{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 56

Wö h r C Z s .r.o.

Technologie WÖHR pro výrobu forem z chemicky pojených směsí Peter Wagner

F I R E M N Í P R E Z E N TACE

A AGM Aalener Giessereimaschinen GmbH

Zdeněk Václavík W ö h r C Z s . r. o ., B r n o

Úvod Firma Wöhr se dlouhodobě specializuje na vývoj a dodávky zařízení určených pro výrobu forem z chemicky pojených směsí. V následujícím článku vám představíme klíčové zařízení z portfolia Wöhr. Průběžné vysokorychlostní vířivé mísiče Wöhr Vyrábíme a dodáváme průběžné vysokorychlostní vířivé mísiče pro kontinuální přípravu všech druhů chemicky pojených směsí v různých provedeních od jednoramenných (pro využití v jaderně)

408

až po tříramenné (pro zajištění maximálního dosahu mísiče), ve stacionárním, mobilním i pojízdném provedení s výkonem od 1 do 100 t/h namísené směsi.

témy pneumatického transportu. Regenerace pracují v plně automatickém režimu. Zařízení jsou vždy koncipována dle požadavků zákazníka s maximálním výkonem do 40 t/h.

Řešení pro slévárny oceli – Känguru Firma Wöhr vyvinula v roce 2006 nový typ mísiče – Känguru, který je primárně určen k  nasazení ve slévárnách oceli a spojuje v  jednom stroji dva základní předpoklady nutné pro efektivní výrobu velkoobjemových forem – vysoký mísicí výkon pro plnění formy výplňovou směsí a současně nižší mísicí výkon pro modelovou směs (například chromitový písek). Systém Känguru je založen na tom, že jak modelová, tak výplňová formovací směs je připravována separátně ve vlastním mísicím rameni, která jsou umístěna nad sebou a výsledná směs je vždy namíchána v optimálním množství, což vede k výslednému snížení spotřeby ostřiva (zvláště modelového písku), pojiva i katalyzátoru.

Formovací linky a mechanizace formování Doplňující technologií výroby forem jsou formovací linky pro ST technologii. Dodáváme válečkové tratě poháněné i nepoháněné, vibrační stoly, máčecí vany, přesuvné vozíky, obracečky a rozebíračky i zařízení pro manipulaci s hotovými poloformami (rámové i bezrámové provedení) – manipulátory. Konkrétní zařízení jsou vyprojektována a uzpůsobena požadavkům zákazníka, a to jak rozměrem formovacího rámu a výkonností, tak stupněm automatizace. Formovací linky mohou být v provedení jak pro formování do formovacích rámů, tak pro bezrámovou produkci s výkonem až 16 forem za hodinu a max. velikostí rámu 3500 × 1800mm.

Mechanická regenerace Wöhr pro ST směsi Vyrábíme a dodáváme kompletní technologii i jednotlivá zařízení pro mechanickou regeneraci ST směsí od vytloukacího roštu s protihlukovou kabinou přes drcení hrud, fluidní chlazení, odprášení regenerátu, zásobníky písků a sys-

Závěr Zařízení Wöhr jsou známa velkou spolehlivostí, dlouhou životností a jednoduchostí obsluhy. Dimenze, rozmístění a skladba zařízení jsou vždy koncipovány dle přání a požadavků zákazníka. Firma Wöhr CZ s.r.o. je schopna dodat ucelené technické řešení pro vaši slévárnu.

S l é vá re ns t v í . L X V . li s to p a d – p ro s in e c 2017 . 11–12

Profile for INA SPORT spol. s r.o.

Slevarenstvi 11-12 2017  

Slevarenstvi 11-12 2017  

Profile for inasport