nekončí. Zákazník má možnost nechat si na zakázku upravit kresbu na zadním spoileru,

103


I MAN I ručně samozřejmě. Existuje i oblíbená možnost nechat si do hlavových opěrek sedadel ručně vyšít vlastní monogram, logo nebo cokoli po čem srdce zákazníka prahne. V Bugatti jednoduše platí pravidlo „náš zákazník, náš pán“. Aby se zájemce o vůz v nepřeberné nabídce individualizačních možností neztratil, přidělí mu Bugatti několikačlenný tým odborníků z  programu Le Maison Pur Sang, kteří s  ním projdou každou jednotlivou část vozu a pomohou mu navrhnout originální design přímo jemu na míru. Ve finále proto platí, že najít dva identické vozy Bugatti Chiron je prakticky nemožné. Teprve v  momentě, kdy je zákazník sto procentně spokojen s  navrženým vzhledem vozu, rozbíhá se v  Molsheimu samotná stavba vozu, které trvá při nejmenším šest měsíců. Ve výrobním prostoru Bugatti totiž nenajdete jediného robota. Celá výroba probíhá pouze za přispění lidské práce. Měsíc před zahájením celého výrobního procesu jsou všechny díly karoserie, karbonový monokok a kompletní šasi poprvé sestaveny. To aby bylo zaručeno, že v dalších fázích výroby na sebe budou jednotlivé díly perfektně pasovat. Všechny součásti jsou následně očíslovány a odeslány do lakovny. Nanášení barvy probíhá výhradně ručně. Pokud si zákazník objedná variantu s odhaleným karbonem, nanáší lakýrník „pouze“ šest vrstev laku. V případě, že zvolí jednu z mnoha barevných variant jde o osm vrstev. Po nanesení každé z nich je nutné nechat barvu vyschnout a důkladně rozleštit, opět ručně. Není proto divu, že jen samotný proces lakování zabere tři týdny. Souběžně s lakováním karoserie probíhá výroba „srdce“ vozu. Tedy motoru a  převodovky. Masivní osmilitrový čtyřřadý šestnáctiválec se čtyřmi turbodmychadly, který produkuje výkon 1 500 koňských sil je i  s  převodovkou vyráběn v továrně Volkswagenu v Salzgitteru a následně převážen do Ateliéru. Motor o  hmotnosti 628 kg je spolu s  převodovkou ještě před příchodem karoserie z lakovny přimontován do zadního rámu karbonového monokoku. S  montáží motoru je nutné do vozu nainstalovat i  další klíčové komponenty, jako například chladiče. Aby Chiron dokázal uchladit svůj výkonný motor, využívá soustavu deseti chladičů, kterými každou minutu proteče 800 litrů vody. Tato montáž trvá zkušenému týmu tří zručných mechaniků celý týden. Následně je zadní část s uloženým motorem spojena s přední částí vozu pomocí čtrnácti titanových šroubů. Každý z nich váží 34 gramů a  v  těle Chironu jich najdeme přesně 1800, přičemž každý musí být utažen speciálním momentovým klíčem pro měření síly. To aby byla zaručena stejná pevnost všech spojů. Tento klíč je ovšem jediným elektronickým pomocníkem, který technici Bugatti při stavbě vozu používají. Dalším krokem je instalace testovacích kol a naplnění provozními tekutinami. Následuje možná nejdůležitější krok celé výroby. Motor Chironu se poprvé probere k  životu. Na testovací stanici stráví každý vůz asi tři hodiny, během kterých je na motoru provedeno více než 60 různých testů.

104


IÂ MAN I

105


IÂ MAN I

106


I MAN I

Po úspěšném provedení motorových zkoušek je na čase se opět přesunout do Ateliéru, kde další čtyři dny probíhá instalace karbonových panelů karoserie a dalších doplňků. Mezi ně patří například i  ikonická podkova, lemující logo Bugatti na přídi vozu. Zajímavostí je, že ačkoli bylo při návrhu vozu dbáno na co možná největší hmotností úspory, zmíněná podkova není vyrobena z ničeho jiného než ryzího stříbra. Po zkompletování karoserie přichází na řadu tak zvaná sprcha. Tedy zkouška vodotěsnosti karoserie. Po jejím úspěšném absolvování přichází na pořad dne montáž interiéru. Ta patří mezi časově nejnáročnější procesy. Nejde totiž jen o instalaci samotného interiéru, který je i tak dosti komplikovaný s ohledem na individuální přání každého zákazníka, ale i  o  nastavení multimediálního systému se speciální audiosoustavou, pyšnící se membránou s  diamantovým povlakem. Ta musí být kvůli své citlivosti speciálně nadimenzována pro každý jednotlivý exemplář, v  závislosti na zvolené variantě čalounění a jeho vlastnosti odrazu a pohlcování zvuku. Bugatti pro kvalitu audiosoustavy rádo označuje Chiron za nejrychlejší koncertní síň světa. Po kompletním sestavení interiéru i  exteriéru už nic nebrání testovacím jezdcům Bugatti, aby nový Chiron pořádně prohnali a  zjistili, jestli vůz funguje tak jak má i  během jízdy. Ještě předtím je ale celá karoserie zabalena do speciální ochranné fólie, aby při testovací jízdě nepřišel lak k  úhoně. Ani to ale není jednoduché a  jen nanesení a  následné odstranění ochranné fólie zabere zručnému technikovi jeden celý den. Během ostré testovací jízdy je chování vozu vyzkoušeno na dálnici v  běžném provozu i  na závodním okruhu v rychlostech mezi 250 – 300 km/h. V takovém režimu dokáže motor Chironu každou minutu polykat až šedesát tisíc litrů vzduchu. Pokud se neobjeví žádný problém, přijde na řadu instalace nových kol, krytu motoru a výměna oleje. Následuje další 50 km dlouhá finální projížďka, po které míří každý vůz na závěrečnou prohlídku. Ta může trvat i několik týdnů, během kterých je prozkoumán každý jednotlivý detail vozu tak, aby bylo vše naprosto dokonale připravené na okamžik, kdy si vůz vyzvedne jeho nový majitel. Sestavení téměř dvou tisíc součástek, které ve finále tvoří supersport se základní cenou 65 milionů korun má v  Molsheimu na starosti neměnný tým osmnácti mužů a  dvou žen. Pokud oni nejsou pravými umělci automobilového řemesla, kdo jiný by jím byl?

107


WWW.MINTSHOP.CZ MINT SHOP I Slezská 15, Praha 2, Vinohrady pondělí - pátek 12.00 - 19.00


www.inconcept.cz


I FASHION I

Kardigan je nesmrtelný kousek, který by v šatníku měla mít každá z nás. Proč? Protože je naprosto všestranný a dá se kombinovat s čímkoliv. Oblečete ho přes šaty, ramínkový top, blůzu nebo pod plášť. Navíc ho na jaře oceníte jako společníka, když jsou večery a rána ještě chladná. A až se oteplí, jednoduše ho můžete ovázat kolem pasu, přehodit přes rameno nebo schovat do kabelky. Z materiálů se zaměřte na přírodní vlnu nebo kašmír.

BÉŽOVÝ PLETENÝ KARDIGAN LINDEX 799,– KČ, KARDIGAN S VÁZAČKOU LINDEX 899,– KČ

110

TEXT JANA PAVLOVCOVÁ FOTO ARCHIV FIREM, WWW.VOGUE.COM

Song of Style (street style)

Cardigan Gucci (runway)

Cardigan Chanel

MUST HAVE

KARDIGAN JE EVERGREEN


I FASHION I NESTÁRNOUCÍ TRENČKOT

MUST HAVE

Valentino

Nina Ricci

Silverline, Pietro Filipi

Pokud si máte na jaře pořídit jen jeden svrchník, musí to být rozhodně stylový trenčkot. Béžová barva je univerzální a hodí se prostě ke všemu. Jestli chcete na jaře oživit svůj šatník o barvy, sáhněte po červené nebo vyzkoušejte klasické vzory, jako je kostka či proužek. V takovém plášti sklidíte nejeden obdivný pohled. Při nákupech si vybírejte kvalitní materiál a dobře padnoucí střih. Zejména v ramenou a přes záda vám musí perfektně padnout. Trenčkot je totiž investice, kterou užijete na několik dalších sezón.

KOSTKOVANÝ TRENČKOT M&S 3.499,– KČ, BÉŽOVÝ TRENČKOT BÉŽOVÝ LINDEX 2.199,– KČ

111


I FASHION I

Zapomeňte na ledvinky ze školních lavic, kdy se ještě nosily šusťákové soupravy. Tyhle jsou stylové, z luxusních materiálů, jako je kůže, satén nebo samet. Mohou být v čistě sportovním stylu, ale také v elegantní verzi, která se hodí k jemným šatům, zavinovacím sukním. Nosí se křížem jako messenger kabelka (vpředu či na zádech), v  pase přes kabát a  šaty či volně na bocích. Rozhoduje vždy její tvar, který vám nemá bránit v pohybu. Naopak, ledvinka je stejně jako batoh ideální, když potřebujete mít obě ruce volné. Nejlepší volba při běhání po nákupech, nebo na party.

Sportmax

Gucci

Ginger & Smart

MUST HAVE

LEDVINKY SE VRACÍ

Černá ledvinka se cvoky ZOOT (Missguided) 599,– Kč, metalická stříbrná ledvinka Mum-ray 890,– Kč, zelená saténová ledvinka Lindex 699,– Kč

112


I FASHION I DOKONALÁ ŽENSKÁ SILUETA

MUST HAVE

DVF (žluté)

Aticco sukně

Ermano Servino

Od dob, kdy Diane von Fürstenberg proslavila zavinovací šaty, si tuhle siluetu převzaly snad všechny módní značky. A vůbec se nedivíme. Tenhle střih je totiž jeden z nejlichotivějších ženské postavě. Krásně vytvaruje křivky a dodá postavě efekt přesýpacích hodin, i když nemáte nejštíhlejší pas. Na jaře budou takové šaty či sukně perfektní volbou. Vybrat si můžete typicky ženské se vzorem romantických květů, nebo zvolte naopak něco minimalističtějšího v jedné barvě či s grafickým potiskem.

Červená zavinovací sukně Lindex 799,– Kč, černobílé zavinovací šaty Lindex 799,– Kč

113


I FASHION I

Puntíky jsou stejně jako kostka věčným vzorem, který se neustále opakuje. Už proto byste měla v šatníku vlastnit alespoň jeden takový kousek. Nejlépe v  klasické černobílé variantě, která se jen tak neokouká a působí pořád stylově. My se zamilovali do jednoduchých puntíkovaných šatů s volánky. Dají se nosit samostatně, přes tričko, rolák, nebo s objemným svetrem, když ještě není takové teplo. A jedno vám musíme prozradit, puntíky jsou hravé a omlazují v každém věku.

DFV

DFV

Christian Dior

MUST HAVE

HRAVÉ PUNTÍKY

puntíkované zavinovací šaty ZOOT (VILA) 809 Kč, puntíkovaná sukně ZOOT (selected femme Millano) 2.199,– Kč

114


WWW.MICHAETT.COM


116

ŠIROKÝ PÁSEK ART MEETS FASHION, LINDEX 999,- KČ KIMONO ART MEETS FASHION, LINDEX 3.999,- KČ NÁUŠNICE LINDEX 399,- KČ

FOTO LUCIE KROUPOVÁ MODEL NATTY @ELY MANAGEMENT MUA & HAIR ADÉLA BURSOVÁ CREATIVE CONSULTAN KATEŘINA BAHNOVÁ SPECIAL THANKS GALERIE KVALITÁŘ & LUCIE KOLDOVÁ VIDEO ROBIN ŠTRÉGL

I FASHION I

BE ART. BE LIGHT.


ŠIROKÝ PÁSEK ART MEETS FASHION, LINDEX 999,- KČ KIMONO ART MEETS FASHION, LINDEX 3.999,- KČ NÁUŠNICE LINDEX 399,- KČ


BODY LNKRULES 1.790,- KČ KOŽENÉ DLOUHÉ ŠATY ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 39.200,- KČ BOTY KAZAR, VANA1STORE, INFO O CENĚ V OBCHODĚ

I FASHION I

118


BRALETTE LNKRULES 990,- KČ SAKO MAX MARA, INFO O CENĚ V OBCHODĚ

I FASHION I

119


TOTAL LOOK MAX MARA, INFO O CENĚ V OBCHODĚ KŠILTOVKA REMON BY REBEKA MONHARTOVÁ 3.330,- KČ

I FASHION I

120


IÂ MAN I

121


KOŠILE ROBERT KUPISZ, VANA1STORE 36.900,- KČ BOMBER MAFIA GANG, MERCH OR DIE 1.690,- KČ BOTY MAX MARA, INFO O CENĚ V OBCHODĚ

I FASHION I

123


I FASHION I

FA S H I O N

T A L K TREND – Podléháte módním trendům, a pokud ano/ne proč?

Magdalena Skonecká je majitelkou stylového shopu na Pražských Vinohradech s poetickým názvem MINT. Obchod svým zákazníkům nabízí výběr oblečení od oblíbených severských značek, ale i  second-handové nebo vintage kousky, které si musíte zamilovat stejně jako originální prostor nebo vždy vstřícný přístup samotné majitelky.

Nejspíše ano, i když vlastně bych jim podléhat nechtěla, ale předpokládám, že je tomu tak především proto, že trendy na nás neustále útočí ze všech stran, ať už se jedná o výlohy nejrůznějších obchodů nebo sociální sítě. MÓDNÍ BLOGY – Jaký názor máte na módní blogy? Jako inspirace mohou někomu pomoci, ale já osobně je nečtu. MUST HAVE – Co je Vaše must have v módě Momentálně široké kalhoty! Nic nadčasového jako například luxusní kabelku nevlastním, nejsem schopná ani ušetřit, ani utratit tak velké peníze za oblečení a doplňky. ZNAČKA – Obecný názor na světové a české značky. Mám ráda severské značky a v Čechách se mi moc líbí návrhářské duo Oneday. IKONA – Kdo je pro Vás módní ikona a proč? Ten kdo dokáže kombinovat nové kousky a vintage, těmto ikonám patří můj obdiv. Na Instagramu ráda sleduji Christene Barberich, inspirujte se u ní i vy! KRÁSA – Jak byste definovala krásu?

BĚŽNÝ DEN – Jak vypadá Váš běžný den?

MÓDA – Co pro Vás znamená móda obecně?

Mám malé miminko, takže dost zmateně. Nevyspalá se vypotácím z postele a jsem s dcerou a manželem doma, když dcera po obědě usne, pracuji na telefonu, respektive snažím se o to, po probuzení s ní odcházím do obchodu, kde ji předám manželovi a pracuji až do večera. Pak zase běžím rychle domů uspat malou, a potom přichází mých pár hodin pro sebe – dívám se na filmy nebo seriály, na nic zajímavějšího se momentálně nezmůžu…

Už ne tolik, co dříve, ale pořád je to prostor k sebevyjádření.

POSLEDNÍCH 24HODIN – Co byste dělal kdybyste měl posledních 24 hodin?

STYL – Jak byste popsal svůj styl?

To by byla dobrá příležitost vyzkoušet třeba drogy, kterých jsem se vždycky bála, třeba heroin? Možná bych si tak zpříjemnila ten konec života nebo světa? (směje se)

Oblíbila jsem si volné a široké kalhoty, cardigany nebo kabáty, dávám přednost pohodlí.

124

TEXT NIKOL PAVLÍČKOVÁ FOTO SOUKROMÝ ARCHIV

To je celkem filosofická otázka!? Nevím, zda dokážu odpovědět krátce? Myslím, že krása je pojem, který je momentálně dost deformovaný standardy, které nám nastavuje společnost a budu ráda, když se to brzy změní. Pro mě je krása všude, kde ji chci vidět. Co se týče módy a vzhledu, oceňuji, když někdo prezentuje produkty na modelkách nebo modelech, kteří jsou jiní a ne dokonalí na základě momentálních preferencí.


LÉTO 2018

Baldinini CZ s.r.o., Havířská 3 110 00 Praha 1 Po – So, od 10.00 do 19.00 E-mail: info@lilio.cz www.lilio.cz


FOTO ANETA VRKOTOVÁ MODEL NATALIA J. @ELY MANAGEMENT STYLING CORNER 3 BY STUDIO CIELO MUA & HAIR BARBORA PROKOPOVÁ VIDEO MISCHA BABEL


TÍLKO FFC, WEAR CAHMERE TOP DOROTHEE SCHUMACHER KALHOTY DOROTHEE SCHUMACHER PLÁŠŤ DOROTHEE SCHUMACHER BOTY DOROTHEE SCHUMACHER VŠE CORNER 3 BY STUDIO CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU

I FASHION I

INCO

TRENDS

127


TOP DOROTHEE SCHUMACHER GLAMOUR TOP DOROTHEE SCHUMACHER SUKNĚ ERMANNO SCERVINO KABÁT DOROTHEE SCHUMACHER TENISKY ERMANNO SCERVINO PÁSEK DOROTHEE SCHUMACHER VŠE CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU

I FASHION I

INCO

TRENDS

129


TOTAL LOOK DOROTHEE SCHUMACHER VŠE CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU

I FASHION I

INCO

TRENDS

131


SAKO RIANI SUKNĚ RIANI TOP LUISA CERANO BOTY HÖGL KABELKA FRONT ROW SOCIET VŠE CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU

I FASHION I

INCO

TRENDS

133


TOTAL LOOK DOROTHEE SCHUMACHER VŠE CIELO, INFO O CENĚ V BUTIKU

I FASHION I

INCO

TRENDS

135


www.barevne-vlasy.cz www.jbeverlyhills.cz

Nikola Pavlíčková +420 774 642 653 Dušní 11, Praha 1


www.inconcept.cz


I BEAUTY I

DETOX NEJEN PRO PLEŤ Kdy jindy dopřát svému tělu očistu, než na jaře! Ovocné a zeleninové šťávy Zdravá a vyvážená strava by měla být základem jídelníčku po celý rok. Pokud se ale rozhodnete své tělo detoxikovat, sáhněte převážně po zeleninových nebo případně ovocných šťávách, které jsou nejen plné vitamínů, ale také vám pomohou pročistit střeva a bude se vám i lépe trávit. Ani u smoothies nezapomínejte na důležitost živin a vitamínů, které vaše tělo potřebuje.

TIP: Kapustové smoothie s malinami, celerem a spirulínou 1 hrnek nasekaných kapustových listů 1 a ¼ hrnku malin 3 stonky řapíkatého celeru 3 lžičky citrónové šťávy 1/2 hrnku nasekané máty 1 ČL spirulíny Vše vhoďte do mixéru, přidejte vodu či led dle potřeby a rozmixujte.

TEXT TEREZA ČENCOVÁ

Dobrou chuť!

138


I BEAUTY I

a soustředit se na něj. V době detoxu je to obzvlášť důležité. Proto, pokud jste zvyklí na rychlo-obědy ve stoje, při kterém stihnete rozeslat hned několik e-mailů, alespoň v  této době zvolte raději variantu sezení u  stolu s kolegy a vychutnání jídla.

Dýchání či meditace I přesto, že téma jako meditace, správné dýchání a jejich pozitivní vliv na život, je stále aktuální, spousta lidí dýchá špatně, stresuje se, nedokáží soustředit své myšlenky a každý den pociťují únavu. Proto se během detoxu zaměřte i na tuto oblast. Najděte si ve svém nabitém programu hodinu, kdy se budete soustředit jen sami na sebe a navštivte oblíbenou lekci jógy. Nezapomeňte, že každému vyhovuje jiné tempo a vy sami byste své tělo měli znát nejlépe, takže záleží jenom na vás, zda začnete navštěvovat lekce power jógy, bikram jógy, aqua jógy nebo jógovou terapii. Skvěle se odreagujete, naučíte se správně dýchat a především opět uděláte něco pro své tělo i ducha. Pokud vás myšlenky stále straší a špatně se vám spí, vyzkoušejte také krátkou meditaci v pohodlí domova. Najděte si před spaním 5 až 10 minut, posaďte se do tureckého sedu a zhluboka dýchejte. Soustřeďte se jen sami na sebe, na svůj dech a  relaxujte. Nechte myšlenky volně plynout, než se budete cítit uvolněně a odpočatě.

Pohyb a zase ten pohyb! Pokud procházíte silným detoxem, znamená to, že popíjíte pouze zeleninové a ovocné šťávy, pak byste vašemu tělu měli dopřát spíše lehčí cvičení a méně náročný pohyb. Běžte na procházku. Protáhněte se. Zatancujte si na oblíbenou písničku. Jestliže Váš detox ale není až tak striktní a vaše strava je pestřejší, nebojte se fyzické aktivity a zkoušejte klidně i nová cvičení. Najděte si něco, co vás bude bavit a  naplňovat. Cvičení by mělo být v první řadě zábava, neměl by to být trest za to, co jste snědli. Pokud máte sedavé zaměstnání, je potřeba celodenní sezení vykompenzovat pohybem a nemusí to nutně znamenat zařízení si permanentky do posilovny, zajděte si s kamarádkou zahrát squash, běžte si zaplavat nebo si užijte lekci pilates. Nesmíte ale zapomínat na dostatečný odpočinek a spánek, který je především v jarních měsících velmi důležitý.

Peelingy a masky Pleť se potřebuje po dlouhé a  mrazivé zimě revitalizovat. Teploty pod bodem mrazu udělaly své a nyní je potřeba pleti poděkovat a  náležitě ji hýčkat. Dopřejte si proto pleťový rituál. Vytáhněte svůj oblíbený pleťový peeling, kterým jemnými krouživými pohyby masírujte obličej. Pokračujte nanesením vyživující masky, počkejte 10-15 minut a  vše důkladně smyjte. Pro úplný relax si dopřejte vanu s šumivou koulí nebo esenciálním olejem. Hýčkejte se! Nezapomínejte ale také, že i kůže na těle se potřebuje zbavit odumřelé tkáně, proto zařaďte do své beauty rutiny i peeling celého těla.

Hydratace a pitný režim Nejen pleť přes zimu trpěla dehydratací, a  tak i  tělo v  tuto chvíli potřebuje dostatek tekutin, aby správně fungovalo. Proto nezapomínejte během detoxu na dostatečné množství vody. Speciálně, pokud jste zařadili výše zmiňovanou fyzickou aktivitu. Pro zdravě a krásně vypadající pokožku je hydratace základem, proto tento bod nepodceňujte. Nejlepším startem dne je hned po probuzení vypít sklenici vlažné vody s citrónem, ale ani přes den nepodceňujte pitný režim a  s  nastupujícími jarními teplotami to platí dvojnásob.

I jídelníček je důležitý V době detoxu je na jídelníček kladen velký důraz, proto dbejte na to, aby jeho změna byla změnou k  lepšímu. Měli byste se snažit organismu ulevit, doporučujeme tedy omezit sůl a vyřadit rychlé cukry. Do svého jídelníčku můžete také zařadit super food potraviny, t chlorelu, acai či spirulínu. Detoxikační suroviny, které by v jídelníčku neměly chybět, jsou například česnek, zelený čaj, grep, červená řepa, kapusta nebo ananas. Je také důležité jíst pomalu, jídlo dostatečně rozkousat

Napravení škod Dopřejte detox a následnou péči i  ostatním částem těla. Věnujte svůj čas péči i o ruce a nohy – dopřejte si parafínový zábal, zajděte si na pedikúru či vyzkoušejte novou barvu laku na nehty. Nebojte se experimentovat a zkuste jarní barvy. Nezapomínejte ani na rty, na které použijte scrub, abyste je zbavili nevzhledných šupinek a navrátili jim dokonalý vzhled.

139


TRENDY v líčení

140

TEXT TEREZA ČENCOVÁ FOTO LUCIE KROUPOVÁ MUA & HAIR ADÉLA KOCOURKOVÁ MODEL KRISTÝNA S. @SCOUTEEN S. R. O., ZUZANA S. @SCOUTEEN S. R. O., YASMINA @SCOUTEEN S. R. O.

I BEAUTY I


I BEAUTY I

TRENDY v líčení

Linky byly, jsou a budou nadčasovým líčením a nikdy s nimi nešlápnete vedle. V jarním období vystupte ze své komfortní zóny a zapomeňte na usedlé tmavé tóny! Nebojte se barev, teď je na ně ideální čas. Barevné až neonové oční linky jsou aktuálním trendem, který rozzáří a  rozsvítí každé oko. Pokud se odvážíte a posunete líčení ještě o level výš a dáte jim nečekaný, geometrický tvar, budete nepřehlédnutelná!

141


I BEAUTY I

TRENDY v líčení

Boj s perfektně rovnou oční linkou skončil! Alespoň pro jarní sezónu. Z přehlídkových mol rovnou do ulic zamířil výrazný oční trend takzvaných messy linek. Linky se spojily do očních stínů a společně vytvořily silnou, nepřesnou a hlavně neukončenou linii, která nemá zúžený konec ani dokonale rovný hrot. Pro vytvoření looku proto nepotřebujete pevnou ruku ani zvlášť osvojené dovednosti, stačí vám vlastně pouze kvalitní černá tužka na oči…

142


I BEAUTY I

TRENDY v líčení

Výrazné barvy jsou v kurzu nejen na oblečení. Barvou v líčení očí se pro jaro stává definitivně oranžová, u které platí, že čím zářivější, tím lepší. Trend nerozmazaných očních stínů ulehčuje práci a  šetří čas nejen make-up artistům, ale i  nám obyčejným smrtelnicím. Stíny stačí tedy nanést výš na víčko, než jste obvykle zvyklé a protáhnout je přes vnější koutek oka až ke konci obočí. Zapomeňte tak na rozmazávání stínů do ztracena, buďte rebelka a nechte je tak, jak jsou! (Urban Decay, ELECTRIC EYESHADOW PALETTE, paletka neonových očních stínů)

143


I BEAUTY I

TRENDY v líčení

Rozjasněná pleť je nutností! Čím jsou teploty vyšší a slunce zapadá později, nastává ideální doba na pořízení nového rozjasňovače a zazáření. Povoleny jsou všechny odstíny a barevné odlesky v  případě, že ho ale nanesete v  dostatečném množství na ta správná místa  – nad lícní kosti, nad horní ret, na nos a lehce do středu brady. Připomínáme! Nyní u rozjasňovače neplatí známé: méně je někdy více.

144


I BEAUTY I

TRENDY v líčení

Klasika, v podobě červené rtěnky, je beauty number one. Okořenit tento trend doporučujeme pomocí tmavší konturovací tužky, kterou naneste pouze do vnitřních koutků rtů a rozmažte do ztracena. Vytvoříte tím lehký efekt ombré rtů, které budou pak zároveň vypadat i plnější. Aby rty vynikly, nechte zbytek obličeje “nahý”. Zaměřte se jen na obočí, které vyčešte kartáčkem směrem nahoru a vykreslete do širšího a výraznějšího tvaru pomocí tužky na obočí.

145


I BEAUTY I

HERO PRODUKTY TEREZA

NYX, VIVID BRIGHTS LINER

L’ORÉAL, PROFESSIONNEL TECNI.ART FULL VOLUME EXTRA

Tyhle linky od NYX zbožňuji a mám je snad v každé dostupné barvě. Jsou pro mě ideálním kompromisem v jarních a letních měsících, kdy nechci nad líčením trávit moc času, ale zároveň chci popustit uzdu své kreativitě a lásce k barvám. Je to rafinovaný doplněk k neutrálnímu outfitu a  dá se s  nimi kouzlit na milion způsobů. S  linkami se skvěle pracuje, štěteček je tak akorát, nakreslí přesnou rovnou linku a  co je nejdůležitější, nerozmazávají se. Jednou se mnou dokonce vydržely přes 24 hodin!

V poslední době mám vlasy strašně zplihlé. Moje vlasy, následkem jejich délky, během dne ztěžknou a  objem, který jsem ráno dlouho kouzlila, je ten tam. Proto jsem si v  poslední době oblíbila tuhle fixační pěnu od L’Oréal. Díky ní moje vlasy získaly skvělý objem, jsou celý den hezky nadýchané, přitom nejsou slepené a  krásně voní. Navíc, pěna vlasy jemně zafixuje, takže dodává pojmu messy hair úplně nový rozměr. fixační pěna pro objem, L’Oréal, 250 ml 139 Kč

barevné oční linky, 2ml 159 Kč

Vše, co je dobré, se časem vrací. Stejně tak, jako trend metalických rtů! Nebojte se výrazných odstínů, hravých barev nebo jen přidání metalického finiše na vaši oblíbenou rtěnku. Fantazii se meze nekladou a čím třpytivější a  metaličtější rty toto jaro budou, tím lépe. Já nedám dopustit na tyhle tekuté od MAC, protože mají skvělou výdrž, rty hydratují a nanesení nezabere víc než minutu. Nosím je s  jemným make-upem přes den nebo díky nim dodám večernímu líčení ten správný šmrnc. tekutá rtěnka, MAC, 3.1 g 690 Kč

146

TEXT TEREZA ČENCOVÁ FOTO ARCHIV FIREM

MAC, RETRO MATTE LIQUID LIPCOLOUR METALLICS


I BEAUTY I

HERO PRODUKTY KRISTÝNA

TEXTILNÍ PLEŤOVÁ MASKA Miluji beauty dny. A ke správnému zkrášlování patří pleťová maska. Demdaco.cz začalo nově nabízet luxusní textilní pleťové masky, které do České republiky doputovaly až z  Koreje. A  jak víme, tam se dělá ta nejkvalitnější kosmetika vůbec. Navíc má tahle kráska na sobě vytištěný vtipný vzkaz. A já mám tyhle drobnosti doopravdy ráda. Díky! www.demdaco.cz, PACKage, 25g, 37 Kč

TEXT TEREZA ČENCOVÁ FOTO ARCHIV FIREM

TEKUTÁ KYSELINA HYALURONOVÁ HYALURMED Už jsem přesáhla třicítku, což znamená jednu nepříjemnou věc – vrásky. Bohužel. Rozhodla jsem se, že se nedám! A  začala jako prevenci užívat tekutou kyselinu hyaluronovou Hyalurmed. Stačí pár kapek do sklenice s vodou a  ona začne působit v  těle. Má pozitivní vliv nejen na minimalizaci vrásek, ale také na klouby, kosti a  svalovou tkáň. Že by konečně zázrak?

LIFTINGOVÉ SÉRUM TRI-THERAPY

www.pharmamkl.sk, Hyalurmed 100ml 1350 Kč

www.eshop.neostrata.cz, Neostrata, 30ml 1999 Kč

Nikdy jsem moc nevěřila na zašedlý tón pleti a povadlé kontury. Teď ve třiceti letech zjišťuji, že to není fáma! Díky bohu za produkty, jako je liftingové sérum od Neostraty, které je právě na povadlé kontury nejlepší. Používám ho už nějakou dobu a  musím říct, že výsledky jsou znát.

147


I BEAUTY I

UMĚNÍ NOČNÍ PÉČE O PLEŤ Naše pokožka zažívá každý den pořádný nápor. To nejhorší, jak se jí můžeme odvděčit, je ulehnout večer do postele, aniž bychom se o ni předtím dostatečně postarali. Přinášíme vám pár kroků, které byste neměli vynechávat. Královská péče Jako poslední fázi naneste na pleť noční krém, který v  průběhu vašeho spánku pokožku vyživuje, regeneruje a dodá jí potřebné vitamíny. Ráno po probuzení bude pleť hedvábně jemná, rozzářená a připravená na další den. Nezapomínejte ani na oční okolí, kde je kůže nejtenčí a vyžaduje speciální pozornost. Jemným poklepáváním prsteníčku do ní „vmasírujte“ oční krém či sérum. Loccitane oční péče 1.555,- Kč Phyris jemný noční krém 1.120,- Kč

Čistit, čistit, čistit Po odlíčení vaše práce nekončí. Odličovací přípravky jsou totiž hodně mastné a mohou ucpat póry pokožky, kterými dýchá. Na řadu přichází čisticí emulze, pěny nebo micelární vody, kterými mastnotu spolehlivě odstraníte. Zbavíte jí tak i  posledních zbytků nečistot a  kůže bude připravena na aplikaci nočního krému nebo séra, které bude mít šanci dostat se až do hloubky pokožky.

Nezapomínejte se odlíčit Přestože vám celé dopoledne trvalo vytvořit na vaší tváři malé umělecké dílo v podobě dokonalého make-upu, neschovávejte si ho do druhého dne. Pleť je nezbytné před spaním důkladně odlíčit a zbavit ji všech nečistot, které se na ní přes den usadily. Jen řádně odlíčená pleť si může dostatečně odpočinout a načerpat sílu. URIAGE čisticí a odličovací pěna 389,- Kč Demdaco Le Petit Olivier odličovací mléko 199,- Kč

148

TEXT KRISTÝNA ROJÍKOVÁ FOTO ARCHIV FIREM

Demdaco Le Petit Olivier čisticí pěna 199,- Kč Neostrata jemný čisticí pěnivý gel 750,- Kč


Splníme vám sen o dokonalé svatbě. Prostřednictvím našeho splněnéhosvateb snu vámna splníme sen o dokonalé svatbě. Realizace míru. Realizace svateb na míru

www.dreamweddings.cz www.dreamweddings.cz


toužíš být u mě když já toužím po u mě ní a tak nevěřím že chápeš co ve mně přebývá protože se zdá že naše (s)věty si nerozumí

Illustration by @katerinakresli Writen by @pise.b

(možná je tu šance společné cesty ale já se bojím protože možná taky žádná šance není)


TECHNOLOGY M A D E H U M A N*

*Technologie Humaine


inCONCEPT magazine DUBEN 2018  
inCONCEPT magazine DUBEN 2018  
Advertisement