Page 62

HELMY 2

8

INFINITY KÓD CE370817 KONSTRUKCE

Technologie Inmold KRYTY UŠÍ Odnímatelné měkké kryty uší ODVĚTRÁNÍ Regulovatelné proudění vzduchu VNITŘNÍ ČÁST Odnímatelné ultra měkké vnitřní polstrování BARVA VNITŘNÍ ČÁSTI Černá

5

7

TECHNICKÉ PARAMETRY

Nízká hmotnost, zapínání na ergonomickou přezku FIT SYSTÉM 3D Fit VELIKOSTI 51-55, 56-59 TYP Dámská dospělá

6 4

1 3

1

Y-CLIP

Spona Y-clip spojuje pásky z přední a zadní části helmy a pohodlně je upevňuje nad krytem uší. Dá se velmi snadno a rychle nastavit podle individuálních potřeb lyžaře.

5

NORMA CE EN 1077

Testování CE odpovídající normě EN 1077 představuje v současné době nejpřísnější testovací standard pro lyžařské přilby. Testuje se mimo jiné tlumení nárazů, odolnost proti proražení špičatým předmětem (v testech se používá hrot lyžařské hole), systém upevnění a zorné pole. Všechny lyžařské helmy Elan splňují požadavky současné evropské normy CE EN 1077

62

2

REGULACE PROUDĚNÍ VZDUCHU

Proudění vzduchu se dá regulovat uzavřením nebo otevřením větracích otvorů; ovládání odvětrání je intuitivní a velmi snadné i s nasazenými lyžařskými rukavicemi.

6

SYSTÉM 3D-FIT

Systém 3D-fit je dalším stupněm vývoje osvědčeného ergonomického systému. Helma je opatřena utahovacím kolečkem zabezpečujícím perfektní usazení helmy, přesně se přizpůsobí tvaru hlavy a poskytuje lyžaři naprosté pohodlí.

3 ZAPÍNÁNÍ NA ERGONOMICKOU PŘEZKU

Všechny helmy Elan mají zapínání s ergonomicky tvarovanou přezkou. Je naprosto bezpečné, protože je zajištěno proti přetočení a otevření v případě pádu.

7

TECHNOLOGIE INMOLD

Technologie In-mold je způsob výroby vnitřního skeletu helmy: pod vysokým tlakem a při vysoké teplotě dochází k nanesení pěny pod vnější skelet. Konstrukce helmy je díky tomu velmi pevná a zároveň má nižší hmotnost. Helma vyrobená touto technologií poskytuje lepší ochranu zejména před mechanickým poškozením (např. při pádu na špičatý předmět) než helmy, které jsou lepené jen na určitých místech.

4

ODNÍMATELNÁ VNITŘNÍ ČÁST

Každý lyžař se potí, zvláště na hlavě. Proto je možné u helem Elan s odnímatelným polstrováním vnitřní část snadno a rychle odepnout a ručně ji vyprat ve vlažné mýdlové vodě. Po uschnutí se polstrování do helmy zase snadno nasadí.

8

ODNÍMATELNÉ KRYTY UŠÍ

Výhodou helem Elan s odnímatelnými kryty uší je to, že se oba kryty dají během několika sekund od helmy oddělit. Za teplého a slunečného počasí nebo při jarním lyžování si lyžař může užívat jízdu s lehčím pocitem, aniž by byla omezena ochranná funkce helmy. Když se ochladí, kryty se snadno zase k helmě připnou pomocí druku.

Profile for INA SPORT spol. s r.o.

Katalog ELAN (lyže) 2017-18  

Katalog ELAN (lyže) 2017-18  

Profile for inasport