__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

K

A T A

L O

G

E

L

A

N

2

0

2

1

- 2

2


TRIGLAV NATIONAL PARK

LAKE BLED

3


Elan to synonim dobrze spędzonego czasu, czyli takiego, którego doświadczamy wybierając się z przyjaciółmi lub rodziną w góry. Nie ważne, czy to rodzinny wypad do pobliskiego ośrodka, czy wyprawa poza trasy w gronie najbliższych kumpli. Liczy się każdy moment, który dzielić możemy z najbliższymi nam osobami.

4

5


INNOWACJE I N O WA JAKOŚĆ JAZDY Przez kolejne dekady Elan nieustannie rozwija nowe technologie mając na względzie jeden cel – sprawić, by każdy z nas mógł czerpać z jazdy jeszcze więcej przyjemności, nie ważne czy mowa o początkującym, czy zaawansowanym narciarzu. Lata spędzone na pracy nad każdym szczegółem – od taliowania, po konstrukcję, materiały i proces produkcji sprawiły, że dziś produkujemy najwyższej jakości, nowoczesny sprzęt dla przyjaciół, rodziny i wszystkich miłośników narciarstwa, którzy w górach spędzać chcą cudowne chwile. Postanowiliśmy, że nigdy nie obniżymy poprzeczki, a sprzęt z naszym logo dostarczać Wam będzie niezapomnianych przeżyć. Każdy spędzony w górach dzień będzie niezapomnianą przygodą.

6

7


C O

N A J W A Ż N I E J S Z E

A

CZAS NA ZMIANĘ BIEGU

E C

Przez ponad 80 lat w tradycyjnym narciarstwie najbardziej liczyło się współzawodnictwo. Rywalizacja dawała szansę pokazania umiejętności, a także była motorem napędowym do tworzenia coraz lepszego, bardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu. Niemniej jednak, na przestrzeni ostatniej dekady narciarstwo ewoluowało. Pojawiły się nowe formy rywalizacji, które przyciągnęły uwagę młodego pokolenia i młodych zawodników. O czym mowa? Oczywiście o ski crossie! To właśnie w tej dyscyplinie osiągamy obecnie największe sukcesy. Ski Cross jest naszą przyszłością. Czas zmienić bieg!

NOWA TECHNOLOGIA ACE ARROW

Zastosowanie w nartach odpowiednio ukształtowanych płyt oraz współpracujących z nimi warstw tytanu przyniosło zaskakująco dobry efekt – narty stały się niezwykle sprężyste, dokładne i precyzyjne. Górna, przypominająca strzałę warstwa tytanu gromadzi i przekazuje energię gwarantując jednocześnie niezawodne trzymanie krawędzi. Niższa, również przypominająca strzałę warstwa tytanu zapewnia zwinność nart, błyskawiczną zmianę krawędzi , łatwą inicjację skrętów i stabilność w ostatniej fazie skrętu.

8

NOWA SYSTEM POWER REBOUND System Power Rebound to połączenie wiązań Fusion X z wykonaną z kompozytu karbonowego płytą o profilu camber. Całość doskonale ze sobą współpracuje generując większą moc i dynamikę w ostatniej fazie skrętu. the turn.

9


NARCIARSKA PODRÓŻ INSOMNIA A L L M O U N TA I N W O M E N ' S

RACE

Wiemy, że każdy z nas rozumie narciarstwo

ACE

nieco inaczej, co oznacza, że wybór idealnych, odpowiadających naszym preferencjom nart

SIŁA & KONTROLA, KTÓREJ POTRZEBUJESZ W GÓRACH

często bywa niełatwym zadaniem. Dlatego, w sezonie 2021/2022 nieco uprościliśmy naszą kolekcję, tak by przeglądając poszczególne kategorie można było jak najszybciej odnaleźć wymarzony model. Określając jaki rodzaj narciarza reprezentujemy, łatwo znajdziemy najlepszą dla nas serię. Następnie wystarczy zastanowić się, jaki styl jazdy sprawia nam najwięcej frajdy i

RACE LINE

A L L M O U N TA I N M E N ' S

AMPHIBIO NIEZWYKŁA WSZECHSTRONNOŚĆ I NAJNOWSZE TECHNOLOGIE

– po dylematach!

FREERIDE

RIPSTICK

STWORZONE, BY RADZIĆ SOBIE W NAJTRUDNIEJSZYM TERENIE I WARUNKACH. NAZWA MÓWI SAMA ZA SIEBIE

A L L M O U N TA I N

ELEMENT

VERSATILITY LINE

FREERIDE LINE

ZAWSZE W RÓWNOWADZE, ZAWSZE POD KONTROLĄ

A L L M O U N TA I N M E N ' S

ADVENTURE

WINGMAN

IBEX

NIEZAWODNE W TRAKCIE PODCHODZENIA, GENIALNE PODCZAS ZJAZDÓW

GOTOWY NA GÓRSKĄ PRZYGODĘ? WINGMAN ZAWSZE DO USŁUG!

SKIER JOURNEY MAP

A L L M O U N TA I N W O M E N ' S

WILDCAT

ADVENTURE LINE

10

11


TECHNOLOGIA ACE ARROW

E

AC

RA

CE

Technologia Ace Arrow umożliwia wycinanie skrętów z niespotykaną dotąd precyzją. Technologia Arrow polega na wykorzystaniu specjalnie ukształtowanych płyt oraz tytanowych warstw, które harmonijnie ze sobą współpracują. W efekcie narty są wyjątkowo sprężyste, precyzyjne i zwinne. Wykonana z karbonowego kompozytu płyta o profilu camber jest przytwierdzona do nart i działa jak generator siły, która dalej przekazywana jest na dzioby i piętki. Górna, przypominająca kształtem strzałę warstwa tytanu gromadzi i przetwarza energię, co umożliwia mocne dociśnięcie krawędzi. Niżej umieszczona, również przypominająca strzałę, warstwa tytanu sprawia, że narty są szybkie, stabilne i błyskawicznie inicjują skręty.

PROFIL CAMBER

DZIOBY ACE ARROW

GENIALNE TRZYMANIE KRAWĘDZI

BEZPOŚREDNIE INICJOWANIE ŁUKÓW NA KRAWĘDZIACH

PŁYTA Z KOMPOZYTU KARBONOWEGO

CZAS NA ZMIANĘ BIEGU Przez ponad 80 lat w tradycyjnym narciarstwie najbardziej liczyło się współzawodnictwo. Rywalizacja dawała szansę pokazania umiejętności, a także była motorem napędowym do tworzenia coraz lepszego, bardziej zaawansowanego technologicznie sprzętu. Niemniej jednak, na przestrzeni ostatniej dekady narciarstwo ewoluowało. Pojawiły się nowe formy rywalizacji, które przyciągnęły uwagę młodego pokolenia i młodych zawodników. O czym mowa? Oczywiście o ski crossie! To właśnie w tej dyscyplinie osiągamy obecnie największe sukcesy. Ski Cross jest naszą przyszłością. Czas zmienić bieg!

12

WIĘCEJ ENERGII I MOCNIEJSZE, BARDZIEJ DYNAMICZNE SKRĘTY

SYSTEM POWER REBOUND

PIĘTKI ACE ARROW

WIĘKSZA SIŁA I LEPSZA SPRĘŻYSTOŚĆ

PŁYNNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ WAGI

R A MA R2 FRAME DREWNIANY RDZEŃ WOODCORE KONTROLA I DOSKONAŁE TRZYMANIE

13


MODWY EL

NO

ACRACE E

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

NO

MODWY EL duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

ekspert

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

przygotowany

zaawansowany mała

puch

puch

puch

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

NO

NO

zmienny

MODWY EL

MODWY EL

TEREN

puch

zaawansowany

srednio zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

SCX

FUSION X/PLATE Uniwersalna hybryda Narty o racingowym DNA, które tak samo dobrze wycinają krótkie, jak i długie skręty. Idealny wybór dla osób szukających sprzętu łączącego slalomowy i gigantowi charakter. KOD AAJHRC21, AAJHRF21 (plate) PROFIL Camber

Ace Arrow Technology, RST Sidewall, TECHNOLOGIA R2 Frame Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System GEOMETRIA 113 67 100 DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

155(13.5), 161(14.3), 167(15.1), 173(15.9), 179(16.7) Power Rebound System

SYSTEM WIĄZAŃ/ (FusionX + Carbon composite plate) / PŁYTA

Raceplate WCR 14

WIĄZANIA

14

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/BLUE, ER 17.0 FREEFLEX ST BRAKE

GSX

SLX

SL

FUSION X

FUSION X

FUSION X

Szybkość & moc GSX Fusion to idealny sprzęt do jazdy długim skrętem, z bardzo dużą prędkością. Tak szybki, że niemal niezauważalny.

Niespotykana zwinność Moc i ogromna energia to dwie cechy najlepiej definiujące SLX Fusion. Narty, które umożliwią wycinanie niezwykle dynamicznych i precyzyjnych skrętów slalomowych.

Slalomowy Carver Narty z rodowodem SLX Fusion, jednak o nieco łagodniejszym charakterze. SL Fusion są jak samochód rajdowy, którym pojeździsz również poza torem.

KOD AAJHRB21 PROFIL Camber

Ace Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame TECHNOLOGIA Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System

KOD AAKHRD21 PROFIL Camber

Ace Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame TECHNOLOGIA Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System

KOD AALHRE21 PROFIL Camber

TECHNOLOGIA

Ace Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, MonoTi, Power Rebound System

GEOMETRIA 110 69 94

GEOMETRIA 121 68 104

GEOMETRIA 121 68 104

DŁUGOŚĆ 169(19.0), 174(19.0), PROMIEŃ 179(21.1)

DŁUGOŚĆ 159(12.0), 164(12.8), PROMIEŃ

149(10.0), 154(11.0),

DŁUGOŚĆ 154(11.0), 159(12.0), PROMIEŃ 164(12.8), 169(13.5)

Power Rebound System

SYSTEM WIĄZAŃ/ (FusionX + Carbon composite PŁYTA

plate)

EMX 12.0 GW WIĄZANIA FUSION X BLK/BLUE

169(13.5)

Power Rebound System

SYSTEM WIĄZAŃ/ (FusionX + Carbon composite PŁYTA

plate)

WIĄZANIA

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/BLUE

Power Rebound System

SYSTEM WIĄZAŃ/ (FusionX + Carbon composite PŁYTA

plate)

WIĄZANIA

EMX 11.0 GW FUSION X BLK/GRN

15


-

W Y J Ą T K O W A

E D Y C J A

NO

NO

MODWY EL

E D I T I O N

MODWY EL

B L A C K

duża

PRĘDKOŚĆ mała

puch

puch

TEREN

mała

zmienny

przygotowany

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

POŁĄCZENIE NAJNOWSZYCH TECHNOLOGII Z EKSKLUZYWNYM DESIGNEM W 1963 roku Profesor Ferdinand Alexander Porsche stworzył jeden z najbardziej klasycznych projektów, ikonę stylu i designu – Porsche 911. Podążając za swą wizją przeniesienia projektów poza świat związany wyłącznie z motoryzacją w 1972 stworzył ekskluzywny, lifestyle’owy brand Porsche Design. Filozofia i język projektowania zapoczątkowany przez Ferdinanda Alexandera Porsche jest nadal bardzo widoczny we wszystkich produktach z logo Porsche Design. Wspólna pasja tworzenia innowacyjnych rozwiązań oraz dążenie do projektowania rzeczy pięknych i funkcjonalnych połączyły Elana z niemiecką marką. Wynikiem niezwykle owocnej współpracy jest dziś absolutnie unikatowy sprzęt narciarski – stylowy i zaawansowany technologicznie.

16

zaawansowany

srednio zaawansowany

PORSCHE DESIGN ELAN ACE

PORSCHE DESIGN ELAN AMPHIBIO

FUSION X + POWER REBOUND SYSTÉM

FUSION X

Maszyna na stok Każdy produkt sygnowany marką Porsche Design wyróżnia się niezwykłą precyzją i perfekcją, jest zaawansowany technologicznie oraz genialnie łączy inteligentną funkcjonalność z minimalistycznym designem. Gdy narty mają race’owe DNA wycinanie zarówno krótkich, jak i długich skrętów przychodzi im z wyjątkową łatwością. Slalomowe, czy gigantowe skręty? – Wybór należy do Ciebie!

Uniwersalny i wszechstronny To będzie już trzeci sezon odkąd Elan rozpoczął współpracę z Porsche. Nowe Porsche Design Elan Amphibio to genialne połączenie eleganckiego designu i najwyższej jakości jazdy. Niezwykle uniwersalne narty, w których zastosowano nieco szerszą talię. Mocne, nie wymykają się spod kontroli i gwarantują niezapomniane wrażenia z jazdy.

KOD AAJHNV21 PROFIL Camber

Ace Arrow Technology, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, TECHNOLOGIA Dual Ti, Carbon Reinforcement, Power Rebound System GEOMETRIA 113 67 100

Specyfikacja techniczna kijów na str.78

zmienny

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

PRĘDKOŚĆ

duża

DŁUGOŚĆ 161(14.3), 167(15.1), 173(15.9), PROMIEŃ 179(16.7) SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X + SYSTEM POWER PŁYTA REBOUND WIĄZANIA

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/SIL

KOD ABBHNP21 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIA

Amphibio TruLine Technology, SST sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti, Carbon Reinforcement

GEOMETRIA 129 82 112 DŁUGOŚĆ 160 (12.0), 166 (13.1), 172 PROMIEŃ (14.3), 178(15.5) SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X PŁYTA WIĄZANIA

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/SIL

17


A M ALL M P HOUNTA I B IN IO

AMPHIBIO TRULINE TECHNOLOGIA

ROCKER

CAMBER

ROCKER

Technologia Amphibio Truline - asymentryczny profil nart oraz odpowiednio rozmieszczone wzdłuż krawędzi nart materiały – nadała nartom całkowicie nowego wymiaru. Materiał strukturalny rozmeszczony jest wzdłuż całej wewnętrznej krawędzi, powodując, że narty są w skręcie stabilniejsze i mocniejsze. Mniej materiału umieszczono natomiast wzdłuż zewnętrznej krawędzi, dzięki czemu narty jeżdżą płynniej i łatwiej inicjują skręty.

PROFIL AMPHIBIO ŁATWE SKRĘTY & TRZYMANIE KRAWĘDZI

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE

NOWY WYMIAR NARCIARSTWA ALL MOUNTAIN Seria Amphibio na sezon 2021/2022 wyznacza nową erę w nieustannie rozwijanym i ulepszanym segmencie nart z grupy all mountain. Te niezwykle wszechstronne, dynamiczne i skrętne narty zostały zaprojektowane z myślą o najlepszych narciarzach poszukujących uniwersalnego sprzętu. Dzięki asymetrycznemu profilowi Amphibio doskonale radzą sobie w zróżnicowanym terenie. Seria ta słynnie ze sprawdzonej i opatentowanej technologii Amphibio Truline sprawiającej, że inicjacja skrętów jest dużo łatwiejsza. Całości dopełnia nowy system wiązań Fusion X (większa płynność jazdy i swobodne wygięcie pod butem). Modele z serii Amphibio nie uznają kompromisów gwarantując na stoku mnóstwo dobrej zabawy.

18

OPTYMALNY DOCISK KRAWĘDZI OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

WZMOCNIENIA LEPSZY DOCISK WEWNĘTRZNEJ KRAWĘDZI

LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ ENERGIA I ZWINNOŚĆ

NANO TECHNOLOGIA IDEALNIE GŁADKIE ŚLIZGI

19


I OI O B B I I HH P P AAMM

N N ATI A I TN N O UO U L ML M A LA L

PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚĆ

duża duża

mała mała

TEREN TEREN

puch puch

zmienny zmienny

duża duża

PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚĆ

mała mała

puch puch

puch puch

puch puch

zmienny zmienny

TEREN TEREN

mała mała

zmienny zmienny

zmienny zmienny

przygotowany przygotowany

przygotowany przygotowany

przygotowany przygotowany

ekspert ekspert

ekspert ekspert

ekspert ekspert

zaawansowany zaawansowany

srednio srednio zaawansowany zaawansowany

POZIOM POZIOM ZAAWANSOWANIA ZAAWANSOWANIA

POZIOM POZIOM ZAAWANSOWANIA ZAAWANSOWANIA

mała mała

TEREN TEREN

srednio srednio zaawansowany zaawansowany

POZIOM POZIOM ZAAWANSOWANIA ZAAWANSOWANIA

zaawansowany zaawansowany

duża duża

duża duża

PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚĆ

ekspert ekspert

TEREN TEREN

POZIOM ZAAWANSOWANIA POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany przygotowany

zaawansowany zaawansowany

srednio srednio zaawansowany zaawansowany

zaawansowany zaawansowany

srednio srednio zaawansowany zaawansowany

AMPHIBIO 18 Ti2

FUSION X X FUSION

Król Carvingu Carvingu Król Niezwykle mocne mocne i precyzyjne, i precyzyjne, Niezwykle Amphibio 18 18 Ti2 Ti2 potrafi potrafią Amphibio ą błyskawicznie zmieniać zmieniać krawędź, krawędź, błyskawicznie są stabilne stabilne i genialnie i genialnie wycinają wycinają są carvingowe skręty. skręty. carvingowe KOD KOD ABHGFQ20 ABHGFQ20

TruLine TruLineTechnology, Technology,RST RST

TECHNOLOGIA TECHNOLOGIA Sidewall, Sidewall,Laminowany Laminowany

Drewniany Drewniany Rdzeń, Rdzeń,Dual DualTiTi 73 73

104 104

DŁUGOŚĆ 160(13.3),166 166 (14.5), (14.5), DŁUGOŚĆ 160(13.3), PROMIEŃ PROMIEŃ 172(15.7), 172(15.7),178(17.0) 178(17.0) SYSTEMSYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X Fusion X WIĄZAŃ/PŁYTA PŁYTA

EMX EMX 12.0 12.0 GW GW FUSION FUSION XX WIĄZANIA WIĄZANIA BLK/SIL BLK/SIL

22

AMPHIBIO 14 14 Ti Ti AMPHIBIO

AMPHIBIO 12 12 C C AMPHIBIO

FUSION XX FUSION

POWER SHIFT SHIFT POWER

Carvingowy Mistrz Mistrz Carvingowy Amphibio 16 16TiTi toto dynamiczne dynamiczne połączenie połączenie Amphibio wszechstronnego charakteru charakteru ii siły. wszechstronnego siły. Doskonale poruszają poruszają się się po po stokach, stokach, Doskonale zarówno zz duża, jak ii mniejszą prędkością. zarówno duża, jak mniejszą prędkością. Wiedzą jak jak wycinać wycinać krótkie krótkie ii długie skręty. Wiedzą długie skręty.

Górski Wojownik Wojownik Górski Narty, które które świetnie świetnie wycinają wycinają Narty, carvingowe skręty skręty ii dobrze się prowadzą. prowadzą. carvingowe dobrze się Amphibio 14 Ti dają dają poczucie poczucie pewności pewności Amphibio 14 Ti podczas szybkiej szybkiej jazdy jazdy ii chętnie wyczają podczas chętnie wyczają drobne błędy. błędy. drobne

Górski Kompan Kompan Górski Model przeznaczony przeznaczony do do jazdy jazdy na na Model przygotowanych stokach, stokach,który który wie wie jak jak wycinać wyciprzygotowanych nać płynne łuki. Wykorzystany w konstrukcji płynne łuki. Wykorzystany w konstrukcji Amphibio 12 12 CC karbon karbon sprawia, sprawia,że że narty narty są są Amphibio bardzo wszechstronne, wszechstronne,lekkie lekkie ii zwinne. bardzo zwinne.

KOD ABIGBS20 KOD ABIGBS20

PROFIL PROFIL Amphibio Amphibio

GEOMETRIA GEOMETRIA 121 121

AMPHIBIO 16 16 Ti Ti AMPHIBIO

FUSION XX FUSION

PROFIL Amphibio PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany GEOMETRIA GEOMETRIA DŁUGOŚĆ DŁUGOŚĆ PROMIEŃ PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ SYSTEM PŁYTA WIĄZAŃ/PŁYTA WIĄZANIA WIĄZANIA

Drewniany Rdzeń, Mono Ti Drewniany Rdzeń, Mono Ti 121 73 104 121 73 104 160(13.3), 166(14.5), 160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0) 172(15.7), 178(17.0) Fusion X Fusion X EMX 12.0 GW EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN FUSION X BLK/GRN

KOD ABJGFT20 KOD ABJGFT20

PROFIL Amphibio PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power GEOMETRIA GEOMETRIA DŁUGOŚĆ DŁUGOŚĆ PROMIEŃ PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ SYSTEM PŁYTA WIĄZAŃ/PŁYTA WIĄZANIA WIĄZANIA

Woodcore, Mono Ti Woodcore, Mono Ti 125 76 104 125 76 104 152(11.6), 160(13.1), 152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2) 168(14.6), 176(16.2) Fusion X Fusion X EMX 11.0 GW EMX 11.0 GW FUSION X BLK/GRN FUSION X BLK/GRN

KOD ABKGFW20 KOD ABKGFW20

PROFIL Amphibio PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power GEOMETRIA GEOMETRIA DŁUGOŚĆ DŁUGOŚĆ PROMIEŃ PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ SYSTEM PŁYTA WIĄZAŃ/PŁYTA WIĄZANIA WIĄZANIA

Woodcore, Carbon Woodcore, Carbon 125 76 104 125 76 104 152(11.6), 160(13.1), 152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2) 168(14.6), 176(16.2) Power Shift Power Shift ELS 11.0 GW SHIFT ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN BLK/GRN

23


G M NTAI N AN

ROCKER

CAMBER

ROCKER

Amphibio Truline to asymetryczna konstrukcja nart polegająca na rozmieszczeniu wzdłuż krawędzi specjalnej warstwy dodatkowego materiału. Strukturalny materiał rozmieszczony jest na całej długości krawędzi po wewnętrznej stronie nart, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Mniejsza ilość materiału aplikowana jest wzdłuż zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu narty poruszają się płynniej i wycinają zgrabne, precyzyjne skręty.

W

IN

AL

L

M

OU

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE

LEKKIE DZIOBY UNIWERSALNY CHARAKTER & PŁYNNOŚĆ JAZDY

PROFIL AMPHIBIO ŁATWE SKRĘTY & TRZYMANIE KRAWĘDZI

WZMOCNIENIA

NAJLEPSZY KUMPEL W GRUPIE ALL MOUNTAIN Seria Wingman to połączenie najlpeszych, opracowanych przez Elana technologii z zupełnie nowym spojrzeniem na sprzęt z grupy all mountain. Zbudowane z myślą o narciarzach preferujących jazdę w zróżnicowanym terenie i w każdych warunkach. Gwarantujemy, że to narty, które wyzwolą w Was dodatkową energię i nigdy nie zawiodą. W ich konstrukcji zasosowano rozwiązania charakterystyczne dla serii Ripstick - asymetryczny design i technologię Amphibio Tech z Truline. Dzięki rozróżnieniu prawej i lewej narty, każdy skręt jest precyzyjny i dynamiczny.

22

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE

LEPSZY DOCISK WEWNĘTRZNEJ KRAWĘDZI

LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ

KARBONOWE PRĘTY NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

23


O

G MUNTAI A NN

M L

IN

AL

NO

NO

NO

DESWY IGN

DESWY IGN

DESWY IGN

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

NO

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

mała

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

DESWY IGN

NO

NO

DESWY IGN

DESWY IGN

W

duża

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

WINGMAN 86 CTI

FUSION X/FLAT Alpejski SUV Wingman 86 CTi łączy w sobie umiejętność jazdy poza trasami ze zdolnością wycinania carvingowych skrętów. Niezastąpiony przyjaciel na śnieżne dni. KOD ABAHBR21, ABAHBS21 (Flat) PROFIL Amphibio

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Tubelite TECHNOLOGIA Woodcore, Carbon Rods, Mono Ti GEOMETRIA 130 86 115

160(13.8), 166(14.7),

DŁUGOŚĆ 172(15.6), 178(16.5), PROMIEŃ

184(17.4)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X / Flat PŁYTA WIĄZANIA

24

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN

WINGMAN 86 TI

WINGMAN 82 CTI

WINGMAN 82 TI

WINGMAN 78 TI

WINGMAN 78 C

FUSION X/FLAT

FUSION X/FLAT

POWER SHIFT/FLAT

POWER SHIFT

POWER SHIFT

Zwinny i płynny Model gwarantujący wysoki poziom jazdy, łatwy i przyjemny w prowadzeniu. Wingman 86 Ti zwinnie i płynnie porusza się niemal w każdych warunkach. Wyróżnia się solidną, wytrzymałą konstrukcją.

Niezastąpiony na przygotowanych trasach Zwinne i szybkie. Wingman 82 CTi na twardych stokach wycinają łuki niczym brzytwa, ale wiedzą również jak poradzić sobie w trudniejszych, zmiennych warunkach. Przewidywalne, zapewnią poczucie pewności.

Trasa pod kontrolą Idealne narty z grupy all mountain, których prowadzenie nie wymaga dużego nakładu siły. Potrafią wycinać carvingowe skręty i poruszać się w zróżnicowanym terenie. Sprzęt, na którym zajedziesz daleko.

Zaufany pilot Narty zaprojektowane z myślą o osobach chcących doskonalić technikę i wejść na kolejny poziom narciarskich umiejętności. Wingman 78 Ti to stabilny model, który otworzy przed Wami nowe horyzonty.

Mocny Carver Podobnie jak samolot z autopilotem, Wingman 78 C zagwarantują płynność i przyjemność podczas podróży. Lekkie, ich prowadzenie nie wymaga dużego nakładu siły.

KOD ABDHBX21, ABDHBY21 (Flat) PROFIL Amphibio

Amphibio TruLine Technology, TECHNOLOGIA SST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti GEOMETRIA 130 86 115

160(13.8), 166(14.7),

DŁUGOŚĆ 172(15.6), 178(16.5), PROMIEŃ

184(17.4)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X / Flat PŁYTA WIĄZANIA

EMX 11.0 GW FUSION X BLK/GRN

KOD ABBHBT21, ABBHBU21 (Flat) PROFIL Amphibio

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Tubelite TECHNOLOGIA Woodcore, Carbon Rods, Mono Ti GEOMETRIA 129 82 112

160(12.0), 166(13.1),

DŁUGOŚĆ 172(14.3), 178(15.5), PROMIEŃ

184(16.7)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Fusion X / Flat PŁYTA WIĄZANIA

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/ORG

KOD ABFHBV21, ABFHBW21 (Flat) PROFIL Amphibio

Amphibio TruLine Technology, TECHNOLOGIA SST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

KOD ABGHBZ21 PROFIL Amphibio

Amphibio TruLine Technology, TECHNOLOGIA SST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

GEOMETRIA 129 82 112

GEOMETRIA 125 78 104

160(12.0), 166(13.1),

DŁUGOŚĆ 152(11.6), 160(13.1), PROMIEŃ 168(14.6), 176(16.2)

DŁUGOŚĆ 172(14.3), 178(15.5), PROMIEŃ

184(16.7)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/ORG

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

KOD ABGHKC21 PROFIL Amphibio

TruLineTechnology, SST

TECHNOLOGIA Sidewall, PowerShell, Power

Woodcore, Carbon

GEOMETRIA 125 78 104 DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG

25


RI

FR

P S EERID TI E CK

TECHNOLOGIA CARBON LINE

ROCKER

CAMBER

ROCKER

Technologia Amphibio Carbon Line stanowi połączenie innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym udało się stworzyć lekkie, lecz bardzo mocne i świetnie jeżdżące narty. Technologia Amphibio Carbon Line sprawia, że asymetryczne narty są teraz jeszcze doskonalsze! Wszystko dzięki specjalnym wzmocnieniom z karbonu, które rozmieszczone zostały wzdłuż wewnętrznej krawędzi nart, powodując, że w skręcie są mocniejsze i bardziej dynamiczne. W drewnianym rdzeniu umieszczono natomiast karbonowe pręty – rozwiązanie to sprawia, że narty są lżejsze i stabilniejsze. Efekt końcowy jest naprawdę imponujący – mamy niezwykle lekkie, świetnie jeżdżące narty o wszechstronnym charakterze, które w puchu czują się jak ryba w wodzie.

PROFIL AMPHIBIO ŁATWE SKRĘTY & TRZYMANIE KRAWĘDZI

STWORZONE, BY PORADZIĆ SOBIE W NAJTRUDNIEJSZYCH WARUNKACH. NAZWA MÓWI SAMA ZA SIEBIE Zaprojektowane i stworzone, by poradzić sobie w bardzo trudnym terenie i w każdych warunkach śniegowych. Seria Ripstick to najlepszy wybór dla wymagających miłośników freeride’u. Wyróżniają się progresywnym kształtem i technologią Carbon Line, dzięki której są lekkie i stabilne. Narty, które gwarantują ogromną wszechstronność i płynność poruszania w puchu. W konstrukcji Ripstick zastosowano również profil Amphibio, karbonowe pręty Carbon Rods i ściany boczne SST. Wszystkie z wymienionych rozwiązań sprawiają, że narty są mocne i precyzyjne, lekko unoszą się na powierzchni puchu i są bardzo zwinne.

26

WSTAWKI VAPOR HARMONIJNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ, DODATKOWEJ MASY.

TECHNOLOGIA CARBON LINE

RDZEŃ TUBELITE

KARBONOWE PRĘTY

ŚCIANY BOCZNE SST

STABILNOŚĆ PODCZAS JAZDY Z DUŻĄ PRĘDKOŚCIĄ

MOC, NISKA WAGA, DYNAMIKA

NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

BEZPOŚREDNI PRZEKAZ SIŁY

DZIOBY I PIĘTKI ŁATWE, ZGRABNE SKRĘTY

27


F

P S REERID TI E CK

PRĘDKOŚĆ

RI

duża

mała

TEREN

puch

zmienny

przygotowany

PRĘDKOŚĆ mała

puch

puch

puch

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

zaawansowany

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

duża

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

RIPSTICK 116 Na łeb, na szyję Nasz najbardziej dziki pogromca gór powraca w najlepszej formie! Model zaprojektowany we współpracy z naszymi zawodnikami, obdarzony niezwykłą energią. Potrafi jeździć na najstromszych trasach i niestraszne mu każde warunki. KOD ADAGCX20 PROFIL Amphibio

RIPSTICK 96

RIPSTICK 88

Wbór Plake’a Ripstick 106 to genialne narty freeride’owe, które radzą sobie w każdych warunkach. Można na nich w pełni polegać – nie zawiodą na żadnym etapie, od szczytu po dolną stację kolejki. W sumie, nie dziwi nas fakt, że to ulubiony model Glena Plake’a!

Zdolna sztuka Narty docenione w wielu testach organizowanych przez popularne magazyny. Znawców w branży ujęły umiejętnością lekkiego poruszania w puchu. Ripstick 96 to genialny sprzęt freeride’owy, który odnajdzie się w każdych warunkach.

W puch i na trasę Ripstick 88 to idealne połączenie wszechstronności, zwinności i najwyższej jakości jazdy w każdych warunkach śniegowych.

KOD ADBGDC20

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

PROFIL Amphibio

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

GEOMETRIA 146 116 132

KOD ADCGDF20 PROFIL Amphibio

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

KOD ADDGEE20 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIA

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

177(19.4), 185(20.4), 193(23.3)

GEOMETRIA 143 106 120

GEOMETRIA 136 96 110

GEOMETRIA 130 88 105

WAGA 1900g +/- 50g (185)

DŁUGOŚĆ 164(16.0), 172(17.0), PROMIEŃ 180(18.1), 188(20.4)

DŁUGOŚĆ 164(15.1), 172(16.2), PROMIEŃ 180(18.0), 188(19.5)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ 164(14.2), 172(15.4),

WAGA 1830 +/- 50 (180)

WAGA 1650 +/- 50 (180)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK 17 MN W_O Brake

28

RIPSTICK 106

DAMSKIE MODELE ZNAJDUJĄ SIĘ Z TYŁU KATALOGU

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK 14 MN W_O Brake

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK 14 MN W_O Brake

148(13.0), 156(13.7), 180(17.0), 188(18.9)

WAGA 1550g +/- 50g (180) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK 11 GW W_O Brake

29


E D Y C J A

NO

W Y J Ą T K O W A

MODWY EL

-

NO

E D I T I O N

MODWY EL

B L A C K

duża

E

POZIOM ZAAWANSOWANIA

PRĘDKOŚĆ mała

puch

puch

TEREN

Ekskluzywny, ponadczasowy design oraz najnowszej generacji karbonowa konstrukcja. Ripsticks to narty zapewniające najwyższy poziom jazdy – uniwersalne, mocne i stabilne. To prawdziwe freeride’owe arcydzieło, które teraz ma jeszcze więcej „mięśni”.

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert POZIOM ZAAWANSOWANIA

ELAN RIPSTICK BLACK EDITION TO FLAGOWA SERIA W SEGMENCIE NART FREERIDE’OWYCH.

TEREN

PRĘDKOŚĆ

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

TECHNOLOGIA CARBON LINE STABILNOŚĆ PODCZAS JAZDY Z DUŻĄ PRĘDKOŚCIĄ

G L

E N

P L

A

K

srednio zaawansowany

zaawansowany

POCHODZĄCE Z RECYKLINGU WSTAWKI W DZIOBACH HARMONIJNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ, DODATKOWEJ MASY.

RDZEŃ TUBELITE

QUADROD WZMOCNIENIA

ŚCIANY BOCZNE SST

MOC, NISKA WAGA, DYNAMIKA

NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

BEZPOŚREDNI PRZEKAZ SIŁY

RIPSTICK 106 BLACK EDITION

RIPSTICK 96 BLACK EDITION

Sprytna technologia Poszukiwania nart freeride’owych, które świetnie radzą sobie na twardszych stokach uwieńczone zostały sukcesem. Zaprojektowany wspólnie z Glenem Plake’iem model Ripstick 106 Black Edition wyposażony został w najnowszą technologię QuadRod, dzięki której udało się obalić mit, że szerokie narty nadają się wyłącznie do jazdy w puchu. Nowe Ripsticky są lekkie, zwinne, mocne i stabilne.

Taktyczny freeride Model, który od wielu lat bryluje w testach i rankingach nart. Doceniany przez profesjonalnych narciarzy, stabilny i mocny. Ripstick 96 Black Edition daje więcej, niż obiecuje! Genialne narty freeride’owe, które poradzą sobie w każdych warunkach.

KOD ADAHPB21 PROFIL Amphibio

NOWE DZIOBY I PIĘTKI ŁATWE, ZGRABNE SKRĘTY

Carbon Line Technology, SST sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA QuadRod Reinforcement, 100% Recycled Vapor Tip Inserts GEOMETRIA 143 106 120 DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

164(16.0), 172(17.0), 180(18.1), 188(20.4)

WAGA 1900g/ski +/- 50 g (180) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK 14 MN W_O Brake

30

KOD ADDHMV21 PROFIL Amphibio

Carbon Line Technology, SST sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA QuadRod Reinforcement, 100% Recycled Vapor Tip Inserts GEOMETRIA 136 96 110 DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

164(15.1), 172(16.2), 180(18.0), 188(19.5)

WAGA 1710g/ski +/-50 g (180) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK 11 GW W_O Brake

31


TECHNOLOGIA BRIDGE

IB

AD

VE

NT

E X URE

Technologia Bridge to unikalny projekt redukujący masę i poprawiający osiągi. Bardzo cienki drewniany rdzeń jest na całej długości wzmocniony specjalnymi wstawkami zapewniającymi sztywność poprzeczną i niezwykle precyzyjny przekaz sił na krawędzie nart.

PŁYTA CYA ZAPEWNIA PEWNY I STABILNY MONTAŻ WIĄZAŃ DO NART

NISKA WAGA, NAJWYŻSZY POZIOM JAZDY

WSTAWKI VAPOR

KARBONOWE CARBON

RDZEŃ TUBELITE

ZWIĘKSZA PŁYNNOŚĆ JAZDY BEZ DODANIA MASY

NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

MOC, NISKA WAGA, DYNAMIKA

Seria IBEX została zaprojektowana z myślą o osobach, które wyciągi omijają szerokim łukiem, a na śniegu lubią zakładać własne ślady. Świetnie nadają się na codzienny trening i dalekie, górskie wędrówki. W kolekcji IBEX Elan wykorzystał drewniany rdzeń Tubelite, który umożliwił obniżenie wagi i poprawę wydajności. Technologia Bridge sprawa, że narty są bardzo stabilne i doskonale wiedzą jak w trakcie zjazdów zapewnić poczucie pewności. Innymi słowy, Elan skonstruował sprzęt, który tak samo dobrze sprawdza się w trakcie podejść jak i podczas zjazdów wyznaczając zupełnie nowe standardy wśród nart tourowych.

32

33


AD

I B VENTU E X RE

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

POZIOM ZAAWANSOWANIA

PRĘDKOŚĆ mała

puch

puch

puch

zmienny

TEREN

srednio zaawansowany

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

zaawansowany

duża

mała

TEREN

ekspert

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

zmienny PRĘDKOŚĆ

TEREN

puch

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

IBEX 94 CARBON Dlamiłośników tourów Poznaj zalety lżejszych nart z szerszą talią. Ibex 94 Carbon poradzą sobie w każdym zakątku gór, nawet w najgłębszym śniegu.

KOD ADKEUD19 PROFIL Mountain Rocker

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, TECHNOLOGIA Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass GEOMETRIA 130 94 111 DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

163(18.9), 170(20.1), 177(21.2), 184(22.7)

WAGA 1390g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

IBEX 84 CARBON

IBEX 84

IBEX 78

Uniwersalny sprzęt tourowy Lekkie i szybkie w trakcie podchodzenia. Podczas zjazdów stabilne i bardzo przewidywalne. Ibex 84 Carbon to idealny towarzysz na górskie wędrówki.

Początek przygody Sprzęt na poranną przechadzkę lub popołudniowy wypad z przyjaciółmi. Ibex 84 zaprojektowane zostały z myślą o wysportowanych amatorach chodzenia po górach, poszukujących nart, które tak samo dobrze sprawdzą się w trakcie podchodzenia, jak i podczas zjazdów.

Chodźmy w góry! Narty, które otworzą przed Wami skitourowy świat. Ibex 78 to model umożliwiający czynienie błyskawicznych postępów. Doskonały wybór dla osób rozpoczynających przygodę na skitourach.

KOD ADMEUN19 PROFIL Mountain Rocker

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, TECHNOLOGIA Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass GEOMETRIA 120 84 105

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), DŁUGOŚĆ 163(18.0/17.0), PROMIEŃ 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0) WAGA 1270g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

34

KOD ADNEYB19 PROFIL Mountain Rocker

Bridge Technology, TECHNOLOGIA Laminated Woodcore, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass GEOMETRIA 120 84 105

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), DŁUGOŚĆ PROMIEŃ 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0) WAGA 1400g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

KOD ADOEUP19 PROFIL Mountain Rocker

Bridge Technology,

TECHNOLOGIA Laminated Woodcore, Vapor

Inserts, CYA Plate, Fibreglass

GEOMETRIA 114 78 100

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), DŁUGOŚĆ PROMIEŃ 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0) WAGA 1360g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

35


I B VENTU E X RE

AD

RIPSTICK 116 SKINS

KOD_ DTS12421 DŁUGOŚCI_ 138, 148, 158, 168 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid TECHNOLOGIA RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 430 g/pair (158) MODEL NART_ Ripstick 86TW / 86T

KOD_ DTS12221 DŁUGOŚCI_ 177, 185, 193 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid TECHNOLOGIA RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 560 g/pair (185) MODEL NART_ Ripstick 116

Click click«- wyłącznie taki dźwięk towarzyszyć powinien zapinaniu dobrych wiązań. Kolekcja wiązań Elana zaprojektowana została z uwzględnieniem najwyższych norm pod względem jakości i bezpieczeństwa użytkowania,

W/BRAKES

OPIS_ Najwyższej jakości, łatwe w użyciu i niezawodne

RIPSTICK 94W/96 SKINS

IBEX 94 SKINS

KOD_ DTS11821 DŁUGOŚCI_ 146, 154, 162/164, 170/172,

KOD_ DTS11421 DŁUGOŚCI_ 163, 170, 177, 184 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid TECHNOLOGIA RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal tip hook MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 470 g/pair (170) MODEL NART_ Ibex 94 Carbon

lekkie wiązania skitourowe. Wyposażone w technologię BootStop, wyróżniają się wyjątkowo niską wagą i prostszą, obejmującą mniejszą ilość ruchomych elementów konstrukcją.

DLA KOGO_ Dla miłośników wypraw w odległe zakątki

gór, freeride’u i skitourów.

IBEX 78 SKINS

KOD_ DTS11621 DŁUGOŚCI_ 146/148, 154/156, 162/164, 170/172,

KOD_ DTS01020 DŁUGOŚCI_ 149, 156, 163, 170, 177 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid TECHNOLOGIA RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal tip hook MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 410 g/pair (170) MODEL NART_ Ibex 78

ION 12 DEMO BINDING W/BRAKES

KOD_ DTG32871 RODZAJE SKISTOPPERÓW [MM]_ 85/100/115/130 WAGA_ 687 g OPIS_ Zaawansowane technologicznie wiązania, które

idealnie sprawdzają się w wypożyczalniach sprzętu. Szybki i łatwy montaż. Regulacja za pomocą jednego narzędzia bez konieczności użycia dodatkowych śrub-okrętów. Wiązania można przestawiać o 62 mm i dopa-sować je do 7 rozmiarów butów. Łatwe w demontażu.

DLA KOGO_ Dla miłośników wypraw w odległe zakątki

gór, freeride’u i skitourów.

ION CRAMPON W/BRAKES KOD_ DTG32257 RODZAJE SKISTOPPERÓW [MM]_ 85/95/105/115/130 WAGA_ 137 g/pcs

36

BEZPIECZNE Dobre wiązania to takie, które gwarantują wygodę i bezpieczeństwo. Skonstruowane są tak, by śnieg nie kleił się zbytnio i nie blokował ich sprawnego działania powodując niekontrolowane wypięcie. Wiązania te powinny mieć również odpowiednio skonstruowane skistoppery, tak by w razie konieczności zatrzymać szersze i dłuższe narty freeride’owe. Zastosowany w tylnym elemencie wiązań system AFD (Anti Friction Device) gwarantuje płynne wypięcie wszystkich butów, bez względu na rodzaj podeszwy. Tak więc… zapomnij o wiązaniach, skup się na jeździe!

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

DIN_ 5-12

RIPSTICK 88W/88 SKINS

CLEANING SPRAY HYBRID

CLIMBING SKIN WAX

OPIS_ Przeznaczone na twarde, oblodzone stoki. Bardzo

KOD_ DTSA0121000

KOD_ DTSA0221000

DLA KOGO_ Dla miłośników wypraw w odległe zakątki gór,

OPIS_ Spray o pojemności 100 ml przeznaczony

OPIS_ Parafinowy smar o pojemności 40 g.

do usuwania zanieczyszczeń i smaru na klejącej powierzchni

tak więc z jazdy czerpać będziecie wyłącznie czystą przyjemność.

ION 12 BINDING

DIN_ 5-12

KOD_ DTS11221 DŁUGOŚCI_ 149, 156, 163, 170, 177 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid TECHNOLOGIA RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal tip hook MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 430 g/pair (170) MODEL NART_ Ibex 84 Carbon

178/180, 188 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid TECHNOLOGIA RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 510 g/pair (178/180) MODEL NART_ Ripstick 88W / 88

W I Ą Z A N I A S

WAGA_ 579 g

KOD_ DTS12021 DŁUGOŚCI_ 154, 162/164, 170/172, 178/180,

178/180, 188 MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_Hybrid TECHNOLOGIA RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 530 g/pair (178/180) MODEL NART_ Ripstick 94W / 96

G 3

RODZAJE SKISTOPPERÓW [MM]_ 85/100/115/130

IBEX 84 SKINS

188

B Y

KOD_ DTG32869

RIPSTICK 102W/106 SKINS

MATERIAŁ_ Mohair/nylon 65% - 35% PRZYLEGANIE_ Hybrid TECHNOLOGIA RODZAJ_ pre-cut skin MOCOWANIE NA DZIOBACH_ Metal bracket MOCOWANIE NA PIĘTKACH_ Tail Clip WAGA FOK_ 530 g/pair (178/180) MODEL NART_ Ripstick 102W/106

E L A N

RIPSTICK 86TW/86T SKINS

łatwe w montażu i demontażu.

Wiązania ION zostały zaprojektowane i wykonane zgodnie z najwyższymi standardami. Optymalna elastyczność oraz konstrukcja tylnego elementu sprawiają, że wiązania doskonale absorbują energię i wypinają w odpowiednim momencie. Szerokie, freeride’owe mocowanie zapewnia doskonały przekaz siły na krawędzie, poprawia sztywność poprzeczną nart i gwarantuje, że wiązanie jest odporne na wyrwanie. Wspomniane wiązania testowaliśmy zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak w górach, a efekt naszej pracy jest niezwykle zadawalający – najwyższej jakości wiązania w swojej klasie.

SYSTEM START/STOP System umożliwiający szybkie i łatwe wpięcie przedniej części buta.

PROSTE & INTUICYJNE ION cechuje płynne, pewne i efektywne wpinanie oraz przekaz sił. Zintegrowany patent BootStop sprawia, że przednia część buta wpina się szyko i precyzyjnie. System QuickFlick w tylnej części wiązań umożliwia szybkie wypięcie, zarówno za pomocą kija lub ręki. Tylną część ustawić również można pod różnym kątem, lub też zablokować. W celu montażu lub dopasowania wiązań użyć należy jednego narzędzia - Pozi Drive #3. Praktyczny i łatwy patent, dzięki któremu nie ma konieczności noszenia całego zestawu narzędzi.

SZYBKIE I ŁATWE WYPIĘCIE Łatwe i szybkie wypięcie tylnego elementu wiązań za pomocą kija lub dłoni.

JEDNO NARZĘDZIE MONTAŻOWE W celu montażu lub regulacji wiązań wystarczy użyć jednego, wielofunkcyjnego narzędzia. Mniej narzędzi do noszenia.

freeride’u i skitourów.

Wpływa na większą wytrzymałość i zapobiega gromadzeniu się lodu na fokach.

37


Ł S K A D A DV E I T A N NTU O U E RE RO NA W RT E Y

SK

PRĘDKOŚĆ

duża

Ł A T W E W N O S Z E N I U , N I E Z A W O D N E W U Ż Y C I U

mała puch

TEREN

Pracując w Elanie rozumiemy, jak wielkie znaczenie ma rodzaj sprzętu, na którym jeździcie. Wiemy również, jak ważne są odpowiednie narty, gdy na stoku stawiacie pierwsze kroki. Co więcej, wiemy również, że

zmienny

noszenie nart nie należy do najprzyjemniejszych czynności... Co prawda, środki transportu bardzo się przygotowany

między Kanadą i Europą. Niemniej jednak, nie oszukujmy się, podróż z nartami wciąż nastręcza pewnych

ekspert POZIOM ZAAWANSOWANIA

zmieniły - łatwiej przemieszczać się między znanymi ośrodkami na Wschodnim i Zachodnim Wybrzeżu, problemów. Chcąc uczynić transport nart szybszym i łatwiejszym, wynaleźliśmy w Elanie pierwsze, w pełni składane narty tourowe - Ibex Tactix. Rzecz nie była łatwa. Chcąc opracować sprzęt, który będzie "działał", a równocześnie zagwarantuje najwyższy poziom jazdy, musieliśmy spędzić całe lata analizując technologie i

zaawansowany

srednio zaawansowany

przyglądając się potrzebom rynku. Jak podeszliśmy do zadania? Otóż przecięliśmy narty Ibex na pół, a następnie połączyliśmy je za pomocą rewolucyjnego mechanizmu, czyli aluminiowej płyty, która zgina się w promieniu 180 stopni umożliwiając złożenie nart o długości 163 cm do 90 cm. Wszystko zabiera niecałe 20 sekund. Rezultat? Łatwe w noszeniu i bardzo przyjemne w użytkowaniu narty!

IBEX TACTIX CARBON ION 12

1 Narty podzielone są na dwie części i połączone za pomocą płyty.

2 Składając narty płyta obraca się 180 stopni.

3 Gdy narty są złożone płyta przylega do ich przedniej części.

4 W pozycji rozłożonej płyta stabilizuje i absorbuje wszystkie siły powstające w pobliżu łączenia.

Składane, przypięte paskami do plecaka narty gwarantują w trakcie technicznych podejść dużo większą swobodę ruchów i bezpieczeństwo. Dzięki systemowi umożliwiającymi złożenie, narty nie wystają ponad głowę lub poniżej pasa, czyniąc wspinaczkę bardziej swobodną. Narty te również świetnie sprawdzą się podczas wspinaczki z użyciem czekana. Co więcej, składane modele doskonale radzą sobie także podczas zjazdów, zwłaszcza, gdy z

180°

różnych powodów, trzeba czasami odpiąć narty. Składane narty Elana są wystarczająco mocne, by poradzić sobie w najtrudniejszych warunkach zapewniając stabilną i bezpieczną jazdę.

Łatwe w noszeniu, przyjazne w trakcie jazdy Jak powszechnie wiadomo, tradycyjny sprzęt trudno transportować, zwłaszcza gdy w zaśnieżonych górach wędrujemy z jednego miejsca w drugie. Chcąc ułatwić przemieszczanie i transport nart, Elan stworzył pierwsze, absolutnie fantastyczne narty składane, które do plecaka przytroczyć można szybko, łatwo i bezpiecznie. KOD ADPEPU18 PROFIL Mountain Rocker

TECHNOLOGIA

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Folding ski Technology, Fibreglass, Carbon Rods

GEOMETRIA 120 84 105 DŁUGOŚĆ PROMIEŃ WAGA

163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0) 2420 g +/- 50 g (with WIĄZANIAs)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Tactix Carbon Plate PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

38 38

39


E L ALL M E M OUNT AI EN N T

TECHNOLOGIA GROOVE Modele z serii Elements to genialny wybór dla początkujących narciarzy. Stabilne, chętnie wybaczają błędy i pomagają w utrzymaniu zrównoważonej sylwetki. Technologia Groove Technology sprawia, że nie wymykają się spod kontroli i ułatwiają wykończenie każdego skrętu, podczas gdy Power Shell zapewnia stabilność podczas jazdy z dużą prędkością. Co więcej, Parabolick Rocker odpowiada za łatwą i szybką inicjację skrętów, co przekłada się na szybsze postępy. Mówiąc krótko, to doskonały wybór dla osób prezentujących różny stopień zaawansowania.

TECHNOLOGIA GROOVE WIĘKSZA PEWNOŚĆ. RÓWNOWAGA, KONTROLA I ŁATWOŚĆ PROWADZENIA NART

SZYBKIE POSTĘPY DLA AMBITNYCH NARCIARZY Narciarstwo oznacza dla nas coś więcej, niż tylko sport. To styl życia. Nie ważne, czy przemieszczasz się wyciągami, czy wspinasz na najwyższy szczyt świata, zawsze chodzi o to, by w gronie przyjaciół i rodziny spędzać najlpeszy czas. W naszej pracy inspiruje nas pasja i zamiłowanie do zimowej aury; uwielbiamy dni, gdy puch otula stoki, i gdy trasy przypominają równiutki sztruks. Lubimy, gdy podczas jazdy wyciagiem, słońce muska nasze twarze, i gdy w ramach popołudniowego apres ski wznosimy kieliszek doskonałego aperitifu. Narciarstwo to wyjatkowy sport, na który składa się cały szereg niezapomninych wrażeń. Chcąc dostarczyć Wam najlepszych wspomnień i emocji, Elan opracował całkiem nową linię nart. Takich, które pomogą doskonalić technikę, a na stoku cieszyć się każdym sprawnie wykręconym skrętem. Nowe narty z grupy Element to niezwykle stabilny, nie wymykający się spod kontroli sprzęt. W ich konstrukcji zastosowano technologie Groove Tech, Parabolic Rocker oraz Power Shell, dzięki którym czynienie szybkich postępów jest tylko kwestią czasu. 40

WARSTWA POWER WIĘKSZA STABILNOŚĆ, NIŻSZA WAGA

PARABOLICZNY ROCKER ŁATWIEJSZE SKRĘTY, MNIEJSZY WYSIŁEK

41


A

NO

DESWY IGN

E L LL MOU E M NTAI E NN T

PRĘDKOŚĆ

duża

NO

DESWY IGN

NO

duża

PRĘDKOŚĆ

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

ELEMENT ORANGE

mała

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

srednio zaawansowany

mała

TEREN

zaawansowany

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

ekspert

duża

PRĘDKOŚĆ

duża przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

DESWY IGN

zmienny

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

NO

NO

DESWY IGN

puch

DESWY IGN

mała

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

LIGHT SHIFT Miłość od pierwszego skrętu Doskonały wybór dla osób, które chcą czynić szybkie postępy. Element zwiększą Twoje poczucie pewności na stoku, pomogą odnaleźć równowagę i kontrolę. Z każdym skrętem jeździć będziesz lepiej i zwinniej. KOD ABFHQX21 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

ELEMENT BLACK RED

ELEMENT W WHITE

ELEMENT W BLACK

LIGHT SHIFT

LIGHT SHIFT

LIGHT SHIFT

LIGHT SHIFT

KOD ABMHQZ21 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

KOD ABFHQY21 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

KOD ABMHPH21 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

KOD ABMHPJ21 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power

TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore,

Fibreglass

GEOMETRIA 127 76 102

GEOMETRIA 127 76 102

GEOMETRIA 127 76 102

GEOMETRIA 127 76 102

GEOMETRIA 127 76 102

144(10.6), 152(12.0), DŁUGOŚĆ 160(13.5), 168(15.2), PROMIEŃ 176(16.9)

144(10.6), 152(12.0), DŁUGOŚĆ 160(13.5), 168(15.2), PROMIEŃ 176(16.9)

144(10.6), 152(12.0), DŁUGOŚĆ 160(13.5), 168(15.2), PROMIEŃ 176(16.9)

DŁUGOŚĆ 144(10.6), 152(12.0), PROMIEŃ 160(13.5), 168(15.2)

DŁUGOŚĆ 144(10.6), 152(12.0), PROMIEŃ 160(13.5), 168(15.2)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

42

ELEMENT GREEN

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/GRN

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

43


C U W RA CE O P R SE LD RI ES ZMIANA BIEGU W SEGMENCIE RACING Linia Race Elana to modele o wyjątkowo hardym charakterze, przeznaczone dla najbardziej wymagających narciarzy. Zaprojektowane z myślą o prawdziwych ekspertach, którzy wiedzą, czego oczekiwać od nart. Innymi słowy serię Racę tworzą modele, które porównać można do strzały. Nie ważne, czy sięgniesz po narty skicrossowe, slalomowe czy giganowe, zawsze otrzymasz sprzęt z najwyższej półki. Nowe modele z grupy Race mają teraz zupełnie inną geometrię i tożsamość – są synonimem prędkości, mocy i precyzji strzały. Dzięki wykorzystanej w ich konstrukcji technologii Ace Arrow stały się jeszcze bardziej doskonałe i zwinne. Nadaliśmy im również świeżego wyglądu; teraz nowy odcień zieleni – Elan Racing Green - jest jeszcze bardziej wyrazisty. Linię Race tworzą różne modele, dedykowane zarówno zawodnikom, jak i zaawansowanym narciarzom.

K E V I N

D R U R Y

Z W Y C I Ę Z C A

W

G E N E R A L N E J P U C H A R U

K A T E G O R I I S K I C R O S S O W E G O

Ś W I A T A

W

S E Z O N I E

2 0 1 9 / 2 0 .

44

45


P

MODWY EL

NO

NO

NO

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

NO PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

MODWY EL

MODWY EL

MODWY EL

NO

NO

PRĘDKOŚĆ

duża

puch

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

KOD AABHTZ21

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA Ski cross approved

185(≥25), 191(≥27)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, RACEPLATE WCR 14 PŁYTA

ER 17.0 FREEFLEX ST ER 18 FREEFLEX

zaawansowany

srednio zaawansowany

GSX WORLD CUP

PLATE

KOD AAAHTW21 TECHNOLOGIA

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA Conform to FIS DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

188 (≥30), 193 (≥30)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, RACEPLATE WCR 14 PŁYTA WIĄZANIA

ER 17.0 FREEFLEX ST ER 18.0 X FREEFLEX ST RD

zaawansowany

srednio zaawansowany

GSX MASTER

PLATE

KOD AABHRA21

Ace Arrow Technology,

TECHNOLOGIA RST Sidewall, R2 Frame

Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA 110 69 94 DŁUGOŚĆ 174(19.0), 179(21.1), PROMIEŃ 181(23.9) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, RACEPLATE EVO 14, PŁYTA RACEPLATE WCR 14 WIĄZANIA ER 17.0 FREEFLEX ST

zaawansowany

srednio zaawansowany

SLX WORLD CUP

PLATE

KOD AAEHUB21 TECHNOLOGIA

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA Conform to FIS DŁUGOŚĆ 157 (≥11,5), 165 (≥12,6) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat / RACEPLATE WCR 14 PŁYTA

ER 17.0 FREEFLEX ST

WIĄZANIA BRAKE 85 [A]

ER 18.0 X FREEFLEX ST RD

zaawansowany

srednio zaawansowany

GSX TEAM

PLATE

KOD AACHUC21, AACHUH21

RST Sidewall, Response

TECHNOLOGIA Frame Woodcore, Fibreglass*

/ Dual Ti**

GEOMETRIA FIS approved

134(≥13.0)*, 142(≥15.0)*, DŁUGOŚĆ 150(≥15.0)*, 158(≥17.0)**, PROMIEŃ 166(≥17.5)**, 171(≥20.5)**, 176(≥23)**, 182(≥25)** Flat, RACEPLATE WCR TEAM

SYSTEM WIĄZAŃ/ RACEPLATE WCR 14 PŁYTA

(ROZMIARY 182)

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

ekspert POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

PLATE

WIĄZANIA

duża

duża

duża

mała

GSX WORLD CUP X

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

NO

MODWY EL

MODWY EL

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

PRĘDKOŚĆ

duża

srednio zaawansowany

TECHNOLOGIA

MODWY EL

W OR R S E L D AC E RI C ES U

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

srednio zaawansowany

SLX TEAM

PLATE

KOD AAFHUE21, AAFHUF21

RST Sidewall, Response

TECHNOLOGIA Frame Woodcore, Fibreglass*

/ Dual Ti**

GEOMETRIA FIS approved DŁUGOŚĆ 133(≥10.5)*, 139(≥10.5)*, PROMIEŃ 145(≥11.0)**, 151(≥11.5)** SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, RACEPLATE WCR TEAM PŁYTA

ER 11.0 FREEFLEX

WIĄZANIA BRAKE 85 [D],

zaawansowany

RCX

PLATE KOD AAHHUM21 TECHNOLOGIA

RST Sidewall, Response Frame Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA FIS approved DŁUGOŚĆ 122(≥8.5), 128(≥9.8) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat, RACEPLATE WCR TEAM PŁYTA WIĄZANIA ER 11.0, EL 7.5

ER 14.0 FREEFLEX

ER 11.0 FREEFLEX, WIĄZANIA ER 14.0 FREEFLEX

46

47


T W ALL M E E OUNTA N E IN R

N O W A

T E C H N O L O G I A

M O D E L I

R C

RDZEŃ CHANNEL WOODCORE Rdzeń zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach wykonany z drewna topoli. Gwarantuje sprężystość i optymalny flex.

ŚCIANY BOCZNE EST Rozbudowana konstrukcja ścian bocznych, gwarantująca genialny przekaz siły na krawędzie i doskonałą stabilność.

DLA MŁODYCH NARCIARZY Jak zarazić się bakcylem narciarstwa? Bardzo prosto – pielęgnując pasję i hobby od najmłodszych lat. W Elanie wiemy, jak ważny jest odpowiedni sprzęt, zarówno ten dla dzieci, jak i młodzieży i jak bardzo jego jakość przekuwa się na czynienie szybkich postępów. Mówiąc krótko, dobry sprzęt oznacza dobrą zabawę. Z myślą o młodych narciarzach, którzy chcą doskonalić technikę jazdy na tyczkach, Elan zaprojektował RC Ace.

48

49


NO PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

duża

duża

mała

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

PRĘDKOŚĆ

duża

MODWY EL

NO

NO

MODWY EL

MODWY EL

T W ALL M E E OUNTA N E IN R

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

RIPSTICK 86 T Przepustka na (free) ride Ripstick 86T to zbudowane z zaawansowanych technologicznie materiałów narty dla juniorów preferujących jazdę w puchu. Doskonały model freeride’owy – lekki, zwinny, lekki i niezwykle sterowny w każdych warunkach. KOD ADGGEA20 PROFIL Mountain Rocker TECHNOLOGIA

SST Sidewall, Laminated Woodcore, Fibreglass

Przepustka na (free) ride Ripstick 86TW to zbudowane z zaawansowanych technologicznie materiałów narty dla juniorów preferujących jazdę w puchu. Doskonały model freeride’owy – lekki, zwinny, lekki i niezwykle sterowny w każdych warunkach. KOD ADGGDY20 PROFIL Mountain Rocker TECHNOLOGIA

SST Sidewall, Laminated Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 123 86 112

GEOMETRIA 123 86 112

138(11.5), 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

DŁUGOŚĆ 138(11.5), 148(12.9), PROMIEŃ 158(15.0), 168(16.7)

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

WAGA 1270g +/- 50g SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

50

RIPSTICK 86 TW

WAGA 1300g +/- 50g SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA

RC WINGMAN

RC ACE

RC MAGIC

SHIFT

SHIFT

SHIFT

Chcesz jeździć jak tata? RC Wingman zaprojektowane zostały z myślą o zaawansowanych juniorach. Model łączący idealny flex, sztywność poprzeczną i doskonałe trzymanie krawędzi.

Wschodzące gwiazdy narciarstwa RC Ace zaprojektowane zostały z myślą o młodych, aspirujących narciarzach. Model łączący idealny flex, sztywność poprzeczną i doskonałe trzymanie krawędzi.

Chcesz jeździć jak mama? RC Magic zaprojektowane zostały z myślą o zaawansowanych juniorkach. Model łączący idealny flex, sztywność poprzeczną i doskonałe trzymanie krawędzi.

KOD AFCHSG21 PROFIL Camber TECHNOLOGIA

EST Sidewall, Channel Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 115 70 100 DŁUGOŚĆ 120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), PROMIEŃ 150(11.9) SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

KOD AFAHSE21 PROFIL Camber TECHNOLOGIA

EST Sidewall, Channel Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 115 70 100 DŁUGOŚĆ 120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), PROMIEŃ 150(11.9) SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

KOD AFBHSF21 PROFIL Camber TECHNOLOGIA

EST Sidewall, Channel Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 115 70 100 DŁUGOŚĆ 120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), PROMIEŃ 150(11.9) SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW SHIFT WHT

WIĄZANIA ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

51


T W ALL M E E OUNTA N E IN R

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ puch

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

PRODIGY

zaawansowany

srednio zaawansowany

LEELOO

zaawansowany

srednio zaawansowany

PRODIGY TEAM

zaawansowany

srednio zaawansowany

LEELOO TEAM

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

mała

SLING SHOT

zaawansowany

srednio zaawansowany

PRODIGY PRO

zaawansowany

srednio zaawansowany

LEELOO PRO

FLAT

LIGHT SHIFT/FLAT

LIGHT SHIFT/FLAT

QUICK SHIFT/FLAT

QUICK SHIFT/FLAT

QUICK SHIFT

QUICK SHIFT

Freestyle’owa maszyna Nie możesz doczekać się kolejnej freestyle’owej sesji? Czym prędzej sięgnij po Sling Shot, narty które pobudzą wyobraźnię oraz pozwolą rozwinąć skrzydła i szybko czynić widoczne postępy. Sprawdzą się nie tylko w parku i w pipe’ie.

Freestyle w najlepszym wydaniu Jeżeli chcesz zabawić się w parku lub w pipe’ie, Prodigy będzie doskonałym wyborem. Dobrze wyważone, świetnie sprawdzą się podczas akrobacji w powietrzu i poruszania w zróżnicowanym terenie. Bardzo zdolne twin tipy.

Freestyle w damskim wydaniu Szukasz dobrej zabawy w parku i w pipe’ie? Proszę bardzo – Leeloo są dla Ciebie! Dobrze wyważone, świetnie sprawdzą się podczas akrobacji w powietrzu i poruszania w zróżnicowanym terenie. Bardzo zdolne twin tipy.

Szybki postęp Prodigy wiedzą, co oznacza dobra zabawa w parku lub w pipe’ie, bowiem „Always Good Times” stanowi ich motto życiowe. Narty przeznaczone dla młodych narciarzy chcących czynić szybkie postępy w slopestyle’u. Bardzo zdolne twin tipy.

Szybki postęp Leeloo wiedzą, co oznacza dobra zabawa w parku lub w pipe’ie, bowiem „Always Good Times” stanowi ich motto życiowe. Narty przeznaczone dla młodych narciarzy chcących czynić szybkie postępy w slopestyle’u. Bardzo zdolne twin tipy.

Pierwsza zabawka Prodigy Pro to narty zaprojektowane z myślą o dzieciach. Pomogą uwolnić wyobraźnię, są bardzo przyjazne i łatwe w obsłudze. Doskonałe twin tipy dla adeptów narciarstwa.

Pierwsza zabawka Leeloo Pro to narty zaprojektowane z myślą o dzieciach. Pomogą uwolnić wyobraźnię, są bardzo przyjazne i łatwe w obsłudze. Doskonałe twin tipy dla adeptów narciarstwa.

KOD ADRGJP20 PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIA

Monoblock, Laminated Woodcore, Fibreglass

KOD AESGJT20, AESGJS20 (FLAT) PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 118 86 113

GEOMETRIA 116 84 111

149(11.9), 156(12.9)

DŁUGOŚĆ 155(13.8), 165(16.1), PROMIEŃ 175(18.4)

DŁUGOŚĆ 161(14.0), 166(15.2) PROMIEŃ

171(16.3), 176(17.5)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA

52

duża

duża

duża

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

duża

ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

KOD AESGJR20, AESGJF20 (FLAT) PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 115 83 110 DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

155(13.8), 165(16.1), 175(18.4)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

KOD AETGJW20, AETGJV20 (FLAT) PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 112 81.5 107 DŁUGOŚĆ 125(9.6), 135(10.9), PROMIEŃ 145(12.3) SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift WB BLK

KOD AEUGJE20, AEUGJU20 (FLAT) PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 112 81.5 107 DŁUGOŚĆ 125(9.6), 135(10.9), PROMIEŃ 145(12.3) SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift WB BLK

KOD AETGHE20 PROFIL EarlyRise Rocker

U FLex Technology, Full TECHNOLOGIA Power Cap, Synflex, Fibreglass GEOMETRIA 105 72 97 DŁUGOŚĆ 95(5.4), 105(7.0), 115(8.8) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 4.5 GW AC SHIFT BLK/SIL

KOD AEUGHF20 PROFIL EarlyRise Rocker

U FLex Technology, Full

TECHNOLOGIA Power Cap, Synflex,

Fibreglass

GEOMETRIA 105 72 97 DŁUGOŚĆ 95(5.4), 105(7.0), 115(8.8) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 4.5 GW AC SHIFT WHT

53


N

DS

NT AI

IDEA

ROZWIAZANIE U-Flex TECHNOLOGIA

KI

AL

L

M

OU

PROBLEM Zbyt wielka sztywność nart dla dzieci

ELASTYCZNE BUTY NARCIARSKIE

ELASTYCZNE NARTY

JAZDA NA NARTACH ŁATWA JAK CHODZENIE Elan sprawił, że najmłodsi amatorzy nart czerpią teraz z jazdy o 250% frajdy więcej! Dzięki technologii U-Flex udało się skonstruować narty o 25% elastyczniejsze od tych powszechnie dostępnych na rynku. Efekt? Dzieciaki wycinają carvingowe skręty tak samo dobrze, jak ich rodzice. W kolekcji Elana znajduje się zestaw nart i butów z technologią U-Flex, gwarantujący dzieciom najwyższą jakość jazdy i mnóstwo frajdy na stoku.

54

FLEX MIĘKSZY O 25% PRZYJAZNY SPRZĘT = ŁATWOŚĆ NAUKI Elastyczniejsze o 25% narty umożliwiają dzieciom wycinanie płynnych, precyzyjnych skrętów, lekko się prowadzą i dostarczają z jazdy więcej frajdy. Przyjazny sprzęt umożliwiający czynienie szybkich postępów.

55


L

K I MOUNT D S AIN

56

NO

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

All Mountain Kids to najbardziej innowacyjne na rynku narty juniorskie. Dlaczego? Dlatego, że w ich konstrukcji wykorzystano opatentowaną technologię Elana U-Flex. Technologia U-Flex umożliwia młodym narciarzom wygięcie narty pod butem, co umożliwia wycinanie zgrabnych, carvingowych skrętów. Perfekcja od pierwszego skrętu.

duża

mała

srednio zaawansowany

Miększy flex, większa frajda

DESWY IGN

NO

NO

DESWY IGN

DESWY IGN

AL

duża

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

JETT

QUICK SHIFT

STARR

QUICK SHIFT KOD AFDHSH21

KOD AFDGBH20

SKY

QUICK SHIFT KOD AFFEZG19

MAXX

QUICK SHIFT KOD AFDHSK21

PROFIL EarlyRise Rocker

PROFIL EarlyRise Rocker

PROFIL EarlyRise Rocker

PROFIL EarlyRise Rocker

U FLex Technology, Full TECHNOLOGIA Power Cap, Synflex, Fibreglass

U FLex Technology, Full TECHNOLOGIA Power Cap, Synflex, Fibreglass

U FLex Technology, Full TECHNOLOGIA Power Cap, Synflex, Fibreglass

U FLex Technology, Full TECHNOLOGIA Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 101 69 90

GEOMETRIA 101 69 90

GEOMETRIA 101 69 90

GEOMETRIA 101 69 90

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift WHT

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift WHT

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), 130(9.4), 140(11.2), 150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

MAXX BLK RED

QUICK SHIFT

KOD AFDHSL21 PROFIL EarlyRise Rocker

U FLex Technology, Full

TECHNOLOGIA Power Cap, Synflex,

Fibreglass

GEOMETRIA 101 69 90

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8),

DŁUGOŚĆ 100(6.2), 110(7.0), 120(8.6), PROMIEŃ 130(9.4), 140(11.2),

150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

57


L

K I MOUNT D S AIN

AL

B U T Y

N A R C I A R S K I E

U - F L E X

Rozszerzając koncepcję zwiększenia elastyczności nart dziecięcych i juniorskich w celu ułatwienia procesu nauki, U-Flex Technology została zastosowana także w produkcji butów. Możemy zaoferować unikalny na rynku kompletny zestaw nart i butów, który spełnia kryteria naszej filozofii. Nowe buty zginają się zgodnie z anatomią ludzkiej stopy zwiększając możliwość ugięcia nart w skrętach przyspieszając postępy w nauce i zwiększając radość na stoku.

1 1

ZOPTYMALIZOWANY FLEX BUTÓW Buty z linii U-Flex uginają się w sposób naturalny zwiększając możliwość lepszego czucia nart w skrętach palcami stóp dzięki elastycznej podeszwie.

EZYY

2

3

EZYY 2

KOD

RBJB0316 (BLOOM XS), RBJB0117 (BLOOM 1), RBJB0217 (BLOOM 2)

TECHNOLOGIA

TECHNOLOGIA

LightWAGA (EZYY XS) U-Flex™, Volume Control Plate VCP (EZYY 1/2)

LightWAGA (BLOOM XS) U-Flex™, Volume Control Plate VCP (BLOOM 1/2)

KONSTRUKCJA

KONSTRUKCJA

Cabrio KONSTRUKCJA

Cabrio KONSTRUKCJA

SKORUP

SKORUP

Polipropylene

WKŁAD WEWNĘTRZNY

Thermo insulating, Junior Comfort, Junior Last

POSITION 1

2

KONIEC ZMARZNIĘTYCH STÓP W butach U-flex dziecięce stopy nie będą marznąć dzięki elastyczności podeszew umożliwiającej swobodne poruszanie palcami stóp. Materiały użyte do produkcji wkładów są także najwyższej jakości.

58

4

POSITION 2

3

WKŁADKA VOLUME CONTROL Nasza koncepcja Volume Control Plate umożliwia użycie tego samego rozmiaru butów dla trzech kolejnych rozmiarów stóp. Każda para wyposażona jest w specjalne wkładki redukujące objętość wnętrza i rozmiar w zależności od ich umieszczenia w skorupach.

PODESZWA Podeszwy butów są elastyczne i reagują na ruchy powstające podczas uginania cholewki.

Polipropylene

EZYY 1

ROZMIARY

WKŁAD WEWNĘTRZNY

Thermo insulating, Junior Comfort, Junior Last

150, 155, 160, 165 (BLOOM XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (BLOOM 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (BLOOM 2),

KLAMRY

KLAMRY

1 nylon buckle (EZYY XS/EZYY 1), 2 nylon KLAMRY (EZYY 2)

1 nylonowa klamra (BLOOM XS/1), 2 nylonowe klamry (BLOOM2)

KOLORY

KOLORY

Załóż i jedź! Buty dziecięce Ezyy marki Elan to bardzo elastyczny model harmonijnie współpracujący z nartami, w których zastosowano technologię U-Flex. Efekt? większa frajda z jazdy i szybsze postępy.

BLOOM 1

ROZMIARY

150, 155, 160, 165 (EZYY XS), 170, 175, 180, 185, 190, 195 (EZYY 1), 200, 205, 210, 215, 220, 225 (EZYY 2),

zielony/biały (EZYY XS), zielony/biały (EZYY 1), czarny (EZYY 2)

BLOOM 2

KOD

RBJA0316 (EZYY XS), RBJA0117 (EZYY 1), RBJA0217 (EZYY 2)

4

BLOOM

biały/różowy

EZYY XS

Załóż i jedź! Buty dziecięce Bloom marki Elan to bardzo elastyczny model harmonijnie współpracujący z nartami, w których zastosowano technologię U-Flex. Efekt? większa frajda z jazdy i szybsze postępy.

BLOOM XS

59


NT AL RE WYTRZYMAŁOŚĆ I WYSOKA JAKOŚĆ JAZDY Zdajemy sobie sprawę, że narty przeznaczone dla wypożyczalni powinny być trwałe i wytrzymałe. Dlatego, poczyniliśmy wszelkie starania, by dostarczyć modele, które umożliwią użytkownikom czerpanie z jazdy dużej frajdy, czynienie szybkich postępów i rozwijanie pasji. Zależy nam również na młodym pokoleniu, które chcielibyśmy zarazić bakcylem narciarstwa. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, początkujących i zaawansowanych, Elan oferuje kompleksową ofertę spełniającą najwyższe standardy. Wybór nart odpowiadających umiejętnościom jest bardzo łatwy; co ważne w nartach projektowanych dla potrzeb wypożyczalni zastosowane zostały wszystkie technologie, które wykorzystujemy w regularnej kolekcji, a jedyną różnicą jest bardziej solidna, odporna na zarysowania i uszkodzenia górna warstwa.

60

61


175

17 0

16 0

15 0

14 0

130

120

RE

NT AL

S Z Y B S Z A I Ł A T W I E J S Z A I D E N T Y F I K A C J A

KOLORY KOD SZYBSZA I ŁATWIEJSZA IDENTYFIKACJA

TECHNOLOGIA GROOVE RÓWNOWAGA KONTROLA

NAKLEJKI WIEKSZE O 25% ŁATWA IDENTYFIKACJA POSZCZEGÓLNYCH MODELI

KOLOROWA SKALA

PARABOLICZNY ROCKER

UMOŻLIWIAJĄCA ZMIANĘ ROZSTAWU WIĄZAŃ. IDEALNE ROZWIĄZANIE DLA KAŻDEJ WYPOŻYCZALNI. 4 FACTOR, U-FIT & POJEDYNCZE OZNACZENIE KODU UMOŻLIWIAJĄ BŁYSKAWICZNĄ REGULACJĘ ROZSTAWU WIĄZAŃ

ŁATWIEJSZE WYCINANIE SKRĘTÓW

HD POWER SHELL WZMOCNIONA KONSTRUKCJA KRAWĘDZI

62

63


NT AL

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

puch

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

AMPHIBIO X KOD ABKGQE20 PROFIL Amphibio

Amphibio TruLine Technology, TECHNOLOGIA RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

zaawansowany

srednio zaawansowany

WINGMAN 82TI BLUE

POWER SHIFT

KOD ABFHSR21 PROFIL Amphibio

Amphibio TruLine Technology, TECHNOLOGIA SST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

GEOMETRIA 125 76 104

GEOMETRIA 129 82 112

144(10.2), 152(11.6), DŁUGOŚĆ PROMIEŃ 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

154(11.0), 160(12.0), DŁUGOŚĆ 166(13.1), 172(14.3), PROMIEŃ 178(15.5), 184(16.7) SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG

zaawansowany

srednio zaawansowany

RIPSTICK 88 RNT

POWER SHIFT

KOD ADDGEV20 PROFIL Amphibio

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass GEOMETRIA 130 88 105

148(13.0), 156(13.7),

DŁUGOŚĆ PROMIEŃ 164(14.2), 172(15.4),

180(17.0), 188(18.9)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA

ELX 11.0 GW SHIFT WIĄZANIA BLK/ORG

zaawansowany

srednio zaawansowany

RIPSTICK 88 W RNT

POWER SHIFT

KOD ADGGEQ20 PROFIL Amphibio

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass GEOMETRIA 130 88 105

146(13.0), 154(13.7),

DŁUGOŚĆ 162(14.2), 170(15.4), PROMIEŃ

178(17.0)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA

ELW 11.0 GW WIĄZANIA SHIFT BLK/PURPLE

zaawansowany

EXPLORE 80 KOD

AGBHSW21, AGBHSU21 (Track)

PROFIL Early Rise Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Mono Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 123 80 106 DŁUGOŚĆ 144(11.1), 152(12.5), PROMIEŃ 160(14.2), 168(15.8) SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift, Track PŁYTA WIĄZANIA

ESP 10.0 GW Track PM /EL 10.0 GW SHIFT BLK/GRN

zaawansowany

srednio zaawansowany

srednio zaawansowany

POWER SHIFT/TRACK

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

mała

zaawansowany

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

duża

mała

zmienny

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA

duża

mała

POWER SHIFT

64

duża

duża

srednio zaawansowany

WIĄZANIA

NO

MODWY EL

NO

MODWY EL

RE

duża

ELEMENT 76 RS

LIGHT SHIFT/TRACK

KOD AGCFNU19, AGCFNV19 (Track) PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, HD

TECHNOLOGIA Power Shell, Dual Woodcore,

Fibreglass

GEOMETRIA 127 76 102

120(7.4), 130(8.9), 140(10.6),

DŁUGOŚĆ 150(12.0), 160(13.5), PROMIEŃ

170(15.2), 175(16.9)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift, Track PŁYTA

EL 10.0 GW SHIFT

WIĄZANIA BLK/BLK

ESP 10.0 GW Track PM

zaawansowany

srednio zaawansowany

ELEMENT 76

LIGHT SHIFT/TRACK KOD AGDEHC18, AGBEGL18 (track) PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, HD

TECHNOLOGIA Power Shell, Dual Woodcore,

Fibreglass

GEOMETRIA 127 76 102

120(7.4), 130(8.9), 140(10.6),

DŁUGOŚĆ 150(12.0), 160(13.5), PROMIEŃ

170(15.2), 175(16.9)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift, Track PŁYTA

EL 10.0 GW SHIFT

WIĄZANIA BLK/BLK

ESP 10.0 GW Track PM

65


NT AL

NO

MODWY EL

RE

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

mała

puch

puch

puch

puch

puch

puch

zmienny

zmienny

zmienny

zmienny

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

TEREN

mała

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

duża

PRĘDKOŚĆ

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

EXPLORE 2

EXPLORE XP2

zaawansowany

srednio zaawansowany

EXPLORE 1

SLING SHOT DEMO

TRACK

KOD ADRGJQ20 PROFIL JIB Rocker TECHNOLOGIA

Monoblock, Laminated Woodcore, Fibreglass

GEOMETRIA 118 86 113

149(11.9), 156(12.9),

DŁUGOŚĆ 161(14.0), 166(15.2), PROMIEŃ

171(16.3), 176(17.5)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Track PŁYTA WIĄZANIA ESP 10.0 GW Track PM

EXPLORE X

LIGHT SHIFT

KOD AGFHTB21 PROFIL Parabolic Rocker TECHNOLOGIA

GrooveTip Technology, Full Power Cap, Mono Woodcore

GEOMETRIA 128 80 105

140(10.3), 146(11.3),

DŁUGOŚĆ 152(12.4), 160(13.9), PROMIEŃ

168(15.5), 176(17.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift, Flat PŁYTA WIĄZANIA

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK

EXPLORE PRO

QUICK SHIFT

KOD AGKFRZ19 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 101 67 91

70(2.5), 80(3.5), 90(4.8),

DŁUGOŚĆ 100(6.3), 110(7.0), 120(8.6), PROMIEŃ 130(9.4), 140(11.2),

150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift KOLORY KODd PŁYTA WIĄZANIA EL 4.5_7.5 GW Shift BLK

EXAR PRO

FLAT

KOD AG7ASZ15 PROFIL EarlyRise Rocker TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Synflex Core, Fibreglass

GEOMETRIA 101 67 91

70(2.8), 80(3.5), 90(4.7),

DŁUGOŚĆ 100(6.1), 110(7.0), 120(8.6), PROMIEŃ 130(9.4), 140(11.2),

150(13.1)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA Flat

VARIO

FREELINE BLUE

QUICK SHIFT/TRACK KOD AGIGLE20

PROFIL Camber TECHNOLOGIA Full Power Cap, Synflex GEOMETRIA 111 87 100 DŁUGOŚĆ PROMIEŃ 099(7.7) SYSTEM WIĄZAŃ/ ARWOE V2 PŁYTA WIĄZANIA

KOD AGHHKG20 PROFIL Camber TECHNOLOGIA

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

GEOMETRIA 115 76 105 DŁUGOŚĆ 099(7.7), 125(8.5), 135(10.3) PROMIEŃ SYSTEM WIĄZAŃ/ Quick Shift, Track PŁYTA

EL 10.0 GW SHIFT WIĄZANIA BLK/BLK

EXPLORE XP1

EXPLORE EXPLORE XP KOD

RBJR0114 (1), RBJR0214 (2) RBJX0114 (XP1), RBJX0214 (XP2)

TECHNOLOGIA U-Flex™, Volume Control Plate KONSTRUKCJA Cabrio KONSTRUKCJA SKORUPA Polypropylene /

Polyurethane (EXPLORE XP)

WKŁAD Thermo insulating, WEWNĘTRZNY Junior comfort, Junior last ROZMIARY 16.5, 17.5, 18.5, 19.5 RANGE (Explore 1-Explore XP 1) - 20.5,

21.5, 22.5 (Explore 2-Explore XP 2)

KLAMRY BENEFITS

1 nylon buckle (16.5 – 19.5), 2 nylon KLAMRY (20.5- 22.5) KOLORY coding - Easy skiing Warm feet - Easy entry

KOLORY Smoke/Green - Grey/Czarny

66

67


NT AL RE

RENTAL FASTEC KOD_ CA962616

KOD_ CA962816

ROZMIARY_ SM, ML

ROZMIARY_ SM, ML

MATERIAŁ_ PA+GF+EVA

MATERIAŁ_ PA+EVA

PLATFORMA_ CBS base + Compact High

PLATFORMA_ ACC base + Compact High

PASKI_ Elliptical

PASKI_ Elliptical

WYŚCIÓŁKA_ Standard

WYŚCIÓŁKA_ Standard

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

RENTAL BASIC

RENTAL JUNIOR

Back

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany puch

zmienny

przygotowany

zaawansowany

srednio zaawansowany puch

TEREN

TEREN

TEREN

puch

zmienny

przygotowany

zmienny

przygotowany

EXPLORE U-FLEX KOD BRE81018 (75, 85, 95) PROFIL All TEREN Rocker TECHNOLOGIA Response Woodcore GEOMETRIA

195/179/195, 200/182/200, 205/183/205

DŁUGOŚĆ 75(4.3), 85(5.0), 95(5.5) PROMIEŃ

EXPLORE C KOD BRC80218 PROFIL Hyper Camber TECHNOLOGIA Control Woodcore

272.5/233/272.5, 280/240/280, GEOMETRIA 283.5/243/283.5, 291.5/247/291.5, 295/252/295, 299/255/299 DŁUGOŚĆ 135(6.1). 140(6.3), 145(6.5), PROMIEŃ 150(6.7), 155(7.4), 160(7.5)

EXPLORE R KOD BRC80418 PROFIL Jib Rocker TECHNOLOGIA Control Woodcore

Back

ekspert SNOWBOARD LEVEL

SNOWBOARD LEVEL

SNOWBOARD LEVEL

ekspert

RENTAL VIP

EXPLORE PLUS R KOD BRD80618 PROFIL All TEREN Rocker TECHNOLOGIA Response Woodcore

272.5/233/272.5, 280/240/280, GEOMETRIA 283.5/243/283.5, 291.5/247/291.5, 295/252/295, 299/255/299

290/248/290, 292.5/250/292.5, GEOMETRIA 294.5/252.5/294.5, 297/255/297, 310/265/305, 320/275/313, 326/285/320

DŁUGOŚĆ 135(6.1). 140(6.3), 145(6.5), PROMIEŃ 150(6.7), 155(7.4), 160(7.5)

DŁUGOŚĆ 155(7.6), 160(7.8), 165(7.9), PROMIEŃ

135(6.6). 145(7.2), 150(7.5), 170(9.1)

KOD_ CA963016

KOD_ CA963216

ROZMIARY_ SM, ML

ROZMIARY_ S

MATERIAŁ_ PA+EVA

MATERIAŁ_ PA+EVA

PLATFORMA_ ACC base + Compact High

PLATFORMA_ ACC base + Compact Lite

PASKI_ Elliptical

PASKI_ Elliptical

WYŚCIÓŁKA_ Standard

WYŚCIÓŁKA_ Standard

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

SYSTEM MONTAŻU_ Quick Rental

Back

High Back

EXPLORE JUNIOR R KOD BRE80818 (105, 115, 125) PROFIL All TEREN Rocker TECHNOLOGIA Response Woodcore GEOMETRIA

210/186/210, 215/189/215, 258/225/258

DŁUGOŚĆ 105(6.0), 115(6.4), 125(6.7) PROMIEŃ

RENTAL BOOT KOD_ KR965616 ROZMIARY_ 2-13 MATERIAŁ_ Rubber + Nylon WKŁAD WEWNĘTRZNY_ L1 WKŁAD

WEWNĘTRZNY + Tongue pull strap

OUT SOLE_ Rubber + Cushion pads +

Tongue pull strap

LACE_ Flex Window + Laceless WKŁAD

WEWNĘTRZNY

68

69


S T O S O W A N E

W

K A S K A C H

KA

SK

I

T E C H N O L O G I E

Gdy mowa o bezpieczeństwie, kompromisy nie wchodzą w grę. Kolekcja kasków marki Elan gwarantuje niezawodną ochronę i komfort, tak więc - zamiast martwić się o bezpieczeństwo - skupić się można wyłącznie na jeździe.

KONSTRUKCJA Kask wykonany w najnowszej technologii typu In Mould. Odporna na uderzenia zewnętrzna warstwa wykonana jest z polikarbonu i połączona z warstwą wewnętrzną z EPS. W efekcie powstaje bardzo lekka i stabilna konstrukcja gwarantująca najwyższy poziom bezpieczeństwa.

WKŁAD WEWNĘTRZNY AND VISOR Keeping your head fresh on slopes is important. One-piece ventilated WKŁAD WEWNĘTRZNY integrates seamlessly with Airflow helmet KONSTRUKCJA to keep your head and goggles vented at optimal levels in all conditions. All WKŁAD WEWNĘTRZNYs are removeable and washable.

OCHRONA USZU Uszy są bardzo narażone na działanie niskich temperatur, dlatego w naszych kaskach stosujemy odpowiednie zabezpieczenie gwarantujące idealną ochronę termiczną i bardzo dobrą słyszalność.

ARC Konstrukcja All Round Comfort oparta jest na kilku rozwiązaniach mających na celu zapewnić komfort użytkowania kasku przez cały dzień. All Round Comfort polega na zastosowaniu po wewnętrznej stronie kasku bardzo wygodnej wyściółki. Dodatkowo kask wyposażony jest w system wentylacji AirFlow i system regulacji BOA 360.

70

Niezawodna ochrona i perfekcyjne dopasowanie za pomocą lekkiego, idealnie wkomponowanego w skorupę kasku systemu BOA. System umożliwia również mikro regulację, dzięki czemu kask można precyzyjnie dopasować do obwodu głowy.

71


MEN

KA

SK

I

MEN

HYDE PRO VISOR

HYDE PRO

HYDE COMP

IMPULSE

KOD_ CE100420 (Czarny) CE100220 (Grey)

KOD_ CE101020 (Grey), CE101220 (Czarny)

KOD_ CE101420

KOD_ CE201620 (Czarny), CE201820 (Blue)

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360

SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System

SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Retina Visor / Passive Airstream / AirFlowLiner / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Compatible with prescription glasses / Designed in the Slovenian Alps

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowLiner / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Slovenian Alps

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

ROZMIARY_ 56-59 (M), 60-62 (L)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowLiner / Stealth Strap Design / Adjustable 180 System /Designed in the Slovenian Alps

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Controlled Airstream / Anti-Bacterial Liner / Removable Earpads / Adjustable 180 System / Designed in the Slovenian Alps

KOLORY_ Szary/czarny

KOLORY_ zielony

KOLORY_ Szary/czarny

W STUDIO

W STUDIO

EVOQUE PRO VISOR

EVOQUE PRO

EVOQUE COMP

IMPULSE

KOD_ CE302220

KOD_ CE302020

KOD_ CE302420

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

KOD_ CE302820 (Maroon), CE302620 (White)

SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360

SYSTEM DOPASOWANIA_ BOA 360

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M)

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M)

SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System

SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Retina Visor / Passive Airstream / AirFlowLiner / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Compatible with prescription glasses / Designed in the Slovenian Alps

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowLiner / EarShell Protection / Stealth Strap Design / ARC Construction / BOA 360 Fit System / Designed in the Slovenian Alps

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M)

ROZMIARY_ 53-56 (S), 56-59 (M)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / AirFlowLiner / Stealth Strap Design / Adjustable 180 System / Designed in the Slovenian Alps

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Controlled Airstream / Anti-Bacterial Liner / Removable Earpads / Adjustable 180 System / Designed in the Slovenian Alps

KOLORY_ Czarny

KOLORY_ Czarny

KOLORY_ White

KOLORY_ White/Maroon

TWIST

KOD_ (XS 49-53) (S 53-56)

KOD_ (XS 49-53) (S 53-56)

CE4S3221 (Pink), CE4S3021 (Green),

CE403020 (Green), CE403220 (Pink), CE403420 (White), CE403620 (Blue), CE504420 (Black)

CE4S3421 (White), CE4S3621 (Blue), CE4S3821 (Black) KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Jr. fit system ROZMIARY_ 49-53 (XS), 53-56 (S) HELMET CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / Anti-Bacterial Liner / Removable Earpads / Jr. Fit System / Designed in the Slovenian Alps GOGGLE CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ TPU frame / PC Lens, inner double lens + EVA / upper and lower inner vent foam / 2-layer face foam / silicon inside woven strap KOLORY_ Zielony, różowy, biały, niebieski, czarny

SPECTER RENTAL

KONSTRUKCJA_ PC - Inmold SYSTEM DOPASOWANIA_ Jr. fit system ROZMIARY_ 49-53 (XS), 53-56 (S) CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Inmold Construction / Passive Airstream / Anti-Bacterial Liner / Removable Earpads / Jr. Fit System / Designed in the Slovenian Alps KOLORY_ Zielony, różowy, biały, niebieski, czarny

RENTAL

NO

NO

TWIST SET

DESWY IGN

JUNIOR DESWY IGN

KOLORY_ Czarny/Blue

KOD_ CE583818

RC RACE

KONSTRUKCJA_ ABS

KOD_ CE411621

SYSTEM DOPASOWANIA_ Adjustable 180 System

KONSTRUKCJA_ ABS

ROZMIARY_ 51-55 (S), 56-59 (M), 60-62 (L)

SYSTEM DOPASOWANIA_ Jr. fit system ROZMIARY_ 48-51 (XS), 51-55 (S), 55-58 (M)

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ ABS Construction / Controled Airstream / An-tiBacterial Liner / Chin Guard / Jr. Fit System / Designed in the Slovenian Alps

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ ABS Construction / Controled Airstream / An-ti-Bacterial Liner / Chin Guard / Jr. Fit System / Designed in the Slovenian Alps

ELAN GOGGLES KOD_ PAG00218000 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ 100 % UV Protection, Mirror Revo Lens, Extra Lens, Bendable TPU Frame, Gripper Silicone Strap, Air-Flow Lens System, Microfibre Goggle Bag

KOLORY_ Czarny

KOLORY_ Zielony

72

73


RACE

NO

MODWY EL

NO

MODWY EL

NO

MODWY EL

W

ZA

NI

AS

ATTACK ATTACK 17 MN W/O BRAKE

ATTACK 14 MN W/O BRAKE

ER 18.0 X RD FF ST

ER 17.0 X FF ST

KOD_ DD010121000 KOLORY_ solid black Z-DIN_ 6 - 17 RODZAJ PRZODU_ FR PRO3 AFD_ AFS metal MN RODZAJ TYŁU_ RACE PRO FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 2050 (2350) g KOD SKISTOPPERA_ A NORMA BUTÓW_ A / G / W / T RODZAJ BUTÓW_ ALL

KOD_ DD010521000 KOLORY_ solid black Z-DIN_ 4 - 14 RODZAJ PRZODU_ FR PRO3 AFD_ AFS metal MN RODZAJ TYŁU_ NX FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 1880 (2180) g KOD SKISTOPPERA_ A NORMA BUTÓW_ A / G / W / T RODZAJ BUTÓW_ ALL

KOD_ DA000120000 KOLORY_ Fluo green/matt black Z-DIN_ 10,5-18 RODZAJ PRZODU_ Stream AFD_ AFD ST POM (X) RODZAJ TYŁU_ RACE PRO RD SKISTOPPER_ PB² Race Pro 16-85 WAGA_ 3150 KOD SKISTOPPERA_ A NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ 255-375 mm

KOD_ DA000320000 KOLORY_ Fluo green/matt czarny Z-DIN_ 6-17 RODZAJ PRZODU_ Stream AFD_ AFD ST Teflon RODZAJ TYŁU_ RACE PRO SKISTOPPER_ PB² Race Pro 16-85 WAGA_ 2650 KOD SKISTOPPERA_ A NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ 255-375 mm

ATTACK 11 GW WHITE W/O BRAKE

ATTACK 11 GW BLACK W/O BRAKE

ER 14.0 FF

ER 11.0 FF

KOD_ DD010821000 KOLORY_ solid white/black Z-DIN_ 3 - 11 RODZAJ PRZODU_ FR PRO3 AFD_ AFD metal GW RODZAJ TYŁU_ SX FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 1680 (1980) g KOD SKISTOPPERA_ A NORMA BUTÓW_ A / G RODZAJ BUTÓW_ ALL

KOD_ DD011121000 KOLORY_ solid black/black Z-DIN_ 3 - 11 RODZAJ PRZODU_ FR PRO3 AFD_ AFD metal GW RODZAJ TYŁU_ SX FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 1680 (1980) g KOD SKISTOPPERA_ A NORMA BUTÓW_ ALL

KOD_ DA000520000 KOLORY_ fluo green/matt black Z-DIN_ 4-14 RODZAJ PRZODU_ RX AFD_ ABS RODZAJ TYŁU_ NX SKISTOPPER_ PB² LD 85 WAGA_ 2260 KOD SKISTOPPERA_ D NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ 257-372 mm

KOD_ DA500720000 KOLORY_ fluo green/matt czarny Z-DIN_ 3-11 RODZAJ PRZODU_ RX AFD_ ABS RODZAJ TYŁU_ NX SKISTOPPER_ PB² LD 85 WAGA_ 2260 KOD SKISTOPPERA_ D NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ 257-372 mm

ATTACK 14 MN DEMO W/O BRAKE

ATTACK 11 MN DEMO W/O BRAKE

ER 11.0

ER 14.0 GW FREEFLEX DEMO

KOD_ DD011221000 KOLORY_ solid black Z-DIN_ 4-14 RODZAJ PRZODU_ FR PRO3 AFD_ AFS metal AT RODZAJ TYŁU_ NX FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 2190 (2490) g KOD SKISTOPPERA_ F NORMA BUTÓW_ A / G / W / T RODZAJ BUTÓW_ 259-382 mm

KOD_ DD011321000 KOLORY_ solid white/black Z-DIN_ 3 - 11 RODZAJ PRZODU_ FR PRO3 AFD_ AFS metal MN RODZAJ TYŁU_ SX FR SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 2070 (2370) KOD SKISTOPPERA_ F NORMA BUTÓW_ A / G RODZAJ BUTÓW_ 259-382 mm

AMBITION

KOD_ DA600920000 KOLORY_ fluo green/matt czarny Z-DIN_ 3-11 RODZAJ PRZODU_ RX AFD_ ABS RODZAJ TYŁU_ NX SKISTOPPER_ PB² LD 85 WAGA_ 1920 KOD SKISTOPPERA_ D NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ ALL

ALL MOUNTAIN

KOD_ DA091919000 KOLORY_ fluo green/matt czarny Z-DIN_ 3-11 RODZAJ PRZODU_ RX AFD_ ABS RODZAJ TYŁU_ NX SKISTOPPER_ PB² LD 85 WAGA_ 2260 KOD SKISTOPPERA_ D NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ 257-372 mm

ELAN JUNIOR EL 7.5 GW AC BLK

AMBITION 12 AT W/O BRAKE KOD_ DD003620000, DD088818000 (white) KOLORY_ solid black/green, solid white Z-DIN_ 4 - 12 RODZAJ PRZODU_ AT AFD_ AFS RODZAJ TYŁU_ AT SKISTOPPER_ W/O BRAKE WAGA_ 1810 g KOD SKISTOPPERA_ C NORMA BUTÓW_ A / G / W / T RODZAJ BUTÓW_ 260-350 mm

74

EL 10.0 GW BRAKE KOD_ DB697619000 (black), KOLORY_ solid black/smoke Z-DIN_ 3-10 RODZAJ PRZODU_ SX AFD_ AFS GW RODZAJ TYŁU_ SXG SKISTOPPER_ SL Brake 78 KOD SKISTOPPERA_ J NORMA BUTÓW_ A RODZAJ BUTÓW_ ALL

KOD_ DB899519000 KOLORY_ solid black/white/silver Z-DIN_ 2 - 7,5 RODZAJ PRZODU_ SX Jr. AFD_ AFS GW AC RODZAJ TYŁU_ SX Jr. SKISTOPPER_ SL Brake 78 KOD SKISTOPPERA_ J NORMA BUTÓW_ A/C RODZAJ BUTÓW_ ALL

EL 4.5 GW AC BLK/WHT KOD_ DB999819000 (black), DB999919000 (white) KOLORY_ solid black/white/silver, white Z-DIN_ 0,75-4,5 RODZAJ PRZODU_ SX Kid AFD_ AFS GW AC RODZAJ TYŁU_ SX Kid SKISTOPPER_ SX Kid Brake 80 KOD SKISTOPPERA_ K NORMA BUTÓW_ A/C RODZAJ BUTÓW_ ALL

75


ER 18.0 X RD FREEFLEX ST ER 17.0 FREEFLEX ST ATTACK 17 MN ATTACK 14 MN ATTACK 11 GW

ART. NO.

KOD

163032

DF163032000

Power Brake² Race PRO 16-85 [A]**

163033

DF163033000

Power Brake² Race PRO 17-85 [A]

163034

DF163034000

Power Brake² Race PRO 18-85 [A]**

163035

DF163035000

Power Brake² Race PRO 95 [A]

163036

DF163036000

Power Brake² Race PRO 110 [A]

163037

DF163037000

Power Brake² Race PRO 130 [A]

163038

DF163038000

Power Brake² Race PRO 150 [A]

163003

DF163003000

BRAKE AMBITION 85 (C)

163016

DF163016000

BRAKE AMBITION 95 (C)

163004

DF163004000

BRAKE AMBITION 105 (C)

163005

DF163005000

BRAKE AMBITION 125 (C)

163003

DF163098000

BRAKE AMBITION 85 (C)

163016

DF163099000

BRAKE AMBITION 95 (C)

163004

DF163100000

BRAKE AMBITION 105 (C)

163005

DF163101000

BRAKE AMBITION 125 (C)

163044

DF163044000

Power Brake² LD 85 [D]

163045

DF163045000

Power Brake² LD 95 [D]

AMBITION 12 AT BLK

D

F

J K

ER 14.0 FREEFLEX ER 11.0 FREEFLEX ER 11.0 ER 14.0 GW FREEFLEX DEMO ESP 10.0 GW ESR 10.0 GW

ATTACK 14 MN DEMO ATTACK 11 MN DEMO

EL 10.0 GW EL 7.5 GW AC

EL 4.5 GW AC

EXAR PRO

EXPLORE 80

LEELOO TEAM

PRODIGY TEAM

LEELOO

PRODIGY

T E C H N O L O G I E W Y K O R Z Y S T Y W A N E W K I J A C H SLING SHOT

RIPSTICK 86 T /TW

RIPSTICK 86 & 88 W

RIPSTICK 116

IBEX 78

IBEX 84 (ALL MODELS)

PO

TWEENER

163046

DF163046000

Power Brake² LD 110 [D]

163047

DF163047000

Power Brake² LD 130 [D]

163048

DF163048000

Power Brake² LD 150 [D]

163050

DF163050000

Powerrail Brake² LD 85 [F]

163051

DF163051000

Powerrail Brake² LD 95 [F]

163052

DF163052000

Powerrail Brake² LD 110 [F]

163053

DF163053000

Powerrail Brake² LD 130 [F]

163058

DF163058000

SL Brake 78 [J]

162776

DF162776000

SL Brake 90 [J]

163067

DF163067000

SL Brake 100 [J]

163068

DF163068000

SL Brake 115 [J]

163111

DF163111000

SX Kid Brake 80 [K]

/

DTG32869085    

85

/

DTG32869100    

100

/

DTG32869115    

115

/

DTG32869130    

130

/

DTG32871085    

85

/

DTG32871100    

100

/

DTG32871115    

115

/

DTG32871130    

130

LE

S

Poszukujesz doskonałej lini kijów narciarskich do poprawy Twoich wrażeń z jazdy na nartach Elan? Już nie musisz szukać dalej. Przedstawiamy najnowszją kolekcję kijów narciarskich Elan. Kompletna oferta naszych kijów narciarskich, które zostały przetestowane i sprawdzone na najwyższy poziom jazdy na nartach, zapewniając bezpieczeństwo, komfort i kontrolę w każdej sytuacji.

BRAKE MODEL / WIDTH

AMBITION 12 AT WHT

C

IBEX 94 (ALL MODELS)

WINGMAN 86 CTI / TI WILDCAT 86 CX

A

ELAN BINDING MODELS

WINGMAN 82 CTI / TI WILDCAT 82 CX / C

ZA IĄ W KOLORY KOD

RIPSTICK 96 & 94 W

FREERIDE

RIPSTICK 106 & RIPSTICK 102 W

AS

ADVENTURE

NI

ALL MOUNTAIN

DESIGN AND KOLORYS Kije to ważny element wyposażenie narciarza, dlatego odpowiedni wygląd i kolorystyka są bardzo istotne. Elan zawsze przykłada dużą wagę do tego, by sprzęt odpowiadał najwyższym standardom pod względem rozwiązań technicznych i wizualnych. Perfekcja w każdym celu.

BIC

Uchwyt wykonany z dwóch komponentów

NOWY UCHWYT Jeden z najważniejszych elementów kija narciarskiego. Elan opracował nową, hybrydową konstrukcję uchwytu typu Bulwark BIC, który jest bardzo ergonomiczny, lekki i komfortowy.

TRZON Trzon jest najważniejszą częścią kija narciarskiego. Kije Elana wykonane są z wysokiej jakości aluminium (5083 i 7075 - duża wytrzymałość i bezpieczeństwo), włókna węglowego lub kompozytów z włókna szklanego, dzięki czemu cała konstrukcja jest bardzo lekka.

SIC

Uchwyt wykonany z jednego komponentu

ION 12 WIĄZANIA

TALERZYK W kolekcji Elana znajdziecie wiele rodzajów talerzyków, które sprawdzą się w różnych warunkach. Satysfakcja gwarantowana.

ION 12 DEMO

SZPICE W kijach Elana stosowane są szpice wykonane z najwyższej jakości materiałów takich jak stal i karbid.

** For competition WIĄZANIAs (X) only

76

77


E KI N A OW Y 2 R C 1/22 IA RS

RENTAL

PINK

MINT

BLACK

MINT

MAROON

WHITE

ORANGE

BLACK

WHITE

BLUE

BLACK

PINK

BLACK

KI

JE

N

JUNIOR

PORSCHE DESIGN ELAN

TOUR CARBON ROD

TOUR

LITEROD

PRĘDKOŚĆROD

HOTROD

ROCKROD JR.

EXAR

KOD_ CD010221 RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Carbon 60% PRZEKRÓJ_ Ø 14 mm KOLORY_ Czarny / White / Red UCHWYT_ Bulwark 2K Grip PASEK_ Velcro Strap KÓŁKO_ Basket 50 mm +

KOD_ CD114021000 RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110 - 140 cm

KOD_ CD190219 RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 95-140

KOD_ CD310321 (green), CD310421

(Telescopic), packed ROZMIARY 98mm MATERIAŁ_ Alu 7075 / Carbon PRZEKRÓJ_ Ø16mm (Alu 7075) / Ø14mm (Carbon) KOLORY_ Petrol/Czarny UCHWYT_ Touring Foam 280 grip PASEK_ Comfort Padded Strap KÓŁKO_ Winter basket 85mm

(Telescopic) MATERIAŁ_ Alu 7075 PRZEKRÓJ_ Ø 18/16 mm KOLORY_ zielony / Czarny UCHWYT_ Bulwark BIC Grip + EVA Undergrip PASEK_ Velcro Strap KÓŁKO_ Puch Basket 95mm+ Carbide Tip

KOD_ CD511121 (green), CD511221 (black), CD511521 (blue), CD511621 (white) RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 16 mm KOLORY_ zielony, czarny, blue, white UCHWYT_ Bulwark BIC Grip - Cork PASEK_ System Strap KÓŁKO_ Basket 55 mm + Steel Tip + basket fixation art.115

KOD_ CD612321 (orange), CD612121 (green), CD612221 (czarny), CD612421 (white), CD612521 (maroon), CD612621 (mint) RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 16 mm KOLORY_ Orange, green, czarny, white, maroon, mint UCHWYT_ Bulwark SIC Grip - Green, orange, czarny, mint PASEK_ System Strap KÓŁKO_ Basket 55 mm + Steel Tip + basket fixation art.115

KOD_ CD813121 (green), CD813021 (black), CD813221 (mint), CD813321 (pink) RODZAJ_ Junior DŁUGOŚCI (CM)_ 75-110 MATERIAŁ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 14 mm KOLORY_ zielony, czarny, mint, pink UCHWYT_ Jr ErgoForm Grip PASEK_ System Strap Jr KÓŁKO_ Basket 50 mm + Steel Tip

KOD_ CD904020 RODZAJ_ Adult LONGUEUR (CM)_ 110-135 PRZEKRÓJ_ Alu 5083 PRZEKRÓJ_ Ø 18 mm KOLORY_ KOLORY KODd UCHWYT_ Bulwark SIC

E-basket carbide tip TS

78

(czarny), CD310521 (pink) RODZAJ_ Adult DŁUGOŚCI (CM)_ 110-135 MATERIAŁ_ Alu 7075 PRZEKRÓJ_ Ø 14 mm KOLORY_ zielony, czarny, pink UCHWYT_ Bulwark BIC Grip - Czarny, mint PASEK_ Velcro Strap KÓŁKO_ Basket 55 mm + Steel Tip + E-basket

Rental PASEK_ System Strap KÓŁKO_ Basket 55/95 mm +

E-basket TS Steel Tip

79


80 81

AC CE SS OR

IE

S


EŻ ZI OD 82

DEMO JACKET M

DEMO PANTS M

KOD_ PST95819 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ wukierunkowy zamek,

KOD_ PST95919 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulacja dolnej części

mankiety z regulacją, kaptur z regulacją, profilowane rękawy, kaptur mocowany na stałe (wystarczająco duży, by zmieścić kask), kieszeń wewnętrzna, wzmocnienia, kieszeń na skipass; odpinany fartuch śnieżny; dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej; dwie zapinane na zamek kieszenie przednie; otwory wentylacyjne pod ramionami; wodoodporne zamki. MATERIAŁ_ MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10.000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, Insulation 80 g ROZMIARY_ XS - XXL KOLORY_ Zielony

nogawek, regulacja obwodu pasa, profilowane kolana, odpinane szelki, kieszenie wykończone miękkim materiałem, chowany zamek, wzmocnienia, wykończenie dolnej części nogawek zapobiegające przedostawaniu się śniegu do wewnątrz, dwie zapinane na zamek kieszenie przednie, wodoodporne zamki, zamki w dolnej części nogawek. MATERIAŁ_ MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, Insulation: 80 g ROZMIARY_ XS - XXL

DEMO JACKET W

DEMO PANTS W

CAMBER JACKET M ORANGE

CAMBER JACKET M GREEN

KOD_ PST95619 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Dwukierunkowy zamek,

KOD_ PST95719 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulacja w dolnej części

KOD_ PST95419 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Mankiety z regulacją,

KOD_ PST95019

regulowane mankiety, kaptur z regulacją, profilowane rękawy, kaptur przyszyty na stałe (wystarczająco duży, by zmieścić kask), kieszeń wewnętrzna, wzmocnienia, kieszonka na skipass, odpinany fartuch śnieżny, dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej, dwie przednie kieszenie zapinane na zamek, wentylacja pod ramionami, wodoodporne zamki. MATERIAŁ_ MPC Extreme, 3L Stretch, WP 20.000, MP 10.000, 95% Polyamide, 5 % Spandex, 197 gr/m2, Insulation 80 g ROZMIARY_ 34-46 KOLORY_ Zielony

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Mankiety z regulacją,

nogawek, regulacja obwodu pasa, profilowane kolana, odpinane szelki, kieszenie wykończone miękkim materiałem, chowany zamek, wzmocnienia, wykończenie nogawek zapobiegające przedostawaniu się śniegu do środka, dwie zapinane na zamek kieszenie przednie, wodoodporne zamki, zamek w dolnej części nogawki. MATERIAŁ_ MPC Extreme, WP 20.000, MP 10.000, 100 % Polyester, 150 gr/m2, Insulation: 80 g ROZMIARY_ 34-47

kaptur z regulacją, profilowane rękawy, odpinany kaptur, wewnętrzne mankiety z Lycry, kieszeń wewnętrzna, kieszeń na skipass, odpinany fartuch śnieżny, dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej i kieszenie przednie, otwory wentylacyjne pod ramionami. MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10 000, MP 10.000, PFC Free Water Repellent Finish, 94 % Polyester, 6 % Elastane, 170 gr/m2, LightWAGA Windproof and Water Repellent Fabric With Welded Channels, Insulation: Down-like ROZMIARY_ S-XXL

kaptur z regulacją, profilowane rękawy, odpinany kaptur, wewnętrzne mankiety z Lycry, kieszeń wewnętrzna, kieszeń na skipass, odpinany fartuch śnieżny, dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej i kieszenie przednie, otwory wentylacyjne pod ramionami. MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC Free Water Repellent Finish, 94 % Polyester, 6 % Elastane, 170 gr/m2, LightWAGA Windproof and Water Repellent Fabric With Welded Channels, Insulation: Down-like ROZMIARY_ S-XXL

CAMBER JACKET W CORAL

CAMBER JACKET W NARDO

CAMBER PANTS MEN

TECH VEST

KOD_ PST95219 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulowane mankiety,

KOD_ PST95519 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulowane mankiety,

CKOD_ PST95119 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulacja w pasie, otwory

KOD_ PST96419 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Kaptur z regulacją, dwie

kaptur z regulacją, profilowane rękawy odpinany kaptur, wewnętrzne mankiety z Lycry, kieszeń wewnętrzna , kieszonka na skipass, odpinany fartuch śnieżny, dwie zapinane na zamek kieszenie na klatce piersiowej i kieszenie z przodu, otwory wentylacyjne pod ramionami MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC wykończenie impregnatem zabezpieczającym przed wodą, 94 % Poliester, 6 % Elastan, 170 gr/m2, lekki chroniący przed wiatrem i wodą materiał; Ocieplina przypominająca puch ROZMIARY_ 34-46

kaptur z regulacją, profilowane rękawy, odpinany kaptur, wewnętrzne mankiety z Lycry, kieszeń wewnętrzna, kieszonka na skipass, odpinany fartuch śnieżny, dwie zapinane z zamek kieszenie na klatce piersiowej, kieszenie boczne, zamki wentylacyjne pod ramionami. MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, PFC wykończenie impregnatem zabezpieczającym przed wodą, 94% poliester, 6% elastan, 170 gr/m2, lekki, chroniący przed wiatrem i wodą materiał, ocieplina przypominająca puch. ROZMIARY_ 34-46

wentylacyjne, profilowane kolana, odpinane szelki, uchwyt na klucz, kieszonka na zamek, wzmocnienia, wykończenie nogawek zapobiegające przedostawaniu się śniegu do wewnątrz, dwie zapinane na zamek kieszenie z przodu, zamki w dolnej części nogawek. MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC Free Water Repellent Finish, 94 % Polyester, 6 % Elastane, 170 gr/m2, Insulation: 100 g ROZMIARY_ S-XXL

CAMBER PANTS WOMEN

MIDLAYER W

TECH JACKET

MIDLAYER M

CKOD_ PST95319 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Regulacja w pasie, otwory

KOD_ PST90419 MATERIAŁ_ 96% polyester,

KOD_ PST90319 MATERIAŁ_ 96% polyester,

wentylacyjne, profilowane kolana, odpinane szelki, uchwyt na klucz, kieszonka na zamek, wzmocnienia, wykończenia nogawek zapobiegające przedostawaniu się śniegu do wewnątrz, dwie zapinane na zamek kieszenie przednie, zamki w dolnej części nogawek MATERIAŁ_ MPC Extreme, Stretch, WP 10.000, MP 10.000, PFC Free Water Repellent Finish, 94 % Polyester, 6 % Elastane, 170 gr/m2, Insulation: 100 g ROZMIARY_ 34-46

KOD_ PST96219 CECHY CHARAKTERYSTYCZNE_ Kaptur z regulacją,

4% elastane ROZMIARY_ XS - XL (athletic fit)

profilowane rękawy, elastyczne wykończenie nadgarstków, kaptur wszyty na stałe. Ocieplina: kaczy puch 90/10, zapinane na zamek kieszenie z przodu, wodoodporne zamki. MATERIAŁ_ Stretch, WP 10.000, MP 10.000, Fully Welded, 100 % Polyester ROZMIARY_ XS - XXXL

4% elastane ROZMIARY_ S - XXL (athletic fit)

zapinane na zamek kieszenie z przodu. MATERIAŁ_ Chroniący przed wiatrem i wodą, lekki

materiał, poliamid 100% ROZMIARY_ S-XXL

83


EŻ ZI OD

T-SHIRT ELAN GREY

T-SHIRT ELAN BLUE

T-SHIRT ELAN HALF HALF

KOD_ PTET2221 MATERIAŁ_ 95% Bawełna,

KOD_ PTET2321 MATERIAŁ_ 95% Bawełna,

KOD_ PTET2421 MATERIAŁ_ 95% Bawełna,

5% elastane ROZMIARY_ XS - XXL (regular fit)

5% elastane ROZMIARY_ XS - XXL (regular fit)

5% elastane ROZMIARY_ S - XXL (regular fit)

T-SHIRT ELAN RIPSTICK CZARNY EDITION KOD_ PTET2521 MATERIAŁ_ 95% Bawełna,

5% elastane ROZMIARY_ S - XXL (regular fit)

UNDERWEAR TOP M KOD_ PST90619 MATERIAŁ_ 83% polyester,

17% elastane ROZMIARY_ S - XXL (athletic fit)

TRAINING HOODIE W

HOODIE ELAN PROMO

KOD_ PST90219 MATERIAŁ_ 96% polyester,

KOD_ PTEC0220 MATERIAŁ_ 70% bawełna,

4% elastane ROZMIARY_ XS - XL (athletic fit)

25% polyester, 5% elastane ROZMIARY_S - XXL (regular fit)

TRAINING PANTS W

HOODIE ELAN WOMEN KOD_ PTEC6021 MATERIAŁ_ 96% Bawełna

T-SHIRT ELAN RIPSTICK

LONG SLEEVE SHIRT MEN

KOD_ PST91019 MATERIAŁ_ 100% polyester ROZMIARY_ XS - XL (athletic

KOD_ PTET2621 MATERIAŁ_ 95% Bawełna,

KOD_ PTET2121 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

fit)

5% elastane ROZMIARY_ S - XXL (regular fit)

5% elastane ROZMIARY_ S - XXL (regular fit)

UNDERWEAR TOP W

TRAINING HOODIE M

HOODIE M GREY HOODIE W MINT

SHIRT CORPO M SHIRT CORPO W

KOD_ PST90119 MATERIAŁ_ 96% polyester,

KOD_ PST94319, PST92219 MATERIAŁ_ 63% bawełna, 33%

KOD_ PST92019, PST92119 MATERIAŁ_ 100% bawełna ROZMIARY_ S - XXL (M, regular

KOD_ PST90519 MATERIAŁ_ 83% polyester,

17% elastane ROZMIARY_ XS - XL (athletic fit)

4% elastane ROZMIARY_ S - XXL (athletic fit)

polyester, 4% spandex ROZMIARY_ S - XXL (M, regular fit), XS - XL (W, regular fit)

4% Elastane ROZMIARY_ XS - XL (regular fit)

fit) XS - XL (W, regular fit)

POLO SHIRT M

84

UNDERWEAR PANT M

UNDERWEAR PANT W

TRAINING PANTS M

SHIRT GREEN M SHIRT GREEN W

KOD_ PST90719 MATERIAŁ_ 83% polyester,

KOD_ PST90819 MATERIAŁ_ 83% polyester,

17% elastane ROZMIARY_ S - XXL (athletic fit)

17% elastane ROZMIARY_ XS - XL (athletic fit)

KOD_ PST90919 MATERIAŁ_ 100% polyester ROZMIARY_ S - XXL (athletic

KOD_ PST91419, PST91519 MATERIAŁ_ 100% bawełna ROZMIARY_ S - XXL (M, regular

fit)

fit) XS - XL (W, regular fit)

KOD_ PST91819, PST91919 MATERIAŁ_ 95% bawełna, 5% elastane, pique ROZMIARY_ S - XXL (M, regular fit)

85


EŻ ZI OD

T-SHIRT ELAN PROMO

T-SHIRT HANDCRAFTED IN THE ALPS

KOD_ PTET0620 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PTET0220 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

5% elastane ROZMIARY_ S - XXL (regular fit)

5% elastane ROZMIARY_ XS - XXL (modern fit)

T-SHIRT WILDCAT

T-SHIRT W STUDIO

T-SHIRT LADY MINT

KOD_ PTET6020 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PTET6121 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PTET6221 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

5% elastane ROZMIARY_ XS - XL (loose fit)

5% elastane ROZMIARY_ XS-XL (slim fit)

5% elastane ROZMIARY_ XS - XL (slim fit)

T-SHIRT ELAN ACE

T-SHIRT AMPHIBIO

T-SHIRT WINGMAN

SKI SOCKS

SPORT SOCKS

AGT SOCKS

KOD_ PTET3221 MATERIAŁ_ 95% bawełna, 5%

KOD_ PTET0420 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PTET0520 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PST93819 MATERIAŁ_ polyester drytex,

KOD_ PST93919 MATERIAŁ_ polyester,

KOD_ PSG01420 MATERIAŁ_ 90% bawełna,

elastane

5% elastane ROZMIARY_ S - XXL (regular fit)

5% elastane ROZMIARY_ S - XXL (regular fit)

80/20 wełna ROZMIARY_ 35-38, 39-42, 43-46

polyamid, lycra ROZMIARY_ 35-38, 39-42, 43-46

6% polyamide, 2%Lycra, 2% elastane ROZMIARY_ 35-37, 38-40, 41-43, 44-46

ROZMIARY_ XS - XXL (modern

fit) KIDS ROZMIARY_ 10-12 years

86

T-SHIRT WHITE LOGO

SNAPBACK CAP CZARNY

KOD_ PST94919 MATERIAŁ_ 95% bawełna,

KOD_ PTGC3521 MATERIAŁ_ 100% akryl, ROZMIARY_ M-L

5% elastane ROZMIARY_ S - XXL (regular fit)

TRUCKER CAP

WOMEN BEANIE

KOD_ PTGC3521 MATERIAŁ_ 100% bawełna

KOD_ PTGA6321 MATERIAŁ_ 50% wełna,

front, plastic mesh back ROZMIARY_ uni

50% akryl

MEN BEANIE

HEADBAND CZARNY

HEADBAND TECH

KOD_ PTGA3421 MATERIAŁ_ 100% akryl ROZMIARY_ uni

KOD_ PTGD3821 MATERIAŁ_ 100% akryl ROZMIARY_ uni

KOD_ PTGD3721 MATERIAŁ_ 90% poliester,

ROZMIARY_ uni

10% elastan ROZMIARY_ uni

87


PO I T KRO OR W BY C E

DEMO SKI BAG

RACE TRAVEL 165L BAG

RACE 60L BACKPACK

KOD_ CG190019000

KOD_ CG190619000

KOD_ CG190219000

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Komora na pięć

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Bardzo duża

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Bardzo

przestrzeń pakunkowa/ Uchwyt z regulowaną dług-ością / Kauczukowe kółka / Długa boczna kieszeń / Miejsce na wpisanie danych osobowych

duża przestrzeń pakunkowa / Kieszeń z przodu / Górna kieszeń / Kieszenie boczne / Rozkładana górna komora / Komora na mokrą odzież / Otwory wentylacyjne / Wyłożone miękkim materiałem paski na ramiona / Zapięcie na klatce piersiowej / Miejsce na wpisanie danych osobowych

par nart / uchwyt z regulacją / przegroda wewnętrzna / Paski ściągające / kauczukowe kółka MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester / PVC ROZMIARY_ 206 x 35,5 x 21cm / pięć par nart KOLORY_ Zielony

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester /

PVC ROZMIARY_ 40 x 43 x 91cm / 165L

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

KOLORY_ Zielony

/ PVC ROZMIARY_ 47,5 x 38 x 53,5cm / 60L (85L

extended) KOLORY_ Zielony

SKI WRAP

AGT 25L BACKPACK

LIGHT 15L BACKAPCK

KOD_ CG190819000

KOD_ CG592419000

KOD_ CG592619000

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Komora na trzy

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Duża komora

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Komora główna

pary nart, zapinana na zamek / długość 220 cm / Bardzo wytrzymały Poliester / Grubsza struktura

/ Przegroda na 15-calowy laptop / Kieszeń przednia / Kieszeń na paszport

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

główna / Komora na odzież sportową / Wodoodpor-na kieszeń / Kieszeń na klucze / Kieszonka na telefon / Dwie kieszenie przednie

ROZMIARY_ 225 x 150

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester / PVC

KOLORY_ Czarny

ROZMIARY_ 27 x 17 x 50cm / 25L

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester ROZMIARY_ 32 x 13 x 51cm / 15L KOLORY_ Czarny

KOLORY_ Czarny

1P/2P SKI BAG

DUALIE TRAVEL 90L BAG

CARRY ON 50L BAG

KOD_ CG291219000 (1P), CG291419000 (2P)

KOD_ CG302020000

KOD_ CG302220000

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Komora na jedną

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Podzielona

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Rozmiar

parę nart / Paski ściągające (1P), Komora na dwie pary nart / paski ściągające (2P)

komora główna / Małe kieszenie przednie / Uchwyt z regulacją długości / Kauczukowe kółka / Paski ściągające / Uchwyty do noszenia / Kieszenie boczne / Kieszonka na wizytówkę

bagażu podręcznego / Główna komora z przegrodą / Mała kieszeń przednia / Uchwyt z regu-lacją długości / Kauczukowe kółka / Paski ściągające / Uchwyty do noszenia / Kiesze-nie boczne / Kieszonka na wizytówkę

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester / PVC ROZMIARY_ 182 cm / 1 pair / 2 pair KOLORY_ Czarny

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester / PVC

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

ROZMIARY_ 44 x 33,5 x 80cm / 90L

/ PVC

KOLORY_ Czarny

ROZMIARY_ 35 x 28 x 54,5cm / 50L

BOOT 30L BAG

KOD_ CG693219000

KOD_ CG211621000

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Dopasowany

CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Buty + duża

designem do serii nart Black Edition MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

kieszeń na kask / kieszeń z przodu / pasek na ramię

ROZMIARY_ 190 x 12 x 23cm / Jedna para

MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester

nart

/ PVC

KOLORY_ Czarny

ROZMIARY_ 35,5 x 20 x 38cm / 30L KOLORY_ Zielony

NO

CZARNY EDITION BAG

MODWY EL

KOLORY_ Czarny

LIGHT 8L BAG LIGHT 50L BAG KOD_ CG592819000 (small), CG593019000 (large) CECHY CHARAKTERYSTYCZN_ Pojedyncza

komora / Lekka konstrukcja MATERIAŁ_ Bardzo wytrzymały Poliester ROZMIARY_ 28,5 x 40cm / 8L

50 x 78,5cm / 50L KOLORY_ Czarny

88

89


ALL MOUNTAIN WINGMAN

FREERIDE RIPSTICK

ADVENTURE IBEX

ALL MOUNT. ELEMENT

RACE ACE

PORSCHE DESIGN

BLACK EDITION

KOLEKCJA NART ELANA 2021/2022

ALL MOUNTAIN AMPHIBIO

AMPHIBIO 18 TI2 Fusion X SALES ABHHGP21 KOD PROFIL Amphibio TECHNO- Amphibio TruLine LOGIA Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA 121/73/104 LENGTH 160(13.3), RADIUS 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0)

AMPHIBIO 16 TI Fusion X

AMPHIBIO 14 TI Fusion X

AMPHIBIO 12 C Power Shift

WINGMAN 86 CTI Fusion X/Flat

WINGMAN 86 TI Fusion X/Flat

WINGMAN 82 CTI Fusion X/Flat

ABIHGV21

ABJHGY21

ABKHHB21

ABAHBR21, ABAHBS21 (Flat)

ABDHBX21, ABDHBY21 (Flat)

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Tubelite Woodcore, Carbon Rods, Mono Ti

121/73/104

125/76/104

125/76/104

160(13.3), 166(14.5), 172(15.7), 178(17.0)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

WINGMAN 82 TI Power Shift/ Flat

WINGMAN 78 TI Power Shift

WINGMAN 78 C Power Shift

RIPSTICK 116 RIPSTICK 106 RIPSTICK 96

ABBHBT21, ABFHBV21, ABGHBZ21 ABBHBU21 (Flat) ABFHBW21 (Flat)

ABGHKC21

ADAGCX20

ADBGDC20

ADCGDF20

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Laminated Woodcore, MonoTi

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Mono Ti

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

130/86/115

130/86/115

129/82/112

129/82/112

125/78/104

125/78/104

146/116/132

160(13.8), 166(14.7), 172(15.6), 178(16.5), 184(17.4)

160(13.8), 166(14.7), 172(15.6), 178(16.5), 184(17.4)

160(12.0), 166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7)

160(12.0), 166(13.1), 172(14.3), 178(15.5), 184(16.7)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

152(11.6), 160(13.1), 168(14.6), 176(16.2)

177(19.4) 185(20.4), 193(23.3)

WAGA SYSTEM Fusion X PLATE

WIĄZANIA EMX 12.0 GW FUSION X BLK/SIL

ADNEYB19

Amphibio

Amphibio

Mountain Rocker Mountain Rocker

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Bridge Technology, Bridge Technology, TubeLite TubeLite Woodcore, Carbon Woodcore, Carbon Rods, Vapor Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Inserts, CYA Plate, Fibreglass Fibreglass

143/106/120

136/96/110

130/88/105

130/94/111

164(16.0), 172(17.0), 180(18.1), 188(20.4)

164(15.1), 172(16.2), 180(18.0), 188(19.5)

148(13.0), 156(13.7), 164(14.2), 172(15.4), 180(17.0), 188(18.9)

163(18.9), 170(20.1), 177(21.2), 184(22.7)

1900g +/- 50g (185)

1830g +/- 50g (180)

1650g +/- 50g (180)

1550g +/- 50g (180)

Flat

Flat

ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

Power Shift / Flat Power Shift

Power Shift

Flat

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/GRN

EMX 11.0 GW Fusion X BLK/ORG

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/GRN

EMX 11.0 GW Fusion X BLK/GREEN

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/ORG

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/ORG

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG

ATTACK2 18 (X) AT ATTACK2 13 AT W_O BRAKE W_O BRAKE

IBEX 78

IBEX TACTIX CARBON ION 12

ELEMENT ORANGE / GREEN / BLACK-RED Light Shift

SLX

SL

Fusion X/Plate Fusion X

Fusion X

Fusion X

ADPEPU18

ABFHQX21 (orange) / ABMHQZ21 (green) / ABFHQY21 (czarny/red)

AAJHRC21, AAJHRF21(Plate)

AAJHRB21

AAKHRD21

Mountain Rocker Mountain Rocker Mountain Rocker

Parabolic Rocker

Camber

Camber

Bridge Technology, Bridge Technology, Bridge Technology, Laminated Laminated TubeLite Woodcore, Vapor Woodcore, Vapor Woodcore, Folding Inserts, Inserts, Ski Technology, CYA Plate, CYA Plate, Fibreglass, Fibreglass Fibreglass Carbon Rods

Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

Technologia Ace Arrow, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System

Technologia Ace Arrow, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System

120/84/105

120/84/105

114/78/100

120/84/105

127/76/102

113/67/100

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0 /19.0)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0 /19.0)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0)

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2), 176(16.9)

155(13.5), 161(14.3), 167(15.1), 173(15.9), 179(16.7)

1390g +/- 50g (170)

1270g +/- 50g (170)

1400g +/- 50g (170)

1160g +/- 50g (170)

2420g +/- 50g (with bindings)

Flat

Flat

Flat

Flat

Flat

Tactix Carbon Plate

Light Shift

ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

ION 12 Demo BLK

ION 12 Demo BLK

ION 12 Demo BLK

ION 12 Demo BLK

ION 12 Demo BLK

EL 10.0 GW SHIFT BLK/ORG / BLK/GRN / BLK/BLK

ADOEUP19

ALL MOUNTAIN KIDS

SALES ADGGEA20 KOD

ADGGDY20

AFCHSG21

Light Shift/Flat Light Shift/ Flat

PRODIGY

LEELOO

PRODIGY TEAM Quick Shift/ Flat

LEELOO TEAM Quick Shift/ Flat

SCX

RIPSTICK 106 RIPSTICK 96 BLACK EDITION BLACK EDITION

WILDCAT 86 C BLACK EDITION Power Shift

WILDCAT 76 C BLACK EDITION Power Shift

PORSCHE DESIGN ELAN ACE Fusion X + PRS

PORSCHE DESIGN ELAN AMPHIBIO Fusion X

AALHRE21

ADAHPB21

ADDHMV21

ACRHXE21

ACUHRP21

AAJHNV21

ABBHNP21

Camber

Camber

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Camber

Amphibio

Technologia Ace Arrow, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti, Power Rebound System

Technologia Ace Arrow, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, MonoTi, Power Rebound System

Carbon Line Technology, SST sidewall, TubeLite Woodcore, QuadRod Reinforcement, 100% Recycled Vapor Tip Inserts

Carbon Line Amphibio TruLine Technology, SST Technology, sidewall, TubeLite SST sidewall, Woodcore, QuadRod Laminated Reinforcement, 100% Woodcore, Recycled Vapor Tip Carbon Inserts reinforcemen

Amphibio TruLine Technology, SST sidewall, Laminated Woodcore, Carbon reinforcemen

Technologia Ace Arrow, RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti, Carbon reinforcemen, PRS

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti, Carbon reinforcemen

110/69/94

121/68/104

121/68/104

143/106/120

136/96/120

127/86/113

127/76/104

113/67/100

129/82/112

169(19.0), 174(19.0), 179(21.1)

149(10.0), 154(11.0), 159(12.0), 164(12.8), 169(13.5)

154(11.0), 159(12.0), 164(12.8), 169(13.5)

164(16.0), 172(17.0), 180(18.1), 188(20.4)

164(15.1), 172(16.2), 180(18.0), 188(19.5)

152(12.9), 158(13.8), 164(14.7), 170(15.6)

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9), 166(14.4)

161(14.3), 167(15.1), 173(15.9), 179(16.7)

160(12.0), 166(13.1), 172(14.3), 178(15.5)

1900g/ski +/- 50g (180)

1710g/ski +/-50g (180)

PRS (FusionX + PRS (FusionX + PRS (FusionX + PRS (FusionX + Carbon composite Carbon composite Carbon composite Carbon composite plate) Raceplate plate) plate) plate) WCR 14

Flat

Flat

Power Shift

Power Shift

Fusion X + SYSTEMFusion X POWER REBOUND

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/Modrá

ATTACK2 13 AT W_O ATTACK2 13 AT W_O ELX 11.0 GW BRAKE BRAKE SHIFT BLK/BLK

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

EMX 12.0 GW FUSION X BLK/SIL

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/BLUE

ACE

INSOMNIA

PRODIGY PRO Quick Shift

GSX

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/Modrá

WILDCAT

LEELOO PRO Quick Shift

JETT

STARR

SKY

MAXX

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

MAXX BLK RED Quick Shift

INSOMNIA ELITE TI Power Shift

INSOMNIA 16 TI Power Shift

INSOMNIA 14 TI Power Shift

INSOMNIA 12 C Power Shift

INSOMNIA 10 WHITE Light Shift

INSOMNIA 10 BLACK Light Shift

SPEED MAGIC Power Shift

WILDCAT 86 CX Power Shift /Flat

AFDGBH20

AFFEZG19

AFDHSK21

AFDHSL21

ACBHPL21

ACCHPP21

ACDHPS21

ACEHPV21

ACGHPY21

ACGHQB21

ACAHRJ21

AFAHSE21

AFBHSF21

ADRGJP20

AESGJT20, AESGJS20 (FLAT)

AESGJR20, AESGJF20 (FLAT)

AETGJW20, AEUGJE20, AETGHE20 AETGJV20 (FLAT) AEUGJU20 (FLAT)

AEUGHF20

AFDHSH21

EarlyRise Rocker

EMX 11.0 GW Fusion X BLK/GREEN

ELEMENT

RIPSTICK

WILDCAT 82 CX Power Shift /Flat

EMX 12.0 GW Fusion X BLK/SIL

IBEX

WILDCAT 82 C Power Shift /Flat

WILDCAT 76 Light Shift

RIPSTICK 102 W

RIPSTICK 94 W

RIPSTICK 88 W

ELEMENT W WHITE / W BLACK Light Shift

IBEX 84W CARBON

ACRGHL20, ACSGAF20, ACMGQU20 (Flat) ACNGQV20 (Flat)

ACTGKD20, ACPGRA20 (Flat)

ACUGKE20

ADEGDL20

ADFGDR20

ADGGEK20

ABMHPH21 (white)/ ADMFJH19 ABMHPJ21 (black)

Camber

Camber

JIB Rocker

Jib Rocker

JIB Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker

EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker EarlyRise Rocker

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Camber

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Amphibio

Parabolic Rocker

Mountain Rocker

SST Sidewall, Laminated Woodcore, Fibreglass

EST Sidewall, Channel Woodcore, Fibreglass

EST Sidewall, Channel Woodcore, Fibreglass

EST Sidewall, Channel Woodcore, Fibreglass

Monoblock, Laminated Woodcore, Fibreglass

Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

Full Power Cap, Dual Woodcore, Fibreglass

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

U-Flex Technology, U-Flex Technology, Full Power Cap, Full Power Cap, Synflex, Synflex, Fibreglass Fibreglass

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

U-Flex Technology, Full Power Cap, Synflex, Fibreglass

Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore, Mono Ti

Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Mono Ti

Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, PowerShell, Power Woodcore, Carbon

Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore

Amphibio TruLine Technology, RST Sidewall, Laminated Woodcore

Ace Arrow Tech., RST Sidewall, R2 Frame Woodcore, Dual Ti

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Tubelite Woodcore, Carbon Rods

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Tubelite Woodcore, Carbon Rods

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Laminated Woodcore,Carbon Reinforcement

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Laminated Woodcore

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

Groove Technology, Power Shell, Dual Woodcore, Fibreglass

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

123/86/112

115/70/100

115/70/100

115/70/100

118/86/113

116/84/111

115/83/110

112/81.5/107

112/81.5/107

105/72/97

105/72/97

101/69/90

101/69/90

101/69/90

101/69/90

101/69/90

121/71/102

121/73/104

125/76/107

125/76/107

127/76/104

127/76/104

111/67/98

127/86/113

129/82/112

129/82/112

127/76/104

136/102/115

136/94/110

130/88/105

127/76/102

120/84/105

138(11.5), 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), 150(11.9)

120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), 150(11.9)

120(7.4), 130(9.0), 140(10.4), 150(11.9)

149(11.9), 156(12.9), 161(14.0), 166(15.2), 171(16.3), 176(17.5)

155(13.8), 165(16.1), 175(18.4)

155(13.8), 165(16.1), 175(18.4)

125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

125(9.6), 135(10.9), 145(12.3)

105(6.9), 115(8.8), 95(/)

105(6.9), 115(8.8), 95(/)

70(2.5), 80(3.5), 70(2.5), 80(3.5), 70(2.5), 80(3.5), 70(2.5), 80(3.5), 70(2.5), 80(3.5), 90(4.8), 100(6.2), 90(4.8), 100(6.2), 90(4.8), 100(6.2), 90(4.8), 100(6.2), 90(4.8), 100(6.2), 110(7.0), 110(7.0), 110(7.0), 110(7.0), 110(7.0), 120(8.6), 120(8.6), 120(8.6), 120(8.6), 120(8.6), 130(9.4), 130(9.4), 130(9.4), 130(9.4), 130(9.4), 140(11.2), 140(11.2), 140(11.2), 140(11.2), 140(11.2), 150(13.1) 150(13.1) 150(13.1) 150(13.1) 150(13.1)

146(10.9), 152(12.3), 158(13.3), 164(14.6)

146(11.3), 152(12.2), 158(13.3), 164(14.5)

144(10.2), 150(11.6), 158(13.1), 166(14.6)

144(10.2), 150(11.6), 158(13.1), 166(14.6)

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9) 166(14.4)

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9) 166(14.4)

149(12.7), 155(13.5), 152(12.9), 161(14.3), 167(15.1), 158(13.8), 173(15.9) 164(14.7), 170(15.6)

146(11.0), 152(11.0), 158(12.0), 164(13.1), 170(14.3)

146(11.0), 152(11.0), 158(12.0), 164(13.1)

144(10.1), 150(11.5), 158(13.9), 166(14.4)

154(15.0), 162(15.8), 170(17.0), 178(18.1)

146(13.2), 154(14.0), 162(15.0), 170(16.2), 178(18.0)

146(13.0), 154(13.7), 162(14.2), 170(15.4), 178(17.0)

144(10.6), 152(12.0), 160(13.5), 168(15.2)

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0), 163(18.0/17.0), 170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

1750g +/- 50g (170)

1570g +/- 50g (170)

1445g +/- 50g (170)

Light Shift

1270g +/- 50g

PROFIL Mountain Rocker Mountain Rocker Camber

1300g +/- 50g Quick Shift

Quick Shift

Flat

Light Shift / Flat

Light Shift / Flat

WIĄZANIA ATTACK2 11 GW ATTACK2 11 GW EL 4.5_7.5 GW EL 4.5_7.5 W_O BRAKE W_O BRAKE SHIFT BLK GW SHIFT BLK

EL 4.5_7.5 GW SHIFT WHT

ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

EL 10.0 GW SHIFT BLK/BLK / ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

EL 10.0 GW SHIFT EL 4.5_7.5 GW BLK/BLK SHIFT WB BLK ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

90

ADMEUN19

Fusion X / Flat

SLING SHOT Flat

SYSTEM Flat PLATE

ADKEUD19

Fusion X / Flat

RC RC RC WINGMAN ACE MAGIC Quick Shift Quick Shift Quick Shift

WAGA 1270g +/- 50g

ADDGEE20

Fusion X / Flat

RIPSTICK 86 TW

LENGTH 138(11.5), RADIUS 148(12.9), 158(15.0), 168(16.7)

IBEX 84

Power Shift

RIPSTICK 86 T

GEOMETRIA 123/86/112

IBEX 84 CARBON

Fusion X

ALL MOUNTAIN TWEENER

TECHNO- SST Sidewall, LOGIA Laminated Woodcore, Fibreglass

IBEX 94 CARBON

Fusion X

ELS 11.0 GW SHIFT BLK/GRN

RIPSTICK 88

Flat

Quick Shift

Quick Shift / Flat

Quick Shift / Flat

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Quick Shift

Power Shift

Power Shift

Power Shift

Power Shift

Light Shift

Light Shift

Power Shift

Power Shift / Flat Power Shift / Flat Power Shift / Flat Light Shift

Flat

Flat

Flat

EL 4.5_7.5 GW SHIFT WB BLK

EL 4.5 GW AC SHIFT BLK / SIL

EL 4.5 GW AC SHIFT WHT

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

EL 4.5_7.5 GW SHIFT WHT

EL 4.5_7.5 GW SHIFT WHT

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

EL 4.5_7.5 GW SHIFT BLK

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/CORAL

ELW 9.0 GW SHIFT WHT/WHT

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/BLK

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/COR

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

Flat ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE / BLK/TRQ

ION 12 Demo BLK

91


SKI TECHNOLOGIES SYSTEM

PROFILE

PROFIL AMPHIBIO

PROFIL CAMBER

Technologia Amphibio to rewolucyjna konstrukcja nart łącząca w sobie zalety desek z rockerem i camberem. Narty wykonane w tej technologii są asymetryczne. Wewnętrzna krawędź każdej z nich jest wykonana z pełnym camberem w celu uzyskania precyzji prowadzenia i znakomitego trzymania na twardym śniegu. Zewnętrzna krawędź każdej z nart posiada profil z rockerem, co zapewnia łatwość wykonywania skrętów, płynne przejścia z łuku w łuk oraz wybaczanie błędów.

Narty, w których stosuje się profil camber mają doskonały kontakt ze śniegiem, na całej długości krawędzi - od dziobów po piętki. Gwarantują niezawodne trzymanie, stabilność precyzyjny przekaz siły.

PROFIL PARABOLIC ROCKER

PROFIL EARLY RISE ROCKER

PROFIL MOUNTAIN ROCKER

JIB ROCKER

Unikalny projekt firmy Elan łączy mocno taliowaną geometrię nart z Early Rise Rocker. Rezultatem tej fuzji jest większa skrętność przy użyciu mniejszej energii. Stabilizatory umieszczone w przedniej części nart absorbują niekorzystne wibracje wzmacniając trzymanie na twardym śniegu i zapewniając nadzwyczajną kontrolę.

Dzięki umiarkowanej wysokości podniesienia dziobów, Early Rise Rocker zapewnia płynność i lekkość wykonywanych łuków.

Profil Mountain Rocker to umiarkowane podniesienie dziobów i piętek nart w celu uzyskania lepszego efektu surfowania w głębokim śniegu, łatwiejszej inicjacji skrętów i wszechstronności w zróżnicowanych warunkach. W połączeniu z umiarkowanym camberem na odcinku pod butem, Mountain Rocker zapewnia również doskonałą precyzję i stabilność na maszynowo przygotowanych stokach.

Stosowany w nartach freestyle’owych Jib Rocker polega na optymalnym podgięciu dziobów i piętek, tak by ułatwić jazdę w puchu oraz zabawę w parku i w pipe’ie.

POWER SHIFT

W pełni zintegrowany system wiązań z płytą Free Flex. Unikalne PowerEdge Lifters zapewniają bezpośredni transfer energii i - poprzez to - błyskawiczną inicjację skrętów oraz moc w całym przebiegu łuku. Zamontowane na płycie z przodu i z tyłu elementy absorbujące szkodliwe wibracje wzmacniają trzymanie krawędzi i szybkie oddawanie energii.

LIGHT SHIFT

System zintegrowanych wiązań wykorzystujący zasadę działania opartą na tych samych założeniach, jak w przypadku PowerShift. Wykonany z bardzo lekkich materiałów LightShift redukuje masę zestawu i umożliwia uzyskiwanie dobrych osiągów przy zainwestowaniu mniejszych nakładów energii.

QUICK SHIFT

Kolejny system zintegrowanych wiązań specjalnie zaprojektowany do elastycznych nart. Zbudowany z lekkich materiałów kompozytowych o niskim profilu. Zastosowana płyta jest bardziej elastyczna i odpowiada wymaganiom stawianym przed systemem U-Flex. Zapewnia łatwość inicjacji skrętów.

RDZEN

TECHNOLOGIE STOSOWANE W RDZENIU

AMPHIBIO TECH

AMPHIBIO TRULINE TECHNOLOGIA

AMPHIBIO TRULINE W TECHNOLOGIA

AMPHIBIO CARBON LINE TECHNOLOGIA

TECHNOLOGIA ACE ARROW

Amphibio Tech to innowacyjna konstrukcja nart polegająca na zastosowaniu asymetrii w prawej i lewej narcie. Nowatorska zarówno pod kątem profilu, jak i rozróżnienia na prawą i lewą nartę.

Amphibio Truline to asymetryczna konstrukcja nart polegająca na rozmieszczeniu wzdłuż krawędzi specjalnej warstwy dodatkowego materiału. Strukturalny materiał rozmieszczony jest na całej długości krawędzi po wewnętrznej stronie nart, co przekłada się na większą stabilność i dynamikę skrętów. Mniejsza ilość materiału aplikowana jest wzdłuż zewnętrznych krawędzi, dzięki czemu narty poruszają się płynniej i wycinają zgrabne, precyzyjne skręty.

Technologia Amphibio Truline W to najbardziej zaawansowana na rynku, asymetryczna konstrukcja nart stworzona specjalnie z myślą o paniach. Zaprojektowana i przetestowana w Elan W Studio. Wyróżnia się lżejszym, zwinniejszym profilem. Jej sekret tkwi w odpowiednim rozmieszczeniu materiału strukturalnego wzdłuż całej krawędzi wewnętrznej, co sprawia, że narty są stabilniejsze i bardziej dynamiczne w skrętach. Mniej materiału rozmieszczone jest natomiast wzdłuż zewnętrznej krawędzi, dzięki czemu narty błyskawicznie inicjują i płynnie wykańczają każdy skręt.

Technologia Amphibio Carbon Line stanowi połączenie innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym udało się osiągnąć idealną równowagę między lekką konstrukcją, dynamiką i najwyższą jakością jazdy. Technologia ta oparta jest na asymetrycznym designie – karbonowe wzmocnienia zostały strategicznie rozmieszczone wzdłuż wewnętrznej krawędzi nart, dzięki czemu skręty są dużo mocniejsze i bardziej dynamiczne. Dodatkowo, w drewnianym rdzeniu umieszczono karbonowe pręty, które sprawiają, że narty są lżejsze i bardziej stabilne. Efekt końcowy jest naprawdę doskonały – lekkie narty gwarantujące najwyższy poziom i płynność jazdy. Bardzo uniwersalne.

Technologia Ace Arrow umożliwia wycinanie skrętów z niespotykaną dotąd precyzją. Technologia Arrow polega na wykorzystaniu specjalnie ukształtowanych płyt oraz tytanowych warstw, które harmonijnie ze sobą współpracują. W efekcie narty są wyjątkowo sprężyste, precyzyjne i zwinne. Wykonana z karbonowego kompozytu płyta o profilu camber jest przytwierdzona do nart i działa jak generator siły, która dalej przekazywana jest na dzioby i piętki. Górna, przypominająca kształtem strzałę

TECHNOLOGIE STOSOWANE W RDZENIU

FUSION X

FusionX to nowa generacja systemu wiązań Elana, który wyróżnia się najwyższą jakością wykonania. Przytwierdzany do nart za pomocą jednego punktu stycznego, nie ogranicza swobodnego wyginania narty pod butem i ułatwia inicjację skrętów. Nowa, przypominająca kształtem piramidę konstrukcja jest o 30 proc. lżejsza. Wzmocnienia z tytanu sprawiają, że wiązania są mocne i doskonale przekazują siły. Jazda z dużą prędkością dostarcza teraz więcej frajdy i jest bardziej precyzyjna.

warstwa tytanu gromadzi i przetwarza energię, co umożliwia mocne dociśnięcie krawędzi. Niżej umieszczona, również przypominająca strzałę, warstwa tytanu sprawia, że narty są szybkie, stabilne i błyskawicznie inicjują skręty.

R² FRAME WOODCORE R² FRAME WOODCORE to laminowany na całej długości, unikalny drewniany rdzeń, którego środek wzmocniony jest wykonaną z twardego drewna ramą. Rozwiązanie to sprawia, że zastosowany w konstrukcji materiał równomiernie rozprowadza siły, od dziobów po same piętki. To bardzo solidny design umożliwiający produkcję nart o różnym flexie, w zależności od ich przeznaczenia. Gwarancja czystej przyjemności z jazdy.

LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ Klejony rdzeń drewniany jest osobno formowany dla każdego typu nart i każdego rozmiaru. W zależności od użytych gatunków drewna oraz rodzajów klejenia możliwe jest uzyskanie różnych rodzajów rozkładu flexu dla każdego typu desek. Taki bardzo szybko reagujący i niezwykle wytrzymały rdzeń bezpośrednio przekazuje energię do krawędzi nart.

TUBELITE WOODCORE

CHANNEL WOODCORE

POWER WOODCORE

DUAL WOODCORE

Wykonane z włókien węglowych, dwie cienkościenne, wytrzymałe rurki o przekroju 5 mm umieszczono w środku rdzenia klejonego z lekkiego gatunku drewna. Rurki przebiegają wzdłuż osi nart od dziobów, aż po piętki równolegle do ścianek bocznych. Zapewniają bardzo dużą sztywność poprzeczną konstrukcji i dynamiczne oddawanie energii przy jednoczesnym ograniczeniu masy rdzenia. W rezultacie narty wykonane w tej technologii charakteryzują się stabilnością i dynamiką.

Rdzeń zaprojektowany specjalnie z myślą o dzieciach wykonany z drewna topoli. Gwarantuje sprężystość i optymalny flex.

Rdzeń wykonany z drewna topoli oraz kompozytów. Taka konstrukcja zapewnia doskonałą sztywność poprzeczną i szybkość reakcji oraz znakomite trzymanie krawędzi w twardych warunkach, szczególnie w okolicach dziobów i piętek. Zastosowanie Power Woodcore umożliwia wykonanie rdzenia o jednolitym rozkładzie flexu.

Dual Woodcore to dwie symetrycznie ułożone listwy drewniane doklejone do zewnętrznych krawędzi syntetycznego rdzenia. Taka konstrukcja zapewnia dobre trzymanie w twardych warunkach przy zachowaniu lekkości i łatwości użytkowania.

WZMOCNIENIA

KONSTRUKCJA

U-FLEX TECHNOLOGIA

BRIDGE TECHNOLOGIA

RST

SST

PST

Ta unikalna technologia zapewnia nartom juniorskim i dziecięcym o 25% więcej elastyczności. W kombinacji z lekkim rdzeniem Symflex, konstrukcją Full Power Cap i profilem z rockerem, U-Flex umożliwia dzieciom naukę skrętów na krawędziach od pierwszego dnia na śniegu. Opatentowana technologia umożliwia szybkie postępy w nauce.

Bridge technology to unikalny projekt redukujący masę i wzmacniający osiągi. Bardzo cienki drewniany rdzeń jest na całej długości wzmocniony specjalnymi insertami zapewniającymi sztywność poprzeczną i niezwykle precyzyjny przekaz sił do krawędzi nart.

Konstrukcja RTS optymalizuje szybki przekaz sił i energii od narciarza do krawędzi nart zapewniając maksymalne trzymanie na twardej nawierzchni. Od dziobów, aż po piętki.

Konstrukcja SST zapewnia szybką, precyzyjną i bezpośrednią transmisję energii od krawędzi nart do śniegu zapewniając jednocześnie nartom dużą sztywność poprzeczną.

Konstrukcja PST optymalizuje balans pomiędzy konieczną mocą nart a ich zdolnością do wybaczania błędów. Jest mieszanką dwóch typów budowy: Cap i Sidewalls zapewniając nartom lekkość przy zachowaniu stabilności.

EST

FULL POWER CAP

POWER SHELL

HD POWER SHELL

Konstrukcja PST optymalizuje balans pomiędzy konieczną mocą nart a ich zdolnością do wybaczania błędów. Jest mieszanką dwóch typów budowy: Cap i Sidewalls zapewniając nartom lekkość przy zachowaniu stabilności.

Full Power Cap to tradycyjna konstrukcja skorupowa, lekka i zapewniająca dobrą skrętność oraz łatwość jazdy.

Konstrukcja górnej warstwy nart odpowiedzialna za równomierne rozprowadzenie siły na każdy cemtymetr kwadratowy narty. Wpływa na poprawę stabilności i nie zwiększa masy nart.

Konstrukcja, która wyróżnia linię nart rentalowych marki ELAN. HD Power Shell, to bardzo mocna i gruba warstwa wzmacniająca i ekstremalnie wytrzymała na zarysowania i wielosezonową eksploatację.

MONO WOODCORE

DUAL TI / TI2

Rdzeń Mono Woodcore składa się z drewnianego, lekkiego wzdłużnika, który przebiega w środkowej części. Gwarantuje szybszą zmianę krawędzi i łatwiejsze wycinanie carvingowych łuków.

Dual TI to konstrukcja typu sandwich złożona z drewnianego rdzenia i dwóch warstw tytanalu. Zapewnia ona fantastyczną kontrolę krawędziowania oraz progresywny flex. Stosowana w nartach najwyższej jakości.

MONO TI

FIBREGLASS

Konstrukcja Mono TI wykorzystuje pojedynczą warstwę tytanalu na górnej powierzchni rdzenia w celu podniesienia osiągów.

Wzmocnienia z włókna szklanego optymalizują rozkład flexu i zwiększają sztywność poprzeczną konstrukcji. Mata z włókien szklanych przyklejona jest do rdzenia od góry lub od dołu w zależności od przeznaczenia nart.

QUADROD WZMOCNIENIA

Dwa długie pręty karbonowe umieszczone nad rdzeniem TubeLite Woodcore. Biegną wzdłuż krawędzi, a ich profil dopasowany jest do taliowania. Dwa dodatkowe pręty umieszczone zostały w centralnej części nart – w dziobach i w piętkach. Rozwiązanie to określane jest jako technologia QuadRod. Wykorzystana w konstrukcji nart sprawia, że jeżdżą niezwykle płynnie, świetnie trzymają krawędzie i są odpowiednio elastyczne. Idealne połączenie zwinnego charakteru z najwyższym poziomem jazdy.

CARBON RODS

CTI

Lekkie karbonowe pręty wkomponowane w poszycie narty, biegnące wzdłuż całej długości krawędzi. Pręty poprawiają sztywność poprzeczną i wpływają na większą sprężystość nart, umożliwiając jednocześnie ograniczenie materiału w konstrukcji rdzenia. Efekt? Niska waga, sprężystość i stabilność.

Konstrukcja CTI to unikalne rozwiązanie używane w szerszych nartach najwyższej jakości. Jedna warstwa tytanalu zwiększa trzymanie w twardych warunkach, podczas gdy ułożone wzdłuż osi nart włókna węglowe zapewniają znakomite oddawanie energii i płynne przejścia ze skrętu w skręt.

KONSTRUKCJA CARBON REINFORCED

Jedna z najbardziej innowacyjnych konstrukcji polegająca na zastosowaniu w nartach karbonowych wzmocnień. Rozwiązanie to umożliwia redukcję wagi, poprawia sztywność poprzeczną i gwarantuje najwyższy poziom jazdy.

BASE

ŚLIZGI NANO TECH RUNNING BASE

Specjalne ślizgi wzbogacone karbonowymi nano cząsteczkami, dzięki którym łatwiej je serwisować. W efekcie lepiej rozprowadzają ciepło, skuteczniej absorbują smar, doskonale ślizgają się w różnych warunkach śniegowych i mają większą żywotność.

Elan, SLX, GSX, Amphibio, Delight, WaveFlex, Fusion, Early Rise & Always Good Times są zastrzeżonymi znakami towarowymi Elan d.o.o. Elan, Fusion, Early Rise & Always Good Times są znakami towarowymi zarejestrowanymi w Amerykańskim Biurze Patentowym. 92

93


94 95

W ST UD

IO


W kobietach, które są matkami, siostrami, przyjaciółkami, partnerkami i liderkami tkwi niesamowita siła. Co niezwykłe, prócz wszystkich wymienionych ról, zawsze znajdują wolny czas na realizację swoich pasji i hobby. Dobra zabawa na śniegu, to jedna z ulubionych damskich rozrywek. To również pasja, która już przez 17 lat inspiruje nas w W Studio do tworzenia i unowocześniania sprzętu idealnie odzwierciedlającego potrzeby i życzenia pań. Słuchamy ich preferencji i dopasowujemy technologie tak, żeby w każdym skręcie czuły się jak najpewniej. Szukając innowacyjnych rozwiązań mamy jeden cel – sprawić, by dni spędzone w górach były radosne i energetyczne, bez względu na to, jakie prezentują umiejętności. Narciarstwo to wolność wyrażania emocji, energia płynąca z bycia w grupie i sposób na życie. Fantastyczne życie.

3


S O MOUN M TAIN NI A L

AL

IN

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE W

ROCKER

CAMBER

ROCKER

Technologia Amphibio Truline W to najbardziej zaawansowana na rynku, asymetryczna konstrukcja nart stworzona specjalnie z myślą o paniach. Zaprojektowana i przetestowana w Elan W Studio. Wyróżnia się lżejszym, zwinniejszym profilem. Jej sekret tkwi w odpowiednim rozmieszczeniu materiału strukturalnego wzdłuż całej krawędzi wewnętrznej, co sprawia, że narty są stabilniejsze i bardziej dynamiczne w skrętach. Mniej materiału rozmieszczone jest natomiast wzdłuż zewnętrznej krawędzi, dzięki czemu narty błyskawicznie inicjują i płynnie wykańczają każdy skręt.

PROFIL AMPHIBIO ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY WZDŁUŻ KRAWĘDZI, OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

WZMOCNIENIA

ENERGIA I MNÓSTWO FRAJDY NA GÓRSKICH STOKACH

DODATKOWA SIŁA NACISKU NA WEWNĘTRZNĄ KRAWĘDŹ

LAMINOWANY DREWNIANY RDZEŃ ENERGIA I ZWINNOŚĆ

Mając dobry sprzęt, masz gwarancję dobrej zabawy na górskich stokach. Sięgając po narty z damskiej serii Elan All Mountain możesz być pewna, że nigdy nie zostaniesz na lodzie! To sprzęt, na który możesz w pełni liczyć – od pierwszego, do ostatniego krzesła. W ich konstrukcji wykorzystano słynną technologię Amphibio, dzięki której inicjacja każdego skrętu to prawdziwa bułka z masłem. Mocne i bardzo uniwersalne. Wyposażone w system wiązań Free-Flex Power Shift, dostarczą w górach wiele pozytywnej energii i zagwarantują precyzję jazdy. Przez cały, długi dzień!

4

5


I AI A N MM N O O S I NI N S

NO PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

puchpuch

srednio srednio zaawansowany zaawansowany

zmienny zmienny

zmienny zmienny

przygotowany przygotowany

przygotowany przygotowany

przygotowany przygotowany

przygotowany przygotowany

ekspert ekspert

ekspert ekspert

ekspert ekspert

ekspert ekspert

zaawansowany zaawansowany

srednio srednio zaawansowany zaawansowany

zaawansowany zaawansowany

srednio srednio zaawansowany zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

zaawansowany zaawansowany

zmienny zmienny

zaawansowany zaawansowany

srednio srednio zaawansowany zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

ekspert

ekspert

zmienny zmienny

TEREN

puch puch

TEREN

puch puch

POZIOM ZAAWANSOWANIA POZIOM ZAAWANSOWANIA

srednio srednio zaawansowany zaawansowany

PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚĆ

puch puch

TEREN TEREN

puch

POZIOM ZAAWANSOWANIA POZIOM ZAAWANSOWANIA

zaawansowany zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

ekspert

PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚĆ

małamała

TEREN TEREN

TEREN

mała mała

przygotowany przygotowany

ekspert

dużaduża

mała mała

zmienny zmienny

przygotowany przygotowany

duża duża

mała mała

POZIOM POZIOM ZAAWANSOWANIA ZAAWANSOWANIA

puch

duża duża

mała

TEREN TEREN

puch puch

POZIOM ZAAWANSOWANIA POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża duża

TEREN

mała

TEREN TEREN

mała mała

zmienny zmienny

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚĆ

duża

PRĘDKOŚĆ PRĘDKOŚĆ

duża duża

INSOMNIA INSOMNIA ELITE ELITETiTi

MODWY EL

NO

MODWY EL

NO

MODWY EL

IN TA A I N U NU N T O L M MO A LA L L

zaawansowany zaawansowany

srednio srednio zaawansowany zaawansowany

POWER POWERSHIFT SHIFT

Królowa Królowatras tras Mocne i precyzyjne Mocne i precyzyjnenarty. narty. Insomnia InsomniaElite Elitewiedzą, wiedzą,jak jak błyskawicznie zmieniać błyskawicznie zmieniaćkrawędzie, krawędzie, sąsąstabilne stabilnei świetnie i świetniewycinają wycinają carvingowe carvingoweskręty. skręty.Niezwykle Niezwykle utalentowany utalentowanymodel modelpozostawia pozostawia nanasztruksie zgrabne ślady, sztruksie zgrabne ślady, jeździ jeździ krótkim nie krótkimlublubdługim długimskrętem skrętemii nie boiboisięsięprędkości. prędkości. KOD ACBGJX20 KOD ACBGJX20

PROFIL Amphibio PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST TruLine Technology, RST TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany Drewniany Rdzeń, Mono Ti Drewniany Rdzeń, Mono Ti GEOMETRIA 121 71 102 GEOMETRIA 121 71 102 DŁUGOŚĆ 146(10.9), 152(12.3), DŁUGOŚĆ 146(10.9), 152(12.3), PROMIEŃ 158(13.3), 164(14.6) PROMIEŃ 158(13.3), 164(14.6) SYSTEM WIĄZAŃ/ SYSTEMPower Shift PŁYTA Power Shift WIĄZAŃ/PŁYTA ELX 11.0 GW SHIFT ELX 11.0 GW SHIFT WIĄZANIA WIĄZANIABLK/BLK BLK/BLK

8

INSOMNIA INSOMNIA 1616 Ti Ti

INSOMNIA INSOMNIA1414TiTi

INSOMNIA INSOMNIA12 12CC

INSOMNIA 10 WHITE

INSOMNIA10 10BLACK BLACK INSOMNIA

POWER SHIFT POWER SHIFT

POWER SHIFT POWER SHIFT

POWER POWERSHIFT SHIFT

LIGHT SHIFT

LIGHTSHIFT SHIFT LIGHT

Pogromca Pogromca gór gór Insomnia to model, na bazie którego Insomnia 16 to16model, na bazie którego powstała Insomnia. powstała całacała seriaseria Insomnia. NartyNarty te te wyróżnia bardzo uniwersalny, mocny wyróżnia bardzo uniwersalny, mocny charakter, dzięki któremu doskonale charakter, dzięki któremu doskonale radząradzą na każdym i potrafią jeździć z sobiesobie na każdym stokustoku i potrafi ą jeździć naprawdę dużą prędkością. z naprawdę dużą prędkością.

Inspiracja cały dzień Inspiracja nana cały dzień Sprzęt zaprojektowany specjalnie z myślą Sprzęt zaprojektowany specjalnie z myślą o paniach poszukujących nart, które o paniach poszukujących nart, które nienie wymykają spod kontroli, dają poczucie wymykają sięsię spod kontroli, dają poczucie pewności, zgrabne i zwinne w każdym pewności, są są zgrabne i zwinne – w– każdym skręcie! skręcie!.

Górskagwiazda gwiazda Górska Insomnia12 12uwielbia uwielbiarekreacyjną rekreacyjnąjazdę jazdęw Insomnia w dobrym towarzystwie. przygotowane dobrym towarzystwie. LubiLubi przygotowane stoki,ale alepotrafi potrafirównież równieżpokazać pokazaćpazur, pazur,gdy gdy stoki, maszochotę ochotęnanamocniejsze, mocniejsze,carvingowe carvingowe masz skręty. skręty.

Przyjazny Przyjaznycharakter charakteri poczucie i poczuciepewności pewności Insomnia 10 to najlepszy dowód na to, że dobre narty wcale nie muszą być ciężkie i masywne. i masywne. Prawdziwą frajdę poczujemy jeżdżąc na łatwych w prowadzeniu, w prowadzeniu, posłusznych i dających i dających poczucie kontroli deskach. Więcej energii i lepsza i lepsza zabawa. zabawa..

Przyjazny charakter i poczucie pewności Przyjazny charakter i poczucie pewności Insomnia Insomnia1010totonajlepszy najlepszydowód dowódnanato,to,żeże dobre dobrenarty nartywcale wcalenieniemuszą musząbyć byćciężkie ciężkie i masywne. i masywne.Prawdziwą Prawdziwąfrajdę frajdępoczujemy poczujemy jeżdżąc jeżdżącnanałatwych łatwychw prowadzeniu, w prowadzeniu, posłusznych posłusznychi dających i dającychpoczucie poczuciekontroli kontroli deskach. deskach.Więcej Więcejenergii energiii lepsza i lepszazabawa. zabawa.

KOD ACCGAE20 KOD ACCGAE20

PROFIL Amphibio PROFIL Amphibio

TruLine Technology, RST TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany

Drewniany Rdzeń, Mono Ti Drewniany Rdzeń, Mono Ti GEOMETRIA 121 73 104 GEOMETRIA 121 73 104 146(11.3), 152(12.2), 146(11.3), 152(12.2), DŁUGOŚĆ DŁUGOŚĆ 158(13.3), 164(14.5), PROMIEŃ 158(13.3), 164(14.5), PROMIEŃ 170(15.7) 170(15.7) SYSTEM WIĄZAŃ/ SYSTEM Power Shift PŁYTA Power Shift WIĄZAŃ/PŁYTA ELW 11.0 GW ELW 11.0 GW WIĄZANIA WIĄZANIA SHIFT BLK/TRQ SHIFT BLK/TRQ

KODKODACDGAG20 ACDGAG20 PROFIL PROFILAmphibio Amphibio

TruLine Technology, RSTRST TruLine Technology,

TECHNOLOGIA TECHNOLOGIASidewall, PowerShell, Power Sidewall, PowerShell, Power

Woodcore, Mono Ti Ti Woodcore, Mono

GEOMETRIA GEOMETRIA125125 76 76 107107

150(11.6), 144(10.2), 150(11.6), DŁUGOŚĆ DŁUGOŚĆ144(10.2), PROMIEŃ PROMIEŃ158(13.1), 166(14.6) 158(13.1), 166(14.6) SYSTEM WIĄZAŃ/ SYSTEM Power Shift Power Shift PŁYTA WIĄZAŃ/PŁYTA

ELWELW 9.09.0 GWGW SHIFT SHIFT BLK/BLK BLK/BLK

WIĄZANIA WIĄZANIA

KOD KOD ACGGKA20 ACGGKA20

KOD ACEGAH20 KOD ACEGAH20

TruLineTechnology, Technology,RST RST TruLine

TECHNOLOGIA Sidewall, TECHNOLOGIA Sidewall,PowerShell, PowerShell,Power Power

Woodcore,Carbon Carbon Woodcore,

GEOMETRIA 125 GEOMETRIA 125

76 76

107 107

144(10.2),150(11.6), 150(11.6), DŁUGOŚĆ 144(10.2), DŁUGOŚĆ PROMIEŃ 158(13.1), PROMIEŃ 158(13.1),166(14.6) 166(14.6) SYSTEM SYSTEM WIĄZAŃ/ PowerShift Shift Power WIĄZAŃ/PŁYTA PŁYTA WIĄZANIA WIĄZANIA

KOD ACGGKH20 KOD ACGGKH20

PROFIL PROFIL Amphibio Amphibio

PROFIL Amphibio PROFIL Amphibio

ELW9.0 9.0GW GWSHIFT SHIFT ELW BLK/PURPLE BLK/PURPLE

PROFIL Amphibio PROFIL Amphibio

TruLine TruLine Technology, Technology, RST RST

TECHNOLOGIA TECHNOLOGIA Sidewall, Sidewall, Laminowany Laminowany

Drewniany Drewniany Rdzeń Rdzeń

GEOMETRIA GEOMETRIA 127 127

76 76

104 104

144(10.1), 150(11.5), 150(11.5), DŁUGOŚĆ DŁUGOŚĆ 144(10.1), PROMIEŃ PROMIEŃ 158(13.9), 158(13.9), 166(14.4) 166(14.4) SYSTEM SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Light Shift Shift WIĄZAŃ/PŁYTA PŁYTA WIĄZANIA WIĄZANIA

ELW ELW 9.0 9.0 GW GW SHIFT SHIFT BLK/PURPLE BLK/PURPLE

TruLine Technology, RST TruLine Technology, RST

TECHNOLOGIA Sidewall, TECHNOLOGIA Sidewall, Laminowany Laminowany

DrewnianyRdzeń Rdzeń Drewniany

GEOMETRIA 127 GEOMETRIA 127

7676

104 104

144(10.1), 150(11.5), 150(11.5), DŁUGOŚĆ 144(10.1), DŁUGOŚĆ PROMIEŃ 158(13.9), PROMIEŃ 158(13.9), 166(14.4) 166(14.4) SYSTEM WIĄZAŃ/ SYSTEM LightShift Shift Light PŁYTA WIĄZAŃ/PŁYTA WIĄZANIA WIĄZANIA

ELW9.09.0GW GWSHIFT SHIFT ELW BLK_COR BLK_COR

9


NO

MODWY EL

E

CE

PRĘDKOŚĆ

AC

RA

duża

mała

TEREN

puch

zmienny

przygotowany

RACE’OWE DNA I NAJWYŻSZY POZIOM JAZDY Wykorzystując w pełni możliwości sprzętu, możesz spędzić na stoku fantastyczny dzień. Damski model Ace to narty, na które możesz liczyć w każdych warunkach, każdego, zimowego dnia. Przez ponad 80 lat nart zawodnicze były najważniejszym produktem w naszej firmie. To one weryfikują narciarskie umiejętności i wyposażone są w najnowsze rozwiązania i technologie. Narty z kolekcja W Studio Ace cechuje technologia Elana Ace Arrow, dzięki której nie wymykają się spod kontroli, są bardzo stabilne i mocne. Gwarantują genialną jazdę carvingową i są bardzo uniwersalne. Dostępne w zestawie z systemem wiązań Power Shift. Ten sprzęt to źródło energii i wyjątkowej precyzji.

A

C

E

A

R

R

O

W

T

E

C

BEZPOŚREDNI PRZEKAZ SIŁY ARROW TIP

PŁYNNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ WAGI

zaawansowany

srednio zaawansowany

SPEED MAGIC POWER SHIFT

H

POWER SHIFT

ARROW TAIL

POZIOM ZAAWANSOWANIA

ekspert

BEZPOŚREDNIE INICJOWANIE ŁUKÓW NA KRAWĘDZIACH

Elegancki wygląd i piekielnie dobra jazda Zaprojektowane z myślą o wytrawnych narciarzach z race’owym DNA. Speed Magic to genialny sprzęt carvingowy dla pań, które uwielbiają prędkość i gładkie, przygotowane stoki. KOD ACAHRJ21 PROFIL Camber

Technologia Ace Arrow,

TECHNOLOGIA RST Sidewall, R² Frame

RAMA R 2 FRAME DREWNIANY RDZEŃ WOODCORE KONTROLA I DOSKONAŁE TRZYMANIE

Woodcore, Dual Ti

GEOMETRIA 111 67 98 DŁUGOŚĆ 149(12.7), 155(13.5), 161(14.3), PROMIEŃ 167(15.1). 173(15.9) SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

8

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

9


ROCKER

W

IL

AL

L

M

OU

D C NTAIN AT

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE W

CAMBER

ROCKER

Technologia Amphibio Truline W to najbardziej zaawansowana na rynku, asymetryczna konstrukcja nart stworzona specjalnie z myślą o paniach. Zaprojektowana i przetestowana w Elan W Studio. Wyróżnia się lżejszym, zwinniejszym profilem. Jej sekret tkwi w odpowiednim rozmieszczeniu materiału strukturalnego wzdłuż całej krawędzi wewnętrznej, co sprawia, że narty są stabilniejsze i bardziej dynamiczne w skrętach. Mniej materiału rozmieszczone jest natomiast wzdłuż zewnętrznej krawędzi, dzięki czemu narty błyskawicznie inicjują i płynnie wykańczają każdy skręt.

PROFIL AMPHIBIO ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

NAJLEPSZY KUMPEL NA GÓRSKIE ESKAPADY Zaprojektowana przez damski team linia nart, które pomogą wydobyć z nas najlepsze umiejętności i energię potrzebną, by poradzić sobie w każdych warunkach i w każdym terenie. Seria Wildcat zbliżona jest do modeli Ripstick W – łączy w sobie innowacyjną, stosowaną również w damskich nartach, asymetryczną technologię Amphibio Truline W i nowatorskie podejście do jazdy w zróżnicowanym terenie. Innowacyjność nart z kolekcji Wildcat polega na wykorzystaniu w ich konstrukcji starannie dobranych drewnianych rdzeni i karbonu. Wyróżnia je również nieco szersza talia i niższa waga. Narty genialnie przekazują energię i perfekcyjnie kręcą.

10

TECHNOLOGIA AMPHIBIO TRULINE OPTYMALNY ROZKŁAD SIŁY WZDŁUŻ KRAWĘDZI, OD DZIOBÓW PO PIĘTKI

WZMOCNIENIA DODATKOWA SIŁA NACISKU NA WEWNĘTRZNĄ KRAWĘDŹ

KONSTRUKCJA WOODCORE

ŚCIANY BOCZNE SST

ENERGIA I ZWINNOŚĆ

BEZPOŚREDNI PRZEKAZ SIŁY

11


O

D CUNTAIN AT

M L

IL

AL

W

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

duża

POZIOM ZAAWANSOWANIA

TEREN

srednio zaawansowany

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

mała

mała

puch

puch

puch

zmienny

TEREN

zaawansowany

TEREN

ekspert

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert

ekspert

POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

zaawansowany

srednio zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

zmienny

PRĘDKOŚĆ

TEREN

puch

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

WILDCAT 86 CX

POWER SHIFT/FLAT

Przepustka do śnieżnego raju Wildcat 86 CX to najszerszy model w serii, który tak samo dobrze radzi sobie w miękkim śniegu, z dala od przygotowanych tras, jak i na wyratrakowanych stokach. Niezwykle szybkie i stabilne narty.

KOD ACRGHL20, ACMGQU20 (Flat) PROFIL Amphibio

Amphibio TruLine Technology,

TECHNOLOGIA SST Sidewall, Tubelite

Woodcore, Carbon Rods

GEOMETRIA 127 86 113 DŁUGOŚĆ 152(12.9), 158(13.8), PROMIEŃ 164(14.7), 170(15.6) SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift / Flat PŁYTA

ELW 11.0 GW SHIFT WIĄZANIA BLK/PURPLE

WILDCAT 82 CX

WILDCAT 76

POWER SHIFT/FLAT

LIGHT SHIFT

Królowa gór Wildcat 82 CX to najwyższej jakości model z grupy all mountain. Narty, które genialnie odnajdą się w każdych warunkach i w każdym terenie.

Mocny carver Zwinne i szybkie. Wildcat 82 porusza się na twardych stokach płynnie i precyzyjnie. Model, który nie zawiedzie w trudnych warunkach śniegowych.

Przyjazny charakter, moc i poczucie pewności Idealne narty z grupy all mountain, których prowadzenie nie wymaga dużego nakładu siły. Wildcat 76 świetnie odnajdują się w zróżnicowanych warunkach, dają poczucie pewności i łatwo je prowadzić. Każdy skręt jest czystą przyjemnością.

KOD ACSGAF20, ACNGQV20 (Flat) PROFIL Amphibio

TruLine Technology, SST TECHNOLOGIA Sidewall, Tubelite Woodcore, Carbon Rods GEOMETRIA 129 82 112

146(11.0), 152(11.0),

DŁUGOŚĆ 158(12.0), 164(13.1), PROMIEŃ

170(14.3)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA

12

WILDCAT 82 C

POWER SHIFT/FLAT

ELW 11.0 GW SHIFT BLK/TRQ

KOD ACTGKD20, ACPGRA20 (Flat) PROFIL Amphibio

Amphibio TruLine Technology, SST Sidewall, Laminated TECHNOLOGIA Woodcore, Carbon Reinforcement GEOMETRIA 129 82 112 DŁUGOŚĆ 146(11.0), 152(11.0), PROMIEŃ 158(12.0), 164(13.1) SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift / Flat PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/COR

KOD ACUGKE20 PROFIL Amphibio

Amphibio TruLine Technology,

TECHNOLOGIA SST Sidewall, Laminated

Woodcore

GEOMETRIA 127 76 104 DŁUGOŚĆ 144(10.1), 150(11.5), PROMIEŃ 158(13.9), 166(14.4) SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/PURPLE

13


E D I T I O N

W Y J Ą T K O W A

E D Y C J A NO

NO

MODWY EL

MODWY EL

B L A C K

duża

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

mała mała puch

TEREN

TEREN

puch

zmienny

zmienny

przygotowany przygotowany ekspert POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

ekspert

zaawansowany

srednio zaawansowany

srednio zaawansowany

NAJWYŻSZY POZIOM JAZDY I ELEGANCJA. KOMPROMISY NIE WCHODZĄ W GRĘ. Wildcat Black Edition gwarantują najwyższy poziom jazdy i mają niezwykle elegancki wygląd. Ponadczasowa, wysublimowana szata graficzna została urozmaicona kryształkami Swarovskigo. Bez wątpienia będziesz błyszczeć w górach! W konstrukcji nart wykorzystano opatentowaną technologię Amphibio oraz wzmocnienia z karbonu, dzięki którym są lekkie i bardzo płynnie jeżdżą. Mają nieco szerszą talię all-mountain, w związku z czym łatwo inicjują skręty, są bardzo sprężyste i błyskawicznie reagują w każdych warunkach śniegowych.

14

zaawansowany

WILDCAT 86 C BLACK EDITION

WILDCAT 76 C BLACK EDITION

POWER SHIFT

POWER SHIFT

Styl i moc MIAŁ! Zdobione kryształkami Swarovskiego Black Edition Wildcat to wyjątkowe połączenie stylu i mocy gwarantujące niezwykłe przeżycia na stoku. Łatwo inicjują skręty i radzą sobie w każdych warunkach.

Elegancja i gracja BLING! Zdobione kryształkami Swarovskiego nowe Black Edition Wildcat to wyjątkowe połączenie elegancji i gracji. Będziesz błyszczeć na stoku!

KOD ACRHXE21 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIA

Amphibio TruLine Technology, SST sidewall, Laminated Woodcore, Carbon Reinforcement

KOD ACUHRP21 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIA

Amphibio TruLine Technology, SST sidewall, Laminated Woodcore, Carbon Reinforcement

GEOMETRIA 127 86 113

GEOMETRIA 127 76 104

DŁUGOŚĆ 152(12.9), 158(13.8), PROMIEŃ 164(14.7), 170(15.6)

DŁUGOŚĆ 144(10.1), 150(11.5), PROMIEŃ 158(13.9), 166(14.4)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

SYSTEM WIĄZAŃ/ Power Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELX 11.0 GW SHIFT BLK/BLK

15


RI

FR

P S EERID TI E CK

TECHNOLOGIA CARBON LINE

ROCKER

CAMBER

ROCKER

Technologia Amphibio Carbon Line stanowi połączenie innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym udało się osiągnąć idealną równowagę między lekką konstrukcją, dynamiką i najwyższą jakością jazdy. Technologia ta oparta jest na asymetrycznym designie – karbonowe wzmocnienia zostały strategicznie umieszczone wzdłuż wewnętrznej krawędzi nart, dzięki czemu skręty są dużo mocniejsze i bardziej dynamiczne. Dodatkowo, w drewnianym rdzeniu umieszczono karbonowe pręty, które sprawiają, że narty są lżejsze i bardziej stabilne. Efekt końcowy jest naprawdę doskonały: lekkie narty gwarantujące najwyższy poziom i płynność jazdy. Bardzo uniwersalne.

PROFIL AMPHIBIO ŁATWA INICJACJA SKRĘTÓW & TRZYMANIE KRAWĘDZI I KONTAKT ZE ŚNIEGIEM

WSTAWKI VAPOR TIP HARMONIJNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ, DODATKOWEJ MASY

KARBONOWE WZMOCNIENIA

RDZEŃ TUBELITE

KARBONOWE PRĘTY

ŚCIANY BOCZNE SST

STABILOŚĆ PODCZAS JAZDY Z DUŻĄ PRĘDKOŚCIĄ

MOC, LEKKOŚĆ, DYNAMIKA

NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

BEZPOŚREDNI PRZEKAZ SIŁY

NARTY DO ZADAŃ SPECJALNYCH W NAJTRUDNIEJSZYM TERENIE I W KAŻDYCH WARUNKACH. NAZWA MÓWI SAMA ZA SIEBIE Serię Elan Ripstick W tworzą najwyższej jakości modele freeride’owe zaprojektowane z myślą o bardzo dobrze jeżdżących paniach. Genialnie sprawdzą się podczas górskich wypraw w nieznane i jazdy w puchu, ale nie rozczarują, gdy przyjdzie nam ochota pośmigać z przyjaciółmi na przygotowanych trasach. Mają niezwykle przyjazny charakter i chętnie spełniają każde życzenie. 16

TIP AND TAIL ŁATWE I ZWINNE SKRĘTY

17


F

P SREERID TI E CK

RI

PRĘDKOŚĆ

duża

mała

TEREN

zaawansowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

srednio zaawansowany

PRĘDKOŚĆ mała

mała

puch

puch

TEREN

ekspert

zmienny

zmienny

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert POZIOM ZAAWANSOWANIA

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

duża

duża zmienny PRĘDKOŚĆ

TEREN

puch

zaawansowany

srednio zaawansowany

zaawansowany

srednio zaawansowany

RIPSTICK 102 W Gotowa na freeride? Ripstick 102 W to zaprojektowane przez damski team narty dla pań, które lubią testować granice własnych możliwości, nie poją się puchu i stromych stoków. Czasem fajnie zawstydzić chłopaków. KOD ADEGDL20 PROFIL Amphibio

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass GEOMETRIA 136 102 115 DŁUGOŚĆ 154(15.0), 162(15.8), PROMIEŃ 170(17.0), 178(18.1) WAGA 1750g +/- 50g (170) SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 13 AT W_O BRAKE

18

RIPSTICK 94 W

RIPSTICK 88 W

Górski ekspert Ripstick 94 W to niezwykle uniwersalne narty – sprawdzą się na i poza trasami, na stromych i łagodnychstokach, w lesie i na skitourowych szlakach. Nie zawiodą Was, bez względu na panujące warunki.

Przepustka w góry Narty zaprojektowane z myślą o paniach poszukujących wszechstronnego sprzętu, który umożliwi im czynienie szybkich postępów. Ripstick 88 sprawdzą się na przygotowanych trasach i w głębokim śniegu; są wystarczająco mocne i dobre, by poradzić sobie w każdych górskich warunkach.

KOD ADFGDR20 PROFIL Amphibio

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, TECHNOLOGIA Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass GEOMETRIA 136 94 110

146(13.2), 154(14.0),

KOD ADGGEK20 PROFIL Amphibio

TECHNOLOGIA

Carbon Line Technology, SST Sidewall, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, VaporTip, Fibreglass

GEOMETRIA 130 88 105

146(13.0), 154(13.7),

DŁUGOŚĆ 162(15.0), 170(16.2), PROMIEŃ

DŁUGOŚĆ 162(14.2), 170(15.4), PROMIEŃ

WAGA 1570g +/- 50g (170)

WAGA 1445g +/- 50g (170)

178(18.0)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

178(17.0)

SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ATTACK2 11 GW W_O BRAKE

19


DESWY IGN

E L ALL M E M OUNT AI EN N T

NO

NO

DESWY IGN

duża

TEREN

Narty Elana z serii Element sprawiają, że każdy skręt jest naprawdę łatwy; dają poczucie równowagi i kontroli. Wykorzystane w ich konstrukcji technologie Groove Tech, Parabolic Rocker i

mała

mała

puch

puch

TEREN

ZAWSZE POD KONTROLĄ

PRĘDKOŚĆ

PRĘDKOŚĆ

duża

zmienny

zmienny

Power Shell sprawiają, że na nartach z każdą chwilą czujemy się pewniej i czynimy bardzo szybkie

G

R

O

O

V

E

T

E

C

przygotowany

przygotowany

ekspert

ekspert POZIOM ZAAWANSOWANIA

POZIOM ZAAWANSOWANIA

postępy. Dzięki Element zrozumiemy co naprawdę znaczy Always Good Times.

zaawansowany

srednio zaawansowany

H

zaawansowany

srednio zaawansowany

ELEMENT W WHITE

LIGHT SHIFT TECHNOLOGIA GROOVE WIĘKSZA PEWNOŚĆ. RÓWNOWAGA, KONTROLA I ŁATWOŚĆ PROWADZENIA NART

POWER SHELL WIĘKSZA STABILNOŚĆ, NIŻSZA WAGA

Miłość od pierwszego skrętu Narty z serii Element sprawą, że każdego dnia na nartach czujesz się coraz pewniej. Pomagają odnaleźć w jeździe harmonię, dają poczucie równowagi i kontroli. Każdy skręt to wielka frajda. KOD ABMHPH21 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power

ELEMENT W BLACK LIGHT SHIFT KOD ABMHPJ21 PROFIL Parabolic Rocker

Groove Technology, Power

TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore,

TECHNOLOGIA Shell, Dual Woodcore,

GEOMETRIA 127 76 102

GEOMETRIA 127 76 102

DŁUGOŚĆ 144(10.6), 152(12.0), PROMIEŃ 160(13.5), 168(15.2)

DŁUGOŚĆ 144(10.6), 152(12.0), PROMIEŃ 160(13.5), 168(15.2)

Fibreglass

Fibreglass

PARABOLICZNY ROCKER ŁATWIEJSZE SKRĘTY, MNIEJSZY WYSIŁEK

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/

WIĄZANIA PURPLE

20

SYSTEM WIĄZAŃ/ Light Shift PŁYTA WIĄZANIA

ELW 9.0 GW SHIFT BLK/TRQ

21


E X URE

NT

PRĘDKOŚĆ

IB

AD

VE

duża

mała

TEREN

puch

zmienny

przygotowany

POZIOM ZAAWANSOWANIA

ekspert

SPRAWNE PODEJŚCIE, SZYBKI I ZWINNY ZJAZD Seria IBEX zaprojektowana została z myślą o paniach, które omijają wyciągi szerokim łukiem czerpiąc z najlepszego źródła energii, czyli własnych mięśni. Narty te genialnie sprawdzą się podczas codziennych treningów i weekendowych wypadów . Wyróżniają się niską wagą i przyjaznym charakterem; w ich konstrukcji Elan wykorzystał rdzeń Tubelite i technologię Bridge, dzięki czemu są bardzo mocne i dają poczucie pewności. Nie ważne, czy podchodzisz, czy mkniesz w dół, sprawdzą się tak samo dobrze. Mówiąc krótko, IBEX wyznaczają zupełnie nowy standard w segmencie nart tourowych.

B

R

I

D

G

E

T

E

C

H

zaawansowany

srednio zaawansowany

IBEX 84 W CARBON Swoboda poruszania Lekkie i szybkie w trakcie podchodzenia, stabilne podczas zjazdów. Ibex 84 W Carbon to genialne narty na górskie wyprawy.

CYA PLATE ZAPEWNIA PEWNY I STABILNY MONTAŻ WIĄZAŃ DO NART

KOD ADMFJH19 PROFIL Mountain Rocker

TECHNOLOGIA

WSTAWKI VAPOR HARMONIJNA JAZDA BEZ ZBĘDNEJ, DODATKOWEJ MASY

KARBONOWE PRĘTY NISKA WAGA & DUŻA SPRĘŻYSTOŚĆ

Bridge Technology, TubeLite Woodcore, Carbon Rods, Vapor Inserts, CYA Plate, Fibreglass

GEOMETRIA 120 84 105

149(16.0/15.0), 156(17.0/16.0),

DŁUGOŚĆ 163(18.0/17.0), PROMIEŃ

RDZEŃ TUBELITE MOC, LEKKOŚĆ, DYNAMIKA

170(19.0/18.0), 177(20.0/19.0)

WAGA 1270g +/- 50g SYSTEM WIĄZAŃ/ Flat PŁYTA WIĄZANIA ION 12 Demo BLK

22

23

Profile for INA SPORT spol. s r.o.

Elan katalog lyže 2021-22 PL  

Elan katalog lyže 2021-22 PL  

Profile for inasport