Page 131

POLARTEC® THERMAL PRO®

POLARTEC® POWER DRY®

Materiály Polartec® Thermal Pro® jsou vizuálně nejrůznorodější a technicky nejvyspělejší z řady termoizolačních tkanin Polartec®. Nabízejí se v různých povrchových texturách a vzorech, které často přispívají k vyšší funkčnosti materiálu. Látky Polartec® Thermal Pro® jsou skvělým řešením pro téměř každého koncového uživatele. Tyto nové druhy tkanin dosahují nejlepšího poměru hmotnosti a tepelné izolace ze všech materiálů, které Polartec® dosud nabízel. Některé varianty mají vzhled tradiční vlny se všemi funkčními vlastnostmi fleecu. Polartec® Thermal Pro® je naše nejrozmanitější řada tkanin.

Tkaniny Polartec® Power Dry® jsou určeny k tomu, aby udržely vaši kůži v suchu, když se potíte. Všechny tkaniny z této řady obsahují patentovanou dvousložkovou pletenou konstrukci, která používá na každé straně tkaniny rozdílné druhy vlákna. To vytváří dva různé povrchy: jeden má speciální úpravu pro odvádění vlhkosti od těla a druhý pro rychlé schnutí.

PONTETORTO TECNOSTRETCH

SCHOELLER® PCMTM

Řada Tecnostretch od firmy Pontetorto nastavuje nový standard pro tkaniny s technickým vnějším povrchem, velkou pružností a  vysokou tepelnou izolací. Jde o  úplet s  hladkou svrchní vrstvou, která je odolná proti oděru, spodní fleecovou vrstvou, která udržuje teplo, a elastomerickým vláknem mezi těmito dvěma vrstvami. Toto složení přispívá k maximálnímu pohodlí při nošení. Výroba takového úpletového materiálu vyžaduje nejmodernější textilní stroje a  vysokou úroveň specializace. Výhodou vnitřní mřížkovité struktury této tkaniny je nižší hmotnost, skvělá prodyšnost a možnost složit oděvy z tohoto materiálu do velmi malého objemu.

Textilie s technologií Schoeller®-PCMTM obsahují obrovský počet mikrokapslí naplněných speciálními materiály se schopností fázové změny označované jako PCM (Phase Change Materials). Tyto mikrokapsle reagují na změny teploty změnou svého skupenství z  pevného na kapalné a  naopak. Pokud se teplota těla nebo jeho okolí zvýší, mikrokapsle uchovají přebytečné teplo. Když teplota klesne, teplo nahromaděné v  mikrokapslích se opět uvolní. Materiál s  technologií Schoeller®-PCMTM aktivně vyrovnává teploty, které jsou příliš vysoké nebo příliš nízké, a  tím zajistí optimální tepelný komfort.

- 129 -

Profile for INA SPORT spol. s r.o.

katalog dainese 2018 cz  

katalog dainese 2018 cz  

Profile for inasport