Page 1

Tinklo plokštė

Parengė Rokas Žlabys 4c


Turinys Apie tinklo

Naujovės

Istorija

Klausimas klasiokams

plokštė


Apie tinklo plokštę Visi kompiuteriai, jungiami į LAN tinklą, privalo turėti tinklo plokštę., kuri įdedama į kompiuterio sisteminio bloko motininės plokštės plėtojimo lizdus. Tinklo plokštę turi turėti ir kompiuteris – serveris, prie kurio jungiami asmeniniai kompiuteriai – darbo stotys, ir kurio resursais jie naudojasi. Kiekvienas kompiuteris įjungtas į tinklą, gali siųsti ir priimti informaciją. Tinklo adapterio plokštė, arba NIC (Network Interface Card), tai įrenginys, kuris fiziškai sujungia kompiuterį su tinklu. Tinklo plokštė - tai fizinė sąsaja tarp kompiuterio ir perdavimo terpės, kad būtų galima perduoti duomenis kitai sistemai. Tinklo plokštė naudojama lokaliuose tinkluose (LAN). Tai tinklai, kurie išdėstyti paprastai viename pastate ar vienos įstaigos (organizacijos) teritorijoje iki kelių kilometrų spinduliu. Tai dažniausiai būna privatūs tinklai, pavaldūs asmeniui ar organizacijai. Automatiškai konfigūruojamos plokštės, o taip pat plokštės, atitinkančios standartui Plug and play, automatiškai nusistato. Jeigu tinklo plokštė neatitinka Plug and Play standarto, reikia nustatyti IRQ (Interrupt Request Line – užklausos pertraukimo linija) ir įvedimo/išvedimo adresą (Input/Output address). IRQ – tai loginė komunikacinė linija, kurią įrenginys naudoja.


Naujovės Jau šiais laikais nebenaudojami laidiinis internetas o yra naudojama Wi-fi belaidis tinklo adapteris. CES 2011“ patodoje pristatytas adapteris yra skirtas įrenginiams su „Intel Wi-Di“ (angl. Wireless Display) technologija, teigiama bendrovės pranešime. Technologija „Wi-Di“ suteikia galimybę akimirksniu perduoti garso signalą iš nešiojamojo kompiuterio į pasirinktus garsiakalbius ar muzikos sistemą per belaidį tinklo ryšį „Wi-Fi“. Daugelis didžiųjų nešiojamųjų kompiuterių gamintojų šią technologiją šiuo metu diegia į naujausius savo gaminius. naujieji „Logitech“ adapteriai yra itin nedideli, todėl juos galima nesunkiai paslėpti bet kokioje namų erdvėje – svetainėje, miegamajame ar virtuvėje.


Tinklo istorija

Kompiuterių tinklai jungiami įvairiomis ryšio linijomis ir maršrutizatoriais , kurie iš vieno tinklo gautus duomenų paketus modifikuoja ir nukreipia į kitą tinklą. Interneto protokolai turi kelis lygius. Žemiausiame lygyje (kuris reikalingas visiems aukštesniems) naudojamiIPv4 ar IPv6 protokolai, kiekvienam kompiuteriui suteikiant tuo metu unikalų IP adresą. Kitame lygyje, ryšiui tarp kompiuterių palaikyti naudojami TCP/IP ir UDP protokolai. Jie sukuria kanalą duomenims perduoti. Dar aukštesniame lygyje naudojami konkrečiam tikslui skirti protokolai. Naudotojo kompiuteris prie interneto gali būti jungiamas per modemą, ISDN įrangą, DSL įrangą arba skirtinę liniją, kabelinį modemą, radijo ryšį. Interneto vartotojo kompiuteryje turi būti įtaisyta tinklo plokštė, įdiegta speciali programinė įranga.


Ačiū už dėmėsi

Tinklo plokštė  
Tinklo plokštė  
Advertisement